DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. DMrMe van LemnlMiM No* 216 Honderd en ncgontiendo Jaargang. 1917. VRIJ D AG - 14 SEPTEMBER Abomieflientsinüs W mamüBnlUQ. Ir, p. post f 1.50. AdYertGHtt6piïts12^ p. regel, graote letters naar ptratsrntmte. Brferen ft N. V. Boek- en ffenrielsMkerfi ?,ti. HBRlBs. COSTER <S ZOON, Voordam C Tetefm. 3. Bon no. 28 108 erom R0it. 27 100 Gort. H 28 50 Havermout. 29 50 ft M- os Braadvet. 20 125 lm. Uitbetaling vergoedingen wegens kostwinnerschap. Oww don aborm o morrisprtjs wotttt bij TOoraRtKtBlfrïC bo schikt BswfjjBTttmwners 5 «eni. ALKMAAR, 14 September. De toestand in Rusland blijft moeielijk te beoordeelen. In een tijd van crisis, als Rus land thans doormaakt, plegen de wildste ge ruchten te worden overgeseind. Zoo heet het heden, dat verscheiden troepen van minister Kerensky, die zich zelf tot opperbevelhebber schijnt te hebben aangesteld, zich bij gene raal Komilof hebben aangesloten, dat de heer Kerensky bij L$ega totaal verslagen is en, achtervolgd door generaal Komilof, tal rijke bruggen op den weg naar St. Peters- burg in de lucht laat vliegen. Maar ook wordt gemeld), dat generaal Komilof bereid is, zich op zekere voorwaarden over te geven, doch dat de voorloopige regeering zijn on voorwaardelijke overgave eischt, niets zal doen om zijn lot als opstandeling te verzach ten en hem streng za' straffen, voorts, dat het hoofdkwartier van generaal Komilof zich reeds overgegeven heeft. Welke lezing moet men nu gelooven? Hoewei het zeker is, dat de heer Kerensky 4 de censuur in de hand heeft en dus schoonge kleurde prenten van den toestand kan ophan gen, lijkt het er wel naar, dat hij de sterkere is. Maar verder kan men op het oogenblik met de beoordeeling moeielijk gaan. En de beweging is nog maar in haar begin 1 On getwijfeld vooral in verband met hetgeen nog komen zal, hebben de diplomaten der entente te St.-Peteisburg hun goede diensten ter be middeling aangeboden, teneinde bloedvergie ten it vermijden Want er zal na het conflict Komilof-Kerensky iets anders komen. Het ge brek aan brood en aan kolen zal zijn invloed doen gelden. Er zullen geschillen ontstaan over het al of niet geoorloofd zijn van het maken van bepaalde propaganda. Reeds au wordt medegedeeld door den minister van buitenlandsche zaken, dat er geen propagan da meer in het leger zal worden toegestaan, dat men voor alles den oorlog zal willen voortzetten. Maar dat kan niet zijn naar den smaak van de socialistische en revolutionnai- re leiders en daarom zijn er nieuwe, ernstige verwikkelingen te verwachten. Of dus generaal Komilof dan wel genera- lissimis Kerensky het pleit wint, daarmee is naar alle waarschijnlijkheid de rust en de orde in Rusland nog niet teruggekeerd. Van de fronten is er weinig nieuws. Alleen zij aangeteekend, dat de Oostenrijkers hebben, gepoogd de Italianen uit het gebied van de Monte San Gabriele te drijven en dat ze daarbij eenig succes hebben gehad, hetgeen toont, dat de Oostenrijkers op het volledige bezit van dien berg prijs stellen en den Itali anen de verovering zeker niet gemakkelijk zullen maken. a VARIA. HET ANTWOORD DER MIDDEN MO GENDHEDEN OP HET VREDESVOOR STEL VAN DEN PAUS. Naar de „Wiener Politische Rundschau" bericht, zal net antwoord der centralen op de pauselijke vredesnota de volgende week worden overhandigd. russdien Duitschland en Qostenrijk-Hon- gaiije werd over het tijdstip en den inhoud van het antwoord volkomen overeenstemming ijereikt. Naar in wei-ingelichte politieke kringen ver luidt, is de nota in volkomen tegemoetkomen- den en vriendschappelijken toon gesteld. Zij bevait de warmste woorden van dank aan den Paus, die bij ziia actie slechts het welzijn en :eluk dei' geneele menschheid op het oog Het communiqué geeft dan verder den tekst van de nota, Maandag döor den Britschen gezant Buchanan, optredende als deken van het corps diplomatique, aan den minister van buitenlandsdie zaken aangeboden en ver- j volgt: „De vertegenwoordigers.der geallieer de mogendheden, bijeengekomen onder voorzitterschap van den heer Buchanan, ter j bespreking van de situatie, ontstaan door het i conflict tusschen de voorloopige Regeering f en generaal Komilof, gedachtig aan hunnen plicht, blijven op hun post, om, zoo noodig, hunne landge- nooten te beschermen. Zij achten het van het hoogste belang de eenheid onder alle Rus sische troepen in het belang van1 een zege vierende voortzetting van den oorlog te handhaven en hebben met het oog daarop verklaard, dat zij in het belang der mensche- lijkheid en omdat zij onherstelbare rampen wenschten te voorkomen, hunne "goede dien sten hebben aangeboden met het uitsluitend doel de belangen van Rusland en het werk der geallieerden te,dienen." KORTE BERICHTEN. De Amerikaansche Senaat heeft met 69 stemmen de wet aangenomen op een oorlogs- belasting tot een bedrag van twee milliard 470 millioen dollars, Ten gevolge van overstroomingen zijn drie millioen menschen in China dakloos methodisch zijn arbeid op bepaalde zaken te idem over de Volkstuintjes 2Q0.totaal kunnen samentrekken. Ook in dit opzicht is 2100: zijn burgemeesterschap voor hem een leer- Art. 2 van dé verordening, regelende den school geweest, waarvan de resultaten zoo- rang, het getal en de bezoldiging van de amb- wel aan den heer Ripping persoonlijk als aan tenaren en de wenjdieden bij den gemeentelij- Alkmaarsche huishouding jten goede zijn i ken reinigingsdienst, voor zooveel dit artikel worden. Het is onmogelijk het aantal omgi menen te schatten. De Jong-Turksche regeering heeft In dertijd aan de vrouwen het recht toegekend in de geneeskunde te studeeren. Thans heeft ze aan de handelshoogeschool een afdeeling verbonden, waar zich vrouwen voor den han del kunnen voorbereiden. In Zwitserland wordt de treinenloop opnieuw verminderd om 5500 ton kolen per maand te besparen. Ongeveer 60 pCt. van de personentreinen vervallen. Vermoedelijk wordt de Zondagsdienst stopgezet. De prijzen der eieren zijn in Duitsch land van 21 op 24 cents per stuk gebracht. Woensdagmiddag is te Honnepel in het gebied van Kleef een Duitsche tweedekker neergeschoten door Duitschers. De inzittende öffiaer werd zwaar gewond en de korporaal gedood. De Duitsche vlieger werd blijkbaar voor een geallieerde gehouden. In net tijdperk van 31 Maart 1914 tot 31 Maart 1917 is het ledental der sociaal-de mocratische partij in Duitschland van 1.085.905 afgenomen tot 243.061. Ook de fi- nancieele toestand der partij is niet zeer be vredigend. Meer dan 50 afgevaardigden van den ontbonden Finschen Landdag zijn gear- resterd. Te Wiborg hebben de Finnen de staatsman itiefabrieken in de lucht laten vlie gen. De koningin van Beieren is sedert eeni- ge dagen ziek. Zij lijdt aan het hart. In het jaar 1916 zijn in Engeland en Wales 41 personen van honger of gebrek ge storven, waarvan negen te Londen. Het antwoord der centrale mogendheden Wijst op de principieele rechten van alle sta ten en houdt zich in het bijzonder bezig met de afzonderlijke voorstellen des Pausen. De hoofdinhoud van het antwoord zal op den dag der overhandiging, de tekst een' week later officieel worden gepubliceerd. EEN VERKLARING VAN DE VERTEGEN WOORDIGERS DER ENTENTE EN RUSLAND. De diplomatieke vertegenwoordiges der geallieerde mogendheden hebben de volgende verklaring gepubliceerd: „Eenige bladen heb ben gedurende de jongste gebeurtenissen ook van de vertegenwoordigers der gealli eerde mogendheden te St Petersburg gespro ken en beweer d dat deze stappen zouden heb ben gedaan om öf de actie van generaal Kor- niilof te steunen öf de onderdrukking daarvan te verhinderen. Het is overbodig deze bewe ring te logenstraffen. Zij is in strijd) met de roI der geallieerden in ae Russische binnen- landsche aangelegenheden. De vertegenwoor digers van alle Entente-mogendeheden te St. Petersburg zijn sympathiek gezind jegens de groote democratie, die hum bondgenoote is cn bieden hunne diensten aan ter voorko ming van bloedvergieten en burgeroorlog." De Vörwarts waarschuwt tegen ontij dig optimisme in verband met de uitlating van aen rijkskanselier, die zeide, te hopen, dat de oorlog nog dit jaar zou eindigen. In Noord-Amerika is de fabricage van Wiskey verboden. De „Kölnische Zeitung" verneemt dat de terugroeping van den Argentijnschen ma rine-attaché geen verband houdt met de tele- grammenaangelegenheid van Graaf Lux- burg. Het was reeds drie maanden geleden vastgesteld, dat de attaché teruggeroepen zou worden. De Orteken in het district van Cardiff, wier aantal omstreeks 1000 bedraagt, ont vingen heden de aanzegging, dat alle man nen van 20 tot 33 jaar oud zich naar Athene moeten begeven, om zich bij het leger der voorloopige regeering te voegen. de gekomen. Het zou ten zeerste te betreuren zijn ge weest, als de gemeente zijn gerijpte ervaring in de naaste toekomst, met haar nieuwe eischen en nieuwe zorgen, had moeten mis sen. Terwijl het omgekeerd voor een flink burgemeester zijn bekoring moet hebben in een zorgelijkem tijd zijn gemeente te blijven dienen. Zoowel voor den heer en mevrouw Ripping als voor onze gemeente hopen we, dat de om standigheden het onzen burgemeester zullen veroorloven zijn functie, waartoe hij thans bij hernieuwing is geroepen, nog vele jaren met opgewektheid te bekleeden. Opgewektheid toch is een voorname voor waarde voor een burgemeester in een kleine gemeente, waarin zich allerlei gelegenheden, om zijn goed humeur te verliezen, voordoen. Niet het minst is de raadsvergadering zulk een gelegenheid. Zij zal het te minder zijn naarmate haar voorzitter niet alleen haar on partijdige leider is, die buiten de partijen staat, maar toch contact met alle leden weet te behouden, die in de discussies durft in te grijpen en zijn waarschuwende stem laat hooren als het gemeentebelang dit ge biedt, zelfs wanneer hij weet, dat zijn raadge vende stem geen invloed zal hebben op de te nemen beslissingen, doch bovendien de Btren- ;e handhaver van het Reglement van Orde. fai kunnen ons vergissen, maar naar het zich laat aanzien, zal er in de toekomst van den burgemeester als leider der besprekingen veel tact, veel geduld, maar ook veel kracht en tegenwoordigheid van geest gevergd wor den. Wij wenschen {laarom ook den voorzitter van den Raad van harte de voldoening toe, waarop een goede vervulling van een zware taak aanspraak geeft! HERZIENING JAARWEDDEN. Onder herinnering aan hetgeen is med< deeld bij de behandeling van de gemeent grooting voor den dienst van 1917, geven B. en W., nu de verhocging der loonen van de stads-werklieden met 130 's jaars voor ieder haar beslag heeft gekregen, gevolg aan hun voornemen voorstellen te doen tot verhooging dier jaarwedden van de ambtenaren zoowel bij den tedmischen als den administratieven gemeentedienst. Zij stellen voor in art. 1 van de verordening regelende den rang, het getal en de bezoldi ging van de ambtenaren en werklieden bij den dienst der gemeentewerken, tusschen „een boekhouder-teekenaar" en „twee timmerlie- 9TADSNIKUW8. ONZE BUROEMEESTER. De staatscourant brengt het bericht, dat met ingang van 20 dezer tot burgemeester der gemeente Alkmaar is benoemd de heer O. Ripping. Dit wil zeggén, dat de heer Ripping, na achttien jaar aan het hoofd der gemeente te hebben gestaan, bereid is gevonden zich een benoeming voor een 6-jarige periode ten vier den male te laten welgevallen. Dit feit op zich zelf reeds is heugelijk. Tal van burgemees ters in den lande achten thans voor hen het oogenblik gekomen om de ambtsketting voor goed af te leggen, omdat hun ambt de laatste jaren veel meer van hen heeft geëischt, dan zij bij de aanvaarding konden vermoeden, omdat zij opzien tegen de vele en velerlei werkzaamheden en moeielijkheden, welke hun in de toekomst ongetwijfeld te wachten staan. Niet aldus burgemeester Ripping. Hij heeft een moeielijke taak achter den rug en zeker een niiet minder moeielijke voor aen boeg. Maar hij heeft zich noch door het een noch door het ander laten terugschrikken om het burgemeesters-ambt opnieuw op zich te ne- ihen. Wij wenschen hem in de eerste plaats geluk met dit besluit en hopen, dat hij voldoening ervan moge ondervinden. Met het verstrijken van zijn ambtstermijn valt eigenaardig sa men de opening van de nieuwe gasfabriek, welke den burgemeester met redhtmatigen trots vervult. Hopen we. dat de heer Ripping bij veel ander goeds ook den bloei van deze fabriek zal mogen beleven Veel werk heeft de burgemeester zich de laatste jaren uit handen laten nemen. Aller minst om minder te werken, maar om meer den" in te lasschen: een klerk. Art. 2, voor zooveel dit artikel geen wijzi ging heeft ondergaan bij besluit van 30 No vember 1916, tot verhooging der loonen van de verschillende werklieden te lezen als .volgt: De bezoldiging der ambtenaren en werklie den in het vorig artikel bedoeld), wordt be paald als volgt: Voor den directeur op een minimum van 2800, welke door drie driejaarlijksche ver hoogingen, telkens van 200 kan worden ge bracht tot 3400. Voor het bezit van een diploma van bouw kundig- of civiel-ingenieur, verkregen aan de technische hoogeschool te Delft, wordit boven dien 200 's jaars toegekend. Voor den inspecteur der bouwpolttie op een minimum van 1700, welke door drie 3-jaar- lijksche verhoogingem telkens van 100 kan worden, gebracht tot 2000. Voor den lsten opzichter op een minimum van 1400, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 100, kan worden1 gebracht tot 1700 geen wijziging 'heeft ondergaan bij besluit van 30 November 1916, tot verhooging der loonen van de werklieden, te lezen als volgt Voor den. directeur op een minimum van 1900, welke door drie driejaarlijksche ver hoogingen, telkens van 100, kan worden gebracht tot 2200. Voor den opzichter op de terreinen der Oe- mcente-reiniging op 'n minimum van 1055, welke door drie 3-jaarlijksche verhoogingen, telkens van 50, kan worden gebracht tot 1205, benevens vrije woning (berekend op 130). Voor den opzichter van den dienst in de stad op een minimum van 1185, welke door drie driejaarlijksche veriioogingen, telkens van, 50, kan worden gebracht tot f 1335. Artikel 1 van de verordening tot regeling van den rang, het getal en de bezoldiging van de ambtenaren ter gemeente-secretarie, tet le zen als volgt: Ter gemeente-secretarie zijn werkzaameen hoofdcommies, een commies, afdeelingsehef, vijf adjunct-commiezen 1ste en 2de klasse, een eerste klerk, een tweede kliek. Art. 2 te lezen als volgt: De bezoldiging van de ambtenaren in het vod gartikel bedoeld, wordt bepaald als volgt: voor den hoofdtomnws op een minimum 'van 2100, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telken» van 150, kan worden gebracht op 2550. voor den commies-afdeelingschef op een minimum van 1850, welke door drie drie- verhoogingen, telkens van 125, worden gebracht op 2225. Voor de adjunct-commiezen 2de klasse op een minimum van 1100, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 100, kan worden gebracht op 1400. Na 12 jarigen dienst worden zij bevorderd tot adjunct-commies late klasse, op een jaarwed de van 1500, met twee driejaarlijksche ver hoogingen telkens van 100 tot een maxi mum van 1700. Voor den eersten klerk op een minimum van 750, welke door drie driejaarlijksche ver hoogingen, telkens van 50, kan' worden ge bracht op 900. Voor den tweeden klerk op een minimum van 600, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 50, kan worden gebracht op 750. Aan de adjunct-commiezen en de klerken wordt voor bet bezit van het diplomp voor de eente-administratie, afgegeven door de ederlandsdie vereeniging voor gemeentebe langen, alsmede voor de akte M. O. Staats inrichting 50 per jaar toegekend. De verhooging der bezoldigingen in dit artikel bedoeld, gaat in met den eersten dag van de maand, volgende op die, waarin de verhooging is toegekend of waarin men daar op aanspraak heeft gekregen. Volgens bovenstaand voorstel, wordt aan den commied, die geheel zelfstandige cn ge wichtige werkzaamheden verricht waarover het toezicht van den hoofdcommies zich in geenendeele uitstrekt, den titel gegeven van commies-afdeelingschef. Evenmin als aan den 'hoofdcommies wordt voortaan aan hem eene toelage voor het beaat van het diploma voor de gemeente-administratie toegekend, Het aantal adjunct-commiezen is op vijf bepaald gebleven. Een der tegenwoordige adjunct- commiezen, die in hoofdzaak als ambtenaar van den burgerlijken stand werkzaam is, heeft de laatstgenoemde werkzaamheden in Koffie- en Thee-distributie. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt aan be langhebbenden mede, dat volgens een' ontvan gen circulaire van het Ministerie van Land bouw, Nijverheid en Handel het in de bedoe ling ligt van Z.Ex. den Minister DISTRI BUTIEKAARTEN TE VERSTREKKEN, aan hen die met 1 October 1917 den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, ter verkrijging van het rantsoen van koffie en of thee. Voor 16 SEPTEMBER as. wordt opgajre verlangd van het aantal personen, dat voor deze distributie in aanmerking zou kunnen komea Te dien einde worden houders van legiü- matiekaarten verzocht zich aari een der on derstaande scholen te vervoegen en wel: hou ders van legimatienummers 501—1000 Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur, aan de Keetkolk, hoofd de heer C. Hel- liöga. 15012000 Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur, aan de Brillensteeg, hoofd de heer F. J. Aukes 25013000 Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur, aan de Nieuwesloot, hoofd de heer J. A. Zwarteveen 35014000 Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur, aan de Nieuwesloot, hoorn de heer A. Wijn, 45015000 Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur, aan de Snaarmanslaan, hoofd' de heer J. Eits. 5501 en daarboven Zaterdagmiddag van 2—5 uur, aan den Koningsweg, hoofd de heer P. Schipper. Van 16 SEPTEMBER bestaat de gelegen heid tot opgave NIET meer. Zij die meer le den van het huisgezin opgeven dan er in wonend zijn, zullen ter zijner tijd geen distri butiekaarten ontvangen. De volgende vragen zullen aan de lokalen worden gesteld: le. hoe groot is het aantal leden van uw gezin beneden den leeftijd van 16 jaar? 2e. hoe groot is het aantal leden van uw gezin boven den leeftijd van 16 jaar? 3e. noe groot is het nanta i< dienstbaren in uw gezin? 4e. hoe groot is het aantal inwonenden? De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Gedurende de wssfc vent 17 tot m mat 21 September 1917 aal varATfygbs&r wwden gesteld op i GOEDKOOPE MELK lijn geldig bone 1 tdt en Met 7. De Directeur van het Distributiebedrijf van AHerwaar, D. SCHENK. Alkmaar, 14 leptember 1917. Voor die mate zien uitbreiden, dat de Lijd wordt ge- Voor den 2deïi opzichter op een minimum j acht gekomen te zijn 'hem geheel van aeert- van 1300, welke door drie driejaarlijksche larie-werkzaamhedcu tc ontlasten en zjjne een drie- 100, verhoogingen, telkens van gebracht tot f 1600. Voor den boekhoudcr-lcekenaar minimum van 1200, welke door jaarlljksche verhoogingen, telkens van kan worden gebracht Tot 1500. Voor den klerk op een minimum van 260, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen. telkens van 26, kan worden gebracht tot 338. Na deze wijzigingen de Verordening In haar geheel^ overigens onveranderd, opnieuw vast te stellen en van een nieuwen datüm van vaststelling te voorzien. Art. 2 van de verordening? regelende den rang, het getal en de bezoldiging van de be ambten bij den dienst der plantsoenen, voor zooveel dit artikel geen wijziging hemt on dergaan bij besluit van 30 November 1916, tot verhooging der loonen' van de plantsoen- arbeiders, te lezen als volgt: Voor den opzichter op een minimum van 1350, welke door drie driejaarlijksche ver hoogingen, telkens van 100, kan worden' ge- bradit tot 1650. Na deze wijziging de verordening iit haar geheel, overigens onveranderd, opnieuw vast te stellen en van een nieuwen datum van vast stelling te voorzien. Als opzichter over de Algemeene begraaf plaats blijft eene bezoldiging van 250, zon der periodieke verhoogingen toegelegd, terwijl nog wordt voorgesteld die belooning van den heer Hoek, als opzichter der volkstuintjes te brengen van 100 op 200, zoodat deze zal genieten: al» opzichter over den Hout en de plantsoenen, maximum 1650.als idem over de Alg. begraafplaats 250.— en als jaarwedde opnieuw te regelen. En daar de sccrctariowerkzaamhcdeu i® nog aanzienlijk sterker mate zijn uitgebreid is een geschoold adjunct-commies iu üiens plaat» noodig, ter wijl eveneens de aanstelling van een tweeden klerk wordt uoodzakeljjk geacht. Voorts is het d cbedoeling aan dcu hoofdcommic sen den conmiies-afdccUngschcI, die tot dusver elk 250 genoten als ambtenaar van den burger lijken stand, voortaan als zoodanig slechts J 100 toe te leggen. In verband daarmede zal het noodig zijn aan Gedeputeerde Staten voor te stellen, met intrekking van de bestaande regeling de jaarwedden van de' bezoldigde ambtenaren van den burgerlijken stand, in gaande 1 Januari 1917, te bepalen als volgt: a. voor den ambtenaar, meer in het bijzon der belast met het voltrekken van huwelijken, op 300; b. voor den ambtenaar, belast met alle an dere werkzaamheden den burgerlijken stand betreffende, op een minimum van 1450, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 100 kan worden gebracht op 1750. c. voor de beide ambtenaren, die optreden bij ontstentenis, ziekte, verlof en afwezigheid van de sub a en b genoemden, zoomede wan neer bij buitengewone drukte assistentie noo dig blijkt, 100 voor ieder. Art. 1 van de verordening, regelende het getal en de bezoldiging van de ambtenaren ten kantore van den gemeente-ontvanger stel len B. en W. voor te lezen als volgt: Ten kantore van den gemeente-ontvanger zijn werkzaam: een eerste klerk-gedelegeerde, een tweede klerk, een derde klerk, een vierde klerk. De Onrgem««Mer van Alkmaar ter k«mU« van belfuiffkeb. dat de nllfceerlag der «w> gocxttoffetL, ioopeu <le over lui EQd- vnk van September tot ea met IS September 101T, aal plaats hebben tma ttadluite* op Maandag IV Sep tember ae, roer aooveel den JLAKD- IVOHM en de* URUWMtK betreft eau tSf nor en vo»r aooveel de KUJHMB miMilt van Ij-lj nmr uamlddags, Attnaeor, IS Sopltmbtr 1017. x D« Burgemeester voornoemd, O. RIPPWUO. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 22 Maart 1917, waarbij zijn vastgesteld: lo. Verordeningen, regelende het heffen en invorderen van schoolgelden voor het onderwijs op de Handelsdagschool te Alkmaar (Gemeenteblad N. 546).; 2o. idem idem op de Handelsavondschool voor handéls- en kantoorbedienden te Alkmaar (Gemeenteblad N 547); 3o. idem' idem op de Avondschool voor Handwerkslieden te Alkmaar (Gemeen teblad N. 548). Welke verordeningen, heden afgekondigd, gedurende 'drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing zijn nedergelegd en aldaar tegen betaling van 0.12 V, per exempaar in afdruk zijn verkrijgbaar gesteld Alkmaar, 12 September 1917 Burgemeester en Wethouders voornoemd, DONATH, Secretaris. G. RIPPING, Voorzitter. ft bi-ongl Gunden,

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1