DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. 21; im üo&dard au negetóenéo Jareptug. AhonmutifltfilxpSffiniRlBRlftJk fr»p.post 1 1J59. MïBrtBirtteprHAl2üLp.regel. «routeletteremwjörnferafitB. BrtBYPfiftN.likjnm.OOKTER 4ZOON, Voctrtimi C9. Tetefnr.3. DINSDAG 18 SEPTEMBER. WDULAm Houders m aanïilliugskaartei. Over den abtMnementeprlfiB word! WJ votwUffcote'!^ beseft Hd. Bswrjamiimners 5 oooi ALKMAAR, 18 September. De rede, waarmede minister Cort van der Linden hedenmiddag in naam van de Ko ningin de gewone zittingen der Staten-Gene- raai heeft geopend, is een sober en somber staatsstuk. Sober, omdat er voor het eerst volgende jaar niets anders wordt aangekon digd dan crisis-maatregelen (om in verband met de voorziening van ons volk met levens behoeften en grondstoffen voor onze nijver heid in den meest dringenden nood te voor zien en om de duurtetoeslagen voor de rijks ambtenaren opnieu\y tijdelijk te regelen). Somber, omdat „de verschrikkelijke marteling der volkeren" voortduurt, rekening dient te worden gehouden met een mogelijke inbreuk op onze neutraliteit, de binnenlandsche moei lijkheden steeds grooter worden, de vooruit zichten voor den Komenden winter weinig be vredigend zijn, in het moederland zoowel als in de ko miën. Alleen aan het slot breekt een lichtstraaltje door: „de Regeering vertrouwt (met de voorlichting en de medewerking van de Steten-Generaai) de onvermijdelijke moei lijkheden te overwinnen." Maar als we ons te midden van den stij genden nood der wereld staande willen hou den, is samenwerking van allen, zonder on derscheid van klasse of stand, onmisbaar. Hier laat de regeering nog eens nadrukke-/ lijk haar waarschuwende stem hooren. In den aanvang heeft zij geconstateerd, dat de pogingen, om aan den oorlog een einde te maken door ons volk met warme belangstel ling begroet zijn, maar het beoogde doel nog niet bereikt hebben. Nog niet hoe lang zal de worsteling aanhouden Die vraag doemt onheilspellend op, nu de natte herfst begonnen schijnt, die den winter voorafgaat, De hoop, dat het vóór den winter vrede zou zijn, is niet verwezenlijkt. Alles is klaar voor een vierde wtntercam- pagne. Opnieuw zullen er van het uithou dingsvermogen van de oorlogvoerenden en in klimmende mate ook van de onzijdigeu zware offers gevergd worden. En als de toekomst geen verrassingen in haar schoot bergt, zoodat de vrede er vóór de lente is, zal „de strijd tot het bittere ein de" worden voortgezet, al maar door worden voortgezet, met telkens nieuwe voorbereidin gen, nieuwe offensieven en defensieven, nieu we verwachtingen, nieuwe teleurstellingen.... nieuwe strijders, nieuwe dooden- en gewon- denlijsten, nieuwe verliezen, nieuwe ellenden, nieuwe ontwrichtingen van allerlei aard! De fronten leveren ook heden geen nieuws met den wensch dat allen de democratie van het revolutionnaire Rusland zullen helpen verdedigen. Voorts wordt de hoop uitgespro- ken dat de socialisten in Duitschland en Oos tenrijk hun socialistischen plicht zullen doen en krachtig zullen optreden en protesteeren tegen elke klasse of taktiek, welke de revolu tie wil ondermijnen en Duitschland tot de, medeplichtige wil maken der tegenrevolutie in Rusland. Het comité besloot, zijn arbeid rustig en vastbesloten voort te zetten. Na in groote trekken nogmaals bet doel en de be- teekenis der conferentie te hebben geschetst, eindigt het manifest met de'"verzekering dat, om de internationale conferentie spoedig te doen plaats hebben en haar doel te bereiken, slechts Onoodig is dat de partijen zich de groote verantwoordelijkheid welke op haar rust bewust zijn. Het wachtwoord blijft voor het geheele proletariaat: rtOp naar Ctock- holm". KORTE BERICHTEN. Naar Reuter verneemt, is de houding van Engeland tegenover de pauselijke vredes nota geheel in overeenstemming met Wilson's antwoord op die nota. De commissie voor buitenlandsche za ken van den Amerikaanschea senaat besprak de samenwerking van het parlement der Ver. Staten met die der geallieerden. Voorge steld is dat 25 congresleden afgevaardigden zouden1 worden van een interparlementairen raad welke elk kwartaal zou samenkomen1. Naar het Bolt Nb. meldt is het proces- Soechominoff, dat tengevolge van Komi- lofPs samenzwering was verdaagd!, weder hervat. De Fransdie patroailleerboot Jeanne l ia In dien nacht van 6 op 7 September door een koopvaardijschip overvaren. De kapitein en 191 leden der bemanning zijn verdronken. Oeneraal Kaledin nam zijn ontslag als betman der Donsche kozakken. Bij de Duiische militaire overheid zfjn den taatsten tijdi talrijke verzoeken ingekomen tot vergunning van een reis naar Riga. Het gebrek aan een spoorwegverbinding naar Ri ga maakt echter in de eerste weken de inwil liging van die verzoeken onmogelijk. De Britsche Regeering koopt duizenden konijnen in Australië op, teneinde als voed sel te dienen voor de troepen. Het departe ment van oorlog overweegt nu de huiden' te gebruiken voor bont en hoeden, waarvan de kosten onlangs in hooge mate toenamen Hindenburg verzoekt door middel van de pers af te zien van het zenden van geluk- wenschen ter gelegenheid van zijn 70-jarigen geboortedag. Hij zegt ter gelegenheid daar van: „Wie voor de achtergeblevenen en ge wonden zorgt, wie op de oorlogsleening tee kent en de plechtige belofte om vol te hou- aan- er den vernieuwt, zal mij de schoonste vreugde mijn geboortedag bereiden." Uit Mohilef wordt geseind], dat gene- op. Alleen het Oosten verdient even de dacht Terwijl de Duitschers zeggen, dat geen groote gevechtsactie heerscht en er geen belangrijke voorvallen zijn te vermelden, ver klaren de Russen, dat er in de richting van Kiga en den weg naar Pakof verbitterd wordt gevochten en dat dè Russische troepen bij het afslaan der Duitsdie aanvallen bewijzen van grooten moed en kracht afleggen. Wie de waarheid mededeelt, en wie haar verzwijgt? Vermoedelijk hebben beide partijen gelijk, de eene, welke geen groote betecKenls aan den strijd hecht, omdat zij niet voorspoedig was, zoowel ais die andere, welke de plaatse lijke gevechten uitdrukkelijk vermeldt, omdat er eenige voor haar gunstige verschijnselen aan den dag traden. Todi gedt het Russische legerbericht te verstaan, dat de Russisthe troepen in de genoemde streek niet meer de leiding hebben en tot herovering kunnen overgaan, maar weer moeiten volstaan met te genstand te bieden. VARIA. DE CONFERENTIE te STOCKHOLM. Er is een manifest van het comité der inter nationale conferentie te ^ockholm versche nen. waarin het comité verklaart, dat er is besloten het plan der conferentie niet prijs te geven. De conferentie zal worden gehouden, zoodra de regeeringen dé geweigerde passen verleenen. De Russische afvaardiging zag, dat de ar beiders van Engeland, Frankrijk en Italië de idee der conferentie aanhangen en dat de be weging ten gunste van gemeenschappelijk op treden voor een Rechtvaardigen, auurzamen vrede overal groeit. Het proletariaat is door de pas-weigering niet afgestuit, men wil de arbeiders verhinderen hun roeping te vervul len. Het manifest wijst er vervolgens op dat de conferentie te Stockholm nauw samenhangt met de Russische revolutie en zend den par- tijgenooten, arbeiders en boeren in Rusland een uiting van bewondering en solidariteit raai Kornilof met 23 generaals en andere of ficieren gevangen is genomen door den chef van den staf Alexejef. Zij zijn in een hotel opgesloten, waar zij, scherp bewaakt worden. DE „VRIJE" ZEE. De motorbeugcr VL. 214 „Eendracht VII" ia Zondagmorgen op 8 mijlen van IJmuiden, dus in het vrije gebied, door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. De schipper protesteerde en zei dat hij zich in het vrije gebied bevond, maar de Duitsche comman dant meende, dat alles wat op zee dreef naar beneden moest. De zestien opvarenden ver lieten in twee booten het vaartuig en werden twintig minuten later opgepikt door een Britschen torpedojager, die ze later heeft overgegeven aan den thuiszeilenden logger WilhelmLna", KW 79. 9TAD9NIKUWS BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN Na de openingsrede van den voorzitter, die wij gister reeds plaatsten, deelde de voortit- ter op verzoek nog medé, dat de betaling be rekend was over 23145000 Kg. kaas. Dat het bedrag nog verminderd kon worden, geloofde 3pr. niet. Wat de regeering zou doen wanneer e producenten weigerden, wist spr. niet, ze ker zou ze de Kaasvereeniging opdoeken en zich van personen voorzien waarmede ze ge makkelijker kan samenwerken. Op een vraag van den heer Stapel deelde de voorzitter nog medé, dat het stopzetten van de markten slechts voor de laatste weken een gevolg was van de besproken kwestie. In de eerste weken kwam dit, omdat de regeering tegenover Duitschland, dat te weinig kolen wenschte te verstrekken, dit machtsmiddel gebruikte. Thans was de kaaslevering met Duitschland geregeld tegen een vastgestelden prijs, dien spr niet kon noemen. Wanneer de Kaasvereeniging aan de com missie van bijstand het gevorderde bedrag toezegde, dan zouden de grenzen wel spoedig weer open komen. Voor den handel was er een kleine marge, doch deze was niet zoo groot dat dé boeren zich daardoor voor het verlies door indoging konden dekken. De Kaasvereeniging kon, waar 'i recht aan haar zijde was, met direct inwilligen' wat de de regeering eischte. De producenten kwamen dan al in een heel slechte conditie, aangezien er in de hooge college's nog steedis geen ver tegenwoordigers zijn, voldoende op de hoog te van alles wat er met onze bedrijven samen hangt. Wel vochten wij tegen een macht, 1 waartegen wij niet opgewassen' waren, maar wij dienden' onze principeh hoog te houden. (Applaus). Óp een vraag van dien heer Klomp, deelde de voorzitter nog mede, dat het bedrag alleen verschuldigd1 was, over de kaas. De boter en melkfabrieken zijn ook verpicht, hetgeen zij meer maken 'dan 11 ct. en een matige winst, in de schatkist te storten. Officieus had spr. vergomen, dat de Ver- eeniging van melkproducten, deze schuld van die regeering afkocht. De heer Klomp constateerde dat er dan met de regeering handel te drijven was, mede op grond van het terugbrengen van de vorde ring van 3)4 millioen op 134 millioen De heer de Graaf bracht het bestuur lof voor zijn bemoeiingen. Spr. vernam gaarne, waar men toch wel zou moeten betalen, hoe het bestuur 'deze bétaling 'dacht te doen. De voorzitter deelde mede dat de Kaas vereeniging de helft nog wel in kas had. De andere helft kon men in de toekomst, door consenten, rechten vormen. Het gaat dus niet uit de zakken van dé producenten, maar het komt er niet in. De secretaris, de heer G. Nobel, tevens lid van de Kaasvereeniging, wenschte zijn per soonlijke meening over de kwestie kenbaar te maken. Spr. was overtuigd', dat de kaaspro ducenten ten aanzien1 van hun verplichtingen inzake dé voorziening in de behoefte voor binnenlandsch verbruik hebben gedaan wat zij moesten doen. Daartegenover vond spr. de houding van de regeering om te blijven bij vordering die zij zelve tot de helft terug brengt op de helft, ontoelaatbaar en voor der egeering onwaar dig Wij zullen wel moeten betalen, maar de handeling van de regeering. is niet goed te keuren noch goed te pratén. Door de wi, die in verschillende gebiden 1,20, 1,30 en 1.43 opbrengt, of 2.— te berekenen kan de regeering zich voor een groot deel dekken, toch moest ze desondanks nog een belangrijk deel laten vallen. Wij, die voor een goede regeling onze best deden, krij gen een belooning die wij niet verdienen. Spr. was bereid het bedrag te betalen, er zal wel ontkomen aan wezen, maar toch wilde er zijn afkeuring over uitspieken. (Ap plaus). De voorzitter deelde hierop nog mede wel ke berekening bij tegenover de regeering had ingediend. De heeren v. d. Meer en Jlensma hadden bij het opzetten van die berekening geholpen Spr. deelde nog mede, dat de heeren Schim v. d. Loef, Kröller en Reitsma de commissie van bijstand vormen. De heer Kant betreurde het, dat men in de vorige vergadering nog had geijverd om den heer Reitsma als gedelegeerd lid bfl de F. N. Z. te krijgen. (Applaus). De secretaris deelde nog mede, dat In het bestuur van de Kaasvereeniging de zaak ver velend was geworden. Waneer er betaald moet worden, dan wenscht de Kaasvereeni ging dit te doen, onder de verklaring, dat in geen enkel opzicht de berekeningswijze van de regeering aanvaard werd, evenmin de ge volgen die daaruit voortvloeien. Spr was er voor, dat de Kaasvereeniging openbaarheid gal aan hst gebeurde. (Applaus). De heer v. d. Meer informeerde of de prijs voor de wintermeik werkelijk 14 ct. zal zijn, of dat dit ook weer een fantasie-prijs zal zijn. De voorzitteri hoopte voor den winterprijs met de commissie van bijstand tot een juiste berekening te komen, om te trachten 14 ct. de werkelijke prijs te doen zijn. In de kaas vereeniging zal morgen over de betaling van de 1 millioen de beslissing vallen. Dé heer Blauwboer oordeelde, dat de re geering diende te weten, dat de producenten zich met zonder protest bij de zaak neerleg gen. Spr. betreurde het, dat de F. N. Z. in dit conflict zoo weinig had gedaan. De voorzitter constateer de, dat niemand die van het verhandelde van de vergadering ken nis rtj geweld gedwongen. Wij koopen daardoor de 'ensteUing van de grenzen. (Applaus). De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt Ear! tieten» hebbenden mede, dat het LICHAAM DER AANVULLINGSBROODKAARTEN van de week, loopende van 13 tot 23 September (27e week) BEWAARD MOET WORDEN en bij de uitreiking der Broodkaarten aan de scho len MOET W.ORDEN MEDEGEBRACHT. Alleen tegen inlevering van bovengenoemd lichaam zullen voor de nieuwe periode de aanvullingsbroodkaarten worden uitgereikt. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. 93 kuipbaden, 113 regpnbaden le klasse, 322 regenbaden 2e klasse, te zamen 528 ba den. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Uitspraken van 18 September Jacob van der O., arbeider te Bovenkarspel, éS'SSSS^ti^SS^S "SiiMU* vm a. gedetineerd, 3 voren kwam of men den kaahanddmoestJacüb de VUJ8cher te Egmond aan ^ee, toelaten of een groote exportvereeniging of een 1 aiaan? S6*- aantal exportvereeniging moest vormen. met Duitschland' kwam reeds tot stand en Duitschland zal dus spoedig de levering van dé kaas gaan eischen. De voorzitter oordeelde dit niet verstandig. Spr. hoopte dat men met den verplichten voorraad niet zou vastloopen. Er is door de stagnatie ook in ons land minder kaas ge bruikt dan gewoonlijk. Van het buitenland is dé kaas nog in net land. De verplichte voorraad kan nog gevormd worden. Over de wilpoliüek moest men niet gaan redenee- ren De secretaris deelde hierop inzake de bin nenlandsche voorziening mede, dat de pro ducenten waarmede de markten weer open komen1, dé gelegenheid krijgen om op één marktdag een dubbele weekproducten tege lijk aan te voeren. Op andere dan marirtda- gen, zal de aanvoer via de gemeente mogen ook opengesteld worden. Wanneer ieder in déze richting medewerkt, dan zal het zoo regelmatig mogelijk gaan. Zee, Over de zelfexprt werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. Een' besluit werd niet ge nomen. De voorzitter meende, dat de commis sie van bijstand' wanneer ze op haar stand punt bleef staan, de producenten dwong om den handel te limiteeren. Wie de behandeling over de export-centrale heeft nagezien, ziet dat de landbouw dé kans loopt het gelag te moeten betalen, daartegen diende front e worden gemaakt. (Applaus). De heer Ham betoogde nog de wensehelijk- heidi om te trachten1 de commissie van bijstand te krijgen. De voorzitter veronderstelde, dat die com missie wel zoolang bleef als de minister. De secretaris deelde nog mede, dat een 5-tal fabrieken lid wenschten te worden. Besloten werd ze toe te laten. Hierop volgde een uitvoerige bespreking over de boterregeling. De heeren v. a. Meer, Jensma, Zijp, de Boer, Dijkstra en de voor zitter voerden daarover het woord. Geconstateerd' werd, dat er in de boterver- eeniging een groote verwarring heerschte. Niemand wist wat gedaan of niet gedaan mocht worden. De heer D. dé Boer had met genoegen de discussie over de botervoorzieming gehoord. Het principe van den doorsnee Rus was vroeger „God is groot en de Tsaar woont ver", maar voor veel Nederlaodsche maat regelen geldt hetzelfde. Spr. oordeelde een motie om te constateeren dat bij het vraag stuk „hoe voorziet men1 het Neder Landsche volk van de noodige vetten", de geheele boel op zijn kop staat niet noodig. (Applaus en hilariteit). De voorzitter sloot hierop de vergadering. TOONKUNST. Met ingang van het maatschappelijk jaar 19171918 zal het bestuur der maatschappij tot bevordering der Toonkunst afdeel ing Alk maar e. o. bestaan mt de heeren A. Ohlen, voorzitter, H. Eecen, secretaris, M. Albert de Lange, penningmeester, C. Bijloos, bibliothe caris, C. J. Reiziger. De laatste, die het secre tariaat 24 jaren bekleedde, is op zijn verzoek daarvan ontheven en vervangen door den Leendert S., visscher te Egmond aan 6 weken gev. Dirk L bakker te Heiloo, vrijgesproken. Johan Coenraad G., banketbakker te den Haag, 7 dagen gev. Gerrit P., bofelknecht te Alkmaar, 7 dagen gev. vrijge- Jau H., slager te Wieringerwaard, sproken. Maria P F. W., winkelierster te Heidei, 25 boete of 10 dagen hecht. Jacob de J., visscher te den Helder, 10 boete ol 5 dagen hecht. Cornelia de Z., visscher te den Helder, 25 boete of 15 dagen hecht. Jan V., koopman te Helder, diefstal, 7 da gen gev. Jan S., pakhuisknecht te Helder, dieistal, 15 boete of 10 dagen hecht. Pieter S., grondwerker te Bovenkarspel, diefstal, vrijgesproken Pieter M., veedrijver te Hoogwoud, dief stal, 1,5 boete-of 10 dagen hecht. Jan J. visscher te Amsterdam, mishande ling, 10 boete of 5 dagen hecht. Hartnen O, arbeider, zwervende, weder- spaxmigheid, 14 dagen gev. Trijntje B., te Broek op Langedijk, beleedi- ing, 5 boete of 2 dagen hecht. Gerben C., minderjarig, te Alkmaar, gedeti neerd, diefstal, ter beschikking der regeering gesteld zonder toepassing van eenige straf PRIJS BEHAALD. Bij de Zondag op de „Birkhoven" bij Amersfoort gehouden harddraverijen behaal de „Dumas" van den heer N. Schermerhom, alhier (berijder de heer J. Witteveen) een tweeden pnja. ONTZETVEREEN'IGING. In een der falen van het café „Central" werd gisterenavond een vergadering gehou den van de Untzetvereeniging. De voorzitter, de heer F. H. Ringers Sr., herinnerde er ba de opening aan, dat het nu de vierde maal was, dat de Outzetvercemging vergaderde tijdens'den wereldoorlog. De toestanden wa ren er steeds op verslechterd, waarom het be stuur de vraag had overwogen of het niet wenschelijk was den herinneringsdag van het heer H. Eecen, tot wien alle bescheiden, de I ontzet dit jaar ongemerkt te laten voorbij per- nam, kon zeggen „de boeren betalen maar koetertje „Koet", De betaling geschiedt door veld gedwongen. Wij openstelling van de grei Wij betalen niet ontdat wtj het vd'or de ofelk- voorziening schuldig zijn. De heer Stapel stelde een motie \oor, waar in ook afkeuring over dé houding van den heer Reitsma werd' uitgesproken. De heer Kaatj, de voorzitter en de secreta ris meenden dat de motie daardoor te soonlijk werd De heer D. de Boer oordeelde het wensche lijk, dat den Haag weet hoe er over de han delwijze gedacht werd. De boel staat op zijn kop. Spr. herinnerde aan den open brief van den heer Kriezeman en aan het antwoord van de graanboeren. De groentedragers, die in de commissie's, die de regeling in den Haag treffen, zitten, koopen land tegen prij zen, die het zuivelfabriek niet kan geven. Spr. kon zich er medé vereenigen, dat men den heer Reitsma in de motie niet noemt. Wil men alle drie leden van de commissie van stand noemen, dan is spr. er voor. (Applaus :De motie, reeds in ons vorig nummer opge nomen, werd1 hierop onder krachtig applaus aangenmen. Op een vraag van den heer Zijp, deelde de secretaris mede, dat er op het oogenblik V» deel geleverd moet worden voor den' verplich ten voorraad. Deze week is telegrafisch be richt, dat wij 100000 K.G. moeten koopen. De producenten krijgen nu de gelegenheid' van hun week productie af te zetten. De heer Commandeur vroeg of het niet be ter was om niet» aan te voeren. De regeling afdeding betreffende, gericht moeten worden De commissie tot de muziekschool zal be staan uit de heeren C. J. Reiziger, voorzitter, H. Eecen, secretaris, M. Albert de Lange, penningmeester. LEERAAR R. H. B. S. EN HANDELSSCHOLEN. Bij koninklijk besluit is aan den heer N. Meijer, voor den cursus 1917—1918, machti ging verleend om, tegelijk met zijne betrek king van leeraar aan de K. H. B. S. alhier, te bekleeden die van leeraar aan de gemeentelij ke inrichtingen voor handelsonderwijs alhier. VOOR 'WONINGBOUW. Bij koninklijk besluit is aan deze gemeente' toegekend een maximum-bedrag van 359.000 voor 93 woningen en 3 winkelhuizen, met den grond, te bouwen door de vereeniging voor volkshuisvesting „Alkmaar, en 12.150 voor grond voor de bouwplannen der vere®- niging WINTERDIENSTREQELING. De heer C. van den Tooren heeft thans zijn bekende dienstregeling doen verschijnen. Weer gedrukt op wit carton, is ze evenals vo rige lijsten zeer duidelijk. Zij zal zeker velen van dienst kunnen zijn. AANBESTEDING. Gistermiddag werd in het hotel De Nach tegaal 'ondérhands aanbesteed, onder archi tectuur van den heer P. de Jong te Amers foort, namens de N. V. Verwer Co.: het dempen en uitgraven van slooten, het ophoo- gen van een bouwterrein, het bouwen van een vemisfabriek, verfmaaldérij, kantoorgebouw, schaft- m kleedlokaal, enz. Inschrijvers wa ren: J. Hoogervorst Zn. alhier voctr 66385, Finna van Keulen te Amersfoort 67985, F. H. Ringers Zn. alhier 68800, J. Apeldoorn alh'er 69.780, Finna Oudt Kriller alhier 69 900, Firma R. K. Kop pen Zn. te West-Graftdijk 70.000, W. Vasbinder alhier 72.500. De gunning werd acht dagen in beraad gehouden. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 10 tot 15 September zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen gaan. Men had echter na ampele bespreking besloten .op beperkte wijze bet feest te doen doorgaan. Spr. memoreerde het in het aigeloopen jaar in de vereeniging voorgevallene en her innerde aan het jubile van den heer v. d. Kaaij en het overlijden van den heer Hols- muller, in beide welke gevallen de vereeni ging bewijzen van meeleven bad gegeven. Wat betreft het geringe vergadenngbezoek maakte spr. de meening van een der leden tot de zijne, n.l. dat men dacht dat aan het be stuur de zaak wei was toevertrouwd. Na lezing en goedkeuring der notulen van üen secretans, deu heer A. Ohlen, deed de lieei Bosset't rekening en verantwoording van zijn beheer als penningmeester. De ontvang sten hadden bedragen 981,24)3de uitgaven 994,1234, het tekort J 12,88. Doordat er evenwel nog een schuld bestoud van 250, bedroeg het tekort in totaal 262,88. De rekening werd nagezien door de heeren Wijn en N. A, C. Bijl, van wie eerstgenoem de mededeelde, dat zij volkomen in orde was, waarop de voorzitter den penningmeester dankte voor zijn beheer en de commissie voor hare moeite van het nazien. Alsnu was aan de orde verkiezing van drie bestuursleden (aftr. de heeren A. J. Stikkel en F. H. Ringers Sr. en vac.-Holsmuller we gens overlijden). De beide eerstgenoemden werden herkozen. In de laatstgenoemde vaca ture werd gekozen de heer J. Lind Az. met algemeene stemmen. De voorzitter nam zijne herbenoeming wederom aan, waarover de heer Ohlen zijne vreugde uitsprak. Hij meen de de vereeniging met den uitslag dezer ver kiezing te kunnen feliciteeren, met welke woorden d^ vergadering door applaus in stemde. Verkiezing leden feestcommissie (aftr. de heeren A. Ohlen, L. Prins en S. Koster, van wie laatstgenoemde voor een herbenoeming bedankte. De twee eerstgenoemden werden herkozen, terwijl in de derde vacature voor zien werd door de benoeming van den heer Burger. De heer Ohlen nam zijne herkiezing aan, hij meende na het voorbeeld van den ALRMAARSCHB COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1