DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OOBLOfo. JS Mo. 22U Moixdord en aogon «ïïde Jaa if!iM ft. p. iitist T UB. MTRrtBnöefnJM^flw o. regel, gnnrte teftefs ibht pMsrafimta nnSTER fl M, fronton C 9. Tefsfm. I C 1917. WOENSDAG 1» SEPTEMBER Landbouwbon toonstelling. Oww don abonnemsniBpfija wwdt bf) vo©roflfcetaftrrt, bosehfk?- O cent. ALKMAAR, 19 September. Het antwoord der mogendheden op het vredesvoorstel van den Paus blijft toeven. Alsof geen van beide partijen gaarne de eerste wil zijn, die zijn antwoord openbaar maakt, zwijgen beiden stil. Het is alsof de entente de midden-mogend- heden uitnoodigt het vredespad maar op te gaain, om dan zelf aarzelend te volgen. Uit de centrhle lauden komen allerlei ge ruchten over het antwoord en daarbij speelt Belgis ecu gröote rol..Met dat al weten we niet, wat men met Belgis wil en deze vraag beslist tenslotte de geheele vredesaan- gelegcnhrid! N Zoolang daaromtrent geen alleszins bevre digende zekerheid.bestaat, zoolang zal er van eenige toenadering geen sprake kunnen zijn. Vandaar dan ook, dat er om dit punt allerlei verdichtselen worden geweven, en dat de openbarp meening in Duitschland zich daar mee zoo bijzonder bezighoudt. Men kan er veel en velerlei over lezen maar wijzer wordt men er niet door. Alleen de openbaar making van het offideele antwoord der mid- demüogendheden aan den Paus kan ophelde ring geven misschien! De Fransche ministerieele verklaring geeft te verstaan, dat de strijd wel eens niet zoo heel lang meer zou kunnen duren. Men leest er o.m. in„Het uur ia gekomen, dat alle materieele en moreele krachten van het volk moeten ingespannen worden voor de hoofdphase van den strijd, want hoe meer wij het einde van den oorlog naderen, des te meer zal de moreele tegenstand van de natie een hoofdfactor voor de overwinning wor den." Er wordt verder in gezegd dat Frankrijk den oorlog niet voortzet om veroveringen te maken of om zich te wreken, maar om de vrijheid en onafhankelijkheid van zich zelf en van de wereld te verdedigen. „De annexatie van Elzas-Lotharingen, vergoeding voor schade en verwoestingen, door den vijand aangericht, het sluiten van een rechtvaardigen vrede, waarbij geen volk, hetzij het machtig is of zwak, wordt onder drukt, een vrede, waarbij krachtige waarbor gen de gemeenschap der volken beschermen tegen eiken aanval van een barer, dit zijn de edele oorlogsdoeleinden. Zoolang deze niet bereikt zullen zijn, zal Frankrijk doorstrij den." Deze verklaring riekt niet zoo heel erg meer naar de vroegere Jusqu'aubout" verkla ringen. Er is geen sprake meer van, dat men zal vechten, totdat de middenmogendheden overwonnen zijn. Moge dit een gunstige aanwijzing wezen en zij daarmee in overeenstemming het ant woord van de midden-mogendheden, hetwelk volgens berichten uit Weenen den Paus Don derdag overhandigd en Zaterdag openba. .r gemaakt zal worden! De diplomatieke betrekkingen tussdhen Costarica en Duitschland zijn., naar Reuter meldt, als afgebroken te beschouwen. De Z weedsche socialisten eischten het .1aftreden der regeering. De heer Kerenski la met de ministers van oorlog en marine naar het groote hoofd- kwartier vertrokken. De verhooging van het broodrantsoen in Duitschland. tot 4 pond per hoofd en per week zal met 1 October worden ingevoerd. In verband daarmede worden de toelagen voor zwaar en zéér zwaar werk verrichtende arbei ders verminderd. een De Oriekscftc koninklijke famillè is met nen in Zilri bracht. tlrich aange- gevolg is in twee hotels onderge- gevolg van 60 personen komen. Het STAOSNIBOWS. - Een weifelende herfstdag, waarop de zon schuil gaat achter de eentonig grijze wolken- massa^en de stijve zuidwester klappert in de nog droge vlaggen, ter eere van de land- bouwfeesten heden uitgestoken. Toch een bij zondere dag. Elk jaar mag het programma eender zijn als het voorafgaande, telkens als de tentoonstelling er weer is. wordt men op nieuw getroffen door allerlei eigenaardighe den. Het blijft iets moois, dat op dezen dag land- en tuinbouwers, veetelers en groenten- kweekers het beste dat het jaargetij hun heeft gegeven voor stad en omgeving te kijk ko men bieden, dingend om de eer wel Is waar, maar tegelijkertijd de geleffenheid ope nend, om gratis te bewonderen de producten, niet dan na veel verworven kennis, kundig heid en ervaring gekweekt, om minder voor- spocdigen en anderen tot volhouden en na volgen aan te sporen. En dan wordt aan dezen dag bijzondere kleur gegeven, door de honderden en honderden die van elders ko men en het stadsbeeld tijdelijk opfleuren en die een blik geven op den welstand van de omgeving. Of zijn de blinkende karretjes met de welgedane inzittenden en de rijk uitgedoste vrouwtjes en meisjes, getooid met sieradién zonder tal, niet evenzeer een afspiegeling van welvaart als hetgeen er tentoongesteld wordt? Deze dag, deze tentoonstelling, zij doen nog eens duidelijk zien, dat wij het niet zijn, die wonen in de streek, waar de meest drin- ende nood heerscht! Er is nog „knap" vee ier in de omgeving en „puik" wolvee, de Lan- gendijker akkerbouw bracht een prachtverza meling grove groenten voort. O, zeker het had voller kunnen zijn op het Waagplein en op de Nieuwesloot, het programma van het pluimgedierte is we! eens veel uitvoeriger geweest, maar de toestanden en tijdsomstan digheden in aanmerking genomen, mocht de ze tentoonstelling zich laten zien, ook uit een welvaartsoogpunt. Op de gebruikelijke wijze werd de tentoon stelling geopend. Officieele personen, belangstellenden en nieuwsgierigen plaatsten zien tegen elven aan den noordkant van het waaggebouw, waar het muziekkorps zich reeds had opge steld. De heer D. Oovera opende precies 11 uur. Spr. begroette in het bijzonder het gemeente bestuur en verklaarde de dames en heeren vérder met gemengde gevoelens welkom te heeten. De tentoonstelling mocht zich n.l. steeds in helder prachtig zonweer verheugen. Na den dag van gister, haast voor oogen stelde, dat vandaag alles in duigen zou val len, diende toch erkend te worden, dat moeder natuur toch weer aangenaam weer had ge schonken. Toen Bpr. 4 jaar geleden de tentoonstelling opende, zal wel niemand gedacht hebben, dat de thans heerschende wereldbrand zou ont staan. Spr, bracht de regeering hulde voor het gevoerde beleid, waardoor wij voor dea oorlog gespaard bleven Tengevolge van de buitengewone omstan- ;hedén was een deel der expositie, n.l. van rundvee en van ingezonden voorwerpen, niet zoo talrijk als vorige jaren. Over hef al gemeen was de expositie echter uitstekend. De inzendingen schapen en groenten op de Ko renbeurs waren uitstekend. Spr. bracht hierna in de eerste plaats dank aan het gemeentebestuur voor den financiee- len en den moreelen steun. Dank bracht spr. ook aan den secretaris en den penningmeester voor het vele door hun verrichte werk. Ook den inzenders bracht spr. dank, er daarbij op wijzende dat de schapen-expositie op den Dijk bijzonder viel te roemen, wat spr. voor een groot deel de verdienste noemde van de Vereeniging tot verbetering van de Schapen fokkerij in N.-Holland. Ook huldigde spr de inzenders op de Korenbeurs voor hun uit stekende expositie, de juryleden dankte hij voor de vervulling van hun moeielijke taak De regelingscommissie dankte spr. De feest commissie, die steeds voor het aangename naast het nuttige zorgt, werd evenmin verge ten. Aan de politie wijdde spr. ook een woord van waardeering. Aan de firma Stam, die voor den besten stapel kat;.- een gouden medaille beschikbaar stelde, bracht spr. een bijzonder woord van dank. Ook de firma Bak, die een medaille be schikbaar had gesteld voor den besten Texel- sche Ram, dankte spr. daarvoor De wijkcom missies, die steeds voor de aanvulling van de financiën zorgen, vergat spr. evenmin. Het muziekkorps, dat op zulk een uitste kende-wijze voor de feeststemming zorgt, werd ook niet vergeten. Spr. was overtuigd, dat ook deze tentoon stelling als geslaagd beschouwd kon worden. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat wanneer het volgend jaar de tentoonstel ling geopend zal worden, Nederland in vrij heid en blijheid den vrede kan vieren. Hierna verklaarde spr. de 36ste tentoon stelling voor geopend, waarop bravo's en fan fare's volgden. Dc muziek zette den Laudtoouwmarach van den heer Maas in, andere pittige tnarschen volgden, totdat het mcnachenkluwea op het i plein zich langzaam afwond en de aanwezi gen zich verspreidden om de tentoonstelling te bezoeken en te bezichtigen wat van hun gade was. Voor hetgeen ter deelneming waa Inge zonden mogen we, na hetgeen de voorzitter er van zeide en na de hierboven gemaakte op merkingen, verwijzen naar de bekroningslijst. Slechts zij medegedeeld, dat tot veler leedwe zen de inzending van den bekenden fokker Js. Ruijter uit Ooster-Blokker ontbrak, daar de trein ze niet tijdig genoeg had aange bracht. Uiteraard trok ook dit jaar weer de Ko renbeurs bijzondere belangstelling. De heer Boersen exposeerde daar o. m. een collectie najaarsbloemen, de N.V. Mij. Zaadhandel van ouds de Korenbeurs, kwam o.a. met be mestingsartikelen en een geestige stand over de rijstdistributie voor den dag, de N.V. Houtkopers drogerijen liet verrassende ge droogde artikelen aanschouwen, het Land- bouwhuis (de heer Stoutjesdijk) had veler lei artikelen tentoongesteld, de Rfjkstuin- bouwwinter8chool maakte een aardige re clame met duidelijke teekeningen, modellen en producten. Het was hier verder een lui lekkerend1 van vruchten en fruit, waar men zonder te water tanden niet vandaan kwam. Radijsjes om zoo in te bijten, aardbeitjes om zoo te verschal ken, gele peentjes om er zoo de tanden in te zetten: En dan die kostelijke peren, die pracht appelen, groot, glanzend, sappig en smake lijk ongetwijfeld, die overdadigheid van schoone druiven, die hoog, boven alles uit, in flatteus groen als pas bedauwd donker blauw 6p kleurdenl En dan de „nutvoeding", de reuzen-rapen, de keiharde kolen, de vleezige bieten, üe krul lende boerenkool, welke den bezoekers beurte lings schenen toe te roepen „hadt je sne maar." Eindelijk de nijvere bijen en hun smaak volle producten, hun „huis Trifolium", hun „hotel Buttenlust", zelfs met hun schilderij, waar vooral de kinderen te genieten schenen. Op het Hof en op de Nieuwesloot stonden verder de opluisteraara, de heer Ohmstede, die een breed terrein in beslag nam met zijn werktuigen en gereedschappen, Velo wasch- machines, de neer de Boer met mandenwerk, de heer Lind met een mooie expositie Hoek stra-schaatsen en zadelmakers-artikelen, de jongeh. en de jongej. Krak met een hok vol leuke marmotjes en dan verder de fraaie rij tuigen, wagens, karren en karretjes van den heet Mammen, Oterleek, J. Masclé, Heiloo, Wed. J. Asjes, en Jac. Met,^klkmaar. Concours-Hippique. Het weer is tot dusberre goec^ geweest. Als de firma Schuur mans te Leeuwarden er nu maar in slaagt tot vanavond het kruit droog te houden, dan zal et feest vanavond voor velen besloten worden met een vurig „bloeie Alkmaar",'terwijl anderen op het Hof door de muziek van den heer Maas en zijn getrouwen tot op het laatst aangename rer- poozmg zullen zoeken. Om half twee slingerde de lange stoet van karretjes, voorafgegaan door twee bereden politie-agenten, het muziekkorps, landauers met commissie- en jury-leden zich door de stad. Geen eind scheen er te komen aan dezen optocht en men wist niet waarnaar te kijken: naar een mooi paardje, eeif mooi tuigje, een mooi karretje of een mooi meisje. En als de muziek weggestorven was, dan hoorde men in de cadans der raderen de woorden, „van achter op de kar" Voor het concoura-hippique waren inge schreven: 1. J. J. Swaan, Schoorl; 2 C. van Schieven, Broek in Waterland; w Th Smit, Alkmaar; 4. P. Kok Hensbroek; 5 Wed L. Hagen, BeverwijkN. Brandjes, Beverwijk; 7 J. Boon, Bergen; 8 D. J. Govers, Alk maar; 9. T. Kostelijk, Noord-Scharwoude; 10. J. J. Stroomer, Oudorp: 11. Jb. Kokkes, Stompetoren; 12. J. Wessels, Edam; 13. M. Rot, Jisp; 14. T. Kostelijk, Heerhugowaard; 15 bh Commandeur, Wognum; 16 P Boots, Schermeer. De uitslag was aldus: De eerste prijs werd door de jury, bestaan de uit de heeren G. Roodzant. alhier, J. H. W. Geerlings, Purmerend en P. Kaan Dz.. Anna-Paulowna, toegekend aan „Alora,' eigenares wed. Z. Hagen, Beverw-k, de twee de aan „Nellie" eigenaar de heer J. J. Stroo mer, Oudorp, de 3e aan „Moor" eigenaar de heer T. Kostelijk, N.-Scharwoude; terwijl „Meta" eigenaar de heer J. J Swaan te Schoorl een eervolle vermelding behaalde. Lijtt van bekroningen. A. RIJiSTIEREN VAN ZUIVER INLANDSGH RAS. No. 1. Stierengeboren in 1915. 30,—, 2e pr._/15,—3e pr. 10,—. No. 11 Herfstkalvers of diiJte koelen, (afge wisseld), vóór 1 December 1917 moetende kalven. le pr. 15,2e prijs 10,—. Ie en 2e prijs P. de Jager, Beemster; E. V. b. Govers Kz., Stompetoren. fo. 12. Herfstkalvers of dikke koelen, (niet afgewisseld vóór 1 December 1917 moetende kalven. le pr. 15,—, 2e prijs 10,—. 2e prijs Jb Govers KzStompetoren, No. 13. Kalfdragende Schotten, geboren in 1915, vóór 1 Dee. 1917 moetende kalven. le pr. 10,2e prijs 5, le prijs P. Jlonges Dz., Beemster. No. 15 Kuikalveren, geb. na 1 Jan. 1917. le pr 10,2e prijs 5,—. le prijs Js. Ruyter, Osofer Blokker; 2e prijs K Slik, Baisingerhom; E. V. P. Wij denes Cz. Twisk. E. WOLVEE. No. 16. Fokschapen, type Tesselsch. Zichtbaar geworpen hebbende (4 stuks). le pr. 10,2e pr. 5, le prijs M. C. de Graaf, Anna-Paulowna; 2e prijs Firma C. R. Keyser en Co., den Burg (Texel)E. V. Firma C. R. Keysm en Coden Burg (Texel)E. V. A. Brak Jlr., St.j Maarten. No. 17. Ooi met hare In 1917 geboren lam- meren, type Tesselsch le pr. 5,—, 2e pr. 2,50. t le prijs J. Sijp Sr., Bobeldiftk; 2e prijs A. Brak Jr, St. Maarten; E. V. M. Zuidenwind, Weezenplaats (Texel) No. 18. Ooilammeren, type Tesselsch, geb. in 1917 (6 stuks) le pr. 10,—, 2e pr. 5,—. le prijs Jb. Govers Kz., Stompetoren: 2e rijs Firma C. R. Keyser en Co„ dien Bi le prijs M. de Boer, Alkmaar. No. 38. Leghorns, wit. le en 2e prijs G. v d Meulen, Alkmaar. No. 39. Leghorns, le prijs R. S. Hamstra, Alkmaar: 2e prijs G. v. d. Meulen, Alkmaar; E. V. Konijnen fokkerij „Kennemerland?' Alkmaar. No. 40. Leghorns, andere kleuren. 2e prijjs G. Teedbuis, Alkmaar. No. 41. Minor cds. 2e prijs M de Boer, Alkmaar. No. 42. Wyandotte, wit. le prijs P. Smit, Alkmaar. No. 44. Orpington, s. le prijs L. Pijper, Midden Beemster. No. 45. Plymouth Rocks. le prijs M. de Boer, Alkmaar. No. 47 Blauwe Andalasilrs. 2e prijs T Bolwerk, Alkmaar. Nb. 49. Alle soorten eenden, per paar. le prijs C. P. Wortel, Alkmaar; 2e prijs D. Ram, Heiloo. H. KONIJNEN, No. 50. Vlaamsche reuzen, haaskleur en - ijzergrauw. le pr. J. P. Boom, Alkmaar, twee 2e pr. en E. V. J. A. Bruigom, Haarlem; E. V. O. van Eerde, Beverwijk; E. V. B. R. Tent-ink, Alk maar. No. 51. Vlaamsche reuzen, andere kleuren. Eereprijs van 2 en le prijs P. Korver, No, 'Urg prijs (Texel). No. 27. Ram, type Tesselsch, geb. in 1916 of vroeger, le pr. 5, en een verg. ziiv. med, uitgeloofd door de Firma J. J. Bak Co. 2e pr. 2,50. le prijs en een verg. zilv. med., uitgeloofd door de Firma J. J. Bak Co., Jn. Sljp Sr., Bobeldijk2e prijs Firma C R Keyser en Co. den Burg (Texel)E. V. H W Kuhn, Naar- No. 30. Raslam, type Tesselsch. creb. in 1917. Alkmaar; 2e prijs G. van Eerde, Beverwijk. 52. Lot: le prijs J. lem; 2e en 3~e prijs J. P. Boom, Eer< Quax, Alkmaar Lotkaringer reuzen. zilveren dasspeld en le E. V. J. A. Bruigom, Haarlem. we we fio. 53. Blauwe Weertere. le prijs B. R. Tenkink, Alkmaar; 2e prijs P. J. Scheelings, Haarlem: 3e prijs J. Geve laar, Alkmaar; E. V. H. Riepma, Haarlem. No. 54. Havana's. le en 2e prijs JL P. Boom, Alkmaar. No. 55. Japansche driekleur. Eereprijs 1.— en le en 2e prijs Konij nenfokkerij _j,Kennemerland" Aljpnaar. &o! 57. Zilverkonijnen, crème en bruin, le prijs Konijnenfokkerij „Kennemerland" prijs Beemster Fokvereeniging2e prijs oernan Jz., Westwoud; 3e prijs P. Wrj- le pr le P. Koeman denes Cz., Twisk. No. 2. Stieren, geboren in 1916. le pr. 40,i2e pr. 30.—, 3e pr. 10.—. le prijs Beemster Rundveefokvereeni 2e prijs P. Wijdeaea Cz., Twisk; 3e prijs C. Boekei, Schagen. No. 3. Stierkalveren, geboren in 1917 le pr. 20,—2e pr. 10,—, 3e pr. 5,—. le prijs Js. Ruyter, Ooster-Blokker: 2e prijs Wed, J. Beets, Beemster; 3e prijs R. Laan, Otoreedc. B. VETViEE. Het beste en fijnste Vette Vee. No. 4. Vette Koeien, (afgcwisseldl). le pr. 20,—, 2e pr. 10,—. le prijs P Jonges, Beemster; 2e pr. P. i Jager, /uid-Becmster; eerv. vermelding Met en C Boots te Beemster. de P No. 5. Vette Koeien, (niet afgewisseld). 2e pr. 5, le pr. 15,—, 2e pr. le prijs J. de Jong, Bi Boots, N.-Beemster; 3e prijs C. Oroenewoud- Kramer, Stompetoren; JE. V. P. de Jager, Beemster. No. 6. Vette Schotten. le pr. 15,—, 2e pr. 10.—. le prijs P. Met, Beemster; E. V. J. Mer- kens Lion, Alkmaar. No. 7. Vette Kalveren. le pr. 10,—, 2e pr. 5,—. le en 2e prijs J. J. Kant, DLrkshom; E. V. L. van Dam, Ursem. C. MELKVEE. No 8. Melkkoeien, gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1917. le pr. 25,—, 2e pr. 15,—. le en 2e prijs P. Jonges Dz., Beemster. Eerv. Verm. K. Visser Jbz., Beemster. No. 9. Melkkoeien, geboren in 1914 (twen- ters), gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1917. le pr. 25.—, 2e prijs 15. le prijs K. Visser Jbz., Beemster. 2e prijs Wed. J. Beets, Beemster. Nb. 10. Melkvaarzen, geboren in 1915. gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1917. le pr. 20,—, 2e pr. 10,—. le prijs E. Dz. Govers, Alkmaar; 2e prijs S. Laan, Ursem. 2e prijs M. C. de Graaf, Anna-Paulowna. No. 19 Fokschapen, type Wensleydale. Zichtbaar geworpen hebbende (4 stuks). le pr. 10,—, 2e pr. 5,—. le prijs S. N. Zuurbier, Stompetoren; 2e prijs W Groot, Stammeer; E. V A. Blokker, Heer-Hugowaard. No.' 20. Ooi met hare in 1917 geb. lammeren, type Wensleydale. le pr. 5—, 2e pr. 2,50. le prijs W. Groot Jbz., Stammeer; 2e prijs S. N. Zuurbier, Stompetoren. No. 21. Ooilammeren, type Wensleydale, geb. 1917 (6 stuks), le pr. 10,—, 2e pr. 5,—. le prijs S N. Zuurbier, Stompetoren1; 2e rijs D. Hogetoom, Noord-Beemater. b. 28. Ram, type Wensleydale, geb in 1916 of vroeger. Ie pr. 5,—, 2e pr. 2,50. le prijs wybr. Groot Jbz., Stammeer via Wormerveer; 2e prijs C. Oroot Mz., Purmer E V" Oom No in 1917. le pr. 5,—, 2e pr. 2,50. le prijs D. Hogetoom, Noord-Beemater; 2e prijs J. Buis te Uraan; E. V D. Hoge toom, Noord-Beemstor. No. 23. Ooi met hare in 1917 geb. lammeren, type Lincoln, le pr. 5,—. 2e pr. 2,50. le prijs D. Appel Az., Twisk, 2e prtyt K. Bregnian Jnz., Noord-Béemster No 29 Ram, type Lincoln, geb, in 1916 of vroeger. le pr. 5,—, 2e pr. 2,50. le prfls D. Appel Az., Twisk; 2e prjjs C. Stapel Pz., de Hout, gem, Hoogkarspel No. 25. Beste fijnste vette Schapen, geb. in 1916 (10 stuks). 1c pr. 10,—, 2e pr. 5.—, 3e pr. 2,50,— le prijs Gemeente Alkmaar Reinigings dienst; 2c prijs S. de Heer, Ursem 3e No. bè. Russische brand neuzen. le prils M. de Boer, Alkmaar; 2e prijs Ko- nijnenfokerij „Kennemerland" Alkmaar. No. 59. Black and tan. le en 2e prils J. P. Boom, Alkmaar. No. 60. Havana en Blue and tan. le en 2e prM» J- P- Boom, Alkmaar; 3e pr. G. Teerhuis, Alkmaar. No. 61. Hollandsche, zwart en blauw, le en 2e prils C. Bakker, Alkmaar. No. 62, Hollandsche, andere kleuren. le en 2e prijs C. Bakker, Alkmaar 63. Niet gei K. M< No le en 2e enoemde rassen. tol, Koedijk3e prijs J. J. I Mai .atschai bappij No. 32. Ramlam, type Lincoln, geb in 1917. le pr. 5,—, 2e pr. J 2,50. Tout, gem. Hoog karspel 2e prijs en' E. V. K. Bregman Jnz., Noord-Èeemster. No. 26. Beste fijnste Overhouders, (geen rammen) geboren in 1917 (10 stuks), le pr. 10—, 2e pr. 5,—, 3e pr. 2,50,—. le pr. J. J. Stroomer te Oudorp, 2e pr. P. N. Groot, Westdij'k (Alkmaar); E. V. P. C. Hartog te Groot-Schermer. F. VARKENS. No. 33. Dekbeeren, onverschillig van welk ras, van minstens 818 maanden oud. le pr. 15,2e pr. 10,—. le prijs L. van Dam, Ursem. 2e prijs A. de Groot, Zuid-Schenner. No. 35. Zeugen, onverschillig van welk ras, minstens 1 jaar oud, met biggen, niet ouder dan 8 weken, le pr. I 15,—, 2e pr. 10,—. le prijs S. de Jongh, Ursem. O. PLUIMGEDIERTE. In te zenden minstens 2 Kippen en één Haan, minstêns .3 maanden oud. No. 37. Hollandsche Hoenders. prijs ïtuig- 2e prijs Borat, Heiloo; E. V. Alkmaarsdié Rijfuig :oli le prijs C. Stapel Pz., de*Hout, gem, P. Boom, Alkmaar No. 64 Voedsters met jongen, gToote rassen. le prijs B R. Tenkink, Alkmaar; 2e prijs P. Korver, Alkmaar. No 65. Voedsters met jongen, andere rassen. le prijs en Eereprijs 3,50 H. Riepma, i laarlm2e prijs P. J. Scheelings, Haarlem. No. 66. Nesten met jongen, groote rassen, le prils B. R. Tenkink, Alkmaar; G. van Eerde, Beverwijk No. 68. Nesten met jongen, kleine rassen, le prijs H. Riepma, Haarlem; 2e prijs K. de Jager Cz. Z.-Beemster. No. 69. Zware konijnen, fok 1917 le prijs B. R. Tenkink, Alkmaar; 2e prijs J. P. Boom, Alkmaar; 3e prf|s Daalder en And r lessen,. Alkmaar. Nesten n iet minder dan 4 stuks en niet ou der dan 4 maanden. Aan prijzen wordeg betaald voor de klasse 37—69 le prijs 2,—, 2e prijs 1,—verder worden nog 3e prijzen en eervolle vermeldinr gen toegekend I KAAS. No. 70. Fabrieksbaas Edammer, wegende pl.in. 2 K.O minstens 200 stuks, le pr. 15,—, 2e pr. 10,—. le prijs eu zilv. tried. Kaaafabriek „Nooit Gedacht", Anna-Pauloiyna2e prijs Coqj Zuivelfabriek „de Eensgezindheid," te Maartensbrug. v No. 73. Edammer Kaas, op de boerderij1 gemaakt, wegende pijn. 2 K.O., minstens 98 stuks, le pr. 15,—, 2e pr. 10,—. E. V. P. Blauw J:z., Veenhuizen. Door de erven Ns. STAM werd eene zilveren medaille uitgeloofd voor de stapel Kaas. J BOTER. No. 76. F'abrieksboterminstens in te zenden 20 Kilo. le pr. 5,—, 2e pr. 2,50. le prils Coöp. Zuivelfabriek ,yde Eensge zindheid" St. Maartensbrug; 2e prijs C. Wokke, Alkmaar. No. 77. Boerenboter, minstens in te zenden 12 Kop. le pr. 5,—, 2e pr. 2,50. le prijs W. Schermerhorn Dz., Qroot- Schermer. t K. AFDEELING TUINGROENTEN. Verzamelingen. No. 78 De grootste en schoonste verzameling Oroenten (van Vereenigingen). oote ijnste le te A le pr. 15,—, 2e pr. 5,- *js Tuinbouw- en Handelsvereeniging No. 79. De grootste en schoonste verzameling LKMAA COURANT. Illitilllllril ■- KORTE BERICHTEN. J y AV pX. J AKJy y fX. J i/ij 10,2e pr. de Jong, Beemster; 2e prijs Joh.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1