DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. H.EL Adverteerders. FIIJILL1T0N. No. 224 m 1917. Abonnewfifltsprlis m wandenIM. tï. p. pust 11.50. ftdYfirtentl8prii&12iifl. p. n?el. groote letters naai piaatsrülnite. Bitsyen fr. fl tf. Boek- en Rantfetarkkerij J. RERIs. COSTER 5 ZOON, Voordam C 9. Tetefnr. 3. flAASKAO v 24 SEPTEMBER. Een man's werk. NEfimLAiNL vtfdr 11 uur 's morgens wegens kostwinnerschap. Over don abotrnemer.fsprijs wdrcH bij TOOPuftbsta'Vn, beschikt Bewijs rrurrrmers 5 cent. ALKMAAR, 24 September. j In bet Westen heerscht artillerie-bedrij vig-1 lieid. Plaatselijke aanvallen en tegenaanvallen, brachten in den toestand geen verandering. Op het Oostelijk oorlogstooneei duurt de opmarsen der Duitschers tusschen Dunaburg en Riga voort. "Ze zijn er in geslaagd Jacob- stadt te nemen, nadat ze het front ten noords westen, van die stad hadden doorbroken. De Russen moesten op de vlucht, op een wijze, welke herinnert aan het gebeurde bij Riga. Zaterdag meldden de Duitschers, dat ze 4000 gevangenen gemaakl en 50 kanonnen ver overd hadden, en dat de Russen onder den dm* der Duitsche troepen het 40 K.M. breede en ongeveer 10 K.M diepe bruggenhoofd op den westelijken oever der Duna opgegeven hadden eu tiaar den oostelijken oever ge vlucht waren. Afgewacht dient, of de Duitschers in staat zullen tja hun succes voort te zetten, een sectes, dat cp zichzelf getuigt van de Duii- sche kracht, maar in den algemecnen strategi- schen iocstan# geen veranderlbg brengt. Het antwoord van Duiischland en Oosten- rijk-Hongarije vindt natuurlijk alom bespre king in de pers. Wij kunnen die besprekingen alldus samen vatten. dat de entente-pers er geen goed en de ,pers cl r midden-mogendheden er geen kwaad van weet te zeggen. Veelvuldig is er op gewezen, dat België air met name genoemd wordt. Het Tageblatt bijv. schrijft, dat het beter was vandaag reeds te zeggen, wat morgen toch gezegd moet worden 1 Van Engeische zijde wordt ver klaard, dat het Duitsche antwoord aün den Paus zeker niet tengevolge zal hebben, dat het Engeische antwoord spoediger zal wor- den gegeven, dan anders het geval zou zijn geweest. Juist zal het Duitsche antwoord vertraging in de Engeische beantwoording te weeg brengen. Is dit juist, dan wil het zeggen, dat Enge land op de pauselijke nota zal antwoorden en dat dys Frankrijk alleen zich afzijdig zal houden. Uit Rome was bericht, dat de Paus einde September een nieuwe, meer iit bijzonderhe den tredende vredesnota tot de oorlogvoeren de mogendheden zou richten. Te Weenen wordt in goed onderrichte politieke kringen verzekerd, dat er een dergelijk plan niet be staat, dat er tenminste te Weenen dienaan gaande niets bekend is. Stellig zal de Paus nadere stappen gaan aoen het Vaticaan zal niet, als Amerika, op de vredesbemiddeling een oorlogsverkla ring laten volgen maar dan moet hij na tuurlijk eerst in het bezit zijn van de ant woorden der oorlogvoerende mogendheden, die npg niets zonden, doch wel iets van zich zullen laten hoorem. •-Hi U- tfARIA. DIPLOMATIEKE METHODES. Amerika blijft doorgaan met geheime stuk ken van Duitsche diplomaten openbaar te maken. Een dankbaar werk alleen maar een beetje éénzijdig 1 Gelukkig wordt, meer en meer ingezien, dat diplomaten diplomaten zijn, welk land ze mogen vertegenwoordigen. Kent ge er een, ge kent ze ^lle 1 I'Iei itaatsdepartement dan maakt een me- dedeeling bekend, welke door graaf Bern- storff (de voormalige Duitsche gezant te Washington) in Januari 1917 naar het depar tement van1 buitenlandsche zaken te Berlijn is gezonden en waarin machtiging wordt ge vraagd tot het betalen van 50,000 dollars, ten einde door bemiddelihg van bepaalde ver enigingen, invloed op het Congres uit te oefenen. De medeüeelmg is gedateerd 22 Ja nuari 1917 en luidt als volgt: „Ik verzoek machtiging tot het betalen van een som tot 50.000 dollars om, evenals bij voorgaande gelegenheden, invloed uit te oefenen op het Congres door bemiddeling van vereenigin- gen, die ge kent en die wellicht den oorlog kunnen voorkomen. Terzelfder tijd zal ik dienovereenkomstig handelen. Onder boven genoemde omstandigheden is een officieele Duitsche verklaring ten gunste van Ierland zeer gewenscht, ien einde den Ierschea in vloed alhier sterker te ondeisteunen." De gemeentelijke H. 43. S., de Openbare De arbeidstroébelen gaan voort moeilijk heden te veroorzaken in hot bijzonder in de kopermijnen en de hóutdistricter van het Westen, doch men hoopt, dat de 'industrieele toestand minder gespannen zal worden, wan neer prijzen op normale basis worden vast* gesteld voor de eerste levensbehoeften DUITSCHLAND EN ARGENTINA. E>e Duitsche regeering heeff den Argentijn- schen gezant ia antwoo op de mededee- fing, dat graaf Luxbuj wegeac den inhoud zijner telegrammen uiet langer persona grata is, verklaard, dat zij diens leiding der zaken levendig betreurt. In de telegrammen werden alleen persoonlijke opvattingen van oen graaf uiteengezet, welke op de besluiten der Duit sche regeering geenerld Invloed1 hebben uitge oefend. In het Argentijhsdie parlement had de mi nister van buitenlandsche zaken onder toe juichingen verklaard, dat de regeering met Duitschland zou breken, als er geen voldoe-, iring werd gegeven. Roman van SILAS JK. HOCK.IND, CJU bat Engelach vertaald. En toch voldeed deze drogredeneer Log hem niet. Voor die eerste maal in vele jaren kreeg 't geweten den boventoon en vertelde hou botweg, dat er tusschen den persoon die een misdaad beging en den man, die er toe aanzet ,te, geen zier verschil bestond. Was het zijn bedoeling, dat Sandy zijn opmerking op de wijze zou uitleggen als hij' oogenschijulijk had gedaan of niet? Hoe hij zich ook draaide en wrong, hij kon niet aan die vraag ontko men. Of hij .wou of niet, hij moest zijn eigen ziel onder de oogen zien en die kennismaking was hoogst pijnlijk. Bovendien leidde zij tot een andere vraag, die hem allesbehalve op zijn gemak stelde. Wat zou er ♦gebeuren in geval van een on- 'derzoek? Opoko lag wel is waar in het bin nenland en de,dichtstbijzijnde beschaafde autoriteit bevond zich vele honderden mijlen vandaar; maar zelfs in het hart van Afrika werd het vermoorden van een blanke als een ernstige misdaad beschouwd en het was niet waarschijnlijk, dat men de zaak zou laten voorbijgaan zonder een poging,te doen den schuldige te ontdekken. Het zweet brak Bardell uit toen hij deze mogelijkheid bedacht. Zoo Sandy Brimstone er bij geval in betrokken werd, kon hij er van verzekerd wezen, dat hij den blaam niet al leen zou dragen. Sandy was er niet de man naar om zich op te houden met zedelijke angstvalligheid. Hij zou geen last dragen, dien hij een ander op den hals kon schuiven, geen blaam op zich laten rusten als hü dien Handelsschool, de Middelbare Meisjesschool en het Gymnasium te Groningen hebben met ingang van Maandag, schooltijd van 9 tot halftwee, zoodat de leerlingen des namiddags huiswerk kunnen maken. SCHEPEN MET LUCHTSCHROE-VEN. De buitenboordmotor", ook bij ons vrij veel in gebruik^ heeft een emstigen mededin ger gekregen m dén buitenboordmotor met luchischxoeven, een Amerikaansch succes. De luchtschroefmotor, met zijn twee cylin ders van 3 P.K. is niet veel meer dan half zoo zwaar als een overeenkomstige buitenboord motor met watexschroef. Dank zij zijn gering gewicht kan de motor ook gébruikt worden op heel kleine, lichtgebouwde vaartuigen. Een tweede voordeel is de geringere prijs, dinar het bouwen eenvoudiger is dan van een motor met waterschroef. Verder is van belang, dat déze motor overal, aan de boot kan worden bevestigd. 'De luchischroef heeft slechts een middellijn vanfpl.m. 70 c.M. Om deze tegen beschadigen te beveiligen, kan«men de schroef omgeven- met een ijzeren'ring. Een groot voor- déél van deze luchtschroefmotor is ten slotte nog, dait hij niet alleen voor ^watervoertuigen, maar ook over land en op het ijs kan worden gebruikt; hij kan dienen voor net voortbewe gen van kleine automobielen en driewielers, is dus zeer veelzijdig. AMERIKA'S OOGST. Het officieuze overzicht voor de maand September van den economischen toestand in de Vereenigde Staten, toont aan, dat de graanoogst beter is dan verwacht werd. De haver staat prachtig; een groote opbrengt, van uitstekende kwaliteit wordt daarvan ver wacht. Gerst en rogge staan goed. Koren (maïs) belooft het record met 300 millioen schepels te overschrijden. Aardappelen, boo- nen en tuinbouwproducten zullen overvloe dig zijn. De katoenoogst belooft een groote op brengst, die mogelijkerwijze 14 millioen ba len kan bedragen, hetgeen voldoende is om het gebruik te dekken. De geheele toestand van den landbouw Is dus zeer geruststellend. iemand anders kon aanwrijven. riet was eeu gevaar lijk iets om in eeu scneeve zaak betrok ken te worden met iemand van het zedelijk gehalte van Sandy Brimstone. Maar zelfs als er mets van kwam, als er geen onderzoek werd mgestelu, als de waar heid nooit uitlekte, stond hij toch altijd te genover zijn eigen ziel eu 'tegenover Ade- ia. Zij had het bericht volgens Jane buitenge woon kalm eu bedaard opgenomen. Mij had dat luchtigjes behandeld ui zjju gesprek met Jane door ue teietoou, muur het veiontiustiL hem zeer. Hij had haai nog niet gepeild. Zij had zich het laatste jaar zeer opmerkelijk ontwikkeld en wat die koelheid en kahnte en oogeaschijnlijke hjdeüjküeid voorspelde, wist hij niet. Zij kon wel eens vasthouden het "an. denton, zooais zij had vastgehouden aan den man. Vrouwen waren werkelijk onbereken baar. Hoe het ook zij, hij moest behoedzaam te werk gaan en geduld oefenen. Fenlove moest eveneens geduld oefenen. Hij wenschte bijna, dat hiji m^t zoo hebzuchtig en eergie rig was geweest. Het was ellendig om zich in de macht van iemand te bevinden, heit ont nam hem zijn onafhankelijkheid en maakte hem het leven tot een last Hij stond eindelijk van zijn stoel op en be gon door de kamer te loopen. Men hield hem voor een welgesteld en gelukkig man Hij was dat ook in zekeren zin, maar hij had er cem hoogen prijs voor betaald. Stoffelijk had hij gewonnen, maar zedelijk had hij ver loren, enorm verloren. In alles wat aan het leven werkelijk waarde gaf was hij een arm man. En wat 't geluk betrof 1 Wel de men- schen wisten het met. Schijn bedriegt. Op dat oogenblik was hij zoo ellendig als maar iemand in Londen kon wezen hij werd gekweld door vrees en' voorgevoelens, die hem als hongerige wolven aangluurden. Was hij maar met een eenvoudiger leven TEWERKSTELLING NA DEN OORLOG. De Engeische min. van arbeid, Roberts, zegt in 'nadres aangaande de weder tewerkstelling na den oorlog, in een rede welke hij den 23 hield, dat 62000 man, welke uit het leger zijn ontslagen, reeds in burgerlijke betrekkingen waren geplaatst. Het ministerie van arbeid, in samenwerking met het ministerie van oor log, heeft reeds aangevangen plannen te for muleeren voor demobilisatie na den oorlog, waarbij wordt vastgesteld de wijze, waarop de mannen uit het leger aan het burgerlijk le ven zullen worden teruggegeven en de prin cipes, die bij deze tenuitvoerlegging zouden voorzitten. De demobilisatie zal uitgevoerd worden zoo spoedig als de beschikbare ton- nenxnaat en andere beperkende factoren' dit toestaan, 't Werk om de mannen weder aan een burgerlijke betrekking te helpen zal wor den ondersteund door de bestaande 400 ar beidsbeurzen met hun 1000 bijbureaux. De demobilisatie van de munitiearbeiders zal langs gelijksoortige lijnen plaats vinden. KORTE BERICHTEN. De „Sunday Times" verneemt, dat dé minister van financiën binnenkort eene ver klaring zal afleggen over de voorwaarde van de nieuwe Engeische oorlogsleening, die be looft zeer aantrekkelijk te worden. Volgens bericht uit Boedapest is ten gevolge van het onvoorzichtig wegwerpen van een brandenden lucifer eene ontploffing ont staan in de Lupenyer-kolenmijn. De mate- rleele schade is gering. -r- Van ongeveer de helft der Kamerman daten in Zweden is thans eene besüssing be kend'. De conservatieven hadden in de Kamer ongeveer 80 zetels, evenals de socialisten, ter wijl de liberalen er ongeveer 70 hadden. Uit de nu reeds bekende resultaten is gebleken, dat de conservatieven. 10 zetels aar. de libe ralen en socialisten1 moeten afstaan. Boven dien heeft de nieuwe Boerenpartij den Con servatieven zeven zetels ontnomen Vermoede lijk zal tengevolge van deze verkiezing een coatilieministerie gevormd worden. Het regeeringsontwerp voor den aan maak van standaardschoenen in Engeland voor burgers zal spoedig tot uitvoering ko men. Eerst zal een half millioen' paren" per week wprden geproduceerd, later een kwart miillioen. De schoenen zijn van solied' leder, verlaagde prijzen worden'niet verwacht, doch in het ontweip wordt er zorg voor gedragen, dat het publiek goede waar zal krijgen. De beroemde hofschilder Philip de Las- zou hl dat m zich 'n stevig gtac ach tig eu stuud up het punt den moed te ver- EindelijK ging hij naar een kast en schonk ig glas whisky in Hij werd zenuw- levrcden geweesii Waarom verlangde hij op genomen te worden in den kring van aan wedrennen doende menschen? Gesteld dat Adela er ten laatste in toestemde met Eentovc te trouwen, zou zij dan gdutteigei zijn en :czeaj ing lij glas oud op liezen. Dat mocht niet gebeuren. Hij had er zidrtzeii leeiijk ingewerkt eu moest zich Bink houden, hij had i eniove zijn beiotle gegeven eu zijn dochter zijn ultimatum gunctu en mj zou zijn "Woord met terugnemen. Al mocln hij zich ook zwak en zenuwachtig voeten, het zou fataai zjja dilt te laten merken. Er werd aan de deur geklopt en haastig zette hij flesch en glas weer op hun plaats eu stoot de kast. „Ja?" riep hij. Een jongen stak zijn hoofd naar binnen, „bu Jasper Eentove wenscht te spreken, sir." Bardell fronste zijn wenkbrauwen, zette zich daarop in postuur en glimlachte. „I nar hem binnen", zei hij. Fenlove kwam gemaakt deftig met uitge stoken hand binnenstappen; een glimlach speelde om zijn mond, zoodat al zijn tanden te zien kwamen. „Hoe gaat het, Bardell zei hij opgewekt. Afschuwelijk weer, watl" „Ja, het is afschuwelijk .weerstemde Bardell toe. „Neem plaats. Kan ik je iets ge ven? Whisky soda?" „Heel graag, ik heb daar niets tegen. Het is vervloekt koud buiten en er hangt een mist, dik genoeg om een hagedis te doen stikken. Ik kon echter niet laiten je op te zoe ken. Groot nieuws, wat?" „Mijn dochter heeft me juist opgebeld om het me te vertellen." „Dus Adela weet het?" zo de Lanxbos, geb. in Hongarije, doch sedert veie jaren te Londen verblijf houdend en be kend om zijn vooraanstaande plaats In hoo gere kringen, is naar een interneeringskamp overgebrachtwat bijzonder veel opzien ge baard heeft. Hij heeft tegen zijne intemee- ring protest aangeteekendT De spoorwegarbeiders In Argentinië hebben besloten in den loop dezer week den arbeid neer te leggen. De Russische regeering heeft de staats bank gemachtigd tot uitgifte van twee milli ard roehei aan bankbiljetten. 'De Russische minister van justitie heeft verklaard, dat uit 't eerste onderzoek in de zaak van generaal Kornilof was gebleken, dat het meerendeel van de inhechten is genomen officieren aan. dé samenzwering geen deel had' gehad en dientengevolge onverwfild in vrijheid gesteld zal worden. De Russische minister van Oorlog deel de mede dat niet gestrenge maatregelen ge nomen zullen worden' tot reorganisatie van het Russische leger. Engeische schepen, welke voor de Bel gische kust patrouilleerden, hébben de mari ne-werken van' Ostende gebombardeerd'. Een Britsche lucht-patrouille schoot drie Duitsche watervliegtuigen' neer. In het Kanaal is een Engeische torpedo jager door een Duitschen onderzeeër tot zin ken gebracht. Het Amerikaansdie ievensmiddelende- tement heeft een internationale commissie ;oemd voor de distributieder aanwezige suikervoorraden voor de wereldbehoefte. De Duitsche keizer heeft een bezoek ge bracht aan Armenie. Militaire attaches van neutrale staten hebben zich naar het oorlogstooneei aan de Dwina begeven. MAIS AANGEKOMEN. Het Nederlandsclie stoomschip „Maasland" van den Kon. Holl. Lloyd, dat 8 Januari in ballast van Am3teerdam naar Buenos Ayrés vertrok, is Zaterdag te IJmuiden terugge keerd met 3217 ton maïs Het schip was bijna vier maanden te Gi braltar opgehouden. Het maakte de reis naar de bestemming benoorden Schotland om en kwam veilig over de - Noordzee. Onderweg werd het nog door een Britsche duikboot aangehouden, doch het kon, toen bleek, dat alle papieren in orde waren en men van Gi braltar kwam, de reis onmiddellijk voortzet ten. KOFFIE- EN THEE-DISTRIBUTIE. Wegens de omvangrijke administratieve werkzaamheden, verbonden aan de definitieve koffie- en thee-aiatributieregeling, zai deze nog niet op 1 October in werking treden. Daarom zal heb lichaam der broodkaart voor det 28ste week dienst moeten doen voor het verkrijgen van thee en koffie. Deze brood kaart is echter tot 4 October noodig voor het verkrijgen van brood, zoodat eerst op 5 Oc tober daarvan gebruik kan worden gemaakt yoor de koffie- cn thee-distributie. In verband met een eu ander is daarom bepaald, dat van 3U September tot en met 4 October geen thee ot koffie mag gekócht of verkocht worden, worden. Van 5 tot en met 13 October kan dan tegen inlevering van het lichaam eener broodkaart voor de 28ste week een half ons koffie of een half ons thee worden gekocht. Inmiddels hoopt men gereed te zijn met 4e invoering der definitieve regeling. DE KOLENVOORZIENINO. Het ook door ons overgenomen bericht van „Ja, zfl weet het." An hoe neemt zij het op?" „Slecht, vrees ik. Jane scheen zeer onge rust," „Siruomen van tranen en snikken als een aardbeving, wat? O, dat is akte. De vrou wen zijn zoo, wat?" „Geen baan of anik," zegt Jane. „Zoo koud eu bedaard alsof er niets gebeuru is Dat is liet juist wat tiaar ongerust maakt „Dea te beter. Ik heb een hekel aan ira- uen. bederven de oogen van een vrouw en maken haar nuus rood. Het staat mij aan, dai Adela verstandig ia." Jane zegt, dat haar kalmte onnatuurlijk is. i/rouweu moeten schreien als zij verdriet hebben." „Zij heelt zeer waarschijnlijk niet zoo'n verdriet als jij denkt. De kerel hypnotiseerde haar voor 't oogenblik. Nu hij uit den weg is, zai zij volkomen normaal worden. Eigenlijk eloof ik, dat zij dolveel van mij houdt, aar om ook niet? Ik zeg je, dat ik verbazend ongeduldig ben." „We zullen omzichtig te werk moeten gaan", zei Bardell nadenkend. „Vrouwen zijn vreemde wezens. Niemand begrijpt ze volko men." Fenlove grijnsde en vertoonde aldus een ge weldig regiment tanden. „Je behoeft er mij niets "van te vertellen," zei hij. „Ik ken ze. Maar Adela heeft gezond verstand. O, zij zal zich wel schikken. *'k Heb daaraan nooit getwijfeld." „Zij zal zich moeten schikken," zei Bar dell ferm. „Ik heb mijn woord gegeven." ,,Ik zou natuurlijk liever zieu, dat zij het jwillig deed", beweerde Fenlove. „Ik ben doodelijk van haar. Dat ben ik. Ik zou liever Adèla bezitten dan iets anders op de we reld „Je zult met geduld je doel wel bereiken," waagde Bardell op te merken. „Maar ik vrij\ Door den veranderden treinen loop most ons blad vroeger ver schijnen; wij Ittinnen daarom de plaatsing van Advertentiên in ons Avondblad slechts garandeeren In dien deze la ons bezit zijn. Advertentiên na 11 uur aangeboden, worden In ons volgend nummer opgenomen. DE DIRECTIE. De Burgemeester van Alkmaar brengt eer kennis van betaiigticJ!- teopeode «m»v fret t£Jd- 16 September to* em ate* SB September 1017, aal plaats hebben tea Htadhirtaw op Woensdag 30 Sap en 9fr—11 11-11 14 September 101 De a ippwsia de Msb. óver eeu mogelijke stopzetting van het spoorwegverkeer blijkt In oen gegeven vorm niet juist te zijn. De voorraadefjrers van de kolen zijn streng geheim. Wel is het be kend; dat die voorraad gering is en daarom zal het goederenvervoer worden ingekrompen. Met ingang van overmorgen zal dat vervoer dés Woensdags geheel stii staan. Het verkeer te water zal meer dan tot dus ver het goederenvervoer moeten ontlasten, het geen echter ook bezwaren meebrengt, gezien 3e stagnatie fn de vaart van motor- en stoom- booten Mocht ook deze maatregel nog niet voldoen de zijn, dan zal het goederenvervoer op de spoorwegen nog meer- worden Ingekrompen en bovendien het personenvervoer worden be perkt. Behalve dat de treinen niet verwarmd zul len worden; zal gedurende den as. winter ook op de meeste stations de verwarming ach terwege blijven1. Alleen op de groote stations, waar men centrale verwarming heeft, zal deze handhaven«. Intusschen, de vooruitzichten inrakp onze kolenvoorziening schijnen gelukkig beter te v.' ^dcn. Hei Hold, meende reeds redlen te hebben om te mogen' aannemen, dat onze re geering met de Engeische tot overeenstem ming was gekomen, al wordt dan dit bericht door het Ned. Corr, Bur. ook tegen gespro ken Uit het feit, dat onderhandelingen ge voerd met de Duitsche regering een geheel vrije vaargeul waarborgt voor onze vracht vaarders, die kolen uit Engeland halen, inee- nen wij echter te mogen opmaken, dat ér zeker gegronde hoop bestaat, dat Engeland ons land kolen zal leveren. Over den prijs valt nog niet veel te zeg gen. Men meent te mogen'aannemen, dait die, ais de assurantiepremies blijven zooals ze raad je, houdt je nog wat op ten afstand. Geef haar tijd." Fenlove stond op en begon parmantig in de kamer op en neer te loopen Hij was iets beneden de middelmatige lengte en dt „bon vtviun sprak uit zijn geheele wezeu. Zijn klmiiug verried deu weorentnaa,, maar het ontbrak hem in geenen deuk aan verstand. Zijn groote mond eu vierkante kaken duid den op karaktersterkte. Bat deti had blijkbaar eeu weinig ontzag vooi hem. Weito Land ben verbond, was vol- •trekit niet duidelijk, maar ieder nauwkeurig opmerker aiueal zien, dat Fenlove de troef kaarten in handen hield en meester van de si tuatie was. „Wel, zoo lang zei de baronet nadat hij een paar malen de kamer had rondgeloo- pen en hij keek daarbij van onder zijn neerge slagen oogleden naar Bardell. Toen grijnsde hij en toonde zijn tanden „We begrijpen el kaar. wat?" zei hij vroolijk, terwijl hij zijn hoed weer opzette, scheef op een oor. Bardell knikte en zijn toekomstige schoon zoon vertrok Toen de deur achter hem dicht viel, ging hij naar de kast en na zich nog maals van een glas whisky te hebben voor zien, liet hij zich weer in zijn stoel zakken en staarde naar de papieren voor hem op de ta fel. Zijn-gedachten keerden weer naar Sandy Brimstone terug. Het speet hem nu, dat hij ooit tegenover hem Diysdale's naam had ge noemd. Het was een fout een domme fout, hij had verder vooruit moeten zien. Hij bevond zich nu in de macht van twee man nen. Sandy stond aan den eenen kant en Fen love aan den anderen en tusschen die twee kon hïj wel eens doodgedrukt worden. Hoe was het mogelijk dat hij dit niet voorzien had? Hij had zich gevleid een sluw map van zaken te zijn. In het sluiten van een koop iiUCUJ

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1