DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. JAC. lECEimc, IremiBiirt AIKm. Huishoud- bi linhistrMoil, Atrdappelml, lextrloe ei Sago MAAI DAG 1 OCTOBER No. 230 Honderd en negentiende Jaargang. 1917. Abonirenraitsiirfls p 3 maanden 11*30. fr. p. post f150. Ad?BiteiitfepTlk12*fil p. regel, groote lettors iraaï ptaatsraimtB. Brteyen fr. R V. Boek- en Handetsdrakkerfl HERllls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Tetefnr. 3. Rtprodueties Rembrandt NEDERLAND. VERGADERING m den gemeenteraad m Alkmmr, Over den abonnementsprijs wordt bi| vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 1 October. Van de hoofdfronten is er heden geen nieuws van beteeken is. In Vlaanderen wordt de artilleriestrijd met hevigheid voortgezet, maar tot nieuwe infanterie-actie kwam het tot dusverre niet. Toch doet het voor militaire operaties zoo geschikte herfstweder nieuwe ondernemingen spoedig verwachten. De weersgesteldheid werkt de bedrijvigheid der vliegtuigen zeer in de hand. Voortdurend hebben er Duitsche lucht-aanvaien op Engeland plaats. De Brif- sche berichten verklaren steeds, dat het aan tal gedoodiea klein, het aantal gewonden grooter en de schade niet belangrijk is. De Duitschers zijn natuurlijk van het tegendeel overtuigd. Zij zullen echter wel minder scha- deberokkening en vreesaanjaging bedoelen, dan wel de hoop pogen te verwezenlijken, dat de Britten aldus genoodzaakt zullen worden, van hun front vliegmateriaal te moeten weg nemen, teneinde dit voor de landsverdediging te bezigen. Want dat de Britsche vliegers aan en achter het front den Duitschers èn door de verkenning èn door het bommenwer- pen groot nadeel toebrengen, is buiten kijf. Maar ook de Britsche vliegers voeren bun raids uit, waarbij het de laatste dagen vooral op de Belgische kust is gemunt. De luchtbe- drijvigheid heeft tengevolge, diat er af en toe een machine in ons land' terecht komt, terwijl de lucht boven ons land hoe langer hoe on veiliger blijkt te worden. De regeering vindt daardoor herhaaldelijk gelegenheid te bewij zen, dat zij haar onzijdigheid zoo strikt mo gelijk opvat Terwijl er van de hoofdfronten geen nieuws komt is het wel eigenaardig dat op een Rus sische zege in Kaukasië een Engelsche in Mesopotamië volgt. Van strategische beteeke- nis zijn deze overwinningen wel niet, maar zij kunnen een aanwijzing vormen en wel voor een Turksche inzinking. Juist in dezen tijd, nu er zooveel wordt gesproken en ge schreven over „vrede" en „voortzetten" zal een dergelijke aanwijzing dubbel de aandacht trekken. Het napraten over de redevoeringen van den Duitschen rijkskanselier en den Pruisi- schen staatssecretaris levert geen nieuwe ge zichtspunten op. Ook over den toestand in Rusland valt er tot dusverre met zekerheid geen nieuws te melden. Het schijnt echter, dat de heer Kerenski zich ook dit keer heeft kun nen handhaven, al wordt het steeds duidelij ker, dat hij een moeielijke toekomst tegemoet gaat DE FINSCHE LANDDAG. Nadat de zegels van de dieuren der zittings zaal van den Finschen landdag door den pre sident verwijderd waren vergaderden de 80 sociaal-democratische afgevaardigden ander half uur lang. Over de volgende kunten wer den besluiten genomen: de achturige werk dag, de wettelijke gelijkstelling der Joden, het uitoefenen van de staatssouvereiniteit door den landdag, verantwoordelijkheid) van den Senaat aan den landdag. Het centrum en de rechterzijde wenschten aan de zitting geen deel te nemen. EEN REDEVOERINO VAN KERENSKI. Op de democratische conferentie, welke op Donderdagmiddag in tegenwoordigheid van 12.000 personen in de zaal van den grooten Stadsschouwburg te St. Petersburg werd ge houden, nam na de verkiezing van het uit 33 leden bestaande bestuur, de heer Kerenski het woord. Daar de regeering, zoo verklaarde hij, reeds te Moskou haar program had toe gelicht, wenschte hij slechts eenige woorden tot zijn eigen verdediging inzake het geval- Komnlof te zeggen. Hij had reeds sedert ge- ruimen tijd berichten ontvangen over een staatsgreep, welke werd1 voorbereid, en van dag tot dag maatregelen genomen om deze onverkwikkelijke gebeurtenis te voorkomen Sedert de benoeming van Komilof tot opper bevelhebber was het hoofdkwartier begonnen het eene ultimatum na het andere aan de voorloopige regeering te richten De regee ring was zich bewust geweest, dat debeurte- nissen in Galicië nieuwe krachtsinspanning eischten om de ontwrichting van het leger te bestrijden, maar zij had tot dit doel haar ei gen weg gevolgd, terwijl het hoofdkwartier haar op een geheel anderen trachtte te drin gen. Vrij langen tijd is er strijd gevoerd tus sen ende beide richtingen. Het hoofdkwartier heeft iedier noodlottig voorval aan het front benut om aanstonds een ultimatum naar Pe- trograd te zenden. Nog kort voor de conferentie te Moskou ontvmg de regeerinj twi met-inwilliging, mislukken, maar de rege» dit ultimatum geen acht ;eerinj ges heeft :en. ook op Toen na den val van Riga de militaire zóne Petrograd dichter naderde, eischte Komilof, dat alle troepen van het district der hooflstad onder zijn bevelen zouden worden geplaatst. De re geering weigerde zulks beslist, daar zij voor zag, diat dit gevaarlijke gevolgen zou hebben. Overgaande tot het programma der confe rentie, verklaarde Kerenski, dat de regeering hem had opgedragen, mede te deelen, dat op dit oogenblik meer dan ooit het land zich een zeer groote krachtsinspanning moet ge troosten, daar de anarchie onweerstaanbaar toeneemt en zich in ontzaglijke golven over het geheele land verspreidt. Kerenski haalde een telegram uit Helsingfors aan, waarin aan de regeering wordt medegedeeld, dat het plaatselijke revolutionnaire gezag niet zou toestaan, de heropening van den Landdag, die ontbonden was, te verhinderen. Hier klapten de Maximalisten in de han den en schreeuwden: „Bravo- Uitstekend-" Kerenski wendde zich naar hunne banken en zeide: ,,Medeburgers- Iedereen, die nog niet stapelgek is, zal deze toejuichingen naar waarde weten te schatten, vooral op een oogenbli, diat ons de nadering van de Duit- schevloot in de buurt van de Finsche Golf gemeld wordt. Als regeering en land de conferentie niet op vasten, nadrukkelijken toon hooren spre ken, dan zal de zaak der revoutie onherroepe lijk verloren zijn. Dat is te noodzakelijker, nu wij aan het front groote gebeurtenissen ver wachten en niet weten, met welke middelen wij die het hoofd zullen bieden". De heer Kerenski besloot zijn redevoering aldus: „Ik heb tot dusverre als mensch ge sproken. Nu spreek ik als bekleeder van het opperst gezag, en ik verklaar opnieuw, dat ieder, die de vrije Russische republiek aan tast, de geheele macht der revolutionnaire re geering zal ervaren 1" KORTE BERICHTTEN. Toen de Duitschers Roemenië binnen trokken, haastte een EngelSche commissie zich de petroleumbronnen onbruikbaar te makeni. Hüe groot dë schade isi blijkt uit de eisch van schadevergoeding die een Roemeen- sche maatschappij tegen de Britsche regee ring heeft ingesteld. Deze bedroeg 15.248.700. 'Het Ned. kapitaal was ook sterk bijl deze onderneming betrokken. Als gevolg van- de Zweedsche verkiezin gen loopt net gerucht dat het ministerie zijn ontslag zal nemen. Bevestiging ontbreekt nog. In politieke kringen loopen geruchten over hervormingen in het kabinet De Japanse/te torpedojagers weren zich duchtig in de Middelilandsdie zee. Van het transportschip Pennssylvania redde een jagers er in een passagiersschip tegen een on- jager 1000 manschappen. Ook slaagden twee derzeeërsaanval te beschermen. De onder zeeër is waarschijnlijk vernietigd. De Parijsche bliadlën brandmerken een manoeuvre van iDuitschLandl, hetwelk te ver staan' geeft, dat het Eliasr-Lotharingen aan Frankrijk zal' gevent, alls deze het in Rusland die vrije hand laitem. In een Turksch stafberichi stond een en ander over d)e „volledige vernietiging" van een Engelsche cavalerie afdieeling. De volle dige vernietigingbestond naar generaal Maud mrldlt, uit een verlies van drie paarden. Te Stockholm ontdekte de politie een hoeveelheid) Duitsche munitie en geweren als mede geschriften, bestemd om oproer te ver oorzaken in Rusland en Finland. IDe ,J3eutsche Zeitung", is voor een denkbeelden), Wat de naar l indeel wordt van vreemde onder zijn thans 200 kleurstof fabrieken. Voor den oorlog waren er 5. Op den terugweg uit Galicië had de Duitsche keizer een onderhoud) met keizer Karl. Zij) onderhielden zich over dë eensge zinde politiek en kwamen tot volledige over eenstemming van hlun politieke en militaire gemeld w •teling vai danen in hiet Duitsche leger 'betreft, wordt be richt dat alleen1 zij die geen nationaliteit be zitten en ziji die naast het ouderdlaanschap van een vreemd land ook Duiltsoh onderdaan gebleven zdjmi, warden ingedeeld. In een voorstad van Berlijn stalen in brekers uit een kantoor van de broodoonmis- sie 18000 stuks broodkaarten. In Berlijn en voorsteden waren 250 tramhalten opgeheven. Een even groot aan tal wil men weer laten vervallen. Zaterdag 6 October a.s. •n andere greete meesters. W Dank dus oa Uwe boes. ENGELSGH'E VLIEGERS IN VRIJHEID GESTELD. Het ministerie van marine deelt mede: Den 25sien September zün door een vis- schersvaartuig te N'ieuwedfcp aangebracht twee EngelSche Vliegers met hun vliegtuig, welke in volle zee genoodzaakt waren geweest neder te dalen en1 verzocht haddien op sleeper ite worden genomen. Bij) aankomst te Nieuwe- riliep werden vlhgers en vliegtuig ondier rni- lifeüLre bewaking gesteldl in afwachting van de beslissing der regeenng. Nadat gehlMen was, dat het vaBschersvaartuig, na het vlieg tuig fe hebben aangeroffen en op sleeptouw genomen, geen enkel oorlogsschip van die te genpartij had ontmoet, zijn de beide vliegers in vrijheid gesteld en is alleen het vliegtuig geïnterneerd DISTRIBUTIE VAN PETROLEUM. De minister van landbouw heeft diana een distributieregeling voor petroleum vastge steld, die den 15 October in werking zal tre den. De distributie zal geschieden op kaarten voorzien van een aantal genummerde bons, waarvan de geldigheidsduur nader bepaald wordt. Voor de ontvangst van eene petroleum- kaart komen alleen in aanmerking, a. hoof den van gezinnen, die in het door dat gezin bewoonde perceel of perceelsgedeelte noch gas, noch electriciteit^voor verlichting»- of kcokdoeleinden kunnen bezigen, en niet zelve oorzaak zijn geweest dat zij van overheidswe ge van bedoeld gebruik zijn uitgesloten b Schippers, die op schepen wonen en voor kunstlicht noch eenig gas nocb eler+rici- teit kunnen bezigen. Het verzoek om voor uitreiking van eene petroleum-distributiekaart in aantm-rlHng te komen, wordt door belanghebbende gericht tot het gemeentebestuur, onder opgave van zijn gewonen leverancier. (Laatstbedoelde op gave wordt niet gedaan door schippers). De petroleumdistributiekaart staat op naam van den aanvrager en is uitsluitened ten dien ste van diens gezin. ijZ mag niet door of voor anderen' gebruikt worden, op straffe van intrekking. In gemeenten waar door het stop zetten van het gas- of electrisch bedrijf tijdelijk de onmogelijkheid' bestaat gas of electriciteit voor kook- of verlichtingsdoeleinden te ver krijgen, kunnen voor doen duur dier onmo gelijkheid tijdelijke petroleumdistributiekaar- ten worden uitgereikt. Hetzelfde geldt ten aanzien van hoofden van gezinnen die ten ge volge van omstandigheden bulten hunne schuld' het door hen bewoonde perceel niet op de gebruikelijke 'wijze kunnen verlichten. De verkoop van petroleum op bons aan de particulieren mag alleen geschieden door de gewone leveranciers, die daartoe hunnen naam op de kaart moeten zetten. Schippers kunnen voor het koopen van pe troleum tegen den öetretfenden bon levering verzoeken van een detaillist naar hunne keuze of bij een brugwachter of bij een sluismeester Een detaillist mag de kaart van een klant niet in bewaring nemen, terwijl de houders geen bons mogen afgeven zonder daarvoor petroleum te ontvangen. MAXIMUMPRIJS VOOR LUCIFERS. Voor Ducifens) zijn die volgende mairimmmr prijzen vastgesteld): Zweedsche: groothandel 174.50 per kist (minstens 10.000 doosjes), tussclienhandlel 19 cent per pak (10 doosjes), kleinhandel) 22 cent per pak (minstlens 10 doosjes) en 2* cent per doosje (minstens 55 stuks; Holland- sche reap, 162, 17* cent, 20 cent en 2* cent. 'De groothandëlprijzen zijn te verstaan loco Amsterdam, Rotterdam' of fabriek en die tus- schenhandëiprijzen of pakhuisgrossier. VOLVETTE GOUDSCHE KAAS. Het bestuur der Kaasvereeniging deelt me- de,e dat de regeling voor het üikoopen van volvette Goudsche kaas en de aflevering van die kaas aan de Centrale Pakhuizen, ais om schreven in de circulaire No. 90, 92, 93 (sub 3) 94 en 96 van kracht blijft voor de week van 30 September tot 7 October. DE SUIKERPRIJZEN. Gemeld wordt, dat de regeering voorne mens is een regeling te treffeil imalrp de sui kerprijzen, waardoor een toeslag op den prijs onnoodig wordt. Voor de suiker voor huis houdelijk gebruik zou de bestaande prijs ge handhaafd blijven, maar op de prijzen voor industriesuiker voor bakkers, likeurstokerijen, jamfabrieken enz. zou een zoodanige verhoo ging worden gelegd, dat het tekort op den prijs voor de huishoudelijke suiker er door wordt gecompenseerd. NEDERLAND EN DUITSCHLAND. Minister von Kühlmann sprak in de hoofde commissie van den rijksdag o. m. ook over Nederland. In zeer hartelijke woorden herin nerde hij aan de liefderijke werkzaamheden van de Nederlanders, het werk van de ambu lance te Gleiwitz, de huisvesting van Duit sche kinderen en het herbergen van krijgsge vangenen. Dit alles, zei hij, is te hooger te waardeeren, omdat Nederland onder de blok kade der Entente zeer te lijden heeft. Over de handelsovereenkomst, die vooral aan Nederland kolen en aan Duitschland voordeden op het gebied van het credietwe- zen geven moet, wordt nog onderhandeld. Volledige overeenstemming is nog niefr ver kregen, doch de aan weerskanten voorhanden zijnde goede wil doet hopen, dat men tot een resultaat zal komen. KUNSTMEST. De Kunstmestcommisste maakt bekend, dat, in verband met de moeilijkheden bij den aan voer van overzee, er slechts zekerheid bestaat, dat van elke door haar goedgekeurde bestel ling ten behoeve van dë bemesting voor den oogst 1917/1918 zal worden geleverd65 pet. superfosfaat; 12 pet. Chilisalpeter; 12 pet. zwavelzure ammoniak; 50 pet. ammoniak super; 50 pet. groentemest; welke meststof-. fen of grondstoffen daarvoor hier te lande aanwezig zijn. In tegenstelling met vorige jaren zal in verband met het gebrek aan stikstofmest, bet gehalte der ammoniak super zijn 4 X 11 in plaats van 7 X 9 en dat van den groentemest 3 X 6 X 8 in plaats van 5X6X8. Binnenkort zal een aanvang worden ge maakt met de beschikbaarstelling van foven- bedoelde hoeveelheden. Verdere bijzonderheden omtrent prijs en le vering zullen later worden bekend gemaakt. Bovenbedoelde percentages hebben slechts betrekking op de1 hoeveelheden besteld b den grootverkoop, terwijl omtrent de bestellingen ingekomen bij den klein-verkoop te zijner tijd nadere mededeelingen zullen worden gedaan. Dezen bestellers zullen in elk geval niet min der dan de bovenbedoelde percentages wor den toegewezen. Gemengd nienws. DE KOEIEN TE HOEK VAN HOLLAND. De voorzitter der Nederlandsdie vereeni- ging tot bescherming van dieren, de heer jhr. L. J. Quarlea van Ufford, deelt mede, dat naar aanleiding, van dë ingedienidë adressen aan de ministers van landbouw en justitie in zake 'de dierenmishandeling aan den Hoek van Holland, dë Hollandisehe Maatschappij van Landbouw twee nieuwe versche weiden te beschikking heeft gesteld van die ongeluk kige dieren. BBDRIJFSVRIJHEID DER LEVENS VERZEKERING. Onlangs is medegedeeld, diat de commis sie, ie dloor minister Treub is benoemd met de opdracht hem voor te 'lichten en van adL vies te dienen in verhand' met zijn plan om van het levensverzekeringsbedrijf te maken' een' staatsmonopolie, een vragenlijst had ge richt aan de hier te lande bestaande verze keringsmaatschappijen. Tevens vernam men toen, 'diat de uit die betreffende maatchappij- en gevormde „Commissie voor de Bedrijfsvrij- heid) der Levensverzekering" aan' de directies dier maatschappijen had aangeraden dë stelde wagen zonder eenig voorbehoud te antwoorden. Thans heeft de laatstbedoelde commissie aan de maatschappijen een vragenlijst .ter beantwoording gezonden. Hët onderzoek, dat dloor haar accountants zal1 worden1 ingesteld, zich in een eenigszins andere ridh- dlait der ministerieele commissie, een begeleidende circulaire wordt de aandacht gevestigd op het groote bellang, d'at er in gelegen is, diat alle maaschappijij met bekwamen spoed antwoorden en de van haar verlangde gegevens zoo volledig mogelijk verstrekken, zoodlat de uitkomsten' van dl on derzoek zal berusten op volkomen juiste en volledige opgaven yan alle daarbij betrok kenen). Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, diat het geheim der ontvangen mededeelingen door de accountants zondier eenig voorbehoud zal worden in acht genomen, en dat zij noch aan de Commissie, noch aan hare leden' inzage of opgave zullen verstrekken van wat hun door een) der maatschappijen is bekend' geworden. De commissie zal slechts van de gezamen lijke (samengevatte) uitkomsten van het ge heele onderzoek kennis nemen. HET GEBEURDE IN DE WIELINGEN. Over het schenden dier neutraliteit door Duische vliegtuigen sim de Wielingen' (Zee land) deelt het ministerie van marine mede Op 'den 25sten September is in de Wielin gen', op Nedierllandsche rechtsgebied, een Duitsch vliegtuig, dloor oen motordefect tot oen noodlanding gedwongen, aangetroffen. Nadat het vliegtuig op steeper was genomen, kwamen 5 Duitsdie vliegtuigen nabij, de plaats van 'de Nederlandsdie marine-vaartui gen en daardoor boven de Nederlandsdie ter- riale wateren. Door sommatie zijn deze vlieg tuigen verdreven, dbch één van hen dballde op het water en werd gesommeerd te stoppen. Daar hieraan niet voldaan werd, zijn twee waarschuwingssalVo's over het vffi geven' cn toen, daarmede in sirij volte kracht zcKte, is een salvo op dien afgegeven!, met het gevolg diat dë be stuurder werd gewond, waarop eindelijk de motor gestopt werd. Dit vliegtuig werd eveneens opgebracht. De gewoodte bestuurder werd, nadat henr genceskundiga hulp was verteend, ter verple ging opgenomen te VliSsimgea VERDUISTERING VAN, TELE GRAMMEN. Verdacht van' verduistering van telegram- men), voor Indië bestemd, is een ambtenaar van het hoofdpostkantoor e Den' Haag dloor de politie hu verhoor genomen, melldlt „Het VOlk". Waarschijnlijk werden de aangeboden telegrammen vernietigd en bet 'daarvoor ont vangen gelid verduisterd Vele telegrammen hebben wdllicht op dëze wijze hun doel' niet 'bereikt en de oensuur heeft meer schuld ge kregen dan ze verdient. TIENDUIZEND GULDEN GESTOLEN Voor de rechtbank te Middelburg beeft te rechtgestaan een Belgisch vluchteling, wo nende te Breskens, dlite op 18 April ji een aangeteefcenden brief verzond naar Rotter dam. Op den brief stond', dat hij 10.000 inhield, terwijl bij aankomst geen' bankbiljet ten van1 1000, doch slechts uitknipsels uit de „Nieuwe Rcititerdamsche Courant" er in waren en wel juist van een der nummers, die bij) bekl. ontbraken). AAJföLFTB voor da volgende suraua- l«a, «ltelultend Dinsdag Oct. en Vrijdag S Oct. 24 our, Woensdag 8 Ooi. 1012 nar in het gebouw (Kerkplein). Goedkoops naai- en veratellessea. 3 avonden p. w., 4£6J nur, voor meisjes vanaf 12 jaar (bij uitsondering 11 jaar), van 79 mar voor oudere leerlingen. School geld f 0.15 p. waak. Goedkoops Costuumearsus. 30 lessen, 2 avonden p. week, 7—9 uur, f J.— p. a., in 2 termijnen te voldoen. Dames GostMumoursos. 40 leasen f 25.2 schooltijden per waak. Goedkoops" Kookcursus. 20 leasen, 1 avond p. weak, 7—9 nur, f 4.— per cursus. Danes Kookoursus. 20 leasen f 25.1 lea par weak. Verder werdan snrsussen in teekenen, nuttige en fraais handwerken gegeven. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door da directrice J. F. BEUMER. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt mede, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del; Gezien artikel 8 der Distributtewet 1916; Heeft goedgevonden: met handhaving zijner beschikking van 2 Juli 1917, No. 42226, Afdeeling Handel: I vast te stellen: a de navolgende maximum tusschenhadel- prijzen voor: AARDAPPELMEEL (onverpakt) 34, per 100 KG. AARDAPPELMEEL (pakmeel) 40.50 per 100 K.G. DEXTRINE 46,— per 100 K.G. SAGO 42,50 per 100 K.G. b. de navolgende maximum-kleinhandelprij- zen voor: 0.19 AARDAPPELMEEL (onverpakt) per K.G. DEXTRINE 0,25* ver K.0 II. te bepalen, dat de sub a. genoemde maximum-tussclienhandelpdijzen zijn te verstaan franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer. Alkmaar, 1 October 1917. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. op Donderdag 4 October 1917, 'a namiddags 1 uur. Punten van behandeling: I. Vaststelling dër notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van personeel bij het handels onderwijs (Bijllage no 120). 3. Benoeming van oen leeraar aan de Bur geravondschool en de Avondschool voor handwerkslieden (Bdjilage no. 121). 4. Benoeming van een lid dër Commissie tot wering van schoolverzuim (Bijlage no. 122). 5. Benoeming van 'twee onderwijzeressen aan de 6de Gemeenteschool (BijLoge no 124). 6. Voorstel tot benoeming van een Commis sie van onderzoek inzake samenwerking tussdhen Armbestuur en Armenraad' (Bij lage no. 118). 7 Idem tot aanvulling dier Verordening tot regeling van het onderwijzend personeel aan de Burgeravondschool en de Avond school voor handwerkslieden (Bijlage no. 119). 8. Idem tot verhoöging der jaarwedde van den Directeur van het Distributiebedrijf (Bijlage no. 123). 9. Idem tot herzien! verschillende 125). 10. Idem tot aankoop van grond aan Baansingel' (Bijlage no. 126). II. Idem inzake wijziging gas-distributie (Bijlage no. 127). 12 Idem inzake de jaarweddien van den Bur gemeester, den Secretaris en dien Ontvan- van (Bijlage no. den ger (Bijlage no. 128). 13. Idem tot wij) van de Bouw- en Wo- ningverordenig (Bijllage no. 129). 14. Idem inzake bet maken van een spoorlijn aan het afgesn. KanaalVak (Bijlage no. 130). 15. Idem tot herziening dër borgstelling van dien Gem. ontvanger (Bijlage no. 131). 16. Idem inzake rantsoeneering van gas- en electrischen stroom (Bijlage no. 132). 17. Voorloopige vaststelling der gemeente-re kening over 1916, (Bijllage no. 133). BekL, die reeds in' 1900 wegens postdief- srtal in België is veroordeeld, hield1 vol' in dien brief 10 biljetten van 1000 te hebben ge- Een' zeer uitgebreid rapport als deskundi ge werd uitgebracht dbor den heer Van Wa- geningen, kapitein-apotheker te Breda, die kon vaststellen, dat de brief op zij' was open gemaakt en vóordlat dë lakken met bet llak- sitempel van bekl. er werden opgezet. ALRMAARSGHE - - VARIA. LA A TB VS DAB

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1