Herhalingsonderwys. FEUILLETON. Een man's werk. Telegrammen van heden. De offld* van jwiSJk bsaeh* fautek aaa het dtuwisdi oodteróek <c «^s van dte sdm ki van bekk overtuigd- Hij vwdlenfe eea jaar en ass snaandtn gcvangenlisgitnif en oatniüctpli!«j-- fce gevangenoemiag wt btAiasgck De reastebaok volttel a«n tlte vordteiing van het O, M. tot onmiddellijke gevaogennim&ig en bepaalds de uitspraak op 5 October a.s. KNOEIERIJEN IN LEVENSMIDDELEN. Een d'er keurmeesters van den gemeentelij ken gezondheidsdienst te Amsterdam trof de zer dagen in een bakkerij' aldlaar dicht bij1 de zakken meel twintig ballen' zg. „wifmeéF' aan. De bakker .dfeelldle medle, dit gekocht te hebben van een koopman in zoogenaamde „ongere gelde goederen1." De naam „witmeel" is ge kozen om dien fcooper in dien waan te brengen, dat hij1 met bloem te oen heeft. Deze stof biteek echter bdji onderzoek te zijn mets anders dlan gips en aangezien' deze substantie in eene bakkerij! naas meel nifet thuis behoort, werd er door den1 keurmeester met kracht op aan gedrongen, de ba len gips weg te doen, het geen geschied) is. Voorts kwam ter kennis van dien Gezond heidsdienst, dat bij verschillende bakker» hier ter sitedie pogingen werden gedaan om zg. gemalen rijst- en boekwdt-dioppenmeel", ook wel „wttmeeF' genoemd, te leveren. Deze stof werd1 bevondlen krijt te zijn, Zjj was afkomstig van een fabriek te De BiNdU, aan wie 'degene, die dit artikel hier in Amster dam wilde invoeren, reedia honderdduizend kilogram voor dit doel1 zou hebben besteld. Tegen dezen persoon ib, een vervolging inge steld. EEN BRUTAAL STUKJE. jongens werden Vrij Drie avond in Haarlem betrapt op een 1 stal. Toen die politie verscheen, gingen twee hunner op de vlucht, no. 3 klom in een tele foonpaal en bleef daar zitten, ondanks alle pogingen om hem naar beneden te krijgen. Twee agenten klommen naar boven, maar moesten terugkeeren, teen1 de jongen zich ge reed maakte hen- naar beneden te werpen. Toen werden er losse schoten op hem afge vuurd, doch ook dat baatte niet. Een brand slang werd op de waterleiding geschroefd', twee agenten' klommen op een dime van een huis en spoten hem nat, maar ook dat moes - men opgeven, want de jongen wierp stukken ijzer naar beneden, zoodat de agenten zich in veiligheid moesten stellen. Daarop werden wachtposten uitgezet, die eindelijk om hall 12 succes hadden. De jongen kwam toen, ver kleumd van 'koude naar beneden. 'Het geval trok veel belangstelling. De politie moest met sabél en gummistok de menigte op een be hoorlijken afstand houden. DE HAVENARBEIDERS TE ROTTER DAM. Tusschen de gecombineerde besturen der havenarbeidfersorganisaties en den voorzitter der Scheepvaartvereen iging heeft een confe rentie plaat» gehad, doch leverde geen enkel resultaat op. De organisaties hebben zich thans wederom telegrafisch tot minister Treub gewend met het verzoek om een onder houd. DE TURF IS AL 'DUUR OENOEO. Naar aanleiding van een poging van den Alg. Ned Schippen&bond oom de vrachtprij zen voor turf met 25 pet. te verhoogen, wordt gemeld, dat de regeering zulks niet zal toe staan, opdat de turfprijzen niet nog hooger worden. Ernstige maatregelen 'tegen de schip pers zouden in voorbereiding zijn. UIT OUDE NIEDORP De raad dezer gemeente vergaderde Zater dagmorgen. Afwezig was de heer A. Strijbis met kennisgeving. Na opening der vergadering doelde de voorzitter mede, dat de bouw- en woningver- ordening is goedgekeurd, dat de boeken en kas van den gemeente-ontvanger waren on derzocht en in orde bevonden met een bedr; aan kasgeld groot 3916,64 dat het suppl. kohier noofcL omslag en hondenbelasting 1917 goedgekeurd' was. Ingekomen was een schrijven van Oed. Staten, dat de gemeente Heertugowaard niet meer verplicht was de 12, de zoogenaamde siLtutie omslag te betalen. De raad vond goed hierin te berusten. De begrooting van het burgerlijk armbe stuur 1918 werd goedgekeurd, sluitende in ontvang en uitgaaf op 2301 Een vers m g van de handels-win ivond- school te Schagen werd' voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd aan deze school 0) Roman van SILAS K. HOCKINO. UU hst Engelscb vertaald. Hunter vond dit uitermate aandoenlijk en verontrustend. Hij had er meer dan eens heel ernstig tegen Bardell over gesproken, had beweerd dat Adela niet in een toestand was om te trouwen en had op de ernstige gevol gen, die daaruit konden voortspruiten, gewe zen. Maar Bardell had alles behalve vriendelijk gezind naar hem geluisterd. Hij had hem zoo goed al» te kennen gegeven, dat hij zich met zijn eigen zaken moest bemoeien en niet weer behoefde te komen, voordat hij werd geroe pen. „Adela is volkomen wel", had hij beweerd. „Werkelijk, zij is nooit zoo goed geweekt. Zij eet goed en slaapt goed, wat wit u dus meer?" Hunter was dus tot stilzwijgen gedwon gen. Hij kon slechts toekijken zien hoe de lie op het bittere einde zou ultloopen. Maar toch wandelde hij. als hij wist, dat haar vader en Jane van de baan waren, af en toe naar Stonehurst om een praatje met Adela te maken. Hij" gaf haar geen raad en trachtte haar evenmin te overtuigen dat lag niet op zijn weg. Ook merkte hij, dat zij er haar zinnen op had gezet, haar vader, Ja ne en sir Jasper Fenlove genoegen te doen. En daar die drie op het huwelijk aandrongen zou geen invloed van buiten iets kunnen uit werken Winifred Willoughby en Jane zouden de voor 1913 een subsidie te verkenen groot 10,-- Op een verzoek om 10,— subsidie van de vereeniging Vakonderwijs in Westfriesland' werd afwijzend beschikt De hoofdcursus voor onderwijzers te Alk maar zal in 1918 ook geen subsidie meer ontvangen. Aan het bestuur der wijkverpleging afd. van het Witte Kruis te Nieuwe Niedorp werd een subsidie voor 1918 toegekend groot 25 De hoeren Ligthart en Rerapt steilten 50 voor. Van de wed. K. Machtel te Zijdewind was een verzoek ingekomen om haar salaris ais schoolschoonmaakster te brengen van 85 op 150. Op voorstel van B. en W. werd dit bedrag nu 100. Te Oude Niedorp werd dit' bedrag verhoogd! van 60 op 70. Daarna kwam aan de orde de bekende cir culaire van Ged. Staten tot wijziging, van de salarissen der onderwijzers. Op voorstel van B. en W. werd deze verordening overeen komstig die circulaire vastgesteld. Voor b:" akten zaly zoo die gevraagd worden bij oproeping, 100 worden betaald'. Voor die akte landbouw van den heer Snel te Zijde wind zal 100 worden betaald. De vergoeding voor het herhalingsondter- wijs bleef bepaald op 75 cent per lesuur Op een verzoek van mej. Kok, onderwijze res te Zijdewind1, cm haar voor het onderwijs in handwerken een vergoeding te geven, werd afwijzend beschikt. Van Géd. Staten was bericht ingekomen, dat de benoeming van een secretaris, gecom bineerd met het burgemeestersambt, ko ninklijk was goedgekeurd. De voorzitter legde als secretaris in han den van den heer Over, oudiste wethouder, de vereischte eeden af, waarop felicitatie volg de. Aan den heer Kooijman, die 5 maanden waarnemend secretaris was geweest, werd door den voorzitter hulde gebracht voor zijn arbeid op de secretarie. De secretarie, die des tijds achterlijk was bit den vorigen secretaris, was door hem geheel bijgewerkt. Vervolgens kwam aan ae orde de begroo ting 1918, die na onderzoek werd vastgesteld op een ontvang en uitgaaf groot 20822,70, met 'n post voor onvoorzien groot 1469.66. De hoofdelijke omslag werd gebracht van 6000 op 9000. Het maximum te heffen be drag werd gebracht op 10.000. Voorts werd het salaris van de wethouders gebracht van 25 op 40 elk. Het presentiegeld van den raad werd ge bracht van 35 op 70 gezamenlijk Het salaris van den veldwachter werd met 75 verhoogd De subsidie aan het algemeen armbestuur kwam van 1900 op 2300 UIT BROEK OP LANOENDIJK. Vrijdag j.l. hield de vereeniging „De Laat ste Eer" hare 4de jaarvergadering. Devoorzitter opende de vergadering met eeen inleiding over den ernst der tijden. Uit de balans 1916—1917 bleek: Ontvang sten 643.47 en uitgaven 514.17. De commissie van onderzoek rapporteerde, dat de boeken en gelden in orde waren. Uit het jaaroverzicht van den secretaris bleek, dat heet ledental geklommen was tot ruim 800. Er waren 8 leden overleden, en 12 maal had de vereeniging hare diensten ver leend aan niet-leden. Op ingekomen schrijven van den heer Nie- kerken uit Nijmegen om een automatisch toe stel aan te schaffen, om de lijkkist in de groe ve te doen dalen, zal geantwoord worden dat men nog een jaar wil wachten. De kosten der begrafenis van niet-leden zijn verhoogd met 2.50 voor kinderen beneden de 2 jaar, en 5 voor oudere personen. Zonder rijtuigen is de prijs voor personen boven 2 jaar stati- onnair gebleven. Besloten werd de laatste 12 rentelooze voorschotten af te lossen. UIT HOORN. Voor het tijdvak 1 October 1917 tot 1 October 1918 zijn wederom benoemdi tot leeraar aan de Rijkstuimbouwwintersdiool alhier de heeren N, ll. Bruins, R. van Duinen, A. Scherpenisse, H. J. Sindram, alhier, en de heer S. ae Jong, te Hem. SCHAAKWEDSTRIJD. Gisteren namen zes leden van do Alkm. Schaak- en Damclub V. V. V. deefl aan den aiassakmnp van .to N. li. S B. gehouden te im? ie 'ant tegt a 't Vereanigdi Anisterd. ichaakgenootsdiap. De vijf -Ni H. clubs verloren slechte met J pufflt verschil1 35%—36%. De uitslag voor de Alkmanrdtere was 1. P. OoyVaas 1,%. I. J. Roedtjti 0 1. J Hloutkooper %0 2. I.v. Fijmclhoven V.1 3, O v Nienwkuiijlf 0.0 3 F- Boffetjtoeiei 1 1. 4, P. Hartog 1.0 4 H Witmond 01. 5, D. die Boer 1.1. 5. G Denig 0.0. 6, E. A.JCrijt Oi. 6 Winkel 1.0. (1 gew.' remise.) Wat dteze spelers betreft was de uitslag dus gelijk 66. Voor Alkmaar een mooi resultaat. KORTE BERICHTEN. Bij Zuidzande (Zeeuwsch-Vlaanderen) is Zaterdag een Engelsche tweedekker neergeko men, die behoorde tot een eskader, dat met Duitsche vliegers een gevecht geleverd heeft boven Aardenburg. De machine werd bescha digd en moest landen. De twee inzittenden, een officier en een korporaal, zaten vastge bonden en bleven ongedeerd. Zij zijn geïnter neerd. Van de vier schroefbladen zijn er twee stuk. Het vliegtuig was gewapend met een machinegeweer en een mitrailleur. Het vlieg tuig werd ook beschoten door de Duitschee afweerkanonnen in Vlaanderen. Tegien 'dien Belgischen korporaal, geïn terneerd1 te Harderwijk, dile een 6-jarii aldlaar vermoordde (lustmoord), is plaatsing meisje in een1 krankzinnigengesticht geëisdut gedu rende een jaar. Na 8 October mogen dis spoorwegen geen beetwortelten mm- ter vervoer aannemen. Door een onbekende oorzaak is te lngea (Geld.) een hooiberg boordevol geladen met hooi en koren', benevens een groote schuur to taal afgebrand. Naar gemeld wordt, te in overweging genomen verschillende steenfabrieken te con- cenitreereni en die hitte van steenfabrieken te gebruiken voor het drogen van' in die steden te vezamelen huirshoudetójken afval, geschikt voor veevoeder. Behoudens schriftelijke toestemming van die rijkscommissie van toezicht op dte sui- kervereenigiimg is het vervoeren en afleveren van meloese Verboden. Een korporaal te Geldrop (N.-B.), werd' omvergereden dtoor een fietser en schoot dezen daarop in dien rug, zoodat >dle man ernstig verwond In het gasthuis moest opgenomen worden. Dat Duiteoamt BtebonL die nabij Kaats heuvel van zijn paard viel, zou zijü overle den;, is niet juist. Zito toestand is wel zeer zorgelijk. Hij wordt in het gasthuis te dien Bosch verpleegd. De N. O. T. te thans weder to staat om consenten te verleenien op beperkte schaal voor dien aanvoer van alle soorten vilt alsme de van magnesict. De regeeringstoloem die aan houders van inrichtingen, bestemd tot 'het verstrekken van maaitijden aan het publiek, toegewezen; wordt, te intslluitend bestemd voor het berd- den van soepen, sausen enz. Bij een zestal kinderen te Amersfoort deden zich gisteravond verschijnselen voor van zware vergiftiging, tengevolge van het eten van wilde vruchten. Voor het leven van een hunner wordt gevreesd. Volgens de Tel. heeft de regeering be sloten gedurende den komenden winter een bepaalde hoeveelheid kolen tegen verminder den prijs beschikbaar te stellen, krachtens art. 1 van de d'istributiewet. Uit een brief te Rotterdam per post ver zonden naar een adres aldaar en niet aan dat adres bezorgd, zijn twee bons van bet dtetri- butiebureau gestolen, waarop een daartoe niet bevoegde bij de Rotterdamsche Bankvereeni- ging 160 beeft ontvangen. Te St. Anna Parochie werd; een jonge man1 door een wagen overreden. Tijdlens het vervoer naar het ziekenhuis te Leeuwarden te hij overleden1. De bakkers te St. Maartensdijk (Tho- len) zul len vanaf 5 October geen bruin brood meer bakken als het regoeringsmeel hen niet voor 7.50 wordt verstrekt; mans betalen zij 10.40. Bij1 verBchil'llendie particulieren in die Zaanstreek en Waterland zijn groote voorra den! door hen opgeslagen1 brandstoffen in beslag genomen. Ondier hen behoort o.a. een wethouder van Koog aan' de Zaan. Zaterdag heeft een korporaal te Gorin- cliem gepoogd een meisje, dat verderen om gang met hem weigerde, aoodl te schieten. Zij sloeg tijdig het geweer op zij. Haar vadter j ontnam hem dat v apen, waarop de korporaal i gearresteerd werd. Em arbeider te Dwariterveer te cncLr een; ara a gc-pJct en na een paar uagen lijden o< rieden. Aan de Ned. Fabrikaatweek (1-6 Oct.) te Amsterdam tremen ongever 400 winkelz? 'ken de*!, onder wie da voornaamste fima's Via \hihem' rijp weer een paar honderd Duitsdae kinderen uit verschillendfe stedten hun land teruggekeerd - Rij gebrek aan steenkool wordt de laat ste da ■yen te Vtanrdinjgea een gedteclte van het straatvuül gebruikt voor de gasbereidSng. iDt flnna Blaus te Zaandam is geverba liseerd wegens het drogen en vermalen van aardappelen. Voor iedere 100 versche kipderen, waar voor deze week consent voor uitvoer wordt verleend), moeten 30 voor 't binnenland be schikbaar worden gesteld voor 10.50 per 100. Door kolengebrek is dte kommenfahriek te Aalten stop gezet; 130 man werkloos. Ook de HaarDemsche kaïtóenfabriek staat om de zelfde reden stil. De arbeddara krijgen een wekelijks die uitkeering. De heer P. A. Lebeoa, directeur van het Deutsche br iiidsioffenbureaiu, heeft met in gang van 16 October ontslag verzocht. Gedep. Staten dlezer provincie hebben' vernietigd het besluit van den gemeenteraad van Purmerenid, om den heer K. Drost niet ate lid van den raadl tee te latent In de afgeloopen week bedroeg die visch- verkoop te Ijmiuiden 523,084 tegen 5,880,379 m .gelijke maand van het vorig jaar en f '1,571\804 to die maand van 19)5. Met ingang van heden ral die boot tus schen Terscl" og, Vlieland' en Hariltogen 's morgens 7 uur vertrekken. Terug uit Har- 1'togen1 12 uur 45. Door dien koiennood Zon dags en Woensdags geen dienst. Nlaar gemeld wordt, is het vervoer van een groot gedeette van de door Engeland toe gezegde 100.000 ion steenkolen verzekerd. Aan boord van op vertrek naar België liggende sleepboot is te Hansweert een partij vet gevonden. De stuurman is aangehouden, de goederen in bi slag genomen en het vertrek der boot voorloopig uitgesteld'. Het Nederlandsche stoomschip „Een dracht" is met een volle lading bloembollen van IJmuiden naar Gothenburg vertrokken. Dit is de derde keer dat dit vaartuig met een dergelijke lading naar Gothenburg vertrekt. Op het terrein van de Staatsspoor te Rotterdam zijn drie mannen betrapt op kolen- diefstal. Twee hunner ontkwamen. De vrijz.-dem. Kamerfractie koos voor het zittingjaar 1917/1918 tot voorzitter den heer mr. H. P. Marchant en tot secretaris den heer E. M. Teeimtra. Een tweejarig meisje, dat op de Prinsen gracht te Amsterdam haar vader naliep, is overreden door een handkar, waardoor het kind onmiddellijk werd gedood. De smokkelwaren, aie onlangs op plaat sen. langs den N. B. D. spoQrweg gelegen in beslag werden genomen, hebbai bij ver koop bijna 20.000 opgebracht. Te Hansweert zijn door kommiezen drie soldaten aangehouden, die elk een partijtje gestolen looa bij zich hadden. s STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 3438, 8525 en 17917 1000. Ns. 2526 en 14149 400. Ns. 17333, 10194, 3552 en 18025 200. Ns. 13325, 8428, 13750, 10833, 9507, 6766, 13790 en 14770 100. BOEKAANKONDIGING. In het Septembernummer van die „Natuur" beëindigt Dr. Knfittel zijne interessante ver handeling „Met Zeppelin boven liandl en zeel" Dr. van Ouliik geeft een' en ander over die wi chelroede, terwijl! voor natuurliefhebbers demi- te aardige artikelen over planten (de Engels- op) en- dieren (over het lot der roofvogels to Nederland en) over dte wieewaai) te vindien techniek". Op technisch gebied vindt men een verhan deling over „Een voorstel om schepen' tegen torpedo's te beveiligen." De ingenieur Kaltaa eeft het slot van „Motorrijwiel en automobiel Verder nog iets over Oerologische waarne mingen met vlieger» en een en andter over het element coronium. Voor de dtimes een1 ,^au- sierieitje" over dte hooikieti. LONDEN, 1 Oct (Officieel. V.D.) Op het front in Mesopotamië heeft op 27 en 28 Sept op de MustoddL 4 mijlen ten Oos ten van Ramadie, o^. beiangiijs gev-cln DIRIGENT RESIDENTIE-ORKT^T DFN HAAG, 1 Oct. Tot tweeden cürl- gc;v van het Residentie-orkest 's benoemd de Jeer André Spoor, ORAPHÏET EN POTIOpn DEN HAAG, 1 Oct De N O T. is thans weder in de gelegenheid op beperkte schaal consenten te verleeaen voor aanvoer van graphiet en potlood, inclusief d. 3-van vervaaraigde smeltkroezen. DE BEELDHOUWER CHARLES VAN WIJK OVERLEDEN. DEN HAAG, 1 Oct. Op 42-,arigen leef tijd is na een "langdurig ziekbed te 's-Gra venhage overleden de bekende beeldhouwer Chai.'es van Wijk. Verscheidene belangrijke monumenten werden door hem ontworpen t nafgewerkt. BURGEMEESTER ea WETMOUDIRS vaa ALKMAAR brengea ter kennis vas be langhebbenden, dat het H E R H A L I N O S- ONDBRWIJS voor JONGfiMS ea MEIS JES aal aanvangen op WOENSDAG S OCTOBER a.s., des namiddag» te 6 uur, in da 3e ffiemeenteschool, sim den Koningsweg. Alkmaar, 1 October 1917. Burgemeester en Wethouder» vaornoetnd, JAN DE WIT L3j., Voorzitter, loco Burgmaeetter, D0NATH, Secretaris. COMMISSIE VOOR i LANDEI EN INDUSTRIE. Naar wij vernemen is Vrijdag j 1. de com missie van onderzoek voor het in exploitatie brengen van terreinen voor handel tn in dustrie, ingesteld bij raadsbesluit van 23 Au gustus j.l.. naar aanleiding van het plan- P A c!e Lange, ten stadhuize gei ïstaileerd. De samenstelling aezer commissie hebben wij ons sngs reeds medegedeeld. EEN JUBILEUM. Dte heer J. Cock herdenkt heden den diag waarop hij 40 jaren geleden als leeraar aan de militaire academie te Breda werd be noemd. Van de oprichting der Cadettenschool af is de heer Cock aan deze tostelling als leeraar verbonden. Het cadettencorps gaf reedis hedenmorgen door het zenden van een mooi bloemstuk blijk, dat het de nog steeds met jeugdige energie werkende leeraar weet te waardeereu. De collega's van den jubilaris zonden eveneens een fraai bloemstuk. Om half elf werd de heer Cock aan de Ca dettenschool ontvangen to de versierde tee kenzaal, waar de cadetten, het personeel en oudr leerlingen vertegenwoordigd waren Het woord werd gevoerd' door den waar nemend directeur, kapitein Kaas, die den ju bilaris geluk wenschtè, vervolgens door den voorzitter van den senaat, waarna kapitein Dumont als oudi-leerling het woord voerde, er daarbij aan herinnerende hoe hij vóór 29 jaar van den heer Cock aan de militatoe aca demie les kreeg. De jubilaris dankte in eenige geestige en goed gekozen woorden, waarna de feestelijk heid werd voortgezet in het bureau van den directeur De muziek speelde op het terrein iaufares tot welkom en liet ondier het tmnipnAjn nog een paar nummers hooren. Voor de cadetten werd de dag eveneens een feestdag Zij hadden vanmiddag voor een voetbalwedstrijd vrij. - Telegrafisch weid de heer Cock o- m. gefe liciteerd door den inspecteur van het militaire onderwijs en door den senaat van de Konin kijke Militaire Academie te Breda. Zeker wenschen vele Alkniaarders en be woners van Holland*- Noorderkwartier den heer Cock, die zooveel voor verschillende vereenigingen, en wel in het bijzonder voor de organisatie van de ijssport de-d, met ons, nog vele jaren van werkkracht en levenslust ioe. voornaamste bruidmeisjes wezen. Winifred was Adela's beste vriendin. Zij waren als antwoordde niet. jonge meisjes schoolvriendinnen te Roy ge weest en sinds dien tijd was hun genegen heid voor elkaar steeds inniger geworden. Winifred wist meer van Adela's innerlijk le ven af dan iemand anders, want zij waren zoozeer op de hoogte van eikaars geheimen ais maar zelden voorkomt. Winifred wist van de hartstochtelijke lief de van haar vriendin voor Hector Drysdale af en zij begreep evenals dr. Hunter, de ge vaarvolle beteekenis van den schok, dien zij had ontvangen bij het lezen van het bericht van zijn plotselingen dood. Zij had bijna onmiddelijk daarna Adela opgezocht en was geschrokken van de ver andering, die er met haar had plaats gegre pen. Zij was nog even hartelijk, maar zonder een spoor van teederheid. Het scheen alsof het warme, levende vleesch gevoelloos mar mer was geworden. Drie dagen voor den trouwdag verscheen Winifred weer te Stonehurst. Zij vond Adela er even goed uitzien als altijd, maar meer apatisch en onverschilliger dan ooit Zij heette Winifred welkom zonder eenig toe ken van belangstelling, zij was lief en voor komend, maar onbewogen. Ieder ander was een en al opgewondenheid en gewichtigheid. Zij was lusteloos en naar allen schijn totaal Zoodra zij met hun beiden alleen waren, onverschillig, ra zij begon Winifred haar te ondervragen. „Ben ie heel gelukkig, lieve?" vroeg zij „Gelukkig? Och, neen. Ik ben evenmin ge lukkig als ongelukkig." „Maar op den vooravond van je huwelijk moest je toch heel gelukkig wezen „Maar ik ga niet trouwen terwille van mij zelf; dat maakt echter voor mij geen verschil. Ik trouw terwille van vader, Jane en Jas per.' „Houdt je innig veel van Jasper?" Zij glimlachte een weinig, droevig. „Is dat niet eigenlijk een dwaze vraag, Winifred?" „Waarom dwaas, Adela?" „Dat moet je toch weten. Liefde is niet tets voor mij. evenmin als geluk. Dat alle» is voor goed voor mij voorbij," „Houdt je dan niet van hem?" „Ik bezit evenmin den wil als de energie om te haten of lief te hebben. Ik ben onver schillig." „Maar is dat eerlijk tegenover hem?" „Hij wenscht mij tot vrouw en weet, dat hij mij moet nemen, zooals ik ben. Ik heb hem niets beloofd. Ik heb hem niet gezegd, dat ik hem liefheb. Als ik genoeg energie bezat, zou ik hem niet mogen lijden. Ik neb zelfs niet gezegd, dat ik met hem wilde trouwen." „Maar je bent toch van plan dat te doen?" Zij glimlachte weder treurig en hopeloos. „Ik neb geen plannen, van welke aard ook, Winifred. Ik ga waar de stroom mij heen leidt. Jasper zegt, dat hij met mij wil trou wen en ik veronderstel dat hij dat zal doen. Vader en Jane wenschen hetzelfde, dus blijft er voor mij niets te doen over. Ik neem aan wat er komt en ben tevreden." „Tevreden, Adela?" „Waarom niet? Er is eigenlijk niets waar het op aankomt, weet je. Of ik trouw of niet trouw, het komt ten slotte op een en hetzelf de neer. Men moet zijn tijd op de een of andere manier uitleven." „Ik ben dat in 't geheel niet met je eens", zei Winifred neerslachtig en geheel uit het veld geslagen. „Naar mijn oordeel komt het overal op aan, zelfs op de kleinste dingen. En het huwelijk is zoo iets belangrijks, de be langrijkste gebeurtenis in het leven eener yrouw. Het duurt totdat de dood tusschenbei- plaat gehad. Wij hebben zende tel moei te de kam van MueLiki bezet. Jï vijand gaf zich op alle punten over. Eenige dui zenden gevangenen en veel materiaal vielen in onze handen. De geheele bezetting van Ramadie viel mede in onze handen. LONDEN, 1 Oct. (Officieel). Bij den laataten luchtaanval werdlen 11 personen gedood en 82 gewond De aangerichte schade is niet groot. de komL weet je dat wel „Ja, aat weet ik, maar de dood kan niet zoo ver af zijn," ;,Die kan nog wel vijftig of zestig jaar uit blijven." „O, dat hoop iik niet. Ik zou niet graag oud worden. Maar of het leven lang of kort is, er komt toch een eind aan." „Maar waarom laat jij je niet gelden en leef je je leven niet op je eigene manier zooals je graag leven wilt volgens je ei gen ideeën, meen ik." „Ik heb geen ideeën, Winifred." En rij glimlachte weer op de haar eigene droefgees tige wijze. „Ik wensch in 't geheel niet te le ven. Ik leef niet, zooals ik placht te doen. Weet je, lieve, een gedeelte van mij is reeds dood en dat gedeelte wat niet dood is, moet op de een of andere manier voortleven." „O. maar dat is dwaas, krankzinnig", zei Winifred heftig. „Je verkeert in een dwaling, Adela." „Dat geloof ik niet. Maar al ware dat zoo, dan was er toch niets aan te doen. Wat ik je bidden mag, tob er niet over, Winifred, 't is heel goed zooals het is." „Maar het is niet goed, 't is heelemaal ver keerd!", beweerde Winifred. „Wat kan je va der toch bezielen?" „Vader wenscht mij getrouwd te zien, hij heeft er zijn hart op gezet, 't Doet hem ont zaglijk veel genoegen. En als ik hem geluk kig kan maken, dan is het toch mijn plicht, dat te doen." (Wsfdü vervelgd). Men schrijft ons: Dinsdsfr 2 October zal het 50 jaren gelc- I den' rijn 'liait dc hou J, H Wcsaei» als mesö- j terknecht in dienw» toad bij dc firma Couijn, I bnutiutodti «ih «óf» jan» lis I nij gtto. .d te zijn -.,u tuiut van buitengewo ne werkkracht en plichtsbetrachting en was het welzijn der firma zijn leven en streven. In dienst getreden bij den grootvader van den tegenwoordigen firmant, ziet hij thans de derde generatie aan het bewind. Waar zoo vele uitnemende en lange diensten werden be wezen, tnocst de heer Weasels wel die liooge achting zijner patroons verwerven, die het goed recht is van oudie dienaren van dit slag. JUBILEUM P. S. DIK Sz. De heer P. S Tik Sz. herdacht heden den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij die posterijen iode in is de b Heerhi'gowaard, waarheen de jubilaris zich is postbode In dienst trad. Namens de boden van den Lan, igedijk larts en gedurende die jaren dagelijks met zijn post- karretje loopende begaf, kwam er een mooi cadeau in. De vereeniging van het personeel „Alcmaria Victrix" stuurae eveneens een ge schenk. Eenige bloemstukken en verscheidene felicitaties kwamen in den loop van den dag binnen. De sympathieke en werkzame jubilaris b'aiht den dag ter zijnen huize in familie kring te midden van tal van feliciteerenden door. 8 OCTOBER-VIERINO. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen Door het bestuur en dte feestcommissie der Ontzetvereeniging alhier is besloten, den ge denkdag van Al'kmaars Ontzet dit jaar op ge paste, 'doch bescheiden) wijze te vieren. Men heeft gemeend, dat de nog steeds be narde en nog immer meer nijjïenae tijdsom standigheden niet gedoogden, om een groote- re feestviering op touw te zetten, hopende evenwel, dat zeer spoedig een betere tijd, een tijd) van ontspanning en vredte moge aanbre ken, waarin men alleszins tot meer uitbundi ge feestviering gestemd zal kunnen zijn Behalve dte reals vele jaren gebruikelijke re veille en de gewone huldiging bij het Victo- riebeddl, zullen), op dleni middag, van 2 tot 5 MBSKOE*

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2