DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ut. 238 Hartford «n nde Jaargang 1917 WÖBNSDA naar plaatsralnte. Br» fr« N.V. Boek- on Handelidnikkarfj Harms. Coster fi h., Toordam 6 9, Tel. 3. 10 OCTOBER. FKUILLITÖN. Een man's werk. NEDERLAND. Mdatliigao vu bet Distributiebedrijl. Thee en Koffie. Petroleum. P» L ft. P- P. ALKMAAR, 10 October. Ditmaal hebben de Engelschen geen week gewacht met hun aanval in Vlaanderen. On danks het stormachtige weer zijn ze, tegelijk met de Franschen in deze streek, gistermor gen om half zes weer uit de loopgraven ge komen. Evenals in den slag van 31 Jluli tot 3 Augustus traden de beide bondgenooten dus in onderlingen samenhang op. De Fran schen berichten, dat ze ten zuiden van het Houthulsterbosch aanvielen; en dat ze over een front van 2,5 K.M. en een diepte van 2 K.M. Duitsche verdedigingslinies namen en dien zoom van het Houthulsterbosch bereik ten. De Engelschen vielen over een breeder front aan, dat liep tot ten zuidoosten van Broodseinde. Zij bereikten ook nu weer al hun gestelde doelen. De verovering van Poelr capelle werd voltooid en de Engelsche troe pen bereikten den zoom van het Houthulster bosch 3,2 K.M. noord-noordwest van Poelca- pelle. Van Duitsche zijde ontvingen we nog geen nader bericht over deze actie. Een later Engelsch legerbericht gewaagt van Duitsche tegenaanvallen, die algeslagen wer den, behalve aan den spoorweg ten zuiden van Stadiën, waar de vooruitgeschoven En gelsche troepen over een front van 1340 M. een weinig moesten1 terugtrekken. De operatie heeft ten doel de Duitschers te drijven uit het Houthulsterbosch, ten oosten van het IJsergebied en hen daardoor te dwin gen1 ook uit dit gebied' hun troepen- terug te trekken, kan het zijn hun linie tot aan de zee achterwaarts te verplaatsen. En dan hoopt men op eenzelfde beweging zuidelijker, zoo dat Rijssel vrij komt. Hieruit ziet men, dat de slag om Yperen nog lang niet zijn hoogte punt heeft bereikt, dat er nog een verreikend doel in- hel verschiet Ligt Zoo ver reikt dat doel, dat het wel niet spoedig te bereiken valt. Voorloopig zien we van een dergelijke operatie of van een doorbraak niet veel ge beuren. Eer het zoover komt, dient de terrein winst der entente-troepen een geheel andere te zijn. Immers het front is niet meer een sim pele gevechtslinie, het is een versterkt land schap. En waar nu vooraan het front inge vreten wordt, daar is het te verwachten, dat het achter even snel, zoo zelfs niet sneller, aangroeit. Maar het is mogelijk, dat de Engelschen een snellere terreinwinst voorbereiden. De kracht en' de spoed, waanmedie zij te werk gaan, in weerwil van het ongunstige weer, doen veronderstellen, dat zij grooter en vlug ger resultaten dan tot dusverre werden ver kregen, hopen te bereiken. Van de andere oorlogsterreinen valt niets te melden. Alleen verdient het trommelvuur aan het Isonzofront.de aandacht als een mo gelijke inleiding voor een twaalfden Isonzo- slag. Het kan .n de politiek vreemd loopen. Zar terdag wordt er in den Duitschen rijksdag geïnterpelleerd over de alduiiische agitatie in het Leger, de houding der regeering is dusda nig, dat de onafhankelijke sociaal-democraten een soort motie van wantrouwen in de regee- ring indienen. En Dinsdag wordt er over de alduitsche agitatie, waarvan de overgroote meerderheid van den rijksdag het noodlottig bestaan zal erkennen, niet meer gerept, de onafhankelijke sociaal-democraten krijgen er onder schier algemeene toejuichingen van de regeering van langs en de motie verwerft al leen de stemmen der meerderheids- en min derheids sociaal-democraten 1 De Duitsche regeering heeft dit handig klaar gespeeld. Dat zij er in zou slagen de Zaterdag door den minister van oorlog von Stein en den vice-rijkskanselier dr. Helfferich begane onhandigheden te herstellen en de meerderheid van den rijksdag weer aan el kaar te hechten; viel na het gebeurde in de hoofdcommissie te verwachten. De rijkskanse lier heeft getoond de kunst te verstaan, het heflte ijzer te smeden en daardoor een con flict te kunnen oplossen dat overigens met eenigen tact gemakkelijk had kunnen worden vermeden. Maar de mannen der regeering zijn verder gegaan. Ze hebben hun stukkien gericht op de onafhankelijke sociaal-democra tische partij, de minderheidspartij der sociaal democraten. Zij hebben die partij gesteld buiten de partijen, die niet gevaarlijk zijn voor het rijk en den staat. En ze hebben ver klaard, dat de leden dier partij Dittman, Haase en Vogtherr hebben deelgenomen aan een agitatie, welke ten doel had de geheete bemanning der vloot tot ongehoorzaamheid te verleiden en zoo noodig met geweld de vloot te verlammen en den vrede af te dwin gen. De minister van marine voegde er dade lijk aan toe, dat de slagvaardigheid der vloot geen enkel oogenblik in gevaar is geweest, dat „eenige weinige eer- en pliehtvergeteneri" zwaar gezondigd en hun verdiende straf ont vangen hebben. De mededeelingen van de re- geeringsmannen, berustend o.m. op verklarin gen van matrozen, verwekten groote sensatie. De sociaal-democraten kozen de partij van hun partijgenooten der minderheid, maar ove rigens 'werden er verschillende stemmen van afkeuring vernomen, terwijl er bij de regee ring op werd aangedrongen, tegen de drie af gevaardigden, die medegewerkt hebben aan j het verwekken van ongehoorzaamheid op de vloot, met de strafwet in de handi op te tre il den. Ten slotte werd, zooals reeds gezegd, de motie van wantrouwen in de regeering ver worpen met alleen de stemmen der sociaal democraten voor. Wanneer men bedenkt, dat onlangs in de Fransche Kamer bij de stem ming over een motie van wantrouwen in de regeering 138 afgevaardigden zich onthiel den, niet alleen "Sociaal-democraten, maar ook leden van andere partijen, dan beseft men, dat de regeering er in den rijksdag niet slecht af gekomen is. Vermoedelijk echter is in de pers en in het land het ooideel over het verloop der dingen minder gu-istig en zal de scherpe breuk tusschen sociaa democraten en andere partijen^ tot nieuwe conflicten leiden. Zoowel de rijkskanselier als de staatssecre taris von Kühlmann -- die de gemoederen weer in evenwicht wist te brengen door ernst en luim aan elkaar te verbinden hebben het extra-ordinair vrecesdebat als we het zoo eens mogen noemen, voortgezet. Dr. Michaê- lis betoogde opnieuw, dat het Duitsche rijk zijn positie op het vasteland en overzeewil handhaven. „Zoo lang, zeide Inde vijanden ons ei- 8chen stellen, die voor ieder Duitscher onaan nemelijk blijken, zoolang de vijanden rukken willen aan de zwart-node palen, zoolang zij eischen, dat wij iets moeten afataan van het Duitsche land, zoolang zij het denkbeeld na jagen tusschen het Duitsche volk en zijn kei zer een wig te drijven, zoolang zullen wij jj onze vredeshand niet reiken in vastberaden houding. „Wij wachten af en wij kunnen wachten De Lijd is in ons voordeel. „Tot de vijanden iruden, dat zij deze ei schen ter zijde moeten stellen, moeten het ka ntin en de' onderzeeërs hun werk doen. Onze vrede zal toch komen." En de heer von Kühlmann lichtte dit nog nader toe. Hij verklaarde, dat men niet vecht voor phantastische veroveringen, maar voor de onaantastbaarheid van het Duitsche rijk. „Zoo lang, zeide hü, één Duitsche vuist het geweer kan hanteeren, kan de onaantastbaar heid van Elzas-Lotharingen, van het rijksge bied, zooals wij het als glorierijk erfdeel van onze vaderen hebben gekregen, geen voor werp van een of andeite onderhandeling of concessie zijnl Elzas-Totharingen is Duitsch- lands schild en het symbool der Duitsche eenheid. Daarvoor ik ben er zeker van komen alle partijen op vat. links tot rechts." Hij- was overigens an oordeel, diat,. zoo de entente-mogendheden de nota van den Paus beantwoorden er niet veel vooruitzicht bestaat, dat het streven naar vrede maar in het minst zal worden bevorderd. In elk geval doorvechten blijft voorloo pig in beide kampen het parool! KORTE BERICHTEN.» De voorloopige Russische regeering zwichtte voor den eisch van het spoorwegper soneel. Met ingang van gisteren werden de eischen ingewilligd en verzocht de staking op te heffen. Van 15 October af zal in Duitschlond bij alle huisslachtingen het spek in zijn ge heel in beslag worden genomen. De polüie-agenien te Londen, die bij luchtaanvallen dienst doen, worden met stalen helmen uitgerust In Engeland zullen spoedig krachtige maatregelen worden1 genomen om de „vredes samenzweerders" uit te roeien. Men vermoedt dat de propagandagelden uit Duitschland komen. Het oad-Doemalid Lwof is naar de Peter- en Paulsvesiting overgebracht. Hij Roman Van SILAJ kL HDCK1MQ. Uk h* SngeiMh 14) Maar ofschoon vrees voor ontdekking Bardell niet langer kwelde, wilde zijn gewe ten hem niet ma rust laten. Het verhief zijn stem op de meest onverwachte oogenblikken en op de meest onverwachte plaatsen. Het vervolgde hem als een beschuldigende geest van zijn woning naar zijn kantoor en van zijn kantoor naar zijn woning. Maanden achtereen had hij zoo weinig tijd als maar mogelijk was in Adela's gezelschap doorgebracht. Haar liefheid, haar geduld en meegaandheid waren dolksteken voor hem. Het gaf hem een gevoel van voldoening, dat zij zich niet langer tegen hem verzette, dat zij zonder tegenspraak in alles toestemde wat hij voorstelde, maar het was een voldoening door en door vermengd met pijn. Hij verl de er somtijds naar dat zij weer als van ou< vroolijk was en zich liet gelden. Hij zou het prettiger gevonden hebben als zij met hem had geredetwist of zich zelfs tegen hem ver zet had. Het is een armzalige zegepraal als er geen tegenstand wordt geboden. Adela's toe rusting maakte hem prikkelbaar, haar lief heid irriteerde hem, ofschoon die hem 't doel zijner wenschen deed bereiken. En nu was dit gebeurd de meest onver wachte van alle rampen. Dit kwam hem voor als een godsoordeel over hem en al zijn han delingen. De woorden van den straatprediker kwamen hem weer in den zin: „Uw zonden zullen/ u uitvinden." Men mocht met d)en bij bel den spot drijven zooveel men verkoos, maar boe waar was toch hetgeen hij predik te 1 Hoeveel beter zou het voor hem geweest zijn als hij den smalten weg had gehouden, waarop hij was groot gebracht. Hoe vast stond het, dat hij door de wereld te winnen zijn ziel had verkocht. Hoe leeg en onvoL- daan lieten de dingen waarvoor hij had ge streden en gezondigd. In die hall' ontmoette hij lord Impey. Impey had gewacht om de uitspraak van den be roemder specialist te hooren en ook in de hoop van Winifred afecheid te kunnen nemen. Hij was echter bang, dat hij zou moeten ver trekken zonder dat een van deze belde wen schen bevredigd was. Zijn auto stond reeds voor de deur en een knecht hielp hem met zijn jas- „Moet u reeds gaan, lord Impey?" zei Bar dell voorkomend. „Wil u niet blijven om een Je met ons te eten?" „Ik ben reeds over mijn tijd gebleven," ant woordde Impey bedaard, „maar ik was ver langend te vernemen wat sir Edgar had ge zegd. Ik hoop, dat zijn oordeel gunstig is. „Ik weet het met," antwoordde Bardell treurig. „Hij is niet zeer mededeelzaam zegt dat het lang kan duren dat zulke on verklaarbare gevallen zeer hardnekkig zijn." „Hij heeft zijn opinie dus eigenlijk niet ge zegd?" „Daar komt het op neer. Wat hij1 tegen Hunter heeft gezegd, weet ik niet. Ik heb ze juist in de eetkamer alleen gelaten. Zij keken beiden hoogst ernstig. Ik maak mij zeer onge rust, lord/ Impey, zooalls u zeker wel zal schok, van een heel emstigen Ik kan 't volstrekt niet vatten, kan niet begrij pen, waardoor die veroorzaakt is. Ik dacht, dat het slechts een flauwte was en zij heel spoedig weer beter zou wezen." „Wees v verzekerd van mijn deelneming, mr. Mandei?', zei Impey na een pauze, „van mijn oprechte deelnemi „Vriendelijk van u, myTord heel vriende lijk. 't Zou mij heel aangenaam wezen, als u nog wat bij ons bleef. Ik hoop als ik dat zoo mag zeggen dat u ons nog eens weer komt „Dat wil ik met genoegen doen. Werkelijk ik stel er groot belang in. Ik had gehoopt oed bevriend met uw dochter te zulten wor- .en. Het spijt mij, dat ik haar zelfs niet ge zien heb." „Het is een groote slag voor ons allen", antwoordde Bardell met gesmoorde stem, „een heete groote slag. Niemand kan zeggen hoe het zal afloopen." We moeten het beste hopen, mr. Bardell. is jong en heeft een goed gestel en u móet maar aan het oude gezegde denken: „een mensch is onsterfelijk zoolang zijn werk niet afgedaan is." Misschien is haar werk nog niet voltooid. Ik hoop, dat er nog een groote en nuttige toekomst voor haar ligt." Bardell kromp eenigszins ineen. Nuttig wezen, was iets, dat hem niet veel belang had ingeboezemd. Succes hebben, ja, geld maken zooveel mogelijk. In de maatschappij vooruit komen, zeker; maar nuttig wezen dat was een nieuw denkbeeld. ,Ja ja dat hoop ik", stamelde hij niet op zijn gemak. a „U zal mij genoegen doen, als u aan miss Bardell en miss Willoughby mijn groeten wil overbrengen", ging Impey voort. „En hun ;en, dat het mij zoo spijt te moéten ver- Zij i zl trekken zonder afscheid te nemen." „Dat zal ik doen1, mylord," antwoordde Bardell zalvend. „Eni ik kan u verzekeren, dat wij' allen' zeer vereerd zulten zijn als u eens wilt terugkomen". „Ik zal niet nalaten, dat te dloen, mr. Bardell," en na Zijn gastheer de hand ge drukt te hebben, begaf hij zich naar de voor deur. heeft zijn taak als tusschenpersoon bij de heeren Kerenski en Komilof onjuist vervuld, zelfs. z.g. offideele opdrachten, die niet be stonden aan generaal Komilof overgebracht. De AmerUumnsche regeering sluit con tracten tot het bouwen van torpedobooten voor een bedrag van 875 millioen gulden. Het program moet in 18 maanden voltooid zijn. Bij den Besporus vernielden Russische torpedobooten zeven Turksche kolenschepen. Een onderzeeër vermeesterde een Turksch stoomschip met graan. De Hertog van Aosta bood aan de offi cieren en soldaten van de Engelsche artillerie in het Italiaansche leger onderscheidings- teefcenen aan. Hij bracht hulde aan hun aan deel bij het groote Italiaansche offensief en roemde de wijze, waarop de manschappen met htm Italiaansche medestrijders omgingen. Op een bijeenkomst van het verbond tot bevordering van een algemeene overeenstem ming der volkeren te Weenen is, naar het Korr.-Bur. seint, na een reide van den Rijks dagafgevaardigde, prelaat dr. Oiesweiss, een motie aangenomen, waarin de vergade ring de overtuiging uitspreekt dat een' spoe dig einde van den gruwelijken volkerenmoord voor de redding van Europa noodzakelijk is. Bij/ de overstroomingen in China wer den de omstreken van Tientsin onder water gezet. Het overstroomde gebied strekt zich over een groote oppervlakte ut. De spoorweg Peking-fiankou is doorbroken. KUNSTMEST. De kunstmestcommissie maakt bekend, dat een aanvang zal worden gemaakt met de ver- deeling der bestelde superfosfaat, ten behoeve van de bemesting voor den oogst 1917/1918, en wel tot eene hoeveelheid van 65 pet. van tedere door haar goedgekeurde aanvrage. Beschikbaar zal zijn superfosfaat van 14 pet. en 17 pet., welke soorten verdeeld zullen worden over de aangenomen bestellingen zonder rekening te hooien met een eventueel door bestel Iers gewenscht gehalte. De prijs, door bestellers voor deze ter be schikking komende hoeveelheid te betalen, is vastgesteld: voor superfosfaat 14 pet. op 9.05 per 100 K.O., bruto voor netto, in zak ken, af fabrieksterrein (stuwloon voor reke- Bij levering af superfosfaatfabriek te Gro ningen worden deze prijzen voor de daartoe in aanmerking komende bestellers verhoogd met 25 cent per 100 K.G. voor vrachtverschil. Deze prijzen mogen slechts verhoogd wor den met de werkelijk betaalde vervoerkosten, daar alle provisiën en vergoedingen daarin zijn begrepen. Het is den handel, of eenig tusschenper soon (waaronder ook landbouw-, aankoop- of coöperatieve vereeniging) niet geoorloofd een extra toeslag van bestellers te vorderen voor z.g. levering onder A H. V.alleen is geoorloofd eene vergoeding voor renteverlies in rekenin gte brengen op basis van 6 pet. per jaar aan bestellers, die niet hebben voir daan aan den eisch tot betaling vóór de leve ring, zooals in de voorwaarden voor de leve ring is voorgeschreven. lis të g< derzocht door hét Rijkslandbouwproefstation monstemame zal geschieden door de fabrieken bij wijl de genomen monsters' zullen worden on- commissie aan de ;en bij aflevering, ter- te Maastricht. De uitkomst van de analyse van het monster eener partij zal bindend zijn ten aanzien van het genaltè der daaruit aan de bestellers af te leveren hoeveelheden. De „Wel, ia u hier nog?" riep een welluidende stem van ondier aan de trap. „Ik dacht, dat u reeds lang geiteden vertrokken1 was." Hij' keerde zich plotseling met een stralend gezicht om. „Ja, lik ben hier nog, miss Wil loughby en is u er ook nog?" „O ja, ik ben niet weg te slaan, zoo lang Adela niet beter is," antwoordde zij glimla chend. „Tenminste als mr. Bardell mij niet de deur uitzet!" „Wat hij wel nooit zal doen," antwoordde Bardell galant. _Hüji houdt daarvoor te veel van zonneschijn. „Wat aardig gezegd." Zdj! keek hem schalks aan. Toen stak zij Impey haar hand toe. „Vaarwel" zei ze. Zij1 had zich verkleed en heur haar in orde gebracht en zag er zoo mooi en frisch uit als appelbloesem. „Goeden dag," zea hij en hield haar hand eenige seconden' stevig vast. Barden bracht hem naar zijn auto en toen ij naar de hall terugkeerde, mompelde hij in zichzelf: „Allervriendelijkst en' aangenaam buitengewoon vriendelijk „Sprak u tegen mij;, mr. Bardell?" vroeg Winifred, waarbij: zij hem ondeugend aan keek. Bardell schrikte en- trok zijn schouders op. „Wel neen, Winifred," zei hij ietwat verlegen. „Ik sprak eigenlijk tot niemand in 't bijzon der. Ik dacht er over welk een aangenaam man lord Impey todh is." „Wel beschouwd1 is hij tets veel beters dan 'dat," was het antwoord. „Ken je hem, Winifred?" „Dat nu wel juist niet maar ik heb van hem gehoord Ik heb hem een paar malen in vergaderingen ontmoet. Ik hem hem hooren spreken heb zijn werk gezien. Hij behoort tot degenen, die 'toonen het teven waard' te zijn". Bardell keek alsof hij haar niet begreep. (OFFIE 1,per Nu de kaarten zijn uitgereikt ter verkrij ging van 1HEE en KOFFIE, wdrut, zooals reeds is medegedeeld, na 13 OCTOBER een BON beschikbaar gesteld. De hoeveelheid is echter nog onbekend De MAXIMUMPRIJS voor THEE bedraagt 1,40 per pond, voor KC pond. Voorts moeten Hotels, Café's en Restau ranthouders, zoomede werkgevers, die ge woon v/aren Thee en Koffie kosteloos aan hun personeel te verstrekken, alsmede instel lingen van weldadigheid en instellingen van algemeen nut, ter verkrijging der benoodigde hoeveelheid, zich direct in verbinding stelten met het Thee- en Kotiie-Distributiekantoor, Vischsteeg 5, Amsterdam. Het is ook deze Rijksinstelling, welke zorg draagt voor de bevoorrading van den tus- schenhandel, zoodat het Gemeentebestuur de controle hierop niet heeft en dienaangaande geene inlichtingen kunnen worden verstrekt Voor dit artikel is reeds medegedeeld, dat op BON No. 1 over het tijdperk van 15 TOT EN MET. 31 OCTOBER, 2 LITER wordt be schikbaar gesteld. De Rijksinstelling welke voor de bevoorrading zorg draagt, is de Rijks Toewijzingscommissie voor Petroleum, Park straat 1U9, den Haag. Iedere Winkelier, die volgens de kaart is aangewezen voor de leve ring van Petroleum, dient zorg te dragen voor de ben'oodigde hoeveelheid. Waar, even als bij Koffie en Thee, ook voor Petroleum die Lrioutie door dien tusschenhandet geschiedt, kan het Gemeentebestuur geene inlichtingen verschaffen, wanneer onverhoopt de toegewe zen hoeveelheid niet verkregen kan worden. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt mede, dat vóór MAANDAG 15 OCTOBER a.s. te zij nen kantore OPGAVE moet worden gedaan van de aanwezige hoeveelheden CALCIUM CARBID, behalve bij particulieren voor éi gen gebruik, en dit als bedoeld in artikel 9, lste lid, der Distributiewet 1916. Voorts heeft de Minister van L. N. H. goedgevonden te bepalen dat voorloopig wordt INGETROKKEN da vrijstelling van Het verbod tot aflevering en vervoer van hoeveelheden van minder dan 1 K G., genoemd sub 2, en dat de uitzondering sub 2, gemeld, worde gelezen als volgt: 2 Het verbod sub 1 gesteld is niet van1 toe passing op de hoeveelheden Calcium Carbid van minder dan 1 K.G., aanwezig in verlLch- tingstoestellen, welke bevestigd zijn aan en dienen ter verlichting van voertuigen. De Directeur van het Distributiebedrijf, D. SCHENK BEVOLKIMO. UOMLNELMINA ANTON1A VAN OEME- RIN, gekomen uit dn gemeente Groningen, wordt verzocht ilch ten spoedigste ter secre tarie deaer gemeente aan te melden (Af- deellng bevolking) MENRICUS BERNARDWS PETRUS DEN NtEUWENBOER, geboren 18 Sept. 1894 te Leiden, vordt verzoekt ziek tan spoedigste ter secretarie dezer gemeente aas ta melden, (afdeellng bevolking). commissie zal aan iederen besteller kennis ;even van de beschikbaarstelling der voor lem bestemde hoeveelheid. „Ik bedoel," ging Winifred/ voort," dlait h$ geen teeglooper, nietsdoener of een doorbren ger is, zooalk zooveel jonge mannen van zijn stand zijn." Maar, de rijken hebben toch zeker het recht niets uit te voeren als zij dat verkiezen." „Neen, dat hebben zij niet. Geen enkele mep heeft het recht niets uit te voeren en een vrouw evenmin, wat dat betreft. Het ts Ieders plicht om zijn deel in 's werelds werk te doen „Er zou geeu werk genoeg zijn voor al len", zei Baretell lachend). „Ik vrees, Winifred dat jij niet denkt aan aen economiechen drang „Ik denk aan den verkeerden drang", vtel Winifred hem in de rede. „De vind, dat de sterke den zwakke moet helpen, de rijke den arme, de verstandige den onnoozele. Ik besef, dat de menschelijke zelfzucht ondragelijke lasten op de schouders van hen legt, die ze het minst kunnen dragen en de rijken alles in 't werk stellen om nog rijker te worden, zonder zich te bekommeren om hen, die lij den en dat slechts hier en daar een man wer kelijk werkt en zich voor het welzijn van zijn medemenschen inspant." „Wel, kind'ief, als de rijken niet voor hun eigen belaigen zorgden', zouden zij spoedig even arm als de rest zijn." „Hetgeen voor sonunigên van hen heel goed zou wezen", beweerde zij:. „Het zou bij hen misschien een gevoel van naastenliefde verwekken Nu kunnen zij aan niets anders denken 'dan aan zichzelf, hoe zij zichzelf een siap hooger op de maatschappelijke ladder kunnen brengen of een nieuwen prikkel kun nen ontdekken om hun bedorven eetlust op te wekken." Bardell' kromp ineen Haar woorden sche nen1 een pijnlijke plek bij hem aan te raken. „Mannen1 als ford1 Impey behoedlen iemand voor wanhoop," ging zij voort. „In plaats van ALRMAARSC COURANT. p

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1