DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. mm donderdag 5o. 251 Honderd on negentiende Jaargang 1917 Jtansueiitspij! Ml TooTnttbBtsilirg p. 8 marfn HAli.p. post 11.30. ItBffifnraimBrs 5 et. SirotMtiBprlis 15 sL p. regel peetere lettere naar pleetsreliDte. Br. Ir. B.9. Boet' ei Hsimeisiirnkksrft Beneis. Cester 5 Ze., Taordam 8 9, Tel. i 25 OCTOBER. Draadnagels. Huurcommissiewet. mm ALKMAAR, 25 October. In het Westen is sinds gisteren niets bijzon ders gebeurd. De Duitschers hebben geen te genaanvallen gedaan, om het verloren gegane gebied te heroveren,de Franschen hebben geen nieuwe aanvallen ingezet, om hun winst uit te breiden. De Fransehen berichten, dat ze 8000 gevangenen gemaakt hebben. De Duit schers geven toe, dat het den Franschen ge lukte in, de Duitsche stellingen' door te bre ken, de dorpen ALlemant en Chavignon te be zetten, waardoor de tusschengelegen stellin gen onhoudbaar werden en dat er batterijen achtergelaten moesten worden. Het is te verwachten, dat de Franschen spoedig over breeder front hun aanvatten zullen herhalen. Maar de artillerie moet na tuurlijk eerst naar voren gebracht worden, om haar voorbereidende taak te kunnen ver richten. Van Fransche zijde 1b medegedeeld, dat men door verovering van den heuvelrug, thans in de vlakte van Laon kan zien. De por sitie hier doet denken aan die bij Yperen. Zul len de Duitschens zich echter even wanhopig aan de Fransche als aan de Belgische stad vastklampen? In "de Fransche pers wordt de veronderstel ling uitgesproken, dat veldmaarschalk von Hindenburg opnieuw een strategischen terug tocht zal bevelen. Fransche vliegers moeten opgemerkt hebben, dat in die streek van Laon reeds boomen zijn omgehakt, dorpen vernield en bruggen onbruikbaar gemaakt zijn. Zou het opnieuw komen tot de algeheele verwoesting, welke dit voorjaar een deel van Noord-Frankrijk zoo ontzettend heeft geteis terd? Men zal in dat geval nu er niet meer inloö- pen, wanneer van Duitsche zijde weer wordt verzekerd, dat het te doen is om een terrein- voor manoeuvreeren te krijgen, dat er bewe ging in den oorlog zal komen enz. Men weet hu, dat de Verwoesting geen ander doel heeft, dan een ernstige ontmoeting te vermijden 1 Er is aan de Isonzo opnieuw een offensief ingezet, maar ditmaal niet door dn Italianen. De Oostenrijkere, gesteund door de Duit schers, zijn tot een aanval overgegaan en heb ben de Italiaansche stellingen op de Bainsiz- za-hoogvlakte aangevallen. In het Oostenrijk- sche Huis van Afgevaardigden is medege deeld, dat de operaties een gunstig verloop nemen, dat op verschillende punten de eerste Italiaansche linies genomen zijn en dat er reeds 6000 gevangenen werden binnenge bracht. Dit zijn de laatste inlichtingen de legerberlchten waren vroeger afgezonden. Het is nu de vraag, of het hier werkelijk een Duitsch-Oostenrijksch offensief geldt, dan wel een poging, om een Italiaansch offensief te voorkomen. Een infanterie-actie werd over en weer zou stellig verwacht, dat de soldaten, op plaatsen, waar de loopgraven dicht bij el kaar liggen, elkaar reeds uitgenoodigd moe-' ten hebben, nu maar eens te beginnen 1 En de een voegde er aan toe, dat de anrter slaag zou krijgen 1 Deze laatste overtuiging vindt men trou wens ook in de wederzijdsche bladen terug. De Oostenrijkera zijn overtuigd, dat zij den Italianen thans een gevoeligen klap zullen ge ven, de Italianen, dat de Oostenrijkers klop zullen krijgen. De Italianen worden ongetwijr leid geholpen door de Engelschen, vooral met artillerie, de Oostenrijkers door die Duit schers, met name Beleren, die den bergoorlog kennen. De Italianen zijn overtuigd, dat de Duit schers en Oostenrijkere troepen van het Rus sische front hebben vrij gemaakt. Dat zal wel zoo zijn. Wat de ministers van oorlog en ma rine in het Russische voorparlement nu weer hebl^n meegedeeld over de anarchie in de •verdediging, klinkt ongelooflijk. Oeneraal Alexejeff zeide, dat het leger niet meer bij machte was zijn taak te vervullen, waartegen de minister-president Kerenski opkwam. „Als, zeide de laatste, bewuste fanatici, gesteund door bewuste verraders, de vruchten van de kolossale krachtsinspanning der democratie niet hadden doen vertoren gaan, zouden wij de belofte, welke wij hebben gedaan, nageko men zijn en zouden wij met Kerstmis een eer vollen vrede voor Rusland en zijn vrienden hebben 1" Maar thans I Zelfs gaan er geruchten, dat soldaten op een bepaalden dag hun wapens zullen wegwerpen,' om naar hun. haardsteden terug te keeren. In elk geval eischen de econo mische toestanden een gedeeltelijke demobili satie behalve de lichtingen van 1895 en 1896 wordt nu ook die van 1897 ontslagen. Tuss'chen de golf van Riga en de Duna hebben de Duitschers zich teruggetrokken blijkbaar omdat ze hun linie thans aan de kust kunnen aanleunen en geen omtrekking meer hebben te vreezen'. Over de landingspogingen op Esthland' hoort men niets nadere. Lntusschen wordt uit Londen gemeld, dat Kroonstad door de bur gerbevolking wordt ontruimd. ENGELAND. EEN DANKBETUIGING VAN HET LAGERHUIS. De heer Lloydl George deelde gisteren In het Lagerhuis mede, dat hij Maandag a.s. een motie zou indienen, waarbij het Lagerhuis dank brengt aan de officieren, onderofficie ren en manschappen van dfe vloot voor hun trouwe diensten op zee, gedurende meer dan j 3 jaren van onafgebroken gevaar en druk, terwijl rij de" kusten bewaakten en den han del, waarvan de overwinning van de zaak der geallieerdöi afhangt, beschermden tegen aan vallen van dien barbaarschen vijand, en voorts da nk wordt gebracht door het lagerhuis aan de officieren, reserve-officieren en manschap pen in het Britsche leger te velde en ook aan de vrouwen1 van de geneeskundige en andere hulpdiensten," daaraan verbonden, voor den onversaagden moed en volharding bij de ver dediging van het recht, in1 weerwil van leed en verschrikkingen, die hun wederga niet vinden in de oorlogshistorie, voor de op rechte bereidwilligheid om het werk voort te zetten, dat rij op zich namen, tot de vrijheid dier wereld is verzekerd Vervolgens brengt de motie den dank van het Lagerhuis aan de moedige troepen der Overzeesdie Dominions, van Indië en de Kroon-Koloniën, die vele duizenden mijlen aflegden om met de makkers der Britsche ei landen te doelen1 in de opofferingen en triomfen van het slagveld1 cn bun volledig aandeel te hebben in de worsteling voor de vrijheid der menschheid. Daarna wordt de dank uitgesproken aan de officieren en manschappen van de koop vaardijvloot, voor de toewijding en plichtbe trachting, waarmede rij voortgingen de le- vensvoorzieningen der geallieerden aan te voeren door de zeeën, geblokkeerd met doo- delijk gevaar. Ten slotte erkent het Lagerhuis met dank bare bewondering de waarde en de toewij ding van hen, die hun leven offerden in dienst van hun land en wordt deelneming betuigd aan hun betrekkingen en vrienden, in het leed1 dat rij droegen. De besprekingen duurden van ongeveer den lsten September tot den lsten October. Duitschland was er op gebrand, het voorstel er door te krijgen en drong daar herhaalde lijk op aan. De Duitsche voorstellen omvat ten zeer groote annexaties in Rusland en geen enkele concessie aan Italië, Servië of Roe menië. Het bood België geldelijken steun aan, maar in ruil voor voorrechten te Antwerpen en militaire waarborgen. KORTE BERICHTEN. DiÊtsche onderzeeirs hebben volgens een Wolff bericht op de Westkust van Enge land en in de Noordzee zés stoomschepen en een' zeilboot (samen 26,000 ton) tot zinken gebracht. In de afgeloopen week vielen, naar uit Londen1 wordt gemeld, 2648 schepen Engel- sche havens binnen, 2689 voeren er uit. Ge- torpilleerd rijn 25 vaartuigen. Negen schepen, te zamen metende 45,115 ton, zijn in September in Japan van stapel geloopen. Dit is een record. In een rede door minister Char chili ge houden op een1 vergadering van inspecteurs, die belast rijn met de controle op de jongens in die munitiefabrieken, zeide de minister dat een1 kwart millioen jongens aan die fabrieken werkzaam rijn. Al het mogelijke zal worden gedaan, hun arbeidstoestand te verbeteren. De Engelsche minister van voeding overweegt het plan een hoeveelheid vleescn beschikbaar te'stellen, welke in elk der dichtst bevolkte streken kan gebruikt worden; hier door kan men de distributie gelijk maken. Te voren was die vleeschtoevoer voor het platte land! makkelijker te bekomen dan in de ste den. Naar uit Dresden bericht wordt zullen in Duitschland nieuwa verkeersbeperklngen worden ingevoerd. Voor reizen moet nu ver gunning gevraagd worden. De militaire, ver loven worden ingetrokken. De nieuwe rege ling zal waarschijnlijk nog na Kerstmis van kracht blijven, en1 eerst in de lente worden ingetrokken. TUSSCHENTIJpSCHE VERKIEZING VOOR HET LAGERHUIS. De tussdientij dsche verkiezing in het dis trict East Islington geeft een belangwekkende aanduiding van de houding der Londen aars tegenover de luchtaanvallen, zoo seint Reu ter; De.kiezers waren uit de mindere klassen, die in andere districten van Londen het meest te lijden hadden gehad van de luchtaanval len. Twee onafhankelijke candidaten, die te gen de candidaten der coalitie-partijen ge steld waren, hebben alles gezet op leuzen als „bombardeert Berlijn", bombardeert de on- menscben die bommen gooien op kinderen I" 'De candidaat der coalitie, die ookvoor vergeldingsmaatregelen was, herinnerde de kiezers aan de belofte der regeering, om Duitsche steden te bombardeeren, maar drong er op aan, dat rij den toestand met gezond veratand zouden beschouwen. Gekozen is: de heer Smailwood (coalitie- candidaat) met 2709 stemmen; de heer Ba ker (de candidaat des heeren Perberton-Bil- hngs partij der „waakzameu") kreeg 1532 de heer Barnard van de nationale partij 513 stemmen. DE ZAND- EN GRINTKWESTIE. De Fransche pers meldt, dat de Fransche gezant in Den Haag aan den Neder landschen minister van buitenlanoscne zaken een nota heeft overhandigd, bevattende nauwkeurige opgaven omtrent het gebruik van zand en grint voor militaire doeleinden, welke dóór Holland en België uit Duitschland naar Noord-Frankrijk worden vervoerd. Daarbij merkt dé Fransche regeering op, dat het onderzoek der Nederlandsche afge vaardigden noch afdoend, noch beslissend is, omdat zij zich niet begeven hebben naar de streek, waar het zand en het grint voor mili taire werken worden gebruikt. Onder deze omstandigheden verklaren de Fransche bladen, terwij l zij gevoelens van bij- Izondëre sympathie voor Holland uiten, te hopen, dat de Nederlandsche regeering een Oplossing zal weten te vinden, waardoor DE VEELGESPKOKEN VKEDESVOOKS1 ELLEN VAN duitschland. De Daily Telegraph verneemt volgens de N Rolt. Ct. uit Milaan, dat de correspondent daar in staat is, nauwkeurig te melden, wat er gebeurd is aangaande de Duitsche vredes voorstellen aan Frankrijk. Het voorstel om België te herstellen ep. ET zas-Lotharmgen af te staan op voorwaarde van vergoedingen in Rusland, werd den heer Briand niet in Zwitserland gedaan, aangezien hij daar niet is geweest, maar vertrouwelijk van Zwitserland uit overgebracht door een geakkrediteerd Belgisch diplomaat De heer von Biilow is hierin nooit betrok ken geweest. Het voorstel kwam rechtstreeks van ae Duitsche regeering langs een gewoon diplomatiek kanaal. De heer Briand stelde onmiddellijk de voorwaarde, dat alle gealli eerden op de hoogte moesten worden ge bracht, voor hij zich met het voorstel kon be zig houden of het beantwoorden. Op uitdrukkelijk verzoek van den heer Bri and verwittigde de Fransche regeering alle bondgenooten. De eerste minister, die daar van kennis kreeg, was de heer Balfour, wiens persoonlijk inzicht was, dat het voorstel on aannemelijk was. Hij legde het rijn ambtgenooten voor, die met hem instemden. Te Rome werd de kwestie besproken. Vandaar kwam hetzelfde ontken nende antwoord. haar plicht van neutraliteit jegens de gealli eerden zal worden geregeld op grond van de rechten, die haar. door artt. 2 en 5 van de Haagsche Conventie ten opzichte van Duitschland worden verleend. ENGELSCH VLIEGTUIG GEDAALD. Binnen de territoriale wa ren te Wcstka- pelle is aangetroffen een Engelsch vliegtuig. De vier inzittenden, zijnde twee officieren en twee mecaniciens, zijn naar Vlissingen ge bracht en voorloopig onder militaire bewa king gesteld. Het vliegtuig is gezonken. Men zal pogen het te lichten. PEULVRUCHTEN. De minister van landbouw heeft met 6 Nov lo. vastgesteld voor groene erwten en brui ne boonen oen maximum-inkoopprijs, door ge meenten te besteden, van 37 per 100 K.G.; 2o. den gemeentebesturen1 in overweging ge geven, groene erwten en bruine boonen ter distributie te verstrekken: aan grossiers tegen 17 per 100 KG. en aan détaillisteni tegen 18 per 100 KG. bij levering van hoeveel heden van 50 K.G. en meer, en tegen 18.85 per 100 K.G bij lev- ving van kleinere hoe veelheden dan 50 K.O.; 3o. vastgesteld een maxhnum-kldnhandel- prljs voor groene erwten en voor bruine boo nen van 22 oents per K.G. en van 11 cents per K.G.; 4o. vasigesteldi de navolgenue maximum prijzen1, respectievelijk in den groothandel, den tusschenhandel en den kleinhandel^ groene erwten en bruine boonen 17 per 100 K.G., 18 per 100 K.G. bij hoeveelheden van 50 KG. en meer 18,85, per 100 K.G., bij kl. hoeveelheden dan 50 KG., 22 ct. p. 1 K.G. 11 ct. per KG. Capudjnera, grauwe erwten en daarm, ge lijk te stellen soorten1 45 per 100 K.G., 46 den1 verkocht, dian tot hoeveelheden overeen komend! met het vastgestelde rantsoen. EIEREN. De minister van landbouw heeft vastgesteld een nieuwe regeling tot distributie van eieren, geconserveerd overeenkomstig de bepalingen van zijne beschikking van 3 Mei. Onder regeerings-kalkeieren worden in deze regeling verstaan de geconserveerde eie ren, welke ingevolge de daarvoor bestaande voorschriften ter beschikking worden gesteld voor onmiddellijk binnenlandsch verbruik. VERMICELLI. De minister van landbouw heeft vastgesteld de navolgende maximumprijzen voor vermi celli en vermicelli, figuren, verpakt of onver pakt: lo. in dien groothandel 60 per 100 K.O.; 2o. in den tusschenhandel 63 per 100 K.G.; 3a in den1 kleinhandel 0.75 per 1 KG., 0.08 per 0.1 KG Macaroni en macaronihorens en coquilles. A. onverpakt: lo. in den groothandel 95 per 100 KG.; 2o. in dien tusschenhandel 100 per 100 KG.; 3o. in den kleinhandel 1.30 per 1 KG. of 0.15 per 0.1 K.O. In ongineele verpakking: ld in den groot handel 110 per 100 KG.; 2o. in den tus schenhandel 120 per 100 KG.; 3o. in den kleinhandel 0.75 per KG. VEEUITVOER NAAR DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. Naar „De Veehandel" meldt, is de regeling inzake den uitvoer van koeien voor Duitsch land en Oostenrijk gereed gexomen. Berlijn en Weenen hebben de gestelde voorwaarden aanvaard. Er is échter, aldus het, blad, weder een svaak in het wiel. De Rundveevereeniging weet niet hoeveel distributiegeld aan het rijk moet worden afgestaan. Vernomen werd, dat de regeering dezen uitvoer reeds aan de Export Centrale wensch- te op te dragen. Daar de Centrale echter nog niet georganiseerd is, wendt de voorzitter van de Rundveevereeniging, de heer H. Wib- bens, pogingen bij den minister aan om de zen uitvoer nog door zijne vereeniging te doen geschieden. ONZE SCHEPEN IN AMERIKA. Reuter seinde gisteren uit Washingtop: Nederland heeft door middel van rijn ge zant opnieuw voorstellen bij het „war trade" departement omtrent het vrijlaten van de „Nieuw-Amsterdam" en andere in Ameri- kaansche havens liggende Nederlandsche schepen aanhangig gemaakt. Men gelooft, dlat de Nederlandsche regee ring bereid is tot aanzienlijke concessies ten einde het requireeren der schepen te voorko men. Hoewel Nederland niet er in toestemt, dat rijn schepen binnen de gevaarlijke zóne va ren, zou het er wellicht voor te vinden rijn, dat rij deelnemen aan de kustvaart of aa den overzeeschen handel. Op die man Lr zou den1 de bondgenooten dan toch ook de be schikking krijgen over meer scheepsruimte. Honderden Nederlandsche onderdanen heb ben1 een verzoekschrift tot Wilson gericht, waarin zij ?ijn hulp vragen voor passage naar Nederland. Vele aspirant-passagieri rijm van heel ver gekomen om op de „Nieuw- Amsterdam" een plaats te bespreken. KAAS. De „Nederlandsche Vereeniging van Kaas handelaren" heeft een adres tot den minister van landbouw enz. gericht, omdat deze aan den kaashandel eene winstmarge van 6 per 100 K.G. heeft toegestaan over de inkoopen, met de bedoeling aan exporteurs eene matige winst te verzekeren. Adressant geeft een be rekening, waaruit volgens betrouwbare gege vens zou blijken dat onder de thans geldende regeling de bruto-winst van 6 blijkt te rijn een werkelijk verlies van 1.06 per 100 KG. Verzocht wordt aan exporteurs, die hunnen exportvoorraao van 5 Augustus lubben afge leverd, dadelijk in de gelegenheid te stellen ook consenten te verkrijgen voor het export- gedt-t Ite van hunnen inkoop en uit de pro auctie van 5 Augustus tot 14 October, opdat zij daarop niet opnieuw cxnnoodige schade ondervinden door gewichtsverlies. Naak aanleiding van een desbetreffend schrijven van Z.Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, worden VERBRUIKERS VAN DRAADNAGELS ver zocht, het door hen benood'igd kwantum tie willen doen kenbaar maken aan het Distribu tiebedrijf vóór 28 OCTOBER a.s. De Directeur, D. SCHENK. Bij het Gemeentebestuur is van1 den Voor zitter van Gedeputeerde Staten1 "van Noord- holland de navolgende circulaire ingekomen: „Den Minister van Justitie is medege deeld, dat er huiseigenaren, zijn, die het plan hébben opgevat en uitgesproken om, nadiat de verhooging van den huurprijs van hunne woningen door de plaatselijke huur- commissie niet was goedgekeurd, de huur van die woningen op te zeggen en dan, steunende op hunne bijzondere financieele krachten, de woningen ledig en onverhuurd te laten of wel daaraan de bestemming te ontnemen en ze voor pakhuis of iets derge lijks te doen inrichten, Liever dan zich te schikken naar de uitspraken der huur com missie. Namens dien Master heb ik de eer U te verzoeken mij zoo spoedig mogelijk in te lichten of het medegedeelde euvel ook in Uwe gemeente voorkomt en zoo ja, of hel zich laat aanzien dat het bij enkele geval len van1 dien aard zal blijven, dan wel dat die slechte voorbeelden door andere bijzon der kapitaalkrachtige verhuurders zullen worden gevolgd in die mate, dat het in het algemeen belang noodzakelijk zou rijn daartegen maatregelen te nemen. De Minister verlangt wijders een onder zoek in hoeverre er gevaar bestaat, dat ten gevolge van buitensporige eiscnen1 van huiseigenaren, ook personen, die huizen be wonen, welke de grens bi] de Huurcommis- Biewet gesteld, te boven gaan, in ernstige moeilijkheden geraken en slechts op hoogst bezwarende voorwaarden eene won'ng kun nen bekomen. In verband1 hiermede zou ik gaarne ter zake door U worden ingelicht en daarbij willen vernemen of er, wat den toestand ten Uwenit betreft, naar Uwe meening wet telijke maatregelen behooren te worden ge troffen om de hierbedoelde praktijken van huiseigenaren tegen te gaan, en, zoo ja, of deze alle huurwoningen zouden moeten omvatten, dan wel beperkt zouden kunnen blijven tot de woningen, ten aanzien waar van de Huurcommissiewet van toepassing is." In verband met den inhoud van bovenstaan de circulaire verzoekt de Huurcommissie te dezer stede lo. alle huurdere die ervaringen hebben opgedaan1 ter zake van opzegging van - huur. uitzetting of bedreiging met uit zetting, in verband met een uitspraak omtrent den huurprijs, daarvan zoo spoedig mogeliik, schriftelijk of monde ling, mededeel ing te doen aan den Se cretaris der Huurcommissie, ten Stad- huize; 2o. huurders van woningen, in deze ge meente, die verkaard zijn voor meer dan f 6 per week, welke dus de grens bij de Huurcommissiewet gesteld te boven gaan en waarvan de huur niet onbelangrijk is verhoogd of die aanzegging van zoodanige verhooging hebben gekregen of ter zake'een meer bezwarend -huurcontract hebben moe ten aangaan (b.v. doordat de onder houdskosten voor rekening van den huurder worden gebracht e.d.) daar- •van zoo spoedig mogelijk schriftelijk of mondeling mededeel ing te doen aan dien Secretaris. Alkmaar, 24 October 1917. De Huurcommissie te Alkmaar, O. J VERKERK. Voorzitter. F. H. VAN DIJK, Secretaris. BINNENLAND. per 100 K.G., 54 ct. o. 1 KG. 27 ct. p. KG.; witte boonen, kievitsboonen en daarme de gelijk te stellen soorten 37 per 100 K.G., 38 per 100 KG., 45 ct. per 1 KG. 23 ct. per KG.; duivenboonen, paardenboonen en daarmede gelijk te stellen soorten 27 per 100 KG., 28 per 100 KG., 35 ct per 1 KG. 17* ct. per KG. Het rantsoen/ voor peulvruchten is nader vastgesteld1 op 1 K.G. per hoofd per 4 weken. Bij dit rantsoen rijfl inbegrepen alle soor ten peulvruchten als capudjnera, witte boonen, j duivenboonen enz. Met ingang van 6 November mogen geen TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd aangeno men met 46 tegen 10 stemmen het amende ment-Van Sasse van IJsselt op het wetsont werp betreffende aanleg van spoorwegen met beperkte snelhdd op wegen, niet onder be heer van het Rijk, met onder de wet te doen vallen. Het amendement-Van Beresteijn om voor te schrijven dat beschikkingen, ingevolge deze wet binnen 6 maanden moeten worden geno men werd1 overgenomen, het wijrigingsvdbr- stel van denzelfden afgevaardigde, teneinde te voorkomen dat ook exploitatieschade bij ingebruikneming van wegen zou moeten worden vergoed, werd ingetrokken Het amendement-Rutgera om straf te be dreigen tegen het beletten van dien aanleg of de instandhouding van tramwegen werd1 aan genomen met 53 tegen 13 stemmen. Het ontwerp werd zonder stemming aange nomen, waarna aan de orde kwam het wets ontwerp, betreffende het bouwen van een brug voor gewoon vervoer over den Gelderschen peulvruchten in den kleinhandel meer wor-IJssel. De stemming werd bepaald op heden. GEVONDEN VOORWERPEN Len papiertje met geld; een derby-hand schoen; een roeibootje; een portemonnale met ecuig geld; een ijzeren bout met moer; twee rozenkransen in étui; een fazanten-kip een sigarenpijpje; een beursje met rozen krans; een doek (bonte); twee dekkleedien; een R. K. kerkboekje; een bril; een zilveren broche; een contTÓle-nijptangetje; een zilver bon en een zilveren ketting. Alkmaar, 25 October 1917. De Commissaris van Politie, W Th VAN GRIETHUIJSEN. Ddama komt aan de orde het ontwerp tot instelling van een centraal testamentsregister. Ten 5 uur 20 wordt de vergadering ver daagd tot morgen half een. HULDE AAN PRINS WILLEM I. In tegenwoordigheid van tal van officieele personen, meer dan 400 leden van Bet te s-Gravenhage gehouden hervormingscongres en. een groot aantal belangstellenden1, is gis terenmiddag in de eeuwenoude St. Ureula- kerk te Delft als hulde voor hetgeen Oranje voor de hervorming heeft gedaan, door den heer jhr. mr. L. van den Bergh van Heem stede, van '8 Gravenhage een krans gelegd op het graf van prins Willem I, nadat de heer d!r. J. Th. de Visser, lid van de Tweede Ka mer, de beteekenls van Oranje voor de her vorming had geschetst. Vervolgens voerde ALKMAARSCHE COURANT. -

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1