DAGBLAD VOOR EN OMSTREKEN. Oorl IU. 257 Honderd on negentiende Jaargang W1 Abomementsprlls bil TiOTfflurtalIns p. 8 min I IA II. p. »wt IUO. MISDnmet iWintottojrlli IS Pt p- w1- iwtrc Mets wat ptubnlrtt. Mr. wf-- n InMdfittiifl Sarins. Cister Ia.. Icrtam 8 8. Tel. 3. DONDERDAG 1 NOVEMBER. Huur Qftmoainsie-wet. ALKMAAR, 1 November. Uit Berlijn wordt officieel geseind, dat bij de achtervolging in de vlakte aan de beneden- Tagliamento 60.000 Italianen met verschei dene honderden stukken geschut de wapens om moeten wij ons land verdedigen en aan iedereen bewijzen dat wij idieaal streven en zonen zijn van volk. naar een een groot groot jaarwedden van de wethouders verhoogd van gingen met een maximum van 1400 met 500 tot 750. Van dezelfde zijde werd er vrije woning en tuin. ook een voorstel ingediend om de presentie- Voor onderwijlzers aanvang 600 met gelden voor de leden van den Raad' te verhoo- tweejaarlijksche verhoogingen van 100 tot gen door het uitgetrokken bedrag van 700 een maximum van 1200, terwijl het bezit der Van de Duitsche crisis is er niets nieuws, hebben neergelegd, waardoor het aantal ge- de nieuwe maü blijkt niet gemakkelijk te vangenen tot meer dan 180.000, dat der stuk ken geschut tot meer dan 1500 is gestegen. Het bericht eindigt met de mededeeling, dat het tweede en derde Italiaansche leger een zware nederlaag heeft geleden. Er staat niet, dat 60.000 Italianen in diea strijd gevangen' genomen zijn, maar dat ze de wapens nedergelegd hebben. Dit wijst op een ontmoediging, voortgesproten uit de verwar- waarmede de terugtocht gepaard is ge- In het laatste legerbericht van gene- vindenHet lange uitblijven, van de beslis sing wordt uitgelegd als een teeken, dat de invloed van den rijksdag en van de meerder heidspartijen stijgt, dat dus het politieke le ven in Duitschland bezig is een evolutie ondergaan. te verhoogen tot 1750 en dit bedrag dan te verdeden onder de leden, naar gelang van het aantal zittingen, dat zij) zullen hebben bijgewoond. Dit laatste voorstel werd naar B. en W. om advies verzonden. Op een voorstel dat de raad zich zal wen den tot de regeering met het verzoek ten spoe digste een betere regeling ten aanzien van de rijks- en gemeente-financiën aanhan'gig te maken, zullen B. en W. eveneens advies uit brengen. De bedoeling van den voorsteller te was te trachtten van andere gemeenten adhae- siebetuigingen te krijgen. rworoen worden. China stond aan Engeland, ten beihoe- resultaten verwacht. ring, gaan. raai Cadoma werd medegedeeld, dat de troe pen stonden bij Daniele del Friuli, welke plaats ruim 2 K.M. van de Tagliamento ven wijderd is. De veronderstelling ligt voor de hand, dat die Italianen niet over de rivier met haar weinige overgangen hebben kunnen komen. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het terrein moerassig is,, dat niet alleen het leger op den terugtocht is, maar boven dien de bevolking op de vlucht, dan kan men zich het rampzalige beeld voorstellen* dat die oever van de rivier thans moet bijedén. Over den toestand aan dien bovenloop der Tagliamento zijn er heden geen nadere bij zonderheden. Alleen wordt uit Berlijn ge meld, dat de bewegingen der uit de Karinthi- sche bergen vooruitrukkende troepen dien door het opperbevel bedoelden loop nemen. Het zal alsnog moeten blijken, hoe de Italia nen over die rivier komen, maar groot schijnt thans de kans niet meer, dat ze er in zullen - T 4» ta <ieda* ta ff»*. SfSHuSiX 1$ ZjTSS liiigen tc handhaven;. Tenzij de snelle voor- oorlog voor bewaking. i HET CONFLICT TE TILBURG. KORTE BERICHTEN. De burgemeester van Tilburg 'heeft een con- Vandaag stemmen 200.000 arbeiders in ferenrtie met besturen van beide partijen ge- de kolenmijnstreek Van Zuid-W ales over de vraag om tot staking over te gaan, als de En- gelsche regeering voortgaat mannen uit de kolenmijnen voor het leger te bestemmen. Waarschijnlijk zal het voorstel tot staking met een meerderheid van 50.000 stemmen verwi had. Dinsdagavond heeft de fabrikantenbond langdurig vergaderd. Tot toenadering werd besloten, indien de arbeid bij de firma's Frans Mutsaers en Zn. en Swagemakers Bogaers werd hervat. Wanneer nu beide partijen el kander tegemoet willen komen, worden van de bemiddeling van den burgemeester goede antwoorden. hoofdacte op 100 werd gesteld. Aan ge huwde onderwijzers, mits 28 jaar, zal 100 vergoeding van woninghuur worden toege kend. Met algemeene stemmen werd het voorstel varï B. en W. aangenomen. Hierna werden aan de orde gesteld de be grootingen: Burgerl. armbestuur 1876.19, gem.'-electr bedrijf 4436.25, levensmidde- lenbedrijf 24319 en de gemeemtebegrooting 24999.16 met een post van onvoorziene uitgaven groot 900. Allen met algemeene stemmen goedgekeurd. De presentiegelden van de leden van den raad werden gesteld op -ƒ1.50 jxt vergade ring en de wethouders-tractementen op 50. De heer Honig zeide, dat de gemeente-op zichter niet kan worden- gehandhaafd, wijl hij de bouwverordening m door hem ge maakte huizen niet nakomt Na bespreking werd bepaald, dat B. en W. den opzichter op deze nalatigheid zullen wijfeen en dat hij zich voor 1 Jan. moet ver ve van de geallieerden, 9 Duitsche schepen af, tezamen 30.000 ton metsende. Uit Washington wordt gemeld dat de patriotische geestdrift in Amerika is opgewekt, bij het vernemen dat de eerste Amerikaansche troepen in voeling kwamen met den' vijand. De hervormingsherdenking is in Berlijn overal feestelijk gevierd. In den Dom vond een- plechtige godsdienstoefening plaats, meer). E. Flinch waaraan het keizerlijk paar en leden van het (st Pancras), J keizerlijk huis deelnamen. De Duitsche aardappeloogst is volgens is Braun 4 tot 4 milli- TUTNDERS. In een Dinsdag te 's-Gravenhage gehouden tuindersvergadering werd besloten een voor loopig comité samen te stellen, waarin 26 le den zitting hebben, met een dagelijksch be stuur, bestaande uit zeven leden, de heeren C. F. Bakker (Sloten), J. Feenstra (Sappe- man (Delft), P. A. M. van Kami es onderstaatssecretaris oen' ton grooter dan eerst werd geschat. De geheele graanvoorraad is in het bezit van het rijksgraanbureau. Te Boedapest is het graf van een Rus sische grootvorstin, gehuwd geweest met een vorst van Hongarije, geschonden. De kist is dijk), W. A. M. Roes (Eist) en C. Mosman (Venlo). nanciSn leende Italië 700 miliioen waarmede steenkool en andere voorrai Amerika gekocht, zullen worden betaald. De Amerikaansche regeering zal den export van rund- en varkensvleesch overnemen om dè prijzen stabiel en1 prijsopdijving onmo gelijk te maken. De nieuwe leider van de Britsche arbei derspartij zeide in het Lagerhuis, dat de schatkist over moet gaan tot onteigening van een gedeelte van den natoonalen rijdom op dat een einde gemaakt wordt aan de al te groote uitgaven voor rentebetalingen der ke ttingen. Bij, de derde lezing van de leenings- voorstellen in het Engelscne lagerhuis besloot de groep der liberalen en1 radicalen een amen dement in te dienen waarin de behandeling Wordt verlangd van het vraagstuk van de vredesvoorwaarden, inzonderheid Elzas-Lo- Engelsche minister Bonar Law ant woordde op een vraag hem gedaan, dat hij het thans niet het geschikte oogenblik achtte op eenige vraag, de vredesvoorwaarden be treffende, van antwoord te dienen. Eem presidentieel besluit uit Cuba ver biedt den uitvoer van geraffineerde suiker naar de onzijdigen. BftBflEKIftKD. TWEEDE KAMER. Oisteren wer d, nadat de heeren Teenstra en Schaper er het woord over hadden gevoerd, het wetsontwerp houdende bepalingen tot be scherming van mollen en kikvorschen, zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Vervolgens werden' de algemeene beschou wingen geopend over het wetsontwerp tot ver krijging door landarbeiders van land met'wo ning in eigendom of vap los land in pacht. De heer Schaper vroeg een interpella tie aan betreffende de levensmiddelen-voor ziening. Heden wordt over het verzoek beslist. Te 5.10 werd de vergadering verdaagd tot heden halfeen. uitgang voor de troepen der middenmogemd- heden noodlottig mocht worden, wat, na de ervaringen, welke zij in dezen oorlog hebben opgedaan, intusschen niet erg waarschijn lijk is. Een Italiaansch blad, de Liberia, verklaart, dat sinds den aanvang van den- oorlog noch in Galicië, noch in Servië, noch in Roemenië zulk een bliksemsnelle overrompeling van een versterkt gebied en zulk een gevangenne ming in grooten stijl heeft plaats gehad. De schokkende feiten mogen echter de Itali anen teleurgesteld hebben, teekenen van ont moediging zijn er niet," al is er reeds sprake van de ontruiming van Venetië, Treviso en Vicenza. Het hartelijke telegram van den nieuwen minister-president aan generaal Ca doma is het bewijs, dat aanvoerder en leger nog het volle vertrouwen van de regeering bezitten. En ook uit heigeen de heer Orlando aan zijn collega's Lloyd George en Painlevé in Engeland en Frankrijk heeft geseind, blijkt duidelijk, dat, hoe zwaar „het uur van de wreedste beproeving" ook moge treffen, het vertrouwen op het leger ongeschokt is. De minister-president heeft voorts verklaard, diat het Italiaansche volk in dezen ure nauwer zich aaneensluiten zal en' dait met de machtige wapenbroederschap der bondgenooten de beproeving zal leiden tot de overwinning voor allen, waaruit tenslotte een rechtvaar dige vrede zal voortvloeien. Over den vorm van steun, dien de entente Italië zal geven, wordt wel veel gesproken en geschreven, maar bijzonderheden daaromtrent zijn nog niet bekend. Wel meldt Reuter, dat de Britsche batterijen aan het Italiaansche front gered zijn. In het Westen duurt de strijd op kleine schaal voort. Officieel wordt uit Parits gemeld, dat bij 't Fransdie offensief tot dusverre 11.157 gevanr genen gemaakt zijn, onder wie 257 officieren. In het Russische voorparlement heeft de minister van buitenlandsche zaken Terestsjem ko een lange redevoering gehouden. Hij deel- de mede, dat er in dezen zomer twee malen groote kans had bestaan op een afzonderlij ken vrede. Hij waarschuwde tegen de bena deeling van de Russische economische belan gen in de toekomst Hij verzekerde dat men op de entente-conferentie naar de stem van Rusland zal luisteren als naar die van een grooite mogendheid. Om die Russische afge- van de directie is de bestuurder voorloopig geschorst. Tot de ernstig gewonden behooren de heer en mevrouw dr. Dros, vroeger te Alkmaar. GEMEENTERAAD VAN ZAANDAM. De gemeentebegrooting van Zaandam is door den raad met algemeene stemmen vast- GROOTE BELANGSTELLING. Gisteren werd voor de Amsterdamsche rechtbank de behandeling aangevangen van de inbraak bij de firma Begeer. Er was ver bazend veel publiek. In de pauze drong de menigte aan den ingang der publieke tribune zoo sterk op, dat de politie een charge met de sabel en den gummistok moest uitvoeren, waar mirnteru von Ft* "We """O»31 «P"3*"- gulden, den in De heer Blokker zeide, dat de laatste avon den de lantaarns bij de bruggen niet brand den, wat de voorz. zei te zul ien onderzoeken E)e heer Honig stelde voor ter bezuiniging van brandstoffen de school rijden te wijzigen. De voorz. zegt dat reeds maatregelen tot be zuiniging zijn genomen. UIT OTERLEEK. Met het oog op brandstoffen-besparing zijn schooltijden zoo geregeld dat de wc dag en Zaterdagschooluren vervallen, en namiddagschooltijden op de overige dagen met een hall uur worden verlengd. De Dis- tricts-schoolöpziener heeft zijn goedkeuring aan deze regeling gehecht. UIT SCHAGEN. In de vergadering van Woensdag besloot de Raad in verband met het advies der gas- commissie op voorstel van B. en W. met in gang van 1 November den gasprijs van 12 cent per kub. meter op 20 cent te brengen, daaronder begrepen net munt- en industrie- was, terwijl op voorstel van een der leden werd besloten 25 pet. toeslag te verkenen op I1de prijzen van muntgas en van petroleum, geen gasverbruikers, aan gezinshoofden wier inkomen minder dan 1200 bedraagt. Ten opzichte van de consumptiemelk werd een voorstel van B. en W aangenomen, waar bij aan behoeftige gezinnen en aan de Veree- niging „Ziekenzorg" een toeslag wordt ver leend van 3 cent per liter, bij een gebruik van een halven liter per dag voor elk lid van het gezin. oens- Ook besloot de Raad instemming te hetui- de gen aan het adres van het gemeentebestuur van Soest, aan den minister van landbouw, inhoudende verzoek om vanwege de regee ring aan"zoogenaamde lichtlooze behoeftige 'en prijs van petroleum een toe UIT SCH'ERMERHORN. gezinnen oi slag van 24 cent te verleenën. De Raad stelde j verder vast het traktement van gelijke leer- Dinsdiag vergaderde de Raad dezer gemeen-krachten van 700 op 750 te brengen, zijn- te in voltallige zitting. de het aanvangssalaris der vaste leerKrach- 'Medegedeeld werd, dat de heer Schoen zijn ten. benoeming tot wethouder heeft aangenomen Daar de kabel van de Kennemer Electrici an dat de voorz. de huurder van het perceel teits-Maatschappij over gebied der gemeent- .,de Ledj" op zijne verplichtingen als huurder Schagen naar Baraingertiorn zal loopen, heeft gewezen. wera den burgemeester opgedragen een on- Verder deelde de voorz. mede, dat een par- derzoek in te stellen in hoeverre CtaKengé HET TRAMDNGELUK TE SLOTER- DIJK. Het onderzoek naar de oorzaak van het tramongeluk te Sloterdijk is geëindigd. Het j heeft geen voldoende gegevens Opgeleverd om de oorzaak van het ongeluk met zekerheid te kunnen vaststellen. Alles hing af van het1 verhoor van den wagenbestuurder. Deze kon alleen verklaren, dat hij de luchtrem had ge bruikt, doch dat deze weigerde en dat hij tegen stroom gegeven had. Daarna verklaarde hij het bewustzijn kwijt geraakt te zijn. Het tij! oude sternen verkocht is bij inschrijving voor 75. Van den Bond van arbeiders in land- en tuinbouw was ingekomen een schrij ven om goedkoope wol- en sajet beschikbaar te stellen, alsmede de petroleum voor 25 ets. per liter te verstrekken. De voorz. las een Bchrijven voor van het gemeentebestuur van Soest aan den minister van landbouw waarin werd gezegd dat door de distributie de finandeele toestand van vele gemeenten' onhoudbaar wordt waarom zij ver zoeken de petroleum onder de regeeringsarti- kelen te rangschikken. Algemeen was men er voor aan dit schrijven adhaesie te betuigen, terwijl het verzoek van den Bond van arbei ders voor kennisgeving werd aangenomen, als zijnde alleen gericht aan den burgemeester. Van den heef Jb. de Bakker was ingeko men een schrijven met mededeeling dat K. Oostwoude'r een rieten tent tegen zijn huis heeft gezet, welke gebruikt wordt voor vee stalling en dat hijl hiervan nadeel ondervindt, terwijl brandgevaar niet is buiten gesloten. 'De voorz. zeide dat de gem.-opzichter in dezen een onderzoek heeft ingesteld en dat bleek, dat de heer de Bakker vergunning heeft verleend tot het plaatsen van die tent, dat evenwel die tmt is gemaakt zonder vergun ning van B. en W., terwijl inderdaad brand gevaar aanwezig is. De heer Blokker zei dat het water in de kalksdhuur komt doordat de Bakker geen goo- ten om zijn huis heeft aan die zijde. De heer Moerbeek achtte de toestand van beiden niet Ln orde. De voorz. zegt dat hij Oostwouder heeft te kennen gegeven dat de tent er niet mag blij ven. Van het orov. electrisch bedrijf was inge- et mogelijk zal zijn, dat ingezetenen van Schagen zich bij genoemde maatschappij kunnen aansluiten. UIT SCHOORL. In de raadsvergadering van Maandag 29 dezer waren alle leden tegenwoordig. De notulen van de vorige vergadering wer den ongewijzigd vastgesteld. VanGed. Staten waren waren goedgekeurd terug ontvangen een suppletoire begrooting dienst 1916, groot 1087.50; van den dienst 1917 een geldleeningsbesluit ad 1000. voor wegbeharding, een suppletoire begroo ting ad 1900 inzake wegbeharding, een suppl. begr. ad 85000.inzake het electri-, citertsbedrijf, een besluit tot betaling uit „on voorzien" van 622.90. Ook was goedgekeurd het raadsbesluit waarbij van de jaarwedde van den gemobili- seerden onderwijzer K. Bos 25 pet. zal wor den uitgekeerd. Het hoofd der school te Schoorl betuigde dank voor den hem verleenden duurtetoeslag. In handen van B. en W voor het uitbren- Sen van advies werd gesteld een adres van et „Kringbestuur Alkmaar" ter verkrijging cener verhoogde* subsidie voor de gezinsver pleging. Ten aanzien van een verzoek van S. Hoog- vorst en W. Kooij om kwijtschelding van een gedeelte pacht wegens toegebrachte schade van grasgewas, tengevolge van wegbehar ding, adviseerden B. en W. resp. 26.— en 10.kwijtschelding te verleenen. Aldus be sloten. Vijftien sollicitanten waren er voor de be trekking van administrateur van het electri- citeitsbedrijf. De vergadering werd een kwartier geschorst Bij het Gemeentebestuur is van deni Voor zitter van Gedeputeerde Staten van Noord holland de navolgende circulaire ingekomen: „Den Minister van Justitie is medege deeld, dat er huiseigenaren zijn, die het plan hebben opgevat en uitgesproken om, nadat de verhooging van den huurprijs van hunne woningen door de plaatselijke huur- commissie niet was goedgekeurd, de huur van die woningen op te zeggen' en dan, steunende op 'hunne bijzondere finandeele krachten, de woningen ledig en onverhuurd te laten of wel' daaraan de bestemming te ontnemen en ze voor pakhuis of iets derge lijks te doen inrichten, liever dan zich te schikken naar de uitspraken der huurcom- missie. i Namens den Minister heb ik de eer U te verzoeken mij zoo spoedig mogelijk in te lichten of het medegedeelde euvel ook in Uwe gemeente voorkomt en zoo ja, of het zich laat aanzien dat het bij enkele geval len van dien aard zal blijven, dan wel dat die slechte voorbeelden door andere bijzon der kapitaalkrachtige verhuurders zullen worden gevolgd in die mate* dat het in het algemeen belang noodzakelijk zou zijn daartegen maatregelen te nemen. De Minister verlangt wijders een onder zoek in hoeverre er gevaar bestaat, dat ten- ;evolge van buitensporige eischen van uiseigenaren, ook personen, die huizen1 be wonen, welke de grens bij de Huurcommis- siewet gesteld, te boven gaan, in ernstige moeilijldieden geraken en slechts op hoogst bezwarende voorwaarden eene woning kun nen bekomeni. In verband hiermede zou ik gaarne ter zake door U worden ingelicht en daarbij willen vernemen of er, wat den toestand ten Uwenit betreft, naar Uwe meening wet telijke maatregelen behooren te worden ge troffen. om de hierbedoelde praktijken van huiseigenarèn tegen te gaan, en, zoo ja, of deze allé huurwoningen zouden moeten omvatten, dan wel beprekt zouden' kunnen blijven tot de wonjpgen, ten aanzien waar van de Huurcommi8siewet van toepassing is." In verband met den inhoud van bovenstaan de circulaire verzoekt de Huurcommissie te dezer stede lo. alle huurders die ervaringen hebben opgedaan ter zake van opzegging van huur, uitzetting of bedreiging met uit zetting, in verband met een uitspraak omtrent den huurprijs, daarvan zoo spoedig mogelijk, schriftelijk of monde ling, mededeeling te doen aan den Se cretaris der Huurcommissie, ten Stad» huize; 2o. huurders van wbningen in deze ge meente, die verhuurd zijn voor meer dan 6.— pir week, welke dus de bij de Huurcommissiewet gesteld iveni gaan en waarvan de huur niet onbelangrijk is verhoogd of die aanzegging van zoodanige verhooging hebben gekregen of ter zake een meer bezwarend huurcontract hebben moe ten aangaan (bv. doordat de onder houdskosten voor rekening van den huurder worden gebracht e.d.) daar van zoo spoedig mogelijk schriftelijk of mondeling mededeeling te doen aan dien Secretaris. Alkmaar, 24 Octooer 1917. De Huurcommissie te Alkmaar, O. J. VERKERK, Voorzitter. F. H. VAN DIJK, Secretarie. heer J. Frans noodigde daarbij hoofden B. en komen een schrijven dlat de stijging der kolen- j voor het inzage nemen der stukken, prijzen eene veihooging noodzakelijk maakt. B. en W. stellen voor in evenredigheid met vaardigden in staat te stellen met nadruk te spreken, is het echter noodig dlat elk burger, en niet alleen de regeering, zich rekenschap geeft verantwoordelijk te zijn voor de toe komst van Rusland'. Wij willen, zoo besloot hij, dat' Rusland, ondanks den moeilijken toe stand waarin het verkeert, groot blijft. Daar- ver- hoor van dén conducteur heeft niets opgele- die verhooging de Kilowatt te verhoogen met verd, dat tot een conclusie betreffende de oor- 2% ct., met ingang van 1 Oct. en met 6 ets. zaak zou kunnen leiden. met ingang van 1 Nov., welk voorstel werd in afwachting van een nadere beslissing aangenomen. Hierna stelde de voorz. aan de orde de re geling der onderwijs-jaarwedden in verband met missive Ged. Staten. Van den Bond van onderwijzers, afd. Graft, was ingekomen een schrijven- met verzoek de aanvangsjaarwed- den niet lager te stellen dan 800. B. en W. stellen voor de jaarwedden te gesteld op 2226, voorzien. t alge .805, met 6038 voor pa- regelen als volgt: voor hoofd der school, 4 aanvang 800 met tweejaarlijksche verhoo- Na twee vrije stemmingen, en. een herstem ming, werd J. W. Schoone te Schoorl, als zoodanig benoemd, op eene jaarwedde van 300. I Bij de herstemming verkreeg G. Louter te Schoorl, drie stemmen, bij de vrije stemmin gen' werd nog 1 stem uitgebracht op J. Höog- vorst te Eepe en K. Zuurbier te Schoorl. Vervolgens werd ten behoeve van dienst 1916 vastgesteld' aan ontvangen restanten 26.oninbaar werd' verklaard van de dienstjaren 1913, 1914 en 1915, een belas tingtotaal van 221.—. Nog verhaalbaar werd. gesteld over 1916: aan wegenhuur 137.hoofdelijken omslag 139.16 en aan hondenbelasting 31.50; in totaal 307.66 X. Hierna volgde een geheime zitting. De gemeente-rekening werd ingevolge ad vies van de commissie van onderzoek voor loopig vastgesteld. De 1 W. uit een regeling te treffen, die de van scholen meerdere zeggingschap geeft over de schoolschoonmakers. De voorzitter zegde voorziening toe. De ontvangsten bedroegengewone 22504.23, buitengewone 5632.—, totaal 28136.23; de uitgaven waren: gewone 21304.31, buitengewone 5434.70, totaal 26739.01. Het baüg slot beroeg 1397.32 Vervolgens kwam de begrooting voor 1918 aan de ordij. De hoofdei, omslagopbrengst wordt geraamd op 10.000.dat is 3000 meer dan voor 1917. B. en W. stelden daarbij in het zicht eene heffing naar progressieven omslag. De heer A. van Lienen wenschte bij dezen post het voorstel te doen om de zaak juist om te draaien en de wegen in het vervolg in on derhoud'te brengen' bijl de gemeente en de Vereeniging van polders en oningepolderde landen onder Schoorl en Petten te verzoeken de helft in de onderhoudskosten bij te dragen. De heer van Lienen meende dat zoodanige verandering een veel zuiverder toestand zou brengen en een betere onderhoudszorg. Zoo als het tegenwoordig is heeft de gemeente in het onderhoud der wegen ongeveer niets te zeggen. De heer Duin steunde den heer Lienen bij diens voorstel en zou er desnoods voor ge voelen om voorloopig aan te houden het ver leenen' van een bijdrage aan het polderbe stuur. Spr. herinnerde den voorzitter aan zij ne toezegging tot het houden van een gecom bineerde vergadering van de raadsleden en die van het polderbestuur. ALKMAARSCHE COURANT. i j. x. lix.% ivam^urr yi vw-

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1