DAGBLAD ALKMAAR OMSTREKEN. DE OORLOG. I Aardappelen. 5®. 263 Henderd en negentiende jaargang AbonBefflentsprQs bil Tutni'tbBtallnj p. 3 nmi^et 11.33- II. p. F"' 11.33. BON DEBDA6 c et. RdwrWBRills*1 p- wfi lettn m plaaftrnlpte. Pr, p, N.? sn Bandsisdrrkkof^ Fe"^* Caster Zr,, hvürn 8 9 Tal. I 8N0TEMBER. NEDER LAM). W oensdag 14 November 1017. Haureommi»^e-wet. ALKMAAR, 8 November. Het militaire succes schenken de berichten' van heden aan de Engelschen, die op de Tur ken Gaza hebben veroverd, een stad met ruim zooveel inwoners als Alkmaar, 3 K.M. van de kust van Palestina gelegen. Schattingen van den buit zijn volgens het Engelsche legerbe- richt nog niet gemaakt, alleen wordt medege deeld, dat op een deel van het front 6 kanon nen werden veroverd. De bezetting van deze stad verhoogt voor de veldwinnende Engelschen de kans, geheel Judaea, tüsschen' Middellandsche en Doode Zee, aan de Turken te ontrukken. .Schoorvoetend wordt door den Duitschen legerberiehtschrijver het verlies van Passchen- daele in Vlaanderen toegegeven, of eigenlijk nog niet eens geheel: onze stelling loopt aan den oostelijken dorpsrand, zoo heet het. Het Journal maakt melding van een dagor der van veldmaarschalk von Hindenburg, waarin wordt gezegd, dat zoo dé kam tijfie- lijk verloren mocht gaan, hij dadelijk door een tegenaanval hernomen moet worden, daar van het behoud van Passchendaele het heil van het leger in Vlaanderen afhangt. Tot dus verre zijn er nog geen pogingen gedaan, om het verloren gegane terrein te herwinnen en de Engelschen staan stevig op den belangrij ken heuvelrug, van waar ze op de Duitsche stellingen kunnen neerzien:. Het zal nu moe ten blijken of zij van deze gunstige positie be ter gebruik kunnen maken dan de Duitschers, die haar ongeveer drie jaar hebben ingeno men. Overigens wordt er van het Westen bedrij vigheid in den Boven-Elzas gemeld. Dc FranSchen berichten, dat zij met succes een aanval deden op de Duitsche stellingen bij Schönholz, ten noordwesten van Altkirch, waarbij ze 60 gevangenen namen, de Duit- Frankrijk tot onderwerp zouden hebben ge- s had. Thans laat de Manchester Guardian S zich uit Parijs melden, dat de Duitsche regee ring Briand zou hebben laten verzoeken naar Zwitserland te komen om daar met prins Bü- low of den rijkskanselier een samenkomst .te hebben. Dit bericht, zoowel als het in dit telegram opnieuw beweerde aanbod om Elzas-Lotha- ringen af te staan, behooren, evenals alle vroegere dergelijke beweringen, tot bet rijk der fabelen. v tegenwoordigem toestand en de voorstellen tot overwinning der moeilijkheden gebleken. De onderhandelingen met den Rijkskanselier du ren voort. Naar de Arbei terszeitung" meldt deed zich in een tram in Boedapest een bloeai, lig in kreeg schers verklaren, dat er daar plaatselijke ge vechten zijn geleverd. In -Italië hebben de Duitschers bij de ver volging in de Venetiaansche laagvlakte de Li- venza-linie reeds bereikt. De^e rivier stroomt op een twintigtal kilometers afstand van de Piave. Beiden zullen den Italianen wel hoog stens als tusschen-linies kunnen dienen en de terugtocht zal waarschijnlijk tot de Brenta zoo niet tot de Adige moeten' worden voort gezet. Het Italiaansche legerbericht deelt me de, dat de terugtrekkende beweging, in het noorden door dekkingstroepen en in het zui den door achterhoeden beschermd, ordelijk heeft kunnen plaats hebben. Dit klopt met het uitblijven van mededeelingen omtrent gevan genen van Duitsche en Oostenrijksche zijde, waar men volstaat met het zinnetje: „eenige 'duizenden gevangenen gemaakt." De berichten uit St. Petersburg beginnen ernstiger te luiden. Reuter meldt, dat een groep gewapende matrozen -uit Kroonstad zich na de weigering van den minister heeft meester gemaakt van een keizerlijk jacht en dat naar Helsingfors heeft gebracht, om er een bureau voor het comité van de Oostzee- vloot te vormen! Een ander Reuterbericht deelt mede, dat een gewapend marine-deta chement onder bevel van het revolutionnaire maximaltstiscbe comité de bureaux van het ofiiciede „St. Petersburger Telegraaf-Agent schap", het hoofdtelegraafkantoor, de staats bank en de admiraliteit, waar de Republi- lyinsche Raad zijn zittingen houdt, heeft genomen. Deze zittingen zijn met het oog op den toestand geschorst. v Tot dusver, zoo verzekert het bericht, had den geen wanordelijkheden plaats, behalve eenige daden van straatroof. Het verkeer en de drukte in de stad zijn normaal. Volgens een Duitsch gericht uit Kopenha gen is in St. Petersburg een burgeroorlog uit gebroken. In vele straten zouden er barrica den zijn opgericht en bloedige gevechten plaats gehad hebbefi tusschen de volksmenig ten en de troepen, zou er in de arbeiderswij ken oproer heerschen en zou de maximalisti- sche beweging zich steeds uitbreiden In elk geval heeft het-er veel van, dat er nieuwe ernstige botsingen tusschen de uiter ste linkerzijde en de gematigde partijen zul len plaats hebben, welke de positie van Rus land nog meer zullen verzwakken. M - DUITSCMLAND. HET Z.G.N. VREDESAANBOD. Niettegenstaande herhaaldelijk werd vast gesteld dat zij onjuist waren, zoo seint Wolff, duiken telkens weer geruchten op over ver tin i nth aanbiedingen der Duitsche regeeriljg, welke het afstaan van Elzas-Lotharingeu aan BANKFUSIE. De Disconto Gesellschaft te Berlijn zal overnemen: den Magdeburger Bankverein, met een kapitaal van 17 millioen, de West- phalisch-Eippische Vereinsbank te Bielefeld, met een kapitaal van 7 millioen, 'de West- Deutsche Vereinsbank Ter Horst Co. te Müncheni, met een kapitaal van 2,25 milli oen, den' Gronauer Bankverein Ledeboer, Ter Horst Co., te Gronau, kapitaal 0,8 milli oen en den Rheiner Bankverein Ledeboer, Driessen Co., te Rheine, met een kapitaal van 0.8 millioen. Daar de Disconto Gesell schaft reeds het aandeelen-kap ii taal van vele dezer banken tot zich getrokken heeft, is slechts een kapitaalsverhooging van 10 milli oen op een kapitaal van 310 millioen noodig. ENGELAND. EEN BIDDAG. De koning richtte een brief tot het volk, waarin hij den 6en Januari (eerste Zondag in 1018) aanwijst als een bijzonderen bid- en dankdag. In zijn proclamatie zegt de ko ning: De wereldstrijd voor de overwinning van recht en vrijheid komt in zijn laatste en moeilijkste tijdperk. De vijand tracht door wanhopige aanvallen en listige intriges de reeds bedreven misdaden voort te zetten tegen een vrije beschaving,- Wij hebben nog niet de groote taak, welke wij meer dan 3 jaar gele den aanvaardden, volbracht. Laten wij trach ten met goed begrip en sterken moed de opof feringen tegemoet te zien, die wij nog moeten brengen, alvorens ons werk gedaan is. DUITSCHE KRIJGSGEVANGENEN. In het Lagerhuis heeft onder-secretaris Ho pe in antwoord op een vraag gezegd: De Duitsche krijgsgevangenen in Engeland krijgen 170 gram vleesch per dag op vijf da gen in de week, dus 850 gram bij elkaar. Vol gens onze inlichtingen krijgen de Britsche krijgsgevangenen in Duitschland nooit meer dan 350 gram vleesch in de week efl invele gevallen veel minder. Onze militaire overheid beschikt over groote voorraden gezoute ha ringen en 280 gram daarvan worden twee maal in de week in plaats van vleesch opge diend. RUSLAND. DE TOESTAND TE ST. PETERSBURG. Een bewapende afdeeiing der marine heeft naar Reuter meldt, onder bevel van het revo lutionaire maximalistische comité de gebou wen van het officieelé St. Petersburgsche teie- graafagentschap, het groote telegraafkantoor, de staatsbank en het marinepaleis, waar de „raad van de republiek" is gevestigd, bezet. De zittingen van dezen raad waden, met het cident voor. Een kapitein die woorden kreeg met een Feldwebel, stak dezen laatsten zijn bajonet in de borst. De ongelukkige werd zwaar gewond naar een hospitaal gebracht, KABELBALLONS NEERGEKOMEN. Onder Ritthem en Oostburg (Zeeland) zijn Duitsche kabelballons neergekomen,' die 'on bemand waren. Er wanen in alle twee tele foontoestellen. Op de Vlasakkers bil Amersfoort is er een door Nederlandsche militairen naar beneden geschoten. Hoe dat gebeurde, deelde een dia soldaten, een vroeger stadgenoot en mede waker aan ons blad, in een brief aan zijne familie mede. Wij waden in staat gesteld i dien te publiceeren. Wij waren aldus schrijft hij op marsch op weg naar Zeist, toen we wegens 't Blechte weer langs den koristen weg naar het kamp terug keerden. Toen we op de heide dicht bij het kamp aan kwamen, ontdekten we plotseling op een 200 M. hoogte een gxooten Duitschen kabel-hal- Ion. Het was een verbazend groot cling, flat bl kbaar uit de liniën in België (het gsvspifa kwam uit Zuid-Westelijke richting) losge raakt was x Achter zich aan sleepte het een staaldraad van ongevea een C.M. dikte, die CfflCfl des grond zeulde. Spoedig wad halt gehouden en zouden1 we trachten om den ballon naar beneden te krijgen. e waren met plm. 400 man, dus onmo- was dat niet. Toch vond ik het al dadle- ijk lang niet ongevaarlijk, vooral met het oog op rukwinden. Op dat oogenblik was het verbazend ruw weer, het hoosde bijna en aldoor ging het ge vaarte plotseling, achta dikke wolken schuil of zag men het even' door een nevel heen. Zooals het in den regel met zulke dingen gaat, waren direct een hoep jongens haantje de voorste en zoo hing a al spoedig een van wanordelijkheden oog op den toestand, geschorst. Tot nu toe is niet van wanordelijk gewag gemaakt, behalve eenige daden van apachen". Het vakea en vatia in de stad bleven als gewoonlijk. De Beurscourant meldt: Het coipité van de Oostzeevloot te Helsingfors heeft van den mi nister van marine de uitlevering van het vroe gere keizerlijke jacht ,jStandard" valangd, om a zijn bureau te kunnen vestigen. Daar de minista dien eisch niet ingewilligd heeft, heeft een groep gewapende matrozen te Kroonstadt zich meester gemaakt van het jacht en het naar Helsingfors gebracht. KORTE BERICHTEN. Te Essen is een woekerhandel met schoenwerk op groote schaal ontdekt, waarbij voor meer dan 60.000 guldien aan lcda aan het algemeeme gebruik was onttrokken. Volgens de Voss. Ztg. is omtrent Polen, Litauen en Koerland nog geen beslissing ge nomen. De Norddeultsche geeft een tegenspraak van alle berichten omtrent een Duitsch aan bod tot afstand van Elzas-Lotharingen. De Amerlkaansche patrouilleboot Alce- do ls door een onderzeeër vernietigd. Een of ficia en 'twintig man worden vermist. De Australische regeering besloot een nieuw volksstemming ova dienstplicht te houden. 4 De tarpllleering van twee Braziliaan- sche schepen verwekte groote sensatie in Bra zilië en veroorzaakte vijandige betoogingen tegen Duitsche kooplieden. Bij een inspectie in het bosch van Avo- court is die Eransche generaal Challe, ge sneuveld. 'etit Parisien" wordt ontleend dat admiraal, Biard, aan boord van ten gevolge van een ketel- is gec* che gezant in Costa Rica zal op een Nedalandsch - Aan d e de Eransci een ontploffi zich te Nieuw-York schip inschepen. De Nordd. Alg. Ztg. schrijft dat de be- waingen, waarin gezegd wad dat de rijks kanselier den hea Helffaich zouNmtslaan, onjuist zijn. Bij de bespreking van gisteren der vier rijksdagpartijen in Duitschland is volkomen overeenstemming bij de beoordeeling van den je van een 20 soldaten aan het touw te trekken, daar, waar het van den grond om hoog ging. Ent wad onmiddellijk verboden, maar de officieren1 konden ondanks hun fluitsignalen en schreeuwen dte zaak niet in orde krijgen. We hadden niets anders te doen dan te gaan staan op het llange eind staal draad dat ova den grond sleepte, het einde een paar keer om eenige boomen heen te slaan- 'en af te wachten tot a materiaal lilt Boestffi» bag kwam, dat blijkens berichten onder weg was. Verder moesten we het terrein afzetten. Maar zooals ik diaar straks schreef, a waren nög te veel jongens, die niet luistensf wilden naar de beyélien van de officieren tv. onda luid; geschreeuw den ballon naar be neden' wilden halen1. Gélukkig waren er ook nog velen die kalm de bevelen van den com mandant opvolgden en niet hun leven aldu." in de waagschaal stelden. Toen gebeurde er iets naars, wat lk toch niet wit verzwijgen. Ik stond op eeni kleinen afstand met eenige van onze sectie „het terrein af te zetten," toen er door een rukwind hevig aan de lijn getrok ken werd. Onmiddellijk schreeuwden de offi cieren „losi" Dit gebeurde dan ook eindelijk, doch een troepje'van die echte koppige Frie zen (het waren er ongevea 20) dachten het wel te kunnen houden, althans ze bleven vast houden totdat op een gegeven moment de 1 staaldraad met een vaart over dé grond' gla de in horizontale richting. (Blijkbaar haa het eerst in vascbillende bochten gelegen en kwam nu los). Een leder die a vóór kwam ca niet bijtijds bukte, wad1 voor den grond ge- j slagen en ik zag ze bij tientallen tegelijk om- va tuimelen, terwijl heel wat kepfs afgesla gen werden. De staaldraad, thans vrijgekomen (ook van de boomen schijnt het zich losgerukt te heb ben) ging In schuine richting de hoogte fn. Het troepje soldaten liet eindelijk ook los, de meestai zoodra ze voel oen dat ze van den grond getild werdén, maar ook enkelen eerst toen ze een meter van den grond aï waren. Doch één a van kon zich waarschijnlijk In zijn vabouwaeadhdd niet loslaten en ging mee de hoogte In, totdat hij zich vanaf een 20 meter hoogte vallen liet en met een zwaxea plof op den grond nea kwam. U kunt begrijpen dat ons een rilling door dé leden ging en we waren a ook beroad van. Onmiddellijk waren a officieren van ge zondheid en een brancard aanwezig. Volgens berichten heeft de stumpad een been gebro ken, 4 ribben, een pols en een sleutelbeen ge kneusd1 of gebroken. Het valt nog te verwonderen, dat E3J Biet morsdood was. Het is een zekere Hoekstra uit Friesland. Ondér den Indruk van het ongeval gingen we naar huis waar we ons verschoonden (wfi waren druipnat) en ook nieuwe nieuwe werk pakken aan deden om half 5, toen ik even naar de postbus nabij het kamp was geweest, waren ze bezig het gevaarte met behulp van een op een vrachtauto geplaatste motor-lier en omringd door vliegmachine» naar beneüeü te halen1. Na ons vatrek, dus na het ongeluk, is druk op den' ballon gevuurd, en met succes. Waar genomen wad (door het ketsen) dlat er flink 1 raak was geschoten en de ballon was gedcel» telijk leeggeloopen, eenmaal beneden zijnde (waar ik het onding van dichterbij ook nog gezien heb, waren de gaten, door het schieten vaoorzaakt, duidelijk zichtbaar. Volgens geruchten heeft de ballon ook te Zeist groote schade aangaicht en ik hoorde vatellen van 4 dooden en eenige gewonden. Het is te wenschen dat velen a een lesje aan zullen nemen zoo ze niet reeds behooren tot de „niet-haantie-d-e-voorsten" zooals ik gelukkig BOTER. In vaband met een door het gebrek aan krachtvoeda te verwachten teruggang van de melkgift der koeien en daardoor vermindaing da toterproductie, deelt ha Bureau voor Mededeelingen inzake de voedselvoorziening mede, dat gedurende de zomermaanden in op dracht van dén minista van landbouw pen boterreserve is gemaakt van 2.400.000 kilo. Al zal de productie ook dalen beneden het binnen landsch verbruik, dan behoeft er dus nog geen vrees voor totergebrek te bestaan. Voor verdere prijsvahooging da boter be staat geen aanleiding. EXTRA RANTSOEN KOLEN. •De correspondent van de Tel verneemt uit 's-Gravenhage, dat nog deze maand een erna rantsoen van drie brandstoffen-eenheden ter beschikking wordt gesteld van klase 3 en i hOoger der verbruikas. BRANDSTOFFEN- R ANTSQE NE E RI NO EN BIJZONDER ONDERWIJS. De minista van binnealandische zaken heeft tot de districtsschoolopzieners een schrijven gericht, waarin voorkomt, dat ten gevolge van de brandsipffen-rantsoeneering ook aan de bijzondere lagere scholen' tot vermindaing van net aantal lesuren moet worden ovage- gaan. Hierbij kan het geval zich voordoen, dat edurende zekeren tijd niet kan worden vol- aan aan de wettelijke subsidievoorwaarde (onderwijs geven gedurende ten minste 20 uren per wede). Ten einde te voorkomen, dat dientengevolge de aanspraak op <te Rijksbijdrage voor deze schoten over dien tijd to loor zou gaan, ver zoekt de minista deze gevallen, indien zij door het schooltoezicht mochten worden ge-j coastateerd, niet aan te merken als overtre ding en daarvan ook geen melding te maken in de opgaven model O. en O.1. Aan de besturen dér bijzondere lagere scho len kan worden te kennen gegeven, dat de ter besparing van brandstoffen eventueel reeds voorgenomen vermindaing van het aantal Op beo ©9 wordt. 1 K.G. Klel- aardappeloii verstrekt. BP* H.H. Groesteahanéeteran worden v «zocht geen zieke aardappelen io ont vangst te nemen. wekclijksche lesuren geen afleiding behoeft te zijn tot het inzenden van dienovereenkom stig gewijzigde roosters van lesuren. RISICO VOOR SCHEPEN. Door de Ondalinge Oortogsrislco-Maat- schappij te IJmuiden is in verband met het opbrengen en vasthouden in een Britsche ha ven der beide stoomvisschusvaaituigen „Union" en „Margareilia", bestolen, dat in dien de aangesloten reederijen haar stoom treiters naar de visscherij uitzenden, deze schepen slechts voor 5Ü pet. gedekt zullen zijn, zoo zij naar een Britsche haven mochten worden opgebracht. Deze maatregel geldt al leen voor het geval van een opbrenging, zoo- dat vool na stooien op een mijn of andere ongevallen op zee het geheele risico zal blij ven voortloopen. Op ha uitvaren der stoom- treilers zal door de Onderlinge .Oorlogsn- sico-Maatschappij geen pressie worden uitge oefend, zoodat de reedaijen. vrij zijn in het doen-uitvaren hara stoomtreilas, echter met deze bepaling, dat bij een eventueele opbren- ging naar een Britsche haven de helft der ri sico is voor de betrokken reederij. DE TELEGRAFISCHE GEMEENSCHAP VIA ENGELAND. Gisteren zijn de voorzitters vain dte Kamers van Kooph en Fabrieken te Amsterdam en Rotterdam door den minista van buitenland- sche zaken in audiëntie ontvangen, waarbij zij den minister hebben gewezen op de groote belangen, die die handü heeft bij herstel van de telegrafische gemeenschap van Nederland met het buitenland, in het bijzonder met de Nedalandsche koloniën. BINMBNUkMD. UITVOER-M AATSCHAPPIJ Bij de herstemming voor dte verkiezing van twee commissarissen voor de groep Handel en Industrie in de Ned. Uitvoa-Maatschappij, zijn gekozen de heören S. van den Bejg Jr., voorzitter van den Raad van Vereenigingen, belanghebbende bij dien im- en export, en mr. J. C. L.Vlaanderen, voorzitter da Maat-, schappij van Nijvaheid. De hea D. Stork was reeds eerder gekozen. te ALKMAAR, OP Bij het Gemeentebestuur is van deni Voor zitter van Gedeputeadfi Staten van Noord holland de navolgende circulaire ingekomen: „Den Minister van Justitie is medege deeld, dat er huiseigenaren rijn, die Het plan hebben opgevat en'uitgesproken om, nadat de vahooging van den huurprijs van hunne woningen door de plaatselijke huur- commissie niet was goedgekeurd, de huur van die woningen op te zeggen- en dan, steunende op hunne bijzonnere financieels krachten, de woningen ledig en onvahuurd te laten of wel daaraan de bestemming te ontnemen en ze voor pakhuis of iets dage lijks te doen inrichten, lieva dan zich te schikken naar de uitspraken der huurcom- missie. Namens dien Minister heb ik de eer U te verzoeken mij zoo spoedig mogelijk in te lichten of het medegedeeide euvel ook in Uwe gemeente voorkomt en zoo'ja, of het zich laat aanzien dat het bij enkele geval len van dien aard zal blijven, dan wel dat die slechte voorbeelden door andae bijzon der kapitaalkrachtige verhuurders zullen worden gevolgd in die mate, dat het in het algemeen belang noodzakelijk zou zijn daartegen maatregelen te nemen. De Minister valangt wijder# een onder zoek in hoevare er gevaar bestaat, dat ten gevolge van buitensporige eistenen van Buiseigenaren, ook personen, die hulzen1 be wonen, welke de grens bij dé Huurcommis- siewet gesteld, te boven gaan, ln ernstige moeilijkheden geraken en alechte op hoogst bezwarende voorwaarden eene woning kun nen bekomen. In verband hiermede zou ik gaarne ter zake door U worden ingelicht en daarbij willen vernemen of er, wat den toestand ten Uwent betreft, naar Uwe meening wet telijke maatregelen behooren te worden ge troffen om de hiierbedoelde praktijken van huiseigenaren tegen te gaan, en, zoo ja, of deze alle huurwoningen zouden moeten omvatten, dan wel beprekt zouden kunnen blijven tot de woningen, ten aanzien waar van de Huurcommissiewet van toepassing is." In verband met den inhoud- van bovenstaan de circulaire verzoekt de Huurcomznissie te deza stede lo. alle huurders die ervaringen hébben opgedaan ter zake van opzegging van huur, uitzetting of bedreiging met uit zetting, in vaband met een uitspraak omtrent den huurprijs, daarvan zoo spoedig mogelijk, schriftelijk of monde ling, mededeeling te doen aan den Se cretaris da Huureammiisste, ten Stad- huize; 2o. huurders van woningen in deze ge meente, die verhuurd zijn voor meer dan f 6.— per week, welke dn* de grens bij de Huurcommissiewet gesteld te boven gaan en waarvan de huur niet onbelangrijk U verhoogd of die aanzegging van zoodanige vahooging hebben gekregen of ter zake een meer bezwarend huurcontract hebben moe ten aangaan (bv. doordat de onda* houdskosten voor rekening van den huurder worden gebrach' e.d.) daar- van zoo spoedig mogelijk schriftelijk of mondeling mededeeling te doof aan dien Seaetarja. Van de te verstrekken opgave* woidt geen meerder gebruik ge maakt dan ter mededeeling aan den Minister. De Huurcomtnis8ie te Alkmaar, J. VERKERK, Voorzitter. F. H. VAIf DIJK, Secretaris. DE CONCENTRATIE; De Provinciale Bond van Vrijzinnigen in Friesland heeft met al'gemeene stemmen be sloten aan het bestuur van dot Vrijzinnig- Democratische Bond te verzoeken aan zijn a.s. algemeené ledenvergadering in overweging te geven terug te komen op zijn besluit tot op zegging der concentratie. DE BRAND TE ROTTERDAM. Van de meelfabriek te Rotterdam die giste ren1 voor eenr deel is vabrand, waren gebouw en inventaris te zamen voor 2% millioen op beurspolis verzekerd, tegen een premie van 3% per mille. In vakkundige krtngoi wordt de déor den brand vaoorzaakte schade op 20 pet. geschat. GOEDERENVERVOER. De Loeaalspoorweg Ede—Bameveld—Nij- kerk ondagaat eerlang een groote uitbrei ding. Om de stations Amersfoort en Utrecht te ontlasten, zal het goederenvervoa tusschen het Noorden en het Zuiden des lands voor» taan via Bameveld geleid worden. Een nieu we lijn is uitgebakend, die, uit de richting Zwolle, nabij de halte Driedorp, den Loeaal spoorweg zal baeiken, om dezen even voor bij Lunteren weer te valaten, van waar een nieuwe lijn ongevea in de richting Veenen- daal zal worden aangelegd. Zijn deze plannen eenmaal verwezenlijkt, ALKMAARSCH ODRA t

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1