Zondigs gesloten. e E Onze Onze zijn van de bekende goede kwaliteiten. zijn de nieuwste in stijl. Fa. H. S. CLOECK, Kltedsrmilkers, Laat hoek Boterstraai, Tel. 212. C LI Van Hollands Noorderkwartier de grootste en meest moderne inrichting; speciaal voor Heeren- en Kinderkleeding, gemaakt en op maat. TeteyraminOT nn hedon. ONDERWIJS I. Prins Az., Bierkade 11. In modellen bieden wij de grootste verscheidenheid. De sorteering bevat speciale modellen. Eenige smokkelaars, die voor 30.000 K.G., werd voor 280 verkocht. Eenige smokkelaars, die voor 50 000 gulden aan kleeren naar Bocholt hadden ge sleept, zagen daar den heeLen voorraad in beslag genomen. Te Willemsoord is in de vestibule van het Kon. Instituut voor de Marine een mar meren gedenkplaat met inscriptie onthuld voor wijlen, luitenant ter zee J. A. de Jongh, die het leven liet bij het redden van een ma troos. Aan de veilingen-controleurs der Ver- eeniging Fruit-Centrale is door die Fruit-Cen- trale bericht, dat voor buitenland en fabriek niet meer mag geveild' worden. De rechtbank te Middelburg heeft een landbouwer uit Zaamslag, tegen wien 3000 boete werd gevorderd wegens het te laag aan geven van zijn inkomen voor de rijksinkom- stenbelasting, vrijgesproken. De'ploegbaas te Naar den, die zijn volk te weinig loon had uitbetaald en er vandoor was gegaan, is thans aangehouden. In een barbierszaak te Oud-Zeven aar ging door een toeval de karabijn af van een grenswachter. De zoon des huizes werd er zwaar door gewond. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot instelling van een handels register. Bij het verplaatsen van een brievenbus te Stratum (N.-Br.) werden onder in den bak een aantal oude brieven, briefkaarten en drukwerken gevonden, .die voor een groot .ge deelte verteerd bleken te zijn. Deze week wordt voor 75 pet. dier boter- produetie consent voor uitvoer afgegeven. Vanuit Eist zijn 25 hier te lande afge keurde hengsten naar Duitschland verzon den. In de werkplaats van de rijkstelegraaf te den Haag is een begin van brand geweest. De schade wordt op 300 geschat. Tem huize van eene alleen, wonende da me in de Balistraat te den Haag is een trom mel, inhoudende een bedrag van 75000 aan effecten, benevens eenig zilvergeld, gestolen. De minister van landbouw heeft de Rijkscommissie van Toezicht op die Aardap-_ pelvereeniging opgedragen geen vervoerver- gunningen te verleemen voor fabrieksaardap pelen, anders dan naar aardappelmeelfabrie ken. Gistermorgen werd de alleenwonende 73-jarige G. Verbeek to Alphen a. d. Rijn ge worgd op bed gevonden. Door uitsnijding van een ruit heeft men zich toegang ver schaft. Vermoedelijk was diefstal de drijfveer. WEER HANDELSTELEORAMMEN ONTVANGEN. AMSTERDAM, 19 Nov. Naar wij ver- nemen zijn te Amsterdam wederom han delstelegrammen rechtstreeks uit Nieuw- York en Londen ontvangen. NOODLOTTIOE BRAND. WIJK BIJ DUURSTEDE, 19 Nov. Za terdagavond is in een voormalig iabrieks- geoouw, dat bewoond werd door het gezin v. d. Haar, brand ontstaan. In het gebouw was veel hooi en rietwerk geborgen. De ouders waren afwezig, doch .kwamen op 't vuur toeloopen. 't Gelukte niet de drie kinderen levend uit den vuurgloed te bren gen. De vader bekwam eenige brandwon den Eenig vee vond den dood in de vlam men. STADAMtnUWS. BENOEMD. De heer H. A. Meiter, vroeger alhier, is bij kon. besiuit benoemd tot luitenant ter zee 3e klasse. DIRECTEUR TELEGRAAFKANTOOR. De heer A. G, Brumsen, directeur van het telegraafkantoor alhier, is met ingang van 16 December als zoodanig benoemd te s-Herto- genbosch. VERVOER VAN VEE PER SPOOR. Naar wij. vernemen heeft het ministerie van landbouw, afdleeling Crisiszaken, toegestaan om ter gelegenheid van de Sdieimarkt op 21 Nov. a.s. het aan te voeren1 vee per spoor te doen. verzenden! VOETBAL. Alcmaria Victrix Cadetten1 F. C. 11 Een buitengewoon spannende ontmoeting is hei zeker geworden. Dat was ook niet an ders te verwachten. Voor de bezoekers was het een aardige wedstrijd om de interessante momentèh voor beide doelen. Er waren peri oden, dat het spel heel goed was. Maar zwak en ondoordacht spel kwam ook meermalen voor. Toch zal de uitslag den onportijdigen toeschouwer niet geheel bevredigd hebben. Over 't geheel genomen wasAlomaria iets sterker, vooral voor die rust. Toen had zij zeer zeker een tweetal doelpunten verdiend'. De aanvallen werden zeer slordig afgewerkt, terwijl bovendien de vleugelspelers beslist onvoldoende waren, ook na de rust. De beide achterhoeden gaven elkaar niets toe. De kee pers waren beide uitstekend, terwijl van de acks bij de Cadetten de linksachter en bij Alcmaria de rechtsachter prima werk lever den. Een bijzonder woora van lof voor zijn kranig spel verdient verder de linkshalf van Alcmaria. De eerste helft van den wedstrijd werd o. a. bijgewoond door den Burgemeester. Verder waren vele officieren., cadetten en andere militairen aanwezig, benevens veel publiek, toen om even over twee begonnen werd. Alcmaria (met twee invallers) spëelde met wind mee en was 't grootste gedeelte van den tijd de aanvallende partij. Keeper en backs van de Cadetten wisten echter alle gevaar te keeren. De uitvallen der blauwen waren vaarlijk. Een paar maal ontkwam het detten doel op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Zoo b.v. toen een vliegend! schot, vlak langs ging. Bij één der aanvallen kwam de Cadettenkeeper in botsing met een anderen speler, maar hij was spoedig weer klaar. De rust kwam met blanken stand. Na de pauze ging 't spel gelijk op met af en toe de vurige Cadetten in de meerderheid. Alcmaria nam uit een mooi doorgezetten aan val de leiding. Middenvoor en linksbinnen gleden door de verdediging heen en de eerste doelpuntte onhoudbaar. Daarna beleefde 't Alcmariadoel benauwdle oogenblikken. De verdediging scheen den1 bal niet te kunnen wegkrijgen. Nadat nogmaals gestopt was voor den keeper der blauwen (onder applaus nam hij zijn plaats onder de lat weer in) ging de C. r. C. weer tot den aanval over en met een kalm rolletje, dat de keeper niet meer be reiken kon. werd door den linksbinnen de stand gelijk gemaakt. Er ontspon zich nu een fanatieken strijd om de leiding. Nu eens schenen de witten, dan weer de blauwen de gelukkigen te zullen zijn. Maar 't bleef 1—1. Volgens afspraak kwam nu de medaille aan de C. F. C. als zijnde be zoekende vereeniging. Luitenant Peters reikte dan ook na afloop de medaille uit stelde deze ter hand aan den captain der Cadetten. Nog zij vermeld, dat toen de wedstrijd geëindigd1 was, keeper en aanvoerder der C. F. C. door de opgetogen Cadetten, van het veld weiden gedragen. Wij vermoeden, dat èn Cadetten èn Alcmaria met dit tweede gelijke spel nog niet tevreden zijn en binnen niet, al te langen tijd nog eens zul len kamden om de eer. Maar dan vrage men een scheidsrechter flinker en krachtiger in zijn leiding, vooral voor zoo'n belangrijken wedstrijd. A.s. Zondag zal W. F. C. uit Wonnerveer dat momenteel over een' uitmuntend elftal be schikt, hier voor de competitie komen spelen tegen Alcmaria. Wij' gelooven dat voor dien wedstrijd wel eenige veranderingen1 in 't elf tal noodig zijn. Andere uitslagen. Rotterd.-elftalRest v. Nederland 31. D. F. C.Hercules 51. E. D. O.—V. S. V. 1—3. Z. F. C—W. F. C. 0—2. Z. V. V.—D. E. C. 3—0. R. C. H.— Stormvogels 1—1. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de op 14 November 11. gehouden gewo ne vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen", is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van 131,21. MARIONETTENTHEATER. Het was Zondagmiddag akelig leeg in dé Harmonie, zoodat de heer Müllens met zijn kindér- en familievoorstelling, jammer ge noeg, geen baat heeft gevonden. Waarschijn lijk neeft in verband met de geringe belang stelling de voorstelling wat kort geduur Voor kitdèren heeft zii echter een aangename verpoozing opgeleverd, zoodat bij een herha ling een bezoek gerust aanbevolen kan wor den I Iet marionetten-theater geeft een reeks aardige en geestig bewegende poppetjes te zien, o. a. een dansend dametje, dat haar ar men afwerpt, daarna een sprongetje doet en als luchtballon op de aarde terugkeert, ter wijl uit de armen inmiddels twee luchtreizi gers zijn geworden, een straattooneeltje met ifrouw, die haar café-raampje opschuift, ruzie krijgt met een andere juffrouw, een dronken man, die nog meer herrie maakt, een deurtje-bellende kwajongen enz. enz. Het ver- toonen van dit spel is werkelijk kunstig en handig. Dan legt de heer Müllens een staaltje af van zijn vaardigheid in het sierlijk scheuren en eindelijk verricht hij een massa gooche- laarstoeren, waarbij tenslotte tot veler ver maak een levend konijn uit een leegen hoed' te voorschijn komt. Een pianist zorgt mede door het spelen van schoolliedjes tot verhooging van het genoe gen, dat de heer Müllens den kinderen biedt. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 12 tot 18 November zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 103 kuipbaden, 130 regenbaden le klasse, 197 regenbaden 2e klasse, te zamen 430 ba den. BOEKAANKONDIGING. De vereeniging tot behoud van natuur monumenten in Nederland heeft een vijftal harer jaarverslagen in een boekje verzameld, met eenige zeer lezenswaardige wetenschap pelijke bijdragen. Zoo schrijft prof. Dr. E. Dubois over „Hoe ontstondten de vennen van Oisterwijk:" Dr. W. G. N, van der Sleen be handelt dé mo l lusken van het Naardermeer, terwijl J. Drijver schrijft over; Griend en zijn vogels. 'Griend, een klein wadden-eilandje, vroeger een bloeiende ata'd, Verwoest en afge brokkeld door de Noordzee. Verder vindt men verscheidene fraaie kieken o.a. van de vennen bii Oisterwijk en van het Naardermeer. Bij' de algemeene uitgeversmaatschappij Amsterdam is verschenen „Geschiedenis van het Nederlandsche Roode Kruis." Het boek bevat een 8-tal artikels, het Roode Kruis be treffende, bijeengebracht ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan (19 Juli 1917). Men vindt o.m. eenige artikelen gewijd aan de oorsprong van het roode kruis, de conventies van Geneve, het Roode Kruis in het buiten land en in Nederland, o.a. over de pestbestrij- dlng in Indië en de uitzendingen1 der ambu lances tijdens den oorlog. Voorts nog het Nederlandsche Roode Kruis in den aanvang en, vervolgens in den verderen loop der mo bilisatie. Ook iets over het werk van het Roo de Kruis tijidlens den watersnood van 1916. Tal van foto's het Roode Kruiswerk be treffende o.m. ook van pr'ns Hendrik en den heer Dunant, stichter van het Roode Kruis, 6taan tusschen den tekst. ngOeZOMDBM STUKKEN. Alkmaar, 19 November 1917. Mijnheer de Redacteur! Verleen mij s.v.p. nog eenige ruimte in uw blad voor onderstaande beantwoording aan den heer Westerhof. Vooraf echter haal ik nog even aan 't raads- verslag van bedoelde zitting, en zie daarin, da, de heer Westerhof bij den aanhef van z'n „interpellatie" zeide, d'at hij zou noemen eeni ge feiten en zaken ten algemeenen nutte, wel ke feiten hij „regel voor regel* met bewijzen zou staven, en dan lees ik verder, dat hij op de eerste aanmerking van den heer Cloeck den tweeden regel al' intrekt en in gebreke blijft daarvoor de bewijzen aan te voeren, er bijvoegende 'dat hij niemand onrecht wil aan doen. Een maatstaf dus om de waarde van zijn beweringen te constateeren in het ver volg. Wanneer er niemand in den raad aanwezig was geweest, die in deze zaak voor mij een lans had gebroken, zou hij ongestoord „on recht" zijn blijven' doen, terwijl hij wist dat hij onrecht deed. Over „Beschaving" gesproken. De heer Westerhof weet toch, dat hij bij een gewoon proletariër niet zooveel beschaving mag ver onderstellen1, als bij 'n gesalarieerd propa gandist voor een partij lid van den ge meenteraad lia van de huurcammisoie ambtenaar van het bureau voor arbeidsrecht .Redacteur van een weekblad, etc. etc. Hoe de heer Westerhof echter kan volhou den, dat ik erken Deegmulder op straat te hebben gegooid, is mij een raadsel, om de eenvoudige reden, dat dit n ie t is ge beurd. Doch was dit wèl gebeurd, dan diene ter toelichting van dit „slechte bedrijf" 't vol gende Deegmulder was door mijn bemiddeling bewoner van perceel Druiven laan geworden, opdat hij daar als vertegenwoordiger voor mijn zaak ton optreden. Plotseling gaat Deegmulder, zonder inachtneming van dén gestelden termijn, over naar een andere fir ma (mijn concurrent), niemand kon hem nu beletten bestellingen aan mijn adres over te brengen aan zijn patroon, en niemand kon hem controleerén of hij wèl of niet in mijn werkplaats, die van zijn woning af toeganke lijk was, kwam Begrijpt de heer Westerhof nu, dat ik in mijn bestaan werd bedreigd en ik er geen lust in had om néést mijn „lier" te worden opge hangen? Dit alles wist de heer Westerhof al in het voorjaar, toen mijn vrouw hem dit van a tot z heeft medegedeeld en toch heeft hij den moe<j, alles te ontkennen. Perceel 'Druiven- laan heeft 3 weken leeggestaan, neen, heer Westerhof, 3 weken waren noodig om die woning schoon te maken, waarvoor ik schop en vuilniswagen noodig had, en de toestand van mijn vrouw liet geen directe verhuizing toe. Niettegenstaande ik 3 woningen voor Deegmulder disponibel had kunnen krijgen, ik hem tweemaal uitstel heb verleend, en fi- nancieele medewerking toezegde, werkte hij mij zoo tegen, dat ik gedwongen was de „Voorwaarts" nog een maand in te huren. Gij wist dit alles, waarde heer, maar ik wil aannemen, dat u dat is ontgaan, omdat „verstrooidheid" een eigenschap is, die meer voorkomt bij zeer geleerde mannen, die bo vendien zooveel „belangrijke" functies te ver vullen hebben. Dat Deegmulder zelf voor de redactie en verzending van het telegram aan den Minister van Justitie heeft zorg gedragen, is onbegrii- lijk voor ieder, die Deegmuideris capacitei- kent. Dat door hem de kosten voor dat tele gram zijn betaald, kan ik me voorstellen. Of was u niet zijn „adviseur" als ambte naar op het bureau voor arbeidsrecht? .Met „klem" zegt u, heb ik dezen edelen menschenvriend er op gewezen, enz. Ja, met „klem" hebt gij beweerd, dat i k vijandig stond tegenover de arbeiders, omdat ik geen S D. A. P.-er was, en in hoeverre deze uwe wijze van „interpelleeren" en „pro- pageeren" edelmoedig is, iaat ik over te be- oordeelen aan elkeen, die er een eigen mee ning op na durft te houden, doch niet eerst het oordeel van een partijbestuur moet raad plegen. Mijnheer de Rédacteur, met beleefden dank, Uw dw. dhr., B. C. LOEVENS. Mijhheer de Redacteur I 'k Ben vaak verbaasd over de wetskennis van sommige Raadsledten. Dit is ook weer het geval bij de behandteling van het voorstel- Verkerk-Westerhof over verkrijgbaarstelling van een liist van aanslagen in den „Hoofde- lijken omslag.'' Volgens art. 72 der 'Gemeentewet kan men dat afschrift koopen; maar met wat onwil van een der wethouders, werd mij een afschrift peperduur gemaakt. Volgens art. 264 der gemeentewet kan ieder, dus ook niet aangeslagenen, een afschrift van het kohier van den H. O. op dé secretarie ■aan lezen, gedurende vijf maanden, nadat et van Gedeputeerde Staten terug is ontvan gen. Volgens art. 107 van de wet op de In komstenbelasting, kan het gemeentebestuur een afschrift laten .nemen van de kohieren van die belasting en schriftelijk bizonderhe- dén van de aanslagen vragen. Ook kunnen inp laats van afschriften van de kohieren afschriften van de registers van aanslagen', die meer bijzonderheden bevatten, worden genomen. Dus, nir. Sluisbehoeft men zich niet tevreden1 te stellen met oude kohieren, maar kan de nieuwste raadpleging. Dus, mr. Thomsen! mag de Inspecteur niet meer iülichtingen geven als bovenbe doeld, anders zou hij zich schuldig maken aan overtreding van art. 101 van ons Orga- nisatiebesluit 1904. Dus mr. Meienbrinkkan men niet geheim hoiiien, wat geen geheim meer is. Dus mr.'s Verkerk en Westerhofgaat door met uw ageeren voor volledige openbaarheid der H. O. aanslagen. Controle van burgers door burgers was, is en blijft wenschelijk 1 Dankend voor de opname. Uw. Dw. MULDER, Rijks-Ontvanger. LIEFDEWERK. HULP EN BIJSTAND VOOR KRIJGSGEVANGENEN. Waar professor J. de Louter, in het 12e nummer van „Internationaal Christendom", gewaagt van de.,grootmoedige wijze", waar op de Nederlaaascüe regeering talrijke uitge wisselde krijgsgevangenen van de strijdende partijen tijdelijk wil opnemen en verplegen, getuigt hij daarvan verder in deze bewoordin gen: „Hier waren intusschen de grenzen „van het neutraliteitsrecht ver overschreden „en was het terrein der internationale „menschlievendheid betreden, waarin het „zaad eener betere wereldorde moet ontkie- „men". Op dit terrein nu wenschen wij ons verder te bewegen, door aan de zooeven bedoelde krijgsgevangenen met woord en daad te too- nen, dat wij hen de beklagenswaardige slachtoffers van den, helaas, telkens zoo fel oplaaienden haat, die thans de christelijke wereld in twee tegenover elkander staande kampen scheidt willen troosten en helpen. Wij willen dus arbeiden in bet belang van al de ongelukkigen, die men ons hier in Ne derland gaat toevertrouwen en stellen daarbij op den voorgrond, dat ons comité, waar slechts mag blijken, dat door ons te verleenen troost en hulp worden verlangd en gewaar deerd, de van weerszijden tot ons te brengen slachtoffers van den oorlog, allen, met vol maakt denzelfden menschenmin tegemoet zal treden, onverschillig tot welke nationaliteit zij behooren. Terwijl wij toch alle gevoelens van s y m- pathieepvriend schap, waar en aan wien ook oetoond, volkomen onaangetast la ten, wenschen wij den strijd aan te binden te gen alle antipathie en vijan d- schap, en stellen wij ons voor. de olie der naastenliefde uit te gieten op de kokende gol ven van den haat, die onst omringen. Wij willen, zoo doende, trachten de verdoolde christenheid terug te leiden in de rich ting van het pad, dat eenmaal bewandeld werd door Hein, die haar leerde: Hebt uw vijanden lief; zegent ze, die u vervloeken. Wie ons nu in dit streven wil te hulp ko men, die steune ons mQreel, maar ook mate rieel en financieel, waa'rbij wij gaarne de ver zekering geven, dat goéderen en gelden, die men ons met een bepaaldte aanwijzing, ten be hoeve van één der oeide partijen, wil toever trouwen, met angstvallige zorgvuldigheid ten dienste gesteld zullen worden van liet door den vriendelijken gever aangegeven doel, en dat goederen en gelden, die ons worden toe gezonden, zonder speciale aanduiding van de daaraan te geven bestemming, door ons, naar ons beste weten, zoo billijk mogelijk ver deeld zullen worden. Moge een rijke oogst ons in de gelegen heid stellen om op ruime schaal wel te doen. Het Centraal Comité Eere-Voorzitter, Mr. W. K. F. B. Graaf van Bylandt, buitengewoon gezant en gerolmach- di Minister b. d. 'oorzitter, Jhr. J. D. Six, Staatsraad in b. d., Onder-Voorzitter, Marcellu* Emants, let terkundige. le Secretaresse, Mevr. Heykoop geb. Ooudal. 2e Secretaresse, Mevr. J. S. A. M. Ooudal. Penningmeester, E. P. Bloembergen, Lid van die Firma De Bas Co. Leden: Mevr..L. Eschauzler geb. Pabst. Mevr. O. B. Nleuwkamp geb. Sohst. Mei. A. Breesnee. Mej. M. van Epen. Mei. N. Jansan. Mej. C. J. de Ruijter. - Be Jhr. E. W. J. de Beyer. Jhr. Mr. A. K. C. die Brauw. Mr. A. L. C. Kleyn, particulier. J. C. Masman, oud-kolonel der Inf. R. J. O. Meuten, particulier. A. W. Segboer, oud-kolonel der Art. O.-. Leger. J. S. Theunisaen, ovd-artillerie-officier. oud- gemeentelijk hoofdambtenaar der hoofdstad. 's-Gravenhage, November 1017. [Het is misschien niet overbodig,, aan bo venstaand stuk nog even toe te voegen, dat door onze regeering de noodige maatregelen zijn voorbereid, om te bevorderen, dat het onderhoud van deze krijgsgevangenen' speci aal ook voeding en verwarming, zoo min mo gelijk op de voor ons volksbestaan vereischte voorraden zullen drukken. Overigens verklaren we ons gaarne bereid, dit liefdewerk te steunen door het in ont vangst nemen, verantwoorden en opzenden van de gelden, die voor dit doel bij ons mochten inkomen. Red. Allan. Ct.j BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 16 Nov. Roelof Jan, z. van Roelof Velthuijs en Jantje Wilhelmina Brouwer. OVERLEDEN: 17 Nov. Wilheljnina Helena Paulina Maria Dekker, gehuwd met Gerrit Dijk man, 23 j. Pietertje Kossen, ge huwd met Arie Koordes, 47 j. Anna Maria van der Vlugt, wed. van Jacobus Petrus Besteman,, 82 j. 18 Nov. Aaltje Vlaanderen, gehuwd met Cor nelia Bijpost, 53 j. in Boeklioml«m en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. AMSTERDAMSCHE BEURS Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voor dam C 11, Alkmaar. Koers van 17 No*. 19 Nov. pCt. n iqovh 89 3t >2'/t PO LO NG ATI E 4 pet. Mededeelingen. Staatsfondsen prijshoudend'. Amerika onveranderd. Culturen flauw. Olie waarden lager voor Koninklijke Olie. Rub bers iets lager. Scheepvaartaandeelen willig met veel handel voor de Indische vaarten. Ta bakken vast. Telefoon 229. 5 1 00* 100 Staatsleenlngen. Nederland. Oblie. N. W.S. van 500/1000 dito dito dito van/1000.' Oblig. dito dito dito Ata dito Ned. lad. 1911/1 MO dito 1919/1000 Buitenland. O o 11 e n r IJ k. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli Ruilend. Obl. fri. 3300—8000 Iwanaorod Dombr. GR. 025 Nlcofai Spw. I Qeeoniol QR. 025 Rotlnehlld (con.oli) GR. 025 Hopa an Co. 1889-90 GR. 625 6e Emissie, 1894 GR. 625 T a r k IJ e. x Bagdad Spw. le larie 1904 4 B r a 1111 i. Funding Ln. 18911 20/100 5 Previneiale en OemeeatelIJke Leeningen. Araitwd'm 1919 5 Rotterdam 1919 5 Bank- en Cradlet-lnatellln^en. Anutardamsebe Bank A Nad&rl. lad Handalibk. Aand. Nedwlandeaha Baak C. v. A. Ned. Mandei Mij. C. v. A. Rotterd. Buürver. Aaad. Induetrleelc Ondernemingen. B a 11 e a I a a d. Aneeoada Cap por C. r. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amar. Hide ft Leather Comp. Unit. 9tot, tteal Corp. C. g. A. MlJnBouw-dncfernemlngon. Ketahom anr. A. M Pral. A. RedJang—Lofcoag A. Gurtuurondern. Handelaver en Hdndalivennooteoh. ComnaolaMereantll Argentina A. Cult. MR. dar Vorstenlanden A. Id. Id. Id. Wlmtaand, Handeliv. Amsterdam Aand. Petroleurrt-Maataohappljen. ortieHe Petr, Ind. Aand. ee. Hall. Petr. Cart. v. A. Kon. Ned. MIJ. t. e. v. Petr. br. A. Sofa. Palembang Petr. M. afgeit. A. Buitenland. New Schafeff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id Id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. MIJ. A. Rubber-Maatachappljen. Amitsrd. Rubber Cult. Mlj. Aand. Ba&Batavfc Rubber Mlj. Aand Seheepvaart-Maatechappljen. Holl. Stoomb. MIJ. Aand. Kon. Moll. Lloyd Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Amerlk. Stmv. Ml] Aand. Nad. Sahouuv. Unie Aaad. Buitenland lat. Mara. Marine Cy. aig. A. Lat. Mare. Marine afg.jjr. A. Int Mare. Mar. ilnk. Fund Gd. a Tabaka-ftndornemlngen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. Id Pref. Dell-Maatichapplj Aand. Dell Batavia Aana. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Sanembah Tabak-Mlj. Aand. Buitenland. United Lankat Plant C. v. A. 91 Vu 82 71V, 61 100 1Tv4 12, SS 43 40 407a 41 391/4 »n/s 104 101 1931/1 «•1 114 ioa-'/i 1M 134 67»/a 96'M 8 t MVs MO «24 4TS1/9 110 49* 42* 82 ii$ 75* *17 ih 1T4 146 96 Spoorwegen. Holl. Iher. Spoorw. Obi. MR t. Expl, v. Staatup. Obl. Jt. Expl. v. Staatup ,t. Expl. v.Staatisp. Obl. Buitenland. Amerika. Atnjiia. Top. ft S F4C. v.g. A. Balneiore ft Okie Certlf. v. A. ©anr. ft R. Graade Spw. C. v. A. 6rt» Spw. MIJ. öawone Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A Mieeoiirf Kane, ft f ex. C. y. A. N.-Terk Oat. ft Western A. Nerf. ft Weet. Cert. gew. Aand. Southern Pae. Comp. South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Baton Pae. Railr. Cy. C. g. A Premleleenlngen Nederland. Amsterdam Stad 1874 100.—) Gemeente Credlet België. Antwerpen 1887 A. 10* ••*6 89 «8* 220 260 920 439 214 289* 590 103* 1031/4 100 93 9* 19* ~9* II 87* :«4* 114* 106* 96 361 100* 100 91* 70* «O* 100 100 371/4 40 40 39* 102 210 214 192 150* ,131 67* 93 97 8* 39* 817* 224* 474 118 334 49* TO I-83S 171 148 198 (376 430 148 981/4 85 220 328 510 440. 210 27T 590 104 1031/4 100* 93* 9* 19* 38* 5* II 87 24 115 62

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3