DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. No. 274 Honderd en negentiende Jaargang 1917 Abonnementsprijs bfi vooruitbetaling p. 3 maanden 11.30, fr. p. pod IUO. Bewijsnummers i ct. AdveMeprljs 15 ut p. regel grudete letters mar plaatsruimte. Br. fr. N.V. Boek- en Handetsdrokkertl Herns. Coster 6 Zn., Voordam 6 9, Tel. 3. WOENSDAG 21 NO VEMBEK. FEUILLETON. Een man's werk. NEDERLAND. Centrale Reuken. ALKMAAR, 21 November. In het Westen is de strijd opnieuw begon nen. Of de Engelschen andermaal een offen sief hebben ingezet dan wel een gunstige plaatselijke gelegenheid hebben te baat geno men, dient afgewacht, maar zeker is, dat zij in de streek tusschen de straatwegen van Ba- paume en Péronne naar Kamerrijk met een sterke troepenmacht een aanval gedaan en ter rein gewonnen hebben. De Duitschers, die dit berichten, voegen er aan toe, dat de Duit- sche tegenactie in vollen gang is. Van Engel- sche zijde hebben wij hierover nog geen be richt ontvangen. Het zou geen verwondering baren, wan neer de Engelschen poogden in Noord- Frankrijk een nieuwen strijd te ontketenen en daardoor het Italiaansche front te ontlasten. Van dit laatste front wordt weinig nieuws gemeld. Het schijnt, dat de voorbereiding haar einde is genaderd en dat er thans een groote strategische actie op til is, waarvan de uitslag niet va,lt te voorspellen, maar in elk geval van zeer veel belang zal zijn. In Palestina drijven de Engelschen hun te genstanders nog steeds voor zich uit. Op het oorlogspad maken de Turken beenen, in hun iegerberichten treden ze echter slechts schoorvoetend op. Hoe zonderling de Turk- sche zinswendingen ook mogen zijn, tenslotte kan het feit niet worden verbloemd, dat de Engelschen Jeruzalem reeds tot 24, ja tot 20 K.M. zijn genaderd, zoodat de irpipmmg ook van deze stad spoedig te wachten is. De heer Clemenceau heeft in Frankrijk een gelukkig debuut gehad. Zijn. ministerieele verklaring wordt geestig en handig genoemd^ de aanval der socialisten zwak en onbedui dend. Tenslotte is een motie van vertrouwen aangenomen met 418 tegen 65 stemmen. Het aantal tegenstemmers is niet groot, niet zoo groot als het aantal onthoudingen er zijn meer dan 600 Kamerleden in Frankrijk. Maar cie hoofdzaak is, dat de krachtige heer Cle menceau den eersten keer een goede meerder heid heeft gekregen. De socialisten, die heb ben verklaard er voor te zullen zorgen, dat het gevaar Clemenceau van zoo kort mogelij ken duur zal zijn, hebben voorloopig nog geen kans! DE CEMENTKWESTIE. Reuter seint uit Londen': In een vergade ring van leden van die „Baltic Mercantile and Shipping Exchange" is een motie aangeno men, in welke opnieuw geprotesteerd wordt tegen den' uitvoer naar Nederland van ce ment, dat, zooals de leden beweren, naar Duitschland wordt gezonden en ten deele moet dieneni voor het maken van „pillboxes" De motie werd aangenomen, nadat een brief van het ministerie van buitenlandsche zaken was voorgelezen, waarin werd mede; deeld, dat de uitvoer niet op de bovenvermel wijze ten bate van Duitschland komt. In den brief van hét ministerie van buiten landsche zaken, voorgelezen op de vergade- Pinnen van STMC8 MDOKDOl 41) „En je zoudt mij aan hem kunnen voor stellen. Ik 'zou gaarne kennis met lord Im- pey maken." „Ja, ja." ,,rlij is iemand die van zich zal doen «pre ken, dat ,is zeker," ging sir Daniël voort. „Komt, naar ik hoor, waarschijnlijk in het volgende kabinet „Jaik moet nu gauw weg." „Gij, zoudt hem hier kunnen brengen of mij roepen als gij klaar zijtGij kunt hem uit leggen, wie ik ben „Ja. Ik zal het niet vergeten." En zijl ging heen. Sir Daniël zette zich in postuur en volgde haar werktuigelijk naar die deur van het sa lon, waardoor zij, was verdwenen. Hij was zeer ingenomen) meirzichzelf, met Jane en met de wereld in het algemeen. Zijn hofmakerij vorderde geheel naar wensch. Werkelijk, de zaak was feitelijk beklonken. Jane was bekoorlijk bekoorlijk I Hij voelde zich bepaald jong en voor 't oogenblik uiterst gewichtig. HOOFDSTUK XX. Met welke maat gij meet. Lord1 Impey stond met over elkaar gekruis te armen; en een strenge uitdrukking op zijn gezicht in het midden dier kamer. Hij; was zich pijnlijk bewust, dat de taak, die hij zich zelf had opgelegd, zeer onaange- van teden van die „Balde Mercantale Shipping Exchange", verklaarde de schrijver dat lord Robert Cecil de omstandig heden wensch te uiteen te zetten, die in ver band staan met den Nedterlandschen handel in het algemeen. Sedert het begin van den oorlog hadden' de Duitschers pogingen ge daan om hunne uitvoeren naar neutrale lan den te vermeerderen, ten einde de waarde van de mark, die voortdurend lager werd, op peil te houden. Duitschland kan niet meer betalen voor zijn invoeren, daar zijn overzeesche han del afgesneden is en vele van zijn uitvoerar tikelen niet meer gefabriceerd worden, wijl het geen grondstoffen meer kan verkrijgen. Teneinde den uitvoer van cement te voor komen, had Duitschland gestadig de verhoogd, met het resultaat, dat de landsche koopers in Engeland grootere aan- koopen waren gaan doen. Dit had tengevolge gehad dat de prijs, door Duitschland ge vraagd, eenigszins beperkt werd. Het was, volgens den minister, in het be lang van Engeland en' zijn bondgenoofen den uitvoer van artikelen, die Duitschland evengoed kan leveren, voort te zetten en uit te breiden. De uitvoer van cement is voor En geland veel waard, daar hij, bijdraagt tot de betaling van invoeren van levensmiddelen en dit is speciaal het geval wat Nederland be treft, uit hetwelk Engeland groote hoeveelr heden margarine, boter en spek betrekt. „Naarmate wij minder in staat waren door uitvoeren voor den levensmiddeteninvoer te betalen, werd het voedsel duurder en derhalve was het in ons belang onzen wisselkoers zoo dicht bij; de normalen te houden als mogelijk was." Uit niets is gebleken dat uit Enge land uitgevoerd, de vijanden- had bereikt. In tegendeel, alle artikelen, die naar Nederland worden gezonden, zijn door zeer strenge waarborgen gedekt tegen heruitvoer en uit de statistieken der Neder landsche regeering blijkt, dat geen enkele ton cement naar Duitschland is gegaan. Dit ligt ook voor de hand, want Nederland was vóór den- oorlog een groot gebruiker van cement, het voerde groote hoeveelheden- aan uit Duitschland en daarom was het wenschelijk, dat Engeland deed wat het kon om dien handel te belemme ren. Nadat de brief was voorgelezen, verklaarde kapitein Brookes als cewent-exporteur, dat er geen enkel bewijs was, dat er pillboxes ge maakt waren van cement uit Engeland. Hij kende, zeide hij, den handel met Nederland beter dan wie ook en verzekerde dat iDuitscb land de Nederlanders met allerlei straffen had bedreigd teneinde te voorkomen, dat zij Engelsche cement kochten. Door dit protest aan te nemen zou de „Exchange" dus onbe wust in de kaart dier Duitschers spelen. AMERIKA. BEPERKING ONDERZEEëRSOEVAAR. De heer Daniels, secretaris van Marine in Amerika, verklaarde, dat de onderzeeër tot dusver heeft gefaald en zal blijven falen in het vervullen der taak, die Duitschland zich ervan had voorgesteld. Zij' zullen een gevaar voor de handelsschepen1 blijven, maar er zijn middelen gevonden-, die het succes der onder zeeërs in hooge mate te niet zullen- doen. In zes maandeni zijn meer onderzeeërs vernield, dan gedurende het heele voorafgaande jaar. DUITSCHLAND. LANDBOUW EN VEETEELT IN DUITSCHLAND. Men schrijt aan het Hbld. Aangaande den- toestand van landbouw en veeteelt in westelijk en noordwestelijk Duitsch- naam -was. Jane snelde met uitgestoken hand en een gretig vragende uitdrukking in haar oogen naar binneji. Zij kwam echter niet veel verder dan de deur. Op eens bleef zij staan en dë kleur ver dween van haar wangen. Er was iets in den blik van lord Impey en in zijn manieren, dat plotseling haar hart deed verkillen. Hij trad niet op haar toe en maakte geen aanstalten haar de hand te geven. „Het spijt me, dat ik ongelegen kom," zei hij op stroeven, koelen toon, „want ik hoor, dat u bezoek heeft." „O, het is slechts sir Daniël Sparrow een buurman van ons," zei ze met moeite. „Wil u niet gaan zitten, lord Impey?" „Dank u, ik prefereer te staan. Den laatsten keer, dat ik hier was, deed u zekere verhalen omtrent miss Willoughby in vertrouwen die, zooals ik tot ontdekking ben gekomen, geheel zonder eenigen grond zijn." „Ik ben er echter zeer voor beducht, iemand onrechtvaardig te veroordeelen," ging hij voort, „U kan mogelijk opheldering geven. Zoo ja, dan wensch ik u daartoe in staat te stellen. „Ik begrijp niet wat u bedoelt," antwoord de zij met iets uitdagends in haar stem. „Dan zal ik u mijn bedoeling duidelijk trachten te maken. U vertelde me in teremn, waarvan niemand bij mogelijkheid de bedoe ling verkeerd kon begrijpen, dat de Wil- loughby's aanleg tot krankzinnigheid in hun bloed hadden-; dat kortom miss Willougby erfelijk belast is." „Dat heb is nooit gezegd," siste zij hem bij na toe. „Wat! Ontkent u dat?" vroeg hij adem loos van verbazing. „Natuurlijk ontken ik dat. Ik heb nooit iets land wordt thans officieel o.a. het volgende medegedeeldVolgens ingekomen berichten is op het oogenblik de stand van winterrogge en -gerst bevredigend. Wintertarwe is er over het algemeen nog weinig gezaaid, een gevolg van het groote gebrek aan menschelijke en dierlijke arbeidskrachten, waardoor ook zoo veel andere werkzaamheden ten achter zijn. De aardappeloogst is afgeloopen en over de opbrengst mag men tevredten zijn. Heel goed is de oogst der suikerbieten en het suikerge halte is zeer hoog. Alleen was ook hier de arbeid zeer vertraagd. Een zeer slechte op- grengst geven overal de „Steckrüben". Er wordt algemeen' steen- en been geklaagd over de schade door een leger van veldmuizen, grauwe veldslakken en den draadworm aan gericht. Waar de weilanden niet werden over stroomd, hebben ze een flinke hoeveelheid na gras voor het vee geleverd. Thans is de voede ring begonnen met het bladgroen van allerlei knol- en wortelgewassen. De grootste moei lijkheid ondervindt die voedering der paarden. Veel dezer dieren- sterven ten gevolge van to tale ondervoeding. Voedergebrék werkt trou wens algemeen zeer belemmerend op de vee teelt en de varkensfokkerij ligt daardoor ge heel stil. Voor het overige is de gezondheids toestand van het vee over het geheel genomen goed-. Wegens de zeer sterk ingrijpende, ge dwongen veelevering voor leger en vloot aan dén veehandelaarsbond, is de veehandel van zeer weinig beteekenis meer. Onbetaalbaar hoog zijn de prijzen der paarden. Zeer dlrukt den landbouw en de veeteelt het groote ge brek aan bedrijfsleiders en arbeidsloachten. Merkwaardig is het algemeen- voorkomen van holle aardappels. Wanneer in deze holten -de bacteriën van allerlei schadelijke planten, o.a. paddestoelen, enz. binnendringen, gaan deze aardappels tot rotting over, iets wat uit wendig niet te zien is. KORTE BERICHTEN. De munitiefabriek „Germania" te Hamburg heeft een kapitaalsverhoging voorgesteld van 78.000 op 1 millioen gulden. -De „Daily Tel." verneemt uit Nieuw York, dat Amerika noodzakelijkerwijze de betrekkingen met Oostenrijk zal moeten- af breken voornamelijk wegens de moeilijkheden bij het optreden tegen üostenrijksche spion nen-. De vice-kanselier v. Payer werd docfr het Pruisische ministerie benoemd tot gevolmach tigde van Pruisen bij den Bondsraad. Te Hoboken' zijn 2010 Duitschers gear resteerd in bars, pensions 'en op de kade, en geïnterneerd op het eiland Ellis. Dit zijn de eerste gevolgen van het besluit door president Wilson, betreffende het verblijf van vijande lijke onderdanen genomen. Bij den Duitsche Rijksdag is een buiten gewoon crediet-ontwerp van- 9 milliard- gul den- ingediend. Een Reuter telegram uit Washington spreekt het bericht -dat Amerika bezit zou hebben genomen van de Azeren officieel te gen. De militaire autoriteiten in Oost-Afrika kondigen aan, dat alle steden aan den- cen tra len' spoorweg van Dar en Salam tot en met Tabora van 1 Januari af voor den handel zuilen worden opengesteld. Minister-president Lloyd George heeft een conferentie gepresideerd tusschen het En gelsche kabinet en de oorlogscommissie der V.S. Doel der conferentie was behandeling van overeenkomsten betreffende financiën, scheepvaart en- voedingsmiddelen en bespre kingen over volledige samenwerking. dergelijks gezegd. Een oogenblik stond hij bewusteloos, met stomheid geslagen. Hij vond hier een geheel on verwachten stand van zaken. „Misschien zal u ook ontkennen," zei hij idelijk langzaam en snijdend, „dat u heeft verteld, dat miss Willoughby was uitgegaan, terwijl zij al dien tijd met uw zuster boven voor een raam zat." „Dan is u, bij slot van rekening, aan het klikken geweest/' flapte zij er onbedacht uit. „Klikken," zei hij toornig. „Wat was er te klikken als u mij niets had verteld?" Zij zag dat zij handig gevangen was en stelde zich te weer. „I stem toe, dat ik u verteld heb dat miss Willoughby eigenaardig is en dat is ze. Ie mand die niet gek is, zou haar geld en leven niet zoo verkwisten als zij doet." „Miss Willoughby is ongetwijfeld een zeer edele en onbaatzuchtige vrouw," hernam hij op denzelfden stroeven toon. „Wat u mi] heeft verteld was, dat zij de kiem van krank zinnigheid in haar bloed had, dat het be richt, dat haar vader aan een zonnesteek was gestorven, slechts een verzinsel was. Dat zij echter omtrent dat feit in onwetendheid werd! gehouden, dat hetgeen u vereesde zou ver haast worden als zij de waarheid wist." „Ik ontken, dat ik ooit iets dergelijks heb verteld," beet zij hem uitdagend toe. a Zij had haar zelfbeheersching nu volkomen teruggekregen en nam zich voor haar inbe- schaamd spel ten einde toe door te zetten. Er kwam een oogenblik een bedroefde en verblufte uitdrukking in lord Impey's oogen. De zedelijke verdorvenheid van deze jonge vrouw kwelde hem letterlijk, hij had nooit eerder iets dergelijks aangetroffen. I ,Het spijt mij erg, dat ik u vanmiddag ben lastig gevallen. Ik had, dat moet ik beken nen, iets geheel anders gehoopt. Ter wille AARDAPPELEN. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: In verschillende plaatsen is het voorgeko men, dat een regeling werd getroffen, waar door aan gezinnen, die meer dan 4 K.G. aard appelen per hoofd en per week kunnen oruiken, ook meer wordt verstrekt. Het vensmiddelenbedrijf neemt dan bijv. van hen, die hun aardappelenrantsoen niet of slechts gedeeltelijk gebruiken, de resteerende bons terug. Hetgeen op die wijze overblijft van het gemeentelijk rantsoen, zijnde evenzooveel ma len 14 K.G. als gemeente inwoners telt, wordt dan verdeeld onder hen, die meer dan 4 K.G. kunnen gebruiken. Op die wijze slaagt men er in, zonder het gemeentelijk rantsoen te overschrijden, tegemoet te kqmen aan de minst gegoeden, die doorgaans de grootste consumenten van aardappelen zijn. Waar in een der dagbladen twijfel is uitge sproken, of deze regeling wel overeenstemt met de bedoelingen van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, is het wel licht nuttig mede te deelen, dat diit wel dege lijk het geval is. Het hierboven omschreven gemeentelijk rantsoen mag niet worden over schreden. Eene regeling, als nu reeds in som mige gemeenten wordt getroffen en waardoor de mingegoeden gebaat worden, is echter vooralsnog toegelaten. AANVULLINGSBROODKAARTEN. De minister van landbouw heeft aan de ge meentebesturen bericht, dat met ingang van het 37ste tijdvak (broodkaartenweek) naast de bestaande aanvulling&broodkaarten voor bruinbrood en grof roggebrood, ook aanvul lingsbroodkaarten voor witbrood worden be schikbaar gesteld. Het verkrijgbaar stellen van aanvuliings- witbroodkaarten mag niet leiden tot eene rui mere verstrekking van aanvullingsbrood- kaarten. In het algemeen zullen slechts zij die tot dusver in het bezit van eene aanvullings broodkaart waren, ook in het vervolg eene dergelijke kaart kunnen erlangen. KAAS. De Kaasvereeniging heeft bericht, dat het de bedoeling is, dat de exeporteum geen kaassoorten verwisselen mogen t. a. v. de verdeeling in E. F. en D. H. H. verplichting. Een exporteur, die b.v. 6000 K.G. Edammer 40 en 6000 K.G. volvette Goudakaas koopt, levert van elke soort 3000 K.G. aan het bin nenland en stuurt van elke soort 1000 K.G. naar Engeland en 2000 K.G. naar Duitsch land. MAXIMUMPRIJZEN GEDROOGD FRUIT. De minister van landbouw heeft vastgesteld de navolgende maximumprijzen: Gedroogde zoete appelen (geschild),*groot- handelprijs 1,50, tusschenhandelprijs 1,57 3^, kleinhandelprijs 1,85 per K.G.; gedroogde zoete appelen (ongeschild), resp. 1,10, 1,15 en 1,30 per K.G.; gedroogde zure appelen (geschild) resp. 1,75, 1,85 en 2,15 per K.G.; gedroogde zure appelen (ongeschild), resp. 1,30, 1,3.5 en 1,60 per K.G.; 1,70 en 2,per .G. en, resp. 1,60, UITBREIDING DER COMMISSIE VAN ^BIJSTAND. Naar gemeld wordt is minister Posthuma voornemens de Commissie van Bijstand inza ke de uitvoering dér Distributiewet 1916, thans bestaande uit de heer en Schim van der van uw zuster die ik bijzonder hoogacht ter wille van iemands geloof in het vrou welijke geslacht, wenschte ik goed over u te denken „Wat u van mij denkt laat mij totaal onver schillig," gaf zij ten antwoord „Als 't er op aankomt, geloof ik, dait mijn woord evengoed als het uwe is." Hij aarzelde eenige oogenhlikkendaarop zei hij bedaard „Ik vrees, dat er niets bij voortzetting van dit gesprek zou te winnen zijn en maak daar om nogmaals mijn excuses, dat ik u niet ge legen kwam. Goeden middag," en hij- «tapte de kamer door, opende de deur naar de hall en verliet het huis. Jane viel snakkend naar adem in den dichtstbijziinden stoel neer. Zij was ziedend van kwaadheid. Dat zij had gelogen kwelde haar niet in het minst, maar wel, dat het aan het licht was gekomen. Zij had sir Daniël voor het oogenblik ver geten. Plotseling echter schoot het baar te binnen, dat zij hem in de oranjerie had gela ten en naar hem moest toegaan. Welk voor wendsel kon zij bedenken voor lord Impey's haastig vertrek? Zij stond' van haar stoel op en ging voor een spiegel staan om haar gezicht weer in den gewonen plooi te brengen, haar hart bonsde onaangenaam snel, haar bloed scheen in haar aderen te koken. Zij moest haar vindingrijken geest weer aan het werk stellen. Sir Daniël zou vreese- lijk teleurgesteld wezen. Zij hoopte maar, dat hij niet al te nieuwsgierig zou zijn. Het was niet altijd gemakkelijk met succes te liegen. Zij vermande zich met moeite en begaf zich minzaam glimlachend naar de oranjerie En toch was zij zoorzeer met zichzelf bezig* dat zij sir Daniëls ontdaan voorkomen niet opmerkte. Hij liep aan het andere einde der Van da gepubliceerde Sp(alij»t zal fn zooverre worden afgeweken, dat Zaterdag a.a., op groene spftbon (Donderdag in te koopen) in plaats van Rijst met Vleeeeh en Uien, Greenteneoep met Vleesofc wordt verkrijgbaar gesteld. Verder wordt er oog op gewezpa dat de bons voor da Bruineboonentoep op Maandag te verstrakken, reeds Vrijdag a.s. moeten worden ingekocht. De Administrateur, A. OSKAM DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dait bij hun College is ingekomen een verzoek van de Weduwe G. P. BAKKUM, geb. KNIJIN, aldaar, om verlof tot verkoop van alcoholvrijen drank in het perceel HOOGSTRAAT B No. 10. Binnen twee wéken- na deze bekendmaking kunnen tegen het verkenen van het verlof schriftelijk bezwaren worden ingediend. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, den 20 Nevember 1917. Loeff, Kröller en Reitsma, met twee leden uit te breiden. Indien men van die zijde daartoe bereid is, zou de minister het op prijs stellen, wanneer iemand uit de arbeidersbeweging in de Commissie zitting nam. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. In de vergadering van gisteren' wijdde de voorzitter eenige woorden van hulde aan de nagedachtenis van den heer H. Spiekman (S. D. A. P., Rotterdam II), waarbij dte minister van binnenlandsche zaken' zich namens de regeering aansloot. Eenige wetsontwerpen) werden aangenomen. Vervolgens was aan de orde het wetsont werp tot wijziging van de Oorlogsmolestver- zekeringswet 1915, waarbij de heer Nienstrasz verzocht bij- de uitvoering rekening te houden met de reedenjen, dlie eigen risico verzekeren. Minister Posthuma zei zulks toe, waarna het ontwerp z. h. t. werd aangeno men. Hierop vingen1 de algemeene beschouwingen over de ataatsbegrooting voor 1918 aan. De heer Dresselhuys bestreed het stand punt der regeering, dat het nog geen tijd is om zich voor te bereiden op de te verwachten internationale concentratie van den belangen strijd. Omtrent de uitnoodiging van de Scan dinavische rijken tot een economische confe rentie is geen antwoord op de desbetreffende vraag ontvangen. Spr. wees er op, dat men1 in het buitenland zich reeds met ae vraagstuk ken van de toekomst bezig houdt. Ter voorkoming van een staatsbankroet en in het belang van de volksmentaliteit moest gebroken worden met het distributiestelsel, evenals met het eenzijdig voorop stellen' van de sociale wetgeving. Daar, ook na herhaalde vragen van den voorzitter, niemand het woord verlangde, werd dit gegeven aan minister Cort van der Linden, die betoogde dat de toekomst te on zeker en te duister is, om thans een standpunt ten aanzien van de economische politiek te alen. ntusschen is spoedig de benoeming te wachten van een commissie voor economische politiek, welke zal zijn een commissie voor studie en voorlichting. De heer Troelstra wilde ofschoon hij bep h oranjerie op en neer, met zijn handen in zijn broekzakken en een brandend roode plek op iedere wang. Op dat oogenblik voelde sir Daniël zich de meest schuldige van hen beiden. Fiij was haar gevolgd naar de deur van het salon, eenvoudig om eens naar lord Impey te glu ren. Hij was niet in de verste verte van plan den luistervink te spelen. Hij hoorde toeval lig alles wat er gezegd werd bijna tegen zijn wil. Jane had vergeten de deur te sluiten. Lord Impey sprak op luiden duidelijken toon en Jane's antwoorden waren niet minder dul- Bovendien was dé inhoud van hun gesprek zoo boeiend en met het oog op zijn aan staande verhouding met Jane van zooveel beteekenis voor hem zelf, dat hij een gevoel had alsof hij aan den vloer was vastgelijmd). Het was ongetwijfeld een krasse handel wijze van lord Impey, maar hij dacht daar- lood. Het aan temauwemc stond vast dat lord Impey per auto naar Stonehurst was gekomen om Jane uitleg te vragen van een mededee- ling, die zij hem in vertrouwen had ge daan en die gebleken was van allen grond ontbloot te wezen. Zij had botweg alles ont kend en toch had hij een oogenblik later bij een andere vraag vat op haar gekregen en zij had een gewijzigde lezing van het verhaal toegestemd. Hij sloop met gefronst voorhoofd en bran dende wangen op de teenen naar het verste eind der oranjerie. Als hij op de een of an dere manier had kunnen ontsnappen zou hij het veld geruimd hebben, maar de deur naar den tuin was op slot. Hij wenschte Jane niet te ontmoeten, voordat hij den tijd had ge had met zichzelf in het reine te komen. Het draaide hem in 't hoofd en de vloer scheen onder zijn voeten te beven. Wsrd* vervolgd. ALKMAARSCHE COURANT. ENGELAND. „O?"

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1