t Feuilleton. f Tologrtimmeit vuil lieden. gisteren gevonden in ten halfdicht gegroeide sloot, even buiten de vesting. Het lif-haam, dat in bet ijs vastgevroren rat, lag achterover met bet hoofd tegen den glooienden kant. Men zoekt verband tusschen dit sterfgeval en een vechtpartij te Bussum. Volgens een ander bericht zou de sergeant Maandagavond in gezelschap van andere mi litairen van verlof uit Arnhem van het sta tion Bussum naar de vesting zijn gegaan. Een voorloopig onderzoek heeft nog geen re sultaat gegeven. BRANDSTOFFEN VOOR KLASSE 111 EN HOOOER. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt:. Thans is de tijdige levering van de mini mum-rantsoenen van 10 brandstoffeneenhe- den voor de klasse I, Ia en 12 voor de klassen II en Ila en hooger in ieder geval verzekerd, terwijl de distributie moeilijkheden zou gaan ondervinden, wanner te veel kolen worden opgehoopt. Daarom zijn de brandstoffencom- missies nu door de Rijkskolendistributie aan geschreven, om, voor zoover daaraan nog niet mocht zijn voldaan, onmiddellijk aan klasse III en hooger op haar rantsoen de drie brandstoffeneenheden te. verstrekken, die zij voorloopig boven de reeds verstrekte hoeveel heid in mindering van hun rantsoen mochten' ontvangen. EEN NIEUW VOEDSEL VOOR HET VEE. In het Maandblad tegen de vervalschingen tevens gewijd aan hygiëne en industrie, onder redactie van dr: van Hamel Roos, wordt me degedeeld, dat-een onlangs opgerichte fabriek te Hoorn er in geslaagd is uit een combinatie van zuiver visdhmeel en zetmeelhoudende pro ducten een uitnemend voedsel voor het vee in den vorm van koeken te bereiden, 't welk blij kens het onderzoek biji 'n voldoend gehalte aan eiwitstoffen het noodige vet en zetmeel bevat, terwijl al deze voor de voeding onont beerlijke stoffen in de 'juiste verhoudingen aanwezig zijn. v EEN PROTEST VAN RAADSLEDEN. De gemeenteraad van Eindhoven zou giste ren bijeenkomen om 10 uur voormiddags. Wijl1 in vorige vergaderingen was aangedron gen om het aanvangsuur des avonds te stel en, kwam uit protest slechts één der leden ter vergadering. De overige raadsleden wil len een uur, dat zij hunne zaken niet behoeven te verwaarloozen. le DE AFDEELINO „HANDEL". Naar aanleiding van een bericht omtrent de Afdeeling Handel, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat door de beslissing om trent de tegenwoordige huisvesting van de Afdeeling Handel niet gepraejudiceerd wordt de oplossing van het vraagstuk der eveniueele reorganisatie, waardoor tusschen de Afdee ling Handel van het departement van Land bouw, Nijverheid en Handel en de Handelsaf- deeling van Buitenlandsche Zaken nauwer verband zal worden gelegd. UIT VEENHUIZEN.' De heer P. Z. geraakte met paard en wagen op hol, hetgeen een leelijk verloop had, daar alles in het water terecht kwam. Spoedig was echter een en ander op het droge, doch de voerman had zich ernstig bezeerd. Bij de herv. gemeente is tot diaken ge kozen de heer P. Blauw, m plaat» van aen heer C. Appel, die bedankt had. urr SCHAOEN. De boerenplaats van den heer A. Kikkert te Alkmaai', groot 12.52.70 H.A., gelegen in den polder Het Koegras, is gekocht door de hoe ren J. Nuijens te Koegras en A. Stoop te Schoorl voor 24.360. De verkooping had plaats ten overstaan van notaris C. L. v. d. Bergh te Schagen. UIT ANNA PAULOWNA. De heer N. Raap, hoofd der school in den Oostpolder, gem. Anna Paulowna, die bij de overstrooming groote schade leed, waarvoor hij van de luxe-artikelen geene vergoeding kreeg, ontving van de afdeeling van de Hol>- landsche Maatschappij van Landbouw aldaar met Sint Nicolaas eene prachtige pianino, met een mooi schrijfbureau, benevens eene enve loppe. Wij meenen hierbij te moeten zeggen, dat de heer Raap aan den landbouwenden stand aldaar meermalen belangrijke diensten op landbouw- en administratief gebied be wees. KUNSTMEST. De Kunstmestcommissie maakt bekend, da de gelegenheid is opengesteld tot het bestel len van kalizout 20 pet., kalizout en patmtka- Li, benoodigd voor net voorjaar- 1918. DE BEPERKING VAN HEI AUIUVF.RKEER. Daar door de beperxmg van het autover keer veie arbetaers en cnauneurs wenuoos zijn geworden, üeooen ue netroJtxen organi- sauen te Amsterdam oesloten, bij ue regee- rtng en bij de directies der ondernemingen aan te arnigen om ae door deze regeling ge- trotleaen scnadeioos te steden. UIT BERGEN. Daar volgens ingekomen oer tent van het provinciaal eiectricneiisoeanji ae koienprijs is gestegen tot J odd per lü ton, moet net ge meentelijn eiectriciteitsoedrijl 0,3 cent per K.W.U. öij inkoop meer betalen. De ver koopsprijs zaï aua verhoogd moeten woeden, in de gisteren genouaeu vergadering van B. en W. met ae commissie van oijstana is oeslo ten den raad voor te stenen om den prijs ie oepaien op 31 cent per K.W.U. voor licht en 12 cent voor kracht en verwarming. Hoewel het bedrijf deze verhooging reeds over de inaanaen November en December moet beta len, wordt voorgesteld het verhoogde tarief voor de aangeslotenen eerst op 1 Januari 1V18 te doen ingaan. Tot correspondent der Intercommunale Arbeidsbemiddeling en voor de uitvoering van het Werkloosheidsbesluit 1917 is voor deze gemeente aangewezen de heer P. N. Bal- tus alhier. SLECHTE VISCHVANGST. De opbrengst van de in de 11 afgeloopen maanden van dit jaar te IJmuiden aangevoer de visch bedraagt 13.330.587 tegen oen op brengst van 34.441.507 in de eerste 11 maanden van het vorig jaar. In dat tijdvak van 1917 dus ruim 21.000.000 minder. DREIGEND CONFLICT IN HET VE'EMBEDRIJF. In een vergadering van de afd. Amster dam van den Centra len Bond van Transport en Havenarbeiders te Amsterdam is met alge- meene stemmèn een motie aangenomen, waar in, gezien het feit, dat alle minnelijke pogin gen om tot loonsverliooging te komen, zijn af gestuit op den onwil der in de „Scheepvaart- vereeniging" georganiseerde veempatroons en 't feit, dat in andere branches in de haven, ondanks de slapte, wel beteekenende loons- verhooging is gegeven, en de duurte ook voor de vaste veemarbeiders directe lotsverbete ring dringend noodzakelijk maakt, geconclu deerd wordt dat op een voor de arbeiders gunstig tijdstip door staking* gepoogd moet worden, de billijke eischen doorgevoerd te krijgen. Aan het bestuur werd opgedragen, om, in verband met de eventueele stagnatie in een deel van het distributiewerk, zich nog te wenden tot den minister van landbouw, het gemeentebestuur van Amsterdam en het Hoofdbestuur van de „S. V." te Rotterdam. HET REIZIGERSVERKEER. In tegenspraak met het gerucht, dat er plannen in voorbereiding waren om door tij delijke venhooging van de spoorwegtarieven een al te grooten toevloed van „Kerstreizi gers" te voorkomen, deelt het Hbl. mede, 'dat bij informatie ter bevoegder plaatse bleek, dat dit gerucht allen grond van waarheid mist De spoorwegmaatschappijen zijn integendee: van plan om door het ml'asschen van eenige voor- en volg treinen in de ongetwijfeld groo- tere behoefte aan plaatsruimte in de eerste plaats voor militairen, maar daarnaast ook voor gewone reizigers, te voorzien. De kolenschaarsdite in aanmerking geno men. zal het aantal extra-treinen uit don aara der zaak gering en de capaciteit ervan niet bijzonder groot zijn. Allen, die de Kerstdagen elders wenschen door te brengen, wordt aangeraden zoo mo gelijk reeds eenige dagen te voren te vertrek ken en het zoo In te richten, dat niet den 27sten December de terugreis behoeft te worden aanvaard. Wordt hiermede door het reizend publiek zooveel mogelijk rekening gehouden, dan ho pen de spoorwegmaatschappijen ondanks de abnormale omstandigheden al te groote ver traging te kunnen voorkomen. KORTE BERICHTEN. De Leldsche vereeniglng van wasch-in- dustrieelcn heeft besloten mee te doen aan de actie tegen de concentratie dier bedrijven Ook de Amsterdamsclie afd. van den R. K. fabrieks-. haven- en transportarbeidersbond heeft zien tegen die concentratie verklaard. De fabrieken der firma H. P. Gelder man Zonen, de Kon. Oldenzaalsche Stoom (Varvolg van kat andera blad. HOODFSTUK III. Sir Lucius en Lady Tuft waren beiden eer lijke menschen met liarduekkige overtuiging en saaien geest. Zij handelden naa hun ge weten, voor zoover dat in hun macht stond, en zij meenden, dat zij op edele wijze hun plicht vervuld hadden jegens mevrouw Clou- desby en haar dochter. Zij vonden het een droeve belopning te bemerken,-dat de doch ter, gelijk een giftige slang, haar netten ovet hun zoon geworpen had. Zij hielden niet van Rosalinde. „Ik wilde wel, dat je ons een verklaring gaf, in plaats van onzin te praten",,'zeide Sir Lucius plechtstatig. „Maar de brief verklaart zich zelf', ze Rosalinde, en zij gaf hem aan haar tante, die hem las en toen aan mevrouw Cloudesby gaf. „Ik weet zeker, dat Tony het heel vervelend zal vinden, als hij weet, dat een particuliere brief aan mij de geheelc familie is rondge gaan", zei Ro&aünde. „Ik vermoed, dat u nem opengemaakt heeft, tante?" Dat heb ik gedaan'', bromde Lady I"uft. „Maar u moet toch dadelijk gezien hebben, dat hij niet voor u was. Liefste Rosy-Posy...., hij noemt u altijd mama „Dat is de naam, die mij het Jiefste is'zei Lady Tuft. „Je tante zag, dat er iets zeer verkeerds was en gaf den brief aan mij", zei Sir Lu cius, „zij deed zooals het behoorde. Indien zij een zaak van zooveel belang voor mij achtergehouden had. zou ik met recht boos zijn geweest." „Maar nu is u boos", zei Rosalinde. „Ik ben geërgerd",* zei Sir Lucius, en hi, rukte den brief mevrouw Cloudesby bijna ui den handen en hield hem open om er nog weer over te spreken. „Hij zegt hier, dat hij, zoodra hij Dinsdag thuis komt, zoo gauw mogelijk naar je 'toe zal komen om den kus te krijgen, dien je hem weigerde, toen hij weg ging.... en hij kan nog niet eens Dinsdag spellen..... na zijn opvoeding te Eton en Ox-. ford" „Ik heb nooit kunnen spellen", zei Lady Tuft, „en ik ben niet te Eton en Oxford ge weest." „Hij mag schrijven wat hij wil, maar hi zal mij niet kussen, voordat ons engament er door is", zei Rosalinde. „Je wat?" riep Sir Lucius en ging reertop in zijn stoel zitten. „Ik dacht, dat u gemerkt hagj, dat het een minnebrief was." „Natuurlijk is het een minnebrief. Ontken je dat „Ik geloof, dat Rosalinde bedoelt, dat haar neef niet op deze manier schrijven zou, zoo hij haar niet te kennen had gegeven., Mevrouw Cloudesby kwam tot hier en hield toen op. Zij had niet den moed rondu te zeggen, dat Tony zijn nichtje wilde huwen. „Ik ben gekwetst door de manier, waarop Rosalinde praat van gekust te worden", zei Udy Tuft, en haar domme oogen werden zoo rond als stuivers. „Zij schijnt het bijna een prettig idéé te vinden Ik weet zeker, Anna, dat, toen wij meisjes waren, wij nooit aan zoo iets dachtentotdat het gebeurde. „Maar, tante, als ik er niet aan dacht, zou Tony Dinsdag zoo gauw mogelijk bij miij ko men", zei Rosalinde. „Als oom Lucius tegen ons engagement is weverij en de stoomweverij der firma W. Kan te Oldenzaal konden door nieuwen aanvoer van steenkolen wederom in werking worden jesteld. De N'ederlandsche Trijpfabriek te Hen gelo moest haar bedrijf stopzetten wegens ko- lengebrek. De heer J. L. Ramakers, uit Maastricht, die als adjudant-chef eener mitrailleurafdee- ling vrijwillig in het Fransche leger diende, s gesneuvelcf. Te Wissekerke is een hofstede afge brand, waarbij 12 paarden, ander vee en veel veldvruchten verloren gingen. Men denkt aan kwaadwilligheid. De Winsumer stoomzuivelfabriek is af gebrand. Uok de machmes, de kaasinrichting enz. werden een prooi der vlammen. Te Halfweg' werd bij den dankdienst voor den oogst m de. Gereformeerde Kerk, meer dan 1700 gecollecteerd. De grenswacht te Bourtange (Gr.) schoot op een Duitsche vliegmachine, waar op dit vliegtuig direct koers zette over de Duitsche grens. Sinds gisteren worden geen vergunnin gen meer verleend voor den uitvoer van appe len en peren. De broodkaart van het 36ste tijdvak loopt van 10' tot en met 20 December. Het verbod tot invriezen van wild en wilde konijnen zal ook gelden voor pluimvee en tamme konijnen. De minister van landbouw heeft maxi mumprijzen voor leder vastgesteld. Gedurende de maand November 1917 bedroeg het aantal ongevalsaangiften krach1- tens de Ongevallenwet 1901 7515 of gemid deld per werkdag 289. De Nederlandsche Bond van Papierfa brikanten heeft aan den NederL Bond van Drukkerspatroons met ingang van 1 Januari het contract opgezegd. BESTRIJDING VAN DEN SMOKKEL HANDEL. De toenemende uitvoerfraude maakt het noodzakelijk om het met het grenstoezicht belaste personeel te versterken. Kommiezen zijn daarvoor niet beschikbaar en dus- dient het aantal militairen, buitengewone kommie- zen, te worden uitgebreid. Met het oog op het paraat houden van het leger levert het be zwaar op voor bedoeld toezicht meer dan 3000 niet vrijwillig dienende militairen be schikbaar te stellen en dient er, volgens den minister van Financiën, naar gestreefd te worden 'den toeloop van het aantal vrijwillig dienende militairen te vergrooten. Het laat zich verwachten dat dit doel bereikt zal wor den met de dagelijksche toelage van 0.90 op 1.20 te brengen. Tot d(t doel is op de begrooting een ver hooging vaa den desbetreffenden post voorge steld.- COMMISSIëN VERZEKERINGS BEDRIJVEN. Naar de minister van financiën in zijn me morie van antwoord mededeelt, heeft de voor zitter der conunissiën hem bericht: lo. dat het rapport inzake de Staatsmolest- verzekering in ae eerste dagen van December dezes jaars zal verschijnen 2o. dat het-rapport inzake de levensverze kering waarschijnlijk «in een der beginmaan den van 1918 zal worden uitgebrachten dat de commissie voor de brandverzekering eeni- gen meerderen tijd voor haar arbeid zal be hoeven, aangezien het verzamelen en contro leeren van statistisch materiaal yeel werk vor dert. geraakt, landde het toch. Het vliegtuig kwam van Keulen. De inzittenden werden geïnterneerd en naar Venlo overgebracht. 8TADSNIBÜWS. DE RAMP TE HALIFAX. N1EUW-YORK, 8 Dec. Naar aanleiding van den brand te Halifax vernemen wij van bevoegde zijde, dat er hoogstwaarschijnlijk van de in deze haven liggende schepen, waaronder de „Nieuw-Amsierdam", van de 1 lollaud-Amerika-llju, geen gevaar bestaat. De haven waar de schepen geankerd liggen, ligt namelijk een eind van de stad Vcrwijl- derd, terwijl Je schepen welke tegen elkaar botsten, dichter bij de stad lagen. NIL UW-YORK, 8 Dec. Volgens latere berichten bedraagt het aantal dooden te Halifax.2500. De schade is erg groot, ook te Dartmouth, maar kan nog niet worden geschat. VLIEGTUIO GELAND. VENLO, 8 Dec. Gisteren verscheen bo ven het dorp Reuver (L.) een vliegtuig, ko mende uit Oostelijke richting. De Neder landsche grenswacht opende onmiddellijk het vuur. Ofschoon hei vliegtuig niet werd VERBETERING RAADSVERSLAG. In het weergeven van hetgeen de heer Go- vers heeft gezegd, zijn een paar kleine on nauwkeurigheden geslopen. Dit raadslid sprak natuurlijk over het scheuren van gras land, en met van bouwland, hij zeide, dat het veehoudersbedrijf ongeveer de huur van het land geeft en dat daarbij de paarden winter en zomer hooi en gras hebben en tenslotte, dat er 400 bunders dit najaar in de Schermer in cultuur zijn gebracht. BRANDJE. Vanochtend werd door de politie een be gin van brand gebluscht ten huize van den neer Beemsterboer op de Geest alhier. DISTRIBUTIE SCHOENEN, KLOMPEN, ZOLEN, HAKKEN EN SAJET. De directeur van de distributie van boven staande artikelen maakt bekend, dat Maandag zal worden begonnen of doorgegaan mei het verstrekken van bons. Teneinde de uitgifte zoo geregeld nlogelijk te doen plaats vinden, worden de betrokkenen uitgenoodigd, de aan vrage op de juiste dagen en uren te doen, waardoor onnoodig oponthoud voorkomen wordt. In een publicatie in het tweede blad worden de houders van de degitimatiekaar- ten opgeroepen. Waar staat de nummers van 14000 gelieve men te lezen 1400. a- ge- „Er zal met mijn toestemming geen engage ment tusschen mijn zoon en jdu zijn", zei Sir Lucius. „Nooit!" „Ik zei Hem al, daui dit zeggen zou." „Het is een dwaaslieid, die onmiddellijk eindigen moet." „Wii hebben geheel andere plannen", zei Lady Tuft. „Ja, dat weet ik", zei Rosalinde; „wanuetr komt zij Lady Tuft antwoordde niet. Met eenige reden vond zij haai* nicht brutaal. „Ik ben zeer tegen een huwelijk tusschen neef en nicht", zei Sir Lucius. „Ik ook", zei mevrouw Cloudesby onver wacht. „Gij ook, Brutus!" riep Rosalinde. „Ik ben zeer blij, dat ge het nu met ons eens zijt, Anna", zei Sir Lucius. „Als jij je dochter onder handen neemt, zal ik het mijn zoon doen." Voor ditmaal eindigde het gesprek. Sir Lucius bleef na tafel nooit langer dan tien minuten bij de dames en hij stond nu op, zei goeden nacht en ging naar zijn eigen ka mer om „The Times" te lezen. Zijn kamer was zoo leerachtig en ongezellig als een hee renkamer maar zijn kan en daar er dikke groene gordijnen voor de gesloten vensters getrokken waren, was dé lucht er onfrisch en muf. Maar Sir Lucius voelde.zich er thuis en genoot van de wetenschap, dat, behalve een werkmeid vóór het ontbijt, geen vrouw er ooit ongevraagd haar voer in zette Wat Rpsalinde „rechtsgedingen" noemdr, hadden daar soms plaats, maar dan werd de beklaag de plechtig binnengeroepen, en na het vonnis weder ontslagen. Het laatste had eenige we ken geleden plaats gehad, .en als gewoonlijk was Rosalitiae er in betrokken geweest. Tony P° COLLECTE. Met vergunning van den commissaris van tiitie zal door den R. K. Volksbond op a.s. ...aandag alhier een collecte worden gehou den voor de uitgesloten textielarbeiders te Tilburg. OORLOGSTUINTJES. Vrijdagavond 'vergaderde de commissie van ae oorlogstuintjes met de huurders in het café „Het>wapen van Heemskerk." Namens de verhuurders werden de volgen de mededeelingen gedaan. De huurders'van de perceeltjes op het voorterrein kunnen deze terstond weder inhuren voor een jaar vanaf 1 Febr. 1918 tot 31 Jan. 1919, tegen den zelfden huurprijs als het vorige jaar. Van de huur moet 2.50 terstond, de rest 1 Juli 1918 worden voldaan. Bij verhuring kunnen de huurders terstond »iet de bewerking be ginnen. Elk zal zijn oudeperceel terug krijgen. Het aditerterrein zal belangrijk worden verbeterd. Om een betere afwatering te krij gen, zullen door dit terrein eenige slooten en reppels worden gegraven. Met den grond, ieruit verkregen, zal het terrein geëgaliseerd dei», waren door deze niet alle afgenomen zoodat de commissie ten slotte niet een scha depost bleef zitten. Om dit in het vervolg te voorkomen, zal het verschuldigde bedrag voor mest, poot- of zaaigoed bij de aanvrage moeten worden voldaan. Ook het op afbeta- 'ing geleverde was nog niet geheel voldaan waarom de commissie de nalatigen aanspoor de tót het voldoen aan hunne verplichting De verhuurders zullen geen risico willen gen voor uitgaven, door de commissie daan. Door sommige huurders werd geklaagd over het weghalen door anderen van dpor hen geteelde gewassen, alsook voor het vernielen daarvan, döor kinderen, die niet altijd op de paden bleven. Er werd op gewezen, dat hef eenige middel om hierin verandering te bren gen is, dat elke huurder en' zijn huisgtnoaten zich stipt houden aan het voorschrift, anders eigendom te eerbiedigen. Alleen aan anderen van huurders zal in het vervolg toe. gang tot het terrein worden verleend. Alle® door onderlinge samenwerking is hierin ver betering te brengen. De commissie, die in iiet afgeloopen jaar als tusschenpersoon tus schen de verhuurders en de huurders dienst had gedaan, meende, nu er een nieuwe rege ling aangaande de administratie was getrof fen, de vraag te moeten stellen, of de huur ders in het vervolg nog van haar diensten ge- iruik wenschten te maken. Algemeen was men van gevoelen, dat de commissie een nuttig werk zou doen, zich ook voor het vervolg be schikbaar te stellen; waarop de commissie verklaarde, daartoe bereid te zijn. Na een woord Van dank namens de ver- murders en namens de commissie, door den voorzitter aan allen, die medegewekt hebben aan de bereiking van het goede doel, werd de vergadering gesloten. Een bediendie van de firma Keg uit de Lan- EEN FIETSONGLVAL. jestraat, zich hedenochtend in de Tuinstraat .«vindend, kwam aldaar in botsing met oen rijtuig. Bloedend werd hij opgenomen en bij den heer M. Vasbinder aan den Singel bin nengedragen. De heer dr. Pameijer, wieni hulp terstond werd ingeroepen, achtte opna me in het stadsziekenhuis noodzakelijk. D? en opgehoogd" worden. Indien mogelijk, zul len om en door het terrein hagen worden ge plant. Zoovéél mogelijk zullen ook hier de ou de huur diers hun perceeltjes van het vorige jaar terug kunnen krijgen. Indien perceeltjes onverhuurd blijven, zul len deze in de eerste plaats ter beschikking worden gesteld! van nieuwe huurders. Zijn er dan nog over, dan kunnen deze door de an dere huurders wordea'betrokken. Oude huurders, die hun verlangen tot in huren nog niet kenbaar hebben gemaakt, kun nen dR nog binnen drie dagen doen. Daarna wordt over de stukken door de verhuurders beschikt. Voor bemesting van 't achterterreiu wordt gratis compost ter beschikking gesteld op dagen, nader vast te stellen. De notweg, die door liet voorterrein loopt, zal zoo spoedig mogelijk in goeden staat worden gebracht.' Voor net Inhuren van de perceeltjes dient men zich te wenden tot den lieer Sntiers, die met de administratie en het toezicht is be last, en tot wien men zich tevens kan wenden met klachten of om inlichtingen te vragen. In of aan het schuurtje op het terrein za een bus worden geplaats, om schriftelijk In lichtingen te vragen aangaande teelt, bemes ting, enz. Deze vragen zullen in het Zater- dagnummer van de Alkmaarsclie Courant worden beantwoord. Het snijden van gras langs den notweg za alleen geoorïoofd zijn, voorzoover deze weg langs elks perceeltje is gelegen. Huurders van een perceeltje aan den weg zullen moeten gedoogen, dat de huurders van de daarachter liggende stukken door de tus schen hun perceelen liggende greppels loo- pen, om op hun terrein te komen. Deze grep pels mogen op gecnerlel wijze worden ver sperd. Ook de commissie had oenlge mededee lingen te doen. verschillende artikelen, door de commissie ingekocht voor de huur- liad haai' voor haar verjaardag een jongen fox-terrier gegeven, zonder zijn ouders te vragen, of een hond welkom zou zijn op Scetou. luibuis mocht hij niet om de kleedeu en in deu tuin niet om de bloembedden. Hi, moest in de stallen blijven cn Rosalinde ging er iederen dag mee wandelen. Zij noemde hem Crab en had hem niet verstandig, maar al te veel lief. Daardoor veroorloofde Crab zich vrijheden en volgde haar naar verboden plaatsen, groef hier een gat en liet daar mod derige sporen achter, zooals dat met jonge honden gaat. Op een vreeselijken namiddag, toen iedereen boos was omdat het dagenlang regende en Crab overdekt was met natte aar de, omdat hij uit de stallen ontsnapt was en bij de tulpen naar konijnen gegraven hadop dezen regenaChtigcn donkeren November middag ging Lady Tuft naar den salon en vond Crab op de witte schapenvacht voor de kachel liggen. Die was niet meer wit, waar hij gelegen had. Ook was een schaaltje, dat vol vcrschc koekjes geweest was, nu leeg. Na de thee was er (lus een „rechtsgeding". Rosa linde werd berispt, Crab werd naar den vee arts gestuurd om dood gemaakt te worden en de vacht werd naar Perth gezonden om ge- wasschen te worden. Maar Rosalinde had zich niet goed gedra gen Zij was boos op de stalknechts, omdat zi; Crab hadden laten ontsnappen, en op haar oom, omdat hij hem had laten doodmaken. Zij had haar oogen uitgeschreid"en iedereen dagenlang gehinderd. Maar Sir Lucius ha moeité gedaan, om een nieuw huls voor Crab te vinden. Niemand scheen, hem echter te wi len hebben, en iederen dag uitstel bracht an dere kussens en klecden en zorgvuldig ge- lante kostbare bollen in gevaar. Zooals Sir ucius tcjt zich zelf zei, voordat hij zijn Ti jongen heeft aldaar zijn bewustzijn Herkre gen, hij herinnert zich echter niet hoe het on geluk ontstemd. Hij mocht het ziekenhuis nog niet verlaten. v EEN NIEUWE ZAAK. Het perceel in dc Huigbrouwerstraat, waar voorheen het pakhuis was gevestigd van den heer B. Kuyper, is geheel verbouwd en, inge richt tot winkel en woonhuis. Het wordt thans bewoond door den heer G. J,. Genefaas, elee- tricien, die tot dusver op de Laat woonde. De winkel wordt hedenavond geopend. We w aren in de gelegenheid reeds vooraf een kijkje te nemen en zagen allereerst een door een klei nen electriscnen motor gedreven inrichting, een zoogenaamde scliokmachine, die moet be wijzen hoe sterk de Philipslampen zijn. Op een op en neer gaande, steeds schokkende ko peren buis zijn een' aantal lampjes bevestigd; die toonen dat de schokken geen invloed heb ben op de kracht der draden noch op de lichtsterkte. Verder zijn er al die voorwerpen, die men in een goed gesorteerd magazijn voor benoodigdheden voor electrisdie iiuill- I laties mag verwachten te kunnen vinden,Ven schroefjes en spijkertjes af tot de fijnste elek trische kronen, van strijkijzers en waterketel tjes tot motoren en hunne beaoodigdhedefl, TIJDELJIKE ARBEIDSBEURRS. Corr. Interc. Arbeidsbemiddeling Stadhui». Spreekuur lederen werkdag van 10—12 8 December. Gevraagd worden: 1 keukenmeisje, 1-twee de meisje. Bieden zich aan: 4 sigarenmakers, 1 kok 1 schoenmaker, 11 schilders, 1 barbier, 1 hulpmonteur, 2 broodbakkers, 1 timmerman. 2 kantoorbedienden, 1 magazijnknecht, 1 winkelbediende, 2 scheepsbouwers, 1 boeren arbeider, 1 reiziger, 1 metselaar, 1 ijzerwef-' ker, 6 grondwerkers, 15 losse werklieden, 1 hu'shoudUer. De Correspondente, MMERS. A. AUKES—TI UITSLAG VEILINO, bij opbod gehouden 7 December te Alkmaar, dooi notaris 11. B. Gottmer te Obdaiu: Woon- en Winkelhuis met Erf en Grond a, d. Noordzijde van de Laat te Alkmaar, No, 150, groot 89 c.A. Strijkgeld de heer J. Rin gers 6110. De veiling bij afslag zal worden gehouden op Vrijdag 14 December 1917, des avonds 7 uur, in het hotel-café „de Burg" aan de Ge dempte Nleuwesloot te Alkmaar. mes opensloeg, vrouwen zijn noch zedelijk noch redelijk. Het scheen Rosalinde niet te kunnen sche len, dat haar jonge hond Jiet eigendom van anderen vernielde, en zij zag niet in dat tel kens als ziji schapenvleesch at oen even kost baar leven als dat van Crab was ongeofferd. Zooals haar geheele sekse zag zij, wat zij wil de zien en was zij de slavin van haar gevoe lens. Deze nieuwe zorg omtrent Tony was er ger dan wat ooit gebeurd was en Sir Luciui was blij, toen zijn vrouw, tegen haar in woon- te in, op weg naar de slaapkamer bij hem kwam. Hij' wilde haar niet raadplegen, maar hij wilde praten, terwijl zij luisterde en in stemde. „Wat wil Je Tony zeggen?" vroeg zij op eens. „Niets," snauwde Sir Lucius, want of schoon hij aan zijn vrouw goliechi was, prik kelde haar manier van doen hem dikwijls. Zij zag er vanavond zoo verschrikt uit, alsof To ny met een dienstmeid was weggeloopcn. „Het is natuurlijk zijn schuld niet.' zei zij, terwijl zij langzaam en zwaar in een stoel tegenover hem ging zitten, „Weer de manier van vrouwen," dacht sir Lucius, „altijd bevoordeeld en altijd onrecht vaardig." „Ik vermoed dat de dwaze jongen verliefd ls geworden op zijn nichtje", zei hij. „Vrouwen zeggen altijd, dat het niet ge beurt maar loof." als jonge menschen samen opgroeien, dat is blijkbaar een vrouwelijk bijge- W*rdt vervolgd M,

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2