DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. Distributie van Leyensmlddelen. Ka. 299 Honderd en negentiende Jaargang 1917 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling p. 3 maanden f 1.30, jr. p. post f 1.50. DONDERDAG ct. Advertentieprijs 15 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrnimte. Br. fr. N.Y. Boek- en Haodelsdrnkkerlj Herns. Coster <5 Zn., Voordam G 9, Tel. 3. 20 DECEMBER. NEDERLAND. Koffie. Toeslag Petroleum. H.H. Slagers. Goedkoope Melk. Uitreiking van Helkbonboekjes. lïlededeelingen m het Distribntiebedrijt. Peulvruchten. Het eenige oorlogsterrein, waarop iets van beteekenis is voorgevallen, is het Itali aansche, waar de middenmogendheden vol harden in hunne pogingen om de vijande lijke stellingen in het gebergte tusschen de Brenta en de Piave in handen te krijgen. Aanvallen, telkens herhaald op kleine ge deelten van het gevechtsterrein, hadden het gevolg, dat de centralen voortdurend een stapje nader bij hun doel kwamen, al ga ven de Italianen dan ook bij de verdediging blijken van grooten moed en onverschrokken heid. Gisteren werd de Mont Asolone, ten Zuiden van San Marino en ten westen van de Mont Grappa, door de Oostenrijksch- Hongaarsohe troepen vermeesterd, waarbij zij 48 officieren en ruim 2000 man gevan gen namen. De Italiaansche vlakte, Venetië inbegre pen, blijft ernstig bedreigd en het gevaar voor een doorbreken van de Piave-linie kan alleen bezworen worden, als het Italiaansche volk eensgezind zijn wil toont om zijn grond gebied ook verder te beschermen. De gevolmachtigden van de bij de vredes onderhandelingen betrokken landen zijn naar Brest-Litowsk vertrokken of zullen waarschijnlijk nog deze week gaan. Wanneer en in hoeverre de Duitsche Rijks dag en de Oostenrijksche Kamer in de on derhandelingen zullen worden gekend, zal nog moeten blijken. KORTE BERICHTEN. Uit Athene wordt de terugroeping van generaal Sarrail gemeld. Als opperbevelheb ber aan het front te Saloniki wordt generaal OuilLaumet genoemd. De Amerikaansche onderzeeër F 1 is den 17n Dec. tijdens een mist door de onder zeeër F 3 geramd em gezonken. Er zijn 19 leden der bemanning omgekomen. Eem Fransch patrouillevaartuig is door Turksch geschutvuur bij de kust van Syrië tot zinken gebracht. De kapitein en 16 man wer den gevangen genomen. De Fransche kruiser Chateau Renault (8000 ton 1898) is in de Middëllandsche zee door eem Duitsche onderzeeër getorpilleerd en gezonken. De Duitsche onderzeer werd vernield. Het Engelsche Hoogerhuis nam de wet tot hervorming van het kiesrecht in tweede lezing aan. De Times verneemt, dat maarschalk Haig wijzigingen brengt in dem staf in het groote hoofdkwartier. Te Altena wordt de courant sedert eeni ge dagen op pakpapier gedrukt, omdat ander papier niet te krijgen is. De Roemeensche gezant te Parijs heeft formeel het in de pers opgedoken gerucht, volgens hetwelk koning Ferdinand van Roe menië van plan zou zijn afstand te doen ten gunste van zijn zoon, tegengesproken. De nieuwe Portugeesche regeering gaat volgens de Morning Post ook onthullen. Zij wil de geheime vermagen bekend maken, die de vroegere regeering met de entente heeft af gesloten. Reuter constatert dat de Russische troe pen in Mesopolamië met generaal Marshal blijven samenwerken. r Den 19den Decemeber was het in Wee- n eneen dag zonder gas. Alle fabrieken en handelsondernemingen, kantoren en winkels, die gas gebruiken, waren op dien dag van gas afgesloten. Het doel is een reservevoor- raad op te hoopen. De kranten zijn van af sluiting uitgezonderd. De oorlogscorrespondenten in het O.H. perskwartier zullen voortaan uniformen dra gen. Hun kleeding zal dezelfde zijn als die vati infanterie-officieren. In de Italiaansche Kamer heeft zich een nieuwe partij gevormd, het „blok der natio nale verdediging," dat de pacifistische stroo ming wil tegengaan. De vlieger-kapitein Flans Hesse is van Berlijn door de lucht te Mossoel (Mesopota- in ië) aangekomen. Hij heeft den weg van 10 dagen in 34 uren afgelegd. Dinsdagnacht hielden Duitsche vlieg tuigen een luchtraid op Londen, 1.0 menschen werden gedood en 70 gewond. Een Duitsch vliegtuig is neergeschoten. In den trein tusschen Berlijn en- Des sau is een pakket bevattende eem bedrag van 540.000 gulden verdwenen. NADIENEN. De minister van Oorlog heeft bepaald dat dienstplichtigen, die, gedurende den tijd, dat hot leger op voet van oorlog verkeert, zijn ge deserteerd, dan wel detentie of gevangenis straf hebben ondergaan, zooveel later met onbepaald (klein) verlof moeten worden ge zonden, als zij uithoofde van deze desertie of van' deze straffen aan den dienst onttrokken zijn geweest. Dienstplichtigen, die reeds met onbepaald (klein) verlof zijn vertrokken, en ingevolge deze bepaling niet huiswaarts hadden mogen zijn gezonden, mogen echter niet onder de wapenen worden geroepen. Deze bepaling zal dus alleen voor de nog vertrekkende lichtingen met verlof van toe passing zijn. BIMMINLAND. TWEEDE KAMER. Nadat in de zitting van gisteren besloten' was Vrijdag a.s. de Duurtetoeslagwet te be handelen, werd voortgegaan met de behan deling van het hoofdstuk Financiën. Het hoofdstuk werd zonder stemming goedgekeurd. Aan de orde was daarna het ontwerp in zake het maken van een waterweg van Dord recht naar zee, waarover ook in de avond vergadering gesproken werd. De nadere behandeling werd ten slotte uit gesteld tot hedenavond na de postbegroo- ting. DE NIEUWE 4 fc PCT. STAATSLEE- 'NING VAN' 500,000,000. Op 2 em 3 Januari as. van 9 uur 's mor gens tot ,1 uur 's namiddags en op 4 Ja nuari van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's na middags stelt de regeering de inschrij ving open op de nieuwe AA pet. vrij willige geld leening van de n Staat der Neder landen tot 'n bedrag van 500.000,000. De inschrijving staat open ten kantore van den agemt van het ministerie van financiën te Amsterdam, biji alle betaalmeesters en ver der bij de ontvangers der directe belastingen in gemeenten, waar geem betaalmeester ge vestigd is. De inschrijvingsbiljetten kunnen desge- wenscht per post aan bovengenoemde kanto ren worden gezonden. Indien op het couvert is vermeld: „Leeming 1917", is frankeeren van den brief onnoodig. De schuldbewijzen aan toonder zijn groot 100, 500 en 1000 en worden uitgege ven tegen' den koers van 100 pCt. De 5 pet. obligatiën van het jaar 1914 worden voor 10014 pet. harer nominale waar de in betaling aangenomen op de toegewezen bedragen in de nieuwe leening, mits het ge zamenlijke nominale bedrad der tot storting te bezigen obligatiën op de aangegeven wijze in het inschrijvingsbiljet is vermeld. Worden deze obligatiën niet voor storting gebezigd, dan worden zij; a pari (dat is 100 pet.) afge lost. De aflossing van de nieuwe leening be gint met het jaar 1919 door uitloting telken jare op 1 Augustus van ten minste 0.94 tem honderd van de geheele schuld, vermeerderd met het bedrag der door die verplichte aflos singen vrijgevallen rente. De aflossing ge schiedt a pari. De leening zal in uiterlijk 40 jaren zijn a "gelost. De aflosbaargestelde obligatiën verjaren 30 jaren na den eersten dag waarop zij aflosbaar zijn. De formulieren' voor de inschrijving zijn verkrijgbaar van 20 December af aan boven genoemde kantoren, alsmede aan alle post kantoren. Desgewenscht wordt aan alle kan toren waar formulieren verkrijgbaar zijn, hulp verleend' bij de invulling daarvan. De inschrijvingen moeten beloopen bedra gen-van 100 of veelvouden daarvan. De inschrijvingen, waarvoor de 5 pet. obli gatiën van 1914 worden gebezigd, zullen ten volle worden toegewezen. Ingeval de inschrijver de stukken terstond bij de Nederlandsche Bank wenscht te be- leenen (de Nederl. Bank neemt genoegen met 5 pet. surplus) is nu daaromtrent bij de inschrijvingskantoren eem bericht ver krijgbaar. Indien op de vrijwillige leening niet ten minste voor vierhonderd millioen gulden wordt ingeschreven en toegewezen, wordt eeme 3 pet. gedwongen leeming tegen den koers van 100 pet. uitgeschreven, waarin personen, die aangeslagen zijn of alsnog worden in de vermogensbelasting over liet belastingjaar 1917/18 (vermogenstoe stand op 1 Mei 1917) voor eem vermogen van 75,000 of meer, zullen hebben deel te nemen voor 1V, pet. van vermogens van 75,000 tot 99,000, oploopende tot 10 A pet. voor vermogens van 10 millioen gulden en hooger. Naamlooze vennootschappen, commandi taire vennootschappen op aanaeelen, coöpe ratieve en andere vereenigingen en onderlinge verzekeringsmaatschappijen, welke in de rijksinkomstenbelasiting zijn of worden aan geslagen wegens uitdeelingen tot een bedrag van 10,000 of meer over een boekjaar, dat geëindigd is in het tijdvak van 1 Mei 1916 tot en met 30 April 1917, zijn verplicht deel te nemen tot eene som gelijk aan drie vierde der volgende wet op de Inkomsten-belasting 1914 belastbare uitdeelingen over het hier voor aangeduide boekjaar. Wenscht men dus zeker te zijn AA pet. obligatiën tegen 100 pet. te verkrijgen in plaats van 3 pet. obligatiën tegen denzelfden koers bij uitgifte vam de gedwongen leening, dan schrijve men reeds aanstonds op de vrijwillige leening eem zoodanige bedrag in, als, met inbegrip van de nominale waarde der tot storting "te bezigen' 5 pet. obligatiën 1914, overeenkomt met het bedrag, waarvoor men in de gedwongen leening zou worden aangeslagen. OUDERDOMSRENTE. In verband met de tot standkoming van de wet ter aanvulling en verhooging van het IXde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1917 zullen alsnog een aantal 70-jarigem en ouderen, die recht op ouder domsrente krachtens artikel 369 of 370 der Invaliditeitswet zouden hebben gehad, doch aan wie die rente niet kom worden toegekend, in het genot kunnen worden gesteld van eene uitkeering van ten hoogste twee gulden per week. Tot de vorenbedoelde personen behooren: lo. degenen, die buiten hunne schuld eene te late aanvrage voor de ouderdomsrente heb ben gedaan; 2o. degenen, die eene aanvrage om ouder domsrente hebben achterwege gelaten, omdat buiten hunne schuld geen tijdige aanvrage was gedaan 3o. degenen, die buiten hunne schuld heb ben nagelaten tegen- de beslissing van het be stuur der Rijksverzekeringsbank, waarbij hunne aanvrage om ouderdomsrente werd af gewezen, of tegen de uitspraak van den raad van beroep, waarbij de afwijzende beschik king van voornoemd bestuur werd bevestigd, in beroep te gaan 4o. degenen, die buiten hunne schuld' in hunne eerste aanvrage- om ouderdomsrente niet hebben vermeld alle gronden, waarop de aanvrage zou kunnen steunen en daarna eene tweede, verbeterde, aanvrage indienden, waar op niet-ontvamkelijkverklaring volgde. (De personen, die meenen aanspraak te kunnen maken op de vorenbedoelde uitkee ring behooren zich bij ongezegeld adres, onder opgave van de gronden hunner aan spraak, te wenden tot den minister van water staat. Aanvragen, gedaan vóór de totstandkoming der wet, blijven, tenzij door genoemden mi nister anders wordt beslist, buiten beschik king. JAARWEDDEN BURGEMEESTERS, SECRETARISSEN EN ONTVANGERS. Van het Persbureau der afd. Nöordholland van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtena ren, ontvingen wij inzake de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, het volgende: Ged. Staten dezer provincie zijn bij de ge meenteraden met een voorstel tot herziening van de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers gekomen. De functionarissen zullen daarvoor dankbaar zijn, maar niet voldaan. In het algemeen zijn de aanvangssalarissen in de gemeenten be neden de 7000 zieien te laag te noemen. Im mers een aanvangswedde van 1700.b.v. voor den secretaris van gemeenten als Laren, Naardien en Zandvoort is toch geheel onvol doende. (Deze wedde ondergaat nog vermin dering ingevolge van de pensioenkortingen). Ook de aftrek bij combinatie van de betrek kingen van burgemeester en secretaris is niet voldoende te rechtvaardigen. Evenmin de aftrek bij; gelijktijdige vervulling van de be- trekk'ngen van burgemeester of secretaris van twee of meer gemeenten. Een' van beidende vreeniging van de ambten van Burgemeester en secretaris is in het nadeel van de betrok ken gemeen te (n) of zij is het n iet. Is zij het wel dan dient de vereeniging geweerd te wor den. Is zij' het niet en het wil ons voorko men dat dit het geval is dan behoort ook de vo'le bezoldiging aan de beide betrekkin gen verbonden, tf wórden uitgekeerd. Ook de aanvangswed'den van de ontvan gers in de gemeenten beneden de 10000 zie len zijn te laag. Een onbillijkheid' is voorts dat voor de be rekening van de periodieke verhoogingen voor de Burgemeesters, secretarissen en ontvan gers alleen medetellen de dienstjaren in de tegenwoordige gemeente. Alle dienstjaren in de functie van Burgemeesters, secretaris en ontvanger in Nederland, dienen in aanmer- k;ng te komen. Het ambtenaars- en gemeentebelang eischt op deze punten herziening. Dat de Dat de gemeenteraden daartoe adviseerenl Gemengd nieuws. DREIGBRIEVEN-SCHRIJVER. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft beves tigd' het vonnis van de rechtbank te Haarlem, waarbij een man uit Santpoort veroordeeld werd tot zes maanden gevangenisstraf we gens poging tot afpersing door middel van dreigbrieven. De veroordeelde is dezelfde persoon, die onlangs vervolgd werd wegens net in voor raad hebben van een geheime branderij en daarna ter zake van de brandstichting in het hotel „De Zeven Provinciën" te Groningen*. STUDIEZALEN. Op II October werd in den gemeenteraad van Rotterdam een voorstel aangenomen, om in verband met den kolennood en de gasbe sparing op verschillende plaatsen in de stad ten.behoeve van de burgerij verlichte en ver warmde lokalen beschikbaar te stellen. De verwarmde lokalen zijn geopend in schoolgebouwen. De lokalen in de Schinkelstraat en op de Kruiskade geven eem voor studeerende jonge lui uitnemende gelegenheid om te werken. Zij zitten aan lange tafels, gedekt door groene kleeden. Hier em daar zijn bloembolverstèrin- gem aangebracht en mede door fraaie schilde rijen en- platen', waarmede de wanden versierd zijn, zijn de lokalen zeer gezellig. De lokalen zijn geopend des avonds van half zeven tot half elf, op alle dagen behalve des Zondags. Degenen, die er gebruik van willen maken, moeten zich schriftelijk tot de commissie wenden. Er zijn op het oogenblik reeds meer aanvragen dan beschikbare plaat sen, door ongeveer 400 personen wordt thans van' de lokalen gebruik gemaakt. HET TILBURGSCHE CONFLICT. Maandagavond heeft de R. K. organisatie „St. Lambertus" een vergadering gehouden, waarop de voorzitter mededeelde, dat de fa- brikantenbond hem verzocht had aan de ver gadering den dank van de patroons over te brengen voor de rustige en kalme wijze waar op de stakers en de uitgestotenen den strijd gevoerd hebben. Verschilleende groepen van arbeiders heb ben dien arbeid reeds hervat, heden beginnen eenige fabrieken weer dn haar geheel. Of schoon volgens het contract de duurtetoes'lag en' de kindertoeslag eerst officieel op 15 Ja nuari in werking treden, gaf het bestuur den patroons in overweging, vooral met het oog op de aanstaande feestdagen, reeds eerder tot de n;euwe uitkeering over te gaan, en- het daarop ontvangen antwoord wettigde de hoop dat er aan zal worden voldaan. De bondsadviseur, rector Van Liempd, deel de o.a. mede, dat in het conflict door de R.-K. vakorganisatie ongeveer 150.000 werden uitgekeerd. EEN TANTALUS-KWELLING. Onder dit opschrift schrijft het N. v. d. D. Ofschoon de turfvaart uit de noordelijke venen de laatste weken zeer levendig is ge weest, staan er toch nog honderden dagwer ken 'lange turf en honderden stobben bage- laar droog en wel gereed voor afscheping. In het Weerdingerveen is thans nog grooter voorraad voorhanden dan in gewone jaren, en in de veenderijen van Nieuw-Amsterdam konden nog vóór 3 weken 1500 dagw. darg- turf worden geteld, klaar voor het vervoer. Vooral deze laatste turfsoort heeft last van brokkelig te worden en daardoor onge schikt om bij 't getal te worden verkocht. Er zal niets anders opzitten, dan zoodani ge turf bij den kub. meter te verhandelen, als niet bij uitzondering de handel in deze turf kan worden vrijgegeven. Turf in overvloed dusmaar onbereik baar. UIT HEILOO. In de jaarvergadering van de afd. Heiloo van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier las de voorzitter, wegens bijzondere werk zaamheden van den secretaris, het jaarverslag en het verslag van de algemeene vergadering 1916 voor. Beide werden onveranderd goed gekeurd. Daarna deed de penningm. reke ning en verantwoording. Het bleek dat er een batig saldo was van 58 cent. Als men weet, dat er 61 leden en 3 donateurs zijn, be grijpt men, dat, wil er iets goeds tot stand :omen, het ledental moet vermeerderen. De grooteren vinden prachtige banen ter aan sluiting en voor de jeugd is er steeds een goed onderhouden baan op de vijvers van „Nijenburg". Gevaarlijke plaatsen worden zoo spoedig mogelijk afgezet. Het lidmaat schap kost 1, waarvoor men het recht heeft te rijden op alle banen van aangesloten afdee- lingen. aftredende bestuursleden, de heeren N Apeldoorn en N. Ursem, werden met alge meene stemmen herkozen, terwijl de heer P. Holtes de meeste stemmen verwierf voor een vacature. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver- radering werden benoemd de heeren J. J. Jeerda, J. Mulder en als plaatsvervanger de heer P. Holtes. De afdeeling besloot nog een afstandsrit te houden, indien de banen daarvoor in goeden staat waren. Na nog enkele besprekingen over den in ventaris, sloot de voorzitter onder dank de vergadering, die door 8 personen was be zocht. UIT ZUID-SCHARWOUDE Dinsdagavond 7 uur vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig was de heer Kra mer. De heer Zeeman drukte zijn spijt er over uit, dat de heer Kramer niet aanwezig was. Spreker zou hem andere van antwoord ge diend hebben op zijn opmerking in de vorige vergadering gedaan inzake brandstofprijzen. Persoonlijk had de heer Kramer er nooit met den heer Zeeman over gesproken. Goedkeuring was ingekomen op het be sluit tot heffing van leges ter secretarie. Goedgekeurd waren terug gekomen de be grooting 1918 en de rekening 1916. Verder de besluiten tot verhooging van presentiegeld van de leden van den raad en verhooging der jaarwedden van de wethou ders. Op het verzoek om adhaesie aan een adres te betuigen, hetwelk door de gemeente Koog a. d. Zaan aan de Kroon zal worden gezon den inzake salarissen burgemeesters, wethou ders en ontvangers, werd afwijzend beschikt, omdat dit in strijd wordt geacht met de waardigheid van den raad. Inzake salarieering van burgemeesters, se cretarissen en ontvangers was van Ged. Sta ten een circulaire ingekomen, waaruit bleek, dat ze deze gemeente in de 3de klasse willen laatsen, waardoor ze de salarissen als volgt ►aald wenschen te zien urgemeester, die minder dan 1 dienstjaar heeft 1300, secretaris, minder dan 9 dienst jaren, 1350, ontvanger, minder dan 1 dienstjaar, 600. B. en W. juichten toe, dat Ged. Staten deze zaak nu eens definitief ter hand hebben geno men. Ook den heer Zeeman deed het goed dat er nu eens een betrekkelijk goed salaris wordit gegeven, ofschoon het nog niet hoog is. Gedurende de week van 23 tot en met 29 Dec. 1917 zal verkrijgbaar worden gesteld op Bon no. 8 100 gram Bak- en braadvet. Bon no. 9 250 gram peulvruchten (gioene erwten, bruine boo- nen, grauwe erwten, vale erwten en citroenboonen'). Bon no. 10 150 gram rijst. Bon no. 11 100 gram gort. Bon no. 12 50 gram havermout. Bon no. 13 50 gram zeep. Bon. no. 14 1 K.G. zandaardappelen. Bon. No. 15 3 K.G. Kleiaardappelen. Op verzoek wordt het publiek in de gelegen heid gesteld deze bon s vanaf Vrijdag 21 dezer bij hunnen winkelier in te wisselen. 'H.H. Winkeliers moeten echter evenals voorheen' de ingeleverde bons van de week 1622 Dec., 24 dezer en' de bons betrekking hebbende op de week 2229 Dec. 31 Dec. aan het Distributiebedrijf inleveren. MELK. Voor goedkoope melk zijn geldig bon 49B tot en met 5 C. Alkmaar, 20 Dec. 1917. Gedurende het tijdVak aanvangende 24 December en eindigende op 31 Dec. 1917 zal door detaillisten aan verbruikers mogen wor den1 afgeleverd op bon No. 26 eener thee- en koffiekaart 0,05 K.G. koffie. Alkmaar, 20 Dec. 1917. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt aan be langhebbenden mede, dat de uitbetaling van den toeslag voor petroleum voor de nummers 45016000 en daarboven in plaats van Vrijdag en Zaterdag 21 en 22 Dec. 1917 zal plaats hebben op VRIJDAG 21 DEC. 's na middags van 2 tot 4 uur aan het Distributie bedrijf. Alkmaar, 20 Dec. 1917. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt aan H. H. Slagers mede, dat op den maximumprijs 1 ct. slachttoon niet meer mag worden opgelegd. De maximumprijzen moeten duidelijk zicht baar voor het publiek worden opgehangen en moet tevens op de kaart voorkomen, dat de maximumkleinhandelprifs voor runderkoppen- vleesch 20 cent en voor runderharten 15 cent per A K.O. bedraagt. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. In de Dinsdagavond j.l. gehouden bespre king met H.H. Medici is overeengekomen, voorloopig met de afgifte van melkkaarten op te houden in afwachting van eene nadere door H.'H. Medici vast te stellen regeling, welke aan de goedkeuring van de Levens middelen-Commissie zal wonden voorgelegd. Alkmaar, 20 Dec. 1917. Tot in ontvangstname van MELKBON- BOEKJES VOOR KINDEREN beneden den leeftijd van 6 jaar en voor zieken en zwak ken d"'e opnieuw hunne melkkaarten voorzien van de handteekening van hunnen dokter hebben ingeleverd, worden houders van legi- timatiekaarten verzocht, zich ZATERDAG 22 DECEMBER a.s. des namiddags van 2 tot 4 uur te vervoegen aan een der onder staande scholen en wiel: houders van legitimatienummera 11000 Zaterdag aan de Keetkolk, hoofd der school de heer G. HelHnga. 10012900 Zaterdag aan de Brillen- steeg, hoofd der school de heer F. J. Aukes. 20013000 Zaterdag aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer J. Zwarteveen. 30014000 Zaterdag aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer A. Wijn. 40015000 Zaterdag aan de Snaar- manslaan, hoofd der school de heer J. Eits. 5001 en daarboven Zaterdag aan den Ko ningsweg, hoofd der school de heer G. Schip per. De Directeur van het Distributiebedrijf, D. SCHENK. Gedurend'e de Kerstweek en daarna zullen bij H.H winkeliers hier ter plaatse verschil lende soorten peulvruchten op de bons ver krijgbaar worden gesteld en volgen hieron der de daarvoor vastgestelde maYimum- kleinhandelprijzen Groene erwten 22 cent per K.G. Bruine boonen 22 cent per K.G. Capucijners en Grauwe erwten 54 cent per K.G Citroenboonen 45 cent per K.G., 23 cent per A K.G. COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1