DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1918 FEÜIDLITQS. In Vroeger Dagen. Ne. 2 Homderd ©n twinstigste Jaargang Ibnoeiiispills bil TODinltbitillng j. 3 maanden 11.63, !r. p. pott 11.90. Sewlisncmmers 3 et. HïeitsatiepilU 13 eL p. regel, greotere letters mar plaatsrelnte. Br. Ir. N.V. Boet- ei Handelsdrukkerij Herms. Coster S Zn.. Voorden C 9, Iel. 3. DONDERDAG 8JANUARI. NEDERLAND. Medidullnpi Y9B let DistrfMghsdrlft. Koffie en Thee. De troepen der geallieerden, den Italianen als hulp gezonden, zijn den Iaatsten dag in het oude jaar in het vuur geweest. De Fran- schen hebben, na artillerie-voorbereiding, de tusschen Osteria di Monfenera en Maranzinc (in het vak van den Monte Tomba) door de centra len bezette stellingen genomen, waarbij hun, behalve ruim 1300 gevangenen, een flin ke buit oorlogsmateriaal in handen viel. De tijding van dit succes heeft onder de entente- legers aan het Italiaansche front groote vol doening gewekt en het is daardoor van groo te moreele beteekenis te achten. De Italianen zelve blijven volharden in hunne taaie verdediging en hebben zelfs aan (ie Piave bij Zenson een dusdanigen druk op de centralen uitgeoefend, dat dezen 't brug genhoofd aldaar hebben ontruimd en naar den odstelijken oever der rivier zijn overge stoken. He;t Oostenrijksche legerbericht zegt, dat reeds 26 December de oeverstelling werd ver laten, maar dat de Italianen daarvan niets bemerkt hadden en haar tot den 31sten onder vuur hielden. Bij, Asiago was het geschutvuur den nieuw jaarsdag hevig. Aan het Westelijk front hebben de Engel schen een paar loopgraven moeten verdedi gen tegen de Duitschers bij Mericourt. Op verschillende andere punten van het Britsche front deden de Duitschers nachtelijke aanval len, die echter niet leidden tot verandering van eenige beteekenis. Aan het Fransche front was het woord aan het kanon en aan de vliegers. De regeeringen van de geallieerde landen zijn nog niet erg voor een vrede op de beken de voorwaarden, allerminst die van Frankrijk en Italië. De Italiaansche premier, de heer Orlando, heeft in den Senaat een regeeringis- verklaring afgelegd, waaruit de verwerping dier voorwaarden blijkt. Gelukkig hebben Frankrijk en Italië alléén niet te beslissen over de vraag; den oorlog voortzetten of niet? De Daily Chronicle, het blad, dat nogal eens met den heer Lloyd George overeenstem de, had een bericht volgens hetwelk in Engel- sche regeeringskringen de voorstellen van Brest-Litowsk erkend werden een ernstig nieuw feit te vormen, waarvan officieel kennis genomen moest worden. Zelfs met Czernin's beperkingen was het bestaan van de Russische formule een aanwijzing voor een nieuwen geest. „V^aarvan officieel kennis genomen moet worden" befeekent natuurlijk ook, dat het be antwoord zal worden. Hoe? Dat is nu de groote vraag. Engeland zou reeds met de Vereenigde Staten, Frankrijk en Italië over een antwoord onderhandelen. Al gaat dan Lloyd George ook niet naar Frankrijk, toch kan hij natuurlijk wel met den heer Clemen- ceau onderhandelen. Nu, als deze den door slag moet geven, dan.... blijft het nog eerst fcfcaae £u& BhgjeÜKft 17) Vanavond was niemand verkleed. Ongeveer dertig menschen waren gekomen, en zooals meestal in Penryn en Men\yinion, waren er meer mannen dan vrouwen. Zij stonden in groepjes, dronken koffie en rookten sigaret ten, maar h etdansen was nog niet begonnen Rosalinde verlangde, dat het zou beginnen en Daan uit het andere eind van de groote ka mer zou Larch het later aan Daan verwijten en het roepen, waar hij stond te praten met John Larch en mijnheer Orchard. Voor het oogenblik zat zij alleen, omdat haar moeder bij het vuur was gaan zitten en daar met me vrouw Orchard zat te praten. Mevrouw Cloudesby droeg de japon, die voor den avond veranderd was en zij had heur haar op een nieuwe manier opgemaakt, hetgeen haar zeer veranderde. Zij was de mooiste vrouw in de kamer en zag er jonger uit dan zij was. Toen het dansen begon, vroeg Jasper Knox haar met hem te dansen, en tot Rosalinde's groote verbazing stond haar moeder op en begon elegant en licht te walsen. Het meisje wist eigenlijk niet, of zij plezier had of niet. Daan danste met Lamorna en had nauwelijks naar Rosalinde gekeken of met haar gespro ken sedert hij gekomen was Zij begon te denken, of zij hem onbewust beleedigd had, maar dat scheen niet waarschijnlijk. Zij wa ren samen naar huis gefietst, de glans van hun heerlijken dag lag nog in hun gedachten en scheen nog in hun oogen. Zij had gedacht, dat deze avond 'n voortzetting zou zijn van oorlog. Immers uit zijn antwoord aan de hee- ren, die om passen vroegen naar St. Peters burg (zie ons nummer van gisteren) blijkt well hoe hij over de kwestie denkt. Amerika zal volgens een bericht uit Was hington een antwoord geven, dat de Duit schers van alle moreele voordeel zal beroo- ven, dat ze zouden kunnen nastreven, ingeval zoo'n aanbod stilzwijgend voorbij werd ge gaan. Een afwijzend antwoord? Zeer waar schijnlijk. De verwarring neemt in sommige deelen van Rusland steeds erger vormen aan. Nu weer wordt medegedeeld, dat alle mannen en vrouwen in het Dongebied voor den burger oorlog zijn gemobiliseerd. Er zou zich een leger onder aanvoering van generaal Kaledin hebben gevormd, bestaande uit '20.000 man, allen gewezen officieren. Zonder eenig verzet zou Alexandrowsk door de Kozakken zijn ge nomen en het maximalistisch garnizoen ont wapend. Iets dergelijks zou te Orenburg zijn gebeurd, terwijill te Kazan de Ookrainsche troepen drie bolsjewiki-regimenten zouden hebben ontwapend. ENGELAND. DE ENGELSCHE ARBEIDERS EN DE VREDESONDERHANDELINGEN. De Engelsche arbeiderspartij heeft aan den te Stockholm vertoevenden vertegenwoordi ger der bolsjewiki het protest doen toekomen, bestemd voor de Russische regeering tegen 't eventueel sluiten1 van een afzonderlijken vre de. Hierbij werd tevens gevraagd, of de Rus sische regeering eventueel bereid zou zijn, de onderhandelingen zoolang uit te stellen, tot een internationale socialistische conferentie zou hebben plaats gehad'. Worski antwoordde, dat de Russische re geering inderdaad tot het einde van een inter nationale socialistische conferentie zou wil len wachten, indien de Entente-regeeringen tegelijk met 't bestaan der passen, de zeker heid zouden willen geven, bet vredeswerk van een dergelijke conferentie niet tegen te willen werken, maar integendeel vooraf verklaarden, bereid te zijn tot een algemeenen vrede op den grondslag der Russische voorstellen. KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit San Jose (Gua temala) wordt geschat dat er bij de aardbe ving te Guatemala-City 1000 personen zijn gedood. Keizer Karl ontving Dinsdag den Poolschen premier Kucharzewski in bijzonde re audiëntie. De Engelsche Admiraliteit meldt, dat de mijtnvegende corvet Arbutus werd getor- pilleerd en biji ruw weer verging. De com mandant een andere officier en 7 man worden vermist. Het Noorsche draadlooze telegraafsta tion te Stavanger, dat op het oogenblik in aanbouw is, zal' waarschijnlijk in den loop van Januari gereed komen. Volgens de „Dien hebben de zich in Finland bevindende Kozakken na lange on derhandelingen met de regeering te St. Pe tersburg verlof gekregen, zich naar het ge bied van de Don en den Kaukasus terug te mogen trekken. Dinsdag hebben te Norfolk in Virginia den gelukkigen dag, maar het begon niet goed. Zij danste met een mijnheer Jackson, een babbelachtig jongmenseh, die zij nooit te voren ontmoet had; en toen hij bemerkte, dat zij; onbekend was met de particuliere geschie denissen van Penryn, begon hij, die te vertel len. Het was echter zwaar werk, omdat zij nog geen menschen te Penryn kende. „Maar u kent toch zeker Daan Merivale", zei hij', toen de dans geëindigd was. „Zijn atelier is vlak bij uw optrekje." „Ja," zei Rosalinde. „Hij behoort tot Hen dra en Menwinion, niet waar?," „Volstrekt niet. Hij behoort tot Veronica Teal en zij behoort hier Zij is nog niet ge komen. Zij komt altijd laat. Hé Praat van den daar is zij. Dat is net iets voor haarl Zij is werkelijk „het", niet waart" De muziek was opgehouden. De dames hielden ook op en iedereen keek naar het bin nenkomen van Veronica Teal door de tiun- deur. Zij moest haar mantel in een ander deel van het huis ef thuis óf in den tuin gelaten hebben. Rosalinde kende haar thans goed ge noeg om te weten, dat zij hem liever op het vuur gegooid zou hebben dan de verrassing van haar verschijning te bederven. Ieder was in gewone kleeding en had doardoor gehol pen om haar merkwaardig toilet nog meer te doen uitkomen: een vleeschkleurig tricot en een kort gazen rokje van een balletdanseres. Rosalinde was bijna nooit in de comedie ge weest en had nooit een ballet gezien, maar ook nu hadden de illustraties weer voorzien in een leemte in haar opvoeding. In „Black and White" had zij honderden jonge vrou wen in korte rokjes en tricot gezien. Maar „Blhck and White" is één ding, en twee lange rose beenen kalm door een kamer vol van je vrienden te zien komen, is een ander. Rosalin de keek hier en daar, öm te zien of anderen het voelden, zooals zij het deed, en haar oor drie ontploffingen met-brand plaats gehad. De schade wordt geschat op 5 millioen gul den. Een duizendtal zeelieden hielp bij het blussch'ngswerk, waardoor de stad voor on dergang gespaard bleef. De onttrekking van Fransche divisies aan het westelijke voor het Italiaansche front heeft het reeds noodig gemaakt, de mannen van 50 jaar weer onder de wapenen te roepen. -—Te Bordeaux is de eerste Amerikaan- sche afdeeling van Poolsche vrijwilligers aangekomen en plechtig doox de autoriteiten ontvangen. -De Standaard meldt, dat dr. A. Kuy-' per zich voor een1 tweetal weken naar elders heeft begeven om, op advies van zijn arts, rust te genieten. De deken van de universiteit te Krakau heeft de toelating geweigerd van Joodsche studenten, die als leden van de JoJodsche ge meente ingeschreven zijn. Uit Berlijn wordt gemeld dat gisteren onder voorzitterschap van den keizer een Kroonraad plaats heeft gevonden, die zich v.n. bezig hield met de vredesonderhandelin gen te Brest Litowsk. Maarschalk von Hindenburg en gene raal von Ludendorff zijn gisteren tot het voeren van besprekingen te Berlijn aange komen. Bij de opruiming van een rrtijn tusschen Deal en Ramsgate ontplofte deze, waardoor zeven personen werden gedood en 50 gewond. Verscheidene huizen werden vernield. Bij' een Duitsche luchtaanval op Padna werd de cathedraal aldaar gedeeltelijk ver nield. iMATZEIS. De minister van landbouw heeft tot de ge meentebesturen de navolgende circulaire ge richt: De gemeentebesturen zullen te zamen met de broodkaarten der 11e periode 41ste, 42ste, 43ste en 44ste tijdvak, de broodkaarten van het 1ste tijdvak (45ste) der 12e periode aan de inwoners uitreiken. Als toelichting voor dezen maatregel moge 'dienen1, dat hij genomen wordt in verband met het Israëlietisch Paaschfeest,- hetwelk dit jaar valt in het 44ste en 45ste tijdvak (28 Maart—4 April 1918). Aangezien den Israëlieten door hunne kerkbesturen slechts dan een matzeskaart mag worden verstrekt, wanneer zij daarvoor een1 equivalent aan broodkaarten' inleveren, is het noodzakelijk dat zij in het bezit zijn van de broodkaarten van het 44ste en 45ste tijd vak. Een matzeskaart geeft recht op 1% K.G. matzes. De paaschbroodbakkers levéren hunne matzesbonnen binnen1 14 dagen na afloop van het Paaschfeest bij het gemeentebestuur in. Uit 50 K.G. bloem wordt vervaardigd 48 K.G. matzes. Indien de bakker of fabrikant van matzes naar het oordeel' van het gemeentebestuur of van het Centraal Broodkantoor blijk geeft de hem verstrekte tarwebloem niet geheel te kunnen verantwoorden, zal hij; geacht worden te hebben; gehandeld in strijd met art. 20/2 der diistributieregeling van brood, bloem, meel en1 rogge en zal de sfraf, bedreigd bij dat artikel, op hem toepaselijk zijn. De minister van landbouw heeft den maxi mumprijs vastgesteld vanmatzes ,(van 8 in het pond) op 40 cent, van matzes (van 10 in het pond) op 45 cents en van gemalen matzes op 35 cents. deel was, dat zij het niet deden De meesten van hen lachten, sommigen verzamelden zich om Veronica, en met een haast, die mijnheer Jackson niet kom verbergen, maakte hij een Buiging voor Rosalinde en ging heen, om een dans van haar mededingster te vragen. Maar toen de muziek weer begon, maakten Daan en Veronica zich van de kleine groep ouder de Venetiaansche kroon los en begonnen een one-step samen. Toen zij een paar maal de kamer rond geweest waren, gingen zij naar buit enin den maneschijn en bleven daar. Rosalinde zag hen gaan en wist niet, dat Daan tegen zijn zin ging. Op het oogenblik, dat hij Veronica sprak, zei zij; hem, dat zij den volgenden dans met hem wilde hebben en andere dansers had ge weigerd. „Maar ik heb afgesproken met mevrouw Larch," zet Daan. „O, ik zal het wel in orde maken met me vrouw Lorch," zei Veronica, en voordat Daan iets zeggen kon, ging zij( dwars door de ka mer naar de kleine dame en maakte het haar op haar eigen manier in orde. „Kan het je schelen, als ik deze one-step met Daan heb?" vroeg zij' .„Ik wilde het bij zonder graag, omdat ik de volgende zes bezet heb. Ik zal hem zeggen, de volgende voor je open te houend." „Heel goed," zei mevrouw Larch, niet heel tevreden over Daan of Veronica. „De een is eenvoudig en de ander slim,' dacht zij bij zich zelfs, en zij was niet in, het minst ver baasd, toen de volgende dans kwam zonder haar Daan als danser te brengen. „We zullen een; paar keer de kamer rond dansen en dan in den tuin gaan zitten," had Veronica gezegd, toen zij bij Daan terug kwam, maar zij zei niet, dat zij hem voor end vrouw Larch," eei Veronica, en voordat Daan volgenden dans aan mevrouw Larch be loofd had. Misschien zult ge denken, dat tne- HET ENGELSCHE GEWONDEN^ TRANSPORT. Gistermiddag is het transport van Britsche gewonden in Nederland aangekomen. De trein bevatte 28 zwaar gewonde Engelsche of ficieren en 270 minderen. Te Rozendaal, de trein kwam uit België heerschte een groo te drukte. Veel belangstellenden, waaronder de echtgejioote van den Engelschen gezant, Waren aanwezig. Het transport, dat in den loop van den morgen verwacht werd, had 4 uur vertraging.1 Na aankomst namen dr. Sturkop en dr. van Loon den trein over, waarna deze om half drie naar Rotterdam vertrok. Op de Lloyd- kade, waar de „Sindoro" gereed lag, werden de gewonden ingescheept. Ook hier waren tal van autoriteiten aanwezig, waaronder ge neraal John Henri Williams, voor de Engel sche regeering, generaal Onnes namens die van Nederland, de schout-bij-nacht Vorst man namens het Nederlandsche Roode Kruis. Het vervoer stond onder bevel van dr. Heij- mans. Het Handelsblad schrijft hierover o. m. „Aan boord van de „Sindoro" ontbrak echter alle organisatie, vermoedelijk omdat er zich te veel handen met de regeling hadden bemoeid." „Allermalste dingeni nam men waar", ver telt het blad verder. Bij magnesiumlicht wer den' van 'de brug af filmopnamen genomen. Dit trok de aandacht van den Engelschen generaal en ook van de Nederlandsche hoofd officieren. De filmopnemer bleek echter met toestemming van autoriteiten zijn bedrijf uit te oefenen en had een vergunningkaart nog wel1 door den Engelschen generaal zelf getee- kend. „Over de wijze van behandeling, schrijft het blad, was dé generaal zeer ontevreden en hij ging daarbij zoover om aan dek doctor Heymans daarvoor een ongezouten standje uit te deelen en1 hem te dreigen met rapport bij zijn autoriteiten, terwijl deze HoMandsche officier dit goedig iu de positie stond aan te hooren. In elk geval zegt het Hbl. ten slotte kan den Engelschen generaal worden toegegeven dat het Roode Kruis alle mogelijke» moeite zal moeten doen om deze eerste blamage niet op zich te laten zitten. Het moet toonen dat het beter kan en in de eerste plaats zal daarvoor noodig zijn, dat 't bevel in één hand en dan natuurlijk in een bekwame hand is, die de kunst van organisatie verstaat. En vooral zal alle overbodige hulpverleening moeten wor den afgeschaft. Men zoeke het in de kwali teit en niet in de kwantiteit." BINNENLAND. VOORKOMING VAN ONTRUIMING VAN WONINGEN. Ingediend is een wetsontwerp, houdende maatregelen ten einde te voorkomen, dat huurders in de tegenwoordige buitengewone omstandigheden uit hun woningen worden gezet, indien daarvoor niet geldige redenen bestaan. Voorgesteld wordt o. a. het volgende te bepalen Wanneer voor het eindigen van de huur eener woning eene opzegging wordt ver-, eischt en de huur door of namens den ver- - huurder is opgezegd, kan de huurder zich bij verzoekschrift wenden tot den rechter van het kanton, waar de woning gelegen is, met het verzoek de opzegging nietig te verklaren. Het verzoek geschiedt binnen eene week na de opzegging. Het maakt de opzegging krachteloos totdat de rechter daaromtrent heeft beschikt. De griffier geeft den verhuur der onverwijld kennis van de indiening van vrouw Larch het later aan Daan zou verwijd- ten en het onaangenaam voor Veronica zou maken, maar dan kent ge Veronica nog niet. Zij zou eenvoudig zeggen, dat mevrouw Larch haar verkeerd begrepen had. of dat Daan mevrouw Larch moest gehaald hebben, of dat het in ieder geval haar niet aanging Zij zou zich nooit met iets bemoeien dan met wat zij op het oogenblik noodig had en zij vermeed onaangeuame oogeublikken door hem den rug toe te keeren. „Je stuit het koud lieben in den tuin," zei Daan toen zij bij de deur vah het atelier .kwamen. „Neen," zei Veronica, „ik heb Manna Van- na's mantel buiten," en Daan zag, dat zij in derdaad een langen, warmen mantel in een hoopje op den drogen grond dicht bij de deur had ach tergelaten Zij sloeg hem om, toen zij in den killen lentenacht buiten kwa men, maar of zij liep of stond of ging zitten, bij elke beweging van haar lichaam viel het omhulsel open en lieten de dunnen rose bee nen zien, die Rosalinde wel, maar Daan niet geërgerd hadden. Evenals alle figuurschilders en vermoedelijk alle doctoren, was hij ge wend naar het menschelijk lichaam te kijken en het te bestudeeren. Hij meende, dat het juist iets voor Veronica was, om vanavond in balletcostuum te verschijnen, omdat zij altijd wilde dat het volle licht op haar zou schij nen, maar hij maakte geen aanmerking op haar gebrek aan kleeding. Hij vond, dat de soort en hoeveelheid, die gedragen werd, een zaak van gewoonte was en dat twee rose bee nen niet erger waren dan hetgeen 's avonds in een schouwburg of salon te zien was. „Qéef mij een sigarette," zei Veronica, toen zij in een klein huisje, uit het gezicht waren gaan zitten. Toen zij haar aanstak, leunde zij dicht tegen hem aan, zoodat haar hoofl zijn arm raakte en zij hem „lieven, ouden Daan". De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden- te bepalen: voor zoover noodig met intrekking van het bepaal de in 'vorengenoemde beschikkingen le. De leveranciers van thee en koffie aan detaillisten zullen ook nog in het tijdvak van 29 December 1917 tot en met 12 Januari 1918 aan detaillisten thee en koffie mogen afleveren en wel op een hun door een de taillist over te leggen Bon No. 3 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. thee. Bon No. 5 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. thee. Bon No. 8 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. 2e. Gedurende het tijdvak aanvangende 1 Januari 1918 en eindigende 15 Januari 1918 zal door detaillisten aan verbruikers nog thee en koffie mogen worden afgeleverd en wel1 op: Bon No. 9 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. thee. Bon. No. 26 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. Alkmaar, 2 Januari 1918. HINDERWET. BURGEMEESTER en- WETHOUDERS van ALKMA AR brengen ter algemeene ken nis, dat zij bij hunne besluiten van heden, vergunning hebben verleend lo. aan C. BAKKER aldaar, tot het op richten van twee electro-motoren, resp. van 1 en 2 P.K., voor het in beweging brengen van een koffiemolen en een brander, ten 'ienste van het maliën en branden van bloembollen en koffieboonen. in het perceel ACHTERDAM Wijk C, No. 21) 2o. aan de N. V. CACAOFABRIEK „JAVA" aldaar, tot het uitbreiden van de genoemde fabriek, door het bijplaatsen van een electro-motor van 16 P.K. en een pers, in het perceel DWARSSTRAAT STATIONS WEG, Sectie C, No. 2674. Alkmaar, den 3 Januari 1918. Burgemeester en Wethouders xoomoemd, G. RIPPING, Voorzitter. OONATH, Secretaris. het verzoekschrift. De rechter beschikt zoo spoedig mogelijk op het verzoekschrift, na verhoor of behoor lijke oproeping van partijen. De rechter willigt het verzoek in, indien hem summierlijk blijkt, dat de huurder gedu rende den huurtijd zijne verplichtingen op behoorlijke wijze is nagekomen, en dat voor de opzegging overigens geen geldige reden bestond. Hij bepaalt dan tevens een termijn van ten hoogste zes maanden, gedurende wel ken de huur na het eindigen van den overeen gekomen huurtijd zal voortduren. De rechter kan den termijn op schriftelijk verzoek der huurders, na verhoor of behoor lijke Oproeping van den verhuurder, eens of meermalen telkens met ten hoogste zes maan den verlengen. Het verzoek geschiedt vóór 't verstrijken van twee-derde gedeelten van den bepaalden termijn. Deze blijft loopen totdat de rechter omtrent de verlenging heeft be schikt. Is ingevolge de Huurcommissiewet omtrent den huurprijs der woning bij einduitspraak beslist, dan blijft die huurprijs ongewijzigd' van kracht. Is die wet ten aanzien van de wo ning niet van toepassing of is omtrent den huurprijs niet bij einduitspraak beslist, dan noemde. De jonge man 'vond het niet prettig, omdat zijn geest vol was van de blauwe zee te Tal Pedn en de blauwe diepten van Rosa linde's oogen; maar drie jaren geleden was lnj met Veronica in verhouding gekomen, die zij platonisch noemde en waarvan hij sprak als „bijna er in gcloopen". Er was een too- neel geweest, dat hij; zich met tegenzin herin nerde, maar waarin hij duidelijk gesproken had. Dat zij niet boos gebleven was, scheen hem meer een bewijs van haar edelmoedig heid dan van volharding, en na een tijd van terugtrekken en koelheid waren zij in den Iaatsten tijd veel samen geweest. Zij was heel coquet maar zij noemde alles vriendschap en beweerde zusterlijke belangstelling të voe len voor de hartszaken van haar vrienden. Maar in een paar gevallen had de ontdekking dat er werkelijk een hartszaak bestond, over al alarm verwekt. „Wat heb je gedaan? Hard gewerkt?' be gon zij vanavond. „Ik ben naar Tal Pedn geweest," zei Daan. „Alleen „Neen. Men de Knoxen en de Cloudesby's." „Fietst mevrouw Cloudesby?" „Ja." „Zij ziet er niet naar uit. Zij heeft meer het voorkomen voor een auto. Zij behooren niet bij ons en1 zullen het nooit doen." „Maar zij zijn hier," zei Daan. „Zij zullen niet langer hier blijven. Het meis je zal met haar neef trouwen en dan zal het moedertje ook wel weg gaan." „Mevrouw Cluodesby is langer dan j-, Ve ronica.' „Wees niet dom en vat het niet letterlijk op, Daan. Het zijn kleine menschen met geen groot doelwit voor oogen en die niets te doen hebben. Zij hooren nier niet, zeg ik je. Ik hoop dat jij je tijd niet bij haar verkwist. Ons werk is het moeilijkste en meest veel- eischende werk van de wereld." (Wordt vervolgd). ALRMAABSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1