DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. fitn j. Lisas. Opgave Wol. Opgave Was. Melkprijs. Rijwielbanden. 1918 In Vroeger Dagen. 13 Honderd en twinstigste Jaargang AbonnemeRUOfljs bli vooruitbetaling p. 3 maanden f 1.65, fr. p. post f 1.90. Bewijsnummers 5 ct. Adveitestleprijs 15 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrnimte. Br. tr. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij WOENSDAG Herns. Coster Zn., Voordam C 9, Tel. 3. 10 JANUARI. Militie. Na het geharrewar op de vredesonderhan delingen te Brest-Litowsk, waarvan het slot was dat de heeren voor onbepaalden tijd uit een gingen, dringt zich de vraag naar voren1: hoe zai het er nu mee gaan En dan mag men gerust zeggen, als geen der partijen toegeeft: siecht. Of er veel kans is op inschikkelijk heid? Het lijkt er vóór het oogenblik niet naar, nu een bericht uit Berlijn mededeelt, dat de onderstaatssecretaris Von dem Bus- sche in de groote commissie van den Rijksdag namens den rijkskanselier heeft medegedeeld, dat er geen enkele verandering is gebracht in de instructie van den heer von Kühlmann. Het Wolff-bericht geeft tegelijk met dit be richt weer wat de Tagliche Rundschau en de Volkszeitung hierover zeggen. Eerstgenoemd blad „waardeert dankbaar de taal der Duit- sche zelfbezinning." Het andere genoemde blad verneemt, dat „de verdere ontwikkeling der dingen kalm kan worden afgewacht; of de Russen dat ook kunnen, moeten ziji zelf we ten." Het komt het blad voor, dat zij zulks niet zullen kunnen. Het schijnt dus wel, dat de al-Duitschers Vóorloopig tenminste de overwinning hebben behaald, een overwinning, die voornamelijk ten doel heeft een uitbreiding naar het oosten. De aan Duitschland grenzende Russische provincies, die grootendeels in het bezit zijn van Duitsche of aan den Duitschen adel ver wante landheeren, aan Oost-Pruisen de mees te seizoen-arbeiders leveren en bovendien be langrijke industriegebieden zijn, zouden zij gaarne aan Duitschland zien toegevoegd. Een andere vraag is natuurlijk of zij ge heel hun zin zullen kunnen-doordrijven. Er bestaat toch altijd nog zoo iets als een Rijks- dagbesluit omtrent een „vrede zonder annexa tie". E>e Engelsche regeering heeft in den heer Oeddes een uitstekend verdediger gevonden van het wetsontwerp tot uitbreiding der le- gersterkte. Na een uitvoerig pleidooi van de zen minister-recruteerings-ambtenaar over het noodzakelijke van meer „menschenmateri- aal", is het ontwerp in eerste lezing aangeno men. Ofschoon Engeland volgens den heer Geddes reeds meer dan zeven en een half millioen mannen heeft geleverd en het Brit- sche leger meer dan 4 millioen telt; waar uit dan volgt dat er zeker drie millioen ge dood, vermiftkt, gevangen, „vermist" of op andere wijze aan de d/eermacht onttrokken zijn vraagt hij voor den dienst van Mars terstond 420 k 450 duizend man en in den loop van dit jaar zou de militaire toestand een nog grooter oproep noodig maken. Offers brengen tot voortzetting van den oorlog, daarop dringt ook de Italiaansche mi nister Nitti aan bij zijn propagandarede voor de vijfde oorlogsleening. Italië zou den vrede geen hinderpalen in den weg leggen, want het verlangde naar vrede, maar om vrede te bfaar Bng&vti van 27) Veronica deed hem in alles als een aap na en' dacht, dat dit haar nader brengen zou. Morgen zou zij haar ezel naast den zijnen op de Menwinionrotsen zetten. Zij, had de stoute schoenen aangetrokken en hem ronduit gevraagd of het hem hinderen zou. Zijn stil zwijgen, glimlach en afgewende blik hadden alle toestemming gegeven. Zij bad, dat de morgen zou komen, zij wenschte, dat de nacht voorbij was. Al deze digen en nog veel meer zei de jon ge dame op een Zondagmiddag, in den salon van mevrouw Orchard, toen ziji daar onge- noodigd kwam en er mevrouw Cloudesby, Rosalinde, Daan en vele anderen aan de thee vond. De groote uittocht had al plaats ge vonden, maar Daan ging niet voor Dinsdag en de Orchard's gingen in 't geheel niet. Zij hadden veel vrienden onder kunstenaars, maar zij hielden zich wat buiten de kolonie, omdat zij ouder waren en niets van schilde ren wisten. De groote golf van opwinding over Simon Cloudesby had hen nog niet be reikt, behalve van hooren zeggen en zij had den nog geen poging gedaan om hem te zien. Maar zij hadden gehoord van zijn verwant schap met de twee dames te Hendra en me vrouw Orchard dacht, dat de verrukking van Veronica en het voorkomen van eigendom, dat zij zich gaf, waarschijnlijk niet aange naam voor zijn vrouy waren. ,,Ik ben blij, dat niemand aan de tafel wil zitten terwijl ik schrijf en zien wil hoe ik het doe," zei zij. krijgen, waren er „sterke" regeeringen en volkeren noodig, tot alle offers bereid. Vanuit Amerika komen eveneens berichten over het voortzetten van de toebereidselen om aan den strijd in Europa met succes deel te nemen. De generaal Crewder heeft aanbe volen om elk jaar dat de oorlog duurt, 700,000 man in het leger te brengen en om daaraan te voldoen, is door de militaire com missie van den Senaat thans een wetsvoorstel ingediend tot inschrijving van alle mannen, die na 5 Juni 1917 den 21-jarigen leeftijd heb ben bereikt. Een eigenaardig bericht wordt door Reuter verspreid, een bericht, dat al duidelijk doet zien dat in Rusland tegenwoordig vrijwel al les mogelijk is. Het deelt n.l. niets meer of minder mede, dan dat het ambtenaarskorps van het Rumeensche gezantschap gevangen genomen en in de Peter en Paulsvesting is opgesloten. Het zou volgens Reuter een offi cieel Britsch telegram zijn. Men zal zeker het best doen 'nadere mededeelingen van het op treden van de Russen tegen de bondgeuooten van het tsarenrijk af te wachten. Ondanks sneeuw en kou er is al meege deeld van 26 graden herleefde gisteren de strijd aan het Italiaansche front De Itali aansche infanterie heeft na grondige artillerie- voorbereiding op den linkeroever van de Brenta de vijandelijke stellingen aangevallen, voornamelijk die op den Monte Asolone en den Monte Pertica. Het Oostenrijksche be richt erkent het aanvankelijke succes der aan vallers, door een tegenaanval echter werden deze weer uit de veroverde stellingen geworpen. Het Berlijnsche legerbericht meldt alleen dat de aanvallen mislukten. Wat de Italiaansche legerautoriteiten ons er van zul len vertellen dienen we af te wachten, maar in elk geval blijkt dat de goede geest onder de Italiaansche soldaten zich heeft hersteld. Van den strijd in Palestina komen geen an dere berichten dan over patrouille- en lucht gevechten. ENGELAND. REDE VAN SIR AUCHLAND GEDDES. De Engelsche minister van nationaled. dienst. Sir Auchland Geddes, heeft in het La gerhuis een rede gehouden, waarin hij, o. m. zeide, dat er nu stappen moesten gedaan wor den tegen den tijd, dat de kwesties betreffende het leveren van manschappen het neteligst zullen zijn geworden. Engeland's vechtkracht wint bij den dag Rusland is uitgeschakeld, Italië had een deerlijken tegenslag,' terwijl Frankrijk de handen vol heeft en Amerika nog niet in het krijt is getreden1. Van Brittan- nië en van de bekwaamheid, waarmee het in de volgende maanden met zijn mannenmate- riaal omspringt, hangt alles af. Engeland moet er zich op voorbereiden op het slagceld een grooten rol te spelen, tot Amerika daar optreed. Dat beteekent mannen, meer mannen „U moet eens een middag bij me konten thee drinken om mijnheer Giouoesby te ont moeten," zei Veronica, „ik weet zeker, dat hij u bevallen zal. Hij is zoo origineel." „Maar dat ben ik niet," zei mevrouw Or chard. Veronica keek wat verdrietig en boos. „Hij is een groot genie," mompelde ze. „Men kan niet verwachten dat hij regels in acht ncèmt, die voor ons anderen goed ge noeg zijn. wat hij ook doet, is goed." „Ik houd niet van aanstellerigheid", zei me vrouw Orchard, die dien middag erg tegen- sprekerig was. Maar of zij de aanstellerij van Veronica of van mijnheer Cloudesby be doelde, vertelde zij niet. In ieder geval, toen Veronica haar uitnoodiging herhaalde, zei mevrouw Orchard, dat zij hot nu te druk had, om afspraken voor een middag te maken. „Je moet niet denken, dat wij ons hoofd zullen verliezen," zei zij een beetje later, toen mevrouw Cloudesby en Rosalinde weg wa ren. „Een paar weken geleden hadden we nooit van Simon Cloudesby gehoord." „Wat zou hij het prettig vinden u te ont moeten," riep Veronica uit. „De arme man heeft er zoo genoeg van als iets bijzonders behandeld te worden." „Dat verwondert mij, niet," zei mevrouw Orchard, maar zij bleef er bij, dat ze het te druk had, om hem de volgende week aan het Menwinion Hotel te ontmoeten. Een paar dagen later ging Daan naar Lon den. Rosalinde maakte zich zelf wijs, dat zij hem niet miste, maar het was zeker dat het leven ledig scheen, toen hij weg was. Het le ven was over het geheel 'n teleurstelling. Zij had een deel moeilijkheden op Sceton achter gelaten, maar zij vond andere hier. Zij wenschte, dat zoowel haar vader als Veronica Teal op de Mookerheide zaten. „Het zou voor ons heel gemakkelijk zijn, als zij zooveel van elkander hielden, dat zij voor het leger. Sir Geddes ging den leeftijd na der manschappen die-bij de Centralen strij den. „De Duitschers werden als knapen van 18 jaar naar de loopgraven gestuurd, terwijl de Bntsche leeftijdsgrens 19 is voor de dien sten over zee, de Fransche 20 jaar voor het dienen in het veld en de. Amerikaansche leef tijdsgrens 21 jaar is. voigens Sir Geddes kunnen de Centralen 38 divisies van het Russische front naar het Westelijke overbrengen. Het uitvallen van Rusland zal aan de mo gelijke sterkte van den vijand op het Weste lijk front mêt inbegrip van her Italiaansche, wellicht een 1.600.000 man toevoegen. Zon der met de reserves te rekenen voor speciale diensten op het Russische front. Ware Rus land der alliantie getrouw gebleven, dan zou het niet alleen zijn eigen bezittingen hebben gered, maa,r bovendien een zekere overwin ning hebben behaald. Desondanks is de uit slag van den oorlog boven allen twijfel ver heven, zeide Sir Geddes. Onze legers zijn sterk genoeg en htm stemming is uitstekend. Het Britsche leger telt nu meer dan vier mil lioen man. En als men de verliezen in reke ning brengt, kan men zeggen, dat de inspan ning, die het Britsche volk zich heeft ge troost, niet minder dan 7.500.000 man be draagt. Doch dè regeering is voornemens vloot en luchtdienst uit te breiden en ook moeten de legers aan het front" op peil worden gehou den. Dakrvoor is het noodig een nieuwe lich ting uit te schrijven van 420.000 tot 450.000 man. Deze cijfers moeten als volstrekt noodig minimum beschouwd worden. Daartegenover zullen een groot aantal mannen uit de strijd krachten naar het burgerlijk leven worden te ruggezonden, zoodat de inkrimping der in- dustrieele kracht een stuk minder zal zijn dan het geheele aantal, dat daaraan werd onttrok ken. Vervolgens kondigde Sir Geddas de indie ning van een wetsontwerp aan, ten doel heb bend de gelijkheid in het brengen van offers zooveel als practisch mogelijk te regelen. Hierbij worden opgeheven de certificaten van uitstel voor den aienst en de automatische toevoeging van twee maanden van uitstel. Voorts wees de minister er op, dat in En geland aanzienlijk werk was gedaan tot aan werving der Britsche onderdanen, terwijl na overleg was overeengekomen, dat in de Aliens restriction act een artikel zal worden opgenomen, waarin wordt bepaald, dat in de toekomst vreemdelingen in enkele werkzaam heden niet zullen worden gebruikt zonder verlof. VARIA. HET VERDWIJNEN VAN CARL MINSTER. Door het Wolff-bureau is de volgende le- zeing verspreid over het geval-Minster. Naar wij vernemen, werd de redacteur van het in November en December 1917 te Am sterdam verschijnende radicaal-socialistisch weekblad „Der Kampf", Carl Minster op Duitsch grondgebied door Duitsche grens wachten in de nabijheid van Grevelstein ge vanggnomen, nadat hij volkomen onbevoegd het Duitsch-Nederlandsche grensriviertje de Worms had gepasseerd. Minster wordt er zeer ernstig van verdacht in verbinding te staan met den Engelschen spionnendienst, in 't bijzonder met het bu reau Tinsley te Rotterdam en hiervoor door tusschenpersonen in Duitschland militair- economische spinonnage te hebben bedreven. Reeds heeft hij toegegeven, door een vertrou wenspersoon een brief te hebben doen toe komen aan den chef de bureau van der Kriegsansfelle, Emer, waarin verzocht werd samen weggingen," zei zij op een dag tot haar moeder midden in een van die drukken de stilten, die haar nu zoo dikwijls ovèrvie- len. „Wat bedoel je, Rosalinde?" vroeg me vrouw Cloudesby. Ik bedoel Veronica Teal en Simon Clou desby", zei Rosalinde. „Ik heb je gevraagd, niet op die manier van je vader te spreken," zei mevrouw Clou desby. „Het is oneerbiedig." „Ik gevoel me oneerbiedig", zei Rosalinde. „Spreek er dan in 't geheel niet over." Rosalinde schoof onrustig in haar stoel heen en weer. „Ik vertrouw u n'et, Moeder," zei zij. „Waar ben je bang voor?" „Ik kan niet vergeten en vergeven. Ik ben bang dat u het zal doen." „Zou het je ongelukkig maken?" „Ik zou het niet kunnen verdragen." „Je wilt me geheel voor je zelf hebb'en!" „Dat is niet alles, ofschoon ik weet, dat het meetelt en dat het zelfzuchtig is." Mevrouw Cloudesby zuchtte. „Ik heb je vader gisteren weer ontmoet en met hem gesproken," bekende zij. „Als ik hem ontmoet, kijk ik den anderen kant uit," zei Rosalinde kwaad. „Dat weet ik. Hü heeft het me verteld. Het doet hem verdriet." „Ik hoop, dat het dat doet. Dat wil ik juist. Heeft hij uen mij geen verdriet ge daan „Hij wil ons komen opzoeken, Rosalinde." „Ik wil niet hier zijn, als hij komt." „Dan is het beter, dat je nu weggaat. Hij kan ieder oogenblik komen." Toen zij opsprong, drukte Rosalinde's ge zicht zulk een groot en echt verdriet uit, dat haar moeder er ook ongerust door werd. „Lieve kind, je kent hem niet," riep zij. „Als je het deedt INSCHRIJVING VOOR DE MILITIE VAN DE MANNELIJKE GEBORENEN VAN HET JAAR 1899, op DINSDAG en VRIJDAG VAN 2—i UUR, TEN STAD- HUIZE, VÓÓR 20 JANUARI a.s. mededeeling te doen over onze voorraden grondstoffen voor de'krijgsindustrie. Als zijn handlangers werden verdacht eèn negental personen uit het Westen van Duitschland en uit Berlijn. Van deze konden na korten weder 5 op vrije voeten worden gesteld. KORTE BERICHTEN. Er worden vrouwen gevraagd voor dienst bij dte Engelsche marine. Veel werk kan worden verricht op afgelegen- stations en de groote bases. In Engeland zal voor whisky een maxi mumprijs worden betaald. Waarschijnlijk zal de prijs per flesch ongeveer 1,80 bedragen. Zoodoende zal een g'as 20 cents kosten. De Daily Mail meldt dat er een groot plan in voorbereiding is, om in Engeland alle oud roest, oud papier, keukenafval enz. te verzamelen en voor het vervaardigen van oor- logsmaterieel te gebruiken In Amerika heersdi t opnieuw groote koude, die van het Westen naar het Oosten trekt. Men verwacht, dat deze koude zich ook spoedig in Europa zal doen gevoelen. In concurrentie met de Almanack de Ootha is door een Fransch journalist een Almanack de Bruxelles uitgegeven. De Finsche deputatie die aan de Oos tenrijksche regeering1 de onafhankelijkheid van Finland kwam mededeelen is te weenen aangekomen. Mc. Carmick, lid van het Amerikaan sche Huis van Afgevaardigden zeide in een rede: „Geschut, samenwerking en spoed zijn de drie elementen, noodig om den oorlog in den kortst mogelijken tijd te winnen. De ge allieerden hebben op zijn minst 25,000 zware kanonnen noodig. De arrestatie van den Frartschen oud- minister-president Caillaux verwekte groot opzien. De Fransche pers is van meening, dat Clemenceau door dit besluit groote verant woordelijkheid op zich heeft genomen, maar -dat het recht zijn loop moet nebben. Gisteravond Werd de stad Yarmouth door een Duitschen onderzeeër van zee uit beschoten, waardoor drie personen gedood en elf gewond werden. In de Yereenigde Staten is een wetsont werp ingediend tot inschrijving bij het leger van alle mannen boven de 21 jaar. Volgens de Duitsche opgaven hebben de Geallieerden in 1917 2647 vliegtuigen en 244 ballons verloren; de Duitschers slechts 735 en 34. Een Havas-bericht meldt, dat er groote stakingen uitgebroken zijn te Carthagena, BarranguiLla en Santa Marie. De Spaansche regeering heeft verschillende districten aan de Atlantische kust in staat van beleg ver klaard. Dezer dagen heeft de bekende Engel- sche schrijfster Marie Corelli terechtgestaan, beschuldigd van „hamsteren1". Zij werd ver oordeeld tot 600 boete. Gisteren vroeg had op het station Tra- ciana bij Rzeszow in Qalicie een botsing plaats tusschen den naar Weenen doorgaan- den sneltrein en den op het station staanden sneltrein van Krakau naar Lemberg. Zes sol daten en tien als passagiers reizende spoor wegbeambten zijn gedood en. 50 personen ge wond. „Ik weet gauw genoeg," zei Rosalinde, en zij liep gauw naar haar eigen kamer, waar zij in groote haast hoed en mantel aandeed. Maar zij was even te laat, want toen zij be neden kw£lm, trad haar vader juist de kleine vestibule binnen. „Ik heb gebeld," zei hij. „De bel is stuk," zei Rosalinde. Beiden hadden die blauwe oogen, welke flikkeren kunnen van toorn en koud zijn van zelfbeheersching. Beiden hadden een innc- menden blik on glimlach, die meer uitdruk ten dan woorden. Dien middag stond het meisje stokstijf stil op de trap, alsof zij1 een afscheiding wilde maken, om haar vader weg te houden; terwijl hij naai" haar opzag met een berouwvolle en toch opgewekte uitdruk king. „Ik ben gekomen om jou en je moeder te bezoeken," zei hij. „Waar is eronica Teal," zei Rosalinde. „Daar weet ik niets van". „Heeft zij u alleen laten komen?" „Ja. Zij1 is heel goedhartig." „Ik vermoed dat u moeite moest doen om weg te komen." „Rosalinde!" zei mevrouw Cloudesby ver schrikt boven aan de trap. „Wat zeg je? Wat bezielt je?" Het meisje antwoordde niet. Zij loep de paar laatste treden af, schoot langs haar va der heen en ging 't huis uit. De man en de vrouw waren beiden stil en bedroefd. Rosa linde had zich afschuwelijk gedragen, maar wie kon een steen op haar werpen? „Het ergste er van is, dat ze gelijk heeft," zei Simon Cloudesby. „Ik moest al met een auto manoeuvreeren om vanmiddag hier te komen." Onder het spreken trad hij de zitkamer van zijn vrouw binnen en daar zag hij de voor werpen van zijn huishouding weer, bijeen in haar eenzame jvoning. Ieder stuk in de ka- De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF deelt bij deze aan houders van wol, zoowel veemen, opslagplaatsen als han delaren, doch met uitzondering van fabrie ken-, mede, dat volgens een bij hem ingekomen circulaire van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel dd. 10 Januari 1918 de voorraden bij hen opgeslagen wol, onder vermelding van de soort wol, die in hun be zit is, met bijvoeging van monster, moet wor den opgegeven ten zijnen kantore en wel uiterlijk 18 JlANUARI a.s. Hij wenscht er met nadruk op te wijzen, dat alle opgaven, die op 18 Jlanuari niet zijn in gezonden, na dien datum niet meer aan de Wol-commissie door bemiddeling van het Distributiebedrijf worden opgezonden. Alkmaar, 16 Januari 1918. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF deelt mede, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter alge- meene kennis brengt, dat ingevolge artikel 5 der distributiewet 19-16 een ieder die ZUIVER GEEL BIJENWAS RUW BIJENWAS GEBLEEKT BIJENWAS CANDALLILAWAS CANAUBAWASAFVAL FIBERWAS JAPANWAS BIJENWAS AFVAL MONTANWAS OZOKERIT CERESINE en STEARINE anders dan voor gebruik voor hem zelf of zijn gezin in voorraad heeft, gehouden is op 18 dezer 12 uur 's middags aan het Distri butiebedrijf opgave te doen van de hoeveel heid en -dien aard der partij-en, welk hij in voorraad heeft. De bedoelde opgaven moeten worden gedaan door degenen, aie deze was- soorten onder zich hebben, onverschillig of zij al dan niet eigenaar -daarvan zijn. Hij wenscht er met nadruk op te wijzen, dat alle opgaven:, die op 18 Januari niet zijn in- fezonden, na dien datum niet meer aan de óewijzingsdommissie door bemiddeling van het Distributiebedrijf worden opgezonden. Alkmaar, 16 Januari 1918. De Directeur voornoemd', D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF deelt mede dat de maximum-pro ductieprijs, waarvóór dó volle rauwe melk af boerderij of zuivelfabriek aan den melkhandel in rekening gebracht mag worden, bedraagt voor de le melkzöne ten hoogste 14% cent en voor de 2e melkzöne t-en hoogste 14 cent per Liter. Alkmaar, 16 Januari 1918. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF1 deelt mede dat de maximumprijs- lijst van 17 October 1917, No. 192c wordt aangevuld met: „Herstelde, weder bruikbare rijwielbui-ten- banden, gemerkt X, kleinhandelprijs 3.15." Alkmaar, 16 Januari 1918. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. mer had hij voor hun huwelijk gekocht of hadden zij samen gauw daarna gekozen. Hij herinnerde zich zelfs de boeken op hun plan ken, en 't best van alles kende hij de schilde rijen aan de wanden. Daar hing zijn eigen portret van haar in bruidscostuumfijn en teer. „Toen kon ik schilderen," zei hij, er heen gaande. Het theegoed stond klaar naast mevrouw Cloudesby en zij had juist de vlam van ëen spirituslicht onder een ketel op het blad op gedraaid. Toen ging zij zitten. De aanwezig heid van haar echtgenoot in de kamer maak te haar verlegen. Haar indrukken en herin neringen waren zoo verward en overstelpend, dat zij voor een oogenblik stl bleef. Wat herinnerde zij zich hem. Zijn stem, zijn ma nier van staan, de manier waarop hij naar haar keek, Hoe hadden zij het ooit verdragen gescheiden te zijn? en daar hij toch niet wreed was, door welk geheim was hij dan wreed geworden Hij kwam naar haar toe. „Ben je hier gelukkig?" vr^eg hij. „Ik leefde in vrede", antwoordde zij. Totdat ik kwam!" „Wat moeten we doen?" zei zij. „Wat is de volgende stap? Rosalinde maakt alles moeilijk. We moeten rekening met haar hou den." „Ik houd van1 Rosalinde," zei haar vader. „Wat een dwaas ben ik geweest." Hij ging zitten en nam een kopje thee aan van zijn vrouw. „Ons huwelijkscadeau van de Tufts." zei hij, er vreemd naar kijkende. „Ik vermoed, dat je hun schrijft en van hen hoort." „Heel weinig." „Heb je hun gezegd, dat ik hier ben?" Wordt vervolgd. ALRMAARSCHE COURANT. m r

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1