e I. PKINS Az., Bierkade 11. Telegrammen van heden. ONDERWIJS oogen, zei hi} o. m., is kort geaegd, een leus achtig informatiebureau. Het gaat uit van een land van onverdachte neutraliteit, is niet een vereeniging waar elk buitenlander zich kan inkoopen; maar steunt op Nederlandsch geld, Nederlandsche kracht én Nederlandsche betrouwbaarheid ten bate van de wereld. De omstandigheid, dat in de tweede helft der vo rige eeuw de practische behartiging van het internationale recht te danken is geweest aan den Nederlander Asser, onze ligging, onze relaties en kennisneming van wat er bij vreemden omgaat, en het uitnemende werkma teriaal, dat hier nagenoeg op één plek bijeen- ligt in de bibliotheken van Vredspaltei», Hoo- gen Raad, departementen van justitie en land bouw, koloniale en koninklijke bibliotheek en boekerijen van handelshoogeachool en ko loniaal instituut, dit alles maakt Den Haag bij uitstek geschikt. Reeds was een brief uit Kopenhagen met verzoek om inlichtingen te ontvangen, welke door spr. werd voorgele zen, omdat hij een staaltje gaf, van wat het instituut te doen zal hebben. Opdat men we- te, wat het voorbereidt en verricht, hoopt het instituut eens Of twee maal per jaar een bul letin te kunnen uitgeven in een internationale taal. Minister Loudon noemde de stichting een zuiver Nederlandsche gedachte, een geschenk van Nederland aan de wereld. Het initiatief in dezen vhn hoogstaande particulieren gaf aan de regeering veel grooter voldoening, dan indien het denkbeeld ware uitgegaan van haar zelf Als blijk van hare waardeering zal de regcering aan de Staten-Oeneraal voorstel len. e. a gift ineefis, benevens een jaarlijksche subsidie toe te kenen De Minister, die de drie uitheemscbe woorden in den naam der stich ting juist gekozen achtte, omdat die naam nu in versch ilende talen gelijkluidend kan zijn, spoorde aan, de. deuren zoo spoedig mogelijk te openen, daar hij nu reeds het oogenblik voor dezen arbeid gekomen achtte. DE ROTTEVALSTER MOLEN. De standaardmolen te Rottevalle, dateerend van 1680, welke voor afbraak was verkocht en door Vreemdelingenverkeer te Leeuwarden voor slooperij is behoed, zal eerstdaags naar Leeuwarderi overgebracht en aan de gemeente aangeboden worden, om hem te plaatsen in een der parken of op een der bolwerkan der stad. Deze molen, een graanmolen met wieken van ongeveer 20 Meter lengte, de laatste standaardmolen nog in de provincie, ls ge heel van hout en rust op een open standaard van pyramidalen vorm. waarop hij met een houten spil draaibaar is. Veelal is deze on derbouw betimmerd, zoodat een berg- of woonruimte ontstaat. VROUW VERBRAND. Te Dieren is een 66-jarige vrouw in brand geraakt en aan de bekomen wonden overle den. De brand ontstond vermoedelijk door het wegwerpen van een brandende lucifer in een hoop vodden en papier, die in het woon vertrek op den grond lag. Toen het ongeluk plaats had, was de man zoo dronken, dat hij een hulp kon verleenen en door de politie arrest moest worden gesteld. DIJK VERSCHOVEN. Te Ouderkerk a/d Amstel is de dijk langs de molentocht over een afstand van ongeveer 60 M. verschoven. Even te voren was nog een rijtuig gepasseerd. De molentocht is over de halve breedte versperd. Ruim 10 jaar geleden heeft zich een dergelijk geval voorgedaan. Toen heeft men de tocht aan weerszijden ge schoeid en tusschea deze schoeiingen stut balken geplaatst om den drang van jjen grond te weerstaan. Sommige van deze Val ken zijn thans pis rietjes doorgebroken, an dere een heel eind in dé aarde gedrukt. De bemaling van den polder de „Nleuwe- Bullewijk" kan nu niet plaats hebben, hoe zeer die nu ook noodig is, want men vreest nog meerdere verschuivingen indien de wa terstand in de tocht wordt verlaagd. SCHEEPVAARTBEWEOINO. Ocdurende de week 13 t.m. 19 Jan. is uit zee het Noordzee-Kanaal binnengekomen 1 stoomschip met kolen Naar zee vertrokken 2 stoomschepen. In dezelfde periode van 1917 zijn binnen gekomen 17 stoom- en 4 zeilschepen; vertrok ken 25 stoom- en '2 zeilschepen. MOORDAANSLAG. In de Spaamdammerbuurt te Amsterdam is een moordaanslag gebeurd. Een man, die zekere relaties onderhield met een vrouw in de Van Hoogendorpstraat, en die reeds meer malen had gedreigd die vrouw of haar man te zullen vermoorden, heeft 'haar eenige ste ken ,n den buik toegebracht. Zij is ter verple ging opgenomen, de man is voortvluchtig. N DE CALEDONIA. Het stoomschip Caledonia heeft 't geemen te- droogdok .Zaterdag te Rotterdam, waarin het voor onderzoek geplaatst was, verlaten. De schade bepaalt aiich tot het achterschip en is niet zoo ernstig als verwacht was. Het stoom schip i» nart WUton's Machinefabriek en Scheepswerf gesleept' om te repareeren. DE WONINGNOOD. Het comité tegen woningnood te Haarlem heeft het volgend telegram aan den minister van Justitie verzonden „Ondergeteekenden, de strekking van inge diend wetsontwerp tegen huuroparijving in hooge mate waardeeretóde, verzoeken drin gend dat alle onbillijke huuropzegging tegen zoowel 1 Februari ais 1 Mei ongeldig worde verklaard. Voorts overtuigd, dat zonder spoe- digen nieuwbouw het gezinsleven noodlottig bedreigd zal worden, naast gevaren voor volksgezondheid en aanwas van criminali teit, verzoeken zij, eerbiedig Uwer Excellenties krachtige voorspraak tot erkenning van in zicht, dat, waar de regeering zelve de wo ningcrisis heeft verscherpt door beslagleg ging op talrijke panden voor publieke dien sten en meer nog door de huisvesting van krijgsgevangenen op te dragen aan eene partij, voor wie woningnood voordeel brengt, de regeering verder niet moge aarzelen Te ruggave of vervanging van onttrokken pan den te bespoedigen door nieuwbouw." DE VLUGGE POST. Vrijdagmorgen te 10.34 werd te Leeuwar den een telegram aangeboden voor het Han delsblad. Dat werd per post verzonden naar Amsterdam, en aan het telegraafkantoor al daar ontvangen om.1 uur 45 's nachts, zoodat het om hall drie in handen dier redac tie kwam. En dat terwijl de laatste trein uit Leeu warden via Stavoren 's avonds om 8.43 in de hoofdstad aankomt, en via Zwolle om 8.12 Zou de administratie van het telegraafkan toor in Leeuwarden niet Levér per Van Gend en Loos haar depêches sturen, dan per post t Scheelt uien zegt het Hbld. LIEFHEBBERS VAN STEENKOOL. In -den laatsten tijd moet de politie bijzon der het oog houden op de steenkolentreinen, die aan -den Linker Maasoever te Rotterdam rangeeren, en zich van de S. H. V. naar het Handelsterrein begeven. Telkenmale staan een aantal jongens, vrouwen en kinderen ge reed de deuren der wagens open te schuiven en zooveel mogelijk van de brandstof te be machtigen. Zatermiddag had zich een honderdtal man nen, vrouwen en kinderen opgesteld met het doel de gewone bestorming van den trein te wagen. Eer dit doel echter bereikt was, trad de politie op. Een agent van politie loste een schot in de lucht en dit joeg zooveel vrees aan, dat aan het voornemen geen uitvoering gegeven werd. DE UITKIJKTOREN OP DE BUS- SUMSCHE HEIDE. De ijzeren uitkijktoren op de heide tusschen Bussum en den Crailoschen weg zal voor oud ijzer verkocht worden. De toren vormde het eepig overblijfsel van de voor ongeveer een halve eeuw beroemde renbaan Crailo, midden in de hei, waar Koning Willem 111 vaak de rennen bezocht. UIT KOEDIJK. De heer K. Mol behaalde op de gemeen schappelijke tentoonstelling te 's-Oravenhage met twee inzendingen Angora-konijnen, in de klasse rammen, 1 eersten prijs en eereprija, in d klasse voedsters eveneens een eersten en een een eereprijs. Zaterdagavond hield het Onderling On dersteuningsfonds bij Ziekte zijn jaarvergade ring in, het lokaal van den hear A. Bak. voor zitter de heer C. Beet». Na goedkeuring der notulen, volgde de re kening van den penningmeester, ontvangsten 1512.11, uitgaaf 1498.98, in kas 13.13. Op de Boerenleenbank geplaatst 2646.88. Winst 201.35. Het nu volgende jaarverslag gaf aan, dat 4 bestuursvergaderingen en 1 buitengewone ledenvergadering zijn gehour den en dat het ledenaantal geklommen is van 229 tot 238 en 69 begunstigers. De bestuurs verkiezing had tot uitslag, dat herkozen werd de heer G. Meijer en m de plaats van den heer C. IJfs, niet herkiesbaar, de heer P. Hart. Als lid van den Raad van Toezicht werd gekozen de heer F. Groot, in de plaats van den heer Jb. Visser, niet herkiesbaar. Naar aanleiding van het besluit van den Prov. Bond werd na breedvoerige besprekin gen besloten te trachten volgens eigen regle ment te blijven werken. Het bodeloon bleef op hetzelfde bepaald, voor bijzondere werk zaamheden werd den bode 10,toegezegd. Hierna sluiting. UIT WIJDENES. Zaterdag hield de vereeniging „Hulp bij ziekte" alhier hare jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek dat 1917 voor de vereeniging een gunstig aar was geweest, de leden hadden geen' enke- e maal voor een ander behoeven te werken. Aan twee leden had men een bedrag van 72 uitgekeerd. Dc ontvangst?* hadden in 1917 bedragen 130.65, de uitgaven 80.66, zoodat er een winst gemaakt was van 50. Het zuivere be zit der vereeniging was hiermede geklommen tot 843.16. Als bestuurslid werd in de plaats van den heer S. Singer (niet herkiesbaar) gekozen de heer P, Singer. Als commissieleden werden bij aclamatie herkozen de heeran P. Klaver, M. Visser en Q. Feller. Na de toezegging van den burgemeester, dat de gemeente bij ziekte in 'die gezinnen van gemobiliseerden voor een edra-uitkee- ring zou zorgen, besloot men zich uitsluitend te bepalen tot het doel der ver voor elkander te werken bij ziekte. UIT BROEK OP LANGENDIJK. In 't café Marktzicht vergaderde Vrijdag avond onder presidium van den heer ri. J. Houtkooper, de vereeniging Schuttevaer, afd. Langenaijk. Er werd een commissie benoemd om het plan voor een nieuwe groote sluis achter Ou dorp om, met alle mogelijke middelen te be vorderen. Daartoe zullen alle belanghebben den, gemeente, polders, .banne, tulpbouwver- eeniging enz. worden ultgenoodigd op een nader te bepalen dag ter vergadering te ko men. KORTE BERICHTEN. Door overstrooming van de Nahe (Rijn land) werd een spoordijk ondergraven en stortte, toen een trein er overreed, jn elkander. D,e locomotief en de eerste wagen verdwenen in de rivier de andere wagens schoven in elkander. Men schat het aantal dooden op 80. Donderdag is een trein met verlofgan gers op weg naar Riga in botsing gekomen met een passagierstrein. Tot dusver zijn 25 dood-en en 50 gewonden. Een bakker uit Alfen a.d. Rijn deed zich te Terborg voor als inspecteur van de houtcontrole en gaf voor 100 drie vervoer- bewijzen af. Deswege is voor de Amhemsche rechtbank 4 maanden gev.straf tegen hem ge- eischt. De gemeenteraad van Gouda heeft een verordening op de winkelsluiting vastgesteld; 1 Met—1 Nov. om 9 uur 's avonds en 1 Nov. 1 Mei om 8 uur, behalve Zaterdags en de dagen vóór chr. feestdagen. Een voorstel tot geheele Zondagsluiting werd verworpen. De heer Wibaut, wethouder van Am sterdam, heeft ontkend te zijn aangezocht om op te treden als leider van het crisis-departe ment. Minister Treub, die zich bereid zou hebben verklaard als er geen ander te .vinden was, is evenmin uitgenoodigd. Voor de rechtbank te Middelburg is 9 maanden gev.-straf geëischt tegen twee jonge mannen, die onder IJzendijke een koe stalen en het dier daarop over de grens verkochten aan een Duitscker voor 1100 mark Een vrouw uit Zuidveep (Fr.) is d<for de Heerenveensche rechtbank tot 25 boete of 50 dagen hecht, veroordeeld wegens het voederen van rogge aan haar vee. Op het stationsplein te Breda werd de postkai aangereden door een locomotief der tram. De brievenbesteller slingerde er uit en viel onder de machine, waardoor hij werd overreden. De dood volgde terstond. Zaterdagmiddag is op de reede van Viis- singen aangekomen de „Batavier IV", die door de Duitschers is vrijgegeven en sleep boot Lauwerzee" van hun is overgenomen. Een landbouwer, wethouder van Over slag poogde 700 kilogram rogge uit te voe ren. Toen hij betrapt werd, trachtte hij eerst met 500 en later met 5000 de ambtenaren om te koopen.' Hij werd gearresteerd. Boven de westerscneide is. Zaterdag morgen halftwaalf een vreemd vliegtuig waargenomen, dat spoedig van richting ver anderde. De heer Knobel heeft medegedeeld, dat hij voldoen zal aan het verzoek om in de Tweede Kamer te interpelleeren over de uit zetting van den heer Wijnkoop uit ZwoLle. Te 's-Gravenhage zijn twee mannen aangehouden,-, verdacht van -den diefstal met "braak bij den juwelier Volkers, Noordeinde, in den nacht van 26 op 27 December j.l. ge pleegd. Te Haarlem zijn twee mannen gearres teerd, die handel dreven in artikelen, welke aan de distributie onttrokken waren. Een groote hoeveelheid goederen is in beslag ge nomen. De mannen stalen bij hun patroon de noodige zakken. In de schoenenfabriek der firma O. A. Donkers te Baardwijk ie voor ruim 8000 leer gestolen. Te Sprundel (N. B.) is geheel afge brand de boerderij van C. Lamers. Men ver moed kwaadwilligheid. De drie kerels, die zich in de gemeente Beerta (Gron.) schuldig maakten aan huis- vredebréuk, vernieling en poging tot afper sing, zijn veroordeeld tot resp. 5 jaar, 5 jaar en 3 maand en 8 jaar gev.-straf. In de afgeloopen week kwamen te IJmuiden binnen: 2 stoom- en 2 zeilschepen, tegen 11 schepen in de week te voren. Uit en naar zee 8 schepen, tegen 14 schepen in de vorige week.i Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieuwen Waterweg ingekomen: 11 schepen, tegen/ 51 schepen in 1917. In hetzelfde tijdperk van 1914 kwamen bin nen 191 schepen. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen Trekking van heden. - No. 7011 100.000. No 20799 50.000. No. 3925 1500. Ns. 1781, 2817, 6653, 8281, 9288, 9404, 12546, 13993 en 16929 400. Ns. 13040 en 17888 200.' Ns. 648, 790, 2865, 7268, 8192, 9429, 1Q004, 12014, 12514 en 18956 100. GEFUSILLEERD. BERLIJN, 21 Jan. Uit Genève wordt gemeld: De krijgsraad te Lyon heeft den Nederlandschen onderdaan ötten, die aan de Zwitsersche grens was gearresteerd, ter dood veroordeeld' en doen fusilleeren. OOSTENRIJKSCHE MINISTER-CRISIS. BERLIJN, 21 Jan. (V. D.) De „Berliner Morgenpost" meldt ujt Weenen: De Oos- tearijksche minister-president, von Seidler, heeft zijn ontslag aangevraagd. De minis ter van binnenlandsche zaken, graaf von Toggenburg, is met de vorming van een nieuw kabinet belast. DE ZELFSTANDIGHEID VAN VLAANDEREN? BRUSSEL 21 Jan. (V. D.) Het Centrale Vlaamsche Persbureau publiceert de vol gende mededeeling van den Raad van Vlaanderen: De. Raad van Vlaanderen heeft dé zelf standigheid van Vlaanderen afgekondigd. Tengevolge van deze verklaring legt de Raad van Vlaanderen zijn van den Vlaam- 3chen Landdag ontvangen mandaat neer, om zich te onderwerpen aan een nieuwe verkiezing, die het Vlaamsche volk gele- nheid zal geven, zijn wil aangaande dit sluit van den Raad uit te spreken. STADSNIEUWS. LEVERANTIE AAN DE GEMEENTE- REINIGING.' De levering van het benoodlgde beverteen ten behoeve van -de gemeentereiniging alhier ls opgedragen aan de finna J. C. Theisaling. COLLECTE. De uitgestelde collecte van het armbestuur der Israël, gemeente, alhier, zal nu óp Woens dag 23 dezer gehouden worden. REV. SOC. COMITÉ. Morgenavond belegt het Rev. Soc. Comité In de éocieteitszaal van de Harmonie een vergadering, waar de heer Nestor van Die pen uit Amsterdam een protestrede zal uit spreken tegen de ontvoering van Carl Min ster en Mevrouw Tjaden het woord zal voe ren over Alkmaar en zijn werkloozen-uitkee- ring. REVUE „IK ZAL HANDHAVEN." Op heden, den 21en Jan, '18, vervolgens den 22en en 23en zal in de schouwburg „de Harmonie" o pgevoerd worden de revue „Ik zal handhavend, in één proloog, 3 bedrijven en apotheose. De in scénezetting is geschied door Emi- le de Wandelaer, de regie onder Frits de Jong. Van deze 3 vertooningen der revue zijn 2 avonden bestemd voor de militairen'van het garnizoen en de derde dag voor de bur gerij. Daar de prijzen zeer billijk genomen zijn. zal een groote opkomst ook voor dien avond te verwachten zijn. Voor prachtdecor en schitterende costu- meering is zorg gedragen. Medewerkende personen in 't geheel 45. Een speciaal door den heer Tjeertes, Payglop, alhier in gereed heid gebrachte electrisché installatie zal het effect verhoogen. Daar slechts één avond voor de burgerij kan gegeven worden, is het vroegtijdig voorzien van plaatsbewijzen aan bevolen, teneinde teleurstelling te voorkomen. „TURNLUST." Gisteravond hield de Alkrn. Gymnastiek- ver. „Turn lust" in de Harmonie een feest avond. Bij de opening heette de voorzitter, de heer Stavenuiter, de aanwezigen welkom en richte vervolgens eenige woorden tot den directeur, den heer Poll, waarna hij aan de damesafdeeling een vaandel overreikte. Bij monde van den heer Jansen werd door eenige kunstlievende leden een kleinood: voor dit vaandel overhandigd- De heer Stavenuiter eindigde met den wensch dat veel nieuwe leden zouden toetre den en de vereeniging in bloei zou stijgen. De verschillende gymnastieknummm wer den op uitstekende wijze uitgevoerd. Vooral viel op het keurig werken der heeren aan brug, ringen en hoogrek. De correcte uitvoe ring der stokoefeningen voor dames deze groep behaalde op dep nationalen wedstrijd te Krommenie den' 3den prijs ontlokte den aanwezigen een langdurig applaus. Evenzoo de vrije oefeningen door heeren, die een eer sten prijs in dien wedstrijd wisten te verove ren. Aardig waren de oefeningeh aan de klim- palen voor adspiranten, waarbij ook eenige kleine dreunissen zich duchtig weerden, ter wijl de meisjes met hoog springen en vrije» oefeningen aardig werk verrichtten. Tot slot een tweetal groepen voor dames en heeren, waarna gezamenlijk de Tum- marsch gezonden werd. De talrijke aanwezigen deden bij ieder nummer een welverdiend applaus hooren. N'a afloop der voorstelling konden de dans- lu&tigen nog menig dansje maken. INGEKOMEN PERSONEN. M. P. E. Spanjaard-Wollensiek, E.L., z., Prins Hendrikstraat 40, Haarlem. B. Vos, N.H., koopman, L. Oudorp 7, Dordrecht M. H. Elzevier, D.G., huishoudster, Sta tionsweg 174, Graft. A. C. Apeldoorn, R.K., db., Verdronkenoord 15, Egmond aan Zee. TT. van Gelder, N.H., gasfitter, Over- diestraat 56, Buiksloot. A. Noordenbos, N.H., onderwijzeres, Vogelenzang 4, Z.- en N.-Schermer. M. Kolkman, R.K., postbode, Landstraat 82, Petten. C. Nellenberg, N.H., tuinman, 'Ritsevoort 25, Groenlo. A. H. Gouwe, E.L., kunatsch'lder, Oudegracht 180, St. Pieter F. J. C. Hellingman, N.H Stationsweg 17, Beemster. M.J3oota, N.H db., Westdijk 14, Schermerhom. Wed. H. Emke, R.K., huishoudster, Keizerstraat 12a, Bergen A. J. Schipper, N.H., werktuigk., Oudegracht 12a, Amsterdam. W. J1. O. van den HeuveL N.H., leerl. klerk H.IJ.S.M, Stationsstraat 50, Velsen. N. de Groot, R.K., pakhuiskn., Hofstraat 6, Zaandijk. M. S. Schuit, R.K., db., Hoeverpad 34, Eg- moné-binnen. H. Witsen, N.H., timmer man, Westerhofje 21, St. Pancras. J. J. Balk, N.H., db., L. Oudorp 50, Jisp. P. Coset, R.K., db., Laat 150, Rotterdam. H. Wolff, N.H., behanger en stoffeerder, Geest I, Amsterdam. Ji. M. de Groot-Boij, D.G z., Nieuwlandersingel 42, Purmerend. J. M. de Lange-Wagemakers, O.K., z., Lange- straat 66, Hillegersberg. A. Pel, D.O., z., Laat 137, Dordrecht. E. C. Tuijnman, R.K., db., Fnidsen 92, Bergen. W. J. J. de Lange, R.K., kellner, Lombardsteeg 4, Cu- lemborg. M Femhout, G.K., schippers knecht, Van der Woudestraat 43, Hoogeveen. M* Schleken, N.H„ z., Stationsweg 13, Zijpe. S. Thenisz, R.K., kermisreiziger en schipper. Vaartuig, Amsterdam. P. Dan- nijs, N.H., koopman, St. Anna»traat 23, Veenhuizen. VERTROKKEN PERSONEN. L. Harthoorn, 'N.H-, db., Langestraat 83, Anna Paulowna. C. L. Koersveld, R.K., ass. huish., Verdronkenoord 7, Wervershoof. L. E. Koersen, R.K., sigarensorteerder, Verdronkenoord 45a, Leiden. J. K. Nielen, R K-, z., Oudegracht 105, Amsterdam. H. Bergers, R.K., kok, Laat 106, Amsterdam. I. Lameris, N.H., ass.-apoth. Verdronkenoord 121, Groningen P. M. C. Glavemans, R. K., z., Fnidsen 105, Hardenberg. G. H. Oudhaarlem, R.K., z., Stationsweg 104, Bloe- nwndaal. *P. van der Veer, O.K./N.H., scheepstimmermausknecht, Oosterkolkstraat 23, Achtkarsjjelen L. W. C. Zuiderduin, R.K., z., Nieuwpoortslaan 38, Hillegom. G. Hollenberg, N.H., db., Laat 142, Bergen. A. L. Lindeboom, R.K., reiziger, Wcster- weg 35, Sloten. M. A. Leijen, R.K., z., Westerweg 12, Sloten Wed. J.Temme N.H. z., Oudegr 172, Hoorn. C. C. de Ruijter, R.K., db* Nieuwpoerialaaa 38, Heiloo. J. H. Abbiuk, NjH., kantoorbed., 'itatiousgtraat 35, Almelo. J. en A. Mouissie, N.H., kin- derjuffr. en db-, Metiusgracht 5, Bussum. T. r. Haulez, R.K., grondwerker, Nieuw poortslaan 153, Héerlen. F. C. Hablecht, E.L., z., Lombardsteeg 3, Utrecht. Ji Kolk, N.H., leerl. klerk H.IJ-S.M., Snaarmanslaan 56, Den Haag. W. Koppes, R.K., z., Wes terweg §8, Rotterdam. Hoofd van een gezin. TELBÖRAJriüCH WEBRftERIGHT. 21 Jttffart. BtafegarfeaM éoot het Kat. NederlaadBGh Meteorologisch Isstltont te Da BitAt Gteltlg tot den ttvotd van 22 Januari. Ia het gebied vat de waarneming is de hoogste staad van dan barometer nabij 760 ZnfdduitsQhland. Da laagsta ituid van den barometer 748.2 Haparanda. VERWACHT INSO. Meeat matige tot kraehtlg# iruldnoUelJJke tot zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt wellioht eenfga ragenzelfde temperatuur. BURQ1RLIJKE WAND. OIBORIN 10 Jan. (Levenloos aangageven kind van Marimas Albertus de Lang» en Jonkvronwe Ada Emtr.a Carolineée Stürler de Frietileberg. Jacobu» Simon Johannes Anna, z. v«n Jo hannes Wilhelnws Marie Druiven en Marie Eva Anthonia van der Kroon. 20 Id. Cornelia, z. van Pieter Hop en Dingena Vritrman. 21 id. Marie Helena, d. van Oarrit Nico laai Bronke en Marie Jeanne Puich OV18LED1N: 21 Jan. Everdina Eliubeth Maria Eranoiica Becker 66 jaar. in lioekltaudeu en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens. Telefoon 839. AMSltRDAMSCHt BtUKS Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWKREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleningen. 19 Jan. NEDERLAND. pCt Oblig. N. W. S. van 500/1000 4* 98iAa dito van 1000 4 908/, Obllg. /dito 34 781/4 "te dito 6»7/8 to dito 2 59»/. Ned. Ind. 1915 f 1000 5 100 dito 1916 1000 5 100 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. 1906 fra. 2500-5000 Iwangorod Dombr, OR. 625 Nicolai Spw. 5 4i 100 4 4 4 4 4 Oeconsol. 1880 OR. 625 Rothschild (consols) OR 625 Hope en. Co. 1889-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625. TURKIJE. Bagdad Spw le aerie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en'Credlet-lnstelllngen. Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Hande'sbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Ara. Car Toundry Co. C. v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Ïnlt. Stat. Steel Corp. C. g. A. ultuurondern Handelsvor. en Handelsvennaotsch. ^etupanta Mersantfl Argentina A. nit. Mif. dsr vontenlahdan A. Id. Id. Winstaand. .ndelav. Amsterdam Aand. TSls Co.'s Hand. Mlj. a v Nleron Go's Hanael Mlj. A. Petroleum-Maatiehappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Qec. Hoil. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A Sum. Palembang, Petr. M. afgeat. A BUITENLAND. New Sehlbaieff Petr.Cy.Crt.gew.A. id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mij. A. Steaua Romana Petr. Mlj. A Rubber-Maatschappijen. Amsterd. Rubber Cult. Mlj. Aand. Deli-Batavia Rubber Mij. Aand. Scheepvaart-Mhatsohappljen. Holt. Amerika Lijn A. ld. Oem Eigendom A Holl. Stoomb. Mlj. Aand. Java-China Japan Lijn A. Kon. Holl Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Ned. Ijlcheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Sttoomv. Mij. Nederland BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemlngen. A dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. !a. PreB Deli-Mnatschapplj Aand Sell Batavia Aand. edan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mlj. t. Expl. v. Staatssp Obl. Mlj. t. Expl. v Staatssp. Obl. BUITENLAND. 9 5 4* 90T/8 9 2H/a 20 7 Vis AMERIKA. Atchls. Top. ft S. Té C. v. g. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. trie Spw. Mlj. Oewone Aand. ans City 3outh.%Rallw. Cy. g. A. Mlisourl Kans. ft Tex. C. v. A. ®.-York Ont. St Western A. Mori, ft Wast. Cert. gew. Aand. Jouthern Pae. Comp. A. outh. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. 24'/, Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. 126i/g Premleleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) 3 lOSVis BELOIE. Antwerpen 1887 ty 961|h PROLONGATIE 3»/. pet. Mcdedeellngen. Nederlandsche Staatsfond sen luier. Russische Staatsfondsen verdeeld Tabakken Iets beter voor Medan. Ollewaar- den kalm. Rubberwaarden verlaten. Scheep- vaartaandeelen flauw. Culturen ongeani meerd. Amerika prijshoudend. MARKTBERICHTEN. 30 287/8 88i/, 27 26 ik 28»/, 28 SU/, 891 1027/s 103 194 227 203 V* 1901/m 1508/. 1417/s 73 56 951/s 221 214 214.80 445 193 222 547»/, 911» 41' 841/, 96 214% 2361/» 175 483 419 192 107% 197', 307 270 2781/, 295 281 105 219 233% 271% 527 445% 218% 587% 102% 103 98% 21 an. 988/1# 906/8 787/8 68:, 596/8 997'8 997/, 45% 28 308/, 26a 26»,, 27i;4 27% 194 £27% 73uh 56 95,/, 445 169 193 Hl *477/, 91 •334 174% 428 419 289 307 192y, 269 879 095 299 308/, 105% 221 529 221 277% 585 102% 103 9S% 91 «'As 21'. 19»/. 7'J ALKMAAR. 21 Ja». Aang«v. 19 koiien f 300 a 490. 3 vette kalveren f 190 a 200, er. Ned. pond f 2.-~ a 3—, 11 nuphtere veren f 23 a SO, 49 vette varkens f 0.00 a 1.00 par ned pond. 179 magere shhapan f 2§ a 8S.—lammeren f 0 a AMSTERDAM, 21 Jan. Aanveer 443 vette tëoelen f 1.60—f 1.39—f 1.30—f 0 9S LOB-O.-0.—57 melk- en kalfkoeie* f 280—410, vette kalveren ie bw. f —0 2e kw. f 0 3e kw. f 0.--, 79 nuahtare halverpn f 20—26, 5 vatte varkens, geen handel, 121 «ehapen f 20—49. LAMGEDIJKER GROENTEVEIL1NO, 10 Jan. Rsmmepas f o a a 0.—, bleten per 100 K.Q f 6. per 1000 f a gele nep f uien 1 18.50 a tcliorienM- ron binn. f ,-bult. f a NOORDSCHARWOUDE 19 Jan. Breekpeen f 6.25, roodekool f II.— a 0.—uitschot f 8.—, witte; f 0.— a 0.—, uitschot f 0.— a 0.—, gele f 9.— a 0. uit?eflot f f.— a 0 grove uien f 18.30. stort rood f 10.— a Deensctie witte» f 8.— uitsohot f 7. WARMENHUIZEN 19 Jan. Aardappe len f 0.—. Deensche wittekool f7 a 8.—, uit- rahot f 0.— a 0.—. >n" In SS W"V W /V W W—v Spoorwegen. 26'/i 43 169 308^ 276 222 96 214 800 297/, 24 «257%

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3