DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Maxininiprljzet vin Brandspiritus. FEUILLETON. In Vroeger Dagen. No. 19 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 Abonnementsprijs bil vooruitbetaling p. 3 maanden (1.65, fr. p. post (1.90. Bewijsnummers 5 ct. Advertentieprijs 15 et. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte WOENSDAG Br fr. N.V. Boek- er> Handelsdrukkerij Heros. Coster 4 Zn., Voordam C 9, Tel. 3. 23 JANUARI. NEÜEKLAMJ. De chaos wordt in Rusland steeds groo- ter, alle gezag schijnt verdwenen, het leger wordt een bende, waarvan de soldaten doen wat hun belieft. Gevechten in de straten, waarbij zelfs machinegeweren worden ge bruikt, hebben herhaaldelijk plaats gevonden. Zelfs zieke tegenstanders worden niet ge spaard. Hebben we gisteren onder de tele grammen niet nog vermeld den moord op twee oud-ministers uit het kabinet-Kerenski, die in een hospitaal verpleegd werden? De staat van beleg, thans afgekondigd in St. Pe tersburg, zal wel een maatregel blijken, waar door nog meer bloed zal vloeien, maar of de bolsjewiki bij machte zullen zijn om eenige or de in den toestand te scheppen, is nog maar niet zoo aan te nemen. De in verschillende streken van Rusland heerschende hongers nood zal ook nog wel bijdragen tot het blij ven voortduren van wanordelijke toestanden. Neen, dan was het in Oostenrijk heel wat beter, al was het daar ook lang niet zooals de regeering het zou wenschen. Ook daar vroeg, eischte de menigte vrede en meer voedsel. Het is te hopen, dat keizer Karei beide wenschen kan inwilligen. Hij gaf wel reeds order om het volk meer eten te verstrek ken, maar de vraag is of het aanwezig is. En vrede? Hij kon niet veel anders zeggen dan dat de regeering al het mogelijke zal doen om den algemeenen vrede naderbij te brengen en dat zij geen veroveringen wil en na den1 oor log internationale overeenkomsten van ont wapening en scheidsgerecht. De stakingen in Oostenrijk zijn inmiddels reeds weer geëindigd, een teleurstelling voor hen die hierin zagen het begin van een revo lutie, die alleen een einde aan den wereldoor log zou kunnen maken, nu op het 6lagveld geen ovenvinning door een of andere partij schijnt te kunnen worden bevochten. In Duitschland is de strijd nog alleen van politieken aard. De Vaterlandsche Partei, de partij van von Tirpitz en consorten, doet wat zij kan, om den invloed van het volk te we ren en naar het schijnt niet zonder succes. Uit verschillende dingen is haar werken op te merken. In de eerste plaats heeft de commis sie uit het Huis van Afgevaardigden besloten het Hëerenhuis zóó te hervoijnen, dat de uit breiding van het kiesrecht geen „gevaar" meer oplevert, door welk besluit de kiesrecht hervorming voor onbepaalden tijd is opge schort. En dan is de militaire censuur stren ger dan ooit te voren, zoodat het geen won der is dat dr. Mehring daar in het Heerenhuis tegen op kwam. Volgens den Weenschen cor respondent van de Frankf. Ztg. heeft het op treden van de Duitsche vaderlandsche partij erg nadeelig gewerkt op de verhouding tus- schen Oostenrijk en Duitschland, nadeeliger zelfs nog dan eenige agitatie of vleierij van de entente. Het aftreden van den Engelschen minister Carson schijnt een aanwijzing tot een nade rende oplossing van de Iersche kwestie. Als afgevaardigde van Ulster, de streek, die zich Neer bat Kngetoab van Mcw. AHied ikfgwufc. 31) „Hij is je oom Simon," zei mevrouw Clou desby. „Hoe komt het, dat ik nooit van hem ge hoord heb?" „Je bent heel dom, Tony. Dat weet je toch wel, hè?" zei Rosalinde. Tony's blik was de gewone vereeniging van sluwheid, spotlust en ondeugd. „Jelui waart op Sceton allen even dom als ik," herinnerde hij hen. „Wist jelui, dat hij tienduizend pond per jaar verdiende?" „We weten het nu ook niet," zei Rosalin de, we hebben het maar hooren zeggen. Wie heeft het je gezegd?" „Amy schijnt alles van hem te weten. Zij is er ook erg op gesteld hem te ontmoeten, ik ook." „Omdat hij tienduzend pond per jaar ver dient. Wat een laag staand jongmensch ben je, Tony." „Je zult hem vanmiddag zien, als je thee komt drinken op de rotsen," zei mevrouw Cloudesby. „Ik zal komen," zei Tony, en toen moest het gesprek deftiger worden, omdat zij het grasperk voor het huis bereikten, waar Sir Lucius, Lady Tuft en Amy, allen in kerk-toiL let, hen opwachtten. „Ik zei, dat we om één uur koffie dronken, Anna," was Lady Tuft's verwijtende begroe- het meest tegen de aanhangige regeling had verzet en waar daarover reeds ongeregeldhe den voorvielen, zou hij niet mee kunnen wer ken om die regeling door te voeren. En de oplossing, die al zoo lang hangende is, moet toch eindelijk komen, opdat ook in Ierland aan de rechten der minderheden kan worden tegemoet gekomen. In het feit, dat, in het nieuwe wetsontwerp op de legeruitbreiding de Ieren van dienstplicht worden vrijgesteld, mag zeker een aanwijzing worden gezien van een poging tot beëindiging van de Iersche kwestie. Dat het aftreden van Carson zou beteeke- nen een wijziging in de Engelsche oorlogs doeleinden, een wijziging waarmee hij zich niet kon vereenigen, is na zijn brief en het antwoord daarop van Lloyd George niet aan te nemen. Beiden zeggen toch dat alleen het Iersche vraagstuk de aanleiding er toe was. Zooals bekend, was Carson voor een vrede door overwinning. VARIA. AMERIKA ENl DE SCHEEPSBOUW. Archibald Hurd, de deskundige in scheep- vaartkwesties van de Daily Telegraph, geeft in dit blad een overzicht van wat er z.i. mag worden verwacht van den scheepsaanbouw door de Amerikanen. Het zou dwaasheid zijn schreef Hurd te vast te vertrouwen op eén fenomenale pro ductie van Amerikaansche tonnenmaat in de naaste toekomst; want die zal er niet zijn. De toestand van den stalenschepenbouw in de V. St. geeft geen recht tot de opvatting dat er zooiets ais tenminsten bij 6.000,000 ton het getal dat dikwijls genoemd wordt in dit jaar zal worden geproduceerd. Er bestaat aanleiding tot de hoop, dat te zamen met de schepen, die een jaar geleden door de Engelschen en de geaillieerden be steld zijn, de Amerikaansche werven in dit jaar van 1,500,000 tot 2,000,000 ton netto kunnen voltooien en in zee brengen. Indien een grootere productie wordt bereikt, zullen allen, die er bij betrokken zijn, zich goed van hun taak hebben gekweten, want een uitbrei ding tot tienmaal die van 1913 zou buitenge woon schitterend zijn. Het is een fundamen- teele fout om de toekomstmogelijkheden te overdrijven, want de oorlog is een kwestie van hulpbronnen. Engeland heeft drie en een half jaar lang die fout begaan en daarvoor heeft het de boete betaald. Indien Engeland, wat dat speciale punt aangaat, blijft praten over „de 6,000,000 ton van de Vereenigde Staten", zou er wanneer het jaar ten einde zal wezen, een neiging kunnen zijn om te veronderstellen, dat de Vereenigde Staten zijn tekort geschoten, of schoon, indien van die tonnenmaat zal zijn gereed gekomen, een goed resultaat is ver kregen. Verleden jaar heeft Engeland tusschen de 1 100,000 er 1,200,000 ton geproduceerd. Indien het die hoeveelheid in 1918 .verdub belt zal het gepresteerd hebben wat dë ver wachte beschikbaarstelling van materiaal en arbeidskracht kan doen veronderstellen. Bou wen de Amerikanen 2,000,000 ton, dan zul len zij zich evengoed hebben geweerd als het land, dat voorheen zonder mededinger was in dit veld van industrieele bedrijvigheid. DE vJoELINGIEN IN OOSTENRIJK. De staking te Weenen is gisteren opgehe- ting, en weer voelden Anna en Rosaluide iets van de dompte atmosfeer van Sceton. „Het spijt me erg," zei mevrouw Cloudes by, met iets van haar ouden toon, „ik dacht niet, dat we te laat waren. Ik ben bang, dat unju horloge „1 let is nu drie minuten over een," zei Sis Lucius, op het zijne kijkende. „Zullen we naar binnen gaan, Anna? We zijn naar de kerk geweest en hongerig." Rosalinde keek de eetkamer in het Huis in het Bosch rond, en was benieuwd, wat haar oom en tante er van vonden. Zij dacht, dat zij de zware gordijnen moesten' missen en de eenvoudige kleuren en meubelen waarschijn lijk landelijk zouden vinden. Het was een aardige kamer met een groot raam dat in de geheimzinnige schaduwen van het oude bosch keek, maar die niet donker gemaakt werden door de boomen, welke op eenigen afstand stonden. „Het is een aardig huis en tuin," zei To ny toen zijn honger voldoende gestild was, om zijn gedachten bij iets anders dan vleesch en bier te kunnen bepalen. „Een goede plaats voor de wittebroodsweken, hè?" Hij keek plagend naar Amy, die bloosde. „Amy verlangt iets beslissbegon Lady Tufty maar werd in de rede gevallen door haar zoon. „Ik ben klaar," zei hij, bijna knipoogend tegen Amy. „Omtrent haar schilderslessen," eindigde Lady Tuft, en zij verhief haar stem wat, om Tony's onbescheidenheid te dekken. Het was de tweede maal, dat hij in het publiek Amy bijna een aanzoek deed, en hoewel zijn volg zaamheid zijn ouders veel pleizier deed, wenschten zij niet, dat zij dezen vonn aan- ven. De socialistische partijleiders geven als voornaamste reden van het besluit tot ophef fing het feit op, dat de Duitsche partijgenoo- ten zich niet bij de beweging hadden aange sloten. Het werk is overal hervatook te Boe dapest en de rust is hersteld. In het algemeen had de strijd een kalm verloop, alleen te Krakau kwam het tot ernstiger ongeregeldhe den. De arbeiders te Boedapest ontvingen van minister Wekerle de belofte, dat de kiesrecht- hervorming onmiddellijk in behandeling zal worden genomen. Zou de partij van Tisza dit trachten te verhinderen, dan zou het parle ment worden ontbonden en nieuwe verkiezin gen worden uitgeschreven. In een interview met den oorlogscorres pondent van de „Arbdter Zeitung" zeide de chef van den generalen staf, von Arz dat hij de opgewondenheid van de massa's begreep, wier offervaardigheid steeds boven allen lof verheven was en wier verlangen naar vrede hij volkomen rechtvaardigde. Hij hoopte ech ter, dat het gelukken zou, de arbeiders te overtuigen, dat noch de regeering, noch het legerbestuur het tot stand komen van den vrede op eenige wijze tegenhouden. Hij kon de verzekering geven dat noch bij zijne regeering noch onder de verantwoorde lijke personen der overige regeeringen' iemand is, die het vredeswerk zou willen storen of belemmeren. Niemand denkt aan veroveringen en an nexaties, terwijl de tegenstanders, met name die in het Westen, er nog niet geheel aan toe zijn om van veroveringen en annexaties af te zien. De ontruiming van de bezette gebieden is een kwestie, die uiterst nauwkeurig overwogen moet worden. Er bestaan voor deze streken, wanneer zij door de troepen van beide par tijen worden verlaten, werkelijk gevaar. De tegenwoordige toestand van het Russische leger biedt geen waarborg, dat zich geen ben den' zuilen afscheiden en op eigen gelegen heid het ontruimde gebied bezetten, om te stroopen en te plunderen. Over de voedselvoorziening zeide dë gene raal nog, dat deze grootendeels op het be zette gebied is aangewezen. KORTE BERICHTEN. De onderkoning en staatssecretaris van Britsch-lndi'è zullen f :-n conferentie houden over een grondwet voor Indië. President Wilson publiceert een verkla ring tegen de vorming van een oorlogskabi net. Hij zegt daarin, dat doeltreffende maatregelen tot reorganisatie reeds zijn vol tooid. De Engelsche regeering heeft besloten, voor de behoeften van de oorlogsnijverheid, 10.000 acres met vlas te laten bebouwen. Zondagmorgen is te Chiasso de Roode- Kraistrein met 252 Italiaansche oorlogsinva liden, waaronder 96 officieren, gepasseerd. Te St. Petersburg is de staat van beleg afgekondigd, wegens „de aaneensluiting van alle contra-revolutionaire groepen." Alle be toogingen zijn verboden. Het bureau van de Dj en is gesloten en de h oof dredacteur ge vangen genomen. Te St. Petersburg zijn honderden lieden in hechtenis genomen. Op verscheiden plaat sen 'in de stad zijn straatgevechten met gewe ren en machinegeweren begonnen. Op tal van plaatsen zijn reeds barricades opgericht. Een paar oorlogsschepen Uit Kroonstad namen deel aan den strijd. De bolsjewiki hebben de Poolsche com missie van liquidatie opgeheven. Deze maat regel heeft groote opwinding onder de Polen in Rusland gewekt. Uit Londen wordt gemeld dat het af treden van Carson niet te wijten is aan eenig geschil met het oorlogskabiiiet. Hij wenschte nam. „Ik wil werkelijk uitstekende lessen hebben, zei Amy, en zij keek mevrouw Cloudesby sjrak aan. „De beste, die ik krijgen kan." „Amy logeerde in het voorjaar bij kennis sen in Londen, die al de voornaamste schilr dm van onzen tijd kennen," zei Lady Tuft. „Behalve mijnheer Qoudcaby," zei Amy. „Dien kenden zij niet, zij hadden het graag gewild." „Hel" zei Tony. „Je zegt nu „mijnheer". Waarom?" „Wij kennen in 't geheel geen schilders," zei Sir Lucius onnoodig, „en wij kennen al leen het werk van hen, die in de Koninklijke Academie tentoon stellen. Amy zegt, dat iemand een grooten naam hebben en geld verdienen kan, en die toch nooit daar een schilderij inzendt. Dat dacht ik niet. Een week geleden zou ik gezegd hebben, dat in Burlington House onbekend te zijn, een schilder onbekend maakte". „Laten wij thee gaan drinken op de rot sen en hem zien," zei Tony, „ik wil mijn oom Simon zien." Amy zette haar ooren open en keek weer naar mevrouw Cloudesby. „Ik zou overal heengaan, om hem te zien, zei zij. De dirie andere menschén waren allen ver legen over dit enthousiasme, maar de jonge lui letten niet op hen. „Ik geloof, dat er twintig kopjes in Lamor- na's hut zijn," zei Rosalinds tot haar moeder. „Wij moesten er ook maar twintig en massa's eten meenemen. Heel Penryn en Men- winion zullen op onze theevisite komen, als zij denken, dat Simon Cloudesby daar zal zijn." de regeering meer vrijheid bij de behandeling derIersche aangelegenheden te geven. Het gewest Oeorgïè (Trans-Kaukasië) heeft zich onafhankelijk verklaard. Te St. Pe tersburg is reeds een consulaat opgericht. In de hotels en eethuizen in Engeland zal men twee dagen per week geen vleesch kunnen krijgen. Volgens de Parijsche bladen zullen de premiers en ministers van Oorlog der gealli eerden dezer dagen onder voorzitterschap van Clemenceau vergaderen. De Italiaansche minister-president en de minister van Oorlog bevinden zich te Parijs om besprekingen te houden met de Fransche regeering. Uit een beschouwing van het Turksche blad „Tanin" blijkt, dat de staat van beleg in Turkije is opgeheven. Het Engelsche Hoogerhuis heeft met 132 tegen 42 stemmen een amendement in de kieswet opgenomen, dat het beginsel van evenredige vertegenwoordiging invoert. De Duitsche bladen bevatten een tegen spraak van het bericht der „Berliner Mor- genpost," als zou het Oostenrijksche kabinet zijn ontslag genomen hebben. De Labour Gazette meldt, dat in de voornaamste takken van nijverheid in Enge land 4,700,000 werklieden verleden jaar een loonsverhooging van 26.400.000 gulden in de week; dus van 1,372,800,000 gulden per jaar (292 gulden per hoofd) hebben gekre gen. Naar de Neue Korrespondenz uit Rome verneemt lijdt de vroegere (saritsa aan ver standsverbijstering. Het partijbestuur van de Fransche so cialisten heeft besloten om 20 Februari een algemeen Fransch socialistencongres te be leggen, om het standpunt te bepalen, tegen over Clernenceau's buitenlandsche politiek in te nemen. De Duitsche rijkskanselier heeft het zeeppoederrantsoen van 250 gram per maand tot op de helft vernrnderd, zoodat men voor taan nog slechts 125 gram zeeppoeder en 50 gram zeep per maand ontvangt. In de Gaulois heeft Denys Cochin een grootsch plan opgeworpen: Albert 1. koning van België, moet tot koning van Jeruzalem worden verheven. Deze waardigheid zou hem zelfs toekomen als opvolger van Godfried van Bouillon. De Finsche Landdag heeft met 163 stemmen tegen 6 de wet aangenomen, die den joden in Finland het burgerrecht verleent. E ij het enntig i/ oorwegongeluk bij t'S- nabrück, waar een trein met verlofgangers verongelukte zijn 35 soldaten gedood en 62 gewond, van wie een twintigtal ernstig. Uit Zurich wordt gemeld dat minister Clemenceau Poincarré bewijsmateriaal zou- hebben overgelegd, betrefende Briands aan deel in intrigues in Italië, die aan een om- wer. in Frankrijk vooraf zouden moeten gaan 'd moet Briand verboden zijn Frank rijk i .erlaten. Een Deensche combinatie van technici en nuanciers heeft plannen in bewerking voor den aanleg van een 36 K.M. langen tun nel onder de zont van Kopenhagen naar Malmo. De kosten worden op ongeveer 50 millioen gulden geraamd. ZEEOEVECHT. Het Nederlandsche stoomschip „Hebe", van Kopenhagen, dat te zeven uur des avonds te IJmuiden binnen verwacht werd, kwam eerst diep in den nacht aan, omdat het gestopt heeft voor een zeegevecht, dat op ruimen af stand van het schip plaats had. Bijzonder heden konden niet worden waargenomen. De „Hebe" hield zich op grooten afstand, mede uit voorzorg voor een groot aantal passagiers aan boord. „Ben je gewend, om op die manier van je vader te spreken?" vroeg Sir Lucics, op be rispenden toon aan Rosalinde. „Ik ben niet heelemaal gewend om over hem te spreken," zei Rosalinde. Toen stond Lady Tuil, die altijd statig, maar vandaag wat zenuwachtig was, van ta iel op en nam haar zustei met naar den ha- Ion. Sir Lucius volgde haai, maai de jongelui ;cn den tuin in. „We hebben over de zaken nagedacht, An na," zei hij en hij trok den stoel wat dichter bij den haren en trachtte op zijn gemak te schijnen, wat hem echter niet gelukte. Het schijnt bijna, alsof de Voorzienigheid ons hierheen geleid1 heeft." Anna kon niet zeggen, dat zij hun aan wezigheid geen bewijs van voorzienigheid vond, daarom luisterde zij beleefd, maar zweeg stil. „De verloren zoon kreeg vergiffenis toen hij berouw toonde," zei Lady Tuft slaperig. „Ik wilde de zonde niet zoo gemakkllijk of gauw vergeven", ging Sir Lucius voort. „De zondaar moet gevoelen, dat de recht vaardigen hem veroordeelen. Hij moet voor een tijd uitgeworpen worden." „Voor een langen tijd," zei Lady Tuft. „Maar om onverbiddelijk hard te zijn, eeuwig vergiffenis te weigeren, is op zich zelf, een zonde," zei sir Lucius „Daar ben ik zeker van," zei Anna. „Als je echtgenoot geheel ten onder ge gaan was „Zouden wij het ons alle drie te wijten heb ben gehad," zei Anna. „Dat is niet wat ik zeggen wilde," zei Sir Lucius, wenkbrauw-fronsend. „Volstrekt niet. Henriëtte ik gevoelen ons volstrekt niet De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF deelt mede, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien Zijne beschikking van 4 December 1917 no. 3469 afdeeling Crisiszaken, Bureau Nijver heid, betreffende maximumprijzen voor brandspiritus, heeft goedgevonden de volgende wijziging te brengen in den tusschenhandelsprijs voor brandspiritus in flesschen, die hierbij als volgt wordt vastge steld: A. bij levering aan grossiers in flesschen van 0,7 liter ad. 85 pet. 0.7214 per flesch franco geleverd, emballage ongefrankeerd te retoumeeren. Flesschen door afnemers ter beschikking te stellen of tegen berekenden prijs terug te nemen. B. Bij levering door den tusschenhandel, waaronder begrepen grossiers aan den klein handel (winkeliers) in flesschen van 0,7 li ter ad 85 pet. 0.77 Va per flesch, franco ge leverd, emballage ongefrankeerd te retour- neeren. Flesschen door afnemers ter beschik king te stellen' of tegen berekenden prijs te rug te nemen. Dat de op 4 December 1917 bij den han del voorradige flesschen brandspiritus van afwijkenden inhoud en sterkte tot en met 15 Februari e.k. alsnog kunnen worden verkocht tegen de hieronder vastgestelde maximum prijzen. 0,7 L. 0,7 0,7 0,8 0,8 0.8 0,8 90 92 95 65 90 X 92 oe I 0.78 - 0,76J - 0,79 - 0,81 - 0,81 0,87 - 0,99 klVlnSand'ér'wlnkeller" kle""'""leL f 0,80 0,81 - 0,84 - 0,86 - 0,90 - 0,92 0,95 I 0,01 - 0,95 •.07# »,- 1,01* 1,05 Da Directeur vooraoemd, D. SCHENK. Alkmaar, 23 Jaautri 1918. DE ROTTERDAMSCHE ZEELIE DEN STAKING GEËINDIGD. Naar we vernemen zijn de moeilijkheden in de Noordzeevaart tot oplossing gekomen, fusschen de Scheep vaartver een ig ing en den Cuutralcu Boud van Transporlarbeiders is een regeling getroffen, die voor de zeelieden, muien zij buiten convooi varen, belangrijke verbeteringen brengt. In convooi wordt de bestaande regeling gehandhaafd, zijnde op gage 40 pet. toeslag en en premie van 20 per reis, betaling van nachturen als overwerk voor de nachten, die de bemanning in een Neuerlandsdie haven aan boord vertoeft. Ten einue missing van convooi te voorkomen zal ue ^manning dag en nacht aan boord zijn, doch iedere reis minstens 36 uren vrijaf heb ben of zooveel langer als het lossen en laden van het schip toelaat. Buiten convooi 2al op bovenstaande gages en premies een extra toe slag worden betaald van een maand gage voor iedere rondreis of een halve maand voor een uit- of thuisreis, buiten convooi vol bracht. De Scheepvaart- en Steenkolen-Maatschap- achuldig". „Ik geloof, dat ik het begrijp," zei me vrouw Cloudesby. „Als Simon ten onder ge gaan was, zou je hem aan zijn lot overgela ten hebben, maar nu hij onverwacht gestegen is tot den kruin van den boom, wil je weer notiiie van hem nemen." „Zoo zou ik het niet willen opvatten," zei Sir Lucius, „ik vind hetzelfde van Simon vandaag als ik gisteren en' eergisteren deed. Maar familietwisten zijn zeer onaangenaam en ongepast. Als wij hier blijven, zullen we zeker je echtgenoot ontmoeten. Je ziet zelfs, dat Amy het wenscht. Je wilt hem dus mis schien wel doen weten, dat wij in de gege ven omstandigheden bereid zijn, hem te er kennen, te ontvangen. Wij weten niets van zijn werk of zijn roem. Die overwegingen gel den bij ons niet." „Ik zal hem overbrengen, wat je zegt," zei Anna langzaam. „Je kunt er bijvoegen, dat wij den tegen- woordigen stand van zaken moeilijk en onge- wenscht vinden", zei Sir Lucius. Bepaald", zei Lady Tuft. „Hoe moet men weten of jelui gescheiden zijt of niet? De menschen moeten over jelui praten." „Dat doen ze zeker", maar wij hooren ze niet", zei Anna. 7eg Simon van mij, dat ik vind, dat de verhouding zonder uitstel geregeld moet worden", zei Sir Lucius. „Het uitstel wordt niet gemaakt door Si mon Ik heb je gezegd, dat wij op Rosalinde wachten. Zij zweert, dat zij niet bij ons wil wonen, en z ijkan niet alleen wonen." ,.I aat haar dan weer naar school gaan", zei Sir Lucius. Wordt vervolgd. ALKMAARSCHE COURANT. Maximum verkoop* prijzen voor den tusschenhandel aan inhoud. Sterkte. grossiers. X X Maxhnum verkoops prijzen voor den tusschenhandel, waarom Maximum verkoop prijzen voor den

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1