Dagmeisje, Ift flinke dienstbode. DACMEID of WERKSTER. DAGMEISJE, een net Dagmeisje, .AWfoaCH Voordans CU, Alteaar. I ft I- 36% m ADVERTENTIEN. PIETER. 0EVHAASD zoo krachtig zijn stem zou laten klinken, dat ze gehoor vond. Krachtig applaus. De voorziter, den heer R Zomerdijk, stelde hierop de volgende motie: de vergaderden te Alkmaar in een' door het Rev. Soc. Comité belegde vergadering in de Harmonie bijeen, gehoord de uiteenzetting van den heer Nestor van Diepen, protesteert met kracht tegen de schandelijke ontvoering en overval van den Duitsche revolutionair Carl Minster, die in ons land een toevlucht zocht tegen het onrecht in Duitschland hem aangedaan, alsmede tegen de uitwijzigingen door sommige territoriale bevelhebbers tal rijke revolutionnairen aangedaan en dringt er bij de regeering op aan om <ie terugzending van Carl Minster te eischen en de uitwijzin gen in het belang van het vrije woord «inge daan te maken." Deze motie werd onder algeheele instem ming aangenomen. Mevrouw Tjaden, hierna het woord beko mende, zei de, dat men op dezelfde gronden waarop men tegen het onrecht Carl Minster aangedaan protesteert, strijd voert voor de ontrechte slachtofefrs dezer kapitalistische samenleving. Spr. hoopte van avond nu eens debat te krijgen. Met een gevoel van groote dankbaarheid constateerde spr. dat er in Alkmaar een nieu we victorie behaald was. Alkmaar heeft nu de hoogste steunregeling van het land, daar is wat goeds geschied. De overwinning is echter gedeeltelijk. De uitkeering aan gehuwden is beslist onvol doende. Tijd om te rusten was het dus niet. Dit is trouwens in geen enkel land het ge val. Gaat men nu rusten, dan komt er ver derf. De gedeeltelijke overwinning, spr. wil er met nadruk op wijzen, is behaald door het proletariaat dat demonstreerde en niet door een paar personen. Men neemt reeds wraak op enkele personen die aan de demonstratie deelnamen, maar als het lied van den strijd weer gezongen moet worden, dan zullen ook hun stemmen zich weer mee verheffen. Spr. wees er op hoe bourgeois en midden standers zeggen, dat van velen de uitgekeer de centen naar den koekbakker en de kroeg gaan. Spr. vraagt met welk recht deze lieden zich dingen toe willen eigenen, die zij een prole tariër wel uit den mond willen rukken. Als het waar is, dat er borrels zijn gedron ken van het geld, dan ontzegt spr. den bour geois het recht dit een werkelooze kwalijk te nemen, al doet spr. dit wel. De borrel wordt gekocht in de drankhuizen' waar de Ned. re geering ook nu nog het kostbare graan laat opdrinken. Wanneer het ernst was, dan streed men nu voor de drooglegging van ons land. In de kerken klonk Zondagavond tegen ons, zegt spr., het „wee u" Christenen behoo- ren niet te eischen, zog heette het. Spr. vraagt waarom een christen het recht niet mag eischen voor den onrechte. Wat deden de Israëlieten toen zij uittogen uit Egypteland? Zij moesten de gouden en zilve ren-vaten eischen en namen die van de Egyp- tenaren mede. De werkeloozen hebben 1 O-tallen van jaren hun arbeid aan de gemeenschap gegeven en is het nu onchristelijk en onbijbelsch als zij nu zeggen „geef ons nu een weinig terug wat wij zeiven door ons zwoegen hebben' verdiend en voortgebracht?" Spr. hoopt, dat een voorganger van de kerk waartoe zij zelf behoort, daarover met haqr eens een openbaar debat aandurft. De kanselheeren staan alleen stil bij de in- dividueele schuld, maar zwijgen over de roe pende schulden van onzen tijd: alcoholisme .'ii kapitalisme. Spr. hoopte, dat het in Alkmaar ook tot het houden van religieus socialistische samen komsten zou komen. Spr. zou dan vergeving vragen voor het feit, dat de kerk mede schul dig staat aan de verschrikkelijke dingen van het kapitalisme. Spr. zou dan bidden ver lost te worden van den mammon het kapita lisme en zijn heerschappij Ook in arbeiderskringen wordt over de steunregeling gekankerd. Voor spr. is dit een oorzaak van diepe smart, omdat de wangunst de proletariërs tegen elkaar in het harnas jaagt. De proletariër die het voorrecht heeft te arbeiden, mag niet wangunstig rijn op zijn broeder, dte niet arbeidt en misschien een paar g Ideu meer ontvangt, hij dient zijn or ganisatie te versterken, om te bereiken, dat hjj met zulke lage loonen geen genoegen meer nemen moet. Spr. noemde het schandelijk, dat een gemeente-werkman slechts 15 per week verdient. Hem wordt zijn verhooging tegen zijn wil niet opgedrongen, zooals den burge meester, hij moei voor zijn verhooging strij den. Hij moet vakbonden vormen, waarin niet naar de enkelen wordt opgezien, opdat die het werk doen, maar waar ieder medewerkt. De kracht ligt voor den arbeider in het „pro- letaren vereenigt u". Onder de arbeiders moet tevens komen een dienstweigering aan de kroeg. Spr. hoopt, dat door de werkloozen- beweging het alcoholisme een trap zou krij gen, (Applaus). Spr betoogde hierop uitvoerig, dat geen enkele arbeider voldaan mag zijn, ook al heeft hii het goed, zoolang er één arbeider gebrek lijdt. Spr. hoopte, dat de groote strijd voor het socialisme, in Rusland begonnen, voort zal groeien tot het socialisme verwezen lijkt zal worden. De betere maatschappij zal er komen. Het parool moet worden: „één voor allen en allen voof één". (Applaus) De heer Jansen had met genoegen de speek ster voor het eerst gehoord. Reeds 32 jaar volgde spr. de stroomingen in de maatschap pij en was het voor 7/g met het gesprokene met de spreekster eens. Spr. begreep evenwel de samenvoeging van christendom en socia lisme niet. Z. i. had de spreekster het te wei nig over de plichten van de arbeiders gehad Ook in de toekomstige samenleving zal het leven zijn lasten kennen. De mensch had als individu ook den plicht zich tot mensch te maken. Spr. laakte het in de arbeiders dat zij steeds en overal elkander vliegen afvangen en gaf cte spreekster in overweging het volk nog meer te wijzen op den plicht, zich tot een re delijk mensch te ontwikkelen. In haar oordeel over de bourgoisie moest de spreekster ook begrijpen, dat zij zoo waren krachtens hun Opvoeding. De lieer Kouwenberg betoogde, dat juist de kerk en de priesters de arbeiders afhielden van den strijd voor da rechten van den mensch. Mevrouw Tjaden, de debaters beant woordende, zeide, dat ook rij den arbeider steeds voorhield er naar te streven rijn plicht te doen. Dit moet een ieder. Geen mensen kan zeggen steeds zijn plicht te doen. Als mensch, als patroon beoordeelt zij; de bour geois met zachtheid, maar zijn klasse bestrijdt ze fel tot die klasse verdwenen is. Spr. be sprak hierop den ontzaggelijken invloed dien de kerk nog heeft. Spr. wilde zich van de kerk niet vervreemden, maar de menschen met het socialisme vertrouwd maken. Voor ver warring van kerk en godsdienst waarschuw de spr. De religie gaat boven de kerk uit. De voorzitter sloot hierop de vergadering met er op te wijzen, dat de christelijke arbei ders in den klassenstrijd steeds achteraan stonden. ONDERLINGE ALKMAARSCHE GLAS VERZEKERING. Op de bovenzaal van café Central had gisteravond de algemeene jaarvergadering plaats van de deelnemers in de Onderlinge Alkmaarsche Glasverzekering. Bij de opening zeide de voorzitter, de heer Jb. Cloeck, dat de commissiaris-boekhouder door de inrichting der convocatie, op de ach terzijde waarvan men kon lezen het verslag over het boekjaar 1917, (zie ons blad van 22 Jan.), het hem had gemakklijk gemaakt. Veel te zeggen was thans onnoodig. In de vier vergaderingen, die het Bestuur heeft gehouden men komt elke 3 maan den bijeen was het aangenaam steeds den snellen vooruitgang der vereeniging te kun nen constateeren De stijging, aangegeven door de grafische voorstelling van den commissaris-boekhou der, is dit jaar grooter geweest dan ooit te voren. Maar ook is er, zooals men uit het verslag kan zien, nooit voor zoo'n groot bedrag ge broken n.l. voor ruim 900, terwijl voor een bedrag van ruim 400 nog gebroken is, doch nog niet vernieuwd, omdat men geen glas kon krijgen. Dat bedrag aan breuk zou in normale om standigheden nooit zoo hoog zijn. Een ge volg van een en ander is het bestuursvoorstel om den inlegbasls met 50 pCt. te verhoogen, een vergelijking met andere maatschappijen doet echter zien, dat men daarmee b$ de Alk maarsche nog goedkoop ia. Daarna verklaarde hij de vergaderig voor geopend. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige jaarvergadering werd door den secretaris, den heer W. M. H. Pels, het jaar verslag uitgebracht, dat wij op verzoek van het bestuur, naar aanleiding van den daartoe in de vergadering uitgesproken, wensch hier laten volgen. Hoewel onze vereeniging, wat het aantal verzekerden en het totaal verzekerd bedrag betreft, door geen enkel voorgaand jaar overtroffen werd is het mij niet mogelijk M.H. in dit verslag een juichtoon te leggen. Te genover de hoogere cijfers van verzekerden' en verzekerd bedrag staat dit jaar 'n aanmerke lijk hóóger schaaecijfer Ruim 1200 I Bijna het dubbele van 1916, welke schade-post (ik acht het een éérste plicht van het Bestuur eener „Onderlinge" den leden een zoo juist mogelijk inzicht in de zaak, die immers hun zaak is. te geven) welk schade-cijfer zeg ik evenwel nóg geflatteerd is wegens het niet- opnemen daarin van een bedrag van circa 400.waarvan toevallige omstandighe den, voorloopig voor geruimen tijd, de ver effening zullen verhinderen. Quantitatief (en natuurlijk door de hooge, zéér hooge glas- prijzen ook qualitatlef) zéér hoog was in het afgeloopen jaar de breuk! Om die reden meende het bestuur dan ook een wijze poli tiek te voeren door den inlegbasis, nog steeds gebaseerd op den vroeger norma len glasprijs, voor alle deelnemers met 50 pet. te verhoogen I De juiste cijfers omtrent alle aangelegen heden der vereeniging zullen u door het ver slag van den C. B. bereiken! Ik voor mij zal mij bepalen tot de mededeeling dat het aantal polissen steeg van 464 tot 534, het verze kerde glas van 47119.tot 53733. terwijl het aantal schadeposten 158 bedroeg. Het is duidelijk dat bij een aanwas van cir ca 12 pet. van den inlegbasls tegenover een stijging van de geleden schade met ruim 100 pet. (de schade in 1916 bedroeg slechts 653.deze schade door den u aanstonds voortesteuen omslag niet ten voile gedu<i zo» zijn, zoo de omstandigheden een volstrekte vereffening veroorloofd hadden. Vrees voor te groote sprongen, hoop op een ruime op brengst van het nog bruikbare glas en op een gunstig jaar 1918 gaven den doorslag bij het, in beginsel vaststellen van den omslag over 1917, dien de meerderheid in uw bestuur feitelijk te laag achtte! Zooals u ziet, M.H. redenen genoeg om de juichtonen uit mijn verslag thuis te laten en deze te bewaren tot gunstiger gelegenheid. Trouwens, zij zouden een wanklank vormen in de muziek die wij dagelijks te hooren krij gen en die somberder en dreigender zal klin ken naarmate de oorzaak die ze verwekte lan ger duurt! Wij zullen echter, M. H., ondanks dat al les onze kin niet op ons onderste knoopgat leggen. Vertrouwen op onze eigen kracht, voorzichtigheid, en' beleid zullen ons onge twijfeld over de moe'lijkheden heen hel pen, terwijl voor hen, toegerust met verstand, durf en initiatief zich het perspectief opent van een toekomst vol van, uc wil niet zeggen onbegrensde, maar dan toch van zéér ruim begrensde mogelijkheden. De vroeger bestaande verhoudingen op economisch gebied zijn de laatste jaren zoo danig gewijzigd dat die gevolgen daarvan niet kunnen uitblijven 1 De meest zichtbare uiting van de mentali teit van het menschdom in ons land niet al léén maar in ieder land en bij iedere natie is de zucht naar het maken van winst, veel winst, en nog meer winsten. Natuurlijk is die drang naar bezit! die is ieder normaal mensch ingeboren. Het opzweepen echter daarvan die als een soort besmetting iedere ziel heeft aangetast is onnatuurlijk en op den' duur verderfelijk! Tegenover het „Wee den overwonnene" van vroeger kan men nu stel len het „Wee den kooper" van tegenwoordig, want werd vroeger het koopen in veel geval len „begunstigen" genoemd, het is nu in even veel gevallen precies het tegenover gestelde; op een' dikwijls onredelijke manier wordit de prijs van bijna alle artikelen opgedreven en ik heb hier niet alléén die artikelen op het oog die in winkels verkocht worden, neen M. H., groot- en kleinhandel, fabrikant, kapitalist, boer en werkman doet er aan mee, allen die wat te verkoopen hebben, 't Zij hun goed of hun arbeid. Bij allen is het motto „Haal wat je kunt," na ons komt misschien de zond vloed. Tal van bonden die geslachten van koopers en verkoopers bijéénhielden rijn ont knoopt. Eerbiedwaardige relatiën van groot vader op vader en van vader op zoon rijn ver scheurti en worden niet meer hersteld. En deze wijzigingen zullen zich in aile bedrijven, ook in die buiten den handel openbaren. Laat mij echter niet verder uitweiden over de ge volgen van de gruwel-preiode die wij door maken, zonder ook de keerzijde van de me daille te bekijken. Nieuwe bloeiende indus trieën zijn ontstaan die vroeger door buiten- landsche concurrentie geen schijn van een kans op slagen hadden. Den verstandigen en beieidvillen koopmanen industrieel zal 't be trekkelijk gemakkelijk vallen terrein in bezit te nemen waarvan hij vroeger zelfs op den zoom zijn voet niet durfde zetten. Den man die weet te wachten, zich de gelegenheid dienstbaar weet te maken, en die met een rede lijke dosis verstand, en initiatief begaafd is: dien man is de toekomst I En dit geldt m.i. niet alléén het individu, maai evengoed de corporatie, de gemeente, en den Staat. Hen die het besturen van dien staat, die gemeente, die corporatie hebben op zich genomen wachten zeker nog moeielijke dagen: het heldere bcht van de toekomst, dat altijd nog op de zwartste duisternis gevolgd is, zal echter de groote winst zijn voor dat moeilijke werkl De voorzitter bracht den secretaris rijn dank en merkte op, dat het jaarverslag wel deed blijken, dat daarin de middenstander' 'seml pjooav jaq bub Aan de orde was thans het verslag van den commissaris-boekhouder, den heer Hoks- bergen, die zich geheel refereerde aan het op het convocatiebiljet gedrukte verslag Alleen wenschte hij een drukfout te herstellen, n.l. deze, dat de glasprijzen sedert 1913 niet met 150, doch met 350 pCt. zijn gestegen. Ook ;d voor le heer H. Lind, als penningmeester rekening en ver antwoording. De uitgaven hadden Eedragen 1618.02 y,, de inkomsten 1640.zoodat er een batig saldo was van 21.96 y,De ge- heele reserve zal echter dit jaar stijgen tot 1113.29. Onder, dankzegging werd de penningmees ter gedéchargeerd Het rapport van de commissie van onder zoek bestaande uit de heeren J. D. Appel, J H. Elfrimg en H. Bruin, was bij afwezigr heid van den rapporteur, den heer J. D. Appel bij den secretaris ingekomen. Er bleek uit, dat men de rekening volmaakt in orde had bevonden en niets aan lof had voor de ad ministratie van den commissiaris- boekhou der. -- Aan de orde was thans het voorstel van het bestuur, om, tengevolge van de hooge glasprijzen, voor alle deelnemers den inleg basis met 50 pCt. te verhoogen. Mocht na de crisis de prijs dalen dan zal ook deze ver hooging m verhouding tot een lagen' per centage teruggebracht worden, zooals die voorzitter bij de toelichting zeide. Het voorstel werd zonder stemming aange nomen. De omslag voor het jaar 1918 werd in overeenstemming met .het bestuursvoorstel iteld op 70 pGt. van den inlegbasis n.l. die lieer Hokabergen "werd het f man deel overzicht. Daarna vastgesti 50 pCt. 50 pCt. voor de breuk, 10 pCt. voor onkosten en 10 pCt voor het reservefonds In plaats van het aftredend en niet her kiesbaar lid van de commissie van onderzoek den heer J. D. Appel werd benoemd de heer J M. Jansen. Met groote meerderheid van stemmen herkoos de vergadering de bestuurs leden, de heeren J. Cloeck en C. J. Hokaber gen. Bij de rondvraag vroeg de heer Hilde- ring of de vereenging ook aansprakelijk is, als bijv. bij een opstootje de glazen' worden ingegooid. De voorzitter wees er op, dat volgens het reglement z.l. de vereenging het risico moet dragen. Zij zal dus aansprakelijk rijn of rij er thans eventueel aan zou kunnen voldoen, weet hij niet, doch dan' zal men allereerst ook het reservefonds moeten aanspreken. De heer Bruin vraagt, hoe de nieuwe agen ten hebben gewerkt, waarop de voorzitter antwoordt: Kranig, aan hen is het voor een groei deel te danken, dat de vereeniging zoo is vooruitgegaan. De heer Hoksbergen, terugkomene op de opmerking van den neer Hildering, meent, dat de bedoelde risico voor de vereeniging wel wat bezwaarlijk is. De voorzitter is daar voor niet ongerust. Hlet komt in zoo'n geval juist zoo mooi tot zijn recht, dat de vereeni ging is een onderlinge. Dan juist zal men gevoelen, dat de 500 leden, de groote schade van enkelen met elkaar hebben te dragen. De heer Hoksbergen is toch van meening, dat het bestuur eens moet overwegen of op dat punt geen reglementswijziging noodig is. De voorzitter neeft daar niets op tegen. Men weet dan echter zijn standpunt. De heeren Lind en Pels verklaren het melt den voorzitter eens te zijn. De heer Jansen merkt op, dat men in het uiterste geval de 100 pCt. zal moeten beta len en zoover zal 't wel nooit komen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter daarop de vergadering, met een woord van dank. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 22 Januari. MISHANDELING VAN EEN AGENT VAN POLITIE. Op 20 Juni 1917 werd de 30-jarige pak huisknecht te Hoorn Adrianus B., die bij de melkfabriek tegen den directeur stond op te scheppen en ver van nuchter was, door twee agenten van politie aangepakt, teneinde hem van 't terrein te verwijderen. Hij gaf den agenit P. Zwart eenige slagen tegen het hoofd, voor welk feit hij tot 14 dagen gevangenis straf werd veroordeeld. Tegen/ dit vonnis kwam hij in verzet, aange zien hij het liever met een geldboete wilde af maken. Van het feit zelf kon hij zich niets meer herinneren, omdat hij zoo zenuwachtig was geweest. Agent Zwart gaf de schuld van B.'s optre den aan het misbruik van sterken drank. Als hij nuchter is, valt er niets op hem aan te merken. Hij past den laatsten tijd goed op. wil eert beter leven aanleggen officia- wil het nog eens met hert pro- beeren en eischt nu 15 boete subs. 10 da gen hechtenis. BELEEDIGING. Beklaagde juffr. Naalke H. was op 8 Jan. reeds gedagvaard, doch daar noch beklaagde noch getuigen waren verschenen' wad deze zaak heden opnieuw voorgedragen. Thans waren de getuigen present, hadden de vorige maal den trein gemist. Naalke N. had op 11 Juni haar buurvrouw juffr. S., beleedigd door haar allalei onsma kelijke woorden naar het hoofd te slingaen. De beleedigde verscheen thans in de zaal met een1 schreiende baby in haar armen. Overi gens was dit een speciaal Heldersch - cachet dragend zaakje, spoedig behandeld en eischte het O. M. tegen bekl. ƒ15 boete subs. 10 da gen hechtenis. DIEFSTAL VAN OLIEKLEEDEN. Gerrit W., oud 18 jaar, van beroep kermis reiziger, nu bakker en H. J. ten H., zwierven in den avond rond onder Huiswaard, gem. Koedijk en stalen daar uit Jn tweetal op de akkas staande schuurtjes eenige oliekleeden, aan vaschiilende landbouwers toebehoorende en een paar laarzen,. Beklaagden, thans ged., in het huis van bewaring, akenden het feit en vaklaarden dat oliegoed in Alkmaar te hebben verkocht aan den opkooped D. voor 3.75, De laarzen behoorden aan den land bouwer Bus te St, Pancras. De officier meende deze jongens niet met dezelfde maat te moeten' meten. Bekl. W. is reeds eenmaal xeroordeeld. Eisch tegen W. 4 maanden en tegen ten H. 2 maanden gev. Ten H. vroeg voorw. veroordeeling. Vadediger mr. Leesberg wees er op dat W. zijn mededader ten H. kost en ondadak heeft gegeven en hem zoolang heeft onderhouden totdat ze beiden niets meer te eten hadden. Pleiter vraagt dus voor W. die waer thuis kan komen bij' zijn moeder die een landbouwbe drijf voert, lichtere straf en pleit ook voor 2e beklaagde voorw. vaoordeeling, of wel dat zij zullen worden veroordeeld tot de reeds in voorarrest doorgebrachte hechtenis. (Wordt vervarigd). AM9TBRDAM9CME &BUBS OffAV« VWS hot Steeteleenlngen NEDERLAND. Obllg. M. W. S. van 500/1000 dito van 1000 4 Ohlig. dito 34 dito dito dito dito 2 Ned. Ind. 1915 f 1000 5 dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4£ Nicolai Spw. jg 100 4 Geconsol. 1880 OR. 625 4 Rothschild (consols) OR 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625. 4 TURKIJE. Bagdad Spw !e serie 1004 4 BRAZILIË. ftrading Ln. 1898 20/100 3 Provinciale en GemeenteL Leuningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlet-lnsteillngen. Amstardamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbfa. Aand. Nsderlandsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Induatrieele Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Cultuurondern Handelaver. en Handelavennooiteh. Sompanla Mercantll Argentina A. Gitfi. MIJ. der Vorstenlanden A, HI. Id. id. wlnstaand. Handelsv. Amsterdam Aand, Keers van 22 Jan. IS fu. pCt - 97o/u 90 u •0% Têls ft Co.'s Hand. Mlj. A v Nierop a Co's Handel MIJ. A. Petroleum-Maatschappijen. Dordtschs Petr. Ind. Aand. Qoc. Holl. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v, Petr. br. A Sum Psismban.". Pair, M. afgeit. BUI i (INLAND. New Scbibaieff Petr.Cy.Crt.gew.A. Id. Id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mil. A. Steaua Romans Petr. Mlj. A Rubber-Maataehappljen. Amst0rd. Rubber Cult. Mlj Aand. Dell-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A. ld. Gem. Eigendom A 9TU/U 00»/is 791/4 6 «8/6 58«/i« 99»/i« 09»/u Holl. Stoomb. Mil. Aand. (wa China Japan Lljn A. on. Holl. Lloyd, land. Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned. Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A, BU1TENI AND Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemlngen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. Id. Pref Dell-Maatschapplj Aand Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer Spoorw. Obl. Mlj. 4. RxpL v. Staatssp Obl. Mlj. t. fix pi. v Staatssp. OW. 4} BUITENLAND. AMERIKA. Atohis. Top. ft S. F« C. v. g. A. Denv R. Orande Spw. C. v. A. 45 278/, 287/, 30 268/w 261/, 271/, 261 5014 88 102l| IO214 194 22714 BO8I/4 190%, 14014 148 731/, 56 95 V, 2237/, 21114 214.25 450 169 19314 264 221 54814 31% 418/, 841/1 96 218 234 174", 487 420% 294 303 200 302 278 285% 300 284 30»/b lOIV, 220% 231 271% 528 445% 120 277% 589 102% 103 9874 Irie Spw. Mlj. Oewone Aand. ans City South. Rallw. Cy. g. A Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.-York Ont. A Western A. Norf. ft West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. 83 83% South. Rlw. Vot. Tr. Qew. A. 237/, 23% Union Pac. Railr. Cv. C. g. A. 125% 425% Premleleenlngen. NEDERL ND. Amsterdam Stad 1874 100—) 3 IOöm/,4 BELOIE. Antwerpen 1887 2462% 1 09 28 a/, 25i-4 27 25lA« 507/, «Ö8/4 102 .228 192 149% '43iVi, 73 951/, 2248/4 219 218% 450 194 204 148 &l7/k 94 214 034 173»/, 428 421% 290 807 201 801 274% |82 809 289 J06/l, 105% 322 529 2028/, 270 102% 103 99 O®"/» 9 21»/, 19% TVis 257/, 90'A, 9 11% 20% W1A# PROLONGATIE 3»/, pet. Mededeelingen. Nëderlandsche Staatsfond sen lager. Russische Staatsfondsen prijshou dend. Tabakken en Oliewaarden stil. Scheep vaart bij opening willig doch zakten midden- beurs in en ook het slot was flauw. Culturen vast. Amerika inzakkend. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 22 januari. Mextegedarid door te Kon. Neder landash Mirtearologisefe hatttuttt te De Büdt Geldig tot den avond van 23 Januai. Ia hsi gebied vaa de waarneming is da hoogste stand van dan barometer onder Ml Znlddultsahland. De laagste stead van don barometer 756.3 Dan Helder. VIRWAOÏTINO. Matige, ia het westea an noorden tijdelijk kraohtigft mfdel^ka tot zuidwestelijke wind, betrokken of nwaar&ewolkt, met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele ragenbuien, relfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. OITTROUWDt 23 Jan. Johannes Pletar van Hagtan en Baufaje Andriesma. QEBOREIif 22 Jan. Antonius Qorardus Johannes, z. van Johan Gerhard Eragein ara Justine Geracdfno Zwaga. 33 Petrus Johannes, z. van Petrus Ob- dam en Johanna Kramer. OVERLEDEN: 33 Jan. Helena Oeertruida Schubart, gehuwd met Pieter de Geus, 67 jaar. MARKTBERICHTEN. LANQEDIJKER GROENTEVEILING 22 Jan. Rammenas f 0.a a 0.bleten per 100 K.G f 0.per 1000 f a gele nep I uien 1 17.— a 18.50, sehomnee- mt klura. f buit. I a Rooiekoot t« snort III.—, 2e soort f sturt 1®,—fsle la soort I 0.—. 3e soort f 7.—, Jatert f 8.-, witte le saort f 8.—, Se aoort I 7.—. NOORD8CHARWOUDE 22 Jan. Breakpeen f 6.25, roodekool f II.— a 0.—stort f witte f 0 a CL—, uitschot f 8.— a 10.0, gele f 0.— a 0. uitschot f Y.— a 8 grove uien f 10.50. stort rood I a Deensohe witte f 8.—, uitschot f 1. WARMENHUIZEN J 22 Jan. Aardappe len f 0. Deensche wfttekool I 7.a 8.—, uit schot f 0.a 0.- Uien f 18.50 a 24, Uitschot f 9.10 all—. Gele kool f 9.— aO.Uitschot f7a8. Peen f 0.f Roodekool f 11.— a 0.—, uitschot f 8.— a 10.— Hiermede hebben wfj de ear (f kennis ta geven van de geboorte vsra onzin Zoora K. HARINGMUIZEN./ T HARINQHWIZBIS— PlJFSR. Taenhnlnen, 22 Januari 1918. Hsdaa overleed ome geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw Helena a«ortr„1<t» Kshsbert, echtgenoot» ven den Heer P. DB GEUS, In den ouderdom vaa 67 Jaar. Uit aller naam, P. DB GEUS. Alkmaar, 13 Jan. 1018. Vognumaohe buurt 19. IJ" 9 <ii Voor da vela blijken van deel neming, ondervonden bi| het over lijden van onze geliefds Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffr. Wed. C. J. M. LEIJD1NQ—dbJonoh, betuig ik, mede namen* de familie, mijn hartelijke* dank. M. M. e. LEIJDINO. Alkmsar, Tuinstraat 31. 1 v 1 De Hear an Mevronw PREIJER— Wbocher betuigen hunnen harte- lijken danh voos de vela blijken ven belangstelling bij de geboorte van hunne Btoahter ondervonden. Alkmaar, 13 Jan. *10. GEVRAAGD BEN MET niet beneden de 16 Jaar. Adree te bevr. bureau v. d. klad. Tegen I Pebrnarl of later go- vrnagd een Adres STEIJNSTRAAT 41. niet onder dan 16 jaar, of een WEKHVrBU. STATIONSWEG 25. Juffrouw VAN DER WAL. Mag- dalenastraat, vraagt een niet heneden 19 jaar. 0EVRAAGD Te bevragen bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3