DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. gekloofd eikenhout tegen een prijs van 16,70 por 100 K.G. BRANDHOUT. Centrale Keuken. i Ne. 20 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling p. 3 maanden f 1.65, fr. p. post 11.90. Bewijsnummers 5 et. Advertentieprijs 15 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrnlmte. Br Ir. N.V. Boek* en Handelsdrukkerij Herms. Coster d Zn., Yoordam C 9, Tel. 3. DONDERDAG 24 J A N U A RI. NEDERLAND. Gedurende de laatste paar dagen waar schijnlijk in verband met het mildere weer hadden er op verschillende punten van het westelijk oorlogsterrein inianterie-aanvallen plaats, zoowel ondernomen door de Engel- schen en Franschen als de Duitschers. Van eenig beduidend succes was nergens sprake, het waren meest verkennings-operaties. Ten oosten van Nieuwpoort kregen de Duitschers vasten voet in een vooruitgeschoven Fransche linie. Waar en wanneer het te verwachten groote offensief zal geschieden, is nog niet |e zeggen, daarmede zal wel gewacht worden tot er meer op een gunstige weersgesteldheid valt te rekenen. De minister-presidenten en de ministers van oorlog der geallieerde landen, die met den Italiaan Cadorna onder voorzit terschap van Clemenceau den Tijger confereeren, zullen er wel nader over spreken, want dat het over de vredes-mogelijkheid zal gaan is niet aan te nemen na hetgeen over de inzichten én oorlogsdoeleinden dier hoeren is bekend geworden. De heeren zullen zich wel verheugen over 't telegram van gisteren door ons op het laatste oogenblik vóór het afdrukken ontvan gen waarin het Petersburgsche Telegraaf- Agentschap mededeelt, dat van' de vredeson derhandelingen niets meer te verwachten is, wegens het Duitsche imperialisme. Nu zij men er op bedacht, dat het P. T. A. geen on beperkt vertrouwen verdienthet eenige door dit bureau omtrent de besprekingen te Brest- Litowsk verspreide bericht bleek later onjuist te zijn 1 Maar in elk geval, als het bericht' juist is, werpt het een eigenaardig licht op de hou ding der Russische onderhandelaars. Immers, toen Trotzky de vorige week naar de hoofd stad terug ging, stonden de onderhandelin gen toch zoo, dat, al waren ze dan niet merk baar opgeschoten, er toch ook niet gewan hoopt kon worden aan een gunstigen uitslag. Daarom bleven dan ook speciale commissies bijeen ter bespreking van verschillende pun ten. En nu ditl „De Russische revolutie moge niet in staat zijn annexaties af te keuren, maar zij weigert brutale annexionistische bedoelingen te dek ken met het blad der democratie. De beteeke- nis der onderhandelingen is, dat zij in het Duitsche imperialisme, de zinsneden door haalden, geleend uit de democratische klee- renkast en de wreede werkelijkheid der gewa pende bezetting hebben aangetoond." Zoo staat er, waarop dan volgt de mededeeling, dat er van de onderhandelingen niets meer te vernachten is. Zou de heer Trotzky tijdens zijn verblijf in Petersburg pas die „annexio nistische bedoelingen" ontdekt hebben? Zoo niet, dan is het toch zeker vreemd, dat hij ze niet nog aan de groene tafel duidelijk aan wees. De boosheid van Trotzky tegenover de Oe- kraine, omdat deze republiek met de onder handelingen met de centralen doorging en dan nog wel sprak over de bepaling der gren zen, zonder dat Rusland daarbij tegenwpor- dig was, is zoo hoog geloopen, dat hiji alle betrekkingen met dien jongen staat heeft ver broken. De Oekfaine had zich vergrepen aan „de moraal der revolutie", die geen geheime overeenkomst met imperialisten toelaat. De kansen op vrede tussclicn de midden- mogendheden en de Russische voorraad schuur zijn daardoor zeker niet kleiner ge worden. Hoe zal het Duitsche volk en vooral het Oostenrijik-Hongaarsche het opvatten, als van vrede met Rusland niets terecht komt? Zal, men in de monarchie ook dan nog geloof hechten aan de verzekering, dat er niet naar verovering gestreefd wordt of zal men de schuld van de mislukking der onderhandelin gen alleen op Duitschland schuiven? De on derdanen van keizer Karei, die zoo graag vrede willen en daaraan,veel meer uiting ga ven dan het Duitsche volk, zullen zeker al zeer slecht te spreken zijn over het afbreken der besprekingen. VARIA. DE BELGISCHE REGEERING EN DE 1 PAUS. In een nota heeft de Belgische regeering ge antwoord op de vredesboodschap van den Paus van 12 Augustus l.L waarin o.m. staat De rechtschapen lieden in alle land zullen er zich met de Belgische regeering over ver heugen dat het onrecht, waarvan België het slachtoffer is geweest en de noodzakelijkheid van herstel erkend zijn door de hoogste zede lijke autoriteit van het Christendom, welke aandachtig toeziet opdat het begrip van het goede en het kwade niet te midden van de hartstochten en den strijd der menschen ver nietigd of gewijzigd wordt. Onder den indruk dezer woorden heeft de regeering de mogelijkheid overwogen om binnen de mogelijke grenzen, mede te werken tot de verwezenlijking van den dubbelen wensch, waardoor de pauselijke Boodschap was bezield; het verhaasten van het einde van den huidigen oorlog en het terugkeeren van een dusdanige ramp onmogelijk te ma ken door het aanvaarden van een samenstel van waarborgen, die bestemd zijn om het heerschen van ijecht boven macht te verzeke ren. België grijpt gretig de gelegenheid aan, welke door den edelen stap van Z. H. wordt geboden om opnieuw tegenover de beschaafde wereld datgene te verklaren, wat de president der Vereenigde Staten heeft neergeschreven: „Vóór het Duitsche ultimatum streefde Bel gië er 6lechts naar om in goede verstandhou ding met zijn buren te leven en het betrachtte met nauwgezette rechschapenheid eiken plicht die de neutraliteit oplegde. Wanneer er één land is dat het recht heeft te verklaren dat het de wapenen heeft opgenomen om zijn be staan te verdedigen, dan is dit stellig België. Het wenscht vurig dat er een einde zal wor den gemaakt aan het onmetelijk lijden der be volking, doch het zal slechts een vrede aan vaarden, die het tezamen met een billijke schadeloosstelling, waarborgen biedt voor de toekomst en de onschendbaarheid van het Belgische Europeesche en koloniale gebied en voor een militaire, politieke en economis che onafhankelijkheid, onvoorwaardelijkheid en zonder beperking. Herstel voor geleden schade, waarborgen tegen1 een hernieuwing van den aanval van 1914, dat zijn de onmisbare voorwaarden tot een rechtvaardigen vredé. SAKSEN EN DE VREDE. In de Saksische Tweede Kamer kwam het Maandag tot scherpe aanvallen tegen de re geering, wtgens het bekende telegram van den koning aan de vaderlandspartij, waarin de koning zich een voorstander betoont van den vrede met territoriale waarborgen voor de veiligheid. De socialistische vice-president Fraesdorf oefende zeer scherpe critiek uit op de werkzaamheid van de vaderlandsche partij en verklaarde, dat de meerderheid van het volk op een geheel ander standpunt staat. De Saksische regeering komt in tegenspraak met de rijksregeering en met de bondgenooten te Weenen en'de koning was naar zijn meening slecht ingelicht en werd door zijn ministers slecht geadviseerd. De minister van binnen- landsche zaken verklaarde, dat het bewuste telegram hem was voorgelegd en door hem was- goedgekeurd. Hij nam derhalve ook "de volle verantwoordelijkheid op zich. De Sak sische regeering is van meening, dat het waarborgen der grenzen zal moeten plaats hebben 'Tot hoever dit zal gaan, kan een kwestie van gedachtewisseling zijn. De Sak sische regeering wijst echter het verwijt van annexionistische bedoelingen terug. De eco nomische toestand behoort niet den doorslag te geven voor het sluiten van den vrede. Ten slotte verklaarde de minister, dat ook de Sak sische regecring streeft naar een eerlijken vrede, waardoor Duitschland wordt bevei ligd. KORTE BERICHTEN. Ministers Orlando, Alfieri en de chef van den Italiaanschen marinestaf, zijn naar Londen vertrokken. Craig, de welbekende Ulster leider is eveneens als Engelsch minister afgetreden. De Narodni Prava meldt dat Roemenië de uit de Dobroedsja weggevoerde Bulgaar- sche gijzelaars terug laat koeren. Luitenant-veldmaarschal Franz von Höfer oud plaatsvervanger-chef van den Qoslenrijkschen generalenstaf is overleden. De Tatïin raadt de Turken in Rusland aan bij den verwachten strijd in Rusland, hun aaneengeslotenheid krachtig te handha ven. - De Argeniijnsche senaat heeft met alge- meene stemmen de overeenkomst met Frank rijk en Engeland over den verkoop van den Argentijnschen korenoogst bekrachtigd. De Manchester Guardian verneemt uit Ionden, dat de conferentie van eerste-minis- ters te Parijs over de oorlogsdoeleinden zal beraadslagen. Het militaire departement in Zwitser land heeft een ontwerp nopens een arbeids organisatie ter bewerking en verbetering van den bodem ineengezet. Dit komt op de voorbe reiding van burgerlijken dienstplicht neer. Te Dusseldorp zijn de directeur, de boekhouder, de chemicus en nog een vierde ambtenaar, die het filiaal van de „Gross Einkaufsgesellschaft Deutscher Konsumver- eine" bestuurden, na eene gehouden verifica tie gearresteerd- als verdacht van verduiste ringen ter waarde van een millioen Mark. Friedberg, ondervoorzitter van het Prui sisch ministerie, is tot gevolmachtigde van Pruisen bij den Bondsraad benoemd. Havas meldt, dat Malvy is beklaagd ten eerste van op het grondgebied van de repu bliek en in zijn hoedanigheid van minister van binnen,landsche zaken den vijand te heb ben ingelicht over militaire diplomatieke plannen van Frankrijk en ten tweede den vij and in de kaart te hebben gespeeld door mui terijen, te verwekken. De KölniSche Zeitung verneemt uit Ko penhagen, dat de Russische regeering de ver volgen van de haar weerstrevende pers voort zet. Ze verbood het verschijnen van de Djen en de Wetsjemeje Wremja. Te Praag (Bohemen) hebben alle Tjechische arbeiders gestaakt. Een betobging, waaraan 100.000 personen' deelnamen, werd gehouden, De bladen zijn geschorst. In Frankrijk is een nieuw weekblad ver schenen: le droit des peuples, een orgaan van socialistischen, nationalen en internationalen arbeid en van de verdediging van de belan gen der Elzas-Lotharingsche, Belgische en Fransche vluchtelingen. Uit Rome wordt gemeld, dat prins Wil helm von Wied zich binnenkort wederom naar Durazzo zal begeven en den Albanees- schen troon weder zal bestijgen. De Food Controler heeft een beroep ge daan op alle gezinnen in Amerika om één vleeschloozen; dag per week in acht te nemen, twee malen per week geen meelspijzen te ge bruiken en twee dagen geen spek of varkens- vleesch. EEN WITBOEK OVER DE ZAND- EN GRRINTKWESTIE. Gisteren zijn de verdere bescheiden, die tusschen de Britsche en Nederlandsche regee ring zijn gewisseld, betreffende den doorvoer door Holland van materialen die als mili taire benoodigdhe^en zouden kunnen worden gebruikt in den vorm van een witboek uitge geven. In een memorandum, dat door dfe Engel- sche regeering aan de Nederlandsche over handigd is, wordt een overzicht gegeven van het vroegere verloop en en huidigen stand van de kwestie. Veel nieuws vinden we er niet in, behalve dan den laatsten zin, die ons van zeer veel belang voorkomt. Hij luidt: Toevallig werd door de Nederlandsche regeering, nadat een lading in België was aangekomen, ontdekt, dat zij bestond uit wapens en munitie, ver borgen onder kiezel. „DE ELVE EN DE BERNISSE," Van gezaghebbende zijde wordt nog naar aanleiding van het Britsche standpunt inza ke het opbrengen van bovengemelde schepen gemeld, dat het Britsche telegram blijkbaar tot strekking had om „stemming" te maken om ons publiek de handen te doen ineenslaan over een zoo dwaas ondernemen der regee ring: Engeland vergoeding te laten betalen voor de onmenschelijkheden van Duitschland Nu het Nederlandsche Witboek over de zaak is uitgekomen en men kan lezen, waar het om gaat, blijkt echter duidelijk, dat onze regeering volkomen in haar recht was en de verontwaardiging der Eugelsche regeering, die trouwens in den latercn brief van 31 De cember reeds geluwd schijnt, zonder eenigen grond is. Reuter had gemakshalve nagelaten, het gewichtigste mede te deelende schepen, waar het om ging, zijn door de Engelsche marine zonder eenig recht of reden uit de veilige zóne in de versperde zóne gebracht en toen getorpilleerd, daarom is Engeland naast Duitschland voor de schade aansprakelijk. Uit de lading der schepen blijkt dat er nocB recht noch reden bestond de schepen, met welke bedoeling dan ook, naar Engeland op te brengen, j Onbetwistbare regel van volkenrecht nu is, dat een opbrenging, die niet alleen achteraf blijkt" onrechtmatig te zijn geweest, maar waarvan duidelijk blijkt, dat ze zonaer eeni- fe reden, „without probable caute," zooals de ingelschman zegt, is geschied, den opbren- ger voor alle schade, hoe ook ontdtaan, aan sprakelijk stelt. De Duitsche regeering is natuurlijkeven zeef aansprakelijk; in geval van schade door onrechtmatige daad, door meer dan één per soon veroorzaakt, zijn alle daders .voor het ge heel aansprakelijk, met dien verstande na tuurlijk, dat de benadeelde slechts éénmaal de vergoeding kan ontvangen. „Waarom heeft men zich niet tot Duitsch land gewend1?" zoo vraagt de Engelsche re geering op verontwaardigden toon. Engeland behoeft daarover niet verontwaar digd te zijn, integendeel. Onze regeering heeft bij herhaling krachtig geprotesteerd te gen den Duitschen onderzeeërsoorlog en Duitschland voor alle schade verantwoorde lijk gesteld, welke Nederlanders daardoor lij den; naar zij weet, dat, zoolang de oorlog duurt, Duitschland deze schade niet zla be talen, zij weet ook dat een actie bij den Duitschen prijsrechter tot niets kan leiden, omdat deze zich onderwerpt aan de door de Duitsche regeering gegeven voorschriften. De Engelsche regeering daarentegen heeft nimmer verklaard, dat" allev schepen moeten worden opgebracht, oók als daartoe geen en kel motief bestaat, ja zelfs de zekerheid aan wezig is, dat er geen contrabande aan boord is; nog minder hejpft zij; ooit verklaard, dat zij zich niet meer bekommert om het door haar eigen prijsrechters erkende recht, terwijl bovendien die prijssrechters hebben doen zien, dat zij dat recht desnoods zullen' handhaven, ook waar de regeering van zins zoude zijn, daarvan af te wijken. DE „ALWINA." Inzake het Nederlandsche stoomschip „Al- wina", dat voor het Engelsche prijzenhof was gedaagd, wegens het vervoeren van contra bande (levering van steenkool aan de Duit sche vloot, die bij de Falklandseilanden in 1914 werd vernietigd) wordt uit Londen ge meld, dat de Privy Council verklaarde, dat de „Alwina" er nooit in geslaagd was, con trabande aan den vijand te brengen, en nooit een vijandelijke haven had aangedaan, en dat de „Alwina" kans had, zich in een on voorzien geval te bevinden, zoodat het vaar tuig op deze wijze aan elke veroordeeling ontsnapt. DE „NIEUW-AMSTERDAM." Gistermiddag is het stoomschip „Nieuw- Amsterdam" nog niet uit Rotterdam vertrok ken Wel is, met de gouvernementen in Duitschland en Amerika overeenstemming verkregen, als gevolg waarvan eerstgenoemd land het vertrek heeft goedgekeurd en laatst genoemd heeft goedgevonden dat het schip naar Rotterdam zal terugkeeren. Thans moet nog zekerheid worden verkregen, dat 't schip op die terugreis niet door Engeland zal wor den opgebracht. De mondelinge garanties daaromtrent moeten nog door het Engelsche gouvernement bevestigd worden. Dit bericht was gisteren op het tijdstip, dat het schip had kunnen vertrekken nog niet aangekomen. DE NEDERLANDSCHE SCHEPEN IN AMERIKA. De Kölnische Ztg. wijdt een artikel aan de Nederlandsch—Amerikaansche oyereenkomst, betreffende de kustvaart. Het blad wijst er op nadat gewezen is op een soortgelijke overeenkomst tusschen En geland en Zweden, dat de Zweedsche schepen die tengevolge van deze overeen komst varen ook wel spoedig getorpil leerd zullen worden. Nu komt hierbij nog het bericht, dat Ne derland 80 van zijn m Amerikaansche ha vens liggende schepen reeds aan de Vereenig de Staten voor kustvaart heeft verhuurd. De neutraliteitsbreuk is bedekt met de bepaling dat deze Hblandsche schepen niet in het versperde gebied zullen gezonden worden, alsofi ze dan minder de oorlogsbehoeften van onze vijanden aouden stillen. Voor ieder neu traal schip dat, waar dan ook, in vijandelijke vaart komt, komt een vijandelijk schip vrij voor de vaart in het versperde gebied. De steun dien de neutralen de Entente ver- leenen blijft dezelfde. De scheepsverschuiving is staatkundig georganiseerd. De neutrale schepen )zijn hierdoor vijandelijke schepen eworden en als zoodanig door ons te be- andelen. Het blad betoogt voorts, dat de Londen- sche declaratie een schip, dat kustvaart tus schen verschillende havens van een oorlog voerenden uitoefent ook dan als vijandelijk schip moet gelden, al is ook zijn eigenaar in woner van een neutraal land en voert het schip de neutrale vlag. Holland en even tueel ook Zweden kunnen het uiteenzetten, zooals zij willen, door de overeenkomst met den vijand zijn de aan dezen uitgeleverde schenen volkenrechtelijk voor ons vijandelij-, ke schenen geworden en de landen die in de zen mlben toegestemd, hebben neu trality aoreuk gepleegd, dat zeggen wij hun h voor de derde maal en daaraan zullen wij ze herinneren, wanneer hun vólksophit- sers zullen trachten, datgene, wat moet ko men, als „Duitsche misdaad" voor te stellen, Wie zich ertoe laat verleiden een van 2 oor logvoerenden m oorlogszaken zulke beslis sende hulp te verkenen, mag zich niet ver wonderen, wanneer de afweer van den ander ook hem verwondt. DE UITVOER VAN RUNDEREN. Naar „De Veehandel" jneedeelt, vordert de runderuitvoer snel. Bijna op iedere lever inga- plaats worden echter enkele dieren te weinig geleverd, zoodat er een tekort is. Dit zal door enkele leveranciers, die ten onrechte niej op de lijst geplaatst zijn, kunnen geschieden. De dan nog resteerende worden door de expor teurs geleverd. De overneming dezer dieren zal geschieden op 31 Januari a.s. te Ltrecht. Verleden week werden er meer dieren afge keurd dan daarvoor. Rommel accepteert de zeer deskundige Duitsche commissie niet. De exporteurs leveren over het algemeen goede kwaliteit, zeer tot tevredenheid de/ afnemers. Te Utrecht werden 228 koelen geleverd; te Rotterdam den eersten keer 203, en deu twee den keer 263. De kwaliteit viel daar niet mee. GECONDENSEERD^ MELK. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: De door de regeering opgelegde voorraad verduurzaamde melk, die onlangs verkrijg baar is gesteld, bestaat voor de helft uit ge condenseerde me lk mi et suiker en voor de an dere helft uit melkpoeder. Nu-blijkt uit de bestellingen der verschil lende gemeenten, dat bij het publiek een zeke re voorliefde' schijnt te bestaan voor melkpoe der; daarvan wordt althans veel meer besteld dan van gecondenseerde melk. De laatste is echter zeSr goed in verschillende spijzen te gebruiken. De consumenten zullen daarom goed doen in dezelfde verhouding geconden seerde melk als melkpoeder te gebruiken. Daarmede zal men er veel toe bijdragen, de door de melkschaarschte ontstane moei lijkheden te overwinnen. BRANDSTOFFEN. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening vestigt ,ter de aandach op, dat er allerminst eene verplichting be staat ^voor de klassen III en hopger om thans extra* eenheden brandstoffen te nemen tegen verhoogden prijs. Het schijnt, dat sommigen De DIBHCTEUB van bet DISTRIBUTIE BEDRIJF bericht, dat de Oemeente trano» tlinis ter beschikking stelt. Dage lijks van '8 morgens 9 tot 1 uur zallen aan de bss van het Distributiebedrijf op de paar denmarkt, bestellingen tegen contante betaling worden opgenomen. Alkmaar, 24 Januari 1918. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Voor de GROENTESOEP op Maandag, de AARDAPPELEN MET ZUURKOOL op Dinsdag a. s., behoeven de opgevraagde Distributiebons 44—45 ii II HET teworden ingewisseld. De Administrateur, A. OSKAM. in die meening verkeeren; zelfs vreest men, indien nu die duurdere eenheden niet worden gnomen, m Februari en Maart geen goed- kbope brandstof meer te zullen krijgen. Die meuiing mist allen grond, uitegendeel zal het de Rijkskolendistributie steeds aange naam zijn, indien zoo min mogelijk brandstof fen worden genomen. Wie dus deze maand kan uitkomen alleen met zijn goedkooper kwantum, koope de duurdere eenheden niet. Hij kan toch het restant van zijn minimum- rantsoen in de volgende maanden krijgen. Hoe minder kolen er verkocht worden, hoe beter. PAARDENPEEN. Ip antwoord op een door ongeveer 500 telers op Plakkee onderteekend bezwaarschrift over de regeling van dén handel in paarden- peen, heeft de minister van landbouw thans geantwoord „Door mij is tijdig bekend gemaakt, dat de uitvoer van naardenpeen niet zou worden toegestaan en dat de verkoop dier peen voor veevoeder dient te geschieden door tusschen- komst der N. V. Bieta. Zoolang niet de verbouwers door het aan bieden van hun peen aan de N.V. Bieta heb ben blijk gegeven, dat zij bereid zijn tot me dewerking, om te voorkomen, dat een groote hoeveelheid kostelijk veevoeder verloren gaat, kan ik met hen over deze aangelegenheid niet nader van gedachten wisselen." De telers hebben telegrafisch hun bezwaren toegelicht. „Ook nu," verklaren zij daar- in „willen alle telers hun paardepeen on middellijk ingevolge verlangen van Uwe Ex cellentie aanbieden aan ae Bieta, indien slechts de verkoopsvoorwaarden worden ge wijzigd in geest van hun u kenbaar gemaak te wcnschcn." DE NOORDZEEVISSCHERIJ. In de vergadering van reeders van vis- schersvaartuigen te IJmuiden werden door het bestuur mededeelingen gedaan van het- een te Londen tijdens de economische onder- andclingen omtrent de visscherij ter sprake was gekomen. De onderhandelingen inzake de visscherij zijn nog niet ten einde. In beginsel echter ligt het reeds vast, dat van Engelsche zijde een ongehinderde visscherij onder bepaalde voor waarden verzekerd is en de uitvoer naar Duitschland eh naar België voor de Relief wordt toegestaan. Als compensatie van onze zijde zouden eenige treiters in Engelsche wa teren vissthen en de vangsten in Engeland markten. Van den Duitschen handelsattaché wa« telegrafisch bericht ontvangen, dat de kolen- levering aan de IJmuider stoomtrellersvloot weder hervat zou worden voor die schepen, welke zich verbinden op IJmuiden te Hijven varen. Het bestuur werd opgedragen krachtijj werkzaam te blijven voor de opheffing vin het uityaartverbod voor stoomtreilers. De nieuwe regeling voor de verleening van vergunning tot uitvaren van visschersvaar- tuigen werd breedvoerig besproken. Naar aanleiding van het telegram van den Duitschen handelsattaché in Den Haag, heeft het bestuur de leden uitgenoodigd vóór of op 25 Januari a.s. te willen berichten, of zij zich willen verbinden met opgaaf voor welke schepen, om ■'in Noordzee te visschen en de gevangen visch op een Nederlandsche markt aan te voeren. Zoo spoecig mogelijk zullen dan maatrege len worden genomen, om de aflevering van kolen mogelijk te maken. KAPVERBOD. De minister van landbouw heeft een kap- verEod uitgevaardigd voor een twintigtal iepenhoomen, staande ten noorden van de hervormde kerk te Huizen (N.-H.) De raad had besloten deze hoornen te doen rooien. De burgemeester en een vijftal raadsleden had den zich tegen dit besluit sterk verzet, opdat het natuurschoon zou worden bewaard. ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1