DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. In Vroeger Dagen. Ie. 30 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 DINSDAG 5 FEBRUARI. FEUILLETON. S Abonnementsprijs bli vooruitbetaling p. 3 maanden f 1.65, fr. p. post f,1.90. Bewijsnummers 5 ct. Advertentieprijs 15 et. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Br fr. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij Herms. Coster Zn., Voordam C 9, Tel. 3. NEDERLAND. Uitbetaling vergoedingen wegens kostwinnerschap. t Is voorloopig weer gedaan met de be sprekingen te Brest-Litowsk. In de bijeen komst van Zaterdagmorgen van de Duitsch- Oostenrijksch-Hongaarsch-Russische commis sie deelde von Kühlmann mede, dat hij eeni- gen tijd wegens onafwijsbare plichten moest vertrekken (thans zijn ook eenige der andere vredesonderhandelaars huis-toe gegaan. In de regeeringen der centralen zal nog wel een woordje gesproken worden over de houding van de Russische delegatie op de bijeenkom sten, en dan speciaal die van haren voorzitter Trotzky, wien het er blijkbaar slechts om te doen is de onderhandelingen te rekken, niet om tot practische resultaten te komen. Zater dag heeft hij weer staaltjes geleverd van rede neerkunst, toen het ging over de al of niet toelating van een Poolsche deputatie tot de onderhandelingen. Hij erkende de volkomen zelfstandigheid van Polen, maar kon de re geering van dien staat niet als de vertegen,1» woordiging van het Poolsche volk erkennen, omdat zij niet steunde op de breeds massa's. De zelfstandigheid was slechts schijnbaar zoolang het land bezet bleef en de regeering zich slechts kon bewegen binnen de perken die haar van bovenaf gesteld waren. En onmiddellijk daarop scheen Trotzky de onafhankelijkheid van Polen weer te -willen ontkennen, toen hij wees op het gemis van grenzen voor dat koninkrijk en op het ontbre ken van een koning. Het was dus geen staat en geen koninkrijk. Graaf Czernin- diende hem daarop van ant woord met er op te wijzen, dat Polen nog in een ontwikkelingsstadium verkeert en daarom nog geen vaststaande grenzen had, maar die ontbraken ook de Russische republiek, en toch belette dit den vierbond niet met de Russische regeering te onderhandelen. Hij vondechter voortzetting vanvde bespreking dezer kwesties onvruchtbaar. Men was niet bijeen gekomen om een geestelijke worsteling uit te vechten, maar om te trachten tot overeenstemming te komen. Volkomen terecht, maar deze opmerking had zeker wel reeds eerder gemaakt kunnen worden. Ook over Finland is gesproken. Trotzky had de opmerking gemaakt, dat dit land nog steeds niet door de centralen was erkend, en nu antwoordde von Kühlmann, dat hij met de gebeurtenissen in Finland niet voldoende be kend was, maar hij had wel vernomen, dat de Russische regeering niet op bevredigende wij ze had geantwoord op den wensch tot terug trekking harer troepen en dat deze zelfs in de binnenlandsche gevechten hadden ingegrepen. De centralen moesten zich hunne houding te genover Finland met het oog op de toestan den aldaar nog voorbehouden. Trotzky ontkende dat de botsingen tus- schen Russische troepen en deeien van het Finsche burger leger invloed hebben gehad op den loop van de binnenlandsche gevechten in Finland. De onafhankelijkheid van Finland was tijdens den oorlog erkend, toen nog Rus- 39) Naar tiet Eagalaob HOOFDSTUK XXIV. Ten Westen van Menwinion, ongeveer een mijl van de baai, is een oud smokkelaarshol, endicht bij den ingang zaten Daan en Rosa linda, gelukkig, omdat zij samen waren, maar ongelukkig, omdat zij met altijd samen kon den zijn. Zij waren nu over de twijfelingen van den eersten tijd van het hofmaken heen. Zij hadden elkander lief met een vuur, zooals voor hen nog geen mam of vrouw gevoeld had en dat geen hunner tijdgmooten kon ver moeden. Zij waren zeker van elkander, en gingen geheel in elkander op, daarom maakte het hen natuurlijk zeer ongelukkig te beden ken, dat zij niet konden trouwen, en dat een lang vaarwel hen dreigde. „Als je hier blijft wonen, ga ik heen," zei Daan. „Dat moet ik, dat behoor ik te doen." „Ik kan niet inzien, waarom," zei Rosalin- de. „Zoolang je hier bent, zien we elkander iederen dag en dat is beter dan niets." „Het is erger," zei Daan somber. „Daaren boven als ik wegging, zou je misschien ver geten en met een ander trouwen." „Zou je dat willen." vroeg Rosalinde. „Ik zou mij zelf doodschieten, als je het deed," zei Daan. „Maar ik vind, dat je het moet doen. Waarom zou je je leven verwoes ten met op mij te wachten? Ik heb geen roo- den duit en zal er misschien nooit eeu ver dienen." sische troepen in het land stonden. Door Pe- trograd zelf was het denkbeeld geuit tot te rugtrekking van de troepen uiterlijk na het be ëindigen van den oorlog, indien het niet reeds eerder kon. Er was nu een commissie ge vormd om tot overeenstemming te komen. Deze zaak lijkt ons al net als die van Koer land, enz.: Rusland erkent de onafhankelijk heid dezer gebieden niet, omdat Duitschland ze bezet houdt, de centralen idem ten op zichte van Finland. Het mag wel verbazing wekken, dat de on derhandelingen nog niet geheel zijn afgebro-1 ken. Zooals het tot dusver ging, waren er toch geen resultaten te bereiken, De staking in Duitschland zou gisteren ge heel zijn geëindigd. Aan het snelle en tamelijk kalme verloop hebben de militaire maatrege len veel meegewerkt, zeker niet de weigering van de regeering om met de leiders te confe- reeren of hen toe te staan vergaderingen te beleggen. Zeer steekt hierbij af hare houding tegenover de Vaterlandspartei, die mag bij eenkomen zooveel zij wil; telegrammen voor haren arbeid verzendt, enz., daartoe zelfs werd aangemoedigd. Als zij daar later nog maar geen moeilijkheden door beleeft! De krijgsraad heeft al gauw een beslissing genomen in de zaak-Dittmann. Voor langen tijd 5 jaar zal dit Rijksdaglid het der regeering niet meer moeilijk kunnen maken en zal hij opgeborgen worden bij den reeds veel eerder gevangen gezetten Liebknecht. Met kracht en geweld heeft ook in dezen de regee ring zich van een tegenstander ontdaan, maar of dergelijk optreden de volksmassa in de toe komst zoo gemakkelijk zal afbrengen van het opkomen voor hare eischen staat te bezien. Volgens een heden ontvangen bericht zal den 19en dezer de Rijksdag bijeenkomen, om over den toestand te spreken. ssm RUSLAND. DE TOESTAND IN RUSLAND. In Finland wordt door de bende der Roode Garde onbeschrijflijk wreed huisgehouden. De moorden op de -nwoners van Helsingfors nemen voortdurend toe. In de straten' zijn mi- trailleurs opgesteld. Verscheidene schouwbur- gen zijn verwoest, Voorts werd de Finsche bank door de Roode Garde geplunderd en de geheele goudvoorraad weggehaald. Een pro test van de Finsche regeering tegen het Rus sische schrikbewind is te Stockholm ontvan- gen. Er wordt over geklaagd, dat niet alleen de Russische troepen het land nog niet hebben verlaten, maar er toe bijdragen, dat de onrus tigste elementen in het land moorden en brandstichten. Bovendien trachtten de Rus sische militairen een sociale revolutie in Fin land door te voeren. Een deel van Finland is nu in hanêcu van de nationale verdediging, de Witte garde. In het Zuiden van Rusland zou zich de Zwarte zeevloot voor de Bolsjewiki verklaard hebben, terwijl aan den anderen kant gene raal Kaledin zich met 150.000 kozakken' bij de Oekraine heeft aangesloten. Op het Roemeensch-Russische front is het Roemeensche leger thans bezig Russische „Dat zal je wel; iedereen zegt het." „Maar het kan lang duren, en het is niet mooi tegenover jou „Ik geef niets om armoede, integendeel, ik vind 't prettig," zei Rosalinde. „Ik woon lie ver in Hendra dan op Sceton." „Je hebt altijd genoeg te eten gehad in Hen dra." „Ik eet niet veel." „Ik welals ik het krijgen kan." „Daan 1 Heb ie wel eens te weinig gehad?" „O, ik heb 't best. Ik heb honderd pond per jaar. Je behoeft je oin mij niet ongerust te maken. Maai" een man legt zijn vrouw niet graag ontbering op." „Je schilderij heeft een goede plaats gehad en is goed beoordeeld." „Wat heb ik daaraan? Ik heb dit jaar geen twintig pond verdiend." „Je kunt er een volgend jaar duizend verv dienen. Men kan nooit weten." „Als ik dat deedmaar zoo iets ge beurt niet." „Als ik maar de dochter van iemand anders was!" riep Rosalinde,. „Ik kan geen geld vin mijn vader aannemen. Dat ben je toch met me eens, nietwaar Daan?" „Dat zou niets hinderen, als hij iemand an ders was." „Het zou mij waarschijnlijk meer kunnen schelen." „Het is een hopeloos geval," zei Rosalinde, en beiden keken somber naar de zee. „Het is veel gemakkelijker voor jou dan voor mij," zei Rosalinde, na lang stilzwijgen. „Je hebt je werk, om je leven te vervullen. Je kunt gaan waar je wilt." „Maar ik kan niet leven zonder jou," zei Daan. „Ik weet niet, wat te doen," zei Rosalinde op eeu toon van zulke oprechte zorg, dat troepen, soms na hevigen strijd, te ontwape nen. De afbrokkeling van het Russische front in Moldavië neemt steeds grooter omvang aan. Heele Russiche afdeelingen verlaten het front en begeven zich naar de Russische rens; onderweg ondernemen zij herhaalde- ijk aanvallen op de Roemeensche troepen en dorpen. Bij een aanval der Russen op Galatz heb ben Roemeensche troepen na een gevecht, dat 24 uur duurde, de negende Russische divisie ontwapend en vijftig kanonnen buitgemaakt, waarmede zij de plaats bombardeerden. En kele afdeelingen van deze divisie vluchtten naar de Duitsche loopgraven. Woensdag 11. deed het zesde Russische Je- ;ercorps met zware artillerie een aanval op 'alticeni, in het centrum van het Moldavisai front. Zij werden echter door de Roemeniërs omsingeld, die de troepen ontwapenden en on der convooi naar Rusland zonden. Ook in' Bessarabie moesten de Roemeniërs de bevolk'ng tegen de benden der Bolsjewiki beschermen. KORTE BERICHTEN. Minister Czernin en generaal von Lu- dendorff zijn gisteren te Berlijn aangekomen. Ook graaf Wedel, Duitsch gezant te Weenen, wordt aldaar verwacht. Sedert 8 Januari is op de Fransch- Zwitserschè grens de to-lvrije zone van Boven- Savoye en van Gex door 500 Fransche solda ten bezet. Dit is een' schending van het tus- schen Zwitserland en Frankrijk bestaande verdrag, zegt Wolff. Het aantal stakers te Berlijn is sedert gisteren met ongeveer 100.000 afgenomen. Sedert het begin van den oorlog, tot nu toe, zijn 713 Noorsche schepen tengevolge van den oorlog verloren gegaan, 875 perso nen kwamen om het leven. De sociaal-democratische fracties in Duitschland ontvingen van den voorzitter van deni Rijksdag bericht, dat aan hun verzoek om den Rijksdag bijeen te roepen, niet kon warden voldaan. militaire attachés te regeering te rug geroepen. Op den Taatsten Januari zijn 1700 Russen de Oostenrijkse/ie grens overgetrok ken, daartoe genoodzaakt na een hevig ge vecht met de Roemeeasche troepen. De koning van België heeft aan gene raal Leman het groot-lint van de Leopolds orde verleend. De generaal gaat naar Spanje tot herstel van gezondheid De Amerikaansche minister van oorlog maakt bekend, dat ongeveer 30.000 inboor lingen van de Philippijnen in de Vereenigde Staten zulten1 worden afgericht, ten einde na dien in het Amerikaansche leger te worden opgenomen. Naar het Weenscfae Korr Bur. meldt. Heeft de keizer de generaals Böhm-Ermolli en Borövitsj tot veldmaarschalk benoemd. In Malaga is een algemeene staking uitgebroken. Winkels, banken en schouwbur gen zijn gesloten. Mm verwacht dat de stad binnenkort zonder brood zal zijn. Het Rijksdaglid Dittmanri is veroor deeld tot 5 jaren vestingstraf wegens pdging tot landverraad en tot 2 maanden gevange nisstraf wegens verzet tegen de overheid. De Zweedsche schepen, die Scan di- naviërs uit Finland halen, zijn bij Rafsö beschoten door de Russen, die later verklaar den dat het gebeurde op een vergissing be rustte. De opbrengst van den tarweoogst in Nieuw-Zuid-Wales voor 1917-'18 bedraagt 43/657,000 bushel, tegenover 36,600,000 in 1916-T7. De Argentijnsche militair* Berlijn en Weenen zijn door de Daan voor een oogenblik zijn eigen verdriet vergat en naar het hare luisterde. „Ik ben in een moeilijke positie," vertrouw de zij hem toe. „Ik heb gezworen, dat ik niet in éen huis met mijn vader wilde wonen. Maar waar moet ik leven? Ik verkeer in het zelfde geval als jij, Daan. Ik heb zelfs geen honderd pond per jaar. Ik vermoed, dat mijn moeder mij geen gebrek zou laten lijden. Zij zou mij een toelage kunnen geven. Maar men weet nooit met oudere menschtn. 1 lij kan wel zeggen, dat ik uitgehongerd moet worden, tot ik me onderwerp en zij is zoo verrukt „Ik vind de mannier, waarpo je over je va der en je moeder spreekt, niet aardig, zei Daan driftig. Rosalinde loosde van verbazing en mis schien van andere gevoelens en werd stil. „Ik heb meer eerbied en bewondering voor je vader dan voor eenig man, dien ik km," hield Daan vol. „Dan kan het je niet schelm, of de men- schen goed of skjpht zijn," zei Rosalinde. Zij hadden dit soort gesprek al meer gehad, maar dim avond leek het meer op een twist dan1 op een gesprek. „Het doet er eigenlijk niet veel tie," zei Rosalinde eindelijk. „Daar je weggaat, behoe- we het niet over iets eens te zijn. We ztillen zeker elkaar wel niet schrijven?" „Dat moet jij beslissen," zei Daan. „Zoo lang je hier bent, zal ik van je hoor en, om dat mijn andere vrienden schrijven zullen." „Je zult toch niet dadelijk heengaan, wel?" zei Rosalinde. „Niet in de eerste paar weken," zei Daan. Tom stonden zij op wandelden langzaam over de rotsen naar het hotel, waar zou zou den soupeeren met Simon Cloudesby. Zij vondm hem in den tuin zitten met zijn vrouw en enkele oogenblikkm zat het jonge In Berlijn heeft het grootste gedeelte van de stakers dm arbeid weer hervat. Mm verwacht dat morgen de staking zoo goed als geëindigd zal zijn. - E)e Duitsch-Oostenrijksche besprekin gen die thans te Berlijn plaats vinden, be treffende niet slechts voedingsvraagstukken, doch veeleer staat deze ook'in verband met de onderhandelingen, die zij met onze Oostelijke tegenstanders voerm in het bijzonder met de verwachte vredesafsluiting met de Okraine, zoo meldf de Koln. Ztg. DE BEMANNING VAN DE SCH. 234. Met een' convooi schepen dat uit Engeland is aangekomen, kwam mede de bemanning van het visschersvaartuig Antonius Sch. 234, dat dm 26 Jan. tengevolge van aanvaring bij de Haaks, met een Ëngelschen torpedojager. De aanvaring geschiedde 's avonds ten half negm uur bij mistig weder. De torpedo jager behoorde tot een flottielje Engelsche jagers. De Antonius werd midscheeps getrof fen en zonk zeer spoedig. De commandant van de aanvarende torpe dojager liet dadelijk stoppen m nam de vol ledige bemanning van de Antonius aan boord waarna hij de mannen naar Harwich bracht De bij de gelegenheid der aanvaring zeer licht gewonde schepeling van de Antonius, J. Staal, was bij aankomst hier te lande weer geheel hersteld. Met hetzelfde convooi zouden ook medeko men de bemanningen van drie andere Schcve- ningsche visschersvaartuigen, welke indertijd naar Engeland werden opgebracht, n.l. de Voorwaarts II, de Geertruiaa m de Adriana. MAXIMUMPRIJZEN VOOR SCHOENEN. Naar gemeld wordt, kan binnen enkele da gen het besluit worden tegemoet gezim, dat voor schoenen maximum-prijzen zullen wore den gesteld. De productie zal beperkt worden tot 2/3 van de fabricage van Augustus 1917 m voor de hoogte van schacht m hak voor schriften worden gegeven. BtNNKNLANID. BUITENGEWOON CONGRES DER S, D. A. P. (Vervolg.) De her Schaper leidde hierna het onder werp „Arbeidswetgeving en sociale verzeke ring" in. Hij bepleitte de 10-urige arbeidsdag als overgang tot den achturige binnen 4 jaar. Namens het partijbestuur voegde spr. aan het program die spoedige invoering van een algemem mijnwerkersfonds toe. De heer Wibaut hield in de avondzitting 'n inleiding over de financïeele en economi sche paragraaf van het verkiezingsprogram. Spr. wilde groote gebied en onttrekken aan de 'nsi imkerij van de ondernemersklasse in die it. dienst stellen van het gemeen scha; meer. Eet. .zestim personen debatteerden tegm leiders. Dr. Th. v. d. Waerden verklaarde namens 23 van de 24 Amsterdamsche afdeelingen, dat die 't standpunt van 't Partijbestuur in zake de aanvaardiug van ministerportefeuil les deeien. De heer Duys betoogde, dat de eisch \an staatspensionneering op 6Ó-jarige leeftijd niet mocht worden losgelaten. In den Zondagmorgenzitting deelde de heer Schaper mede, dat 240 afdeelingen door 288 afgevaardigden vertegenwoordigd waren. Mr. Mendels betoogde in een uitvoerig be toog dat het congres niet compabel was om epn beslising te nemen, zi. was dit de taak D« Buri/eiueeKler van A I h unik r brengt ter kennis van belangheb benden, dat de uitkeering der ver» f|e«dlug, toepende over bet tijd vak van So Jan. tot en «et ff Fob r. aal plaata hebban tea MadluUae ep Woensdag 6 Februari a. veer neeveel de LlIltWKKH enden LiNUrrOKM aangaat van denveer- middags 9}lt aar en veer saeveel de H1UTIE aangaat txu 11 18 Alkmwr, 4 Febr. 1918. De Burgemcmtar voornoemd, Q. RIPPING. van „De Internationale." Men moest blijven weigeren' de verantwoor delijkheid te dragen voor een regiem, dat mm verafschuwt. Na de vervloekte ellende, door het kapitalisme gebracht, had men eindelijk wel eens het recht radicale eischen te stellen. Waar mm zich op het gebied van de Landsverdediging aan internationale beslis singen vastklampt, daar mag mm nu niet dom of mm er maling aan heeft. Spr. wmschte de beslissing van de nieuwe Inter nationale a. te wachten. Spr. hield zich aan ue oude theorie ,de bevrijding der arbeiders- li asse is het werk van de arbeidersklasse al leen' (Applaus.) Na repliek van mr. Troelstra nhm het con gres de volgende motie Bussumdm Haag overgenomen door het partijbestuur met en kele stemmen tegm, aan. Het congres enz.van oordeel, dat de poli tieke verhoudingen en de u'tslag der a.s. ver kiezingen, het deelnemen aan eene burger lijke regeering wmschelijk kunnen maken, verklaart zich hiertoe slechts bereid, als met burgerlijke partijen of groepen op vast ac- coord samengewerkt kan worden, zoodat vol doende waarborg voor de verwezenlijking van een aantal nader vast te stellen zaken aan wezig, en de vrijheid van onze partij als so cialistische organisatie, in gem enkel opzicht beperkt wordt; Het congres draagt het partijbestuur op, als na de verkiezingen eme aanbieding wordt gedaan, om deel te nemen aan de regeering, een buitengewoon congres daarover ie laten beslissen. Nadat nog eenige sprekers het woord heb ben gevoerd, wordt het amendement, luiden de: wettelijke regeling van dm rechtstoestand der ambtenaren in dienst van dm staat, de provincie en de gemeente, bij handopsteking aangenomen. Het amendement-Dordrecht, luidende af schaffing van leger en vloot, komt in stem ming. Bij handopsteken blijkt het resultaat toet vast te staan. De heer Troelstra bestrijdt nu nog korte- lijks het amendement. Na den oorlog kunnen in de Internationale nieuwe lijnen worden vastgesteld. Dan kan men verder zien; thans zou men slechts verwarring stichten. (Ap plaus) Het amen dement-pen Haag I, om de pen- sioengrens van het staatspensioen op 60 jaai te bepalen, wordt bij handopsteken onder ap plaus aangenomen. De hoofdelijke stemming over het amende- ment-Dordrecnt heeft tot resultaat, dat het met 492 tegen 190 stemmen wordt verwor pen. paar bij hm. ToTea vroeg Anna Cloudesby of Daan een bootschap voor haar wilde dom aan John Larch, m zoodra hij dm heuvel af ging, ging zij naar binnen zonder Rosalinde te vragen, om met haar mede te komen. Het meièje stond al half op, om haar moeder te volgen, maar Simon hield haar tegm. „Wacht even, Rosalinde," zei hij. „Ik wil je spreken." Het meisje nam zich voor, zich te vereelten tegen het beroep, dat zij Verwachtte en lia.lt vreesde, half verlangde: liet beroep op plicht en liefae die zij tot nu toe niet gegeven had, maar die zij steeds moeilijker vond terug te houden. „Wat kan er te zeggen vallen intormeere de zij. „U kent mijn gevoelen." „Ik kan niet zeggen, dat ik dat doe," zei Simon droogjes. „In ieder geval ben ik niet plan er over te redeneeren. Ik wil over min der betwistbare dingen met je spreken. Je moeder en ik verlaten Menwinion morgen." Hij zag het meisje bleek worden tot de lip pen en zich met meoite ophoudena Hij had medelijden met haar maar toonde het niet, behalve rdoor minder hard m droog te spre ken. „We gaan voor ongeveer een week naar Lorulen m dan naaf Italië," zei hij. „We zouden graog twee of drie maanden wegblij ven." Rosalinde sprak geen woord Zij zag er ellendig m verontwaardigd uit, maar zij deed geen vragen m probeerde gem verzet. „Je kunt niet alleen in het huisje blijven." ging Simon voort, en toen kreeg Rosalinde haar spraak terug. „Waarom gaat moeder naar binnen en laat het u over, mij dit te zeggen?" riep zij uit. „Waarom is zij niet hier, om llaes met me te bespreken? Kan het haar niet schelen wat er van me wordt, nu zij u heeft?" „Het kan ons beiden schelen", zei Simon. „Wij hopen en gelooven dat je een gelukkige toekomst voor je hebt." Rosalinde stond op, vastbesloten, stil, zelfs een beetje brommig, Zij wilde niet over haar toekomst of teleurgesteld, pijnlijk hart spre ken met dm vader, dim zij niet vergeven had. „U behoeft over mij gem zorg te hebben," zei zij. „Ik zal er wel op de een of andere maaier komen. Ik kan heel goed Fransch en zal dadelijk ecu betrekking zoeken." „Wees niet dwaas", zei Simon. Voor dm tweeden maal dien avond, zag Rosalinde zieli flink terecht gezet, maat zij kon niet voelen dat hei onverdiend was. Zij werd echter toch kwaad, en zij keek tiaar va der aan als eeu boos katje een vijand aanziet, dien zij niet aan kan, maar wel kan hinde ren. „Ik dacht, dat ik u m moeder moest laten weten, wat ik van plan was te dom," zei zij „Maar als u op die manier gaat spreken „Je moeder ert ik hebben de Knoxea ge sproken," zei Simon. „Zij vragen je bij hen te logeeren, terwijl wij wev zijn. Schikt je dat voor 't oogenblik?" „Ik kan niet ten koste van de Knoxen le ven", zei Rosalinde boos. „Je zult de twee honderd jond per jaar van je moeder hebben, en je kunt meer krijgen, als het noodig is." „Wat zal moeder doen?" zei Rosalinde, maar haar toorn verdween even snel als hij opgekomen was. De kalme mededeeling van haar vader bracht haar gedachten in ontroe ring en gaf haar een blik op den weg, dien hij effende voor twee jonge menschen, die niet meer van het leven vragen dan een van die kleine huisjes, die iemand beschreven heeft als een optrekje met rozen begroeid. Wordt vervolgd ALKHAARSCH COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1