t -a-.v:. usösSs .DE RIJKSDAG KOMT BIJEEN. BERLIJN, 5 Febr. De Telegraaf Union VKKOAJIKKLNO TH lei femetWeiiil m Hikman, Telegrammen van lieden. Oilier jsppï'UH Vf cMBgn* Set ver-1 IdeaingAftOg'tw te r!jn "eteel mo. Na eet> T>rt iluitiag»woor'l gaat het con gres uiteen. Qomsngó iiieaw*. DE ALOEMLENE STAKING. TeAmsteid am. Aan de Nederlandsche Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmate- rieel (Werkspoor), waar een paarduizend menschcn werken, legden niet meer dan 50 klinkers en 100 jongens bet werk neer. Bij de Nederlandsche Scheepsbouw-Mij 8taakten ongeveer 200 klinkers, hoorders, te genhouden en jongens, ongeveer een vierde van het geheele personeel. Bereden marechaussees patrouilleerden door de stad. Hier en daar, zooals op den Dam en in de l'lanciusstraat. werden troepen stakers, die wilden „trekken," verspreid. Het zelfde geschiedde met stakers, die in de na bijheid van verschillende fabrieken en werk plaatsen hadden post gevat." Van de brandstoffenwerkers sloot zich een deel bij de staking aan. Aan de Artillerie-in richtingen aan de Hemfcrug werd zonder een enkele uitzondering gewerkt. Van de leden van de bij den A. B. B. aangesloten vakver- eenigingen nam overeenkomstig het gegeven parool niemand aan de staking deel. Het aantal stakers bedroeg gistermiddag 3000. Na afloop van een vergadering in het concertgebouw, waar m. de heeren F. Domela Nleuwenhuis en D. Wijnkoop het woord voerden werd er in de stad gemani festeerd. Hierbij kwam het tot botsingen met uitgedeeld DTCFSTAT Terwijl dfi echtelieden Schoenmaker te Wormer Zondagavond naar een tooneeivoor- stelling waren, is bij hen ingebroken. Vermist worden een, gouden horloge mei kecung, een I zilveren horloge met ketting, iwee koralen ai inbonden met slootje, een juweel*» doek speld, en eenige Russische effecten-. Een kerkboek met gouden kram, por temouuaie met gouden sioi, enz., hadden de inbrekers laten nggen. Geldswaardige papieren had Schoen maker bij zich. WACHTMEES1ERS-SMOKKELAARS bij een huiszoeking bij een caféhouder te Tilburg werd' een partij rubber gevonden, be stemd om over de grenzen te worden gesmok keld. De man werd gearresteerd en met hem twee wachtmeesters, een opperwachtmeester en twee smokkelaars. De toedracht der zaak was als volgt: De beide smokkelaars hadden van een onbekende de partij rubber gekocht om ai te leveren in een opgegeven cafe even binten Tilburg. Twee sergeanten der infante rie zouden de rubber op een vastgesteld uur en langs een bepaalden weg daar komen brengen. Daar zij geen geld hadden om te betalen, traden zij in connectie met den op perwachtmeester en de beide wachtmeesters Deze zouden als rijkscomnuezen iungeeren, de op de ïnfanterie-onderoffirieren bevonden rubber in beslag nemen en dan met de smok kelaars den buit deelen, aldus was de af spraak. 1 oen des avonds de twee onderofficieren de rubber vervoerden, werden zij door «de drie artillerie- onderoiiicit-ien onder den uitroep: gerda, Fock. F Otfo, de Boer, Roodhuizen en INBREKERS. In Den Helder zijn Vrijdagnacht drie In- brokers gesnapt, Lenige dagen geleden was sen poging tot Inbraak gedaan m net kantoor van Van O end Loos, Dien nacht hoorde men al daar weder onraad. Men waarschuwde de politie. Aan den achterkant van het perceel zag een agent twee mannen vluchten. Toen zij doorliepen schoot hij. Achtereenvolgens konden nu drie inbrekers worden opgejikt. Het waren twee Amsterdammers cu een Zaandammer Hoewel ook nu weder eene poging was ge daan om de brandkast te forceeren, werd niets vermist. Doo het uitsnijden van eene ruit hadden de inbrekers zich toegang weten te verschaffen. STAATILOTER1J. Trekking van haésn. Hoofdprijzen. Mo 964 f 1500. Nos. 12648, 11732, 16401, 16935, 13455, 19395 ieder f 400. Nos. 740, 1058T, 11804, 18287 ieder f 3C0. Nos. 1894, 2385, 2602, 3651, 8944 5192, 6277, 7813, 9015, 10608, 11678, 11838,11886. 12838, 16681 ieder f 100. KORTE BERICHTEN De hospitaalschepen Sindoro, Zeelanc en Regentes zijn met een nieuw transpor Duitscne krijgsgevangenen binnengevallen. verneemt, da' den (Oden Februari de Rijks dag hi'»rn komen, ter hesnreking den toestand. van VREDF SON DERHANDELINGEN TUSSCHEN DE CENTRALEN EN ROEMENlë. - BERLIJN, 5 Febr, Naar de Bosnische Zeitung verneemt, zullen reeds hedien de onderhandelingen tusschen de Centraien en de Roemenen over het sluiten van een wa penstilstand aanvangen. \Kmiut YT> VERBOD VAN BETOOOEN. AMSTERDAM, 5 Febr. In verband met de in de Zaterdagavond gehouden vergade ring van de besturen der bij den Amster- damschen Bestuurdersbona aangesloten yakvereenigingen aangenomen motie, waar in o. a. aangedrongen werd op opheffing van het verbod van betoogen, zullen, naar wij vernemen, de heeren S. R. de Miranda en S. J. Pothuis, resp. voorzitter en secretaris van den Amsterdamschen Be- siuurdersbond, bij den burgemeester au diëntie aanvragen, ten einde op opheffing van genoemd verbod aan te dringen. te Rotterdam In de Alexander Boerstraat werd met stee nen gegooid. Marechaussees en politieruiters werden getroffen en eenige ruiten ingewor pen. In een charge werd toen de straat schoongeveegd. In de avonduren was verder alles rustig en kwam er geen verdere ongere geldheden meer voor. Te den Haag. Volgens mededeel in gei: van den secretaris van het Haagsche Vak conulé zouden gisteren ongeveer 2000 ar-i beider» (voor het grootste gedeelte bouwvak arbeiders) aan de uitgeschreven staking deelnemen. Besloten was dat de broodbezor: gers niet zouden staken daar de arbeiders gezinnen dan geen brood konden bekomen, werken af om hen die aan 't werk waren ge- Groepjes staker» liepen gistermorgen de „halt, rijksambtenaren!" aangehouden en de. rubber ontlast. Hunne namen werden geno- De Poli»e te Waalwijk is een groote teeru en men liet hen naar hunne kwarüeren dievenbende op het spoor gekomen. Reeds gaan. Een der beide smokkelaars zou dezer! zi)a,er,6 militairen en 2 burgers gearresteerd dagen de rubber gaan verkoopen. De caféhouder werd in de zaak betrokken, j In zijn woning werd de rubber in beslag ge nomen. „DE COURANT" EN ANARCHISTISCHE ACTIE. Naar Het Volk mededeelt, hield de vereeni- voor Sociaal-Anarchist)*' ue Aktie te :erdam een zeer druk bezochte vet gade- ring, teneinde te proti rteeren tegen de ont voering van den Duitscher Muister en ter be spreking van den aanslag op het kruitmaga zijn aan Haar lemmerwegDe heer Rijnders behandelde, in verband met den anarchisti- werken af om hen die aan het wrk waren ge- schen aanslag, de vraag: „Wie zijn de misda- bleven, over te halen tot staking. Alles was echter rustig en op straat was van de staking zoo goed al^ niets te bespeuren. Een groepje stakers wandelde voorbij het Palete in net Noordeinde, bij het passeeren waarvan zij riepen, „honger", „brood". Op aanmaning van een politte-'nspecteur bleef verder geroep achterwege en vervolgde men kalm zijp weg. Uit verschillende plaatsen als Haarlem, Groningen, Edam kwamen berichten van Btakingen en manifestaties echter van kalm karakter. STAKINO VAN MEUBELMAKERS In IJsselstein is gisteren bij de firma Gebrs van Rooijen een werkstaking uitgebroken. Een aantal arbeiders waren lid geworden van den Alg. Ned. Bond v$n Meubelmakers, Be hangers en Aanverwante Vakgenootea en om deze reden waren een vijftal (hef geheele ontslagen. deelin, Reeds vroei arbeiders ziel ren en ontsloeg steeds hen, die het toch den. -Aan de fnma van Rooijen is de eiach iger verbood deze werkgever zijn n in hun vakbond te organisee- digers en wie draagt dé verantwoordelijk heid Heftig fulmineerde spr. tegen de ver schillende dagbladen, die ui kritischcn zin over de zaak schreven. Speciaal richtte hij' zich daar bij rot Dc Courant, welk blad sprak van „jeugdige schurken Onder groote hilariteit deelde spr. mede, dat De Courant het vorig jaar bij de anar chistisch e beweging is gekomen en gezgd heeft: „Hier is geld, zorg nu maar Jat-er wat herrie komt." Wie zijn nu, vraagt spr. de grootste schurken? De anarchistische beweging was, volt spr., voor deze daad niet verantwoordelijk te stellen. UIT BERGEN. De heer P. Punt is benoemd tot agent van politie te Haarlem. De statuten van de R. C. Bouwvereeni- ging „Rooinscüe Actie" zijn bij kon. besluit goedgekeurd. ge steld: „Intrekken van het gegeven ontslag en erkenning der organisatie". De staking omvat ongeveer 75 arbeider*. ZAKKENROLLERS IN DE KERK. Ie Delft is Zaterdagavond in een r.-k. kerk ten nadeele van een juffrouw, die in gebed was gezonken, een portefeuille met 300 uit haar handtaschje cc tv- 'eind. Zij had' dit geld juist van de spaa: ban genomen om een en ander te koopên daar zij binnenkort zou hu wen. HERSTELLINGSOORD VOOft PAARDEN. De afdeeiing 'a-üravenhage der Nederland ache Roode Sier heeft een stal aan liet oieijen burg, te den Haag, ingericht tot herstellings oord voor paarden, die lijden door den voe- dernood; tevens wordt aan eenige gebruiks paardenhoudera de gelegenheid verschaft in den stal onder toezicht dagelijks gedurende den middagschafttijd hun paarden bij te voc reu. Dagelijks geven eenige dierenartsen kos teloos medisch advies gedurende het spreek uur van ll.30 tot 12.30 n.m. De stal, die door enkele zeer ruime giften kon worden ingericht staat onder leiding van jonkvrouwe M. van Riemsdijk, ter zijde staan dor Jiet afdeel ingsbeatuur van de landsche Roode Ster. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co.'s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloo- week, eindigende 2 Februari, in Neder land uitgesproken 11 faillissementen tegen 9 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 2 Februari 1918: 74 faillissementen tegenover 67 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. BEGRAFENIS VAN HET „ORANJE-VROUWTJE". Men méldt ons uit Amsterdam d.d. 3 Febr. Het bekende vrouwtje uit den Zandhoek, mej. de wed. Schaft, is heden ter aarde besteld De Oranjeboom in den Zandhoek, die altijd door de thans overledene werd versierd wan neer de Koningin de hoofdstad bezocht, was ook heden op dezelfde wijze getooid. Van de schepen die voor den wal lagen, woei de drie kleur halfstok. De lijkwagen werd gevolgd door bestuursleden der Oranjevereeniging met haar vaandel. Ongeveer half elf kwam de stoet op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan. Een groot aantal belangstellenden en goede kennissen van de overledene waren meegeko men of it "ds aanwezig, om aan haar de laat ste eer te bewijzen. Een aantal kransen, w. o. van verschillende Oranje-Vereenigmgen, van buurlgenooten en familie, dekten het rouw kleed. Door een drietal spreker- werd hot woord gevoerd. De Koningin iiad een tele gram van deelneming gezonden. Met het zin gen van psalm 103: „Gelijk het gras is ons kortstondig leven", eindigde de plechtigheid. Het eerste gedeelte van de biljart-match rgenSchoor! had Zondag in „c de Jager" alhier piaats. Gespeeld weiden 12 partijen van 100 caramboles elk. De hoogste serie voor Bergen werd gemaakt door den lieer Jb. Swaag en voor Schoorl door den heer P. den Das, beiden met 29 caramboles den eindstand kon Bergen 1140 en loorl 1112 caramboles boeken. Het tweede gedeelte zal Zondag a.s. te Schoor! morden gespeeld. UIT EGMOND AAN ZEE Gistermiddag zijn 200 Belgische ku-ae- reu./lie voor hun gezondheid 12 weken aliuer ïuaden vertoefd in het koloniehuis „Zwar tendijk", over Maastricht naar België terug gekeerd. UIT OBDAM. I Dc Liberale Kiesvereeniging Hensbroek— Ubdam hield haar algemeene jaarvergadering alhier onder voorzitterschap van den heer A. Blauw. Medegedeeld werd, dat de vereeuiging nog steeds in ledental wint. De heer Krooiï deed rekening en verant woording, waaruit bleek dat nog ruim 20 in kas is; bij monde van den heer A. Schroo- der werd den penningmeester dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Bii de nu volgende bestuursverkiezingen werd gekozen de heer- M. Stolp, tot afgevaar digden voor 1918 de heeren Ds. Veld A. Kroon en A. Schrooder. Wegens het bedanken van den heer J. Blauw als penningmeester, zal de secretaris voorloopig deze functie waarnemen. Een uitvoerige discussie volgde nog over de agenda der Centrale Vergadering, waarbij besloten werd te blijven ijveren voor een landbouwer- op No. 1 en dat voor bestuursle- oen in den kieskring zal worden gestemd op den heer Dekker te Zaandam en mevr. ae Haan Thoman te Hoorn. UIT SCHAGEN. Op den lOden februari a.s. zal de week markt alhier 450 jaar hebben bestaan. Zij is een privilegie van Willem I, eerste heer van Schagen, verteend op 10 Februari 1468. UIT WIJDENES. Zaterdag j.l. hield de Liberale Kiesvereeni ging Wijdenes/Oosterleek eene algemeene ver gadering. Van de 68 leden waren er slechts 11 tegenwoordig. Na vaststelling van de be grooting voor 1918 tot een'bedrag van J 48, wérden de bestuursuncties verdeeld. Als ningmeesteres werd gekozen mej. J. J. Uos- terveen. Als afgevaardigden na*1 de algemee ne vergadering van de Centrale op 4 Februari te Hoorn weruen gexozen mej. J. J. Ooster veen en de heeren C. Duin en J. H. Steggerda: Plaatsvervangers de heeren A. J. Brinkerink en P. Butter. Als canuidaten voor de Tweede Kamer wer den op de groslijst geplaatst de heeren: R. Visser, jhr. de Muralt, prof. Eerdmans, J. W. de Jong, mevr. van Baaien-Klaar, J. H. Steg-1 verdacht van diefstal van leder ter waarde van ongeveer ƒ10.000, gepleegd ten nadeele van een firma te Baardwij Zaterdagavond is in een trapportaal op de Leidscnegracht te Amsterdam een onge veer 1 Y> jarig knaapje te vondeling gelegd. Uit een fabriek aan de Motorkade te Amsterdam zijn 94 stel binnenbanden en 150 vnj'loopers, ter waarde van ruim 2100 ontvreemd. ii bakhuizen is Zaterdag een rialk uit Makkum gestrand. De lading, voor Bus- sum bestemd, werd door Enkhuizer visschers overgeladen en aldaar aangebracht. Aan de handelsreizigers is voorloopig voor hunne koffers met monstercollecties van manufacturen vrijstelling verleend van het vervoerverbod van manufacturen. Na een bestaan van enkele weken is de gemeentelijke centrale keuken te Gouda we gens te geringe deeineming gisteren opge heven. Op de veemarkt te Rotterdam is giste ren de geheele aanvoer varkens, 431 stuks, door de regeering in beslag genomen en di rect naar het abattoir vervoerd De schildwacht van het rijksben-zinede- pot te Delft bemerkte Zaterdagavond twee mannen, die van achter het gebouw kwamen. Toen zij op zijn aanroepen niet bleven staan, loste hij eenige schoten, zonder hen te raken. De mannen wierpen eenige bussen benzine weg, die uit 't depot gestolen bleken. De vermoedelijke dader van den diefstal van sieraden hij dén juwelier Abrahamson te den Haag, ter waarde van 30000, is gear resteerd. Al het vermiste was nog in zijn bezit. De commandant der stelling van de Monden der Maas en der Schelde heeft het besluit, waarbij aan den Duitschen: vice-con sul te Tcrueuzen het verblijf in zijn gezagsge- bied werd ontzegd, geschorst. re van het besluit der slagers om niet meer dan een bepaalden prijs voor het vee te betalen, werd1 gisteren op de Am- sterdamsch veemarkt tusschen de slagers en de veehandelaren soms heftig Gedebatteerd. Bij eenig. kleine relletjes op bet abattoir moest de marktmeester kaimeerend optreden. eres te Heemskerk is be- Egjnond. Aan mej. Vet is eervol ontslag verleend. Van de boter, geproduceerd van 20 tot en met 26 Jan., mog 20 pCt. worden uitge voerd. Eau slager te Leeuwarden kocht de vori ge weck een koe, die 100 pond vet leverde. Zij had hem ruim 1.10 per pond gekost. Te Rotterdam zijn door de politie twee klerken, werkzaam aan het distributiebedrijf aldaar aangekomen. Ze worden verdacht zich 40 broodkaarten en. 300 bonboekjes te hebben toegee'gend, om deze daarna te ver koopen. De minister van landbouw maakt be kend, dat hel niet met zijne bedoeling strookt dat thans nog varkens door particulieren voor eigen gebruik worden geslacht. De distribbtie van thee aan de handelar ren, die tijdelijk gestaakt is, zal, naar wij ver nemen, 15 Februari weder aanvangen. Eenige dagen daarna zal dc aflevering van thee op de bons weer mogen geschieden. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een surveilleereud agent te Leiden door een zestal personen aangevallen en ernstig mishandeld. Op zijn hulpgeroep kwamen coT iega's hem ontzetten. op Joxiuitertrtg 7 Februari ivin. 'l namiddags 1 tntr. Punten van behandeling: 1. .Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolvetzuün. (Bijlage 3. Benoeming van een lid van het bestuur van de N. V. Alkmaarscre Ezportveiling. (Bijlage No. 6). 4. Benoeming van twee leeraren bij hei handelsonderwijs. (Bijlage No. 15). 5. Voorstellen tot wijziging van de steun uitkeering en den duurtetoeslag. (Bijla gen Ns 12 en 13). (3. Voorstel tot benoeming van een alge meen marktmeester. (Bijlage No. 136 van 19i7). 7. Voorstel van de heeren Westerhof l_ Verkerk tot oprichting van een gemeente lijke waschinrichting. (Bijlage No. 2). 8. Idem tot het geven van namen aan enkele straten. (Bijlage No. 3). 9. Idem om de kermis niet af te schaffen. (Bijlage No. 4). 10. Idem tot vaststelling van pensioengrond slagen. (Bijlage No. 5). 11. Idem betreffende het verstrekken van goedkoope cokes. (Bijlage No. 7). 12. Idem tot herziening der jaarwedde van den commissaris van politie. (Bijlage No. 13. Idem tot verfraaiing van den toegangs weg tot de stad. (Bijlage No. 9), 14. Idem rakende de drinkwatervoorziening. (Bijlage No. 10). 15. Idem betreffende minimum-loon bij open bare werke n.(Bijlage No. 11). Idem om aan twee leeraren der Handels school te vergennen les te geven aan den cursus tot opleiding van leerkrachten bij het lager handelsonderwijs. (Bijlage No. 14). Behandeling van het derde suppl. kohier H. O., dienst 1917. 16. 17. INGEZONDEN 6TUKKEN. WERKERS EN WERK(,OOZEN. Voor de tweede maal binnen enkele weken zal Donderdag a s. de Raad hebben te be slissen over voorstellen van en W. betref fende werkeloozen. Zal dan geen der raadsleden die gele genheid te baat nemen, om eens te informee- ren, of de intellectueele werkers soms vergeten worden ter wiiie van de werk- loozen herziening GEEN ZWEEDSCHE TROEPEN NAAR FINLAND. BERLIJN, 5 Febr. De Kölnische Zei tung verneemt uit Berlijn, dat het bericht, dat Zweedsche troepen naar Finland zijn gezonden, niet kan worden bevestigd. DL BESPREKINGEN TE BERLIJN. BERLIJN, 5 Febr. De Lokal Anzeiger meldt naar aanleiding van de besprekingen tusschen von Kühlniann, Ludendorff en Czernin: „In ieder geval moeten wij er op vertrouwen, dat de besprekingen te Berlijn sneller verloop zunar ucooen dan die te Brest-Eitowsk. DE VREDE MET DE OEKRAÏNE. BERLIJN, 5 Febr. De Volks-Zeitungve.- neernt, dat binnen zeer korten tijd de vrede met de Oekraine kan worden gesloten. jaar der onderwijzersjaarwedden. Het antwoord van den burgemeester luid de: We kunnen niet tooveren, en de heer Zaadnoordijk voegde er geruststellend aan toe: De concept-regeling drculeert reeds bij de wethouders. Een maand verder zijn we en de voorstel len blijven uit 1 En intusschen duurt de schande voort, dat de welvarende stad Alkpiaar, die zoo trotsch pleegt te zijn op haar zorg voor het onder wijs. aan gehuwde onderwijzers met de hoog ste bevoegdheid en in de kracht van hun le ven, een salaris betaalt, dat een flinke tim mermansknecht reeds 10 jaar vroeger ge niet; duurt de schande voort, dat Alkmaar nu bij nagenoeg alle plattelandsgemeenten uil den omtrek in de salarieering zijner on- de onderwijzers kunnen daarom nog wel ter staat Ach. ambtenaren zijn geen bolsjewiki en de onderwijzers kunnen daarom nog-wel- wat wachten. Maar toch zou 't wel goed zijn. als nu eens spoedig bleek, of het Raadslid gelijk heeft, Üat na de aanneming der steunrege ling voor werkloozen de beste van ons land tegen één onzer zei: Die steunrege ling betaalt gij onderwijzers Het Bestuur der Afd. Alkmaar v. d. Bond van Ned. Onderw. Alkmaar, 4 Febr. 1918. I j. «n ft m 2e F? maanden t 'ifcpraal 1e 12 maanden gev, 3e 9 maanden trev Trijntje K., b Helder, ged.. huiavr. J. R. heling, etscü 12 maanden gev. Uitspraak con form. Willem Coraelis N., caféhouder, Helder, ged., heling, eisch 4 maanden gev. Uitspraak' vnispraak. Marinus van O., werkman, Oterleck, ver- loden vervoer, eisch 10 boete subs 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform, turf verbeurd verklaard Leemdert S., visscher Egmond aan Zee; Arie S., id. id., houtdiefstal, eisch ieder 10 boete, subs. 5 dagen. Uitspraak conform Pieter N., werkman Alkmaar, verduistering, eisch 1 maand gev. Uitspraak 1 mnd. voorw. met 3 proefj. Gerhard M., werkman, Alkmaar, verduis tering, eisch 2 maanden1 gev. Uitspraak 2 maanden voorw. met 3 proefjaren. Daniël J., veehouder, Zijpe, ta lage aangif te belasting, eisch 3 wéken gev.Uitspraak 14 dagen gev. Dtrk B., veldarbeider. Bovenkarspel, mis handeling, eisch 50 boete subs. 10 dagei Uitspraak 25 of 10 dagen. steenkolen, Dirk B., landbouwer, id. id. dief- stal van steenkolen, eisch ieder 2 maanden gev.straf Uitspraak ieder 2 maanden gev. Johannes S., koopman Hoorn, diefstal, eisch 1 maand gev. Uitspraak 2 maanden met onmiddellijke gevangenneming. IJsbrand T., landbouwer, Enkhuizen, diefstal van uienzaad, eisch 3 maanden gev. meJL^. PJoefUitspraak conform. mis dagen dagen. Johannes I., zonder beroep, minderjarig, Noord-Scharwoude, kinderwetten. Uitspraak vrijgesproken. Leendert Marinus H.. z. b., minderjarig, ged., diefstal. Uitspraax teruggegeven aan zijn moeder. BADHUIS WIITTE KRUIS. In de week van 28 tót 2 Februari zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 106 kuipbaden, .106 regenbaden 1c Gas, 213 regeni'. aden 2e kias, te zamen 425 baden. WIJZIOING VAN TARIEF VAN STEUNUITKEERING AAN WERKE LOOZEN. De heeren Jb. Cloeck en F. H. Ringers heb- tten op de voorstellen van B. en W. de vol- STAOS NIEUWS FANCY-FAIR. Met voldoening kunnen we mededeelen dat Men schrijft ons: de opbrengst van de fancy-fair ten bate van de Nederlandsche kinderen in den vreemde onze verwachting overtreft. Het juiste be drag is nog niet te zeggen, maar wordt eerst daags bekend gemaakt. Nog moet gemeld worden dat de pop wier naam geraden moest worden Guurtje heette. Daar toeval lig niemand die naam raadde, is de pop na afloop bij opbod verkocht. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting van heden. Jan B., werkman, Uitgeest, diefstal van vee, ged.; Johannes T.,"id. id. id. eisch le gende amendementen ingediend: Aan arbeiders met z.g. 6tandaardloon. a. Voor ongehuwden hieronder ook beg re ien inwonende kinderen die als kostwinners ,unnen worden aangemerkt 1.50 per werk dag, waarop zij door gebrek aan werk of grondstoffen geen arbeid hebben kunnen ver richten, mits het bedrag aan steun nooit hoo- ger is dan 80 pet. van het door hun het laatste jaar verdiende weekloon. b. Voor gehuwden of kostwinners 2. vermeerderd met 10 ct. voor ieder kind ten hunnen laste, voor eiken werkdag waarop zit door gebrek aan werk of grondstoffen geen arbeid kunnen verrichten, mits het bedrag aan steun nooit hooger is dan 80 pet. van het door heo in het laatste jaar verdiende weekloon. Hun inkomsten uit verdiensten of fondsen mogen met inbegrip van de steun uitkeering, nief meer bedragen dan 12.— per week voor hen onder a en 20 voor hen bedoeld onder sub b, mits de inkomsten tezamen niet meer bedragen dan 90 pet van het door ïen verdiende loon. Voor de georganiseerde arbeiders die bij een werkloosheidsfonds zijn aangesloten hetwelk op 1 Jan. 1918 bestond, worden1 de liervoren genoemde uitkeeringen met 10 pet. per week verhoogd, ongeacht of dit fonda al dan niet uitkeert. Voor de thuiswerkera en losse werklieden een aparte regeling te ontwerpen. BENOEMING VAN EEN TWEETAL LEERAREN AAN DE HANDELSDAG SCHOOL EN DE HOOGERE HANDELS SCHOOL. Ter bénoeming van een leeraar in het Ne derlandsen aan ae Handelsdag^chool en aan de Hoogere Handelsschool bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. H. J .Visser te Bussum en 2. A. A. Oosterdijk te Utrecht, - voor leeraar in de aardrijkskunde en in de ;eschiedenis aan de Handelsdagschool: 1. G. Doorman te Hilversum. 2. W. M. F. Vlansvelt te 's-Gravenhage. VERFRAAIING TOEGANGSWEG TOT DE STAD. Over het voorstel van de heeren van den Bosch en Ringers tot verfraaiing van den toegangsweg tot de stad, in de raadsverga dering van 3 Januari 1918 in handen gesteld van B. en W. om bericht en raad, vroegen B. en W„ het gevoelen van de Commissie voor de publieke werken, die in gemeenschappelijk overleg en na den heer Ringers ter zake te hebben gehoord, adviseeren het plan gedeelte lijk en wel bij wijze van proef uit te voeren van het Stationsplein af tot de Snaannans- laan. Hoewel de bezwaren van B. en W. tegen het versmallen van een hoofdverkeersweg (rij* weg) zijn blijven bestaan, leggen zij zich bij dit advies neer en, stellen zij den raad voor te besluiten: Burgemeester en Wethouders te machtigen den toegangsweg van het Stationsplein naar de stad door de Spoorstraat te voorzien van trottoirs van bazaltine-tegels, ter breedte van minstens 2.50 M., zoomede van eene beplan ting van dezen weg door sierboomen (kroorn- boomen) op afstanden van pl. m. 12 M., en wel, bij wijze van proef, van het Stationsplein af tot de Snaarmanslaan, de kosten' van welk werk zullen worden bestreden uit den ge wonen dienst van Publieke Werken en Plant soenen. JAARWEDDE COMMISSARIS VAN POLITIE. Ingevolge een adres d.d. 7 Januari Ll. van de commissaris van politie stellen B. en W. ana den raad voor te besluiten: Aan H.M. de Koningin, naar aanleiding van art. 191 der Gemeentewet, te verzoeken de jaarwedde van den Commissaris van Poli tie in deze gemeente, ingaande 1 Januari 1918, vast te stellen op een minimum van 2800.met vier periodieke yerhoogingen om de 3 jaren, telkens van 150.tot een h I mrpn rwrtt r h a Ia.i 4-rwéi ci A I Izzo ii J 1 UlCiaidl van

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2