b zJfn forsch ea roerend Lied' van de IJ®er- Ring, dat alle aanwezigen begeesterde en een daverend^en langdurig applaus en spontaan gejuich deed weerklinken door de zaal. De toehoorders hebben genoten en keerden dankbaar huiswaarts, nadat op voorstel van den voorzitter een motie van protest tegen het verraad door de activisten gepleegd tegen vorst en regeering, onder handgeklap was aangenomen. HET PROBLEEM DES LIJDENS. Gisteravond werd in de Tuinzaal der Har- mqnie, door het Comité van Winterlezingen de vierde bijeenkomst gehouden, waarin als spreker optrad Ds. A. B. Te Winkel van nm God, tot buigen voor Kanr Soli Deo Gloria. Daarmede V?enscht spreker echter niet te eindigen. Job was een kind Gods, en wie Gods kind is deelt in Zijne heerlijkheid. Zalig zijn de kruisdragers, zij worden kroondra gers. Een dankzegging besloot de met uin- uacht gewmde boeiende rede. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting van 5 Febr. HELING. In verband met den door ons de vorige week vermelden diefstal van koper te Helder s-ond heden nog terecht de 58-jarige werk man Jan. R. te Helder terzake dat ook hij van de jongens ozef F., Jan B. en Sjoerd P. 's-Gravenhage, met het onderwerp: Het pro- op verschillende tijdstippen gestolen bladko- blcem des lijdens. De zaal was geheel bezet, waarover de voor zitter bij de opening der vergadering zijn vol doening uitsprak. Het mocht hieruit toch blijken', 'dat er voor de winterlezingen en vooral ook voor deze vierde, die mogelijk nog gevolgd zal worden door eene, waarin de heer Idenburg of Colijn zal optreden, veel be langstelling was. pmj poqoff jeq at 'SQ W^N. sproken, begon deze zijne rede met een herin nering aan het woord van een Hollandsch schrijver: „Deze wereld is een klagende klacWtenzee van smartelijk zielelijden". Spre ker zou dit niet gaarne beamen, maar toch valt het niet te ontkennen, dat er,in de we reldheer ledent? tijdperken zijn, waarin de wereld als mi zee bruist van t lijden. Ook onze tijd is zoo'n periode. Lijden is er ook in élk menschenlevensom migen lijden dag aan dag, maar ook daar waar men nog in den haard de vredevuren stookt, komt vaak als donkere schaduw het liidén binnen. Het mach tige probleem des lij dans doet zich dadelijks aan ons voor, per, wetende dat het door misdrijf was verkre gen, had gekocht. Beklaagde, die zich thans In voorloopige hechtenis bevindt, beweerde evenals zijn vrouw, die de vorige week terecht stond en thans tot 12 maanden, gev. is veroordeeld, niet te hebben geweten dat het hier gestolen koper betrof. I^e jongehs waren in den avond van 9 Nov. met hun vieren naar de sluisdeuren gegaan en hadden van die deuren1 het koper afge scheurd en vervolgens 's nachts bi] R. ge bracht. Den' volgenden morgen ontving B. Yan dien opkooper 19. De vorigen dag waren dé jongens ten huize van R. geweest én' hadden van hem 2.50 eleend. Zij hadden toen beloofd den volgen en dag met koper te zullen komen. Beklaagde erkende iwel het feit dat 'hij het koper had gekocht, maar niet de herkomst. De jongens hadden hem gezegd dat zij het koper gevonden hadden. De president merkte hem op dat ook dan het feit strafbaar zou zijn. Daar overigens deze zaak al vrijwel over een kwam met de vorige week vermelde, kun- Wie vraagt, hoe het lijden te rijmen Is met nj| wa zjjn volstaan wij' met de mede- ods liefde, met Gods goedheid, stelt zich Reeling dat de officier, overtuigd van be klaagd es schuld, tegen hem 12 maanden.' gev, Gods voor dat probleem, dat voor den mensch een mysterie is. Mysterie js ook het leven, myste rie is het wezen Gods, is Zijn werk en zijn Zijn wegen. God heeft zich echter geopen baard in Jezus Christus in ons het licht ge geven in Zijn Woord. Dat licht wenschte spreker ook dezen avond te laten vallen op het lijden. Spr. zou daartoe eerst spreken over lijden en zonde, ten 2e over lijden en' den mensch, ten 3e over lijden eo gelooven, ten 4e over lijden en God. Na eerst aangetoond te hébben, hoe altijd naar den oorsprong van het lijden is ge- vorscht, door ae Indiërs, zoowel als door de Grieken, door de Romeinen en bet heidendom, hoe men altijd gestaan heeft voor het pro bleem des lijdens, en nooit een bevredigende oplossing is gevonden, zegt spr. dat wij ook in de Heilige Schrift komen te staan voor dat probleem, maar 'dat reeds op de eerste blad zijde ons duidelijk wordt, dat de lijdensperio de der inenschheid begonnen is met het grij pen naar de verboden vrucht, met de zonde. Zonde 'en lijden, schuld en smart hooren bij een. 't Geldt- hier niet het verband tusschen persoonlijke zonde en smart, ofsdhoon dat ook zeker bestaat, maar het verband tusschen de zonde in het algemeen en het algemeene lijden in de geheele natuur. Het verband tusschen persoonlijke zonde en' persoonlijke smart is een bijzender ver band, dat ons duidelijk wordt uit de groote tijdsgewrichten in de wereldgeschiedenis: de zondvloed, de ballingschap van' het volk van Israël. De persoonlijke zonde is niet zonder invloed op de geslachten, zooals God ook heeft geschreven in het tweede gebod. Er is verband tusscshen geluk en deugd, tussclien smart en ondeugd, wat ook Kant hem. erkend, die uit de -.óharmonie tussclien lilden en Gom ..cfde besloot tot een hierna maals, want indien. God het kwade niet straf te, zou Hij zich zélf verloochenen. In de straf komt Gods majesteit uit. 'Het antwoord op een deel van het probleem vinden we in de rechtorde Gods, die de zonde terug dringt; maar sprekende over die rechtsorde komt dadêlijk bij1 ons op dat woord: genade. God straft, maar stelt uit en matigt. Eén plek is er echter, waar God de rechtsorde laat doorwerken, dat is: Golgotha, is Komende tot het tweede punt, .toonde spre ker uit de Bijbelsche geschiedenis aan hoe God het tijlden gebruikt om den mensch nader tot hem te brengen. Niet om te straffen, laat God lijdenvoor den geloovigen mensch Is in feen tijdelijke straf, daarin verschilt het 'rotestantsche geloof met het Roomsche doch wel kastijding, maar deze laatste komt niet van den rechter, doch van den Vader. Voor de geloovigen is het lijden echter nog veel meer dan een kastijding. God zendt het lijden om ontrouw, zooals David moest on dervinden, als voorbehoedmiddel tegen' zelf verheffing en in de 3e plaats is lijden be proeving, examen tegenover den examenandus zélve. Als voorbeeld noemde spreker het offer van Abraham. Na een korte pauze behandelde spreker hiervan nog een vierde punt: lijden geeft vrucht, geeft de hope op het Vaderhuis. De ziel verliest niet door het lijden, maar wint er door in reinheid. Biji het laatste punt: Lijden en Gods wees spréker er op. dat er. hoe wij het vorige ook beschouwen nog veel lijden is, dat we niet kunnen onderbrengen. Dat groote probleem is altijd gebleven. Een Asaf, een prediker hebben geworsteld het antwoord daarop te vinden, doch niet kunnen geven, ook anderen een Thomas van Aquino, een Liebnitz konden het niet en Kant heeft e?n einde gemaakt aan alle pogingen daartoe.'Er zijn dan ook wel drie redenen, waarom het onmogelijk is, om, zo'oals daarvoor noodig is, een rechtvaardi ging te geven van het Godsbesltuur. In de eerste plaats, omdat wij niet kunnen bennen wat God kent, in de 2e plaats, omdat de rechtvaardiging van het Godsbestuur ons voett naar het terrein van het bewijs en dus van dat des gelloofs. De geloovige heeft die rechtvaardiging even noodig als de recht vaardiging van zijn géloof. Voor hem geldt het woord: Gij zult nader verstaan. Voor den geloovige vallen dan ook de- lichtstralen, op aat onbegrepen lijden, als dat der martela ren, die steeds zijn geweest het zaad der kerk, en door wie God in groote letters de historie der w-eréld schrijft. God bouwt in den stijl der Goth'iek, in opgaande lijnen en: dwars'lijnen, in den stijl van het kruis. Tem slotte toonde spreker aan de hand van ..6uur Job aan, hoe het lilden den mensch moet brengen tot de verheerlijking van zijn straf vorderde. MISHANDELING. Op 22 November reed Com. T. te Tcsbï op een landpad door het landi dat aan K. v. d. Woude toebehoorde. Deze maakte daarop aanmerkingen en geraakte met C K. en zijn zoon Klaas aan het vechten, waarbij de land bouwer v. d. W. een rib brak en een tand kwijtraakte. De vrouw van v. d. W. kwam haar echtvriend te hulp en wist hem te ont zetten. Later is hij echter nog weer door Klaas T. mishandeld. gelijke helers onschadelijk g De heer Prins, ambtshalve toegevoegd ver dediger, bestreed.de dagvaarding ea juichte de methode om daders van diefstallen onder eede getuigenis te doen afleggen tegen de van heling verdachte beklaagden, niet toe, vooral wanneer nog niet is uitgemaakt voor de recht bank dat de schuld van deze dieven wettig en overtuigend, is gebleken. Pleiter vermeende dat daarom niet is uitgemaakt of het ge kochte koper van diefstal afkomstig is en concludeerde tot vrijspraak. De officier repliceerde dat herhaaldelijk helers worden veroordeeld, terwijl de diefsta zelf nooit is behandeld. Mr. Prins bleef tegen deze wijze van be rechting opkomen. Het moge in enkele geval len als hooge exceptie noodig zijn, hier in dit "eval dan toch niet. TE LAGE BELASTING-AANGIFTE. Heden werd hervat de zaak tegen den ca féhouder C. H. te Broek op Langendijk ter zake te lage aangifte voor de Rijks-inkomsten belasting. Geboord werd get. W. Eijkeboom, die ver klaarde niet te hebben geweten dat bekl an dere inkomsten had dan uit zijn caféhouders- bedrijf. En over aftrekken van verbouwings- kosten ia niet gesproken, ook is get geen advies gevraagd, wel na de aangifte toen heeft getuige als zijn meening te kennen ge geven, dait het wel zou kunnen wdrden afge-( trokken, maar feitelijk was hii niet geheel op de hoogte van deze tak van dienst De inspecteur bleef als zijn meening •verkondigen, dat bekl. zijn aangifte te laag had gesteld, wat getuige nader aantoonde. Bekl. bleef volhouden niet den opzet te heb ben gehad. Daar het O. M. de vorige maal reeds zijn requisitoir had genomen, werd het woord air reet verleend aan den verdediger, de heer, Mr. Leesberg, die zijn teleurstelling niet ver borg over Int resultaat van het verhoor van den get. Eijkeboom. Niettemin bleef verdedi ger bij zijn opinie, dat bekl. niet met opzet lad gehandeld, wat hij met kracht van re denen trachtte te staven. Spreker hoopte, dat de rechtbank termen zou vinden om bekl. vrij te spreken of voor waardelijk te veroordeelen. HELING IN GESTOLEN BOTER. Oe 31-jarige huisschilder A. de K. te Eg- mond aan Zee stond terecht als verdacht zich in Nov. j.l. te hebben schuldig gemaakt aan het opkoopen van boter, door Egmonders en militairen aan bet strand gevonden en welke boter door da V. h 0.50 per kilo werd ge kocht. Ook had hij zelf nog van die boter van het strand meegenomen en niet aan den strand vonder verantwoord. Beklaagde erkende de feiten, doch zeide niet te hebben geweten; dait hij zich deze bo ter niet mocht toeëigenen Hij staat volgens verklaring van den bur gemeester gunstig bekend. Bij huiszoeking, door rijksveldwachter Boer verricht ten huize van beklaagde, werd een belangrijke partij boter in beslag geno men. Tegen bekl. werd 1 week gevangenisstraf gevorderd en verbeurdverklaring van de bo- tCr' VERKOOP VAN VEEVOEDER. De zaadihandelaar P. de V. alhier heeft bui ten de bepalingen van den minister aan den kastelein P. B. een hoeveelheid van 621 Kilo veevoeder verkocht onder den naam van voe- dermeel. Beklaagde had die niet mogen ver- koopen of vervoeren. Eisch: 25 boete suba. 10 dagen hechtenis CRISISWETTEN. Mede stond in verband Inet 'de crisisweften terecht de 43-jarige A. S.. bloembollenkwee- ker te Limmen. omdat hij eenige schapenhui den had verzuimd aan te geven bij het ge meentebestuur. Jozef Bak, koopman in hui den, was gedagvaard als getuige. Hij had de huiden van beklaagde gekocht. Beklaagde er kende het feit en tegen hem werd 25 boete subs. 10 dagen hechtenis geëischi. ÖVËRTRËDÏNG DISTRIBUTIEWET De 40-jarige kruidenier Jb. Sch. te Limmen heeft in den loop van den afgeloopen zomer aan den brandstoffenventer N K. totaal VA K G. regeeringsrijsit, zonder bon daarvoor te ontvangen, afgeleverd. Een distributiezonde, die de Officier gestraft wilde zien met 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De vrede is nog niet gefceekend, want vol gens beklaagde heeft zich verleden Vrijdag weer zoo'n drama afgespeeld. Hij geelt de schuld aan v. d. W., hij sloeg naar beklaagd de'8 vader en gaf hein een slag met een klomp. Na het ontzetten door de vrouw van v. d. W. heeft bekl. geen mishandeling meer ge pleegd. De geheele kwestie gaat over 't recht van overpad en uitweg. De Officier meende, dat deze vechtpartij wel met een geldboete van 25 subs. 10 dagen hechtenis kon worden afgemaakt. Beklaagde meende, dat hem geen straf toe kwam. Daarna stond K. v. d. W. weer terecht, om dat hij Cornelia Troost, onder-strandvonder en landbouwer, had mishandeld. Met eenige variaties precies hetzelfde the ma. Eisch eveneens 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. STROOPERIJ VAN BAGGER' De te Hoorn woonachtige arbeider Pieter D. heeft op 1 November onder de banne Hoorn bagger gestroopt met behulp van een vaartuig. De agent van politie Kamminga be trapte hem en maakte tegen D., daar deze geen vergunning had, proces-verbaal op. fpsch5 boete subs. 2 dageu hechtenis EENVOUDIGE BELEEDÏGING. Jan B., tuinder te Hoorn, oud 23 jaar, moest terecht staan wegens beleediging, doch daar het bleek, dat hij- tijdens het feit in mili tairen dienst was, verklaarde de Officier zich onbevoegd en zal de zaak voor den krijgsraad gebracht moeten worden. MISDRIJF DISTRIBUTIEWET. Op nog niet geldige bons beeft op 17 Nov. de grossier in koffie C. J. v. B. aan den win kelier J. Basijes te Wervershoof 7 K-O. koffie verkocht. Basjes beeft deze koffie döor mid del van een vrachtrijder betrokken en hem bonnetjes mede gegeven die nog niet mochten worden aangenomen. Beklaagde erkende het feit en wist dat die bons nog niet geldig waren, maar hij was bang een klant te verliezen. Eisch: 50 boete subs. 10 dagen hechtenis. Voor een dergelijk feit stond ook terecht de wtükelchef P. A. H. Hij had op nog niet gel- jes op 17 November, ais chef in dienst van de firma Kaag, aan den winkelier Knijn een hoeveelheid koffie en thee ver- Ringere en Cloeck Srtrifl -lijven met voomste' Q len die geen' blijk gmn. van een mimen blik, maar van een zucht tot knibbelen, die voort spruit niet uit hun nienschelijk, maar uit hun werkgeversgevoel. Trouwens de raad zou zich voor eeuwig blameeren, hij zou den in druk maken van een college van hazen har ten, dat onder de vrees 'der demonstratie be sluiten nam die het thans betreurt, en wij hebben een collége met leeuwenharten, niet waar, geachte Redactie? U dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, FENIJN. M. de R! Gaarne zag onderteebende dit stukje^ in uw veelgelezen blad opgenomen, bij voorbaat onze oprechten dank. Ongeveer 3 maanden geleden is alhier op gericht een Chr. Mil. Jongel. Ver. Na aan vankelijk opgericht te zijn met 11 leden, is dit aantal nu reeds geklommen tot 27, hetgeen dus wel een bewijs is, dat er aan deze Ver. behoefte gevoeki werd.-Maar nu zij er is, komen er ook meer behoeften naar voren, ca wel inzonderheid de behoefte naar een leid draad voor de behandeling van de Heilige Schrift, vandaar dat wij thans de vrijmoedig heid hebben genomen om tot de Chr. bevol king van Alkmaar en omstreken te komen met een beleefd, doch dringend verzoek: Vrienden der militairen, zie eens uw boekenkast na, wellicht hebt gij nog een Bijbelverklaring, die gij voor dit goede doel wel gratis zoudt willen afstaan of ons in bruikleen willen ge ven. Wij zijn nu bezig met de behandeling van Lucas. Al was het élechts dat gij ons dat gedeelte afstond, gij zoudt er onze Vereen, een groote dienst mee bewijzen. Vrienden, stel ons in deze niet teleur, maar zend ons uw gave, opdat wij voort kunnen gaan, op dezen ingeslagen weg. Namens het Bestuur der Chr. Mil. Jong. Vereeniging: G. FRIS, Secr. Bergen (N. H.) 5 Febr. '18. Vluchtoord Russeweg. f 6.—per f a gele nep f uien t 18-9C a neutraal 22.10 a 23.f overzee f 20.50 a 21.50, •ogerij f Boerenkool f 3.10 per 100 K.O. NOGRdSCHARWOUDE 4 Febr. Breekpeen f 6.75, roodekool f 11a siort f 8.—, witte f 0.— a 0.— uitschot f 0— a 0.—, gele f 9.— a 0. uitschot f 7.— a 0--, grove uien f 9.25, neutraal f 20.a 22 20. Deensche witte f 8.— uitschot f 7. Rood stortgoed f 10, wit f 7, geel 1 8. WARMENHUIZEN 5 Febr. Aardappe len f 0.—. Deensche wittekool f 8a 0.—, uit schot f 7.a 0. - Uien f 18 50 a 20 60, Uitschot 1 9.50 a 11. Gele kool f 9 a 0 Uitschot f 7 a 8. Roodekool f 11.— a 0.—, uitschot f 8 AMSTERDAM, 6 Febr. Aangevoerd 91 v*tte kalveren. Wegens hooge prijzföït is de »«tie der rwndslagers! voortgezet en prijs opgave onmogelijk, 89 «uohtore kalveren f 18—30, geen varkens, dige bonnetjes op 17 dienst van de kocht." Ook hier was de eisch50 boete subs. 10 dagen hechtenis. OVERTREDING HONDENBELASTING. Ten slotte werden nog een lOttal zaakjes behandeld tegen 10 visschers uit Egmond aan Zee, wegens overtreding der plaatselijke wet j op de hondenbelasting. Zij werden en corps opgeroepen, doch niemand was verschenen Zij hadden hun hond niet aangegeven en kwamen nu ieder in aanmerking voor eisch tot betaling van een geldboete ten bedrage van 5 subs. 1 dag hechtenis. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, fl Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandse^ Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 7 Februari. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van de» barometer boven 770 Zuid-Duitschland. De laagste stand van 4$n barometer 749.3 Haparanda. VERWACHTING. Zwakke tot matige, later welliaht toe nemende zuidwestelijke tot zuidelijke wind zwaarbewolkt mat tijdelijke opklaring, wel licht eenige regen, selfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD 6 Febr. Hermanns Cornelia Bierman Cornelia Maria Henneke. OVERLEDEN en 5 Febr. Andries Duin, 11 6 Oerben Dirk van ijk, 3 m. INGEZONDEN STUKKEN. WERKERS EN WERKELOOZEN. De eer, 'dat onze stad de beste werkioozen- uitkeering heeft in den lande, is velen braven burgers niet naar den zin Wij hebben eerst een protest géhad van den bond van Alk- maarsdhe werkgevers en ieder die geen vreem deling is in Alkmaar zag uit Üe namen van het bestuur waar de sdhoeni wrong. Dit protest is gesteund geworden' door de Alkmaarsche verceni'ging voor den midden stand, onderi presidium van den heer Van Vuure, en deze corperatié is weer in hare oude kwaal vervallen niet te begrijpen, dat, als door een go. de steunregeling onze stad in evenwicht wordt gehouden, zij in de aller eerste plaats daarvan profiteert, daar de koopkracht dan cen'gstm# behouden blijft. Zij hééft bevestigt datgene wat Enka on- Zij lang» beweerde at de middenstand in door snee vijandig staat aan de arbeldersbewe- aar nu overal in Europa de revolutie z'ch aankondigt «1 e«n goede werkloozen- uitkeering voor de bezitter» nog de beste pre mie voorToopig i» om zich de rust van hunne brandkast te verzekeren, daar zou ik zeggen: „sdhei maar uit met je gesputter, heeren, en dank den hemél, dat de hond nog zoo dom is om zich met een kléin kluifje tevreden te stel len, inplaats van het heele t voor zich op te eischen." Nu la er van twee zijden weer een actie te gen de werkloozenuitkeering, van eene zijde waarvan men zulks allerminat zou verwach ten. Wat beteekent dat stuk van de afd. Alk maar van den Bond van Ned. Onderwijzers.? Ie dat een poging om den raad te bewegen de uitkeering na te laten en hen voor te laten gaan met beier salaris? Was het noodig deze twee afzonderlijke zaken aan elkaar te kop pellen? Omdat raadslidi C. zegt tegen onderwijzer B., „die steunregeling betaait gij," moet daarom een organisatie schrijven zooals zij deden? Is dit hunne solidariteit tegen- hunne tnede- pnoletarlens met 'n net op, die alles ontberen omdat er voor hun geen arbeid is, zich storen aan uitlatingen van een raadlslid? Want zooals de goede uitkeering aan de weridoozen ontstaan is door hun eigen krach tige actie, zoo zullen de onderwijzers den- zel'fden weg moeten inslaan om tot een betere salarisregeling te komen, en niet door met ze keren afgunst te spreken over een steunrege ling, die waardecring verdient. Zoo verspeelt men de sympathie der arbeiders, de de on derwijzers ook noodig hebben-. Wat het amendement van de heeren Cloeck en Ringers aangaat, de raad zal goed doen dit voor kennisgeving aan te nemen. Als een steuncomité, waarin de arbeiders organisaties vertegenwoordigd zijn, met alge meene stemmeg een regeling ontwerpt en B. en- W. die regeling met een enkele wijziging overnamen daarom blijk geven van een ruimen blik en medegevoel' met de in nood veikeerende arbeiders, Haten dan oe heeren KANTONGERECHT TE ALKMAAR Uitspraak 1 Februari 1918. A. P. Phz., W. S. Jx., E. O. Hu., E. H en 1. Lz., Egmond aan Zee, strooperij do le f 1 boete of 1 dag hecht., <le 2e en Sa ieder f 8 boete of 4 dagen hecht., de 3e f 10 heets of 6 dagen hecht., de 4e voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor 1 maand met tea proeftijd van ljjaar D. D., Amsterdam, overtreding spoorweg- reglement, vrijspraak. H. M. v. R., P. B., J. R. en F. Z Plelloo, straatschenderij, de le en 4e leder f4 boete of 7 dagen tuchtschool, de 1c en 3» ieder 4 boete of 3 dagen heeht. J. V., Alkmaar, in staat van dronkenschap de orde verstoren, f 5 boete of 3 dagen hecht G. K., Akersloot, overtreding distributie- wet, f 60 boete of 15 dagen hecht. J. F. F. zonder vaste woonplaats, P R Uitgeest, en G. V., Warmenhuizen, hron kenschap, de le en 3e ieder f 2 boete of dag hecht., de 2e 2 snaai f 18 boeten «f 2 maal 6 dagen hecht. J. P. K. te Alkmaar, J. M. ts Schermeer •vartreding leerpliébtsvratJ» le ontslag van rechtavervolging, de 2e f 10.boete of 5 dagen hechtenis. K. B., C. U., J. D. te Esmond aan Zee, D. W. ta Castrieum, loopen over verboden grond, de le, 2a en 3e ieder 1 maand tuchtschool, de 4« f 12.boeta »f 6 dagen hechtenis. J. a., c. D.. A. J., J. K. ta Alkmaar, 3., C. K. ta Schoorl, A. de W. ta Egmond aan den Hoef, V. K. te Zuid-Schermer A. V. K. te rieiloo, T. B. te St. Panera» K. K- Qz., T. v. D. te Xuid-Scharwoude overtreding motorreglement, le en 10e nuggave aan hun ouders, da 2c, 3e, le 6a, 7e, 8, 9a en 11e ieder f 2.— boate 2 dagen hechtenis, da 12e f 1.ch f 8. boats of 1 nn 8 dagen hechtenis. I. Q. M..„ M. V. Wz., E. O, ls., T. Tz., M. D., ld. D., P. D., A. O. Jz. P. G Pz., W. Z. Tz., M. O., E. Q. Hz., Egmond aan Zee, O. v. S., J. H. F. S. en J. V., Alk maar, overtreding jacht en vischwet, de ls 9e en 12e ieder 7 dagen hecht,, de 2e f 12 boate of 10 dagen heoht., de 3e en 8e ieder f 20 boeta of 10 dagen hecht., de 4e f 8 boate fif 4 dagen hecht., de 5e f 10 boete of I dagen hecht., de 6e f 21 boeta of 10 dagen heoht., de 7e f 13 boeté of 7 dagen hecht., de 10e f 16 boete of 8 dagen hecht., da 11e f5 boete of I maand tuchtschool, de 13a, 14 en lie ieder f 3 boete of 2 dagen hecht J. L., Koedijk, J. de B., Oudorp, J. A. M., Meiloo, J. D. F., Nieuwe Niedorp, W. K., J. v. D., P. R., D. P., J. A. de W„ J. K., B. H A. O., A. O. en j. L., Alkmaar, overtreding politieverordening, de le, 10e en 11e ieder f 4 boeta of 2 dagen hecht., de 2e en 8e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., da 9e f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 4e, 9e, 12a en 13e ieder f 3 beete cf 3 dagen hecht., de 5e teruggave aan zijne oudere, de 6» 3 maal f 2 boete of 3 maal 2 dagen heahl., de 7e f I boete of J dagen hecht. ave van het NO© RDHOL L ANDSCH AMS1 fcKDAMSCHE BEURS Opga .ANLi. LANDBOUWKREDIET. Ycord-i® C 11, Alteaar. Koers van Staatsl»pnlnfl«n. 5 Febr. 6 Febr. MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER GROENTE VEILING, Febr. Rammenas f 0.— a a 0.—, bieten per 100 PROLONGATIE 4'/, pet. Mcdedeélingen. Nederlandsche Staatsfond sen. prijshoudend. Russische staatsfondsen met nogal1 wat vraag. Cullturèn onveranderd. Geconsoleerde sluiten op de laagste prijzen. Sdieepvaartaandeelen lusteloos. Oude vaar ten iets beter. Amerika luier voor Steels. Ta- baldcen vast. ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, aa een kortstondig lijden, zacht an kalm, onze geliefde Bcht- genoete, Moeder en Grootmoeder In dea ouderdom van ruim 72 jaar. Uit aller naam, R. VAN RIJS. Alkmaar, 4 Febr. 1918. Achterom 8. IHÈBIMBÉH NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 4* dito van 1000 üblig. dito 4 3*1 3 i 2 dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 1000 i dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vriie Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4* Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol. 1880 QR. 625 4 Rothschild (consols) OR 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OK. 625. 4 TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 fi 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 8ank- on Credlet-Inetellinger,. Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieel© Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. ©uituurondern H#delsver. en Handelsvennootsch. Compania Meraantil Argentina A. Cult. MH. der Vorstenlanden A. id. id. id. Wimtaand. Handdsv. A meter (lam Aand. Teh Co.'b Hand. MH. v Nierop Co's Handel Ml). A. F'etroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. ind. Aand. Oee. Holl. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A Sum. Palembang. Petr. M. afgest. A BUITENLAND. New Schlbaieff Petr.Cy.Crt.gew.A. id. Id. Crt. Pref. A. Orfon Petrol. MIL A. Steaua Romana Petr. Mlj. A Rubber-Maatschappijen. Amsterd. Rubber Cult. Mlj Aand. Deii-Batavia Rubber Mlj. Aand. Soheepvaart-Maatsohappijen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Qem Eigendom A Holl. Stoomb. Mlj. Aand. Java China Japan TLIjn A, Kon. Holl. Lloyd, a and Kou, Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Sioomv. Mij. Nederland A. BUITEN1 AND Int. Mere. Marine Cv. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemlngen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Lanakat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expi. v. Staatssp. Obl. S Ml], t. Expi. v. Staatssp. Obl. 4 BUITENLAND. AMERIKA. Atchia. Top. S. Fé C. v. g. A. Denv R. Orande Spw. C. v. A. 97»/, 9m/, 781/,.' 68 58' 99V8 995/8 43 281/, 277-, 31 28* 2t 29 29 51 84T/s 1027/, 102% 203 229 184* I90>, 147 143* 73i/, 66 97 A, 220* 215 214 443 175 201 201»/, 218 549 50* 35* 69 99 206* 234* 178 43»* 418 286* 300 197* 296* 270* 277 2961/, 278 31 - 106* 223 230 271* 527 460 Ï3Q 278 612 102* 103 99* 971/, 90* 78 68 58* 99* 99* 43 29 31 28 29* 29 29 1027/, 229* 192 1471/, 143 73* 54 96* 220 215 214 440 175 201»/, 118 >49 50* 99 210 232* 172 439 420 286 300 197* 295 270 275 294 278 31 1057/, 223* 265^ 524 464 229 280 616 Q97/, 90* 7* 22 20 6* 2orfe 92% 7* 11* 20* S% 27 Erie Spw. Mlj. Qewone Aand. Kans City South. Rallw. Cy. g. A, Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York O Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pae. Comp. A. 80V, South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. 24* 24* Union Pae. Raik. Cy. C. g. A. 425V, 125Vs Premleleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) S 107* BELQ1E. Antwerpen 1887 2V 62V, RIIIKB HUM,

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3