Een net Melsjs prriagd net Meisje, een Werkster. R. C. Dagmeisje. D1ENTB0DE 6 Dienstbode. B. en W. ia stemming» brengen. De heer U d o meent dat eerst de amen dementen in stemming moeten komen. De voorzitter wijst er op, dat aan neming van die amendementen het steunco mité voor groote moeielijkheden stelt. De heer C1 o e c k zegt dat het steuncomi té voor de thuiswerkers en de losse werklie den maar een nieuwe regeling moeten ont werpen. De amendementen van de heeren Ringers en Cloeck werden verworpen en voor stemden de heeren de Lange, Elfring, Ringers, Udo, Govers en Cloeck.. De voorstellen van B. en W. werden hier op aangenomen en tegen stemden de heeren Udo, Cloeck, Elfring en- Ringers. De heer W e s t e r h o f oordeelde het ge- wenscht om uit te maken, of de toeslag aan de gemeentewerklieden niet hooger moet zijn. Spr. wijst op le loonen in Amsterdam, Zaan dam en Purmerend. Men moet toch ook in de eerste plaats denken aan de eigen werklieden. Het mag niet voorkomen, dat hun loonen la ger zijn als in he tparticulier bedrijf. De ge meente behoort voor te gaan als werkgever. Spr. doet 't voorstel om boven den bestaanden toeslag 2 in plaats van 1 te geven. Spre ker verzoekt B. en W. zijn voorstel over te nemen. Practised zal daardoor bereikt wor den dat hun loonen 1 hooger worden dan de uitkeering. De V o o r z i 11 e r begrijpt, dat de heer Westerhcf als propagandist eener partij dit voorstel doet. B. en W. kunnen evenwel niet verder gaan. Men mag niet overdrijven. Wil de raad verder gaan, dan moet die het weten. Spr. wijst er op, dat de heer Westerhof de loonen van de geschoolde werklieden over het hoofd heeft gezien. De meeste werklieden staan hooger. De heer Cloeck ondersteunde het voor stel van den heer Westerhof. De heer Udo deed hetzelfde. Het voorstel werd verworpen. Er voor stemden de heeren Westerhof, Cloeck, Udo en Elfring. Het voorstel van B. en W. werd hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter wijst hierna op het stuk in de Alkm. Courant van den Bond van Ned. Onderwijtzers. Spr. neemt niet aan dat één raadslid ge zegd zou hebben, „die steunregeling betaalt gij", dat zou een beleediging zijn voor den Raad. Meent het bestuur van den bond dit ten onrechte van een raadslid begrepen te hebben, dan wil spr. mededeelen, dat B. en W. zich voorstellen een' regeling voor de on derwijzers te laten ingaan op 1 Januari 1918. Het is dus niet de bedoeling van B. en W. om aan de belangen van de onderwijzers tekort te doen. Hierna werd 5 minuten gepauseerd. Be Vergadering dnnrt voort. STAöSWifcWWS „BILDERDIJK." Er was gisterenavond zeer groote belang stelling voor de „groote vergadering" van de rederijkerskamer „Bilderdijk". De groote zaal van de Harmonie was stampvol. Gegeven werd het blijspel Het huis van den majoor, een stuk in vier bedrijven van Qskar Walther en Leo Stein. In een klein plaatsje in Mecklenburg komt het bericht, dat het aanleggen van een spoor weg is goedgekeurd, juist op den verjaardag van den gepensionneerden majoor von Han sen, die met zijn schoonzoon de burgemeester daarvoor zeer heeft geijverd. De stalhouder Sturm, die nadeel voor zijne zaak vreest komt woedend bijl den majoor, maar wordt afge scheept met d© opmerking, dat het belang van den eenling moet wijken voor dat van de stad. Als kort daarop echter de villa van den majoor gesloopt moet worden om plaats te maken voor het te bouwen station, wil de oud- militair van dat gezegde niet hooren, zelfs niet als Sturm, geheel tot andere genachten gekomen, zijn vreugde uitspreekt over den spooraanleg. De majoor laat als protest al zijln goed verkoopen en vestigt zich te Berlijh. Anderhalf jaar later, ter gelegenheid van den doop van den zoon van den burgemeester, hoopt de familie op herstel van den familie band. Grootpapa wordt genoodigd, maar komt niet tijdig, de doop geschiedt zonder hem. Terwijl dé familie" nog niet van de plechtigheid terug is, arriveert hij' met zijn trouwen oppasser en vindt tot zijn verbazing alle meubelen uit de oude villa terug. Een verzoening volgt natuurlijk. Dat is, ontdaan van alle bijwerk, de in houd van het stuk. Zeer aardige tooneeltjes, soms een scène. De heer Kater was in de hoofdrol van den majoor meestal kostelijk, al meenen we dat zijn afscheid van het oude huis en de familie wel wat te zwaarmoedig klonk. Een verhuizing staat toch niet gelijk me de voltrekking van de doodstraf. Mooi spel gaven ook de beide zoons van den majoor, Hartmuth, luitenant ter zee, en Frits, vaandrig. Was de eerste (de heer G Cloeck) meer ernstig, de tweede (de heer P Bijvoet) was een type van een jong Duitsch officier, zooals we die u't verschillende be- schrijvingen hebben leeren kennen, blufferig, met minachting voor de„plebejers" steeds kort in telegramstijl sprekend, blijkbaar zeer met zich zelf ingenomen; alles, zelfs een huwelijk was voor hem een kleinigheid. iDe pupil Kathe Stahl (mej. L. Stuij) von den we op enkele momenten wel wat overdre ven en haar spreektoon soms zangerig (zoo als bijl het verhaal van den ouden krijger, dat zij den majoor deed), dikwijls echter zeer goed, vooral 'bij haar smart toen zij meende dat Hartmuth haar niet lief had. Mej. L. van Os was als bakvischje, da: beurtelings verliefd en beleedigd was, om te stelen». »De heer van Gulik was als Hauck, de woordvoerder van een deputatie uit den Raad. die den majoor geluk kwam wensch'en met de gevallen beslissing inzake den spoor aanleg, bepaald grappig, vooral toen hi, herhaaldelijk stotterend betuigde, dat he station zou komen op het villa-terrein „als de majoor er niet te veel op tegen had". Gok als de barbier, die een paar stoelen uit den boe> del van den majoor dacht te koopen, deed h" de in de zaal aanwezigen lachen. Burgemeester Riedenburg (de heer L. C Koster) was waardig in zijn optreden tegen den majoor bij diens weigering om d« villa goedsqhlks te ontruimen. Hot kaatste onder-en alsnog zal bepleit*», dat dat advies wordt ïoud daarover, zoo gedwongen, gal uitste- cend weer hoe een man zich moet gevoelen, als hij tegen den uitdrukkelijken wil van den geliefden schoonvader moet handelen. Voor de andere spelers, vooral voor den oppasser van den majoor, Konrad (de heer W. Valk) niets dan lol. Uitstekend hebben ziji uitgebeeld die perso nen, die zij moesten voorstellen, al was die rol nu juist niet altijd even gemakkelijk. Aan het slot, bij de terugkomst uit Berlijn van den majoor, waren allen zonder uitzon dering uitstekend. „Bilderdijk" heeft een mooien avond gege ven. Herhaaldelijk klonk een dankbaar ap plaus, tot tweemaal toe applaudisseerden ve len bij» open doek, toen de majoor in uniform optrad. Gold dit den Ehiitscnen majoor of den heer Kater? Wij hopen den laatste. gevol, BLOEMENDAG UITGESTELD. De bloemendag, die door het Comité Alk maar ten- bate van de Nederlandsche Kinderen in den Vreemde, morgen zou worden gehou den, is uitgesteld tot nader bekend te maken datum. DUUR VLEESCH. Door den heer Bing, slager in de Achter straat alhier, werd heden op de markt te Scba- en ern schaap aangekocht voor de enorm ooge som van 165,—. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Gisteravond hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken een vergadering ten Stadhuize. Van den heer Henneman was bericht inge komen, dat hij» plotseling verhinderd was de vergadering bijl te wonen. Na opening der vergadering werd op ver zoek van den secretaris het lezen der notulen uitgesteld tot de volgende vergadering. Uitgegaan was een brief aan oen directeur van het postkantoor, houdende het verzoek de dienstregeling weer verkrijgbaar te stellen, eventueel deze in het kantoor op te hangen. Daarop was het antwoord ingekomen, dat naar de meening van den inspecteur het ver krijgbaar stellen der dienstregeling niet mo- elijik was in vetband met de tijdsomstamdig- eden, doch dat mogelijk zal worden ge maakt, dat het publiek in het kantoor kennis neemt van 'de dienstregeling en hare eventuee- le wijzigingen. Aan ZEx. den minister van Handel en Nij verheid was een adhaesie-adres gezonden aan het verzoek der Kamers van Koophandels te Zutfen en Wageningen inzake de uitbreiding van het goederenvervoer per spoor. Ingekomen was een verzoek der afdeeling Alkmaar van den Bond van werkgevers, om adhaesie te betuigen aan haar adres inzake de steunuitkeering aan werkloozen. De heer Cloeck zegt naar aanleiding hier van, dat zooals bekend is, een nieuw voorstel van B. en W. in de raadszitting op Donder dag behandeld zal worden, waarbijl aan vele bezwaren van adressanten wordit tegemoet ge komen. Niettemin is hij voor adhaesiebetui- ging, al acht hij één punt in het adres on juist. Er wordt gezegd, dat men geen' werk lieden kan krijgen, doch als men naar de ar beidsbeurs gaat, moet dat mogelijk zijn. Hij wijst er voorts op, dat op het nieuwe voorstel van B. en W., door den» heer Ringers en hem een amendement is ingediend, dat bij nader toelicht, en zou gaarne zien, dat de Kamer van Koophandel tevens dat amende ment steunde. Hij acht dat amendement van zeer groot belang ook voor de gemeente in verband met een schrijven, dat het Steuncomi té ontving van. het Kon. Nat. Steuncomité en waarin deze zin staat: „Vooralsnog 'hebben wij dan ook bezwaar aan uw verzoek, eene financieele tegemoetko ming in de uitgaven1 van uw comité toe te staan, te voldoen, zoolang ons niet is aange toond, dat de toestanden in uw gemeente ab normaal ongunstiger zijn dan die te Amster dam." De voorzitter vraagt den heer Cloeck, waarom aan de mensichen, die altijd hebben gewerkt en getoond hebben steeds te willen weiken niet 100 pet. kan worden uitgekeerd, waarop de heer Cloeck antwoordt, dat die, wanneer zij tevens in een werkloozenfoods zijln de volle 100 pet. 'krijgen, in dat opzicht wordt dus aan het verlangen van den voor zitter voldaan. Met algemeens stemmen» wordt daarop be sloten aan het verzoek van de afdeeling van den Bond van werkgevers te voldoen en te vens, om het amendement van de heeren Rin gers en Cloeck te steunen. Naar aanleiding van een verzoek van M. Groot te Groot-Schermer, om de Spoorweg maatschappij te verzoeken de eerste tram naar Schagen des Donderdags te vervroegen, of weer een vroegeren dienst in te stellen, wordt besloiten aan het eerste gedeelte van het verzoek te voldoen. Van de Kamer van Koophandel té Zwolle was ingekomen een verzoek om te steunen haar adres aan den Minister van Handel en Nijverheid. om de nieuwe bepalingen, betref fende de algemeene bevrachtingsvoorwaarden, waarbij» door schippers bij stremming der vaart, een» vergoeding van 4 per ligdag kan worden- berekend, tot een maximum van 45 dagen, in» te trekken als zijnde in het na deel van den handel en- omdat daarin door het Wetboek van -Koophandel is voorzien. Besloiten werd dit verzoek te steunen. iBiji de mededeeling -der ingekomen bijlagen tot het verslag van den gemeenteraad, vroeg de heer Cloeck, of de Kamer niet had ont vangen de agenda voor de raadszitting van 7 Febr. De agenda bleek nooit aan de Kamer te worden gezonden De heer Cloeck wenschte er dan de aan dacht op te vestigen-, dat behandeld zal wor den' het voorstel tot aanstelling van een marktmeester. Hij| herinnert er aan, dat in dertijd de Kamer van Koophandel in dezen den Raad had geadviseerd het salaris min stens op 3000 te bepalen. Het blijkt nu, dat het voorstel van B. en W. onveranderd is ingediend, zonder dat mededeeling wordt ge daan, waarom B. en W. niet met het voorstel der Kamer hebben kunnen meegaan. Aan het advies der Kamer is dus geen- waarde ge hecht. Spreker vraagt, of men er zich mee kan vereenigen, dat hijl bij de behandeling in den gemeenteraad, zijn leedwezen te kennen zal geven over het feit, dat met de adviezen» der Kamer zoo weinig rekening wordt gehouden, Dit voorstel vindt algemeene instemming. Nog verklaart de vergadering zich er voor, om aahaesie te betuigen aan het adres door de Kamer van Koophandel te Breda gericht tot den Minister van financiën, om in plaat sen, waar een registratiekantoor is gevestigd alsnog het zoogenaamde natte zegel (zegel met stempel) verkrijgbaar te stellen, meer be paaldelijk, het natte zegel van 5 ct. 50 d. en 100 ct Verder werd nog mededeeling gedaan van eeuige ingekomen circulaires en verslagen, die voor kennisgeving werden aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer Potgieter er op dat -het licht boven de brievenbus aan het postkantoor in den laatsten tijd 's avonds niet brandt. De voorzitter zal er met den' direc teur over spreken. Daarna sluiting. BOND VAN VEEHANDELAREN IN NOORD-HOLLAND. In het „Gulden Vlies" werd gistermiddag de 2e jaarvergadering gehouden van den Bond van Veehandelaren in Noord-Holland. In de morgenbijeenkomst werden de huis houdelijke zaken afgedaan. De heeren Th. Meijssen, S. Kramer en G. Booy werden als bestuursleden herkozen. Tot de instelling van een spoorwegcom missie, die voor een verbetering m bet vee- vervoer zal hebben te zorgen, werd besloten. Als leden dier commissie werden gekozen de heeren H. Oud van Zaandam, M. Dinsdag uit Amsterdam en S. keesom uit Texel. In de middagvergadering sprak de heer J. Turissma, voorzitter van den Ned. Bond van Veehandelaren een rede uit over het onder werp „Organisatie in den Veehandel." Spr. verheugde zich er over, dat thans ook de veehandelaren het nut van organisatie in zien, hij behandelde uitvoerig de organisatie van veehandelaren en wees er op, dat het eerste organisatieleven zich voor 20 jaar in Zwolle en Friesland openbaarde. De eigen lijke organisatie ving evenwel in 1912 te Gro ningen aan. Spr. stipte aan, hoe de oorlog de handel uit zijn verbandt rukte, daarbij memoreerende dat het geven van consenten voor uitvoer in 1916 aan de organisatie van de boeren, de maat voor de handelaren deed overloopen. De veehandelaren, die er toe hadden bijge dragen, dat het Hollandsche vee ver over de grenzen bekend was gekomen, werden ge- nodzaakt hunne oude rechten te verdedigen-. Honderde handelaren trokken op naar UTrecht om e protesteeren. Spr. besprak nog hetgeen de organisatie deed voor de redelijke verheffing van de vee handelaren. In Friesland werden met de erkenning van de handelaren arbitrage-commissies inge steld. Noord-Holland wist de opheffing van de Zondagsmarkten te verkrijgen. De vereeniging was niet alleen voor den uitvoerhandel opgericht, maar werkte ook om in het binnenland de handel en vleesch en vee te behouden- voor degenen die er aan spraak op hebben. Met zijn 2000 leden kan de vereeniging thans een sterke macht vormen. Van een enkele zijde heeft men aanvallen gericht op de N. B. v. V. de Spr. verweten, dat hij van het begin tot het einde er op uit is geweest zijn persoon in aanmerking te doen komen. De insinuaties richt men tegen beter weten in. Spr. is niet verantwoordelijk voor de uit voerregeling, W»ij hebben er wel voor gezorgd, dat een trustvorming in de veehandel nM tot stand kon komen. Had spr. voor eigen profijt gewerkt, dan had hij in November reeds koeien laten op- koop-en en de toeslag hebben gekocht, die hooger is dan menigeen denkt. Zoolang spr. iets doen kan zal het n/et bestaan, aat ten koste van alle kleinen één groote exporteur in zijn auto rijdt. Degenen die hun bewijzen inzonden voor hetgeen waarvoor zij in aanmerking wilden komen, zijn op de lijst geplaatst na Irwinning van het oordeel van het afdeeluigsbestuur en dat van den Ned. Bond. Zij, die dit niet deden kunnen het verwijt niet doen dat het bestuur voor hen hun best niet deed. Het 1» een misverstand, dat alles op onze verantwoording berust. Onze stem is inzake de uitvoerregeling nog uiterst zwak. Spr. vreest, gezien de onderlinge twee dracht, dat het in Nederland denzelfaen weg als in Denemarken uitgaat, waar de veehandel meer en meer door de veehouders coöperatief wordt georganiseerd. Veel zal van ons aanpassingsvermogen go- vergt worden. Men heeft er voor te zorgen, ook door de bestrijding van bedriegelijke praktijken, dat de veehandel niet terzijde wordt geschoven. Krachtig dienen wij tegen den kettinghanr dei te protesteeren. Kettinghandel is, waren aan de consumptie onttrekken om er iater buitensporige prijzen voor te bedingen. Geen veehandelaar, die zijn vee niet reeds op dezelfde markt verkoopt, als hij een be hoorlijke winst kan. Een groot deel van de slagers koopt meer dan ze noodig hebben en tracht dat meerdere af te zetten, bij hen die het noodig hebben De slagers, die te Amsterdam tegen den reëel-en veehandel opkomen, moeten het paard niet achter den wagen zetten. Wanneer er iets gedaan moet worden, dan» moet men trachten de prijzen van het vleesch en vet op een zoodanig niveau te brengen, dat ook het arme volksdeel dit weer kan bekomen. Om dit te bereiken moeten de slagers de veehan delaren niet van de markt jagen, maar zich tot den minister richten. De veehandel moet vrij uitgeoefend kunnen worden en, niet belem merd. Tegen hetgeen de Amsterdamsehe sla gers doen, moet krachtig geprotesteerd wor den. De organisatie moet ook blijven ijveren voor de invoering van de vee-arbitrage. Het practische recht moet de handelsgeschillen op eenvoudige wijze uit den weg ruimen. De uit gave van het bondsorgaan was een gelukkige gedachte gebleken. De handel wordt van de zijde der landbouwers, die coöperatieve sla- Spreker eindigde met een kraehtig woord voor het vereenigm-gsleven. De secretaris, de h<ui Theunisse, deelde nog mede, dat het Ned. Rundvee-Stamboek thans zoo'n dikke kas heeft, dat het voor de regeeringssubsidie bedankte. Zij gaan nu hun statuten veranderen en aan hun organisatie een afdeeling handel verbinden. Reeds be sloot men tot de oprichting van een N. V. voor Vee-xpoiï. Voor 70.000 aandeelea werden er, staande de vergadering van het Ned. Rundvee-Stamboek, genomen. Na eene uitvoerige bespreking werd in ver band met het gebeuren van Maandag op de Amsterdamsehe veemarkt, waar slagus tot handtastelijkheden tegenover veehandelaren overgingen, (ter vergadering werd zelfs me degedeeld, dat slagers de politie hadden om gekocht om afwezig te blijven), een adres aan den minister en den hoofdcommissaris van aolitie te Amsterdam te zenden, om te bereir een, dat deze zaken niet meer voorkomen. Na verdere bespreking sluiting. gerijen en exportvereenigingea willen oprich» 'ga. Wij moeten ons da :houder aan schouder naast ten,"bedrei gd. Wij krachtig scl der stellen. daartegen elkan- BURGERUJKE STAND. OETROUWD: 7 Febr. Dirk de Jong, wedr. van Maria Leegwater, en Geertrwida Maria Kopjes, wad. van Floris Selie. OEBOREN Febr. Jan, z. van Jan de Wever en Gerrit- dina Bouwmeester. 7 id. Lodewijk Bernardus.z. vanGerardus Hene-dictus Maria Worm en Alida Maria Henneke. de TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 7 Februari. Medegedeeld door het Koa. Nederlandse^ Meteorologisch Instituut te De Bildt. Oeldig tot des avond van 8 Februari. In het gebied van de waarneming is ïcogste stand van den barsmstsr ©ader 770 Zuid-Duitschland. De laagste .-tand van den barometer 747.0 Haparanda. VERWACHTING. Matige t-t kracht-ge, t^delrjke wellicht stormachtige westelijke tot zuidelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk legenbuien, zelfde temperatuur. AMSTERDAM5CHE BEURS Opgave van het noordhollandsgh LANDBOUWCREDIET, Voordam C ll, Alkmaar. Sfaatsleenlngen. 6 NEDERLAND. pCt. üblig. N. W. S. van 500/1000 4* dito van 1000 4 Oislig. <*lt« 34 dito dito 3 dito dito 2 Ned. Ind. 1915 f 1000 5 dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Jtili 4 RUSLAND. Obl. 1906 frt. 2500-5000 5 iwangorod Dombr. OR. 625 44 Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol. 1880 OR. 625 4 Rothschild (consols) OR 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625. 4 TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnsteillngen. Amsterdamsehe Bank A Nederl. Ind. Handeisbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrleele Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Am. Car ft Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Ouituurondern Handelsver. en Handelavennoolseb. Compania Mercantil Argentina A, Cult, Mij. der Voretenlanden A, id. Id. id. Winstaand. Handehv, />- meterdam and. Tels ft Co.'s Hand. Mlj. A Nierop ft Co'» Handel MH. A. Petroleum-Maataehappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Qee. HoH. Petr Cart. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Patr.br. A Sum. Palembang. Petr. M. afgest. A BUITENLAND New Schibaieff Petr.Cy.Crt.gew.A. id. Id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. MIL A. Steaua Rom ana Petr. Mlj. A Rubber-Masteohappljan. Amsterd. Rubber Cult. Mlj Aand. Deli-Batavla Rubber Mij. Aand. 9cheepvaart-Maataah«|»pijen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Oem. Eigendom A Koers van Febr. 8 Febr 97»/, 90i k V8 68 58% 99» 993/4 31 29 th 29 29 51 1027/, 102 203 229% 1841h 192 147% 14371k 733/4 541/4 96 220./, 215 214 440 175 201 LANOEDIJKER GROENTEVEILING, 6 Febr. Rammenas f 0.— a a 0.—, bieten per 100 K O. i 0 per 1000 f a gele nep f uien t 13.33 a neutraal f 21.30 a 22.—, overzee f 21.70 a 22.70, drogerij f Boereakoal f 0.per 100 ft.(3. Roodekool le soort f 2e soort f 0. stort f gele le soort f 0.2e soort f 0stort f 0.witte le saort f 0. 2e soort f 0. Bieten per 100 K.O. f 5.30. NOORDSCHARWOUDE 6 Febr. Breekpeen f 7.roodekool 1 11.a 0.—stort f 8. witte f 0.a 0.—, uitschot f 0.— a 0,—, gel? f 9.— a 0. uitschot f 7— a 0—grove uien f 9.50, neutraal f 21 60 a 23 60 Deensche witte f 8.uitschot f 7. Rood stortgoed f 10, wit f 7, geel f 8. WARMENHUIZEN 6 Febr Aardappe len f 0. Deensche wittekool f8a 0. uit schot f 7.a 0 Uien f 18 50 a 21.10, Uitschot f 110 a Gele kool f 9.a 0.Uitschot f 0 a 0. Roodekool f 11.— a 0.—, uitschot f 8.— a 10.- AM5TERDAM, 6 Febr. Aangevoerd 91 vette kalveren, wegens te hoog® prijzen voor de kalveren, wordt de aetie der run- derslagers voortgezet. Prijsopgave onmoge- '"k, 89 nucht. kalveren f 1830. geen varkens HOORN, 7 Febr. Kaas. 18 stapels kleine fabriekskaas f 71.5 stapels kleine boe renkaas f 71.10 stapels fabrisks «ommis- siekaas f 71.—. Aanvoer 3Ü613 KG. Goed. Holl. Stoomb. Mli. Aand. tapan Lijn A. loyd. Aand. Kon. Paketvaart MIJ. A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Ned. Schnepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A,, Stoomv. Mlj. Nederland A. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cv afg. A, Int. Marc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dnm Dell Comp. Aand. A'dara Langkat gew. Aand, ld. ld. Pref. Dell-Maatschapplj Aand Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatasp Obl. 5 Mö. t. E«pl. v. Staatasj». Obl. 4} BUITENLAND. AMERIKA. Atchls. Top. 81 S. Fé C. v. g. A. 92'/, Denv ft R. Grande Spw. C. v. A. 7% 7% Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. 11% 211/4 Kans City South. Rallw. Cy. g. A. 20 20 Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. 67/, 6% N.-York O Western A. 27 27 NoW. ft West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. 87% South, Rlw. Voi. Tr. Gew. A. 24% 24% Union Pac. Raik-. Cy. C. g. A. 125% 125 Premieleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) 3 107% BELOIE. Antwerpen 1887 2$ 62%, PROLONGATIE 4»/4 pet. Mededeelingen. Nederlandsche Staatsfond sen prijshoudend. Russische Staatsfondsen onveranderd. Culturen kalm. Olie-waarden prijshoudend. Rubberwaarden zonder affaire, Scneepvaartaandeelen vast voor Marine waarden, waar veel in omg'ng. Tabakken vast. Amerika kalm. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIëN. Heden overleed plotseling, door ee« droevig ongeval, ons geliefd Zoontja en Broertje ANUUIES, in den leeftijd van ruin 11 jaar. Zij» diepbedroefde Oudirs, A DUIR A. DUIM—Lebbimq, Alkmaar, 6 Febr. 1918. Kunstraat 3. Hartelijk bedankt voor de vele bewijzen van belEn^eteliing, onder vonden bij het «verlijden van enze goede Moeder, Behuwd-, Oreot- en Overgrootmoeder CORNELIA BV83M, Ted. van Pietsr ds Muck. FAMILIE DE MUNK. Ritsevoort A 58. De ondergeteekenden betuigen, mede namens hunne kinderen, hunnen dank aan familie en buren vaor de hun betoonde deelneming» ■et 't overlijden van hun geliefdei Zoon AR1H Ook hartelijk dank aan rijn on derwijzer en nede-leerliagsn van de Herhalingschool. K. QOSTWOUDBR. M. OOSTWOUDER— Sehermerhorn. Brehn. Maj. TESRINK, Ridderstraat, vraagt een van half 8 tot 1 uur en voor VRIJDAG of ZATERDAO GEVRAAOD (Meid-Hulihnudgter) goed kunnende koken en werkenhulp van Dag meisje na Werkster voor 't ruwe werk. Mevrouw OAliCHAOEN, He»- rengracht 60, Amsterdam. voor halve dagen, als hulp in de huishouding, goed kunnende kotten. Gezin van 2 personen, wasah buitenshuis. Adres: KANAALKADE 42. In een klein gezin wordt ge vraagd een Adres te bevr. burean v. d. blad. gevraagd door Mevr. VAN DER STOK, te de Rijp, om einde Fe bruari of later te Alkmaar In dienst ia treden. Mevrouw FORTUIN, Langestraat B 14, vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordig», een nette ISIKNSX- BODB. .-1 - 1 m maim mmvt 1 1 On 43 29 277/, 28 847*, 8033/4 318 540 50% 351/4 69 99 210 C32U. 172 439 420 286 208 1971* 296 270 275 294 276 31 1057/, 223i/4 230 265 529 464 229 280 616 102% 103 997', 97% 9ui/i 77 68% 581,4 99", 993,4 4J1/4 28 31 28 21 29 287', 50 102% 199 V, 229 1813/, 192 147% 143 73% 66 97% 220 215 214 448 173 203 219 549 98% 207 234 175 431 414 286 300 197% 296 270 275% 297 278 i/s 32% 110 225 264 529' 463 230 282 615 102% 99%

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3