DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Distributie van Levensmiddelen. 5i. 34 Honderd en twinstigste Jaargang ZATERDAG 9 FEBRDARI. Toeslag Petroleum. Margarine. 1918 Abonnementsprijs bil roornltbetallng p. 3 maanden (1.65, (r. p. post 11.90. Bewijsnummers 5 ct. Advertentieprijs 15 et. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Br fr. N.V. Boek- en Handelsdrnkkerli Harms. Coster 4 Zn., ïoordam C 9, Tel. J. NEDERLAND. BW nummer bMteat «M 2 Maden. De centralen kunnen juichen. Hun streven om met de Oekraine vrede te sluiten, is met succes bekroond. Zij zullen nu hun best wel doen om zoo spoedig mogelijk van de in het land opgetaste voorraden levensmiddelen een- flink deel machtig te worden, want juist daar aan hebben zij groote behoefte 't is door Oostenrijksche politici en militairen erkend. De Oekraine, waar altijd zoo groote massa's koren vandaan kwamen en dat sinds de deel name van Rusland aan den oorlog zoo goed als niets kon exporteeren, zal naar men mag veronderstellen heel wat hebben aan te bie den. Dat Nederland er ook iets van zal kun nen bekomen, waarvoor men- onlangs de hoop uitsprak, is vrijwel buitengesloten. De hedennacht te 2 uur gesloten vrede, waarvoor de onderhandelingen niet in het openbaar plaats hadden, zal aan de Oekraine waarborging van hare onafhankelijkheid te genover den Noord-Russischen buurman kun nen geven, en dat is voor haar-van- groote be- teekenis, want het is wel aan te nemen, dat deze zal pogen den verloren invloed in de jonge republiek te herwinnen. Eén ding is zeker, door het thans te Brest- Litowsk behaalde succes staan de regeerin gen der centrale mogendheden weer stekker tegenover hunne volken, doordat zijl dat gene zullen kunnen leveren waarom deze rie pen eten, en voor binnenlandschen strijd is nu een gevaar minder. Of deze vrede van grooten invloed zal zijn op de verdere oorlogvoering, vooral aan het Westelijk front, zal moeten worden afge wacht. Voorloopig kan niet worden ver wacht, dat de middenmogendheden nog veel troepen aan het Oostelijk ront zullen kunne» onttrekken, omdat de toestand in Rusland nog verre van rustig is. De Polen, die zich uit de Russische legers terugtrokken en nu onder eigen- nationaal vaandel zich tegen de bolsjewiki keeren, heb ben tot nu toe nogal succes. Zij slaagden er nu ook in Smolensk na een tweedaagschen strijd te veroveren. De regeerders ,in Rusland laten zich anders niet zoo heel gemakkelijk van den troon stooten. Zij hebben nu een uit vijf leden bestaanden bijzonderen krijgsraad ingesteld, die elke bedreiging van de resulta ten' der herfstrevolutie zal moeten voorkomen en een vérstrekkende volmacht kreeg. Te Brest-Litowsk zijn Woensdagavond de besprekingen over de politieke én territoriale kwesties weer aangevangen tusschcn de Duitsch - Oostenrijksch - Hongaarsch - Rus sische commissie. Voorloopig heeft ook deze bijeenkomst nog geen resultaat gehad. De heer von Kühlmann bracht het „ver- valschte" telegram van het. P. T. A. over de zitting van 27 Januari ter sprake. Hij1 had een onderzoek ingesteld en kwam tot de con clusie dat het oorspronkelijke telegram af komstig moest zijn van 't P.T.A. Den voorzit ter van de Russische delegatie moest hij de verdere nasporingen overlaten. Ook de uitla ting van Trotzky op het congres van den ar beiders- en soldatenraad, dat de Russische delegatie geen afzonderlijke vrede wou slui ten, waarvan het bericht vervalscht zou zijn, had hij onderzocht. Wanneer vervalsching in het spel was, moest die tusschen St. Petersr burg en Stockholm zijn gepleegd. Von Kühl mann achtte het van belang voor de Russische politiek, dat Trotzky een en ander ophelderde Deze antwoordde dat het origineel van het eerste telegram niet meer te vinden was. Wat het tweede betrof, zou hij pogen- licht te ont steken En daarop protesteerde Trotzky tegen de „goed georganiseerde campagne" in de pers der middenmogendheden, welke aan de Russi sche delegatie het rekken der onderhandelin gen verweet. Niet zij was oorzaak daarvan, juist de voorzitter van de Duitsche delegatie had theoretische behandeling van verschil lende kwesties gewenscht. Von Kühlmann en Czemin waren het niet met Trotzky eens: de onderhandelingen wer den openbaar gemaakt en uit de verspreide verslagen konden de kranten zich een mee ning vormen. In elk geval waren het niet de verbondenen die hier traineerden. De Russische gedelegeerde Hobinski sprak daarop uitvoerig in het Russisch (door zijn collega Radek in het Duitsch herhaald) waarbij hij zich en dezen heer de eenige be voegde vertegenwoordigers van het Poolsche volk noemde en onmiddellijke wegjaging van de huidige regeering van Polen eischte. Ge neraal Hoffmann kwam tegen een en ander op en wilde de Duitsche Polen beschermen, waarop Trotzky verklaarde het oordeel van de in zijne delegatie vertegenwoordigde Po- ien op hoogen prijs te stellen met betrekking tot de wilsuitingen, waarop de tegenpartij zich beroept. Het blijkt dus wel, dat de Russen de tegen woordige Poolsche regeering nog niet willen erkennen. Het verluidt dat aan Trotzky nu een ultimatum in dezen zal worden gesteld, bij niet-inwilliging waarvan de onderhande lingen met hem zullen worden afgebroken. Vlaar zoover zal hij het wel niet laten komen Het weergaloos wreed bedrijf van het aan vallen van „open" steden schijnt met den aan val op Parijs nog niet ten einde te zijn Duitschland heeft n.l. meegedeeld, dat de aan val zal worden herhaald, als de vijantjf niet ophoudt Duitsche steden te bestoken. Een waarschuwing, die als rechtvaardiging zal zijn bedoeld, maar alle effect zal missen. Ieder weet immers wel, dat het juist Duitsche vlie gers waren, die het eerst open steden aanvie len. Frankrijk en Engeland zouden daarente gen wél recht hebben een dergelijke waan schuwing te geven. De Oostenrijksche keizer heeft de ontslag^ aanvrage van het kabinet-Seidler niet aange nomen, omdat dit nog zijn vaste vertrouwen heeft. Welke houding nu de Poolsche club zal aannemen, is nog niet bekend. Of de vraag over het lot van Galicië (Oostenrijksch Po len) en de geheele Poolsche kwestie nfi kan worden opgelost, dient te worden afgewacht. Misschien brengt Brest-Litowsk die oplos sing wel. KORTE BERICHTEN. Volgens berichten uit St. Petersburg is nu het heele Krim-schiereiland in het bezit der bolsjewikische sowiëts. Het gemeentebestuur van Elberfeld en dat van Barmen hebben een commissie be noemd om de vereeniging van de beide steden voor te bereiden. De raad van volkscommissarissen te St.-Petersburg heeft beslag gelegd op het paleis van keizerin Maria en op het Tauri- sche paleis en beiden tot eigendom der repu bliek verklaard. Het laatste was vroeger de zetel der Doema. In Oostfriesland staan nog vele laag gelegen landerijen blank. Het water kan maar niet worden afgevoerd. Het winterko ren heeft daardoor zeer veel te lijden. Volgens een bericht in de New-York Herald, dat door de Duitsche bladen is over genomen, heeft de Amerikaansche Senaat het voorstel van den president om dezen onbe perkte volmacht te verschaffen tot het afslui ten van politieke en militaire verdragen tij dens den duur van den oorlog, verworven. De Russische regeering benoemde een bijzonderen krijgsraad, die tot taak heeft el ke bedreiging van de resultaten der herfstre volutie te voorkomen. Een verklaring van Trotzki omtrent een geheim Duitsch-Russisch verdrag betreffen de de Aaland-kwestie, wordt van Duitsche zijde toegelicht. Keizer Karl weigerde de ontslagaan vrage van Seidler te aanvaarden. Tusschen Keulen en Ehrenfelid is een verloftrein op een sneltrein geloopen. 6 sol daten en een vrouw werden gedood, en onge veer 20 soldaten gewond. 1 Een uit Tammerfors (Finland) komen de trein van 38 wagons met soldaten der Roode Oarde en Russische matrozen is in de lucht gevlogen. Te Eurth zijn twee leiders der onafhan kelijke socialistische partij in hechtenis ge nomen. In Engeland is nu de wet op het vrou- mt aangenomen. Ongev lioen vrouwen .bekomen daardoor doelde rondreis niet toegepast worden en de War Trade Board" zich bereid verklare eeni ge wijzigingen in overweging te nemen, die de bedoelde voorwaarden aan de eigenaardi ge positie der Nederlandsche reeders en sche pen aanpassen. LOGGER VERMIST. De houten zeillogger Sch. 29 Maria Ca- tharina, van de reèderij W. L. W. Stevens te Scheveningen, welke op 17 Januari j.l. van IJmuiden uitvoer, is niet teruggekeerd en wordt nu als verloren beschouwd. De beman ning telde zeven koppen. HUISBRAND. Ten einde misverstand daaromtrent te voor komen; heeft de Rijks Kolendistributie aan de Brandstoffencommissies medegedeeld, dat de huisbrandstoffen, die op 1 April a.s. bij de verbruikers nog in voorraad mochten zijn als overschot van de rantsoenen voor het stookseizoen 1917/1918, niet in mindering zullen worden gebracht op de voor het stook seizoen 1918/1919 toe te kennen rantsoenen^ Dit geldt zoowel voor alle klassen van groep A als voor de groepen B, C en D. MANUFACTUREN. Door het Rijksbureéu voor Manufacturen worden alle manufacturiers in ons land, groote en kleine, geregistreerd. Reeds zijn er 25 h 30 duizend ingeschreven. Deze worden geschift in bona-fide en niet bona-fide manu facturiers, opdat alleen de reëe'e handelaars door tusschenkomst van het Bureau zullen worden geholpen. De heffing van 1234 cent per geleidebiljet (voor het vervoer van hoeveelheden van- meer dan 10 kilo) geschiedt ter goedmaking van de kosten van het bureau, dat overigens geener lei inkomsten heeft. De in beslag genomen goederen worden eerst aan het Kon. Nat. Steuncomité aangebo den. Wenscht dit de goederen niet aan te koo- pen, dan worden zij aaageboden aan andere vereenigingen, confectie-fabrieken of gros siers. THEE. Naar aanleiding van berichten over een aanstaande hervatting der theedistributie, be richt het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening, dat daaromtrent op dit oogeablik nog niets is te zeggen. Het Thee- en Koffiediscributiekantoor is bezig mét de inzameling eenerziids dei" bons, waar op de winkeliers van den groothandel thee hebben ontvangen, en anderzijds der bons, waarop de grossiers nog geen thee aan de dé taillisten hebben afgeleverd. Krachtais Ministerieele beschikking van 2 Februari j.l. moeten de détaillisten de nog in hun bezit zijnde bons vóór 10 Februari a.s. hebben ingeleverd bij hun leveranciers, ter wijl dezen vóór 17 Februari aan het T. K. D. moeten opgeven, hoeveel theebons nog in hun bezit zijn, waarop nog geen thee aan de win keliers wierd afgeleverd, met opgave van de namen en bewaarplaatsen dier détaillisten. Met de bij h<et T. K. D. ingeleverde bons, waarop de groothandel reeds thee heeft ver strekt Aan den détailhandel, kan men aldus een overzicht van den toestand krijgen en overwegen wat ten opzichte van dit artikel, waarvan de in het land aanwezige voorraden uiterst gering zijn, kan worden gedaan. derwijzers in den verkiezingsstrijd. Spr.'s grootste grief was echter dat werd ingegaan tegen de gerechtvaardigde wenschen van de onderwijzers, waardoor de minister slecht po litiek beleid toonde. Te 5 uur 10 werden de beraadslagingen verdaagd tot Dinsdag half een. fiemangd oiuw, UIT HEILOO. De raad vergaderde gister in voltallige zitting. In zijn openingswoord bracht de bur gemeester lof aan het distributiebediijf in de gemeente. Van de H. IJ. S. M. was bericht ingekomen, dat het gewenschte stuk van den Stationsweg en de laad- en losplaats bestraat zal worden. Electrische verlichting zal evenwel nog niet aangebracht worden. Van de posterijen te Alkmaar was bericht ingekomen dat. de avondbestelling in de Hondscfabosschelaan en de Kerkelaan 1 Fe bruari zal aanvangen. Overeenkomstig de wenschen van Ged. Sta ten werd besloten van de geldleening voor den grondaankoop van de Promenade 300 in plaats van 150 per jaar af te lossen. De voorzitter bracht hierop de herziening van de salarissen van het onderwijzend' per soneel in behandeling. Voorgesteld werd voor hoofden een aanvangsalaris van 1100 met 6 tweejaarlijksche verhoogingen van 100, zoodat boven 12 dienstjaren het sala ris 1700 bedraagt. Voor onderwijzers en onderwijzeressen aan- van 700 met 6 tweejaarlijksche verhoogin gen1 van 100, waardoor boven 12 dienst jaren het salaris 1300 bedraagt. Voor bij akten wordt 50 per akte gegeven. De hoof den genieten vrij wonen en bij ontstentenis daarvan 150. De manlijke gehuwde onderwijzers krijgen 100 per jaar voor tegemoetkoming in wo- ninghuur. Voor een onderwijzer, die gehuwd is ge weest, bij anderen inwoont en geen minder- .arige kinderen ten zijnen lasten heeft geld deze bepaling niet. Voor lesuren buiten de ge wone schooluren wordt 50 per jaar in we kelijks lesuur betaald, met een maximum van 100. Voor het herhalingsonderwijs zal ƒ1.— per lesuur betaald worden. BINNENLAND. wenkiesrechï aangenomen. Ongeveer zes mil- het kies recht. Te St. Petersburg kwam het opnieuw tot heftige ongeregeldheden. Juwelierswin kels, wijnkelders etc. werden geplunderd. De troepen leverden met behulp van pantser auto's een geregeld gevecht met de oproerige menigte. Volgens een bericht uit St. Petersburg is Smolensk na een tweedaagschen veldslag door de Poolsche troepen in storm genomen. Ook de stad Ritebsk werd door generaal Dowbor-Musnicki veroverd. DE OVEREENKOMST MET AMERIKA. Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt nog over de onderhandelingen met de entente en- Amerika over de vordering der Nederlandsche schepen die in Amerikaansche havens liggen, mede, dat de rondreis van die schepen, waarvoor vergunning is verleend, niets heeft uit te staan met de in de bladen gepubliceerde voorwaarden, op welke de Amerikaansche „War Trade Board" vergun ning verleende, aan neutrale schepen bunker kolen en scheepsproviana te geven. Deze voorwaarden kunnen, zooals zij zijn uitge vaardigd, niet door onze reeders worden ge- teekend, en in overleg met hen is den gezant te Washington opgedragen het daarheen te leiden, dat die voorwaar den op de bovenbe- TWEEDE' KAMER. In- de zitting Van gisteren werd op voorstel van den heer M ar chant besloten, ook het ontwerp-Duijs c.s., betreffende de wederindie- ning der Ouderdomswet te onderzoeken. Daarna werd voortgegaan met de behande ling van het ontwerp-Onderwijzerssalarissen. De heer De Zeeuw verklaarde, dat het ontwerp teleurstelling had verwekt. Het vt>l- deed niet aan de verwachtingen en kwam in de plaats van het betere voorstel-Marchant c. s. Spr. verklaarde dat het ontwerp aanmerke lijk zou moeten worden gewijzigd, voordat de S. D. A. P.-ers er konden voorstemmen. De heer 011 o sloot zich bij de bezwaren van de heeren De Zeeuw en Ketelaar aan. De heer V isser van IJze udoorn be toogde, dat de regeering liet voorstel-Mar chant c.s. had behooren te aanvaarden en dat het voorstel der regeering vooruit liep op de uitwerking van art. 192 der Grondwet. Het was hoogst onwaarschijnlijk dat spr. zou kunnen voorstemmen. De heer Rutgers betoogde, dat het ont werp strookte met hetgeen hij reeds bij de be handeling van het voorstel-Marchant voor stond: verbetering van de salarissen die hel meest verbetering behoeven. De bezwaren daartegen konden slechts van korten duur zijn, daar art. 192 der Grondwet binnen 3 jaar móest zijn uitgevoerd. De heer Troelstra keurde de houding af, door den minister aangenomen ten aan zien van het wetsontwerp-Marehant c.s. Wat aanvankelijk de financieele kwestie betrof, deze was thans verdwenen, pu het regeeringsr voorstel evenveel kostte als het voorstel-Mar chant c.s. Met eenig meeningsverschil blee het systeem van noodregeling die moest wor den tot stand gebracht en nu had de Kamer zich bij aanneming van de motie-Ter Laan in 1914 reeds uitgesproken voor verhooging van het minimum, Doordart de minister zich daaraan onttrok, had hij zich vergrepen aan de constitutioneele school op een wijze, die de Kamer zich niet kon laten welgevallen, De houding van den minister zal tot gevolg hebben een school strijd op de meest bedenkelijke wijze en vorm, een strijd tusschen openbare en bijzondere on- Gedurende de week van II tot en met 17 FEBRUARI zal verkrijgbaar worden gesteld op: Bon No. 68 100 gram bak- en braadvet. Bon No. 69 125 gram peulvruchten. Bon No. 70 100 gram gort. Bon No. 71 50 gram havermout. Bon No. 72 50 gram zeep. Bon No. 73 2 K.G. klei-aardappelen. Bon No. 74 1 K.G. zand-aardappelen. Bon No. 75 1 K.G. zand-aardappelen. Bon No. 76 125 gram peulvruchten. Bij de afname der klei-aardappelen is de afname der zand-aardappelen verplichend, met uitzondering voor diegenen, die hunne bons aan de Centrale keuken hebben afgege ven, hetwelk bijtijds kan worden aangetoond, op vertoon, van de door die instelling afgege ven voedselbon. H.H. Winkeliers in regeerings-artikelen als mede de verbruikers worden er op gewezen, dat de beschikbaar gestelde bons geldig zijn van MAANDAG tot en met ZONDAG. Ter voorziening :n het te kort door deze opschuiving van één dag wordt op bon No. 76 125 gram peulvruchten op ZATERDAG 9 dezer inwisselbaar, extra beschikbaar ge steld. Alkmaar, 9 Febr. 1918 MELK. Gedurende de week van 10 tot en met 16 Febr. zijn voor goedkoope melk geldig bon No. 48 C tot en met 4. Alkmaar, 9 Febr. 1918. Bij een bevalling zal aan een gehuwd on- 300Ö; derwijzeres 3 maanden voor en 3 maanden na haar bevalling verlof verleend worden. Van haar salaris zal dan worden ingehouden het geen voor een plaatsvervanger betaald moet worden, doch in geen geval meer dan de helft van haar salaris. Daarna treedt de gewone verlofregeling bij ziekte in. De voorzitter deelde op verzoek van den heer Zwart mede, dat de verhoogingen de ge meente 3075 per jaar kosten. I> 1 er Zwart oordeelde dit een groote uiig;-. I eci. Singers wilde eerder meer dan mindv geven. De tegenwoordige salarissen van dien aard, dat er voor de ouders van ie jonge leerkrachten geld bij moest. De heer vJ .t Veer vereenigde zich met de voorstellen. Met algemeene stemmen werd hierop de re geling aldus vastgesteld. De voorzitter zegt dat B. en W. ingevolge het gevallen besluit bespoken, hebben, 01 het niet wenschelijk is, ook het salaris van den veldwachter te verhoogen. Hij is er al 30 jaar en B. en W. stellen een verhooging voor van 200.—. De heer Zwart: Wij moeten niet uit het oog verliezen dat hij behalve. dat, veel inkomen heeft. De heer Singers vindt de voorgestelde ver hooging billijk. De heer v. 't Veer kan zich hiermede ook vereenigen, doch spr. vindt een verhooging van 200 te weinig en stelt voor 300 te geven. Dit voorstel werd aangenomen, Er voor stemden de heeren Vahl, Mulder, De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt aan be langhebbenden mede, dat te beginnen met MAANDAG 11 FEBR. as. de TOESLAG OVER bon No. 5, 6, 7 en 8 van de RIJKS PETROLEUM-DISTRIBUTIEKAART zal WORDEN UITBETAALD en wel in de volgende volgorde: Op MAANDAG en DINSDAG 11 en 12 FEBRUARI aan de houders van de legitima tienummers van 1 tot en met 1500: Op WOENSDAG en DONDERDAG 13 en 14 FEBRUARI a». van 1501 tot en met Op MAANDAG en DINSDAG 18 en 19 FEBR. a.s: aan de houders van legitimatie- nummers van 3001 tot en met 4500: Op WOENSDAG en DONDERDAG 20 en 21 FEBR. a.s. van 4501 tot en met 6000 en daarboven, télkens des namiddags van 2 tot 4 uur aan het Distributiebedrijf op de PAARDEMAKKT. Ter voorkoming van te groote toeloop op een dag worden de houders van de Rijks-pe- troleum-distributiekaarten verzocht zooveel mogelijk in volgorde van hun legitimatienum mers op de gestelde dagen te komen. Alleen op vertoon van de Rijkspetroleum-distributie- kaart zal de toeslag worden terugbetaald. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Alkmaar, 9 Febr. 1918. Singers. Maas Geesteranus en v. 't Veer. B. en W. stellen hierna voor om hel sala ris van den wegwerker op 500 te stellen, buiten zijn pensioen van de Rijksverzekerings bank. De hèer Vahl stelde voor om den man te pensionuecren en een flinke nieuwe kracht aan te schaffen. De heer Maas Geesteranus is daar niet te gen, doch de man zou men dan vol pensioen moeten geven.' Uitvoerig werd dit punt besproken. De heer Zwart was tegen verhooging. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. B. en W. stelden hierop voor het salaris van de verloskundige met 150 te verhoo gen en te brengen op 450. De heer v. 't Veer was er voor, mits be paald werd, dat menschen beneden een be paald inkomen, niet meer dan 7,50 voor een verlossing behoefden te betalen. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen, eveneens de verhooging voor de ambtenaar ter secretarie met 100. De pensioengrondslagen werden hierop vastgesteld. Het voorstel van B. en W. om de presentie gelden voor raadsleden op 3 per lid en per z'tting te stellen, werd aangenomen. De heer v. 't Veer vroeg of het niet op den weg lag, om de puin van de promanade op de daarvoor bestemde plaatsen te brengen. De voorziter oordeelde dit een zeer gopH idee en er zal rekening mede gehouden wor- De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt mede dat Z.Ex. de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen: 1. dat het met ingang van 18 Februari 1918 verboden zal zijn, margarine in een winkel of op eenige andere voor het publiek toegankelijke verkoopplaats voorhanden te hebben, te verkoopen of af te leveren en in verband daaimede rond te brengen en rond te venten anders dan in stukjes van X of >/4 K.G. in de oorspronkelijke verpakking van den fabrikant, waarop voor het publiek duidelijk zichtbaar zal moeten zijn aangfr bracht de prijs, tegen welken bedoelde mar garine aan koopers zal moeten worden afge leverd: 2. cfat margarine, voor zoover deze naar hn.e quaiitelt is onderscheiden door een der, op de verpükking gedrukte letter» A, B, C. D, E, tl, K of L, in den kleinhandel niet zal mogen worden te koop aangeboden of ver kocht dan tot ten hoogste de navolgende, op tie sub 1 vermelde, verpakking gedrukt aan gegeven prijzen; Letter A 0,55 per X K.G. Letter B0,60 per X K.G Letter C: 0,65 per X K.G. Letter D: 0,70 per X K.G. Letter E: 0,75 per Yi K.G. Letter H0,80 per 34 K..G Letter K0,85 per X K.G. Letter L: 0,90 per X K.G. 3. dat de sub A—L bedoelde kwaliteiten, ter keuze van den verkooper zullen moeten worden afgeleverd tegen ten hoogste den voor normaal-margarine vastgestelden maxi- mum-kleinhandelprijs van 50 ets. per 34 K.G. voor het geval de kooper normaal-margarine wenscht te betrekken en de verkooper geen normaal-margarine in voorraad heeft. 4. dat aan den verkooper door het R. D. K. (Rijks Centraal Administratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen) zullen worden vergoed, de uit het in 3 vermelde voortvloeiende kosten, zoo door den verkoo per ten genoegen van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel wordt aange toond, dat hij buiten zijn schuld niet in staat was normaal-margarine af te leveren. Alkmaar, 8 Februari 1918. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. ALKMAARSCHE COURANT. UUlL,

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1