I Telegrammen van heden, De hew Zwart had van het publiek /eel klachten over de distributie vernomen. Z i. was het bewijs niet geleverd, dat de leiders voldoende deskundig waren. De voorzitter zegt dat verschillende art. niet te krijgen zijn. Men kan dit niet aan het plaatselijk bedrijf wijten. Dat zij wel eens fouten gemaakt zullen hebben, is ook spr. overtuiging. Het zal even wel niemand gelukken het zonder fouten te doen. De heer Zwart wenschte de commissie aan te vullen met menschen die er meer ver stand van hebben. Met het meel is men een maand ten achter. De heer Maas Geesteranua zegt, dat de betreffende heeren bereid zijn den raad in lichtingen te geven. De heer Singels heeft ook gaarne een woord van hulde voor het werk der heeren, dat zij gratis verrichten. Spr. wilde de com missie evenwel ook gaarne aanvullen met deskundigen uit de verschillende vakken. Voor het turfsteken is b.v. in den winter een man absoluut overbodig. De voorzitter betwijfelt of de aanvulling van de commissie betere resultaten zullen op leveren. Spr. Is in staat de zaak gade te slaan en kan verklaren, dat ze naar omstandighe den vrij goed marcheert. De winkeliers werken de zaak ook tegen. De heer Vahl merkte op, dat de meeste menschen de turf thuis hebben gehad voor 6,50. Ziji die het geld misten om ze dadelijk te ontvangen, moesten ze later betrekken voor 9,50. Spr. oordeelt dit geen; toestand. De voorzitter erkende dat er fouten zijn gemaakt. Mien leert daaruit hoe het niet moet De heer Vahl oordeelde, dat de 22 week die men ook nu nog betaald voor opstapelen van de natte turf, weggegooid geld is. De heer Maas Geesteranus deelde uitvoe rig mede, hoe de turfregeling tot stand kwam. De burgerij vertrouwde de Heilooër turf niet en werkte niet mede. Latèr was de aanvraag zeer groot. Had men die direct betoond, dan had men de ellende met de turf kunnen voor komen Er was voor Heiloo volop turf. De turf ;s voor Heiloo een zegen gebleken en de men schen zullen nu wel vroeg genoeg, het door hen gewenschte aantal opgeven. Een uitvoerige bespreking over een betere turfregeling werd hierop gevoerd, doch tot eenige beslissing kwam men niet. De heer Vahl stelde zich tenslote gaarne ter beschikking voor een regeling, wanneer de distributieheeren er niets tegen hebben Dc heer Maas Geesteranus zegt. overtuigd te zijn, dat zij het gaarne met beide handen zullen aanvaarden. De heer Vahl besprak herop de hinderlijke wal aan de Oosterzii. De heer Singels drong aan op het achter uitstelling van een aldaar geplaatste electris- che paal en op afsteking van die wal. De voorzitter zal al het mogelijke doen om daar verbetering te brengen. Den landmeter is reeds verzocht om de toestand daar op te meten. De voorzitter verzocht hierop de heeren van het distributiebedrijf uit te noodigen inlich tingen te geven. Na het binnenkomen van de heeren, stelde de voorzitter voorop, dat de raad ook vol lof is over de diensten die de heeren de gemeente gratis betoon en. Spr. brengt de bezwaren die geuit zijn naar voren. De heer Vermeer deelt mede. dat de bak kers Ingehakt hebben. Zij hadden geen meel in voorraad en moesten geholpen worden en begonnen dus met een voorschot. Een massa brood is verkocht zonder bonnetjes. De bak kers werkten achteruit en zijn nu zoo ver, dat ze om 11 uur al met de bonnetjes die zij om 9 uur ontvangen, ora meel komen. De gemeente heeft gelukkig nog voorraad en kan daardoor de menschen gelukkig ten alle tijden helpen. Waa.dit niet het geval, dan verliepen er stellig 3 wekep. voor de commis sie voor de bonnetjes zelve het meel van het Centrale broodkantoor ontving. Met de nieu we bloemregeüng zijn de bakkers nu 11 da gen ten achter, Het centraal broodkantoor heeft daarvoor nu een bepaalde fabriek aangewezen en daar door duurt het zooveel langer eer de bloem hier is. De heer Zwart: Maar het tarwebloem is hier duurder dan in andere plaatsen. De heer Venneer zegt dat en W. die prijs voor I leiloo hebben vastgesteld op 9,50 per 100 K.Q. Deze prijs Is te hoog. De minister heeft voorgestekf deze prijs te verlagen tot 8 en B. en W. hebben geadviseerd die op 7. te stellen. De heer Suk zegt nog dat alle mogelijke moeite gedaan wordt om de kruidenierswaren melkbons van Kraakman 's wel 3 maat zoo groot, dan van de beide anderen. De dokter uit Limmen weet, dat er geen gort en rijst ver strekt kan worden en schrijft toch maar alle mogelijke bonnetjes. Voor patiënten die men nooit onder de oogen heeft gezien worden ook maar bonnetjes gegeven. Er zijn huisge zinnen, die met 3 h 4 melkbons weggaan en de gemeente kan daar voor betalen, terwijl die lui volstrekt niet onvermogend) zijn. E>e rijksregeling is voor zieken en zwakken, maar er komen er met koppen als oliebollen. Spr. oordeelt het gewenscht alle melkbons te annuleeren en alleen op advies van den dok ter uit de gemeente melkbons geven. Thans worden de melkbons voor een verkapte con currentiestrijd gebruikt. De heer v. 't Veer is er voor om een rege ling te maken, waarbij bepaald wordt, dat doktoren uit andere gemeenten geen melkbons kunnen geven. Verschillende heeren oordeel den dit een goed voorstel. De heer Singels oordeelde dat men dit van den gemeentedokter bezwaarlijk kan vorderen. Een beslissing werd niet genomen. Nog werden verschillende andere gehoorde grieven naar voren gebracht. Zij werden even wel allen door de heeren Vermeer en Suk weerlegd, zoodat de voorzitter aan het einde der vergadering, die ruim 4 uur hac! geduurd, onder instemming van den raad, 'de heeren Vermeer en Suk namens de gemeente dank bracht voor de wijze waarop zij in het alge meen belang de distributieregeling in, de ge meente uitvoerdeü. EEN GOEDE VANGST. De vorige week werd te Amsterdam een kist met ongeveer een waarde van 18.000 aan goud gestolen. Een reiziger van een fir ma uit-Hoorn, had, toen hij zijn laatsten klant had bezocht, den kruier met de kist naar een bepaald adres gezonden. Deze, een man van 80 jaar, die al' meer dan 20 jaar den reiziger had vergezeld, ging toen enkele oogenblikken in een urinoir op den Lindengrachf. Van dat oogenblik wist men gebruik te maken, de kar met de kist weg te nemen. De Jordaan werd onmiddellijk door de politie per fiets door kruist, de kar met de kist kon echter niet ont dekt worden. De politie vond door volhardend zoeken echter een spoor en dit volgend had zij het geluk de vermoedelijke daders te pakken. Woensdagavond zijn een 5-tal verdachten hulp komen, doch vóór bijt ten plaatse was, werd een schot gelost, yvaardoor Schijven gedood werd. V. d. Plaat sloeg een der smokkelaars, een Duitscher, met zijn ge weerkolf tegen den grond, waarna hij hem arresteerde. De tweede smokkelaar, ook een Duitscher, vluchtte over de grens. Schijven was ongehuwd. HET AMSTERDAMSCHE DEMON STRAT IE VERBOD. AMSTERDAM, 9 Febr. De burgemees ter brengt ter kennisse, dat voor het geval in de toekomst op aanvragen tot het hou den van demonstraties gunstig zal worden beschikt) hieruit niet mag worden' opge maakt, dat het houden van geïmproviseerde optochten, het z.g. trekken, zal worden toe gelaten, doch dat dit met beslistheid en ge- strengheid zal worden tegengegaan. STADSWI&UWS. IN BESLAG GENOMEN. Door de recherche is alhier in beslag ge nomen: een halve baal koffie, 2 >2 baal groene erwten, 2 balen meel en 1 baal tarwe. GESLAAGD. Voor het examen boekhouden vanwege de vereeniging van leeraren in de Handelsweten schappen, slaagde de heer J. Plugboer te Zuid- en Noor* heer Prins). enuer (leerling van den gearresteerd en is bij hen huiszoeking gedaan. De vermoedelijike hoofddader woont in de Lto- denstraat. dus in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar de kist werd weggeno men. De eerste nasporingen van de politie hadden geen resultaat, omdat de kist dade lijk binnenshuis was. Bij de huiszoeking is veel geld gevonden en ook verschillende gou den voorwerpen. De meeste gouden sieraden waren verkocht aan een uitdrager, die ze al weer aan vele anderen van de hand heeft ge daan. Bij de moeder van de hoofdverdachte werd een belangrijke som geld in beslag ge nomen. De gearresteerden zijn bekenden van de justitie; twee van hen zijn buitendien deser teurs Een hunner heeft reeds bekend de Ha a/1 te hebben bedreven. DE MOORD TE MIERLO. Dc rechtbank te Roermond heeft de beide Duiitsche deserteurs, die te Mierlo bij een diefstal in een café de vrouw en haar 3-jarig dochtertje onschadelijk maakten, door ze mond en neus dicht te binden, waardoor het kind is gestikt, resp. tot 12 en 10 jaren ge vangenisstraf veroordeeld. De eiach was voor ieder 15 jaar. DIEFSTAL EN OEWELDPLEQINO. Donderdagnacht hebben twee kerels inge broken bij een alleenwonende dame te Roo sendaal; zij hebben de bewoonster aangegre pen, vastgebonden cn oen prop in tien mond geduwd. Toen zijn zij aan het zoeken gegaan naar geld, doch vóór zoover thans bekend, hebben zij niet meer dan 50 francs kunnen vinden, daar zij in hun werk werden g« stoord. De buren hoorden n.l, een ongewoon gestommel ln het huis en zijn van achteren naar binnen gegaan, waarop de inbrekers op den loop gingen. Volgens verklai ingen' van de bestolene moeten het twee kerels zijn ge- w*v:,l van 20 ril 40 jaar, vermoedt lijk Belgen, welke zij daags te voren op het consulaat liati aangetroffen. Terwijl te Amsterdam de „opstand" tn het geheel geen voet kreeg, omdat men spoedig in de gaten had, dat Hoofdzakelijk alleen de werkloozen aan de „werkstaking" deelnamen, is vergeten naar Groningen te seinen, dat men ook daar wel kon inbinden. Dientenge volge was 't Woensdag in het hooge Noorden I nog zeer woelig en vielen er zelfs gevoelige klappen, 's Avonds werd de „werkstaking," waardoor zelfs de scheepvaart gestremd was geweest, opgeheven. Men had uit Amsterdam vernomen, dat het niets uithaalde. In een van Van der Aa's politieke comedies breekt een door de oppositie bestelde „op stand" te vroeg uit en valt de Revolutie daar door in duigen. Te Groningen kwam de „op-1 stand" te laat. Comedie of tragedie? UIT OUDORP. In de op Vrijdagavond gehouden raadsver gadering waren alle leden tegenwoordig. Ingekomen was o.m. een adres van den Nederlandschen Bond van Gemeenteambte- nareh, waarin te kennen wordt gegeven, de aangebrachte salarisverbeteringen voor de kleine gemeenten niet voldoende te achten. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van het stembureau worden be noemd Burgemeester en Wethouders en de heer J. Bleeker. Verder wordt besloten den prijfi van den eleririschen stroom njc-t 10 cent per sspheid te verhoogen, Daar er tegenwoordig vele schoorsteenver ontreiiiigende brandstoffen worden gebruikt, acht de voorzitter het wensrhelijk een onder zoek iu te stellen naar den toestand der schoorsteenen. De heer Bleeker is van oordeel dat zulks meer op den weg ligt van de brandwaarborg- maatsdyippijcn en acht het voldoende dat den ingezetenen door eene bekendmaking in het plakbord op gevaar van vuile schoorstee nen wordt gewezen. Alzoo wordt besloten. De omstandigheid dat gedurende eenige dagen de bakkers geen wittebrood hebben gebakken, geeft den heer Bleeker aanleidiu te vragen, of wel steeds alle moeite wordt 1 c. gedaan, meel voor de bakkers te krijgen. ^5 uru- aiT}veer<Je hen De voorzitter zegt, dat steeds tijdig wordt ilf°° J? Zljn alreeds besteld, maar dat de toezending altijd lang I P a™hgo bloemen, een huldeblijk van eenige op zich laat wachten. I heeren-De pnjzen verbonden-aan het Kam- Hierna sluiting. KORTE BERICHTEN. De „Vee- en Vleeschhandel" meldt, dat de vetdistributie vermoedelijk half Februari in werking zal treden. De prijzen voor het ruw vet zullen geen rekening houden met dc prijzen van thans. Ook liet vet, dat nog in den handel is, zal opgevorderd worden. De Zweedsche reliefboot „Fridland", met graan op weg naar Rotterdam, is door tor pedo's en granaatvuur tot zinken gebracht. 6 man zijn verdronken en 1 is gewond; 29 man zijn op Terschelling geland. Nadat reeds geruimen tijd met vermin derde capaciteit gewerkt werd, zullen de be drijven der N.V. Pi F. van Vlissingen Co.'s Katoenabrieken te Helmond, nu geheel wor den stopgezet, wegens gebrek aan grondstof fen. Het aantal werkloozen zal hierdoor met ongeveer 800 vermeerderen. Het vervoer van aardappelmeel uit I eenig deel eener gemeente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij: in of buiten die ge meente gelegen, is verboden met ingang van 1 aan heden'. De belangstelling in de muziekwereld - Te Vlieland ia gestrand de Scheven ipg- voor dit meesterwerk is zeer groot. De zaal is sche logger „Sch. 152". De bemanning is reeds zoo goed als uitverkocht. Tekstboekjes gered. Het schip zit gunstig bij kalme zee. in het Duitsch met de Hollandsche vertaling Uit een woning in de Bergstraat te Rot- er naast zijn op den avond der uitvoering a terdam zijn twee jassen en 3700, welk geld 25 et. verkrijgbaar, waardoor een ieder het in ten der jassen zat, gestolen. onvergankelijke werk zal kunnen volgen. den ~L-' J— - BRAND. Bij het openen der sigarenfabriek van de 'firma Helling, aan de Spanjaardstraat alhier, ontdekten de arbeiders veel rook. Bij onder zoek bleek er een begin van brand te zijn ont staan in de droogkamer. Door de activiteit van de eerste 3 personen wist men den brand te blusschen met behulp der apparaten „Pa- tria", die voor gebruik gereed stonden. 30,000 sigaren verbrandden of werden be dorven. BILJARTEN. Toen de heer Willig Donderdagavond als pioenschap werden Willig na afloop der par tij met een zeer hartelijke speech uitgereikt door Mr. Lioni voorzitter N. B. B. De Zil veren Beker, die nu voorgoed in Alkmaar blijft, zal eerdaags arriveeren. als de gra veur er zijn werk aan gedaan heeft. oogpnbfök de werklooaemiitkeerfrig noodwen dig voorgaan en had' het bestuur der afd. niet de tegenstelling moeten leggen in werkers en werkloozen, want de laatsten verkeeren steeds in slechter conditie en voor hen was dadelijke hulp noodzakelijk. Ten slotte wenschen we den onderwijzers toe, dat de voorzitter van den Raad zoo aan stonds, als hun salarisregeling in den Raad komt, voor hnn een even vurig pleitbezorger zal zijn als voor de werkloozen, want dat was sympathiek. FENIJN. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: 8 Febr. Maria Berdina Cornelia van Mid delkoop, 37 jaar. GEBOREN: 8 Febr. Adrianus Bemardus, z. v. Petrus Bruin en Trijntje Leek. 2. 3. 4. 5. BOND VAN MARKTPERSONEEL. Alhier is opgericht een Bond van Markt- personeeL genaamd „Verbetering door Een ■acht". Het aantal leden bedraagt reeds xirzittcr is de heer J. C. Duits Jz., secreta ris de keer Joh. Arzbach. DIE JAHRESZEITEN. De uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn, door een koor van ruim 100 da mes en heeren, onder leiding van den heer Joh. Kuiper, welke Maandagavond in de Harmonie, met medewerking van de solisten Mevr. B. Keemanv. d. Heil. sopraan, Rot terdam. en de heeren Jos. Holthaus, tenor te Rotterdam en Frits Bolsiua, bas te Schijndel, gegeven wordt, vangt precies klokke half OEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. STADHUIS. Uit den: stal van den veehouder Ver hoog te Voorschoten zijn ln den nacht van Donderdag op Vrijdag vier koeien gestolen. Rijwielhandelaren ln de provincie I Geopend van 10 tot 12 uur voorm. Utrecht hebben besloten tot oprichting van Aangeboden: 2 bakkers, 1 bail tabakker en rijwielbeurs te Utrecht. kok. 1 banketbakkersleerling, 2 bankwerkers, 1 Jit Den I laag werd aan Het Volk ge- 1 blerbruuwerskneclit, 1 chauffeur, 1 con- meld, dat de eenheidsworst 55 cents per pond ciergc, 3 electriciens, 6 irrondwerket zal kosten, en de maximumprijs voor cfe bak- lappen op 65 cents per pond wordt vastge steld. voor het op 17 October v lnndsche zeilschip Bertha electriciens, 6 grondwerkers, 3 keil- inkers, 2 koks, 1 leerling-ban ker, 35 losse werklieden, 1 machinist, 1 ma chinist-baakwerker, 1 machinist-stoker, 8 met- ■Mofir. monteur-rijwielhersteller, 3 plaat- Voor het prljsgerecht te Hamburg was I selaars, elaten Neder-1 werkers, 14 schilders, 2 sigarenmakers, en het vet op tijd te krijgen. De commissie staat echter machteloos. Er is wel eens een verschil van een week, maar van een maand nimmer. Door den drang van de burg spr. 28 Oct. reeds uit wat 5 Nov. uit, mocht worden, Wat 5 December uitgereikt mocht worden, kregen de menschen reeds 30 Nov. 27 December werd verstrekt, wat 7 Ja nuari verstrekt mocht worden en dit geschied de, omdat aan alles gebrek is. Nu denken de menschen echter dat men met dc verstrek king op achter is. Spr. zal echter nu steeds wachten op den tijd van uitgifte. Spr. lichtte tevens toe waarom de geldende regeling met de bonboekjes de juiste was. Ook deelde spr, mede, dat er order was ge geven om de blauwe aardappelen alleen te even aan degenen die ook ae vcenaardappc- en betrekken, om te voorkomen, dat de kleine man alleen goed is voor dc veenaardappelen De groenteboeren ontvangen nu niet meer aardappelen dan zij bonboekjes inleveren. De bevroren aardappelen een 13 ton zijn verkocht en daardoor moest het rantsoen een tijdje verminderd worden. De heer Vermeer verklaart nog waarom dc brandstof boven 10 eenheden hooger Is dan daar beneden, Daarvoor moet den kostprijs betaald worden. De commissie Is daarin met handen en voeten gebonden aan het Kolen- distributieburcau in den Haag. De heer Suk veronderstelde, dat de ver strekking va nde ziekenmelk als een propa gandamiddel gebruikt wordt. De dokier uit Limmen schrijft maar alle mogelijke bons, ook voor hetgeen hij weet, dat met te krijgen is. De mclkomzet van Kraakman, Scheriner- horn en Greeuw is gelijk, doch het aantal ken OPGELICHT. Op de beurs te Hoofddorp bood een onbe- d koopman anthraciet te koop aan, vol gens monster; de voorraad was beperkt, zoo dat niemand meer dan 1 H.L. kon koopen. Er kwamen vele bestellingen en daar de zak ken moesten worden verstrekt, had de koop man al heel spoedig een aardige wagenla- ding zakken, waarmede hij vertrok om J nimmer met brandstoffen terug te keeren. OPLICHTINO MET COKES. In de laatste dagen trok het de aandacht, groote zaken en café's hoeveelheden cokes werden be- dat te Rotterdam belangrijke zorgu, blijkbaar buiten het kolendistributie- bureau om, want bij de aflevering werden een door dat bureau goedgekeurde bestel- aarten overgelegd. Een cn ander leidde tot arrestatie van per sonen die zich met die bezorging bezig hiel den. Bij het onderzoek, dat de politie instelde, is gebleken, dat een kellner cn een koopman op valsche volgbriefjes, die zij vermoedelijk hebben laten drukken op naam van een Kra- llngsch stcenkolenhnndelaar of van een tot nog toe onbekend persoon hebben gekocht, groote partijen cokes hebben doen afhalen aan de gemeentelijke gasfabriek aan den Korten reijenoordcfijk. Volgens schatting zijn zij op deze wijze ln het bezit gekomen van ten minste 500 hectoliter. TE LAAT1 De Tijd schrijft: Ofschoon de telegrafische gemeenschap in ons land de laatste dagen niet gestoord is ge weest, schijnt er toch iets te hebben gehaperd aan de co' ïmunicatie tusschen de Amster- damsche en de Groningsche anarchisten. Van de leiders in de hoofdstad, die blijkbaar het „oproer" over het geheele land hadden georganiseerd en op wier bevel ook de Rot- terdamsche broeders en zusters bleken te wachten, zijn te Groningen de bevelen niet op lijd aangekomen. goedlng en 5 percent rente geyraagd. Het prljsgerecht heeft toegewezen 3600 gulden schadevergoeding en 4 percent rente, met dec- ling van de kosten. Op het fort Vijfhuizen bij Amsterdam is-een dievencomplot ontdekt, bestaande uit manschappen behoorende tot de bezetting Wegens het niet opgeven van zijn per soneel voor de Rljksinkoirtsteubelasnng, is Iemand te Bussuni veroordeeld tot 100 boe te 0 40 dagen hechtenis. De bewaarplaatsen van kruit cn-projec tielen voor zoover daarbij een bewaker woont, staan thans des avonds en des nachts onder militaire bewaking; het aantal posten Is in verhouding tot de grootte der trerreinen. 670 schadever- aincden, 4 timmerlieden, 3 tuinlieden, 1 win VREDE TUSSCHEN DE CENTRALEN EN DE OEKRAÏNE. BERLIJN, 9 Febr. (V.D.) Uit Brest* Lltowsk wordt gemeld, dat hedennacht ten 2 ure het vredesverdrag tusschen de Centra- len cn de Oekraine is geteekend. KINDEREN EN TABAK. AMSTERDAM, 9 Febr. (V.D.) Naar wij vernemen is te Amsterdam binnenkort van de commissie voor strafverordeningen ecu voorstel tc verwachten, inhoudende een verordening tegen het rooken door kinde ren. In deze verordening, welke op dit oogenblik wordt samengesteld, wordt niet bepaald, dat kinderen niet mogen rooken, doch alleen dat het verboden m aan kinde ren beneden zekeren leeftijd rookgerei te verschaffen. DE „NIEUW AMSTERDAM". AMSTERDAM, 9 Febr. De directie der Holland-Amerika-lijn deelt mede, dat het stoomschip „Nieuw-Amsterdam te Nieuw- York is aangekomen. DRAMA AAN DE ORENS. DOETINCHEM, 9 Febr. Heden was de kommies Schijven met den hulpkommica v d. Plaat op surveillance. Zij waren onge veer 100 Meter van elkaar verwijderd1, toen twee smokkelaars door Schijven werden ontdekt. V. d. Plaat wilde zijn collega te keiler, 1 verstelnaaister, 1 voeger, 1 vrouwe lijke kantoorbediende, 2 werkvrouwen. Oevraagd: 1 boerenarbeider, 1 kleermaker, 10 losse werklieden, 1 metselaar, 4 schilders, 1 timmerman, 1 tuinman, 2 plaatwerkers. Alkmaar, 9 Februari 1918. Dc Directeur, C. DEIGCER. CORRESPONDENTIE. Mej. v. d, B.. Kaatsheuvel. Wilt u uw Inge zonden stuk niet wat bekorten? Ifet schijnt oua toe, dat zulks zou kunnen gebeuren zon der aan de waarde van het stuk afbreuk te doen. Aan onze correspondenten. lerinnercn II.H. Correspondenten nog eens aan ons verzoek om met liet oog op de beschikbare ruimte geen uitvoerige verslagen te zenden. Vooral de laatste dagen hebben wij de ons toegezonden verslagen Van poli tieke lezingen en raadsvergaderingen danig moeten besnoeien. INGEZONDEN STUKKEN. WERKERS EN WERKLOOZEN. De a|jl. Alkmaar van den Bond van Ncd. Onderwijzers vraagt of ik dan zoo slecht heb gelezen? De lezer oordede. I11 haar eerste stukje stond: of g£en der Raadsleden de gelegenheid te baat zou ne men, te lnfornieeien of intellectueele werkers soms vergeten worden ter wille van de werk loozen, de woorden werkers cn werkloozen beide vet gedrukt. En aan liet eind kregen1 we dan dat praatje van Raadslid C., geloof ik. In deze beide uitlatingen zag ik een ver tolking van de reactie, belichaamd in de voorstel len-RingervCloeck om de voorstellen van liet Steuncomité te bederven. En nu zal elk met mij; den onderwijzers gaarne en spoedig hunne salarisvcrhooging gunnen, maar de werkloozen to Alkmaar moesten een stevige actie voeren, om een flin ke steunregeling te krijgen en dat het Steun comité en Het College van B. en- W, dit met zoo bekwamen spoed en op zoo uitstekende wijze hebben gedaan, verdient groote waardeering van allen, die iets voor de arbei- dersnooden voelen. Daarom moest op dit UITSLAG VEILING, (opbod) gehouden door Not. H. B. Gottmer te Obdam, d.d. 8 Februari 1918 te Alkmaar: a Gemeente Heiloo: 1. Woonhuis en tuin a. d. Rijks- strw. C 95 gr. pi.m. 350 C.A. 3540.— Bouwterrein a. d, Hdlooër- dlifc, gr. pl.m. 155 c.A. Id., naast het vorige gr. dIjq. I3Q C.A. M-, n. k- v,, gr, pi,»?, 139 c.A. Id., n. h. v., gr- pi.m. 129 c.A. 6. Id., n. h. v., gr. pl.m. 149 c.A. 7. Id., n. h. v., gr. pl.m. 128 c.A. 8. Id., n. h. v., gr. pl.m. 128 c.A. 9. Id., n. h. v., gr. pLm. 128 c.A. 10. Id., n. h. v., gT. pl.m. 127 c.A. 11. Id., n. h. v., gr. pl.m. 147 c.A, 12. Id., n. h. v., gr. pl.m. 127 c.A. 13. Id., n. h. v. gr., pl.m. 127 c.A. 14. Id., n. h. v., gr. pl.ra. 126 c.A. 15. Id., n. h. v., gr. pl.m. 145 c.A. B. Gemeente Alkmaar. 16. Rentenierswoning en erf a d. Kenn.str.w. 66, gr. 328 cA. 17. Woon- en winkelhuis waarin broodbakkerij, Kenn.str.w. 64 gr. 190 c.A. 18. Burgerwoonhuis (voor 2 ge zinnen) en erf Kenn.str.w. 62/60, gr. 450 c.A. 19. Burgerwoonhuis en erf a. d. Eendrachtstr. no. 20, gr. 129 c.A. 20. Id. en erf, a. d, Eendrachtstr. no. 18, gr. 69 e.A. 21. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr. no. 16, gr. 69 c.A. 22. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr. no. 14, gr. 70 c.A. 23. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr. no. 12, gr. 71 c.A. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr. no. 10, gr. 71 c.A. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr. no. 8, gr 71 cA. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr. no. 6, gr. 71 c.A. 27. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr, no. 4, gr. 72 c.A. 28. Id. en erf, a. d. Eendrachtstr. no. 2, gr. 72 c.A. 29. Id. en erf, a. d. Lindelaan, no. 49, gr. 110 c.A. 30. Id. en erf, a. d. Lindelaan, no. 51, gr. 110 c.A. 31. Woon- en winkelhuis en erf a. d. Dijk, no. 19, gr. 54 c.A. 32. Woonhuis met achter- en zij tuin a. d. Popelmanslaan, no. 12, gr. 127 c.A. 33. Woonhuis met grond naast het vorige, no. 14, gr. 79 c.A. 34. Woonhuis a. d. Begijnenstr. hoek Kerkstraat, no. 1, gr. 24 c.A. 35. Woonhuis met erf a. d. Be- gijnenstraat naast het vorige, no. 3, gr. 57 c.A, 24. 25. 26. 485.— 465.— 465 47<T— 475. 475.- 475.— 410.— 410.— 435.— 380.— 390.— 355.— 370.— 4105.— 4500.— 4285.— 1643.— 1600.— 1600.— 1750.— 1615. 1695. 1635.— 1680.— 1625.— 1635.— 1025.— 1100.— 2500.— 2230.— 1600.— 770.- Samen 1010.— 49.205.- De veiling bij afslag, combinatiën en eind- toewijzing blijft bepaald op Vrijdag 15 Fe bruari 1918, 's avonds 5 uur, iu liet café „I Iet Gulden Vlies" aan de Koorstraat te Alkmaar. MARKTBERICHTEN. 8 Febr. Asrdsppe- f 8.— a 0. uit- LANQEDUKER QRÜENTEVEILINQ, 8 Tebr. Rammenas l 0.— a a 0bieten per 100 K.G. f 0.—, per 1000 f a gele nep f uien t 18.3® a neutraal f 19.80 a 20.—, overzet f 81.40 a 22.69, drogerij f Boerenkoel f 0.— per 100 K.O. Roodekool le «eort f2e soort f 8.—, stort f 10.—. gele le soort 1 0.—. 2e soort f 7.—, stort f 8.—, witte le snort f 0,—, 2e soort f 7.— NOORDSCHARWOUDE 8 Febr. Breekpeen f 7.—, roodekool f 11.— a 0.—stort f 8.—, witte f 0.— a 0.—, uitschot f 0.— s 0.—, gele f 9.— a 0. uitschot f 7.a 0.—, grove uien f 18.50, overzte I 22.— a 12.20. Deensche witte f 8,—, uitschot I T.— Rood stortgoed f 10, wit f 7, gesl f 8, WARMENHUIZEN, en f 0.—. Deensche wittekool schot f 0.— a 0.—. Uien f 18 50 a 22—, Uitsohot f 11.0 a Gele kool f 9.a0,—Ultsehot fOa'O. Roodekool f 11.— a 0,—, uitschot f 0.— 10.- VellIngBVf-rwniiging„ZAANDAM IN 0M- 8TRWKKN" 8 Fibr. Andijvie J60 440 per 100. Pieterselie 1116 per bos. Selderie 13—27 per bas. •oorefcool 250 500 per 188. Pret 10 10 per bos. Spruiten 12—14 per pond. Stoofpeer 10—11 par pond. Goudr. 17 per pond. ZoetwveoHM 12per poad. Sljstrrmljn 0—9 per pond. Zoete stoofappelen 9—11 p. pond. Sla f 3.per 100 krop. Roodekool f 4.50 par 100 K.O. Bleten I 3.— a 3.10 per 10® poid. ALKMAAR, 9 Fabr. Aangevoerd 12 pnar- cten f 250 a C50. 10 koeien en ossen f 250 a 580. 81 nuchtere kalveren f 12.a 34.— 62 magare schapen f 52.— a f0.— vette fd. f 0 a 0. lammeren f 0 a 14 magere varkens f 25,— s f 140,—,0 big

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2