I. PRINS Az., Bierkade 11. m Telegrammen van kedeu. (w«.J (w.g.) ONDER W IJ S bowsid, destijds als bestuurslid gekozen, voor die benoeming had bedankt. Bij acclamatie werd goedgevonden een adhaesiebetuiging in te zenden, naar aanleiding van het adres inzake graanbeperking bij alcoholfabricage. Van den heer Bouman. ex-secretaris, was be richt ingekomen dat hij als lid der vereeni- ging bedankte. Van den Vrijz. Dem. Bond ✓was een adres ingekomen, waarin verzocht werd zich in een afdeehng van genoemden bond om te zetten, men was bereid een spre ker te zenden en om dan tevens het stelsel der evenredige vertegenwoordiging te belichten. De yoorzitter wilde hierover eerst het oordeel der vergadering hooren. Hij meende echter, dat, indien men tot oprichting van eene af- deeling besloot, de vereeniging moest worden herzien, omdat zij leden heeft van diverse plaatselijke ver- scussie adres over wogen en de vrees uitgesproken voor scheu- noemd. Te Biervliet is een hengst verkocht voor 30 000. -'Bij den molenaar R. te Oldenzaal heb ben kommiezen 1000 K.O. tabak en 60,000 sigaren^ in beslag genomen. Te Noord wijk-aan-Zee is een licht ge wonde bruinvisch op het strand geworpen ter lengte van 2% M. en vermoedelijk 250 K.O. wegende. Het beest is verkocht aan het Rijks museum voor Natuurlijke Historie te Leiden. Te Nijmegen zijn de daders en de helers aangehouden van den dieistal met braak in een schoenenfabriek aldaar. Twee van hen zijn, Duitsche deserteurs, van wie één te Nij megen een schoenmakerij heeft. Te Edam zijn op last van' den burge meester Id. beslag genomen, krachtens de dis- tributiewet, vijf geslachte varkens, welke nu in die gemeente zullen worden gedistribueerd. Bij het departement van buitenlandsche zaken is een telegram ontvangen van onzen nieuwen gezant in de Vereenigde Staten, mr. Philips, meldende, dat hij te Washington is aangekomen. Te Rotterdam zijn twee mannen op hee- terdaad gearresteerd bij een inbraak in de ring in de vereeniging, indien op het verzoek werd iugegdan. Verschillende leden meenden, dat men toch kleur moest bekennen, waarop de voorzitter, de heer J. du Burck, een im provisatie hield, waarin hij trachtte aan te toonen, dat bij de nieuwe kiesmethode alles I schuur van een kruidenier. Zij hadden reeds bij het oude blijft voor de vereeniging. Wij 1 1t..i vormen, zei hij, geen partij en stellen geen candidates Bij de laatst gehouden staten verkiezing hebben wij toch ook geen Candi das t gesteld en kleur bekend. Gij koos ge woon uw gewenschten candidaat. Bovendien wijf zijn plaatselijk en tegen de liberalen. Inzake het kiezen van gemeenteraadsleden antwoordde de voorzitter dat ook hiervoor zeen kleur behoeft bekend te worden als po' een partij kruidenierswaren bijeengelegd. De maximum-prijs van Joodsche Mat zes (van S in het pond) idem in het (10 pond), gemalen matzes per pond is nader vastgesteld op reap. 48, £>a en ói cent; en bepaald, dat uit 50 kilo bloem 45 kilo matzes wordt vervaardigd. Bij een rijksambtenaar te Oorinchem 5 H.L. steenkool in beslag genomen, af- litieke partij, dat blijft ook hier hetzelfde Aan de hand van de nieuwe kieswet trachtte de voorzitter nu met cijfers duidelijk te ma ken op welke wijze voortaan gekozen wordt. De vergadering vond het wenschelijk dat de voorzitter hierover voor de leden eens een spreekbeurt zou houden en met gegeven9 toe lichten, waartoe hij zich bereid verklaarde. Uit net verslag van den penningmeester bleek een tekort van 45, wat men door dubbele contributie zal trachten te dekken. Door den heer C. Kliffen werd het optre den van den heer S. Zeeman in den raad vreemd gevonden, inzake zijne houding bij de benoeming van een ambtenaar van den bur- gerl. stand en het aanstellen van een school arts. Bij genoemde punten had de heer Zee man volgens den spreker zich niet gehouden zooals hij dat als vooruitstrevend raadslid had behooreü te doen. De heer Zeeman antwoordde dat toen hij pas raadslid was, hij wel eens met den heer Berkhout overlegde, doch dat deze nimmer bij hem kwam om van gedachten over derge lijke zaken te wisselen. Bovendien zou uij zeggen en stemmen zooals hij goed achtte, hij wou niet in den raad als automaat zitten. De voorzitter antwoordde den heer Zee man dat hij dit niet met hem eens was. U behoeft niet als automaat te zitten, maar kunt toch wel ons gemeenteprogram beplei ten. Als de heer Zeeman aat niet wil, had j hier moeten komen en wijziging van 't program moeten voorstaan, of anders zijn mandaat ter beschikking stellen. De heer Zeeman: Als een onderwijzer aan een kind iets bemerkt, moet hij de ouders toch waarschuwen. De voorzitter (onderwijzer): Als een kind ter school komt, is het wenschelijk dat dit ge neeskundig onderzocht wordt. Op schoolhy- giëne is een schoolarts van groote beteekenis. De heer ZeemanAls de heer Berkhout de zelfde argumenten ongeveer gebruikt had als U nu doet, dan had ik wellicht voor gestemd. Doch dat ééne geval, dat genoemd werd, was voor mij de moeite niet, ook voor de kosten, en bovendien zeide de burgemeester dat even tueel evengoed een geneesheer kan geraad pleegd worden. De schoolcommissie is er De voorzitter: Daar wordt ln deze niet veel van ondervonden. Echter er is meer. Door de Lib. en Kath. is bij de laatste verkie zing een strooibiljet verspreid, waarin o.m beweerd wordt, dat de V. V.-candidaten on der beïnvloeding staan van een bepaald per- 1 soon. Welnu, als raadslid zou ik daar tegen geprotesteerd hebben ter wille van de eer van mijn raadslidmaatschap. De heer Zeeman, die reeds eerder om an dere reden vertrekken moest, verliet ljierop de zaal. De vele onaangenaamheden die de voorzit ter tengevolge zijner bestuursfunctie steeds ondervonden had, dedeu hem besluiten als zoodanig te bedanken, hij bleef evenwel lid. In de hierop volgende bestuursverkiezln- en werden de heeren J. de Ruiter Pz. en Zeeman als bestuursleden gekozen. UIT LI MIMEN. Zaterdagavond gaf de Rederijkerskamer „Vooruit" in hel; lokaal van mej. wed. Visser een welgeslaagde uitvoering. Opgevoerd werd De Lijdensweg, tooneelspel in 3 bedrijven van pi en het hlijsi een komstig van een gepasseerd schip, bij raadslid aldaar een groote partij cacao. De raad van Apeldoorn heeft verwor pen een door een der leden gestelde motie, waarbij werd afgekeurd, dat de wethouder van onderwijs de sollicitanten vroeg of zij so cialist zijn of aangesloten bij de S. D. A. P. De politie te Leiden heeft 6 personen' op heeterdaad op inbraak betrapt. Twee wisten te ontkomen, doch hun namen zijn bekend. De overige vier zijn gearresteerd. Het zijn allen Lei den aars. De toestand van den 2e-luitenant Veld- meyer en van den sergeant Wen ter uit de le gerplaats Harskamp, die ernstig verwond werden door het springen van een handgra naat, is vooruitgaande. Te IJnraiden zijn de chef-kok van de centrale keuken en een koetsier gearresteerd wegens diefstal van levenrnsiddelen, ten na- deele van het leveasmiddelenbedrijf. Beiden hebben bekend. Van de boterproductie der week 27 Jan. 2 Febr. mag 15 pet. worden uitgevoerd. In de vensterbank van een perceel aan de Riowstraat te den Haag is een blikken doosje gevonden, gevuld met kiezelsteenen. te midden waarvan zich een kleiner blikten doosje met buskruit bevond, waaraan een lont was bevestigd. Te Enkhuizen zijn op last yan den bur gemeester drie varkens (geen regeeringsvar- kens) in beslag genomen, die zonder toestem ming waren geslacht. Een slager te Enkhuizen, die thee ver kocht tegen 10 per K.G., is geverbaliseerd. Het feit werd driemaal geconstateerd. In de Nederl. pelterijenfabriek van Straten' Co. te Rotterdam hebben zich die ven laten insluiten. Zij namen voor 6000 aan velen mee. Te Heerewaarden (Geld.) heeft een visscher een zeehond in een ankerkuil gevan gen. Vóór men het dier kon bereiken, was het reeds dood. Te Durgerdam is een groote schuur, volgeladen met duizenden turven voor de dis tributie, ingestort. Gedurende de maand Januari bedroeg het aantal ongevalsaangiften krachtens de on gevallenwet 1901 7402 of gemiddeld per werkdag 285. Ongeveer 150 vrouwen hebben een be tooging voor het gemeentehuis te Sappemeer gehouden om goeakoope levensmiddelen. Al les verliep rustig. De vervaardiging van het ruiterstand' beeld voor stadhouder Willem 111 te den Haag zal worden opgedragen aan den beeld houwer Toon Dupuis. Toen een looper van Van Gend en Loos de De Ruyterkade te Amsterdam zijn hoed, le afwaaide, wilde grijpen, viel zijn geld tasch open. Een gedeelte van het papieren geld waaide ln het IJ. Een wissel van 1000 en 110 aan bankpapier wordt vermist avond plaats hebben gegeven door de Afd. Alkmaar van het Algemeen Nederlandsch Verbond, ten bate van Ned. kinderen in den vreemde. Het comité heeft voor een aardig programma zorg gedragen. Met medewer king van jongelui van diverse scholen zullen verschillende nummers worden uitgevoerd. Zoo zal het cadettenstrijkje zich laten hooren. Speciaal in het genre der krontjong-liedjes. Voorts zullen nog eenige jongelui andere muziek ten gehoore brengen, terwijl ook een tooneelstukje wordt opgevoerd. Als velen zich een gang naar de Harmonie willen getroosten, kunnen ze er van verzekerd zijn een gezelligen avond door te brengen en tevens een goed doel te steunen. STAKING. De gezamelijke personeelen der steenkoo- perijen alhier zijn heden in staking gegaan. BENOEMD. Tot leeraren in het Duitsch aan het gym nasium en de Handelsschool te Doetinchem is benoemd mej. A. O. Plemper van Balen, te Harlingen, vroeger alhier. BLOEMENDAG. Behoudens toestemming van den burge meester zal de uitgestelde bloemendag van wege de efd. Alkmaar van het Nederlandsch Verbond <e» bate van de Nederlandsche kin deren in den vreemde, thans gehouden wor den op aanstaanden Vrijdag. WAARSCHUWING. De commissaris van politie waarschuwt het publiek en in het bijzonder de bakkers, dat het verboden is brood af te geven zonder bons of op bons van het nog niet geidende tijdvak. Er zal onverb'ddelijk tot verbaliseering wor den overgegaan van degenen die zich aan die bepalingen niet houden. Felix Phili ippi en net nujspei ln 1 bedrijf: Papa gaf Permissie, van Th. v. d. Bruggen. Er werd goed spel gegeven en de leider den heer Alb. Vis komt lof ioe. De grimatie was tmooi en den heer de Moor uit Alkmaar heeft dez cnavond weer bewezen dat hij deze kunst meester ia. Jammer dat de zaal maar matig bezet was, het goede spel had een betere opkomst ver diend. De avond werd met een gezellig bal gesloten. KORTE BERICHTEN. In eene vergadering van lidmaten der herv. gemeente te Huins en Lions (Fr.) Is met algemeene stemmen besloten voortaan ook vrouwen en bedeelden het kiesrécht te verleencn. Wegens poging tot verboden vervoer van circa 50,000 kilo kaas is beslag gelegd op een deel der lading van het Tjalkschip Noordstar, liggende aan de Ertskade te Am sterdam. Te Nijmegen- is thans vervallen de ver bodsbepaling om uitstalkasten van winkels met gas en clectricitelt te verlichten. Het ver bod om dit licht 's-avonds na 8 uur, uitgezon derd des Zaterdags, in winkels te branden blijft bestaan. Thans is officieel bekend geworden, dat het telegrafisch verkeer met Engeland voor handelsdoeleinden onverwijld hersteld wordt. De S.D.A.P. heeft afgewezen het aan bod van liberalen en vrijz.-detn. om den soc.- dein. J. H. Eversen tot wethouder te Gronin gen te benoemen. Er is nu een anti-rev. be- SCHIP VRIJGELATEN, 's GRAVE NO AGE, -11 Febr. Hier ter Btede is bericht ontvangen dat het stoom schip „Luna", van de Koninklijke Neder- lanasche Stoomboot Maatschappij dat on langs door Duitschers is aangehouden en naar Swineinuende werd opgebracht, thans Is vrijgelaten en dat dit schip heden ui Swinemuende zou vertrekken ter voortzet- ting der reis naar Qothenburg WCMfflOMOeM ITUftVBM. Mijnheer de Redacteur I Naar aanleiding van het raadsverelag van Heiloo in uw blad van Zaterdag j.l. verzoe ken wij U beleefd opname van het volgende: In bedoeld raadsverslag komt een uit drukking voor van den voorzitter, dat de winkeliers inzake de distributie tegenwerken Hiertegen wenschen wij met klem te pro- testeeren. In zijn algemeenheid, zooals deze zin in 't verslag staat, zou 't allicht de ver onderstelling kunnen wekken dat de klach ten, in den laatsten tijd over de distributie ge uit, te wijten waren aan tegenwerking van de winkeliers. Daar wij ons echter niet be wust zijn, ons aan bovengenoemde handelin gen te hebben schuldig gemaakt, maar steeds de ons verstrekte regeeringsartikelen zoo spoedig mogelijk bij de klanten hebben tusschen distributiecommissie en winkeliers Worden altijd in der minne geschikt en zijn ook moeielijk als zoodanig aan te merken U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, v O. KONINO. C. VENNIK Jz. «TAOSNIEUWS FEESTAVOND ALG. NED. VERBOND Morgenavond zal in de Harmonie een feest- Waar wij waardeerem wat de Raad dezer gemeente deed ten bate dei arbeiders en kleine middenstanders wij denken b.v. aan goed- j koop gas en goedkoope cokes, mede ook aan i de steunregeling voor werkloozen daar is nochtans niet voldoende om den nood der tij- Uit nochtans niet voldoende om den nood der tijden mede te helpen- lenigen en verzwakken na ernstige overweging zal inwilligen en deze dus in den vorm van voorstellen uwerzijds op de agenda der eerstvolgende raadsvergade ring zal plaatsen met een daarbij gevoegd I worstel tot het voteeren van de daarvoor be- noodigde gelden, te dekken door een crisis- j leening. Wij wachten gaarne uwe spoedige beslis sing. Hoogachtend, Namens het Comité van Actie Jcgen de duurte, K. VAN T VEER, Voorz. J. WESTERHOF, waarnemend secretaris. MARKTBERICHTEN. SPORT. Alcmaria had gisteren, zooals wel te verwachten was, een zware partij te spelen in Zaandam Te meer daar zij uit moest :omen met twee invallers in de voorhoede Z. V. V. won met 41. E. D. O. won met 70 van D. E. C. Alc maria zal dus goed doen a.a. Zondag volle dig uit te komen alhier tegen V. S. V. Twee mnten brengen haar in behouden haven. Haarlem D. F. C. 60-. U. V. V.Hercu es 3—2. Verder drie gelijke spelen. Onder reusachtige belangstelling is te Amsterdam in „Frascati" het Biljart-Kampi oenschap le klasse verspeeld. Evenals verle den jaar was Wiemers, de bekende speler uit Dokkum, overwinnaar. Hij verloor I partij en speelde over het geheel met een gemid delde van 14.13. Bos kreeg den 2en prijs. Robijns den derden. Deze laatste heeft wel eenigszins teleurgesteld. Hij verloor tegen Bos, Wiemers en Landweer, 1 och speelde hij nog met een doorsneegemiddelde van 12.60. Bos maakte een serie van 127. Wiemers van 112. CRISISMAATREGELEN. Zaterdagmorgen hadden vertegenwoordi gers van het Comité van Actie tegen de duur te van de S. D. A. P., den Bestuurdersbond en de coöperatie Voorwaarts een onderhoud met den burgemeester in verband met den dood der tijden. Naar aanleiding daarvan is door hoi he den het navolgende schrijven aan ZEd.Achtb. verzonden In aansluiting op het onderhoud, dat de Burgemeester ons Comité van Actie tegen de duurte hedenmorgen wel heeft willen toe staan, veroorloven wij ons de vrijheid de daar door ons namens de Moderne Arbeidersbewe- ing (Alkm. Bestuurdersbond, S. D. A. P. en kröperatie) gedane verzoeken nu aan uw col lege te doen. Wij verzoeken U dus bij deze: lo. Het vet in beslag te nemen en te distribueeren; voor personen tot en met 1550.— salaris tegen 75 ets. per pond. Voor anderen tegen den gewonen prijs van het oogenblik en voor allen 1 ons per per soon (gezinslid) en per week. Bij onvoldoen de hoeveelheid bij te koopen op de vrije markt, waar nog voldoende voorraad is. 2o. Bons te verstrekken waarop door per sonen tot en met 1550.salaris natuurbo- FEESTAVOND LIEDERTAFEL „DE VEREENIGDE ZANGERS". J.l. Zaterdagavond gaf bovengenoemde Liedertafel in het lokaal Peperkamp een gezelligen avond aan leden en kunstlie vende leden. Deze avond mag als goed ge slaagd beschouwd worden, dank zij de voor zorg, door het bestuur en de feestcommissie fenomea. Groepsgewijze zaten de dames ei: eeren aan de welverzorgde tafels, terwijl naart bot podium, waarop een groote tafel met ruim 100 cadeaux, beschikbaar gesteld door de leden en eenige alhier wonende fir ma's, het vaandel der Liedertafel, tusschen piantenversiering prijkte. Na het openings woord door den voorzitter, waarop direct de voorzitter van het feestcomité het woord en de verdere leiding nam, volgden zang en voordracht zonder rustpoos elkander. Ieder gaf wat hij ten beste geven kon en waar het niet mogelijk is, om alles afzonderlijk te noe men, stippen wij toch even aan, dat de hiel' welbekende vroegere stadgenoot, de heer B. Velleman, thans te Haarlem, geaccompag neerd door mej. Velleman, alhier, als caba retzanger optrad. Ook de dirigent der Lie- dertafei, de heer Joh. Brands, uit den Hel der, vergastte met zijn uitstekend geluid, ter wijl hij zelf het accompagnement had, ons op eenige cabaret-liederen. De heer N. Leeuwe, de bekende Zeeuwsche declamator, lid der Liedertafel, verwierf met een paar declama tienummers een stormachtig applaus, en jam mer was het, dat, gezien het uitgebreide en zeer varieerende programma, de heer L. zich. tot 2 nummers moesi ,J>eperken. Na den rol schaatsen wedstrijd, wdarvoor de deelname, die, hoe deze ook de lachlust van de toeschou wers opwekte, met 't oog op het volgend num mer moest beperkt worden, volgde het bal, on der lei-ding van den heer Chr. Jalink, lid der Liedertafel. Een woord van lof aan den bril le tmees ter voor zijn uitstekende leiding is ze ker niet misplaatst. Na „de Rozengalop" was 'het loslaten van ,.-de Vredesduif," toen zangers en dansers met hun resp. dames als een symbool van vrede spontaan „De Hymne aan den Vrede" van Nieuwenhoven inzetten een bijzondere attractie. Intusschen was door den heer Th. v. Gijzen, in de aangrenzende zaal aan gedekte tafels met bloemversieritig de z.g. „Koudetafel" in gereedheid gebracht, en dank zij de regeling der feestcommissie, kon men -de ruim 60 paren een broodje met vleesch aanbieden waarbij zich een kop koffie wel liet smaken. Hierna kwam de „Tombola" aan de beurt, die 100 prijzen bevatten. Jiuist kwamen de laatste nummers uit de bus, toen het uur van scheiden sloeg en allen wei-voldaan huia- waarts togen. e verkrijgen tegen ƒ1.— pond per gezinslid en per por ter zal zijn te pond en wei week. 3q. a. Een betere melkrantaoeneerlng, en daarvoor bij de regeering aanvragen van 'een rootere hoeveelheid voor Alkmaar. Zoo noo- tig pogingen te wenden bij de Vereeni- ing van Nederlandsche gemeenten om uit [en chaos van het oogenblik te komen, waar honderden gemeenten ln ons land geen nielk- rantsoeneermg hebben, en andere een zóóda nige, dat de schrikkelijke ondervoeding van 't volk nog vergroot wordt. b. Gemakkelijker maken, van het verkrijgen van bons (kaarten) voor melk voor zwakken en zieken, b.v. door heeren doctoren van meemtewege een schrijven te zenden dat dan als inzinking der lichaamskracht zich in aanvang vertoont, een bewijs voor een melk- kaart zal dienen te worden verstrekt 4o. Gemeentelijke verkoop van goedkoop hout aan personen tot en met 1550.— sala ris en wel aan hoofden van gezinnen tot een maximum van 500 K.O. tegen 2 cent per K.O. en uitsluitend voor eigen brandstof. Hiervoor te do-en strekken den aanwezigen voorraad van 't oogenblik. zoo noodig aan te vullen door aankoop van hoornen, welke nog erkte hoeveelheid zijn te zijn te krijg-, porties eten uit de Centrale Keu- in onbeper 5o. De ken grooter te doen zijn, zoodat er overblijven kan voor aanvulling van het absoluut onvol doende broodrantsoen. Meer vet of planten boter toe te voegen. Het eten óók aan huis te doen lijke voedsel kcr zal bevorderen. Waar wij den Burgemeester uitvoerig me dedeelden waarop onze verzoeken die zéér dringend zijn steunen, achten wij het niet nooaig deze hier tegenover Uw College te herhalen. Wij willen er alleen met grooten nadruk op wijzen dat er een ontzettende inzinking dei- volkskracht plaats vindt, wat voor de arbei ders en kleine middenstanden plus hunne ge zinnen een noodlottige ramp is en het alge meen belang zéér ernstig schaadt. AMSttKDA.ViaCHL BEUKu Opgave van het NO0RDHÖLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. KUNST EN WETENSCHAPPEN. id. Orion Petrol JUBAL. Uiterlijk had men van de derde intieme matinee op Zondagmiddag 10 Februari, heel wat werk gemaakt. In een -der zaalhoeken had men den vleugel geplaatst omgeven door groene planten, en in de bijzaal musiceerde „Jubal." Dit laatste leek ons eerst geen verbetering, -de klank toch viel niet mee, maar in het vol gende nummer Jubal speelde slechts twee stukken was het klankgelialte weer beter, zoodat wat de fantaisie uit „Calvalleria Rusticana" betreft de oorzaak aan iets aadera te wijten is. Trouwens, met de uitvoering was „Jubal" ook ln ander opzicht niet bijster ge lukkig; aten sukkelde erg met de stemming; ook die was in Mozart's muziek veel beter. Mej. Dina Nijenhuis, van hier, stond voor het grootste gedeelte van het programma. In het begin, nog niet volkomen rustig, ook al omdat -de Plegelvleugel welwillend door de heeren Spanjaard aangeboden, wat voch tig was, herstelde zij zich spoedig en gaf een zeer muzikale uitvoering van een impromptu van Schubert, twee romancen van Schumann, en ccni Gavotte van O luck. Mej. N. verstaat het, het klavier te laten zingen, onverschillig of die melodie in de Discant, in het midden of in de bas ligt. Maar misschien, was zii nog beter in de Mondschein sonate van Beethoven, hierin heeft zij bizonder kranig werk geleverd. Mooi van voordracht was het eerste gedeel te, eenvoudig het tweede, met bravour en groote duidelijkheid de moeilijke finale. Het heett haar dan ook niet aan succes ontbroken het hartelijk applaus en de aangeboden bloe men waren bewijzen dat men haar medewer- ziji haar nummers rhytme zeer waardeerde. A. K. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 11 Februari. Medegwlcrid door het Kon. Nederlandse* Meteorologisch Instituut te De Bikft. (Mftg tot dei avond van 12 Februari. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van don barometer boven T75 2Jnfd-Dultschland. De laagste stand van den barometer 75S.I Herneesand. VERWACHTING. Matige tot krachtige, In het Westen en Noorden tijdelijk stormachtige Zuidweste lijke wind, betrekken of zwaarbewolkt met titdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien In het Noorden, in het Zuiden walnig of geen regen, zelfde temperatuur. Denv ft R. Orande Spw. C, v. A, Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans City South. Rallw. Cy. g. A. Miisouri Kans. ft Tex. C. V. A. N.-York O Western A. Norf. ft West. Cërt. gew. Aand. Southern Pao. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premielaonlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 106—) 3 BELG IE, Antwerpen 1887 2^ PROLONGATIE 41/» pCt. MededeelingenNederlandsche Staats fondsen prijshoudend. Russische Staatsfond sen vast. Amerika onveranderd. Culturen prijshoudend. Oliewaarden vast voor Ru- mecnsche waarden. Scheepvaart-aaadeelen willig. Tabakken eveneens willig. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 19 Febr. Jan. 1. vaa Cernelis Johannes Schuit en Anijs No®!. OVERLEDEN: 0 Febr. Marie Helena Bronke, 3 weken. Mietje Tromp, gehuwd met Klaa» van Maarlevela, 62 jaar. SINT PANCRAS. (Januari). Geboren Wiggertje, d. van. Maarten Hoogland en, Meinouw Bos. Elisabeth, d. van Simon Balder en Elisabeth Bruin. gi zijn ttfl. NOORDSCHARWOUDE 9 Febr. Breekpeen f 7.—, roodekool f 11.— a 0.—stort f 8.-, witte f 0 a 0.—, uitschot f 0.— a 0.—, gele f 9.— a 0.—, uilschot f 7.— a 0.—, grove uien f 18.50 overzee f 22. a 22 20 Deensche witte f 8.—, uitschot f 7. Rood stortgoed f 10, wit f7, geel f 8. ALKMAAR. 11 Febr. Aangev. 21 koeien f 230 a 580 2 vette kalveren f —0 a 0 per. Ned. pond f 0.a 0.14 nuchtere kalveren f 12 a 35, 18 vette varkens f 0.90 1.50 per 'ned pond. 40 magere schapen f 48 a 90.—, lammeren f 0 a LANQEDIJKEK GROENTEVEILING, 9 Febr. Rammenas f 0.a a 0.bieten per 100 K O f 0 per 1000 f a gele nep f uien t I8.I0 a neutraal f a overzee f 22.50 a drogerij f In Boeklioud«n en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens. Telefoon 220. Koers van Staatsleningen. 9 Febr. 11 Febr NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 4U 97i/j 98 dito van 1000 4 90 90 üblig. dito IA 783/g dito dito 3 - 68 68Ui dito dito 2 58 58 Ned. Ind. 1915 f 1000 5 j 99'/, 997/, dito 1916 J 1000 5 99'/, 997,, BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr. Jan.-juli 4 45 49 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500—5000 5 28i/g Iwangorod Dombr. OR. 625 4J 321/, 32 NicoUu Spw. JË 100 4 32 3b Qeeonsol. 1880 OR. 025 4 30 34 Rothschild (consols) OR 625 4 30 34 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 31 35 6e Emissie, 1894. OR. 625. 4 30 34 TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 50T/|g BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 ^847/b Provinciale en Gemeentel. Leeningen Amsterdam 1915 5 1027', Rotterdam 1915 i 102 V* 102», Bank- en Credlet-lnstellingen. Antsterdamsche Bank A 19?Ui 198 Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. 229 l/i 229 Nederlandsche Bank C, v. A. 181 lT9i/, Ned Handel Mij. C. A. 192»/, i92t/, Rotterd. Bankver. Aand. 147»/, I48i/, Industrleeie Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. I42i/t 142 Am. Car A Foundry Co. C. v. A. 73»,173i/j Amer. Wide A Leather Comp. 65 55 Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. go 9QVs ©ultuirondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Compania Mereantil Argentina A. CuM. Mij. der Vomenlanden A. id. Id. id. Winstaimd, Handelsv. Amsterdam -'-and. Teis A Co.'s Hand. MM A ■del v Nierop A Go's Handel MIJ. A. Petroleum-Maatschappijen. Dordtache Heir. ind. Aand. Oec. Holl. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A Sum. Palembang. Petr. M. afgest. A BUITENLAND. New Schlbaieff Petr.Cy.Crt gew.A. Crt. Pref. A. 221V« 219 219 442 177 210 fd. A. Mij. Steaua Romana Petr. M!|. A Rubber-Maatschappijen. Am»terd. Rubber Cult. Mij Aand. Deii-öatavia Rubber Mij. Aand. Scheepvaart-Maatechappijen. Holl. Amerika Lijn A. id. Qern Eigendom A Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl Lloyd. *and Kon. Pakatvaart Mij. A. Kon. Ned. Stoomb. MIJ. Aand. Ned. Seheepv. Unia Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. BUITENLAND Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Delf Comp. Aand. A'dam Lanukat gew. Aand. fd. ld. Pref. Deli-Muateahapplj Aand Delf Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand, Spoorwegen. Holl. Ijzer, fcpoorw. Obl, I Mij. t. Expl. v. Staatiap. Ohl. 5 Mis, t. Bxpl. v. Staataap. Obl. 4 BUITENLAND. AMERIKA. Atchli. Top. ft B. Fé C. v. g 204 223 549 50»/* 351,4 70 1021* 217 237 1741* 437 419 291 298 1P8 294 2491/a 2761* 297 280 32»/e 109 2251* 230 269 530 470 134 2851* 613V» 1027/, 1031* 99»/4 224 220 219 442 178 210 204 229 547 101 219 236 1733/4 439 4 :Q 292 298 t9l 296 269 278 299 285 321/» 1087,, 228 531 475 238 .■<1 610 101 1031* 991* 90»/, 71* 21 20 61/4 261'* 87»/, 24 1241* IO6V4 631* 891* Tv, 21»/, 20 J Öt', 37 24 1241* A.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3