Telegrammen van heden. pmMAW appel j?. stemmen bekwam Op den heer H. J, Houtke-oper werden 3?S, op den heer Madderora 32 stemmen uitge bracht, 13 stemmen waren ongeldig en 25 blanco, terwijl eenige andere heeren, waar der iemand, die geen land bezit en dus met verkiesbaar was, een enkele stem op zich ver- eenigde. HOOFDINGELANDEN POLDER WAARD EN GROET. Bij de gisteren gehouden verkiezing van twee hoofdingelanden van den polder Waard en Groet zijn gekozen de heeren K. Breebaart Dz. en Alb. Vis, beiden te Barsiügerhom. UIT SCHOORL. De gisteren gehouden verhuring der ge meen tedanderij en bracht op 2310, tegen 1649 in het vorige jaar. UIT WIJDENES. Zondag en Dinsdag gaf de rederijkerska mer ,,'t Mosterdzaadje" alhier haar 2e open bare uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werden „Nanda," dramatisch spel in 4 be drijven door Otto Zeegers en „De Spreek beurt," blijspel in 2 bedrijven door Baarslag. De opkomst was groot en men werd in zijn verwachtingen niet teleurgesteld. De leden gaven mooi spel te zien. De burgemeester bracht Diasdagavond aan de kamt1! oen welverdiend woord van dank. UIT WINKEL. In de voltallige raadszitting van deze ge meente werd tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Winkel benoemd mejuf frouw Z. Sieffera te Oost-Graftdijk, no. I der voordracht. De dames Moolhuizen te Weesp en Blok te Medemblüs verkregen ieder één stem. Ingekomen stukken. De voorzitter deelde mede, dat waa ingeko men van de afd. Winkel, der S. D. A. P. van de arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf een motie om o.a. beschikbaar te stellen1 een blanco crediet en daarvan te ver strekken aan hoofden yan gezinnen met 1200 gulden en1 minder inkomen: petroleum tegen 0,25 per Liter, gas tegen 0,15 M»., brand stoffen' tegen 75 pet. van de gewone prijzen. De voorzitter zeide dat een overzicht der aan die verstrekking verbonden kosten werd opgemaakt. -Een verzoek was ingekomen van 33 Inwo ners van Lutje-Winkel, ouders van school- ;aande kinderen, om aan de school te Lutje- inkel een' derde lokaal bij te bouwen' en een derde leerkracht te benoemen, of het hand- werkonderwijs te doen geven buiter) de ge wone schooluren. Ook dit verzoek werd nader yoorbereid. De beslissing op beide verzoeken, zou plaats hebben in een volgende vergadering, welke werd bepaald op 26 Februari a.a. De voorzitter deelde mede, dat het voor nemen bestaat om twee leerlingen uit deze gemeente de ambachtsschool te Hoorn te doen bezoeken, doch de gemeente Hoorn schijnt als eisch te stellen, dat aan die school subsidie moet worden verleend door die ge meenten, vanwaar leerlingen die school be zoeken, en die subsidie schijnt '40.per leerling en per jaar te bedragen. Dit alles berustte echter op mondelinge mededeelingen en zal ook voor de volgende vergadering nader worden onderzocht. WINKEL (Januari) Geboren Catharina Jacoba, d. v. Ja cob Veen en Trijntje van der Gragt. Gehuwd: jan Cornelia Wit en Willemi- na Zielenlan. Overleden: Levenloos kind van Pieter Ootjers en Louisa HSfcL kapitaal ad 150,000, noodig voor de overplaatsing van het Zettensche gymnasium naar Zeist, is volteekend, zoodat thans het plan verwezenlijkt zal worden. De politie te Delft heeft een valsch bankbiljet' van 10 in beslag genomen, dat geheel met. de pen geteekend is. Het bedrukte gedeelte is niet zoo groot als van een echt bankbiljet, het ceheel is een meesterstukje van teekenkunst. De vischlogger Agatha Maria van Kat- wiik - uoor de Duitschers naar Swinemunde opgebracht. Het vaartuig was door den mist in het onveilige gebied geraakt. In 't oosten van Groningen wordt nu reeds voor den staltijd 19181919 grashooi in voorraad opgekocht voor den hoogen prijs van 120 per ÏOOO K.G. Te Leijduin, gemeente Bloemendaal, is de 30-iarige L. van Santen aan nekkramp overleden. Een weduwe van nog al besproken ge drag te IJmuiden, heeft, na haar meubelen enz. verkocht te hebben, liaar woning verla ten, met achterlating, zonder eenige verzor- gin g,van haar vier jeugdige kinderen. Als gevolg van de vrouwenbetooging te Hoorn is denzelfden dag 600 pond vet te Enkhuizen aangekocht en door den stadsom roeper bekend gemaakt, dat dit levensmiddel deze week ook ia d- distributie was begrepen. - Ia eea circulaire aan de gemecittebe- fciureu wijst de Min. v. Laprtb. er op, dat er koffiesunogaten ia den handel zijn, die uit sluitend uit gebrande gemalen eikels ibestaan. Het hoofdelijk rantsoen van gort wordt met ing. van 26 Febr. teruggebracht op 1 ons in de 4 weken. De zeiilogger K. W 152 Agatha Ma ria uit Katwijk, welke op 30 Januari j.l. van IJmuiden ter visscherij uitvoer, is door Duit- sohe marineschepen naar Cuxhaven opge bracht. De kok van de centrale keuken te Go- rinchem, een gehuwd man en vader is door de politie gearresteerd, daar hij verdacht wordt, zich vet en andere ingrediënten behoorende tot de keuken, te hebben toegeëigend en te gelde gemaakt. STAATSLOTERIJ. No». 14206, 12060 elk 1000. Nos. 15005, 12085, 12068, 1456, 138, 84 elk 400. Nos. 19628, 8062, 6771, 2558, 1522, 1402 elk 200. Nos. 20656, 18385, 18205, 18127, 15022, 14275, 13946, 12182, 11916, 11072, 8435, 8433, 8095, 5379, 5210, 4643, 3854, elk 100 .ornng. KORTE BERICHTEN. De Kon. Nederl. Cacaofabriek te Hel mond is wegens gebrek aan grondstoffen en in verband met een loongeschil geheel stop gezet. Ongeveer 200 personen worden hier door werkeloos. Reuter m.eldt uit Londen, dat een» aan schrijving van het ministerie voor de voedsel voorziening de importeurs van Hollandsche kaas verplicht vóór 25 Februari een staat over te leggen aangaande hun invoer in 1916. De verbouw van tabak als tusschen- en nagewas is verboden. Bij eert caféhouder te Oldenzaal zijn meer dan 60,000 sigaren in beslag genomen. Op de mijn Prins Hendrik te Bruns- Bum is een 26-jarige mijnwerker tusschen1 2 kolenwagens beklemd geraakt en enkele uren daarna overleden. De wagenvoerders der Electrische Spoor zullen voortaan een tasch met de noodige ar tikelen voor eerste hulp bij ongelukkeu op den rug meebrengen, zoo wordt uit Haarlem gemelcL Te Kekerdom-Ubbergen U aan den dijk het lijk gevonden van den onderbaas der steenfabriek. Door de duisternis misleid, schijnt hij te water te zijn geraakt. Hij laat een vrouw met 5 kleine kinderen achter. Bij iemand te Winschoten zijn 200 bin nen- en 100 buitenbanden voor rijwielen in beslag genomen. Te Zwolle is iemand die In een roei boot van het visschen.'huiswaarts keerde, tus schen het 3chip dat hem op sleeptouw had ge nomen en een ander vaartuig beklemd ge raakt. Zijn hoofd werd samengedrukt en hij overleed terstond. De rechtbank te Heerenveen heeft in lioogcr beroep tegen iemand, die consumptie, aardappelen tot veevoeder verwerkte, 50 of 50 dagen geëischt. De kantonrechter had of 5 Jagen opgelegd. Naar gemeld wordt zullen de heeren de Beaufort en Duynstee, leden der Tweede Kamer, zich niet voor een herkiezing be schikbaar stellen. De bij Petten gestrande kustetroomtrei- ler Rotterdam 16 Westerschelde, is door de sleepboot Blankenberg vlot gesleept en te IJmuiden binnengebracht. - Te Utrecht is beslag gelegd op een par- tij mauufacteuren, naar ruwe schatting wel een waarde vau 12,000 vertegenwoordigen de. Te Winschoten zijn voor 70.000 pijp- awavel benevens 333 rijwielbanden in beslag genomen. In het distributiekantoor te Noordwij kerhout is ingebroken. Twee kistjes met een gezamenl'ijken inhoud van ruim 2000 wer den medegenomen. BOEKAANKONDIGING. Voor de tweede maal heeft de Ned. Anti oorlogsraad een drietal series briefkaarten uitgegeven. Laren we er direct bij zeggen veel en veel beter geslaagd dan die van verleden jaar. Elke serie bevat een zestal historische prenten, vredesprenten uitgegeven bij den vrede van Munster. De reproducties zijn prachtig uitgevoerd en van eenige versregels der meest bekende Nederlandsche dichters voorzien. Zoo bij een van -de best geslaagde reproducties, ,,d' Ontloocken Aarde," van Vondel ,,d' Olijf behaegt mij boven den lau rier. Wat is de krijgh Een woest verslin dend dier." We hebben ook in de' laatste ja ren kunnen voelen hoe de oorlog ons men- schen doet lijden en nu de anti-oorlogsraad-, zoo sympathiek in zijn streven te trachten tot een algemeenen wereldvrede te komen deze mooi geslaagde reproducties uitgeeft, kunnen we hem toewensen en dat deze propaganda doel treft er velen zich de mooie kaarten zul len aanschaffen. Verschenen is 'teerste nummer van een nieuw weekbl. „De Filmwereld." 't Blad be weegt zich op bioscopisch gebied: Op de voorpagina vindt men 'n mooi portret van de filmactrice. Pina Menichelli. Verder nog ver scheidene photo's van bekende film-actrices en acteurs zooals Francesca Bertini en Maciste. Van deze laatsten ziet men eenige typische krachtstaaltjes. August Monet schrijft een humoristisch stukje over zijn eerste Amsterdamcshe film. Voorts een en ander naar aanleiding van den In film gezette roman' Fédora van Sardou. Zeer interessant is ook een artikeltje over on- derzee-cinematografie. Het is een wei-ver zorgd, aantrekkelijk nummer. Wij ontvingen onder de titel „Het Nieuwsje" een catalogus van de Wereld-Bibliotheek, waarin alles vermeldt staat hetgeen deze- vruchtbare en actueclc uitgevers-maatschappij in de jaren 19051918 uitgaf en uitgeeft. De raadpleging geeft de boekenliefhebber zeker een genoegen. SMEEROLIE UIT OOSTENRIJK, 's GRAVENHAGE, 14 Febr. De tus schen de Nederlandsche Uitvoer-Maat- ecliappij in tegenwoordigheid van Neder landsche belanghebbenden gevoerde onder handelingen met vertegenwoordigers van de Oostenrijksch-Hongaarsche Petroleum industrie over de levering van Oosten- rij ksch-Hongaarsche miueraalolie naar Holland zijn met medewerking van de ver- r-d: tegenwoordigers der Oostenrijksch-Hon gaarsche regeering en de Oostenrijksche kredit-anstalt heden tot bevredigend rcsul taat gebracht. rumoerig. Tot ongeregeldheden kwam het echter met. 'ioen iater op den middag eeui- ge vrouwen üe stad. ingingen, ontstond er ten volksoploop, die door de politie eenige malen un elkaar is gejaagd. OORLOCSTUINTJES. De aandachtige lezer zal Zaterdag ge merkt hebben en kan dit uit de advertentie in het nummer van heden bevestigd vinden, dat ue aanbieding van het landbouwkantoor „Noord Holland" inzake bemesting ourlogs- tuintjes niet gold voor 1 Ma. maar voor 100 M». AANBESTEDING. L>oor den heer W. H. Krimp, architect al hier, werd gisteren ondernands aanbesteed het maken van een balkenhaven 'met bijko mende werken voor rekening van den heer J. Bierdrager jbz.„ houthandel alhier. ingeschreven werd door A. Bosch te Bak- kum, a 52100 b 53300; Molhoek te Hei- loo, a 56530 b 58750; P. Dubbeld te Alkmaar, a 60600 b 62800; Huizinga te Bergen, a 62000 b 65800. L»e gunning werd aangehouden. SlMULTAANSéANCE-SCl LAKEN. Gisterenavond gaf de heer P, Hartog, lid van de Schaak- en Damclub V. V. V, alhier, een simultaanseance in het lokaal van den heer Dekker aan de Nieuwpoortaiaan. Dt ah mnitaanspelet kreeg zeven spc-rers tegen zich. iiij won u partijen, maakte 1 remise en ver loor 1. Binnen niet al te langen tijd zal nog maals voor beginnende schakers zoo'n sean ce worden gegeven. Dit zal de liefhebbers worden bekend gemaakt, zoo gauw de da tum is vastgesteld. LA MASCOTTE. Door de Gem. Zangvereeniging „De Stem des Volks", (directeur de beer G. Anderson; wordt op Zondag 24 en Maandag 25 Fe bruari a.s. ten uitvoer gebracht „La Mascot te", opera-comique in 3 acten van Edmond Andran. Een volledig orchest verleent haar medewerking terwijl de costumes woraen ge leverd door de firma Seine Zn. te Amster dam. Zondag 3 Maart wordt een balavond georganiseerd. OPENING ZAAK. De heer J. Broers opent Vrijdagavond de slagerij Geestersingel, hoek Stuartstraat, vroeger bewoond door den heer G. Hekket. De winkel is opnieuw ingericht en1 de heer C. Kuyt, schilder alhier, komt voor de aan gebrachte kuustbetegeliug (bijna niet te on derscheiden van een echte betegeling) een woord van lof toe. Naar wij vernemen doet ook deze betege ling het jaren. GEVESTIGDE PERSONEN. N. H A. Caarls, R.K., bankwerker, Vame- broek 34, Haarlem. J. H. Venhorst, R.K., z., Laat 91, Amsterdam. S. Biersteker, N.H./G.K., veehouder^ Nieuwpoorisiaan 102, R.K., HET ONGEVAL TE SLOTERDIJK. AMSTERDAM, 14 Februari. Heden wees de 4 de kamer der rechtbank vonnis inzake de wagenbestuurder der E. S. M., wien ten laste werd gelegd, dat het aan zijn schuld was te wijten, dat in October te Slo ter-dijk, het ongeluk, met dien motorwagen was ontstaan. Wegens het niet verschijnen van een getuige, gelastte de rechtbank her opening van net onderzoek, tot het hooren van deze getuige. STADSNIBUWS POLITIENIEUWS. In verband met het feit dat verschillende mensdien hmi broodkaarten reed» eenige dagen voor het verstrijken van den termijn hadden opgebruikt en de omstandigheid dat liet verboden was, dc nieuwe broodkaarten te gebruiken vóór heden, was het in de om geving van het Zeg lis gisterenmiddag vrij 297, Amsterdam. G. ,H. winkelbed., Houttil 50, Amsterdam. K. bwart, xn.H., o.b., Langestraat 4a, Purmer- end. J. A. van der Bult, R.K., tuuner, Lindelaan 23, Amsterdam. A. C. Kooij, K.K., z., Koorstraat 24, Velsen. F. Lite, in.i„ kantoorbediende, Laat 106, Amsterdam. Bóketoh, R.K., j y[sB f 38.— Gele kool Roodekool 10.— lioolü van een gezin. iNüJtiiOlWJL» oiunjualu. A boerenar- Vroegop, ïarwouae. Anna Paulowna. C. Rijs. beider, Westdijk 9, Uitgeest. N.H., z., Geesterweg 24, Noord-Scharavou P. Wietzes, R.K., z., Kinheimstraat 33, Amsterdam. A. J. B. Beer, R.K., bloemist, Sliksteeg 13, Amsterdam. Wed S. M. van Wijck, R.K., z„ Kennemerstraatweg 13, Den Haag. G. Zandbergen-van Dok, N.H., z, Mient 8, Den Helder. C. C. Stam, R.K., db., Luttik-Oudorp 47, Heiloo. C. W. M. Zomerdijk, R.K., bankwerker, Verl. Landstraat 13, Amsterdam. C. Fijma, N.H., werkster, Landstraat 44, Enkhuizen. M. C. Schagen, telefoniste, Stuartstraat 5, Broek op Langea- dijk. W. Hoogstraten, G.K., scheepsbou wer, Oudegracht 161, Haariem. E. Glas, N.H., db., Geesterweg 24, Zuid-Scharwoude. C. T. de Waard, N.H., z., Verl. Landstraat 14, Haarlem. B. M. de Geus—van Keppel, R.K., z., Geest 47, Tiel. IJ. de Jager, D. G., db., Kennemerstraatweg 166, Oegstgeest. B. Vlessing, 1st., koopman, Bierkade 11, Texel. j. H. dc Smit, N.H., groenten- boer, Kooltuin 23, Watergraafsmeer, J. M. Smoleuaars, R.K„ db., Schouteaatraat 15, Velsen. W. C S. Watlaan. N.H., db., Nieuwpooftslaan 84, Dordrecht. H. M. Alot, geen, kantoorbediende, Ged. Baan&loot 32, Vrouwépolder. K. de Groot, D.G„ db., Snaannanslaan 99, de Rijp. J. Joagejan, N.H./R.K., arbeider, Nieuwpoorisiaan 142, Zuid- en Noord-Schermer. M. J. Brandt, R.K., apothekerassist., Veerstraat 14, Hoorn. G. Smits. N.H., ass. huiah., Stationsweg 174, Leeuwarden. M. W. Coelingh-Vor- derman, N.H., z., Langestr. 74, Den Haag. G. C. Senn van Basel Wagemana, N.H., z., Langestraat 74, Den Haag. D. A. J. Vis, een, z., Lamoraalstraat 6, Zaandam, H. M. Bakker—Pennarts, R.K., z., Snaarmans- aan 7a, Amsterdam. P. Vipx, N.H., z., Omval 51, Wormer. E. Tsinc*, R.K.» Fnidsen 54, boven, Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. J. Mors, R.K.. melkrijder, Doeleiwtraat 10a, Akersloot. -+ O. Sinits, N.H., db, van Stolberglaan 2, Tiel. J. W. bera, R.K., liefdezuster, Verdvonkerioord, "s i lertogenboach. M. M. Kniju, R.K., db., Oudegracht 277, Heiloo. B. H. Herman, geen. db., Hofdijkstraat 17. Utrecht. K. de Groot, N.H., kaaskooperskm, Overdiestr 67, Z.- en N.-Schenner. H. T. IJpma, R. K., Zi, Nieuwpoortslaan 99, Amsterdam. M. E. Hiddink, R.K,. ass. in de huish., Huigbrouwerstraat 14, Nijmegen. W. Dietvorst, R.K., typograaf, Landstraat 5, Bergen op Zoom. P. A. E. Husken, R.K., z., L. Oudorp 71, Velsen. M. Tromp, R.K., db., Langestraat 90, Castricum. m. van Vliet, NJH., z., Verdronkenoord 1, Am sterdam. - T. J. Delver, R.K., Hof-dijkstraat 15, Amsterdam. M. S. Boom, R.K., z., L. Oudorp 56, Heiloo. R. Hurenkamp van Sloten, Rem., z., Steijnstraat 49, Deven ter. R. Munsterman, E.L., z.. Kaarsema- kersgracht 1, Leeuwarden. J W. des Bou- vrle, R.K., winkeljuffr.. Laat 131, Schoten. J. KlijnBijpost, N.H., z., Emmastraat 99, Rotterdam. T. C Mus, N.H., kapper, Nieuwpoortslaan 15, Velsen. M. van Leen, geen, loodgieter. Kerkstraat 15, Dord recht, J. Haak, D.G., leeraar R.H.B.S., Vamebroek 38, Amsterdam. A. M. E Harreveld, N.H., db., Kooltuin 1, Amersfoort P. Rol, N.H., trarawegarbeider, Omval 24. Z.- en N.-Schermer. C. Ruiter, N.H., machinist, Doelenkluft 1, Leiden. j. A. J. Reinhard, R.K., meubelmaker, Ondegracht VOGELVERDELGING OF VOGEL BESCHERMING? (Een woord rot het Nederlandsche Volk). Te oord-celen naar tal van courantenbe richten, wordt er in den laatsten tijd ook in ons land een benige oorlog gepredikt, een oorlog tegen de vogels. Vreest men dan wer kelijk, dat die schepseien ons het brood uit den mond zulten nemen? Zeker, een ganfene van onze inlandsche vogels behuuren tot ue zaadeters, voeden zich voor een meer oi minr der groot deei met zaden. Maar dat wil nog niet zeggen, dat die dieren leven van wat wij niet kunnen missen. Onkruid levert ook zaad en gewoonlijk niet weinig. Weet men wel, dat die onkruidzaden juist zoo gezocn-t zijn door de vogels? Zeifs de musscnen, die oq het rijpen van' de oogst schadelijk kunnen optreden, bewijzen ons het overig deei van het jaar weer goede diensten C-;x/r het ver- ^ietigett van onkruiden en.van insecten. ueen oudde! wordt versmaan waar het gaat tegen de vogels, het nooi: genoeg te verfoeien premiestelsel (één cent voor elke musch gewoonlijk), heil den sup weer op en zehs wil men zijn toevlucht nemen tot ver gif. Weet men, welke gevolgen deze middelen zuiten nebben r Dat naast de musscnen «al yan andere vogelsoorten gevangen oi vergü- tigd zullen worden. Ons volk weet'nog be trekkelijk weinig van vogels, kent ternauwer nood het onderscheid tusschen musschen en leeuweriken. En wie, die vergiftigd voer neerstrooit, is er van verzekerd, dat alleen musschen er op af zullen komen? Inderdaad, onze voedselvoorziening vraagt die grootst mogelijke zorg en wij dienen ae zaak goed onder de oogen te zien. Een eerste vereischte is, dat wij onze vrienden van on ze vijanden weten te onderscheiden. Onze vij anden wie zou hel tegen kunnen spreken zijn in de eerste plaats de onkruiden en veel meer nog de insecten. De vijanden van onze vijanden evenwel dienen wij te vriend te houden en als zoodanig mogen wij de vo gels wel in bescherming nemén. Want het is een eeuwenlange oorlog tusschen de vogels en de insecten en dat laatstgenoemden, on danks hun fabelachtig snelle vermenigvuldi- fing, de wereld nog niet voor zich veroverd ebben, hebben wij in niet geringe mate aan de vogels te danken. Let er op, hoe spreeuwen naar de hoogst- schadelij'ke emelten zoeken, hoe lijsters en merels jacht maken op slakken, hoe de mee- zen. onze boomen en struiken zuiveren van insecten-eieren en de rol, die de vogels in de natuur te vervullen hebben, zal U volkomen duidelijk zijn. Geen vogelverdelging dus, maar hoog de vo gelbescherming! Geeft den holenbroeders nestplaatB de nestkastjes zijn gelukkig goedkoop zorgt voor versch drinkwater, want zonder water geen vogels-en laat geen afval verloren gaan, dat den vogels van dienst zou kunnen zijn in den harden wintertijd. Maar bovenal, waakt voor het leven der vogels, groot en klein; zorgt dat onze hel pers op al uw eigendommen volkomen vei lig zijn en geeft aan geen enkelen vogelvan ger vergunning Uwe bezittingen te betreden. Uw oogst zal er de» te grootér om zijn. Insectenschade staat ons te wachten; de vo gelstand is aanmerkelijk afgenomen in den vorigen winter en het grasland, dat al/lerwe- wege gescheurd wordt, wemelt van emelten en van ritnaalden. Laat die schade zoo gering mogelijk zijn Laat ieder het voor oogen houden: Vo gelbescherming is insectenverdelging. Het Hoofdbestuur der -Nederl. Vet. tot Bescli van Vogels. a 21 78, Uitschot f 0.- a 12. f 9.— a 0.—. Uitschot f0 a 0. f 12,— a 0.—, uitschot f 0.— BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 14 Febr. Andreas Leonardua de Rooil en Clemencia Mantel. Johan Theo doras Helderman en Trijntje Kleij- meer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 14 Februari. Medegedeeld door twt Kon. Nederlandedt Meteorologisch Instituut te Dc DikU. Geldig tot des avond van 16 Februari. In het gebied van de waarneming i» de hoogste eland va» den barometer 772.8 Ikagen. De laagste stand van deu barometer 765.0 noordoost-Duitsckland. VERWACHTING. Iwakke tot matige ©ostelljise tot zuid, oostelijke wind, nevelig tot half of licht- bewolkt, weinig of geen neerslag, ists kouder. MARKTBERICHTEN. MOORN, 14 Febr. Kaas. 11 stapels kleine fabriekskaas f 70.—, 4 stapels kleins boe renkaas f 70.Asnvoor 17407 K G. Geed. NOORDSCHA^WOUDfi IJ Febr. öreekneen f 7.roodekool f 12,— 0.—stort f 8.-, witte f 0— a 0.— uitschot f 0.— a 0.—, gele f 9.— a 0.- nitwhot f f.—- a 0.—, grove uien f 20.— overzee f 21.00 a 22.80 Deewsche witte f 8.—, uitschot f 7.- Roed stortgoed f 10, wit f 7, geel f 8, LANÜEDIJKER GROENTEVEILING 12 Febr. Rammenas f 6.— a a 0.—, bieten per 100 K.O. f 0.per 1000 t a gele nep f uien f 20.— a neutras f 30.70 a 28.90, overzee f 22.60 a drogerij f Roodekool 2e soort f 8.—, stort f 10. gele 2e soort f 7.—, stort f 8.—, witte 2e soort f T. WAKMENHUIZEN12 Febr. Aardappe len f 0. Deensche wittekool f 8.a 0.—, uit schut f tl.— a 0.—. aMSIERDAMSCHE BEURS Opgave van hei NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWKREDIET. L8&r.'ns*n Amsterdam 3915 5 MYi 2% 504 - PROLONGATIE 5 pet. Mededeelingen. Nederlandsche Staatsfond sen prijshoudend. Russische Staatsfondsen luier. Culturen lager. Oliewaarden vast voor al voor Steana Romana. Scheepvaartaandee- len lager. Marinewaarden' onveranderd. Ta bakken prijshoudend. Amerika kalm. ADVERT BNTI3N. Htsden ovsrlaed ia het St. Eliiabsth-Gestickt alhier, In deu ouderdo» van 47 )aar, onze go- liefda Xuster, Behuwdzuster en Tante, U«JI DB VttXBS. Uit aller naam, R. DE VtIBS J«. Alkmaar, II Februari 1018. Heden overleed onverwachts onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en ^vergreotnoedcr, Mevrouw Johanna Maria Blom, weduwe van dan Meer L. Viaser, eerder wed. van den Meer B. Viseer, In den ouderdom van btyna 76 jaar. Uit aller naam, C. VISSER Ri. 's Gravenhage, 0 Februari 1018. Van ioetzelaerlaan 69. Eenige en algemeene kennisgeving. ALKMAAR. Ug' Ko 4 3* 3 2 5 i b 4-i 4 4 4 4 4 S 97% 90 7P% 70s.fl S9,t> 99?;, 99?', <7 32 32 33 321*. 507/, 847/, 102 1021,8 1981/, 332 1791/, 194 1481/, 1411b 73 557, 96i-, 224 320 22g 450 176 210 204 31 42 ik "50 251,4 75 10! 238. 397 175 436 421 j!82 ,303 197 294 ifr 266 277 297 2S2 33 109Tb 240 230 268 541 4761* 237 288 624 1031/4 103Vi« 991* 971/4 904/4 791* es ik 595/4 994/4 99 s/4 46i* 34 "i 3314 35 s/4 31 3t 32 31 51 Koers van Staatsleaningen. 13 Febr. 14 Febr NEDERLAND. pCL Oblig. N. W. S. van *00/1000 4( dito van 1000 Oblig. dit« rtilo dito (Mo dho Ned. Ind. 1915 f 1000 dito 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-jai! RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500 - 5000 Iwangorod Dombt. OR. 625 Nioblai Spw. 100 Qeconsol. 1880 OR. 025 Rothschild (consols) OR 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625. TURKIJE Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 4 20/100 5 Provincials» *n Gemeantel. Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnstellhigen. f,mstcrdam»chc Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v.' A. Rotterd. Bankver. Aand. mdustrieale Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amu. Hide 81 Leather Comp. Unit Stat. Steel Corp. C. g. A. Ouftuurondsrn Handelsver.en Handelsvennootsch. Compania Mereantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. Id. Id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Tete Go 's Hand. M«. a v Nierots Co'ï Hanael Mlj. A. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Qee. Holl. Petr Cert. v. A. Kon. ?4ed. Mij. t. e. v. Petr. br. A Sum. Pdlembang. Petr. M. afgest. A BUITENLAND. New Schibaleff Petr.Cy.Crt.gew.A. Id id Crt. Pref A. Orion Petrol. Mij. A. Steava Romans Petr, Mlj A Bubber-MaatechapplJen. Ansstud. Rubber Cult. Mif Aand. Oeii-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maateehappijon. Hol!. Amerika Lijn A. id. Oem Eigendom A Holl. Stoomb. Mlj, Aand. ava China Japan Lijn A. ton. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. BUITENLAND Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabake-Ondernemlngen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pre! Dell-Maatschapplj Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. Spoorwagen. Moll. Ijzer. Spoorw. Obl. tt. Expl. v. Staatssp. Obl. t. Fbuui. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchia. Top. 81 8. Fé C. v. g. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Gewone A arid. Kans City South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. 8« Tex. C. v. A. N.-York O Western A. Norf. 61 West. Cert. gew. Aand Southern Pac. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Raik. Cy. C. g. A. Premieleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100S BELG1E. Antwerpen 1887 90 7* 219. 20 7 87 23»/4 1259, 107% 190 233 17 195 148 «41% 72 55 961,4 223*4 218 2181/j 449 175 210 231 549 50" I0LV« 242 236 439 415 283% 302 199 291 256 274 293 278 32 109 2387/, 540 476 135 286-* 623 1031* 90 79i 21 29 23»/* 126 BOBK- «N KUNSTDHOKKfoWJ, A 11 ck DRUKWERKEN 11 e ZONDSft UiTZONDSHINÖ SEWVKTTEN veor HOTE».8.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3