DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. MAANDAG 18 FEBRUARI. FEUILLETON. De gouden sleutel xN©. 41 Honderd en twinstigste Jaargang Abonnementsprijs bij vooruitbetaling p. 3 maanden f 1.65, ff. p. post f 1.90. Bewijsnummers 5 ct Advertentieprijs 15 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Br. fr. NX Boek-p Handelsdrukkerij Herms. Coster i Zn., Yoordam C 9, Tel. I. NEDERLAND. Een officeel bericht uit Berlijn heeft mede gedeeld, dat de regeering te St. Petersburg den wapenstilstand feitelijk heeft opgezegd. Als datum daarover is aangenomen 10 Fe bruari (dien dag legde Tr^uky de bekende verklaring te Brest-Litowsk af). Het telegram vervolgt dan: De Duitsche regeering moet zich dienovereenkomstig na afloop van den bij het verdrag bepaalden zevendaagschen opzeggingstermijn, aan het front de vrije hand in elk opzicht voorbehouden. De Duitsche economische commissie, die zich in de Russische hoofdstad bevond om met Trotzky, Lenin c. s. allerlei zaken te be spreken, is van daar teruggekeerd, omdat er met die heeren niet te onderhandelen viel. Met ingang van vandaag zal, althans wat Duitschland betreft, de oorlogstoestand tu&- schen dit rijk en de Groot-Russische repu bliek opnieuw intreden. De „Vörwarts" geeft aan haren spijt daarover lucht in een artikel, waarijl zij opheldering vraagt om trent de bedoeling der regeering ten opzichte van Polen efi het Russische Oostzee-gebied en het blad voegt er aan toe, dat de massa der bevolking met een hervatting van de krijgsbedrijven aan de Oostzeegrénzen niet zal instemmen en dat de entente daaruit munt zal slaan. Ook het „Berliner Tageblatt" heeft over de zaak geschreven. Dit blad gelooft niet, dat het Duitschland's bedoeling is zijne troepen in de Oekraine te doen oprukken en meent, dat niet de indruk mag worden gevestigd als zou Duitschland zich willen mengen in de binnenlandsche toestanden van Rusland. 't Kan zijn, dat het niet de bedoeling is, of tenminste nog slechts het plan van enke len, maar nog dagelijks uit Berlijn komende berichten over den noodtoestand, waarin de Duitschers in Lijfland en Esthland verkeeren tengevolge van het optreden der maximalis ten, doen vermoeden, dat het in elk geval wel de bedoeling der regeering zal worden om daar in te grijpen. Volgens de „Nord- deutsche Allgem. Ztg." heeft de gevolmach tigde van de Lijflandsche ridders reeds de hulp der Duitsche regeéring ingeroepen. De toestand zou in beide landstreken onhoud baar zijn. Een zeer aanlokkelijke uitnoodiging voor de Vaterlandspartei of door haar zelf op touw gezet? 't Zou niet het eerste dergelijke voorbeeld in de geschiedenis zijn, denk b.v. aan het Engelsche optreden in Zuid-Afrika, waar de Boeren de Kaffers heetten te mishan delen. Berichten aan Duitsche bladen uit St. Pe ter, ourg laten weten, dat de Russische re geering zich voorbereidt op een hervatting van den oorlog. De opperbevelhebber Kry- lenko zou alle ex-generaals hebben opgeroe pen om zich weer bij' het leger te voegen en er zou een oorlogsraad zijn gehouden, waar gesproken werd over de verdediging van de hoofdstad, de mogelijkheid om het Noorde lijk front te versterken en om de discipline in het leger te herstellen. De uitkomst der be- naar het Engelach door L. O. MOBERLEY. 6) „God zegcne u, neen mevrouw me vrouw Donaldron is weduwe; zij is weduwe geweest zoolang ik haar gekend heb. Ze was er heel slecht aan toe, arm raensch! Ik weet zeker dat zij een harden dobber had om er te komen." „Kan ik miss Donaldron spreken?" Amtice trad de smalle gang in, hopende den woordenstroom der huisjuffrouw te stremmen. Maar juffrouw Ryles liet zich niet gemakkelijk tegenhouden. „Arm jong meisje, ze heeft zich heel akelig gemaakt toen haar moeder gisteren niet tliuft kwam, zooals zij verwacht had. Ik weet zeker dat het een geluk yoor haar is, dat een dame zooals u naar haar komt zien: en ze moet nog wat huur betalen ook. Niet dat ik te erg zal aandringen op die huur, maar ik ben zelf ook maar een vrouw, die door werken aan den kost moet komen en ik moet toch vooruit," „Ik zou juffrouw Donaldron graag willen spreken," zei Amtice op beslisten toon; toen juffrouw Ryles even ophield om adem te scheppen zag zij kans er een woordje tus- schen te brengen. „Wilt u mij bij haar kamer brengen." „Het was zulk een klein snoesje,' dat je haar met gemak had kunnen opblazen als je haar aankeek," vertrouwde juffrouw Ryles sprekingen zou niet gunstig zijn geweest, terwijl de legersterkte zou zijn geschat op een half millioen man. Ook van de Oekraine heeft Duitschland een verzoek om hulp gekregen, De bewoners beklagen zich over het optreden der bolsje- wiki, waarvan zij het verlies der eerst kort geleden verworven vrijheid vreezen. Benden maximalisten trekken roovende en brand stichtende het land door, waarbij zij graan voorraden vernielen en met koren bezaaide gronden omploegen. Als van de zijde der centralen de operaties tegen Noord-Rusland weer worden hervat, zal Duitschland het wel alleen moeten doen. Oostenrijk beschouwt den oorlog aldaar als afgeloopen en de pers komt sterk op tegen een hervatting van den oorlog tegen Rusland ook door de monarchie. De revolutionnaire bewegingen winnen meer en meer veld. In Argentinië is een spoorwegstaking uitgebroken, waarbij trei nen met koren werden verbrand en vele an dere ongeregeldheden voorvielen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. In Spanje, het land waar reeds veel vaker revolutionnaire uitbarstingen plaats hadden, is het ook thans verre van rustig. Vandaag j zou er volgens de „Nieuw-York Herald" een algemeene staking uitbreken. De revolu tionnaire beweging grijpt er snel om zich heen en in Barcelona reeds jaren het middelpunt van dergelijke beweringen zouden zelfs in een der drukste straten bom men zijn geworpen, die groote schade aan richtten. De daders bleven onbekend. Ook omtrent deze beweging zullen nog nadere bijzonderheden moeten worden afgewacht. RUSLAND. DE TOESTAND IN RUSLAND. De wapenstilstand tusschen de Centralen en1 de maximalisten is heden afgeloopen en daar Trotzky weigerde het vredesverdrag te onderteekenen, en alleen den oorlogstoestand voor geëindigd verklaarde en de demobilisatie afkondigde, zijn de Centralen niet gebonden een nieuwe overeenkomst te sluiten, zoodat doorvechten het parool is. Dit wordt voor Duitschland nog gemakkelijker gemaakt door den1 noodtoestand der volken in Rusland, die het niet met Trotzky en zijn volgelingen eens zijn en' die daarom of worden uitgemoord, of worden beschouwd als „onmondig".. Zoo doende zullen de maximalisten hun eigen ondergang bewerken. De jonge republiek Oekraine heeft tenmin ste de hulp der Centralen ingeroepen tegen „den barbaarschen inval van onze Noorde lijke buren" en ook Lijfland en Esthland de den een dergelijk verzoek. Het ongelukkige Finland, he, lard dat onder het vroegere Tsarendespotisme ook geen rooskleurig be staan had, ondervindt nu de geeselioede der Roode Garde en andere Maximaiistische ben den. Ook zij richtten een bede om hulp tot hun buren, de hen zeer aanverwante Zweden. En het is een noodkreet van een benauwd, verdrukt volk. „Is er dan, zoo klinkt het, in het geheel geen1 hulp of diplomatieke tus- schenkomst van den kant van Zweden bij de Russische regeering te verwachten? Russi sche soldaten verwoesten, plunderen en steken alles in brand, vermoorden vreedzame inwo- later toe aan een boezemvriendin, maar ik verzeker je. ze had iets over zich dat je da delijk deed voelen, ze zou wel gedaan krij gen wat zij wensen te en dadelijk ook. Je kon niet an den- dan doen wat ze zet, niet of ze de koningin waa." Daar juffrouw Ryles van deze waarheid ertuigd was geworden, deed zij dadelijk een deur links open en liet Amtice in een ka mer, zooals de nette dame, niet gewend aan de achterbuurten van Noord Londen of eigenlijk aan geen enkele achterbuurt, ei nooit een gezien had. Een paardeharen sofa en armstoel, beide ver heen op het pad van vervallenheid, een klein tafeltje aan het raam, vrij slordig opge stapeld met boeken, een grootere tafel in het midden, bedekt met naaiwerk, een piano tegen den eenen muur en een chiffonière met een zeer gemengde collectie porcelein tegen den andere, een kaalgesleten karpet, niet min der kale gordijnen, een wand met een ver schrikkelijk verschoten behang, versierd met goedkoope oleografieën dit alles maakte een geheel uit zooals Amtice Derfield nog nooit in haar leven had aanschouwd. „Wat een vreeselijk verblijf! en welk soort van menschen kunnen hier met mogelijkheid in wonen?" Er was juist tijd dat deze gedachten vluch tig bij haar opkwamen, voordat de deur openging en een jong meisje onstuimig de kamer binnenkwam. „Ze is als 't ware de incarnatie van de len te!" Deze gedachte flitste door Amtice's brein voordat de andere gedachten nog goed en weLweg waren, en een oogenblik bleef zij in stille verbazing naar de binnenkomende kijken. Wat voerde zulk een meisje op zulk ners en schieten hun gevangenen met machi negeweren neder. Allen hier zien reikhalzend uit naar ingrijpen van Zweden tegenover de moordenaars en bapdieten." Wat Zweden hierop antwoorden zal, is nog niet te bezien, wel is een leger naar de grens gezonden, om deze voor een mogelijken inval der Finsche Roode garde te bewaren. Ook ia dr hoofdstad, St. Petersburg, heer- sclien ergelijke wantoestanden. Er is alge meene onveiligheid. Goedgekleede personen worden op de openbare straat gedwongen hun kleeren af te geven. Belastingen worden niet meer betaald. Bij een verdeeling van den grond zal geen boer méér land bebouwen dan hij voor zijn eigen onderhoud noodig heeft, zoodat hongersnood in de steden niet zou kunnen uitblijven. De geestelijken en onderwijzers leven van bedelarij. In de scholen wordt geen les meer gegeven. De Bolsjewiki houden daar redevoe ringen en sporen de kinderen aan tot onge hoorzaamheid aan hun ouders. Het stelsel van omkooperij bloeit meer dan ooit. De onteigening wordt voortgezet; nu zijn het de machines, die tot staatseigendom wor den verklaard. Niet alleen de machines die zich reeds in Rusland bevinden, doch ook die welke nog uit het buitenland moeten worden aangevoerd, zullen in bezit genomen wor den. Voorts wordt gemeld, dat de Bolsjewiki niet zonder succes tegen de Ookrainers vechten. Een deel van Kief, zooals reeds gemeld is, hebben zij in hun macht. Een van de redenen, waarom de Oekrainsche Rada naar Sjitomir verplaatst is. Nog steeds houdt de toevoer van maximalistische troepen in de Oekraine aan. De „Germania" geeft vervolgens een bericht van 't ergerlijke vandalisme der Bols jewiki. Deze zijn in de Oekraine druk bezig met het vernietigen der graanvoorraden. Gooien zij daarmee niet hun eigen glazen in Want ook in hun midden moet hongersnood heerschen. In Esthland is de geheele adel door. de Bolsjewiki gevangen genomen. De inwoners van Duitsche afkomst worden naar Kroon stad overgebracht. Zoo woekert de Bolsje- wiki-terreur voort. Zal zij nog lang duren? Het oud-Hollandsche spreekwoord zegt: „Strenge heerschers regeeren niet lang." Misschien is de val der Bolsjewiki dichter bij, dan velen van ons uenken! Een meer gema tigd bestuur zou Rusland en Europa veel goed doen. KORTE BERICHTEN. Uit het rapport van he Amerikaansche Huis van Afgeaardigden blijkt, dat behalve de' ijandelijke onderdanen, nog 1,200,000 vreemdelingen' van 21 tot 30-jarigen leeftijd, zijn ingeschreven. In Amerika werd een crediet van 2Y> millioen gulden toegestaan, het grootste in de geschiedenis van het Congres. De Duitsche Bondsraad keurde het wetsontwerp goed betreffende de nieuwe sa menstelling van den Rijksdag, waardoor het ledental met ruim 40 tot 441 verhoogd wordt. Duitsche vliegers hebben Zaterdag we der een aanval gedaan op Londen, Dover en Duinkerken, echter voor zoover bekend met weinig. Een Duitsche vliegmachine is neer geschoten. Brugge en Zcebrugge zijn gisteravond opnieuw door vliegers der 'geallieerden ge bombardeerd. Aan de Basler Nachrichten wordt uit Parijs gemeld, dat de tot dusver nog niet op geroepen' zonen van in Frankrijk wonende vreemdelingen, die het Fransche staatsburger schap nog niet verworven hebben, zonder uit stel bevel zullen krijgen ofii onder de wapenen te komen. In het Engelsche Lagerhuis deelde mi nister Bonar Lay mede, dat 14,120 Britsche non-combattanten door aanvallen van Duit sche onderzeeërs en vliegtuigen den dood vonden. In een wekelijksch overzicht der opera ties merkt Reuier op, dat de week, eindigende 14 Febr., de kalmste was seqert het uitbreken van den oorlog. De Zürcher Morgen-Zeitung verneemt, dat van de Fransche generaals generaal Fout steeds meer op den voorgrond treedt, zoodat verwacht kan worden, dat hij binnen kort generaal Pétain als generalissimus op volgt, Sir William Robertson is afgetreden. Hij wordt als chef van den Britschen Oene ralen staf opgevolgd door Sir Henry Wilson. Bij een spoorwegongeluk op de lijn Ma drid—Barcelona zijn twaalf personen gedood en velen gewond. De „Food Controller" heeft besloten een stelsel van vleeschrantsoeneering in te voeren, voor Londen en omliggende graafschappen met ingang van '25 Febr. en voor geheet Oroot-Britannië den 25en Maart. Door Amerika is wederom een crediet van 2 Y, millioen gulden ter beschikking van Italië gesteld, waardoor het totaalbedrag der leeningen aan alle geallieerden gestegen is tot 12 milliard gulden. Een' Duitsche onderzeeër heeft Zaterdag Dover gebombardeerd. Een kind werd ge dood, en 7 personen gewond. VEEVOEDER VOOR DEN VOLGENDEN WINTER. De minister van landbouw brengt in de Staatsct. onder de aandacht van de landbou wers in de weide streken, dat ook zij er op moeten1 rekenen, dat voor de voeding van hun vee iii den winter 1918/1919, zij geheel zul len zijn aangewezen op den verbouw van vee voeder in eigen bedrijf. Tengevolge van de zeer lage prijzen, die voor voederbieten, koolrapen en peen zijn vastgesteld, is het niet te verwachten, dat de ze artikelm in hoeveelheden vaif eenige be- teekenis voor den handel zullen worden ge teeld. Bovendien zal het vervoer van genoem de artikelen niet zijn toegestaan. Een veehouder, die van een landbouwer el ders een stuk land zou pachten om daarop voederbieten te verbouwen, zal derhalve geen gelegenheid hebben deze bieten naar zijn be drijf te vervoeren. De eenige mogelijkheid om voldoende veevoeder te hebben, bestaat dus in het verbouwen; in eigen bedrijf. Het best kan dat geschieden door eenige perceelen gras land te scheuren. UITWISSELING VAN KRIJGS GEVANGENEN. De trein van Aken met Engelsche krijgs gevangenen arriveerde Zaterdagmiddag .aan de I 'oydkade te Rotterdam. Zij bevatte 224 man, *arvan 25 officieren, 32 brandcard- patk; u, krankzinnigen en 161 loopenden. De officieren waren hoofdzakelijk doktoren er vsredikers. Met den trein kwamen mede lady Tawnley en miss Villeamy, terwijl de directeur der Rotterd. Lloyd, de heer Ruys, en dr.' Bosman den trein tot Maastricht waren tegemoet gereisd. Het m'litair commando stond onder kapt. Van Andel en de medische leiding onder dr. Van Hamel. Prins Hendrik was te 12 uur 37 aan het Maasstation gearriveerd. Bij aankomst aan de Llpydkade begaf de prins zich in den trein en onderhield zich belangstellend met de gewonden. Het uitstappen had in goede orde plaats De Engelsdien1 blijven tot morgen in de loods Holland en worden dan aan boord van de hospitaalschepen gebracht, di< Woensdag weder vertrekken. een plaats uit? Dat contrast was niet onder woorden te brengen. Waarom moral zoo iels levendigs en krachtigs leven tusschen vier vale muren met die vervallen meubelen? En een paardeharen sofaen dit meisje mot haai levendig gezichtje en luiar roodbruiu haai Ongerijmd I „Pat don, mevrouw, ik denk dat er een ver gissing heeft plaats gehad," zoo brak de stem van het meisje mevrouw Derfields ver warden gedachtengang af. ,,U komt toch ze ker niet voor mij Ik ben Hilary Donaldron." „Ja zeker wel, ik wou u graag even spre ken," zei Amtice heel vriendelijk, terwijl al het tragische van haar boodschap haar plot seling voor den geest stond. „Ik ben expres in de stad gekomen om u een bezoek te bren gen." „Om mij een bezoek te brengen?" On begrensde verbazing klonk in Hilary's stem. „Hoe grappig! Moeder en ik kennen bijna niemand u is toch niet een oude vriendin van moeder, is 't wel?" viel ze zichzelf in de rede met een verlangenden klank in haar stem. „Neen. Ik heb uw moeder nooit gekend. Maar." Amtice' zweeg even, zij deinsde onweer staanbaar terug voor de taak, die zij op zich genomen had, „ik ben bang zij kwam wat dichter bij het jonge meisje en legde de hand op haar arm, „het. spijt mij vreeselijk, maar ik kom omdat omdat ik u een slechte tijding tfS> mee te deelen." „Een slechte tijding?" Amtice merkte dat Hilary haar adem inhield, en dat haar han den een punt van het blauwe schortje, dat zij voor had, verfrommelden, maar op hetzelfde oogenblik scheen zij zichzelf met moed aan te PLAATSELIJKE BELASTINGEN. HOOFDELIJKE OMSLAG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat het DERDE SUPPLETOIR KO HIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG, dienst 1917, den 7 Februari j.l. door den Gemeenteraad vastgesteld en den 13 Febru ari d.a.v. door Gedeputeerde Staten goedge keurd, op heden aan den Gemeente-Ontvan ger ter invordering is overgegeven en gedu rende 5 maanden op de Secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Bezwaren tegen den aanslag kunnen op ongezegeld papier aan den Gemeenteraad worden ingediend binnen drie maanden na den dag der uitreiking van de aanslagbiljet ten. Alkmaar, 16 Februari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat bij hun College is ingekomen een verzoek van ELISABETH BAKKER, Wedu we van JAN GROET, aldaar, om vergun ning tot verkoop an sterken drank in het klein in de benedenlokaliteit van het per ceel NIEUWESLOOT No. 55. Binnen twee weken na deze bekendmaking kunnen tegen het verleenen der vergunning schriftelijk bezwaren worden ingediend. Alkmaar, 15 Februari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende ver zoek met bijlagen van J. HEIN/ koopman al daar, om vergunning tot het oprichten van een LOMPENBERGPLAATS, in het perceel OUDEGRACHT, Wijk D, No. 139. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Raadhuize dezer Oe- meente, mondeling op Zaterdag 2 Maart e.k.. 's voormiddags te elf uur, en schriftelij* vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemeldea kan de verzoeker en hij, die bezwaren b ingebracht, op de Secretarie dezer Gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, den 16 Februari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. RIPPING. Voorzitter. fDONATH, Secretaris. 1 OPVORDERING VAN ROOD KLAVERZAAD. De regeeringscommiksaris in Noord-Hol land, belast met de rijlcSgraanverzameling, deelt mede, dat zij, die partijen rood klaver- zaal onder zich hebben, anders dan ten be hoeve van den zaai op eigen landerijen, zoo spoedig mogelijk moeten leveren. Als maga- zijnhouder is aangewezende firma Wed. J. Leupen Zn. te Haarlem Geleverd moei worden in eigen zakken der houders. Is de houder bij levering en weging tegenwoor dig, dan zullen de zakken terstond worden teruggegeven. In andere gevallen worden zij zoo spoedig mogelijk teruggezonden. De le verancier di aai hei risico voor eventueel gewichtsverlies of andere schade ten gevolge van onvoldoende verpakking tijdens het ver voer naai de leveringsplaats. Bij elke partij moet zijn gevoegd ecne schriftelijke opgave van naam en woonplaats wan dengene, van wien hel zaad afkomstig is en van de wijze, waarop de verzending heeft plaats gevon den. gorden om deu naderenden slag t< ontvangen „Karakter en moed," dacht Amtice. Weder een van die snel opkomende gedachten. Zacht drukte zij Hilary's arm. „Lieve, het spijt mij" zoo, het spijt mij zoo vreest lijk,' zei ze, „en ik kan it •■hachté me VI irt !I li 11 veidrir't niuel "dot-n iVtaai ik ben bang dat ik u slechte tijding moet bren Vgen omtrent uw moet In „Omtrent moeder? I n u zei dat u haar niet kende? Waar is zij? Waarom heeft zij u ezonden om mij iets van- haar te vertellen? aarom heeft zij niet geschreven?" „Zij heeft een ongeluk gehad." Nog steeds was de stem van Amtice heel zacht „Zij is gisteren uit geweest, niet waar?" „Een ongeluk?" Droevig keek zij op tot de sympathieke oogen, die op haar gevestigd waren. „Ja ze is uitgegaan, ten minste ze ging de stad uit, voor een namiddag en avond. Ik had haar gisteravond terugver wacht. Ze zei dat het misschien laat zou worden, maar ze was wel van plan gister avond thuis te komen. Wat was het voor een 'ongeluk? Ach wees zoo goed het mij spoedig te vertellen, dan kan ik dadelijk naar haar toe gaan." „Het was een heel ernstig ongeluk, een heel ernstig ongeluk." Het medegevoel in de oogen van de vriendelijke dame, de ernst van haar stem werden door de toehoorster begrepen'. Hilary verfrommelde niet langer de punt van haar schort, zij stond heel stijf, heel stil maar weder snakte zij naar adem. „U meent toch niet dat moeder gedood werd?" fluisterde -zij, „Waarom heeft men niet iemand gezonden om mij te halen?" „Daar was geen tijd voor. Ocharm kind, kijk toch niet alsof ik u in een steenen beeld had veranderd. De stem va nAmtice trilde; ze had tranen in de oogen „Het is een ongeluk geweest door een auto Uw moeder zat in eer» huur- rijtuigje en de auto deed het paard schrik ken. Alles wat mogelijk was werd voor me vrouw Donaldron gedaan. Het was alles zoo gauw afgeloopen, Fr zou geen tijd geweest zijn om u ie laten halen." „Ik begrijp het niet!" Het verlegen gezicht van het meisje, de verbijstering in haar stem, wekten td Amtice's (eeaerheia op. „Moeder was heel wel toen zij gisteren wegging heel wel, alleen' moe. Zij was bijna altijd mot. Maar zij kan niet dood zijn. Moeder kan niqt dood zijn. Ik moet dadelijk naar haar toe. Zii verlangde altijd naar mij ais haar 'ets man keerde." „Ik wou u met mij meenemen," zei Amtice vriendelijk het was nu niet het geschikte oogenblik om Hilary te herinneren dat haar moeder haar in 't geheel niet meer noodig zou hebben. Mevrouw Donaldron is in het huis van mijn broer te Grantley; het ongeluk is gebeurd vlak bij de poort. Ik ben zijn zus ter mevrouw Derfield, en ik wou u van daag meenemen naar Grantley." „Ik weet niet waarom moeder naar Grant ley gegaan is," weder die zelfde verbijstering in het gezicht en de stem van het meisje; „het schijnt dat ik niet in staat ben iets te begrij pen. Het is alles een akelige droom en ik kan het niet gelooven. Zij is voor een namiddag voor zaken uitgegaan, zei ze. Ik kan niet ge- looven dat zij dood is. Ze was gister heel wel gisteren nog heel wel, alleen vermoeid en ze was altijd moe. Maar dat zij dood is kan ik niet gelooven. Wöflót vmol®& ALKMAARSCHE COURANT. V

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1