5' I. PRISS Az., Bierkade 11. k" 2* 1 •gmosfi-HToana ONDERWIJS ter Ven is voor onze volksvoeding ?n onzen landbouw welke aan deze mogelijkheid tot binnenlandsche productie in verband met den noodtoestand is toe te kennen, alsme de in overeenstemming met de medewer king welke daartoe van regeringswege verleend sal worden. SsTAÖ&NIEUWS. NATUUR- EN LETTERKUNDIG GENOOTSCHAP S. N. S. S. Mem heeft ons verzocht de leden er aan te willen herinneren dat de lezing van heden avond om half acht begint. IN BESLAG GENOMEN. Bij de firma Velleman en Verdoner te Am sterdam zijn een 200 binnen- en buiten-rij wielbanden in beslag genomen, liet publiek zij gewaarschuwd, dat het betalen boven de maximumprijzen) voor binnen- en buitenban den voor rijwielen niet noodig is. Een ieder die meer moet betalen dan de maximumprij zen, doet goed, daarvan mededeeling te doen aan het bureau in den Haag of aan den con troleur voor N. H. den heer J. Hille alhier Ritsevoort. DE VEEMARKT. De handel op de veemarkt was hedenmor gen geheel in de war. De aanvoer was ten eerste gering en ten tweede konden ds sla gers onder den invloed vau de 20 Februari a.3. in werking tredende maximumprijzen, voor de door de boeren gevraagde prijzen uiet koopen. Eén koe geraakte ten behoeve van de militairen verkocht, terwijl een han delaar een vette koe kocht voor 100 minder dan het beest de vorige week zou hebben op gebracht. Voor de slagers, die 1,25 per K G. kunnen besteden, was het beest, dat nog ongeveer op 1,per pond kwam, evenwel te duur, zoodat de koopman besloot om het beest nog heden aan het abattoir te laten slachten, om het vleesch morgen spoe dig te verkoopen, daar morgen nog boven de maximumprijzen verkocht mag worden. De eerste dagen zal men echter nog voor groote verwarring staan. Aan maximumprij zen heeft men niets,'als men de waren er niet voor kan bekomen en zooals het zich nu laat aanzien, zal de burgerij deze week wel geen vleesch kunnen koopen. POLITIENIEUWS. Door de politie zijn in de afgeloopen week aangehouden: Drie militairen terzake verschillende win keldiefstallen van sigaren, schoenen enz.; een persoon terzake vernieling van enkele glasruiten bij nacht; vier personen terzake frauduleuze handelingen bij hei afleveren van steenkool; twee jongens terzake diefstal van sigaren; een persoon, die hier en elders oplichting heeft gepleegd; een juffrouw we gens diefstal van verschillende snuisterijen; twee Duitsche deserteurs wegens diefstal van verschillende voorwerpen uit een fabriek; drie miltairen wegens diefstal en verduiste ring van militaire goederen. POGING TOT FRAUDULEUZEN UIT VOER VAN KAAS. De secretaris der Kaasvereeniging schrijft on3 naar aanleiding van het bericht uit Het Volk, overgenomen in ons nummer van Vrij dagavond j 1. Sedert enkele dagen circuleeren in de pern berichten over frauduleuzen uitvoer van kaas via Amsterdam. Waar aan deze berichten al lerlei onjuiste beschouwingen werden vastge knoopt achten wij het van belang de feiten kort uiteen te zetten. In Nieuwendam werd verleden week in een zeeschoener op verdachte wijze een hoe- vezlheid van ongeveer 45,000 K.G. kaas in geladen. Door de controleurs van het levens- middelenbedrijf te Amsterdam en van de Kaasvereeniging werd een onderzoek inge steld, waaruit het vermoeden rees, dat men zou trachten deze kaas op frauduleuze wijze uit te voeren. Toen deze vermoedens ongeveer tot zekerheid waren geworden, is op de kaas besdag gelegd. Uit het onderzoek bleek, dat deze kaas door den ingeschreven exporteur ïac. Boekei, Alkmaar, gekocht was van vijf kaasfabrieken in Friesland. Het was kaas, waarop zoogen. E. F. verplichting rustte d. w. z. dat deze kaas naar Engeland of Frankrijk geëxporteerd moet worden. Volgens de bepalingen mochten de bovengenoemde fa brieken de kaas aan den exporteur Boekei verkoopen; deze laatste had dan de verplich ting, te zorgen, dat de kaas haar bestemming bereikte, binnen de voorwaarden van de over eenkomsten met Engeland. Een nader onder zoek wordt ingesteld, of die fabrieken er ken nis van droegen dat de door hen verkochte kaas voor uitvoer naar elders bestemd was. Hangende dit onderzoek worden hun geen consenten verstrekt. Nog enkele andere ex porteurs hadden kaas aan Boekei verkocht, op voorwaarde dat de kaas naar Engeland zou worden geëxporteerd, doch de daarvoor bij de Kaasvereeniging aangevraagde over- drachtevergunning werd hun natuurlijk niet verstrekt, zoodat ?ij niet leverden. De personen, welke in de berichten in ver band met deze zaak genoemd werden, staan behalve bovengenoemde exporteur Boekei, er buiter, en hen treft als zoodanig geen blaam. De geheele zaak is in handen van de Kaas vereeniging, die reeds over de meeste gege vens beschikt. Vast staat, dat Boekei voor een kwantum van 150,000 K.G. gecontracteerd had. Dat van de aflevering van dit kwantum niets komt, behoeft geen betoog. KOFFIE- EN THEE-SURROGATEN. De directeur van het distributiebedrij heeft van den minister van landbouw de volgende mededeeling ou'vangeu: Het zal ook u niet onbekend zijn geble ven, dat in den laatsten tijd het aantal soor ten koffie-surrogaat in zeer bedenkelijke ma te toeneemt, vooral bedenkelijk, omdat er on der die surrogaten vele zijn die schadelijk voor de gezondheid blijken. Nog dezer da gen gewerd mij het bericht dat in eeue kleine gemeente, waar juist een nieuw koffie-surro gaat was ingevoerd en veel aftrek had ge vonden, de gebruikers ernstig ongesteld zijn geworden. Dit surrogaat heeft waarschijnlijk bestaan uit vermalen gebrande hyacinthen- bollen, waarvan voorshands zelfs nog niet vaststaat dat zij voor vee geheel onschadelijk rijn. Elders weer zijn het gebrande en ver malen aardappelschillen, die als een zeer aanbevelenswaardig surrogaat voor koffie worden aanbevolen en dienovereenkomstig geprijsd zijn. Hangende dc overweging op welke wijze tegen misstanden van vorenbedodden aard op meer afdoende wijze kan worden opgetre den, heb ik de eer u op te dragen in de eerste laats een beroep te doen op de medewer ing van de plaatselijke bladen in uwe ge meente om daarin de bevolking met oen meesten nadruk te doen wijzen op de geva ren, welke het gebruik van de thans in cien handel komende koffic-surrogalen oplevert, als op het feit, dat voor die surrogaten prij zen worden gevraagd, welke in geenerlei verhouding staan tot de werkelijke waarde van het artikel. In de tweede plaats draag ik u op bij hen, van wie het u bekend wordt dat zij in uwe gemeente hetzij koffie-surrogaat fabriceeren hetzij artikelen verkoopen, op hetwelk de qualificatie „vervalscht en schadelijk" toepas selijk schijnt, opgave van vodrraden te vor deren en aie voorraden in bezit te nemen op rond van artikel 9 Disitributiewet 1916. gelieve mij van inbezitnemingen van dezen aard mededeeling te doen, waarna u zal worden medegedeeld waarheen die voorra den moeten worden opgezonden, teneinde onderzocht en getaxeerd te worden. Bij dat. onderzoek zal er van worden uit gegaan, dit zal wel nauwelijks behoeven tc worden opgemerkt:, dat bet artikel werd aan gediend als ..koffiesurrogaat"; is het ais zoo danig waardeloos, dan is te verwachten, dat dienovereenkomstig de waarde-bepaling zal luiden Ten slotte zal ik' gaarne van u de namen vernemen van hen, die hunne fabrieken bezi gen tot het drogen van producten, waarvan waardelooze surrogaten worden gemaakt Het ligt in mijn voornemen die fabrieken van het verkrijgen van brandstoffen/uit te slui ten. Hetgeen hiervoor werd opgemerkt over koffie zal, naar te vreezen is, binnen korten tijd ook met thee het geval zijnook op thee surrogaten zijn vorenbedoelde opdrachten derhalve vju toepassing. In het uelsng van de volksgezondheid tn ter voorkoming van finantieele fchade, voor al bij het minuer ontwikkelde publiek, doe ik een ernstig beroep op uwe meiewerking m dezen. DE DAGERAAD. Zondagmiddag behandelde de heer B. Reijndorp uit den Haag in de sociteitszaal der Harmonie in een niet talrijk bezochte vergadering van de Dageraad, het onder werp: „De Vrije Gedachte en de Wereldvre de". De vergadering werd geleid door de vice- voorzitster mej. P. v. d. Gulik. Spr. gaf een overzicht van af de oertijden over het ent- staan der oorlogen, en merkte op, dat, hoe grooter de beschaving begon te worden, hoe geweldiger er werd gevochten. Ook dat wij na 2000 jaar Christendom nog steeds zitten in de greep van het barbarisme. Spr. hoopte dan ook, dat de menschheid te eeniger tijd mede zou werken tot verbreiding der „Vrije Gedachte", om zoodoende te komen tot vrije overeenkomsten, daar door samen werking steeds het meest mooie kan worden bereikt [en niet met de wapenen der barba ren] wat ons dus ten slotte zal moeten bren gen de zuivere cultuurmaatschappij, hetgeen eenmaal volgens spreker zal moeten komen. Daar er geen debat was, kon de vergade ring met em woord van dank aan der. spr., door de voorzitster worden gesloten, terwijl zich nog weer een nieuw lid bij „De Dage raad" aansloot. In een cursusvergadering behandelde de zelfde spr. Zaterdagavond het onderwerp: „Is het Atheïstisch standpunt dogmatisch VOETBAL. Alcmaria Victrix—V. S. V. 3—1. Deze welverdiende overwinning door Alc maria gisteren behaald, is daarom een meer dan gewone felicitatie waard, omdat het ge vaar van degradatie nu voorgoed verdwenen is. Worden de twee laatste wedstrijden ook met een volledig elftal gespeeld en ook gewon nen, dan kan Alcmaria zelfs nog als nummer vier van de negen het seizoen beëindigen. Ge zien het onfortuinlijke i begin zou dat een prachtig resultaat zijn. Wat nu verder de wedstrijd van gisteren aangaat, moeten wij hier eerst constateeren, dat het optreden der V. S. V.'ers ons niet is meegevallen. Wij kunnen ons voorstellen, dat zij in een geprikkelde stemming kwamen toen de nederlaag meer en meer zeker werd (hun positie wordt nu zeer critiek)maar dat was nog geen reden om zoo forscb op den mau te spelen en zoo proiesteerend op te treden te gen den scheidsrechter. Eén der spelers heeft zelfs beleedigende uitdrukkingen gebezigd aan zijn adres en de scheidsrechter zal hitr over dan ook zijn beklag indienen bij 't Bondsbestuur. De Velserspelers hadden heusch niet te klagen over zijn optreden. Me nig ander zou hen aan 't vers-tand hebben ge bracht, dat dergelijke protesten ia 't veld njet te pas komen. Alcmaria verscheen volledig. Velzen met drie invallers. Alcmaria trapte tegen wind in af en bleek weldra de sterkste. Het spelen op het hard% terrein, waarop de bal zeer veel effect aannam, was anders zeer vreemd. Voor al de centrehaif van Alcmaria kon er den kijk niet op krijgen. Na twintig minuten wist de linksbinnen na mooi spel, uitstekend voor te zetten en de rechtsbuiten was op zijn plaats om onhoudbaar in te zetten. Kort daarna ont kwam het Velserdoel tot tweemaal toe aan een doorboring. Een schot van den rechtsbui ten rolde langs de doellijn en een dito van den middenvoor ketste tegen de paal. De aan vallen van V. S. V. werden meestal geleid door den linksbuiten, doch hadden weinig succes. De linkshalf van Alcmaria speelde uitstekend en wist mesigen aanval te breken. Na de rust zette V. S. V. er alles op en wist werkelijk het spel op Alcmaria's helft te houden. Er werd echter zeer goed verdedigd. Eenmaal toen de keeper al vallende moest wegwerken ontstond een doelworsteling. Eén der Velserspelers zette den bal in, doch stond in buitenspelpositie en dientengevolge kon dit punt niet worden toegekend. Protest van V. S. V. waaraan de scheidsrechter zich wijselijk niet stoorde. Toen daarna Alcmaria heel mooi een tweede punt maakte werd er nog heviger geprotesteerd. De scheidsrechter had toen o.i. beslister moeten optreden. V. S. V. werkte vu rig verder en kreeg dan ook waldra een ver diend tegenpunt. Een voorzet van rechts werd heel mooi in een doelpunt omgezet. Toen was 't echter weer de beurt van Alcmaria. De lin kervleugel combineerde weer heel aardig, een goede voorzet, schot van rechts en 't was 3-1. Kort voor 't einde scoorde de rechtsbuiten op nieuw, maar de scheidsrechter gaf buitenspel. Alzoo bleef de stand 3—1 en weldra was 't tijd en Alcmaria in behouden haven, 't Alc maria elftal heeft goed gespeeld. Alle spelers hebben hun best gedaan, al had de één wat minder zijn dag dan de andere, 't Schieten van V. S. V. liet veel te wenschen over. Z. F. C. won gisteren in Amsterdam van D. E. C. met 21, terwijl W. F. C. met 32 van Z. V. V. in Zaandam won en nu defini tief kampioen is. E. D. O. is door Alcmaria's overwinning zeer gebaat. D. E. C. en V. S. V. zullen nu toch op moeten passen' voor de laat ste plaats. Ie klas uitslagen. Blauw-WitHaarlem 2—0, H. V. V—V. O. C. 4—1, Hercules— H. B. S. 1-0, Sparta U. V. V. 4-0, H. F. C. Ajax 00, QuickD. F. C. 10. BOND VAN NOTARISKLERKEN. Gisteren vergaderde de afdeeling Alkmaar van den bond van notarisklerken in Neder land. Tegenwoordig waren leden uit Alk maar, Obdam, Zuid-Scharwoude, Groote broek, Aver.hora. Hoorn en Uitgeest- De secretaris deed verslag van de werk zaamheden sedert liet oprichten van de af deeling. 't Bleek, dat de bond 500 en de af deeling 25 leden bezit, dat door het hoofd bestuur statuten en huish. regelement waren samengesteld, dat vele vragen van de leden door den secretaris naar behooren waren be antwoord, doch dat de afdeeling nog niet de finitief in een of anderen vorm was opgetre den, aangezien er nog geen reglement be stond. Hierna bracht de pennigmeester verslag uit omtrent 't financieele gedeelte. Er was ont vangen: 26 en uitgegeven 7,58, zoodat het batig saldo bedroeg 18.51'.Deze rekening en verantwoording werd door 2 leden nage- z;en en in orde bevonden, waarna den pen ningmeester dank werd gebracht voor het ge houden beheer. Tot afgevaardigde voor de algemeene vergaderig te Utrecht werd geko zen de heer Postma van Benningbroek, en tot plaatsvervanger de heer de Man van Alk maar. Ten> slotte werd het huish. reglement met enkele wijzigingen goedgekeurd. Er werd nog bepaald dat klerken, die direct na hun 18e jaar toetreden als lid, geen inleggeld zullen betalen, In het café „de Graanhandel" aan het Lut- tik-Oudorp hield Zaterdagavond de Burger- IJsclub een algemeene vergadering, die we gens ongesteldheid van den voorzitter, tien heer j. Pels, geleid werd door den vice-voor- zitter den heer D. Bregman. Behalve 5 be stuursleden, waren 21 leden aanwezig. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring van de notulen der vorige, deel de de voorzitter mede, dat door het Bestuur het plan was geopperd, om zoo mogelijk in Februari of het begin van Maart een welda digheidsfeest of voorstelling te organiseeren, om, nu er geen wedstrijden gehouden kunnen worden, daardoor de inkomsten der vereeni- ging zoodanig te versterken, dat er nog een tweede uitdeeling aan behoeftigen kan plaats hebben. Daarvoor wenschte het Bestuur het gevoelen der leden te kennen. Op een vraag van den heer Hekket of het Bestuur al een of ander plan had, antwoord de het bestuurslid de heer W. de Waal, ook tot nadere toelichting van hetgeen de voorzit ter had gezegd, dat. de zaak zoo stond. Vroeger werd van de contributie der leden h f l.0,92 besteed voor uitdeeling, de rest was voor noodzakelijke onkosten. Dezen winter kon men de cokes niet krijgen beneden 1 den H.L., zoodat er dus eigenlijk geld bij moest. Dat tekort moet gedekt worden, en nu meende het Bcsluur, dat het het beste was een feestavond te organiseeren. Men heeft reeds de welwillende medewerking verkregen van Mej. Julia Aerts, en den heer Velleman, terwijl de heer de Lange de Harmonie gratis ter beschikking heeft gesteld. Als verder verschillende leden der IJsclub meewerken, kunnen de kosten niet hoog wor den, en stelt men den toegangsprijs op een minimum, het den leden vrij latende daarbo ven te gaan, dan gelooft hij, dat er nog geld genoeg overblijft voor een tweede uitdeeling. Bovendien is zoo'n avond zeer geschikt om dc leden bjj elkaar te houden en een goed middel om nieuwe leden te werven. De heer Hekket waardeert het, dat het Be stuur nog weer een uitdeeling wil doen, maar zou het geld liever willen innen door persoon lijke extra-bijdragen van leden en anderen. Liefdadigheid door middel van pretjes kan hem niet bekoren. Dan wordt het pretje hoofdzaak en de liefdadigheid bijzaak, wat hij voor de Burgerijsclub verkeerd vindt en niet in overeenstemming met het doel der club. Een zeer geanimeerde discussie volgde hierop. Enkele leden gevoelden wel veel voor het voorstel van den heer Hekket, maar anderen achtten daaraan veel bezwaren verbonden, en waren van oordeel, dat door een liefdadig^ heidsvoorsteliing het geld gemakkelijker bij een zou komen. Met het Bestuur achtte men zoo'n avond ook een goed middel om het le dental te doen aangroeien en daaraan vooral heeft de club behoefte. Het voorstel van het Bestuur werd ten slot te met groote meerderheid aangenomen. De datum der voorstelling werd bepaald op 15 Maart, den eenigen Zaterdagavond, waar op de zaal beschikbaar was. Op voorstel van ïiet Bestuur werd thans overgegaan tot de verkiezing van een com missie van bijstand. Tot leden daarvan wer den benoemd de heeren Joh. Lauwers, A. Ou- des, C. F. van Lieshout, J. Verbeek, C. Sie- brands en Overmeijer terwijl als lid van het Bestuur de heer W. de Waal er aan werd toe gevoegd. De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat de zaak thans in zooverre voor elkaar was. en hoopte, dat de commissie met haar werk veel resultaat zou hebben. De heer de Waal voegde er nog aan toe, dat het in de bedoeling lag voor de tweede be deeling zoo mogelijk behoeftigen in aanmer king te doen komen, die voor de eerste bedee ling geen kaart hadden ontvangen. Na de rondvraag, waarbij de heer HekVet het bestuur in overweging gaf de contributie met 1,0 pet. te verhoogen, waartegen echter van de zijde van het Bestuur wel eenig oe- zwaar werd gemaakt, sioot de heer Bregman ae vergadering met eèn wenscb voor een spoe dige beterschap van den voorzitter. INGEZONDEN STUKKEN. Alkmaar, 15 Februari 1918. Mijnheer de redacteur! Vergun ons een plaatsje voor het volgende. lu uw blad van 12 f ebruari komt een be richtje voor, getiteld „een staking Dit be richtje behoeft, om volledig te zijn, eenige nadere toelichting, vooral wat betreft het gedeelte, hetwelk van werkgevers zijde aan u is mede gedeeld. 1, Waar is het, dat door de patroons 3 ct. p. uur verhooging is toegezegd, alleen maakt dit wel eenig verschil dat men met 3 cent ver hooging per uur thans nog niet meer dan f 12 per week verdient. Zoo ziet men dat dit van ae patroons een zeer goedkoope toezeg ging is. Tevens is et nog deze bemerking aan toegevoegd dat niet 'ütle arbeiders voor deze verhoogmg in aanmerking komen. Er wor den uitgesloten de zoogenaamde niet meer volwaardige arbeiders, dat zijn de arbeiders, die het ongeluk hebben om niet jong te sterven en hiermede konden onze leden niet accoord gaan, want juist voor deze men schen is net zoo bitter noodig, daar zij thans een loon ontvangen, bijna niet te gc- looven, van 10 h ƒ11 per week. 2. Ook is het waaf, dat voor de vletschip- pers een extra toeslag van 10 pot. beneden de 20 zou worden gegeven, boven de ƒ20 5 pCt. Ook dit behoeft wel eenige nadere toelichting, want wat is helaas het geval; Dat, wanneer de vletschippers des Zater dags 20 ontvangen, zij nog lang geen 20 thuis kunhen brengen, daar minstens 1/1 van dit bedrag aan onkosten, als sleeploonen, sluis- en havengelden enz. verdwijnt, zoodat deze menschen met een werkweek van veel al 100 uren en meer, een zeer armoedig be staan hebben. En wat is nu het meest typische? Dat bru to loonen van 20 per week voor deze menschen geen regel zijn, maar juist vanaf September tot Maart tot de hooge uitzonde ringen behoorden. Wij vertrouwen dan ook, dat niemand zal willen ontkennen, dat, ge zien de ^krenterige houding van de werkge vers, er voor de organisaties geen andere op lossing mogelijk was, want, niet waar, ge achte Tezer, aan elk geduld komt een einde dus ook aan dat van de arbeiders. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de ons toegestane ruimte, Voor de organisatie, G. v. VEEN. A. RUS. Mijnheer de Redacteur. Wij danken U voor de welwillend ver strekte inzage van het nameni de stakende arbeiders ingezonden bericht en deelen U het volgende mede: 1. Het laagste weekloon is vplgens ons laat ste voorstel niet 12,doch komt bij den kortsten werkdag van 8 y3 uur op 51 X 25 cents plus 3,toeslag is 15.75. 2. Over het verschil van inkomen tusschen een ouden werkman die niet meer werkt of een bejaarden arbeider die nog aan het werk wordt gehouden, wenschen wij hier niet nader uit te wijden, doch in onze laatste voorstellen is dit punt buiten be schouwing gelaten. 3. Sluis- en andere onkosten zijn bij de bere kening van de tarieven steeds afzonderlijk in aanmerking genomen en deze bedragen veel minder dan 25 pet. Dat in de periode SeptemberMaart r een weekloon van 20.voor de schip pers tot de zeldzaamheden behoort blijkt volgens de loonlijsten niet juist. Tenslotte merken wij op dat al deze pun ten het feit waar 't om gaat n.l.: verbre- MARKTBBmrWTÏli. ogiag, Wij danken U beleefd voor de verleende plaatsruimte. Namens den Bond van Alkmaarsche Werkgevers, C. E. SLINGER, Voorzitter. •C. J. HOKSBERGEN, Secretaris. t» Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens. Telefoon »2®. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 18 Februari. Medegedeeld door bet Kon. Nederlandadk Meteorologisch Instituut te De BildiL Geldig tot den avond va» 19 Febr. In vr! gebied van de waarneming is de hoogsts stand van den barometer 7TQ.8 Haparanda. Ds laagst* stand van de» baromstsr 718.4 Vlissingan. VERWACHTING. Zwakke t*t matige Oostelijke tot Zulde" lijke wind, licht t®t halfbewolkt, droog weer, lichte tot machtige verst des nachts, des middags matige doet. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 16 Febr. Hermina, d. van Frederik Hulst en Anna Elisabeth Bakker. Ma ria Geertje, d. van Dirk Koeman en Grietje Wannigen. 17 Febr. Hendrikus Johannes, z. van Nico- liaas Petrus Stokman en Ida Marga- retha de Wit. Levenloos aange geven kind van Floris Albertus van aer Meuten en Guurtje Zwaan. Nico laas, z. van Nico laas Emmer en Trijntje Swidde. Johanna The odora Maria, d. van wijten Theo dore Jacques Paul Gouveme en Catharina Maria Groen. Arend je, d. van Jan Pieter Hazes en Hen- drikje Hogenhorst. 18 Febr. Catharina Cornelia, d. van Jan Hopman en Maria Christina Ver donk. OVERLEDEN: 17 Febr. Jan Romunde, 70 jaar. ALKMAAR. 18 Feb». Aangev. 12 koeien f 250 a 400, 1 vette kalveren f —0 a 0 per. Ned. pond f 0.— a 0.—, J9 nuchtere kalveren f 13 a 34, 2 vette varkens f 0,— a 0.per ned pond. 23 vette soh&pen f iS a 80.-*- iarataeren f 0 a AMSTERDAM, 18 FV". Aanvoer 0— vatte koeierif 0f 0.f 0.—f 0 0. 0.0.—80 melk- en kalfkoeieM t 375—550, 27 [graskalveren le kw. f40. - 2e kw. f 80. 3e kw. f ü.- 152 nuchtere kalveren f 1422, vette varkens, geen handel, 43 schapen f 30—70. LANGLDtjKER GROENTEVEILINO, 1» Febr. Rammenas f 0.— a a 0.—, bieten per 100 K.G f0.-, per 1000 f a gele nep f uien t 20.— a neutraal f 21.70 a 21.90, overzet f 20.— a 20.70, - drogerij f Roodskoal ;2e soort f 0.stort f gela 2a soort f 0.—, stort f 0.witte 2e soort f MOORDSCHARWOUDE 16 Febr. Breekpeen f 7.roodekool f 12.a 0.3tort f 8.—, witte f 0a 0. uitschot f 7.— a 0.—, gele f 9.— a 0.—, uitschot f 0.a 0grove uien f 20.— overzee f 20.— s 20.40. Neutraal f 21 *22. Deensche witte f 8.—, uitschot f 7.—., Rood stortgoed f Sö, wit f 7, geel f S. WARMENnUlZEN 16 Febr. Aardappe len J 0.—. Deensche wfttckool f 8.a 0.—, uit- Iwhot f 7,0. Uien f 29.— a 20.78, Uitschot I 11— a 0. Gele kool f 9.a 6.Uitschot f f a 8. Roodakool f 12.— a 9.—, nitschot f 8. 10. - Peen f 7.-. AM3TERDAMSCHE BEUR* Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBGUWCREEHET Koers van Staatsloanlngen. 16 Febr. 18 Fthr. NEDERLAND. pCt Obijg. N. W. S. van SM/1006 4* éHo 1M® QUifr mm Ntd. tod. 1915 1000 ttttc 1916 1000 BUITENLAND. OOSTBNR1JK. Bsl.vrlje Kronear. Uw.4 RUSLAND. OW. 1906 frs. 2600-5000 S Iwangorod Dombr. OR. 625 4j Nicoiai Spw. 100 1 Qtcontol. 1880 OR. 626 4 Rothschild (consols) OR 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR, 625. 4 TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding La. 1898 M 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnatelUngen. Amaterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mlf. C. v. A. Rctterd. Bankver. Aand. hsstoateieeie Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. ©ultuurondern Handelsver. en Handelsvennootsch. Campania Mercantil Argentina A, Cult, Mij. der Vorstenlanden A, id. id. id. Winstaand, Handekv. Amsterdam Aand, Tels Co.'s Hand. MB. A Nierop ft Co's Htndel MH. A. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. lud. Aand, Qee. Holl. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A Sum. Palembang. Petr. M. afgest. A BUITENLAND. New Schibaieff Petr.Cv.Crt.gew.A, Id. Id. Crt. Pref. A, Orion Petrol. Mji. A. Steaua Romana Petr. MIJ, A Rubber-Maatsohappijen. imsterd. Rubber Cult. Mlj. Aand. Deli-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maataehappijen. Hbll. Amerika Lijn A. id. Oem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aand. bhlna japan Lijn A. on. Moll. Lloyd. Aand- Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned. Stoomb. MIJ. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aaud| Rotterd, Lloyd A. Stoom v. Mlj. Nederland A, BUITENLAND. Int. Maré. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. id. Pref. Dell-Maatachappij Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand.' Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. Spoorwegen. poorw. Obi. I v. Staatasp. Obi. 5 v. Staatssp. Obi. 4| ITENLAND. AMERIKA. Atehia. Top. ft S. Fé C. v. g. A. Denv ft R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Oewone Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.-York O Westen» A. Norf. ft West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr, Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleemngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) S BELOIE. Antwerpen 1887 Ho». Ijzer S t. Expl. i 971/4 99»/, eoi® 46% 30 31 3t 29% 51 198 V. 239% 1731/. 194 14«% 142 73% 561'. 97% 821 216 448 175 209% 202% 232% 542 50% 35% 75 102 242 225 173% 431 416 281 197 291 245% 275 292% 32% 110 245 230% 538 102 102% 99% 21% 20 7 10® 64 96% 79% 697It 597, 99% 99% 4® 36 29 25 36 28% 51% 102,/, 223 170 194 1487/, 142% 97 223 218 213 445 178s/. 210 230 536 50 101 239 233 4301/, 415% 280 293 196% 292 265 271% 292 275 33 111 248 543 483% 236 285 619 103 103 99 90% 77/, 21% 20 7 267/, 87% 24% 128% 106 PROLONGATIE 4 pCt. Mededeelingea. Nederlandsche staats fondsen flauw. Russische staatsfondsen eveneens flauw. Culturen zonder affaire. Oliewaarden aangeboden. Sclieepvaartaan- deelen ongeannimeerd, Tabakken vast voor Amsterdam, Dcli cn Deli-Maatschappij. Amerika kalm. T»* M*< 99»', SIT/, 33»/, 84% 102»/. 102% 278 269 48Q 233 286% 620 90% 7% 26% 87 24". 128 97

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3