DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De gouden sleutel FEUILLETON. 43 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 AïonDementsprlU UI iMiilttotiHu3 Mandei 11.55, Ir. j. pst 11.90. BbwIIssmumis 5 cL iMettMs 15 tl. j. wel, peetere letten naar plaatsrelnte. Br. Ir. fl.f. Boel. es Baadelsdinkkerll Bereis. Coster 4 Zi, loordan C 9, Tel. I, DINSDAG 19 FEBRUAÏIL —I* NEDERLAND. Wat gisteren reeds niet twijfelachtig meer scheen, blijkt inderdaad te zijn geschied: de Duitschers hebben den veldtocht tegen Rus land hervat. Zij rukken op naar Dunaburg en bereikten de Duna zonder dat Russische militairen hen in den weg traden. Hoever zij van plan zijn deze militaire wandeling uit te strekken, is vooralsnog niet bekend. Dit zal wel mede afhangen van het nieuwe roode le ger, dat men in de Groot-Russische repu bliek bezig is te vormen. Voor de Oekraine kan deze. opmarsch een zeer goede hulp zijn bij haar verzet tegen de maximalistische ben den, die daardoor van hunne basis worden afgesneden, en hulp schijnt voor deze jonge republiek niet overbodig. Het blijkt toch dat de revolutionnairen over voldoende oorlogs tuig beschikken. Na hevig gevecht hebben zij Kief genomen en bij het station Zweriews draagt de strijd het karakter van een geregel- den oorlog. Artillerie, vliegtuigen en ge pantserde auto's, alles neemt er aan deel. De centralen zullen zich moeten haasten om de hun toebedachte voorraden levensmiddelen uit de Oekraine weg te halen, want de bols- jewiki loopen er ook hard om en zij schro men niet om te vernielen wat zij niet kunnen meenemen. Bij dezen wedloop zouden er ook wel eens hoeveelheden kunnen verdwijnen, die de Oekrainers voor zich zelf moeten be houden. Voor rechtstreeksche hulp aan dezen zijn de Duitschers naar Kowel opgetrokken. De „Vorwarts" en het „Berliner Tage- •blatt" bevatten artikelen over het einde van den wapenstilstand, waarmede zij niet erg zijn ingenomen. Het eerstgenoemde blad heeft een artikel, waarin betoogd wordt, dat van alle door Brest-Litowsk gewekte illusies niets is overgebleven dan nieuwe moeilijkhe den. Van wat men zich door den Oekrain- schen vrede had voorgesteld is het tegendeel uitgekomen, de volkomen onhoudbaarheid van de midden-Europeesche plannen is er door bewezen. Daarom bepleit het blad het hervatten van de pogingen om via den Rijks dag invloed op de regeering te krijgen. Het „Berl. Tageblatt", erkennende dat de centralen door het ontbreken van een vre desverdrag vrij waren weer militair op te treden zoodra het him noodig scheen, raadt aan te toonen, dat het niet de bedoeling is zich te mengen in de Russische binnenland- sche aangelegenheden. Duitschland moet be kend maken, dat het tot vrede door overeen stemming bereid is en „den als noodzakeh beschouwden militairen maatregel, welke dienen moet om de bedreigde Oekraine te beschermen en de bolsjewikische benden te verjagen, moet van den beginne af elke poli tieke begeleidingsmuziek, welke in verove ringsfanfares pleegt over te gaan, vreemd blijven". De Polen zijn al gestraft voor het uiten van een protest tegen het aan de Oekraine toevoegen van het Poolsche district Cholm. Het Poolsche staatsblad is in beslag geno men en de regentschapsraad, de ministerraad en de gemeenteraad van Warschau hebben een waarschuwing gekregen, omdat zij in niet toelaatbaren vorm m met 'ontduiking van de censuur' tegen de gebiedsvcrdeeling hadden geprotesteerd De regentschapsraad had bekend gemaakt, de afscheiding van Cholm niet te zullen erkennen en ook de an dere organen waren opgekomen tegen wat zij noemen de verkrachting van het door de centralen onafhankelijk verklaarde Polen. De leden van den regentschapsraad hebben besloten in hun ambt te blijven, om het Poolsche school- en rechtswezen te bescher men en hunne opvolgers het denkbeeld van het niet verkleinde vaderland over te leveren. Met de Polen kunnen de middenmogend- heden nog wel moeilijkheden beleven, want dat zij gemakkelijk er in zullen berusten op nieuw gekortwiekt te worden nu zij eenmaal weer als onafhankelijk werden erkend, is van die militairen in merg en been niet te verwachten. Over de mogelijkheid van het aftreden van den koning van Roemenië zijn nog geen na dere berichten gekomen. Wel wordt medege deeld, dat de vredesonderhandelingen tus- schen dit land en de middenmogendheden den 22 dezer zullen beginnen te Focsani en dat von^kühhnann, die ook te Brest-Litowsk voorzitter der conferentie was, ze zal leiden. De entente-mogendheden hebben er hunne vertegenwoordigers in Roemenië van verwit tigd, dat zij die onderhandelingen als een onvriendelijke daad zullen beschouwen, daar Roemenië het verdrag nopens het niet slui ten van een afzonderlijken vrede mede heeft onderteekend. Er zijn nog geen maatregelen getroffen voor een vertrek der gezanten uit Jassy. Duikbooten en vliegtuigen, zeker de ver schrikkelijkste wapens in dezen oorlog, om dat vooral zij zooveel menschenlevens ei- schen, die in geenerlei verband met den oor log staan, hebben zich de laatste dagen weer duchtig geweerd. Bij een beschieting van Dover door een duikboot hebben een paar vrouwen en kinderen het leven verloren en Zaterdag en Zondag heeft Londen het mik punt gevormd voor vliegtuigen, waardoor 16 mannen, 8 vrouwen en 3 kinderen werden gedood en 28 mannen, 10 vrouwen en 3 kin deren gewond. Dergelijke daden, die op de oorlogvoering natuurlijk van geenerlei in vloed zijn en deze noodeloos meer moor dend en mor weerzinwekkend maken, zullen slechts den haat tusschen volkeren aanwak keren. Van het Westelijk front worden van ver schillende punten patrouille-gevechten ge meld. RUSLAND. DE BURGEROORLOG IN RUSLAND. Het ongelukkige Finland heeft het meeste te lijden van de uitspattingen der Bolsjewiki- troepen. De Roode Garde houdt in het land der meeren huis, op onbeschrijflijk wreede wijze. Het schrikbewind woedt in zijn hoogste phase. Het schijnt dat de anarchistische ele menten het rechtstreeksche plan hebben, alle burgers ouder dan 12 jaar, te vermoorden. Het hoofdplan schijnt te wezen de burgerij uit te laten hongeren. De anarchisten trekken van huis tot huis en halen overal voorraden weg, die zij maar vinden kunnen. Ontelbare moorden worden gepleegd in Helsingfors. Wie er maar even beter gekleed uitziet dan een ander, verkeert in levensgevaar. De liiken worden' dikwijls vreeselijk verminkt gevonden. Vaak kunnen de verwanten der dooden de lijken niet terugkrijgen of moeten zij daarvoor betalen. j Zoo is te Jokela de geheele directie van de Finsche wattenfabriek als honden neergescho ten. De weduwe van een der vermoorden smeekte op haar knieën om het lijk van haar man, doch kreeg hei pas na acht "dagen. Der gelijke gewelddadigheden worden gemeld uit alle deelen des lands waar de roode gardes de baas zijn. Men ontziet zelfs geen begrafenissen, de lijkkisten worden opengebroken' en de lijken geplunderd. Typisch en tusschen al die sinistre ellende vermakelijk is het avontuur dat een Zweed- sche jong-socialist is overkomen. In een ho tel te Helsingfors is hij door leden der Roo de Garde overvallen en uitgeschud. En die jong-socialisten waren nog wel op de hand der Bolsjewiki! Ook de Oekraine heeft te lijden van het barbaarsche optreden der maximalisten. Er komen berichten in van gruwelijke gebeurte nissen bij de inneming van Kief. Over de stad hing een dichte rookwolk, meer dan 200 kanonnen braakten hun vuur over het ongelukkige Kief uit. In Esthland is de Bolsjewiki vrijwel op permachtig. De Estnlandsche militaire macht heeft tot dusver een zekere bescherming tegenover de ze benden geboden, doch thans schijnt zijn invloed niet meer voldoende. De goederen worden door de Roode Oarde in beslag ge nomen; bankkredieten worden eveneens tot nationaal vermogen verklaard en door de Bosljewiki in beheer genomen. Doch de maximalisten hebben vele en ster ke vijanden en al hun wreed en ruw optre den schijnt hun val te verhaasten. Generaal Alexejef, de hetman der Kozakken, trekt te gen hen op in het land van Taganrog. Hevi ge gevechten zijn tusschen de Bolsjewiki en de Kozakken geleverd. Generaal Erdely strijdt bij Rostof, generaal Alexejef bij Wcronesj, vraar in een verwoed gevecht de maximalisten aan alle kanten werden om singeld. Generaal Alexejef heeft een strate gisch plan uitgewerkt om de revolutionnaire troepen in te sluiten en, indien dit gelukt, zal hij over Woronesj en Charkof op Mos kou en Petrograd aanrukken. Ook van den kant der Centralaen dreigt groot gevaar, nu de Duitsche opmarsch m de richting van Dwinsk wordt voortgezet en de Duitschers zullen trachten de Oekraine, met Lijfland en Esthland, tegen de aanvallen der Bolsjewiki te beschermen. En dat het in St. Petersburg ook al niet rustig is, blijkt uit de samenzwering door Russische officieren tegen Lenin gesmeed. Deze is weliswaar ont dekt en verijdeld, doch het geeft een zekere anati-Bolsjewiki-stemming weer, in 't groo- naar het Engelsch door L. G. MOBERLEY. T) HOOFDSTUK IV. Hilary's voogd „Denk als 't u blieft niet dat ik er mij mee wü bemoeien, maar het spijt mij zoo vreeselijk voor het arme meisje en de vraag ia wat nu? „Ja, wat nu?" Miles Harding zat iu de ontvangkamer op de Hali en keek Amtice Derfielü aan met een blik half vertoornd, half tegenstrevend en heel streng. „Ik ben de laatste die zou wenechen opgescheept te worden met een volwassen jong meisje als pupil." „Ja, dat zou ik ook van u denken." Amti- ce's oogen schitterden stoutmoedig, een on deugende glimlach speelde om haar lippen. „Het is een heel lastige positie voor u. Ik heb de moeilijkheid begrepen en het feit dat ik dit begreep moet mijn schijnbare on beschaamdheid verontschuldigen dat ik mij met uw zaken bemoei." „Ik wou dolgraag dat het mijn zaken niet i waren," riep Harding vol vuur. „Ja, daarvan ben ik overtuigd." Weder schitterden Amtice's oogen, „maar ik ben bang dat wij zoo'n zaakje niet kunnen ruilen met een ander, zooals schooljongens doen, zou het wel? Ik kan alleen een groote be moeial wezen en mijn vingers in de uwe ste ken en kijken of ik er een pruim uit haal evenals de kleine Jack Horner!" Harding, bewust, ofschoon hij het zich niet bewust wou zijn, dat haar oogen heel lief waren zoowel als vermetel antwoord de met zelfs meer dan zijn gewone norsch- heid. „U schijnt van plan de taak over te nemen, waarmee ik mij belast had. De hemel weet waarom ik zwak en dwaas genoeg was om toe te stemman voogd te worden over dat meisje." „In de gegeven omstandigheden had u niets anders kunnen of willen doen" ant woordde Amtice zacht: eu nu de toestand eenmaal zoo is, vraag ik; wat nu? Ik ben zoo vrij geweest u te vragen hier te komen om te bepraten wat er nu gebeuren moet, omdat Hilary mij interesseert en omdat mijn broer verlangend is iets voor haar te doen. Hij beschouwt het als Zijn plicht zoowel als een gevoel van satisfactie iets te doen, alle omstandigheden in aanmerking genomen." „Het is heel vriendelijk van sir Luke, maar „Zeg nu niet „maar", viel Amtice hem, in de rede bij dien officieelen volzin. „Mijn broer heeft een gevoel, dat hoewel het ge heel bij ongeluk gebeurde, hij toch de oor zaak is van mevrouw Donaldrons dood, en het blijkt uit alles dat de Donaldrons heel arm zijn. Natuurlijk zou Luke het meisje graag helpen ze heeft daarenboven iets zeer aantrekkelijks," voegde zij er peinzend bij. „De aantrekkelijkheden van een vrouw zeggen mij hoegenaamd niets," antwoordde Har ling, met meer nadruk dan beleefdheid, en voor de derde maal kwam er een ondeu gend lichtje in de oogen van Amtice, én rreda Marstons raad om met den dokier te flirten totdat hij niet meer wist of hij op zin hoofd of zijn voeten stond, kwam haar eensklaps levendig in gedachten. „Ik denk dat het bepaald wel grappig zou zijn," dacht zij. „Hij is zulk een alleraar digst vrouwenhater; en zijn oogen zijn net stukken blauw ijs. Ik wou wel eens weten hoe zij er uit zien als de sluier er af valt en ze niet ijskoud zijnl" Luide zei ze vriende lijk: „De aantrekkelijkheid van dat bijzondere meisje maakt op mij wel indruk Er is kracht in haar. Zij toonde zooveel zelfbedwang bij haar moeders begrafenis; voor zulk.een jong meisje kan zij zich zelve buitengewoon goed beheerschen En zij is de Lente geper sonifieerd." „De Lente!" Miles Harding keek heel ver baasd. Voor hem was het meisje, dat zoo onverwachts in zijn teven geworpeu was, niets dan een schepseltje met een wit gezicht en droevige oogen, dat zich zeker heel goed gehouden had bij het gerechtelijk onderzoek en de begrafenis; dat met ernstige gehoor zaamheid alle vragen beantwoord had, die hij haar gedaan had toen hij haar in de pastorie was gaan zoeken, waar zij gelo geerd had gedurende de lagen die zij in Orantley had doorgebracht; dat dankbaar geweest was voor de vriendelijkheid, die haar door vreemde menschen betoond werd. Maar hij had niets gezien om mevrouw Der- field's poëtische vergelijking te staven, en hij glimlachte, zijn langzaam, cynisch glimlach je. „Ik zou zulk een bloemrijke taal niet licht gebruiken," zei hij, „mij schijnt ze heel gewoon, heel handelbaar toe. Ik heb zorg vuldig haar familie-geschiedens nagegaan, zoover zij er zelf van op de hoogte is, maar haar kennis daaromtrent is zeer gering Haar moeder was weduwe; zij herinnert zich haar vader niet; haar heele leven heb ben zij en haar moeder met armoede en be zwaren te kampen gehad. Haar moeder had een jaargeld dat met haar dood ophoudt, en behalve dat jaargeld verdiende mevrouw Donaldron een klein sommetje met les ge ven aan kleine kinderen en met zanglessen. Het schijnt haar gelukt te zijn het meisje een goede opvoeding te geven." „En heeft Hilary geen familie?" te kamp der maximalisten. Zal St. Petersburg weldra een nieuwe regeering herbergen? De tijd zal het leeren, doch de bevolking snakt naar een milder eu meer vruchtbaar bestuur, dan het moordend en vernietigend optreden der BolsjewikL KORTE BERICHTEN, De' commissie van onderzoek naar de oorzaken van de Italiaansche nederlaag aan de isonzo, is onder leiding van •generaal Ca- veva te Rome bijeengekomen. Burggraaf Northcliffe heeft den' post van Britsck directeur van tie propaganda in de vijandelijke landen, die hem was aangebo den, aangenomen. Op 1 Maart a.s. wordt in Duitschland wederom eena veeteüing gehouden, waarbij nu ook de lamme konijnen worden opgeno men. De Oekrainsche bladen te Lemberg melden, dat ook de Oekrainsche vertegenwoor digers in het Oostenrijksche parlement tot de oppositie zijn overgegaan. Het Amerikaansche verbond van den arbeiU heeft een verklaring aangenomen, be helzende dat „deze oorlog een oorlog van de arbeiders is, dien de arbeiders moeten win nen-' en dat „elke staat (van Amerika) vecht voor de eindoverwinning, die een overwinning ten bate van de menschheid moet zijn." De onderhandelingen tusschen den lei der der Zweedsche Aaland-expeditie en de Russische troepen vorderen goed. De over brenging der Russische troepen op Zweedsche schepen naar Russische havens is eerlang te verwachten. Het Britsche troepentransportschip Minetouka (13,528 ton) is in de Middellana- sche zee getorpilleerd. Volgens het Oekrainsche persbureau heeft Engeland em vertegenwoordiger naar Kief gezonden. Gisteren is de Britsche legerbegroo- ting voor 1918'ld bekend gemaakt, welke in een mannen-materiaal van 5 millioen voor ziet. Alle Duitsche mannen en vrouwen zijn uit Siam naar Britsch Indiè gedeporteerd. Charles Humbert lid van de rransche senaat is gearresteerd. Zijn arrestatie staat in verband met zaak Bolo. Bij den Duitschen luchtaanval van Zondag werden te Londen 13 mannen en 3 vrouwen gedood en 37 personen gewond. De Secoio meldt dat men in politieke kringen te Londen' en Parijs het aftreden van koning Ferdinand van Roemenië als een niet meer af te wenden feit beschouwd. De werkzaamheden aan den tweeden Slmplonlunnet waren tengevolge van den oorlog aanzienlijk vertraagd. Nu hoopt men de tunnel eind 1018 gereed te hebben Grootvorst Nico!aas Nicalajewitz wordl voor en revo'utionair gerechtshof gedag vaard 's z'ch te verantwoorden over zijn da den "oegere opperbevelhebber van het Rus v he legér, ue beroemde Oostersche bibliotheek te i:sgdad moet enkele dagen vooj de komst der Engelschen door de Turken verbrand zijn DE KAAS- EN PEULVRUCHTEN- KWESTIE. Jn de nota van den minister van Landbouw op het verslag van de commissie vau rap porteurs, verklaart de minister, dat hij dade lijk na het ontvangst van het verslag, met hc-t verzamelen van gegevens aanving. De minister zegt geen bezwaar te hebben tegen een commissie va:, exquette, al blijft hij „In 't geheel niet, zoover zij weet. Ze zegt met veel nadruk dat ze niet gelooft dat haar moeder ooit eenigen omgang gehad heeft met haai vaders familie, en van moeders zij de weet ze niet dat ze eenige familie heeft. „Ik wou wel eens weten, wat de arme moeder te Orantley kwam doen? Waar ging ze naar toe? Wat ging zij doen?" „Zij sprak van een onrecht herstellen," antwoordde Haarding. „Zij smeekte mij tc zorgen dat Hilary in haar recht werd her steld. En ik heb hoon onder haar papieren misschien iels te vinden, tot oplossing van dat verzoek. liet meisje, zdf heel: geen ilauw idee wat haar moeder er mee bedoelde. Ook kent ze de gesel lièden is niet van het cache! met de ineengestrengelde handeu, dat me vrouw Donnidroji ni verzocht tc bewaren. Het is duidelijk dat het cachet eenigszins een verklaring kan wezen voor haar tocht naar deze plaats. Maar wij zullen de andere scha kels moeten zoeken, mtusschen „Intuuschen wou ik u een antwoord aan de,hand doen op mijn vraag: „Wat nu?" riep Amtice vol animo. „Het i sonmogelijk Hilary Donaldron alleen te laten terugkee- ren naar dié ellendige woning; het isonmo- gelijk haar in uw huis te laten wonen „God beware miji!" riep Harding uit den grond van zijn hart. „Ik voel mij dikwijls eenzaam en saai ik heb speciaal veel op met dit meisje ik wou u voorstellen haar bij mij aan huis te nemen, als een nichtje of zooiets,- in ieder ge val voor een poosje." „Als gezelschapsdame meent u," zei de dokter bruusk. „Dat niet bepaald. Mijn broeder stelt voor als u het goea vindt een som op haar vast te zetten waar ze vijfhónderd pond rente in 't jaar van kan hebben." „Vijfhonderd pond 's jaas! Maar dat is te veel. Zij heeft geen aanspraak op iets van hem. Haar zulk een 6om aan te bieden is mmmu van meening, dat de door hem bedoelde com missie sneller werkt. Het doet de minister leed, dat dé commissie niet heeft ingezien, dat ook hij van meening is, dat een memorie van antwoord niets an ders mag zijn, dan het uitvloeisel va het stre ven om eerlijk en onomwonden een juiste voorstelling van zaken te geven. In verband met de onrustbarende berichten over den wereldoogst, ontvangen van de ver tegenwoordigers van de regeeringsaankoop in Amerika en Argentum, betreffende de voed selvoorziening van mensch en dier, achtte de minister het onder geen beding geraden uit voer van peulvruchten toe te staan. De mi nister ging tot de vordering van de peul vruchten 1016 niet over, omdat daarbij groo te moeielijkheden werden gevreesd, verwacht werd, dat ook zonder vordering het noodige voor de voeding in 1915.1916 werd ont vangen. De handel aanvaarde, als voorwaarde voor de overname van het restant 1915, de ver plichting om 240,000 balen van den oogst 1916 te leveren. De oude partijen werden overgenomen tegen kostenden prijs plus rente. De kosten van veemhuur, indroging, bederf en accountants-onderzoek zijn voor rekening van het rijk. De opmerking van dén heer Duys bij' de regeling van werkzaamheden op 6 Februari was geheel verkeerd. Er kan jn dit geval geen sprake zijn van' de vraag, of er millioenen in de zakken van enke len zijn terecht gekomen, doch alleen is het de vn^ig, of het einde 1916 juist gezien is ge weest, dat de mnister er de voorkeur aan gaf, ruim 15000.000 K.O. peulvruchten te reser veeren voor de voeding van. mensch en dier hier te lande? in plaats van deze door export aan de voeding te onzent te onttrekken, al konden dan ook door dien export uit de zak ken van buitenlanders millioenen gehaald worden ter tegemoetkoming is de kosten van de distributie. Ook de heer Van Berensteijn ziet zoo die vraag. Alleen verschilt hij met den minister over het te geven antwoord op deze vraag, alsmede over het verlies, dat de regcering in deze kwestie heeft geleoea. De heer van Be rensteijn raamt, dat 7.000.000 hooger dian de minister. De heer van Berensteijn brengt echter de 156.000 balen, die de föegeering, wel verre van ze te doen uitvoeren, heeft aangekocht, van haar in rekening, tegen den prijs, dien ze ia het buitenland handen kunnen opbrengen, in plaats van tegen den prijs, dien de Regee ring er werkelijk voor heeft betaald, 't Is op deze wijze, dat hij komt tot een som van 13,306.655 2,599,300 inkoopprijs 766,855 rente e. d.) als kostprijs voor 156.000 balen. r De ingekochte partijen brengen, volgens zijn berekening 2,577,000 op; bijgevolg be draagt het verlies, volgens hem 10.789.655. De minister meent, dat de heer van Beren steijn op deze wijze een drogredeneering volgt. Op deze wijze valt te berekenen, dat dl rantsoeneering van de peulvruchten van den oogst 1917, omdat ze dubbel zoo groot is, ee» verlies oplevert van 42,000,000. Dr minister plaatst tegenover de verliesbe rekening van den heer van Berensteijn een be rekening naar de werkelijke betaalde prijzen, plus onkosten en de ontvangen of vermoede lijk te ontvangen' prijzen. De minister berekend, dat het tengevolge van de overneming van het restant oogst 1915 geleden verlies voor de schatkist niet be* zuivere dwaasheid. Het is al te vriendeii; van Sir Luke." „Hij wou maken, dat ze onmogelijk gebrek kon lijden. Hij heeft vreeselijk geleden onder den dood van de arme mevrouw Donaldron. Die dood heeft hem geheel ontdaan. Nooit te voren had hij een ongeluk gehad met zijn auto. De heele zaak was een ontzettende schok voor hem, zoo zeer dat ik het meisje niet hier durfde ontvangen ik was ver- Slicht haar in de pastorie te laten logetren. laar ik geloof, dat Luke geen rust zal heb- Jjf-n vooi dat hij weet, iets deugdelijks voor Hilar/ gedaan te hebben," „Deugdelijk? Maar dit zal wezen iets deugdelijks te doen met buitengewone kracht - en als u het meisje bij u in huis wilt nemen welnu! alles wat ik er van zeggen kan dat zij voelen zal goed terecht gekomen te zijn." Zelfs met geen inspanning van de leven digste verbeelding konden deze op onvrien- deïijken toon geuite woorden als een compli ment beschouwd worden; ze waren de ver melding van een feit omtrent het stoffelijk welzijn van zijn pupil en Amtice glim lachte, terwijl wederom de woorden van Freda haar in de gedachte kwamen. Het zou zeker amusant zijn dien brombeer uit zijn brom- migheid te doen ontwaken en achter de ste kelige haag te komen, die hij1 oprichtte tus schen zichzelf en de wereld, de wereld van vrouwen tenminste; zij had idéé dat er on der de norschheid en de ijskorst misschien iets van een vulkaan verborgen was, iets dat prettig animeerend was om te voorschijn te doen komen. Niet dat zij van plan was dat te beproeven zij had geen tact om met be ren om te gaan, maakte zij zichzelf wijs en vulkanen hadden de onaangename gewoonte het omringende landschap te verwoesten wanneer zij eenmaal tot uitbarsting kwamen. Het was beter de vulkanen maar aan hun lot over te laten. WfenSt verso ljpd. ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1