DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ne. 43 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 Abonnementsprijs hl| Toornltbetallng p. 3 maanden f 1.65, fr. p. post f 1.90. Bewijsnummers 5 ct AdYertentleprlls 15 ct. p. regel, grootore letters naar plaatsrnlmte. Br. Ir. N.?. Boek- en Handelsdrnkkerll Hernis. Coster 4 Zn* ïoordam C 9, Tel. t WOENSDAG 20 FEBRUARI NEDEFLAND, 1 Na het zonder verzet bezetten van Dwinsk (Dunaburg), een belangrijk spoorwegknoop punt, en Luck (aan de Styr in Wolhynië) door de Duitschers, hebben de Russische machthebbers van bflt cogeobltk, Trotzky en Lenin, volgens een Reuter-bericht uit Lon den, nu toch besloten een eind te maken aan den toestand van halven vrede met de centra- len. De raad van volkscommissarissen heeft zich door de omstandigheden genoodzaakt gezien zich formeel bereid te verklaren den vrede te teekenen op de door den Vierbond te Brest-Litowsk gestelde voorwaarden. Dit besluit zal zeker niet al te groote verbazing wekken, omdat het eigenlijk wel te voorzien was. Als de Duitschers eenmaal in St Pe tersburg waren en zij zouden wel tot daar zijn doorgedrongen, ondanks den te genstand die misschien het roode leger, sa mengesteld uit die elementen van het leger, die geen gezag meer erkennen zouden zij stellig een einde maken aan de macht van de twee ex-ballingen en allerlei door hen geno men maatregelen te niet doen. Men zal benieuwd zijn te weten wat eigen lijk de door den vierbond gestelde voorwaar den zijn, want, hoewel de besprekingen te Brest-Litowsk openbaar zouden worden ge maakt, is officieel nooit iets van voorwaar den gezegd. Het schijnt, dat Trotzky zoolang mo gelijk gewacht heeft met aan het Centraal Uitvoerend Comité die voorwaarden mede te deelen, want eerst thans komt via Parijs he, bericht, dat hij daarover gesproken heeft, maar ook dat geeft de voorwaarden nog niet nader aan. Alleen spreekt het van een door Duitschland geëischte oorlogsschatting van 6 a 8 milliard roebel, die door den invloed der arbeidersbeweging was teruggebracht tot 3 milliard. Het zal ons benieuwen wat de Duitsdie Rijksdag hiervan zeg', zijne meer derheid stelde zich toch verleden jaar reeds op het standpunt van geen oorlogsschatting en geen oorlogsschade. Wat de verdere Duitsche vooitoaarden be treft, men zal ze moeten putten mt de versla gen van de onderhandelingen, en dan mee- nen we te mogen aannemen, dat 1 voor Fin land, Lijfland en Esthland zelfbeschikkings recht geëisrh twordt. Wat Koerland, Li- thauen en Polen betreft, de Duitschers stel len zich op het standpunt, dat deze streken zich reeds van Rusland hebben afgescheiden (over deze opvatting is te Brest-Litowsk zéér breedvoerig gedebatteerd), over hun lot zal moeten worden beslist zonder eenigen in vloed van de Russische regeering. De met de Oekrdne door de middenmogendheden ge troffen overeenkomsten zal Rusland zonder meer hebben te aanvaarden, terwijl het de economische betrekkingen zoo spoedig mo gelijk zal moeten hervatten, het verkeer moet herstellen en de krijgsgevangenen moet uit leveren. Maar, zooals gezegd, we weten er nog te weinig van, om te mogen zeggen, dai het bovengenoemde de juiste voorwaarden weergeeft. En ook is niet bekend of Duitsch land op de eenmaal genoemde voorwaarden nu nog bereid is vrede te sluiten. De met de Oekraïne gesloten vrede Is be sproken in het Weensche Huis van Afgevaar digden en d? hoofdcommissie van den Duit- schen Rijksdag en, zooals te verwachten was, door beide lichamen aangenomen. In het Huis van Afgevaardigden wee» de minister-president Seidler op twee belangrij ke punten van dat vredesverdrag. Het eerste bepaalt dat de concessies van de eene partij slechts zullen gelden ala de andere pari. hare verplichtingen nakomt. Dit betreft voor namelijk de graanvoorziening vanuit de Oe- kraine, waarvan in de monarchie een ver lichting van de levensomstandigheden wordt verwacht. Alle maatregelen om de niet voor de Qekraine zelf benoodigde voorraden te bekomen zijn genomen, maar gelukt het overbrengen ervan niet, dan vervallen ook alle overige bepalingen van het verdrag. De republiek zal wel alle moeite doen om ten dezen hare verplichtingen na te komen, want zij heeft er natuurlijk groot belang bij, dat de tegenpartij hare toezeggingen gestand doet. De 2de voorname voorwaarde is de Maan dag j.l. aanganomen aanvullende bepaling, dat het gouvernement Cholm nog niet defi nitief aan de Oekraine wordt toegevoegd, maar dat een gemengde commissie op ethno- grafische grondslagen en nadat de bevolking gehoord zal zijn, daarover later zal beslis sen. Deze commissie zal bestaan uit gedele geerden van elk der beide partijen en uit Polen, van allen evenveel. Hier wordt dus het zelfbestemmingsrecht als beginjel aangenomen; maar toch nog pas nadat tegen de \wrg^emen toevoe ging door Polen ernstig was geprotesteerd Seidler kan nu wel zeggen, dat het gouver nement evenzeer wordt bewoond door Oe- krainers als Polen en dat dus niet kan wor den voldaan aan den eisch van laatstgenoem den om het te voegen bij het nieuwbakken koninkrijk, maar de nu genomen beslissing is toch zeker getroffen om tegemoet te ko men aan de wenschen van de ontevreden Po len en hen zoo mogelijk een beetje te lijmen. Het verzet groeide dan ook bij den dag. ENGELAND. REDE VAN LLOYD GEORGE. Tijdens het debat over de oorlogsbegrooting in het Engelsche lagerhuis hield Lloydi Geor ge een redevoering, waarin hij o.m. sprak over het aftreden van generaal Robertson als chef van den generalen staf en over de con ferentie te Versailles. Hij hoopte, dat al, wat hij zou zeggen, zou worden beschouwd als 'n kwestie van politiek en niet als een kwestie van personen. De re geering was er op gesteld over de diensten van generaal Robertson als chef van den ge neralen staf te beschikken, zoolang dat te vereenigen was met dé politiek, waartoe, na een lange beraadslaging, in overeenstemming met de regeeringen te Versailles was besloten. Als die politiek goed was, dan moesten geen personen de uitvoering ervan in den weg staan hoe uitnemend zij anders ook mochten zijn. Wij hebben te doen met de ge meenschappelijke politiek der geallieerden. Er is volstrekt in dit opzicht geen verschil tusschen de politiek van de Britsche regeering en die van Frankrijk, Italië en Amerika. Concentratie en eenheid van inspanning zoo vervolgde de minister, was het doel. Ziet men naar 1917 dan moet men tot de conclu sie komen, dat wiji bij meer eenheid van actie de inspanning des vijands en de instorting van het Russische front hadden kunnen neu traliseeren. Een andere machinerie moest in het werk worden gesteld, teneinde een grootere con centratie van de hulpbronnen der geallieer den te verkrijgen, dan tot dusver mogelijk is geweest. Dat is dan ook de reden geweest, weshalve de regeeringen der geallieerden, na de ne derlaag, in Italië tot de noodzakelijkheid be sloten, een- of ander centraal gezag in te stellen voor een gecoördineerde strategie der geallieerden. Op de jongste conferentie van Versailles' was besloten de macht van dat lichaam uit te breiden. Het algemeene beginsel, dat te Versailles werd neergelegd, vond algeheelen bijval van alle aanwezigen. Er was geen verschil over de politiek, die men moest volgen, maar al leen over dé methodes, dienende om die poli tiek ten uitvoer te brengen. Wat het plan aan gaat, dat werd ontworpen, was er volkom-en overeenstemming, en deze overeenstemming, voor zoover spreker bekend, bestond nog. Er was overeenstemming ten opzichte van de te volgen politiek, en er was overeenstem ming, dat er een centraal gezag moest wezen om de opperleiding over die politiek te voeren. Er was ook overeenstemming daarover, dat dat gezag een intergeallieerd gezag moest wezen, en ten slotte was men het er over eens, dat dat lichaam uitvoerende macht hebben moest. De eenige kwestie, waarover verschil van opvatting bestond was deze, hoe dat centrale gezag moest worden samengesteld. Dat was de heele strijdvraag, en naar sprekers mee ning, was ook te dien opzichte ter conferentie overeenstemming verkregen. Lloyd George zette daarop de verschillende voorstellen in onderdeden uiteen, alsmede de argumenten, die voor en tegen die voorstellen in het midden waren gebracht. Verscheidene werden overwogen en verwor pen. Ten slotte gaf de voorzitter, minister Clemenceau, in overweging uiteen te gaan opdat iedere delegatie een voorstel voor zich zelf zou uitwerken. Lloyd George vond het tenslotte merk waardig, dat toen men den volgenden dag weer bijeen kwam, het bleek dat allen het zelfde voorstel hadden uitgewerkt. Een voor stel, dat nu staande blijrt. KORTE BERICHTEN. Aan de Hoogeschool te Straatsburg za een leerstoel voor dé studie van de buiten- landsche politiek worden opgericht. Duitsche bladen ontleenen aan Parijsche dat volgens bericht uit Havanna de regee ring van Cuba den uitvoer van tabak voor de landen, die tegen de entente vechten als mede voor de onzijdigen, ook Nederland en Rusland, heeft verboden. De Duitsche Bondsraad heeft het vre desverdrag met de Oekraïne goedgekeurd. De gemengde Britsche metaalbewer- kersbond heeft de regeeringsvoorstellen be treffende de legersterkte (Manpower-bill) met 121.017 tegen 27.470 stemmen verwor pen. De Duitsche keizer zal een kort bezoek irengen aan München gedurende de gouden bruiloft van het Beierscne vorstenpaar. De commandant van het Zweedsche oorlogschip Thor heeft de Russen verzocht de Aalandseilanden te verlaten. Deze lieten hier op het munitiekamp in de lucht vliegen en staken 'n station voor draadlooze telegraphie in brand Schrödef. ex-secretaris van het Duitsche consulaat te Honobeioe, schuldig bevonden aan samenzwering, teneinde in Indië een re volutie te verwekken, is veroordeeld'tot 2500 gulden boete of 3 maanden gevangenisstraf. Oeneraal Hermann von Rusmanek de verdediger van Przemysl is na 3-jarige Russische gevangenschap te Weenen terug gekeerd. Thans vervaardigen 700,000 Engel sche vrouwen oorlogstuig, terwijl 650,000 in an-dere staatsbedrijven werken. In het geheel hebben ongeveer 1 mjllioem vrouwen, man nen vervangen, het meeren-deel in handel en nijverheid. De Italiaansche gezant is te St. Peters burg 's nachts door drie onbekenden op straat overvallen en beroofd. Dit voorval wekte in diplomatieke kringen levendige bezorgdheid. Volgens een bericht uit maximalistische bron heeft generaal Kaledin zelfmoord ge pleegd. - De opvordering van mannen wordt in België op grootere schaal dan ooit gepleegd, vooral in de etappengebieden. Angstwekkend wordt dé demographi- sche statistiek uit België. Tijdens de tweede week van 1918 stelde men te Antwerpen slechts 34 geboorten vast tegen 93 sterfge vallen. Volgens een P. T. A.-bericht hebben volkscommissarissen voor het gebied der Russische republiek de Oregoriaansche tijdre kening ingevoerd. Ze begint met 1 Februari (oude stijl), die als 14 Februari wordt aan- geteekénd. In Odessa hebben straatgevechten plaats gehad- tusschen Oekrainsche kozak ken en troepen der bolsjewiki. Ongeveer 120 personen werden gedood en 300 gewond. Maandag heeft een Engelsche lucht aanval op Trier en Diedenhofen plaats ge had. GECONDENSEERDE MELK. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: De vraag is gesteld of gecondenseerde melk een houdbaar artikel is, en met name of het mogelijk is, indien men dezen winter blikjes overhoudt, die te bewaren tot den volgenden winter, zonder gevaar van bederf Het antwoord kan geruststellend zijn. Over het algemeen houdt gecondenseerde melk in blik zich zeer goed, mits men ze op een koele plaats bewaart en geregeld de blikjes omkeert. Indien een blikje melk aan het be derven is, bemerkt men dit doordat het gaat opzwellen. Groot gevaar voor bederf is er echter bij goede behandeling niet. BINNENLAND. EERSTE KAMER. In de vergadering van gisteren werden de geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid voor Noord-Brabaat, -dien heer C. L. Brester, on derzocht, Geadviseerd werd tot toelating, waarna de heer Brester de vereischte eeden aflegde en zitting nam. De voorzitter deelde mede, -dat de centrale afdeeling had besloten heden1 en Don derdag in de afdeelingen te behandelen de wetsontwerpen, die 16 Febr. aan de leden zij-n medegedeeld. Verschillende wetscontwer- pen-, o.a. die betreffende de onderwijzerswed- den en betreffende het slachtverbod, zijn aan de lijst toegevoegd. De vergadering werd1 verdaagd tot Vrijdag ochtend 11 uur. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd bij de rege- politiek, die het gevolg zijn van den oorlog en waarmede de regeering bij het scheppen van nieuwe organisaties rekening moet hou den. De heer A1 b e r d1 a critiseerde de rede van den heer Sibenga Mulder, die een idylische voorstelling gaf van de suikerindustrie. De vergadering werd hierop verdaagd tot Donderdag. STADSNIEUWS. ling van werkzaamheden op voorstel van den voorzitter besloten om de beraadslaging over het distributie-ontwerp niet op Donderdag, doch eerst op Dinsdag aan te vangen. Vervolgens werd de artikelsgewijze behan deling van het ontwerp in zake de onderwij- zerswedden hervat. Het amendement-Ketelaar op art. 1 werd aangenomen met 4S tegen 35 stemmen. De heer v. d. Molen verdedigde zijn amendement om art. 2 gewijzigd te herstellen Minister Cort van der Linden zou geen bezwaar maken tegen dit amendement, ofschoon het J 2 millioen 1 millioen voor het openbaar en 1 millioen voor het bijzon der onderwijs) zou kosten, ten einde de paci- ticatie niet in gevaar te brengen Na-dat de heeren Ketelaar, Troelstra, Vis ser v. IJzendoom, Otto, Nolens en Marchan verklaard hadden er zich mede te kunnen vereenigen, werd het amendement z. h. aangenomen. Het wetsontwerp werd daarna eveneens h. s aangenomen. Hierna kwam in behandeling het wetsont werp inhoudende het slachtverbod. Na eeni ge discussie werd dit zonder stemming aange nomen Hierna werden eenige kleinere wetsontwer pen afgedaan en werden de beraadslagingen over de Indische begrooting voortgezet. De heer Marchant wees o.a. op de nieuwe inzichten op het gebied der koloniale ACTIE TEGEN DE DUURTE. B, en W. zeggen in bijlage 22 naar aan leiding van het adres van het comité voor ac tie tegen de duurte, welk adres reeds in ons blad von 11 Februari werd opgenomen: Wij brengen dit schrijven onder Uw aan dacht, ondex mededeeling dat het ons niet mogelijk is te voldoen aan den wensch, om de geformuleerde verzoeken, in den vorm van voorstellen, ter inwilliging aan Uwe vergadering voor te dragen. Teneinde u een denkbeeld te vormen van de daartegen bestaande bezwaren moge het volgende op den voorgrond worden ge bracht. s Het aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1.1. 23351. Op het kohier van den hoofdelij- ken omslag over 1917 komen 1003 aanslagen voor van personen met inkomens boven 1550 en 3297 met inkomens beneden dat bedrag. Het aantal gezinnen kan op 6000 worden geschat. Aan de hand van deze ge gevens zou kunnen worden vastgesteld, dat de hier bedoelde crisismaatregelen zouden moeten genomen worden voor ongeveer 4833 gezinnen of ongeveer 19339 (stel in rond cijfer 19000) personen, terwijl slechts 4012 personen daarvan niet zouden kunnen genieten. Wat het eerste verzoek aangaat, zoo moe ten wij wijzen op het feit, dat van regee- ringswege een vetdistributiebureau is inge steld, welks taak het is al het in vöoraad zijnde vet bijeen te brengen en tegen de daarvoor vastgestelde maximumprijzen te distribueeren. De gemeente vermag eigener autoriteit daarin geen verandering te oren- gen en moet zich dus onthouden zoowel van het in beslag nemen als van het distri bueeren van dit artikel. Dat er op de vrije markt „nog voldoende voorraad is", moet met beslistheid worden tegengesproken. Juist omdat de voorraad onvoldoende is, worden moeilijkheden ondervonden, doch Waarlijk niet alleen door de ingezetenen, wier inkomen geen 1550 bedraagt. Ten aanzien van punt 2 moge de vraag worden gedaan waarom aan personen met inkomens beneden 1550 goedkoope natuur boter zou moeten worden verstrekt, terwijl zoo talrijke personen met hooger inkomens zich niet alleen met margarine tevredenstel len, doch dankbaar zijn, dat zij dit artikel nog !c; een niet al te noogen prijs kunnen betrf De maximumprijs voor boter be draad x i.i5 per pona. Werd op het ver zoek mgegaan, dan zouden de kosten voor meen te op 1900 X pond 9500 h 0.75 of 175 per week of per drie maanden 92625.bedragen. Wel is waar, dat bij circulaire van den Minister van L., N. en H. d.d. 21 Januari 1.1., No. 3. de prijs van koelhuisboler voor de consumenten op 2.85 per K G. is be paald, doch is in zoo beperkte hoeveelheid aanwezig, dat daarmede geene rekening kan worden gehouden. Punt 3 behandelt de melkrantsoeneering. Wat ons aangaat, wij verklaren ons niet on genegen een schrijven tot de regeering te richten als in punt 3 sub a bedoeld en ook om h-et Bestuur van de Vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten te verzoeken pogin gen aan te wenden om den verwarden toe stand van het oogenblik op te heffen. Maar wij, meen en er voor te moeten waarschuwen, dat van een dergelijk schrijven en een derge lijk verzoek geen resultaten te verwachten zijn. De verwarring in het maatschappelijk leven vloeit voort uit de tijdsomstandigheden en wij vreezen, dat, zoolang de oorlog duurt, daarin geen verbetering te brengen is, ja wij houden ons overtuigd, dat de ver warring zal toenemen naarmate het sluiten van een algemeene vrede langer wordt uit- steld. Wat baten dan brieven en verzoeken, welke op niets moeten uitloopen? Het komt ons voor, dat, zoolang de vrede uitblijft en de oorzaak van den verwarden toestand niet wordt weggenomen, alle weidenkenden ge roepen en gehouden zijn zich in het onver mijdelijke te schikken. In zake de melkdistributie kunnen wij nog mededeelen, dat over de week van 39 Fe bruari 1.1. 45007 liter melk in deze gemeente zijn gedistribueerd, van welke hoeveelheid 22588 liter in aanmerking kwamen voor den verhoogden toeslag. Men wenscht van ons, dat een schrijven worden gezonden aan de doctoren: dat óók dan, als inzinking der lichaamskracht zich in aanvang vertoont, een bewijs voor een melkkaart zal dienen te worden ver strekt. Ook van een dergelijk schrijven ver wachten wij geen heil, overtuigd als wij zijn dat heeren doctoren ons te recht zul len antwoorden, dat veilig aan hun oordeel kan worden overgelaten de vraag wanneer en in welke gevallen een melkkaart dient te worden afgegeven. Het gaat waarlijk niet aan, ja, het ligt geheel buiten den kring on zer bemoeiingen heeren doctoren in deze wenken of voorschriften te geven. Ten opzichte van gemeentelijken houtver koop is net verzoek onder punt 4 de herha ling va neen', door 't Comité gericht verzoek aan de Commissie voor het Distributiebe drijf, waarop, onder dagteekening van 12 Fe bruari l.L het volgende is geantwoord. Ik heb de eer u namens de Commissie van Bijstand voor het Distributiebedrijf alhier, mede te deelen, dat in de Vrijdagavond j.l. gehouden vergadering, uw verzoek tot be schikbaarstelling van goedkoop hout, gron dig is onderzocht en ernstig overwogen. De Commissie overwoog, dat daarvoor noodig zou zijn 2200600 K.G. hout, een kwantum 3 X zoo groot als waarover de gemeente de beschikking heeft en dat deze aangelegenheid zou kosten 82000,meer dan verleden jaar voor goedkoope brandstof werd beschikbaar gesteld; dat de verstrek king van goedkoope brandstof reeds nu aan de gemeente kost: voor goedkoope cokes 46000,voor goedkoop gas 140000, en voor toeslag op petroleum pl.m. 12000, weshalve zij concludeerde, dat, deze zaken in aanmerking nemende, zij tot bovengenoemde meerdere uitgaven van 82000,— niet zou kunnen adviseeren en besloot zij diensvol gens laan uw verzoek niet te voldoen. De Directeur van het Distributiebedrijf. Aan dit schrijven meenen wij te mogen toevoegen, dat de meening als zou het tekort komende brandhout gemakkelijk zijn aan te vullen door aankoop van boomen, welke nog in onbeperkte hoeveelheid zijn te krijgen, on juist is. In punt 5 wordt verzocht de porties eten uit de Centrale Keuken grooter te doen zijn, zoodat er overblijven kan voor aanvulling van het onvoldoende broodrantsoen. Wij moeten doen opmerken, dat vergrooting der porties niet zal beantwoorden aan het be oogde doel. Voor grootere porties zouden, gelijk van zelf spreekt, meer grondstoffen noodig zijn, welke door inlevering van meer dere distributiebons zouden moeten worden verkregen. En daar deze meerdere distribu tiebons door een groot gedeelte der bevol king nief voor dit doel kunnen worden afge staan, is de gevraagde maatregel niet voor uitvoering vatbaar. Bovendien zou het kos- tenbedrag der Centrale Keuken, ten laste der gemeente komende, dat na reeds per maand een som van 4000 bereikt, aanmerkelij worden verhoogd. Overigens kunnen wii verzekeren, dat cte hoeveelheden vet en vleèsch welke worden toegevoegd aan de spijzen, die in de Centrale Keuken worden toebereid, in geenendeele onvoldoende zijn. Ten slotte wordt gevraagd het eten uit de Centrale Keuken tegen een zoo gering mo gelijke prijsverhooging, aan huis te doen be zorgen. De gelegenheid daartoe wordt en wel zonder eenige prijsverhooging reeds ge geven. Indien eenige personen zich vereeni gen en gezamenlijk 25 30 porties bestellen, worden deze, in geïsoleerde bussen, warm bezorgd. Men zal ons toevoegen, dat het geld in deze geen rol behoort te spelen; dat men in deze zoo uiterst moeilijke dagen gerechtigd is tot a 11 e uitgaven en dat later alles door crisisleeningen moet worden gedekt. Ons college, dat, zoo goed als uwe vergadering, geroepen is ook in de toekomst te zien. neemt echtel" een ander standpunt in. Als wij nagaan wat reeds is uitgegeven en stellig nog uitgegeven zal moeten worden voor ver strekking van brandstoffen en gas, beneden den productieprijs, alsmede voor toeslag op petroleum, voor Centrale Keuken, distributie bedrijf, volkshuisvesting, distributie van wol, sajet en schoeisel, wegens duurtetoesla- gen aan gemeente-werklieden en lagere be ambten, wegens uitkeeringen door het Steun comité, voor warmwatervoorziening en werkverschaffinge dan komt het ons voor, dat te dezer stede zooveel a s mogelijk is wordt gedaan om aan de tijdsomstandighe den het hoofd te bieden en dat de grootst mogelijke omzichtigheid moet worden be tracht bij het doen van nieuwe uitgaven, wil men de toekomst der gemeente niet op het spel zetten. De actie tegen de duurte in den tegenwoordigen tijd moge worden aanvaard en gebillijkt, doch gebillijkt en aanvaard worde ook een actie tegen de duurte in toe komende tijden, als wanneer rente en aflos sing van de te sluiten crisisleeningen door middel van belastingen moeten worden op gebracht. Wij doen hieronder afdrukken een staat van begrooting van de vermoedelijke crisis- uitgaven over het loopende dienstjaar. Hoezeer hef ons leed doet de zorgen van de burgerij niet, op krachtdadiger wijze te kunnen verlichten, zorgen intusschen die waarlijk niet alleen drukken op hen wier in komen minder dan 1550,bedraagt, kun nen wij niet anders dan uwe vergadering voorstellen te besluiten: aan het Comité van Actie tegen de Duurte, als beschikking op zijn schrijven d.d. 9 Fe bruari 1.1., onder overlegging van Bijlage No. 22, te berichten, dat het niet mogelijk is het door hem gedaan- vijfledig verzoek in te willigen. De begrooting voor de vermoedelijke cri sisuitgaven 1918 wijst een bedrag aan van 421.900,—. Deze begrooting plaatsen wij morgen. EEN NIEUW ADRES AAN DEN RAAD. Naar aanleiding van het advies van B. en W. op het verzoek van het Comité van Actie tegen de Duurte, heeft het bestuur daarvan thans onderstaand adres bij den gemeente raad ingediend: fr IJS Cr.- II

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1