DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Mie- en Theesurrogaten-rtgeilng. Yeevordering. 1918 DONDERDAG 21 FEBRDARL flo. 44 Honderd en twinstigste Jaargang tboiiHMtsprlIi bil TMriltbitalln; 5.3 maanden 11.65, b. j. post fl.90. Bswiisumm 5 tL Jtart6«llBjrl|s 15 cl j. regel, grootere letten naar plastsrnlate. Br. Ir. 1.1. Boek- ea Bandelsdrnfekerll Bereis. Cester 4 2». ïoerdam C 9, Tel. L NEDERLAND. Aan de gevechtslinie in Frankrijk blijft het bij verkenningsaanvallen en geschut-actie. In Engeland verbaast men zich er over, dat de groote Duitscfae aanval nog altijd niet is begonnen, nu groote afdeelingen Duitsche soldaten worden geoefend in het doen van geforceerde marschen en het doorbreken zonder veel artillerie-voorbereiding. Men verwacht daarom een aanval bij overrompe ling, zooals geschiedde aan het Italiaansche en aan het Oostelijk front bij Riga en in Ga- licië. De tegenpartij zal zich dus wel gereed houden, om zoo noodig eiken dag zijne krachten met de centralen te meten. De legers der Duitschers zijn in den laafsten tijd aan merkelijk versterkt door troepen van het Oos telijk front, welke overbrenging gemakkelijk werd gemaakt door de zeer rekbare bepaling in het wapenstilstandsverdrag met Rusland, dat alle voorgenomen troepenverplaatsingen nog mochten worden uitgevoerd. Dat Wolff op grond van deze bepaling tegenspreekt het beweren, dat Duitschland bedoeld verdrag over een front van 15 mijlen breedte reeds dienzelfden dag alle doeleinden op een diepte van twee mijlen in handen der aan vallers waren. En een officiéél bericht uit Konsfemfitjcpel ywa heden lyidt, dat de Turkaehe linke V ag?! vrt?«r over een breed front is aangevallen en dat de Turken van hunne beveiligingsliniën te Rammon en Telessuan op hunne hoofdstellingen moes ten terugtrekken. Ter geruststelling is aan het telegram toegevoegd, dat de Engelschsn overigens geen succes hadden. Wij zouden zoo zeggen, dat het toch nog niet zoo'n ge ring succes was. De oppositie van Asquith tegen Lloyd George in het Engelsche Lagerhuis is voor- loopig geëindigd. Eerstgenoemde heeft zich vrijwel tevreden betoond over de uiteenzet tingen, die de premier heeft gegeven over den oorlogsraad te Versailles (zonder dat het Huis veel wijzer er door werd) en over de met maatregelen van dien raad samenhan gende .ontslagaanvrage van generaal Robert son. Lloyd George is wel toegejuicht, maar pootaardappelen tegen genoemde prijzen kun nen betrekken, zooveel mogelijk in staat stel len. pootaardappelen tegen1 den vastgestelden prijs te bekomen. GEDROOGDE AARDAPPELEN. Voor gedroogde aardappelen zijn de vol gende maximumprijzen vastgesteld: geschikt voor inenscheljjlfc consumptie, gedroogd vóór 1 Januari 1918 35 per 1000 KX3. netto, ex clusief baal, vrij boord plaats van bewaring; gedroogde aardappelen, geschikt voor vee voeder, gedroogd vóór 1 Januari 1018 15 per 100 KjG. netto, exclusief baal, vrij boord, plaats van levering. zou hebben geschonden met het overbrengen verjj-0uwen in rijn beleid is door deze van militairen, is dan ook volkomen beerii- he\vegincr toch niet toegenomen. van militairen, is dan ook volkomen pelijk. De sterkte der Duitsche legers in Frankrijk zal wel niet geschaad worden door het nieu we militaire Optreden in Rusland, waar blij kens een telegram van gisteren reeds ge deeltelijk in onze vorige oplaag opgcuomen nu ook reeds Rokno bezet is, 2500 man zijn gevangen genomen en veel rollend mate riaal en kanonnen rijn buit gemaakt. Met het bekende telegram van de Petersburgsche re geering, dat zij vrede wil sluiten op de te Brest-Litowsk gestelde voorwaarden, is deze nieuwe veldtocht waarschijnlijk nog nieit af- geloopen, want de Duitsche regeering ver trouwt het telegram niet erg en heeft reeds om schriftelijke bevestiging ervan verzocht. In den Rijksdag zei von Kühlmann gisteren, dat hij in verband met de met Trotzky c. s. opgedane ervaringen niet gaarne zou willen, dat men meende den vrede reeds in den zak te hebben. Hij noemde echter de kansen op vrede met de volkscommissarissen wel verbe terd en sprak de verwachting uit, dat het doel thans bereikt zal worden. En zoo niet, dan zullen de Duitschers wel vanuit St. Petersburg nieuwe voorwaarden decreteeren in de plaats van de te Brest- Litowsk indertijd verworpene. Zachter zul len die dan-wel niet rijn, nu sindsdien de bolsjewiki haar schrikbewind voerde in de Oostzee-provinciën. Er gaan nu reeds stem men op voor den eisch om alle Russische troepen van daar terug te trekken eer de on derhandelingen aanvangen. Wat den eisch tot schadeloosstelling van 3 milliard roebel betreft, daarmede zal wel bedoeld zijn de rentebetaling van de door de Volkscommissarissen geannuleerde schul den. Naar verluidt zouden de centralen daar aan wilien vasthouden en zouden ook de neutralen, dus ook Nederland, daarin wor den betrokken. Als dit waarheid blijkt, zou den zij daarmede den dank oogsten van de bezitters van Russische fondsen. Maar men verheuge zich niet met een doode musch, als het in het Oosten tot nieuwe onderhandelin gen komt, is de vrede nog niet direct geslo ten! Allereerst krijgen we de onderhandelingen met Roemenië, die Maandag zullen begin nen en waarvoor von Kühlmann morgen Berlijn gaat verlaten. De verwachtingen om trent een goeden uitslag daarvan zijn niet gestegen door het officieuse Oostenrijksche bericht, dat Roemenië nog niet rijp zou zijn voor den vrede, De centralen zouden, naar reeds gemeld werd, willen aandringen op economische voordeelen in Roemenië (voora inzake de petroleumbronnen). Zou men nu vreezen, dat die wenschen niet zullen wor den ingewilligd, of stelt Roemenië eischen van verovering in Zevenburgen of Bessara- bië, die niet met de plannen der middenmo- gendheden strooken of in strijd rijn met de belangen van Oekraine, waarmede deze pas den broodvrede hebben gesloten? Wij zullen het wel spoedig weten. Na een tijd van rust daartoe deels ge dwongen door den weerstoestand heeft Dinsdag hef Engelsche leger in Palestirïa onder generaal Allenby het offensief tegen de Turken hervat in de richting van Jericho Het schijnt, dat de Turken tot dusver weinig succesvol tegenstand bieden, want het Enge ache bericht van gisteren deelde mede, dat VARIA DRAADLOOS STATION OP CURASAO Amerikaansche bladen melden, dat te Wil lemstad op Curasao op 14 Januari het draad- looze station voor het eerst in werking is ge treden, zoodat de aldaar verschijnende bla den draadlooze berichten uit de Vereenigde Staten en uit andere landen hebben kunnen brengen. KORTE BERICHTEN, Fransche bladen hebben bericht ontvangen dat de koning van Roemenië af stand heeft gedaan. Te Bazel is bericht ontvangen dat Ke renski te Kristiania is aangekomen. De Amerikaansche troepen in Frankrijk lebben thans het gedeelte van het front tus- schen Maas en Moezel betrokken. In het Engelsche Lagerhuis werd me degedeeld dat de zomertijd den 24 Maart zal beginnen en den 29en September zal ein digen. De koning van Engeland heeft aan generaal Letnan het grootkruis van de orde van St. Michael en St. Jhris geschonken. - De socialistische conferentie uit de ge allieerde landen is gisteren te Londen be gonnen. Zij zal met gesloten deuren vergade ren, maar men verwacht dat onmiddellijk na afloop een belangrijke mededeeling gedaan zal worden. - De Amerikaansche gezant Francis heeft aan de leden der Finsclie revolutionaire regeering hulp beloofd en gezegd, dat Ame rika Finland spoedig van kolen zal v- or- zien. - De Zweedsche bladen1 blijven melding maken van bloedige tooneelen in Finland. Volgens Aftenbladet duren de moordpartijen der roode garde in li eising fors voort. Tal van bekende personen zijn terecht gesteld. Naar „Die Christische Welt5' bericht bedraagt de totaal-schade, door de Oost-Prui sische kerkgemeenten bij de invallen der Rus sen aan hare eigendommen geleden, 2,7 mil- lioen gulden. Het door de Russen bezette geb'ed in Oostenrijk is nu geheel vrijgekomen, door de gesloten overeenkomst met de Oekraine. De oude grens is hersteld. MAXIMUMPRIJZEN VAN POOT AARDAPPELEN. De Rijkscommissie van Toezicht op de Aardappelvereeniging maakt bekend, aat de maximumprijzen voor pootaardappelen khans als volgt zijn vost gesteld: A. Kleipoters Maximum gewicht 60 gram, minimum ge wicht 25 gram, gemiddeld gewicht 40 gr 11.50 van te velde goedgekeurde gewassen, ook op afstamming; 10 van niet goedge keurde. Max. gew. 70 gr., min. gew. 20 gr., gem gew. 45 gr., resp. 10.50 en 9. Van afwijkende groote 9,50 en 8,50. B. Poters van zand- en veengrond. Maximum gewicht 70 gram, minimum ge wicht 20 gram, gemiddeld gewicht 50 gram. 10.50 van te velde goedgekeurde gewassen ook op afstamming; ƒ9.-— van niet goedge keurde. Van afwijkende groote 10.en 8- Poters van zeer vroege zomeraardappelen die niet voor winteropslag geschikt zijn 12.50. Deze prijzen gelden per 100 K.G. af plaats van af lading, inclusief embalage. Tevens deelt zij mede, dat zij gaarne bericht zal ont vangen van personen, die niet in'staat zijn pootaardappelen tegen den vastgestelden prijs te betrekken. Mochten1 pootaardappelen boven deze prijzen worden aangeboden, zoo zal zij gaarne de namen der handelaren o landbouwers vernemen, die zich hieraan schuldig maken. Zij zal hen, die van een handelaar geen N AAR ZEEBRUGGE OPGEBRACHT. Ia de vorige week werd de motorbotter R. O. 38 Twee Gebroede- s van de firma D. van Klaveren te Rotterdam op zee agehouden en naar Zeebrugge opgebracht, doch zeer spoedig weer vrijgelaten. Nadat het schip de visscherij verder had voortgezet, kwam het dezer dagen te IJmui- den binnen, waar de berichtgever der Haag- sche NL Ct. een onderhoud met eenige der op varenden had en de volgende bijzonderheden vernam. "De aanhouding geschiedde op een zeer bui tengewone wijze, namelijk niet door een ma rineschip, doch door een paar watervlieg tuigen. De botter, waarop schipper H. W. Bruin het bevel voerde, was een stalen vaartuig van een zeer modern type en was van den Water weg uitgevaren ter visscherij op de kust. Ver- moedelijk was het door den mist verder van. den wal geraakt dan1 voor de veiligheid ge- wenscht kon worden geacht. Het vaartuig be vond zich op 25 mijlen Noordwest van Sche- veningen, dus in het door Duitschland als onveilig verklaarde gebied, toen eensklaps twee watervliegtuigen naderden en boven het schip zweefden: Deze bleken van Duitsche na tionaliteit te zijn. Op de vraag aan den schip per, vanwaar hij kwam, waarheen hij ging en wat hij daar deed, antwoordde deze na tuurlijk dat hij uitsluitend de visscherij uit oefende om daarna naar Nederland terug te keeren. Omdat het onderzoek op die ver afgelegen plaats ïket grondig kon geschieden moest het schip naar Zeebrugge worden opgebracht. De vliegtuigen zoudci derwaarts den weg wijzen. Bij het neerstrijken op het water geraakte de schroef, van het eene vliegtuig in het onge- reede, zoodat dit een paar lijnen op de Twee Gebroeders liet vastmaken om zich op die wijze te laten sleepen. De reis werd zoo aan gevangen, zeer vertraagd en duurde derhalve geruimen tijd. Eenmaal brak de sleeptros aan de zijde van den officier, die tot aan den hals in zijn gondel werd ondergedompeld, wegens iet rukken van het vliegtuig. Inmiddels was een per draadloos telegra fie uit Zeebrugge gewaarschuwde torpedo boot tegemoet gekomen, die zoowel den botter als het vliegtuig door het op de Belgische rust uitgelegde mijnenveld heenbracht. In -Zeebrugge aangekomen werd schipper Bruin met een automobiel afgehaald om naar den commandant te worden gebracht tot het in stellen van een onderzoek. Van Zeebrugge ging de tocht verder naar Brugge, waar een nog hooger geplaatste officier de medege brachte scheepspapieren nakeek en in orde bevond. De schipper verzekerde nogmaals dat hij door omstandigheden buiten zijn wii in het versperde gebied was geraakt én geen andere bedoeling had' dan de visscherij uit te oefenen. Bliikbaar werd met deze verklaring genoe gen genomen, want de schipper kreeg aan zegging, dat hij met zijn vaartuig weer kon vertrekken. Over de behandeling in Zeebrugge waren de visschera best te spreken. Men had zelfs nog proviand, zooals spek, koffie en thee, aan boord gekregen. Tegenover deze goede behandeling In Zee- hrugie werd geklaagd over die van de zijde onzer eigen marine. lp stormweer had h;t vaartuig ruim twee uur bh de stoomloodsboot van den onderzoe- kingstflenst (de dezer dagen door een mijn- ontploffcug verongelukte no, 14 nu eten wachten, alvorens de Schelde te mogen invü ren, hetgeen nog geschiedde met de beman ning brnctlendeks. Bij het binnenkomen in Zeaprugge had men zelfs nog op het dek ra gen staan. de Unie sedert 16 Februari is onderworpen aan een stelsel van consenten („licenses"). Het is de bedoeling van den president j zoodoende een algemeene controle uit te oefenen en te bezuinigen op de tonaenmaat. GEEN DALING ÖER SIGARENPRIJZEN, Naai aanleiding van. een bericht van het Co.flr.~Bu' au, dat een daling van de prijzen j der sigaren te verwachten is, schrijft men van welingelichte zijde aan de Tel., dat nu er eindelijk door de sigarenwinkeliers toe gejuichte maatregelen worden genomen te gen den kettinghandel, men daaraan gevol gen toeschrijft, in strijd met elke gezonde re- deneering. Dat de sigarenfabrikanten, onder den invloed van de genomen maatregelen te gen deü kettinghandel de prijsopdrijving eenigszins zullen tempeen, ligt voor de hand, doch dit zai geschieden uit de overwe ging, dat de kettinghandelaars, zittende met groote voorraden sigaren, deze, uit vrees voor inbeslagneming, op de markt zullen werpen. Dat echter de prijzen der sigaren zullen dalen, is vooreerst niet aan te nemen, omdat de maatregelen tegen den kettinghan del te iaat komen, om de bekrompen tabaks voorraden grooter te maken, en welker aan vulling nog volstrekt niet te voorzien is. Men bereikt dus met dergelijke berichten slechts dit, dat men bij het publiek eene ver keerde meening opwekt en den sigarenwin keliers schade berokkent, daar de verbruikers meenende, dat de sigarenprijzen spoedig zullen dalen, zich van aankoopen zullen onthouden. DE ARRESTATIE VAN J. WERKHOVEN Reuter meldt nader uit Nieuw-York om trent de arrestatie van den onderhofmeester van de Nieuw-Amsterdam, dat hij aan de politie heeft bekend dat sinds den oorlog groote winsten zijn gemaakt door obligaties en coupons uit Nederland te verbergen. Hij ontkende in gemeenschap te staan met de j Duitschers. Toen hij werd gearresteerd le-1 verde hij voor een waarde van 7000 dollars aan coupons uit, die op de laatste reis van iet stoomschip waren meegenomen. ONDERHANDELINGEN MET AMERIKA EN DUITSCHLAND. De Rotterdamsche correspondent van het Hbl. verneemt met zekerheid dat de onder handelingen met Amerika omtrent den af stand van tonnemaat, en onze eigen levens middelenvoorziening, thans definitief tot een goed einde zijn gebracht. Ons land za als gevolg daarvan geen graan, doch meel ontVangen in voldoende hoeveelheden Tegelijkertijd is een aanvullende overeen komst met Duitschland gesloten, waarbij aan ons over deze maand een extra hoe veelheid van 25.000 ton steenkolen zullen worden geleverd tegen beschikbaarstelling van een even groote hoeveelheid Rijnscheep ruimte voor de vaart van Ruhrort naar den Boven-Rijn. De betrokken reeders ont vangen daarvoor een zeer bevredigende vracht. DE IN- EN UITVOER IN DE'V. S. Onze gezant te Washington sein|„ d^t blijkens een proclamatie van den president der Vereenigde Staten alle in- en uitvoer uit BINNENLAND. DE VARKENSVLEESCHVOOR- ZIENING. De Vereeniging van varkensfokkers en mesters in Nederland, gevestigd te Rotter dam, heeft een adres gericht tot de Tweede Kamer, waarin rij er op jvijst, dat de fokkers en mesters van varkens, hoe gaarne zij ook )ereid zijn de productie zoo hoog mogelijk op te voeren, niet in staat zijn dit te doen, aan gezien de gestelde maximumprijzen ver bene den den productieprijs liggen, zoodat zij ge dwongen worden dit bedrijf stop te zetten. Van onzen kant zegt spr. ,ls daarop vers VRisae malen gewezen op confer^iltles, die «°t den voorzitter/ der Vleeschvereeni- ging gehad, waarbij wii hem met over- egging van verscnillende bearijfsiekeningen .i aangetoond, dat groote verliezen reeds, jet .'.rende de laatste paar jaar worden gele ien en dat het op deze wijze met de varkens vleeschvoorziening moet spaak loopen. We nemen hierbij de vrijheid er op te wijzen, dat genoemde voorzitter als adviseur van den mi- iii.-Mt i t ri' i-i 1 j drek aan ia iomii en ansoiuut met vooi zijn t l> éken-t is. Ho» anders ia het te verklaren, dat deze heer, toen we hem op den zeer hachelijken tbestand van het bedrijf der varkensfokkers en -mesters we zen, ten antwoord gaf: „Als de varkens op zijn, vreten we de koeien op en zijn die op, dan beginnen we aan de honden en de kat ten." De varkensmestera zouden het ten zeerste op prijs stellen verklaard spr. -- indien een commissie werd benoemd, waarin prac- tische menschen zitting hebben, teneinde vast te stellen voor welken prijs een vat ken kan ge mest worden tot een slachtgewicht van 50 K.G. (tamaBgid aluawa. EEN MILITAIRE VAQEBON DENTROEP Onder dit opschrift schrijft men aan de Tel.: Op 3 December 1917 werden op last yan den burgemeester var 1 lel,voort drie man schappen ingekwartierd bij het raadslid, den heer W. van lend. Hij deed stapppen om te verkrijgen, dat hem vergund zou worden de manschappen uit te besteden. Op 4 Februari 1918 werd hem door den burgemeester krachtens raadsbesluit schriftelijk vergun ning tot uitbesteding gegeven. Op 5 Februari 1.1. besteedde van Iersel zijn manschappen uit bij zekeren van Haren en liet het nachtleger naar het nieuwe kwar tier overbrengen. Aan den burgemeester vroeg de heer van Iersel of hij nog meer te doen had, waarop ontkennend geantwoord werd. Den militairen was deze uitbesteding niet naar den zin, zooals uit het volgende zal blijken. Op 5 Februari, tegen 2 uur, vervoegde zich een wachtmeester bij den heer van Ier sel, wien hij vroeg of het kwartier gewei gerd werd. De heer van Iersel antwoordde: „Ik heb de manschappen uitbesteed." Het bovenvermelde raadsbesluit was reeds op 4 Februari door den burgemeester op het escadronbureel medegedeeld. Het nachtleger was inmiddels door de militai ren weer op de binnenplaats van van Iersel gebracht, die het weder naar het nieuwe Op last van Z. Ex. den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, worden houders van vee in deze gemeente verzocht, schrifte- lijke opgave op grond van artikel 9 eerste lid Distributiewei te verstrekken van het aantal 'runderen ouder dan 12 maanden, dat door hen voor eigen rekening of voor rekening van derden gehouden wordt. Deze opgaven moe ten uiterlijk ZATERDAGMOROEN voor 10* uur in 't bezit zijn gesteld van den Directeur van het Gemeente Slachthuis alhier. De Directeur van het Distributie- i bedrijf, D. SCHENK. Alkmaar, 21 Februari 1918.-> De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR maakt aan be langhebbenden! bekend, dat een regeling be treffende surrogaten is opgenomen in de Staatscourant dd. 19 Februari No. 42. Alkmaar, 21 Februari 1918. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. kwartier liet transporteeren, vanwaar het opnieuw naar van Iersel's woning werd be zorgd. Omstreeks zes uur 's namiddags kwam de huzarenluitenant van Heerd, die beweer de niets van de uitbesteding te weten. Hij nam copie van het raadsbesluit en verwij derde zich met de woorden: „Van Iersel, hét is zonde van uw mooie deur, doch ze zal er vanavond wel uitgaan." De heer van Iersel vroeg toen of rijn deur zou worden ingetrapt, waarop de luitenant repliceerde: „Dat weet ik nog niet." Op het zelfde óogenblik werd tegen de achterdeur gebonst. Van Iersel maakte den' luitenant daarop attent, maar deze verliet de woning van van Iersel, zeggende: „Ik ga."* Onmiddellijk daarop ving een bombarde ment met klinkers aan tégen het huis. Van zes uur tot ti«n uur duurde deze aanval. Ruiten werden ingegooid, 161 dakpannen vertyijzeld en een schade van ongeveer 700 gulden aan het huis toegebracht. De brigadier van de riiksveldwacht uit het naburige Esch en de veldwachter van Hei- voort deden hun test de aanvallers, een zes tigtal militairen van het aldaar in kwartier liggend escadron, tegen te houden. Kader leden stonden op eenigen afstand, maar gre pen niet in. De burgemeester, hulpofficier van justitie, om bijstand gevraagd, liet zeg gen, dat hij niet thuis was; van het esca- dronsburèel en de politiewacht respectieve lijk ongeveer 10 en 40 meter van net huis gelegen, twain geen hulp. E>e officieren, waaronder ritmeester van Bleijenhurg en de luitenant van Heerd, za ten m het café van Laarhoven, ongeveer 150 meter van de woning van van Iersel. De veldwachters hebben den ritmeester om assis tentie gevraagd: deze weigerde in te grijpen en voegde den rijksveldwachter toe: „Leeliir ke dronken veldwachter, ik heb niets met je te maken." i Eerst tegen half tien begaf de ritmeester zich. naar de plaats van het bombardement, waar eveneens de loco-burgemeester Van Dongen was gearriveerd, tusschen ingetrapt. De „mooie" deur van van Iersel was in laste dezen door de gemaakte bres het huis lasste dezen door de gemaakte bres het huis binnen te treden en zich daar ter ruste te be geven. Daarna gaf hij denzelfden last aan een anderen huzaar. Beide manschappen be traden van Iersel's woning In tegenwoor digheid van den loco-burgemeester protes teerde van Iersel tegen dat binnendringen en vroeg den loco-burgemeester of zulks met zijne toesteniming' geschiedde. Deze ant woordde aan niemand verlof tot binnentre den, te hebben gegegen. Daarop sloot Van Iersel, voor zoovej mogelijk, oc gehavende deur. Dadelijk daarna were) ze weer open- Seduwd en no. 3 trad biunett op last van en ritmeester en onder protest van den eigenaar Aan no. 3 stelde de ritmeester dt vraag. „Wat Heb jte doen als iemand auu je karabijn komt?" AntwoordHem de her senen inslaan, ritmeester!" De ritmeester merkte op: „Dat is toch wel wat erg," Een der aanwezige huzaren voegde den zoon van van Iersel toe: „Als we jou, man neke, eens alleen hebben, zullen we je wel klaar spelen," welke bedreiging de ritmees ter- onderstreepte met: „Goed gesproken!" De Tel. voegt hieraan toe: Wij merken op, dat alleen1 hij, die het mi litair gezag uitoefent, zonder meer eene wo ning mag binnentreden. De ritmeester oefent te Heivoort geenmilitair gezag uit, maar alleen de gen.-majoor commandant der vier de divisie die, krachtens de instructies van den commandant van het veldleger, aan niemand die macht mag delegeeren. Welke autoriteiten kunnen een rustig en respectabel burger beschermen tegen een dergelijke behandeling door militairen in massa gepleegd? EEN LEERSTOEL IN NEDERLANDSCH AAN DE UNIVERSITEIT TE LONDEN De „Morning Post" meldt, dat te Londen een comité is gevormd tot bevordering van de Nederlandsche studie aan de universiteit aldaar. Het heeft ten doel de spoedige op richting van een leerstoel voor Nederland- ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1