DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE Ö()1ÏLÖ(L Ne. 50 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 luniineiUsprlls lil tomltbitillil3 nauden 11.65, tl. p. post 11.90. Dnfiaiunii 5 ct. MmtuMs 15 ct. p. tegel lieoteie letters paar plaatsraliete. Br. tr. tl.». Boek- en itadetaekkerli Hems. Cesier J Zn. Veerde» C 9. Iel. I DONDERDAG. 28 FEBRUARI. Centrale Keuken. (iemeenteiijke Arbeidsbeurs. De rede van den Duitschen rijkskanselier word* in de buitenlandsche bladen natuur- lijk druk besproken, op welke wijze kan men allicht begrijpen. De Engelsche kranten maken een vergelij king tusschen de woorden van von Hertling en het ultimatum aan Rusland en meenen, dat men niet moet letten op de woorden, maar op de daden. Zij noemen de rede wel wat meer verzoenend, maar lang niet duide lijk genoeg, voornamelijk ten opzichte van België, en komen op voor voortzetting van den oorlog tot Duitschland tot andere ge dachten komt. Dat kan nog lang duren, maar 'sa\3N Apea 3p TjSsa 'ppg IE ipo} IJUIOJ[ J3 en voor de groeiende democratische kracht zullen de hinderpalen wegvallen. Nationalistische Fransche bladen ken schetsen von Hertling'e redevoering als schandelijke huichelarij. De socialistische oud-minister Sembat wijst in l'Heure er op, dat Wilson niet tevergeefs heeft gespro ken, en is overtuigd, dat wij voorwaarts gaan naar een billijken vrede. Schijnen de woorden van den kanselier, vergeleken met de daden der Duitschers, op recht? Kunnen onoprechte woorden den vre de verhaasten? Aldus vraagt de Temps. De Amerikaansche bladen achten den toe stand door von Hertling's rede niet veran derd. De Herald vergelijkt den kanselier bij een man, die bij het spel in het nauw zit en ingespannen wacht op de kans om het ongel dig te verklaren. De World acht bevestigd Wilson's oordeel, dat het woord der huidige regeerders in Duitschland niet als waarborg kan gelden, tenzij gesteund door een blijk van wil en bedoeling van het Duitsche volk zelf. Van de Duitsche bladen constateert de Vorwarts toenadering met Wilson, maar zij is toch vrij critisch. Zij meent b.v. dat de en tente met verwijzing naar Rusland evengoed Duitschland van veroveringszucht kan be schuldigen als von Hertling het haar deed. Bovengenoemde uitlatingen toonen wel, dat men in de landen der entente voorshands nog niet te vinden is voor een vredesonder handeling met Duitschland, al vallen dan ook Roemeië en Rusland af Over den met deze landen te sluiten vrede zei Balfour gis teren in het, Lagerhuis, dat over het lot van Roemenië, Armenië en het bezette gebied van Rusland, ondanks welk afgedwongen vre desverdrag ook, op de algemeene vredescon ferentie zal worden beslist. Dus: Duitsch land kan nu wel eischen en zijn zin krijgen, maar later zal de entente er nader over spre ken. Inmiddels gaan de versdb.illende oorlog voerende landen voort met het nemen1 van maatregelen voof> den verderen krijg, vooral in Amerika is het op dit gebied druk. In Vlaanderen heerscht groote beweging onder de Duitsche troepen, verschillende dorpen zijn op last der militaire autoriteiten door de burgers ontruimd, nieuwe spoorlijnen en allerlei versterkingen worden aangelegd. Al les voor een te verwachten offensief? In de lucht, op en onder water, in de loopgraven en in de bergen, overal wordt het vemielings- en vernietigingswerk voort gezet, zonder dat men van een aanval van beteekenis kan spreken. Het in den grond ge boorde Engelsche hospitaalschip „Glenart Castle" had gelukkig geen zieken aan boord, het was op weg naar Frankrijk. Toch vreest men dat er nog een tweehonderd slachtof fers zijn. In het Duitsche hoofdkwartier heeft prins Max van Baden een onderhoud gehad met toonaangevende persoonlijkheden. Wat er besproken is, zal voorloopig nog wel ge heim blijven. KORTE BERICHTEN. Fransche bladen melden, dat Weng- tsjeng, de Chineesche minister-president, is afgetreden. Het Italiaansch-Z witsersche grensver keer is Dinsdag hervat. De Fransche minister van financien heeft Maandag in de begrotingscommissie va nde Kamer een en ander over Frankrijk s voorschotten aan de bondgenooten meege deeld. Hij' zei nog, dat de regeering van zins is, in Maart de Russische coupons van in Frankrijk wonende houders uit te betalen. De eigenaren van de onlangs getor- pilleerde Marcasppio ontvingen bericht, dat ook hun s.s. Nagieri tot zinken is gebracht. De bemanning landde te Hierro. Het rijks-munitie-departement in Ca nada heeft contracten afgesloten voor houten en stalen schepen, ter waarde van 161 milli- oen gulden welke op Canadeesche werven moeten worden gebouwd. De Duitsche pers ontleent via Geneve aan L'Oeuvre, dat Cailluux ziek is en dat zich sporen van vergiftiging hebben getoond. Op Bozen (Oostenrijk) zijn door Itah* aansche vliegers bommen geworpen. Een ge bouw, waarin krijgsgevangenen waren onder gebracht werd getroffen. Acht krijgsgevan genen werden gedood en 20 gewond. Volgens Duttsche bladen zijn te Si. Pe tersburg en Moskou meer dan een half mil lioen werkloozen. Het Britsche hospitaalschip Glenart Castle is Dinsdag in het Bristalkanaal ge- torpilleerd. Er waren geen patiënten aan boord. Tijdens wedrennen is te Honkong een Chineesche tribune, met 1000 toeschouwers ingestort. Honderd vrouwen en kinderen wer den verpletterd en doordat brand ontstond kwamen nog honderden om. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. In de avondvergadering, van Dinsdag werd voortgegaan met de Indische begroo- ^De heer Scheurer hield een uitvoerig betoog over den post voor afd. tropische hy giëne bij het Koloniaal Instituut te Amster dam. De officieren van gezondheid moesten een vrije keuze hebben tusschen Leiden en Amstetdam. De minister moest niet zoo krampachtig vasthouden aan Amsterdam, daardoor benadeelt de regeering de Univer siteit te Leiden. Het standpunt der regeering is eenzijdig en onbillijk en spreker stelde een motie voor om de vrije keuze open te stellen. Besloten werd de motie heden in stem ming te brengen. In de zitting van gisteren werd- het debat over de levensmiddelenvoorziening voortge- zet. De heer Van Beresteyn zette zijn Woensdag afgebroken rede voort. Hij be toogde, dat de gegevens waarover de minis ter beschikt onvoldoende zijna ls het er op aankomt bedrijven te regelen en den finan- cieelen kant- der kwestie te beoordeelen. Ambtenaren van den minister zijn aan kaüt gezet en vervangen door allerlei'particuliere lichamen zonder bepaald omschreven be voegdheden, en waarin Kamerleden een min of meer ambtelijke positie bekleeden. De Commissie van Bijstand heeft den minister in vele gevallen geheel ter zijde gesteld. De leden loopen met het stempel van den minis ter in den zak en raadplegen den minister niet meer dan zij zelf willen, de ll1/» na boen Duitsche kredietpapier had de Ex- portcentrale moeten leggen op den export. Het is echter voor 51/» millioen gelegd op de steenkolen en voor 2 millioen op ijzer, wel ke importartikèlen zijn. De N. U. M. stelt voorwaarden voor-het verleenen van consenten, dat strijdig is met de wet, die dat opdraagt aan den minister. De heer v. Beresteijn klaagde voorts over willekeurige en onbillijke handelingen van sommige distributieorganen van de re geering, zooals de toewijzingscommissie voor veevoeder en de N. V. Bieta. Een ge deelte der plattelandsbevolking is uitgeput. Men .wil niet langer geringeloord worden door ondeskundigen en onbevoegden. Spr. verweet voorts de regeering dat niet alle maatregelen zijn getroffen om de aanwezige voedselvoorziening zoolang mogelijk te doen I streken Hij, waarschuwde den minister tegen in beslagneming van vee bij de boeren als een midel ter voorziening in de moeilijkheden met het vleesch. Er zijn bijna geen vette koeien en een té ruw ingrijpen zotüiden vee stapel aanmerkelijk kunnen doen verminde ren. De maximumprijs voor vet vee moet zoodanig worden vastgesteld, dat aan de veehouders een behoorlijken winst wordt ge waarborgd. Ook moet de melkproductieprijs worden verhoogd. De maatregelen van den minister komen Hij 'verweet den minister het afschuiven van tie geldelijke las- distributie te betrekken. ten op andere diensten, zooals op de inten dance en gemeente. Dit is een dure admini stratie. Spr. drong aan op maatregelen ter bevor dering van productie en centralisatie ook van den import, een betere regeling van taxa ties en inbeslagneming, een geldelijk beheer volgens de bedrijfs-aaministratie, het ter hand nemen van het beheer der levensmidde lenvoorziening. De minister zelf moet meer contact zoeken tusschen het departement van landbouw met andere departementen. Spr. waarschuwde tegen inkrimping van de dis tributie en prijsverhooging van de distribu tie-artikelen. Hij achtte evenwel een web standsgrens gewenscht. De heer DeWijckerslooth wenschte de distributie op den tegenwoordigen voet te zien gehandhaafd. Een welstandesgrens stellen is ongewenscht en practisch onuit voerbaar in de groote gemeenten. Bezuini ging op de administratie achtte hij mogelijk. De zeer vele commissies van advies konden veilig verdwijnen en elk vervangen worden door één persoon. De heer B o g a a r d t betoogde dat de minister te veel zeilt op het kompas van de commissie van bijstand. Spr. klaagde over samenstelling van het brood en diende een motie in, waarin wordt uitgesproken de noodzakelijkheid van beschikbaarstelling van havervlokken voor suikerzieken. De heer C o 1 ij n betoogde, dat de minis ter met de voorziening van graan van eigen bodem op den verkeerden weg is. De eenige weg ter verbetering is het betalen van een zeer ïoonenden prijs voor broodkoren. Spr. drong aan op een ruimer aandeel van kunst mest voor zandgrond dan voor heidegrond, op hooger prijs voor aardappelen, op ver hooging van bijslag voor melk, op juiste schatting bij de invordering van granen en peulvruchten, op spoediger betaling van het ingevorderde, op het beschikbaar laten van producten voor eigen gebruik. Men aan vaard het distributiestelsel alleen noodge dwongen, men klaagt over de groote centra lisatie ten aanzien van de aardappelendistri butie en over de eigenaardige pulpregeling, waardoor pulp uit de fabriek te Houtrijk en Polanen naar Friesland gaat en de boeren uit de buurt van die fabriek pulp krijgen uit Sas van Gent. De te lage vleeschpfijs zal tot gevolg hebben, dat weldra geen enkele boer vee meer mest. v Ten 5 uur 45 werden de beraadslagingen verdaagd tot heden half een. ONTDUIKING DIENSTPLICHT. De heer van Beresteijn heeft gisteren in de Tweede Kamer een geval medegedeeld van een Zeeuwschen burgemeester, die ten behoe ve van zijn zoon den militairen dienstplicht had ontdoken. Het betrof den vader van den onlangs tot graancommissaris voor Zeeland benoemden, 28-jarigen heer Collot d'Exury. Deze viel verleden jaar in den landstorm- plicht, doch 'zijn vader, de burgemeester, be noemde hem tot directeur van een kleine stoomtrammaatschappij en beslistte toen dat zijn zoon, op grond van de wet, wegens spoor wegdiensten niet kon worden gemist. De heer Van Beresteyn deelde mede, dat hij den minister van Oorlog van de zaak op de hoogte heeft gebracht. Het jongemensch zal nu worden opgevorderd voor den militairen dienst. De mededeeling van den afgevaardigde van Winschoten veroorzaakte veel beweging in de Kamer. Gemengd nieuw*. LANDBOUWERS IN DE TWEEDE^ KAMER. Te Groningen is op een vergadering van afgevaardigden van landbouwvereenig'ngen in beginsel besloten tot de oprichting van een bond. welke zich ten doel stelt, den invloed der landbouwers in de drie Noordelijke pro vinciën bij deverkiezingen voor de Tweede Kamer zooveel mogelijk te bevorderen kenbaar was geworden. Hij gaf eerst een val- schen naam op, maar toen eenige recher cheurs volhielden dat hij wel degelijk de man was, dien men zocht, bekende hij inderdaad Wilhelm Smit te zijn. De houdster van het logement verklaarde niet geweten te hebben wien zij herbergde, ■hoewel in de omgevmg beweerd werd dat S. familie van haar is en zij hem zeer goed kende. I Smit was bij zijn arrestatie in het bezit van valsche papieren, zoodat wordt vermoed dat hijh et plan had zidt onder denzelfden val- schen naam, die hij ook aan de politie had opgegeven, zich op een of ander vaartuig te doen aanmonsteren, waartoe zijn betrekking van kok hem wel de gelegenheid gaf. DE VLEESCH-CRISIS. De r.-k. Vleeschhouwersvereeniging St. An- tonius te 's-Gravenhage heeft in een buiten gewone algemeene vergadering het besluit van het bestuur inzake het stopzetten van den verkoop van rundvleesch niet_ algemeene stemmen goedgekeurd. Met op één na alge meene stemmen werd besloten tot algeheele sluiting der zaken. De uitvoering van dit besluit werd echter afhankelijk gesteld van de medewerking der zusterorganisaties. De z.g. „volkszaken" bleken reeds een dergelijk besluit genomen te hebben. Algeheele sluiting werd algemeen noodza kelijk geacht om de buitensporige prijsstij ging van de niet ondfer maximumprijs staan de vleeschsoorten (kalfs- en schapenvleesch) tegen te gaan. PLATTELANDERSBOND. In een vergadering va nden Plattelanders- bond, tie Rotterdam, is een partijprogram op gesteld. Ten eerste, wordt geëischt, dat geen klassebevoo.rrechting geschiede, maar de landbouwer op hooger peil worde gebracht. Wat de economische toestand betreft: dat de uitvoer van land- en tuinbouwproducten worde bevorderd en dat krachtige maatrege len zullen worden genomen tot verbetering van den veestapel en zijn productie. Verder werd aangedrongen op régeling van den rechtstoestand der landarbeiders (in- validiteits- en ouderdoinsrechten). De prijs der uit te voeren land- en tuinbouwproducten moet ten volle komen aan den producent. Ook moet beter worden voorzien in het land en tuinbouwonderwijs. De voorzitter merkte op, dat het de bedoeling is In elk kieskring 2 groslijsten in te dienen, één voor vrijzinnige en één voor de rechtsche candidaten. De OROEMTENSOEP, Maandag :e verstrekken, zal weer als voor- ïeen wet Rijst worden klaarge- maakti Er wordt GEEN BON voor ngevorderd A. OSKAM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat de gemeentelijke arbeidsbeurs, ge vestigd in de z.g. BESOGNEKAMER van het Stadhuis, zal geopend zijn eiken werkdag des morgens van 10 tot 12 uur en boven dien des MAANDAGSAVONDS van 7 tot 8 uur. Alkmaar, 28 Februari. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. in tal van gevallen te laat. Zijne houding wankelt voorts te veel onder den invloed van allerlei uiteenloopende adviezen en laat te veel mondeling regeeren. Spr. beschuldig- ded en burgemeester van Overzande baron Collot d'Escury, een der voornaamste advi seurs van den minister, van corruptie in dien zin dat de burgemeester zijn zoon aan den landstormplicht onttrok door een benoe ming tot waarnemend directeur van het trammetje Hulst—Walsorden 1 Daarna heeft de minister dien zoon benoemd tot graan commissaris in Zeeland op 6000. Over de zaak-de Jong wilde spr. geen oor deel uitspreken, de lezing der stukken had evenwel om de weinig krachtige houding van den minister. Spr. vroeg openbaarma king van wat op de zaak betrekking heeft. Ook het buitenlandsch beleid, als alles bij dezen minister, is onvast. Wat de voorberei ding en de leiding van de financieele zijde der yank betreft, maakte de minister den in druk van een eminent zakenman die niet op geld ziet en niet narekent wat een of andere maatregel kost. Z.Exc. .laat fabrikanten en handelaars onnoodig groote winsten maken en onthoudt de noodige gegevens voor de berekening van de financieele lasten. Zoo was niet bekend dat behalve uit be lastingen en winsten van de N. U. M., ook inkomsten werden gevormd uit de winst op artikelen. Spr. vroeg waaraan de minister het recht ontleende om het veevoeder in de VEE OPOEVORDERD. Maandagmiddag trachtte de le-luit.-kwar- tiermeester Quack, uit Den Haag, in de ge meente Overschie rundvee te koopen voor de militairen in Den Haag, tegen 1.25 per K.G. of bij cerste-klas-vee iets meer. Toen de boeren weigerden, tegen dien prijs te verkoo- pen, werden 81 koeien gevorderd. In de gemeente Kethel zijn voor de mili taire étappe-slachterijen 160 stuks vee ge- rpquireerd. MOORDENAAR GEVAT. Den 15 Dec. 1.1. werd in de Spaardanmmer- straat te Amsterdam zekere Feitje de Haan met messteken vermoord door den. kok Wil helm Smit, van wien sedert geen spoor meer werd ontdekt, zoodat reeds was aangenomen dat hij' zich hati verdronken. Den commissaris van politie kwam 't ech ter vreemd voor dat ook niets omtrent het lijk werd ontdekt en hij zette daarom de naspo- ringen voort met het gevolg dat Smits ver- 'blijfplaats werd gevonden en hij gistermorgen in het logement „De Stad Hamburg," op den Zeedijk, is gearresteerd. Na alle toegangen' afgezet te hebben werd een inval in het logement gedaan, waarbij en men den gezochte in de voorkamer, op een kermisbed vond. Smit had zijn haar, dat hij gewoon was da*. nogal lang te dragen, geheel laten knippen en zijn baard laten staan, zoodat hij haast on POLDERVER'KIEZINO. Biji de op 25 Febr. j.l. gehouden verkiezing voor een lid van het Dagelijksch Bestuur van den Huiswaarder- en Oosterweezenpolder is gekozen de heer C. Berkhouwer alhier. UJ.I EGMONÜ-B1NNLN. Gistermorgen om 9 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig mei kennis geving de heer J.'Noort. De uotillen der vorige vergadering wer den: na een kleine bemerking van den wet houder Groen goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Dankbetuiging der onderwijzers vooi de verleende salarisverhooging. b. Goedkeuring van Ucü. Staten van het kohier dagschool en idem herhaimgsontier- wijs. c. Idem aanvaarding perceel grond van den heer Gülener. d. Schrijven van den Bond van Gemeen te- Ambtenaren. e. Kort verslag over den woningtoestand in deze gemeente. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voorgesteld werd bij de volgende verkie zingen, waarbij de gemeenite in 2 sieindistric- ten wordt verdeeld, de zetels zullen zijn in het raadhuis en in de onderwijzerswoning te Egmond-B innen. Aangenomen werd, dat zitting zullen ne men in stemüistiict 1: als voorzitter de bur gemeestex, als lenen de iieeren J. de Wit, J. Zonneveld cn C. Groot, ais plaatsvervan gende leden de heeren: J. Kraakman, A. Den ker en O. Akkerman; cu ui stemüureau li: als voorzitter de lieer P. Groen, ais leden de heeren J. Noort, J. Apeldoorn eu W. Apel doorn; als plaatsvervangende leden de nee- ren: J. Verheggen, B. Apeldoorn eu Beukers. Verder werd door B. en W. voorgesteld het presentiegeld der raadsleden te brengen van 1,— op 2,—. De heer J. Apeldoorn merkte op, dat er telkens verhoogingen worden voorgesteld en kou met dit voorstel niet medegaan. De heer W. Apeldoorn vond dit ook. In stemming gebracht, werd dit dan ook verworpen. Tegen stemden de heeren J. Apeldoorn, W. Apeldoorn en C. Groot, terwijl de wet houder, de heer J. de Wit, zich van stem ming onthield. Eveneens volgde een voorstel van B. en W. om de toelage der wethouders te verhoo- gen en te brengen van 40,- op 60, De heer J. Apeldoorn zeide: Als wé het nu eens op 510 brachten. Doch de voor zitter bracht het voorstel van B. en W. in stemming. Het voorstel van B. en W. werd verwon pen, doch het voorstel van den heer J. Apel doorn werd aangenomen. De rekening van het electrisch bedrijf over 1917 sluit in ontvangsten en uitgaven met 6438,9314 en met een saldo winst van 439,15. BURGEMEESTER en WETHOUDER» van ALKMAAR brengen ter alge*ee*e kennis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn •pgenomen de besluiten van den Raad dier Gemeente van 21 Febrnari 1.1., waarbij zijn vastgesteld: 1e. Bene verordening tel aaneillaing der Stemlokalen voer de verkiezing van Leden van de Tweede Kamer der 6taten-Generaal, de Provlnelale Steten en den Gemeenteraad. (Gemeenteblad No. 589). Ce Eene verordening tot verdeeling der Kieskringen, voor de verkiezing van Leden van den Oemeenteraad, In'atea- distrlcten (Gemeenteblad No. 590). Welks verordeningen*, heden afgekondigd, gedurende drie maanden ter Gemeente- Secretarie ter lezing zijn nedergelegd en aldaar tegea betaliag van 10.07i/a per exem plaar in atdruk zijn verkrijgbaar gesteld. Alkmaar, 23 Februari 1918. Burgemeester en Wctbauders vooraaemd, O. RIPPINO, Vaoriitter. EOMATH, Secretaris. Voor de kortelings gemaakte nieuwe aan sluitingen kunnen geen meters worden ver kregen. Voorgesteld wordt daarom op advies van de K. E. M. het verbruik afhankelijk van het aantal kaarsensterkte te regelen, aangezien moeilijk een andere regeling is te treffen. Al dus werd besloten. Vervolgens deden B. en W. een voorstel om het salaris van den directeur van het elec- triciteitsbedrijf te bepalen op 2.50 per aansluiting per jaar om te komen tot een regelmatige belooning bij uitbreiding der aansluitingen. Het tegenwoordig salaris bedraagt 400. De heer J. Apeldoorn vroeg hoeveel aan sluitingen er waren De voorzitter': Ongeveer 280. De heer Jl Apeldoornzeker buiten de aansluitingen van 't gedeelte Wimmenum. De voorzitter antwoordde bevestigend. De heer J. Apeldoorn kwam deze regeling wei wat hoog voor. De heer W Apeldoorn: Het wordt zoowat een dubbel salaris van te genwoordig. De heer J. Apeldoorn zei nog dat het niet om den persoon ging, maar om 't belang der zaak. In stemming gebracht staakte hierover de stemmen. De heer van den Arend, die zich metter woon hier weder komt vestigen had verzocht Kaninifatum bij het electrische net aan te sluiten. De voorzitter zeide dat door deze aanslui ting wederom een tiental andere waren aan te sluiten De gemaakte begrooting bedroeg 3540. Het voorstel van B en W. was de aanslul- tere 1540 te laten betalen terwijl dc ge meente dan 1 2000 in de kosten zou bijdra- gen. De heer J. Apeldoorn vond dat, 'indien het rendabel is" te maken, de .raad zijne medewer king moest verleenen. Aldus werd besloten. De winst- en' ver'iesrHkening van het le- vensmidddenbedrijf over 1917 sloot met een nadeelig saldo van 548,76. Na de rondvraag die niets bijzonder» op leverde, werd de openbare vergadering ge sloten om 'n geheim comité over te gaan. UIT HEERHUGOWAARD. De kiesvereeniging „Burgerplicht" alhier hield in het lokaal van den heer Pijper haar jaarvergadering, met als hoofdpunt der agenda: Bestuursvoorstel om te beslissen over toetreding tot de Liberaie Unie of tot den Vrijzinnig Democratischen Bond. Er was geringe opkomst. Na voorlezing der notulen werd door den heer J. Akkerman de rekening over 1917 voorgelezen. De inkomsten, waaronder een batig saldo van 1916 groot 56,73, hebben bedragen 115.58, de uitgaven 29.70, al- zoo een batig saldo van f 85.88. Goedge keurd. Vervolgens kwam het bestuursvoorstel aan de orde. De vergadering werd gelegen heid gegeven over de zaak van gedachten te wisselen. Van verschillende zijden werd nu een pleidooi gehouden voor aansluiting bij den Vrijz. Dem. Bond. Van den anderen kant werd gepleit voor 9URAN1 -■

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1