I. Pillis Az., Bierkade 11. Telegrammen van heden. ONDERWIJS zing ran do leden der Tweede Kamer zal op 21 Mei a.s. geschieden. De stemming zal ver moedelijk in die eerste week van JuM plaats vinden. De logger K. W. 44 is naar een Fran- sche haven opgebracht. EEN ADRE.S Het comité van actie in zake te lage maxi mumprijzen van Gecondenseerde Melk, Melk- seder enz. heeft een adres gezonden aan de weede Kamer met Memorie van Toelichting waarvan alle leden der Tweede Kamer en ook der Eerste Kamer een afschrift ontvangen hebben. In dit adréS wordt o.a. verzocht: dat bij in-bezit-name in het algemeen vau goederen taxateurs benoemd worden, niet al- Teen door de regeeringdat ook den eigenaars der goederen het recht verleend wordt taxa teurs te mogen aanwijzen en dat dan, bij eventueel verschil van meening tusschen taxa teurs van beide partijen, een derde neutrale taxateur, als scheidsrechter, uitspraak doet; dat taxateurs in geen geval mogen taxeeren onder de gestelde maximumprijzen'; dat er zoo spoedig, als maar ©enigszins mogelijk is, al iS^et voorloopig maar als noodmaatregel,, door Z.Ex. den Minister van Justitie ingesteld wordt een raad van beroep op ambtenaarsbeslissingen, opdat hooger be roep daarop mogelijk zij, zooals dit door de heeren mrs. Van Schaik, Sasse van Vsselt en Juten op 29 November bij de Begrooting van Justitie zoo prachtig naar voren is gebracht! De wensthelijkheid van een dergelijken raad van beroep wordt, niet alléén in alle Handels- en Landbouw Industrie kringen, welke door de regeering aan banden gelegd zijn, van de grootste urgentie geacht; doch "ook meer en meer door vele kamerleden, getuige het* nog dezer dagen door de heeren van Raalte, van Hamel en Heeres gedane voorstel tot het in stellen eener Enquête-commissie; dat ambtenaren van Crigisbureaux ed. die door den aard hunner huidige taak, kost bare inlichtingen verkrijgen omtrent de inti miteiten van elke zaak, tot minstens vijf jaar na den oorlog, geen eigen zaken mogen °P" richten of beheeren, noch besturders of com missarissen van Vennootschappen, Coopera tion ext., mogen wordenzooals dit ook reeds in Oostenrijk-Hongarije bepaald is, VERKIEZINGEN. LONDEN, 4 Maart. Uit Ottowa wordt gemeld, dat de regeering bij de laatste verkiezingen een meeiderheiu van 63 ze tels heeft verkregen. NEOEBLAm DE LUG'A AANGEKOMEN. IJlMUIDEN, 4 Maart. Het stoomschip Luga van de Kon. Ned. Stoombootmaat schappij dat door de Duitsche strijdkrach ten naar Swinemünde was opgebracht, is heden met een lading stukgoederen van Gothenburg te IJmuiden aangekomen. EEN BEKENTENIS. DEN HAAG, 4 Maart. Naar wij verne men, heeft zich gisteravond aan een der politiecommissariaten aangemeld een on- eveer 60-jarig persoon, gjepensionneerd ost-Indisch militair, afkomstig uit Luxemburg, die voorgaf circa 15 jaar ge leden den geruchtmakenden moord op de 12-jarige Maria Kessels te Tilburg te heb ben gepleegd. Men weet nog niet welke waarde aan deze zelfbekentenis is te hech ten. In afwachting van een nader onder zoek is de man voorloopig ter beschik king van de politie gebleven. DE VLEESCHNOOD. AMSTERDAM, 4 Maart. In verband met het advies van het hoofdbestuur van den Slagershond hebben heden een groot aantal slagers op de markt kalveren en schapen gekocht, teneinde hierdoor hun bestaan mogelijk te maken. Ofschoon de prijzen natuurlijk zeer hoog zijn, werd het publiek heden, weer in de gelegenheid ge steld kalfs- en schapenvleesch te bekomen. Een groot aantal slagerswinkels was heden weer geopend. in Koekhoiiileii en 'aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens Telefoon 129. STADSNIEUWS. DE VEEMARKT. Hedenmorgen was er op de veemarkt geen enkele koe aangevoerd. De aanvoer van scha' pen en varkens was gering. De slagers waren voor het slachten aange- wezen op de paar honderd nuchteren kalve- van den burgemeester noodig hebben, wa van den burgemeestera oodig hebben, wa voor runderen, schapen en varkens nu we het geval is. De pi ijzen voor de kalveren wa ren door dit alles hoog en varieerden van 20 tot 45. EEN KRANS NEERGELEGD. Gisteren op den verjaardag van het over lijden van den kapelmeester, den heer A.- A van Hedel, is door eene commissie uit het be stuur van het Sanatoriumfonds Ons Belang namens de afdeeling Alkmaar, een krans op diens graf neergelegd. kan u niet zeggen hoe dankbaar ik u ben voor uw goedheid voor het kind," herhaalde hij, het kind over het zachte haar streelende „ik heb de meid weggezonden en nu" hij keek van juffrouw Dunbar naar Tony met een bezorgden blik, die het goede hart van den jongen man tot medelijden deed ontwa ken: „nu weet ik geen raad wat ik doen zal." „In welk opzicht?" vroeg juffrouuw Dun bar haar gewoonlijk harde, stem klonk vee! zachter omdat haar oogea ieder beweging van de kleine Babs volgden. „Ik moet de volgende week een reis doen naar het Oosten voor gewichtige zaken. Ik dacht alles zoo goed geschikt te hebben toen ik het kind met de kindermeid in dat hutje in de duinen had besteld. Er was niets mooi ers te bedenken, maar nu is dat plan in dui- gen gevallen en ik weet niet wat ik er aan doen zal." EEN JUBILEUM. De heer C. Heines hoopt den 13 Maart den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar bij den heer J. Bierarager, lirma C.'Baan en Zoon, in dienst trad. Ongetwijfeld zal die dag voor Men jubilaris niet or.,, merkt voorbijgaan. DE PROTESTVERGADERING. In de morgenavond door het Comité van Actie tegen de duurte en het Rev. Soc. Comité in de groote zaal van de Harmonie te houden protestvergadering spreekt de heer J. Wester hof over: „De reactionnaire houding van den Raad inzake het afstemmen van het adres van het Comité van Actie" en de heer D. A. Klomp over: Onze eischien inzake de levens- middeknvoorziening." VOETBAL. v Alcmaria Victrix Z. F. C. 0—O. Een puntloos gelijk spel: ziedaar 't resul taat van den laatsten competitiewedstrijd, die ondanks dien kouden wind nog heel wat be zoekers had getrokken. Al dient direct er kend, dat Z. F. C. uitstekend verdedigd heeft, toch had een kleine overwinning voor Alcmaria beter de verhouding weergegeven. Vooral voor de rust combineerde de voorhoe de van A. uitmuntend en 't is alleen te wijten aan het onvoldoende schieten (onzuiver, te weinig en niet vlug genoeg) dat 't Zaandam- sche doel niet werd doorboord. In de eerste vijf minuten miste men reeds drie mooie kan sen. Vlak voor de rust ging wonder boven wonder, de mooiste kans van den wedstrijd verloren, terwijl in de tweede helft, het prach tige schot van den rechtshalf, dat tegen de lat ketste, toch zeker meer succes had verdiend. Geluk was er dan ook in de tweede helft niet bij. Wat men ook probeerde, resultaat nihil. Daardoor raakte op 't laatst de kracht er uit. Men begon de opstelling te veranderen enz. Een paar uitvallen van Z. F. C. dreigden toen zelfs nog gevaarlijk te worden. De scheids- 'ïter heeft zeer veel malen het spel moe' erhreken voor overtredingen. Voor m rendeel waren de Zaandammers de schuldi gen. Een paar spelers kregen een waarschu wing. Bij Z. F. C. waren de achterspelers, benevens de middenlinks en ook de keeper heel goed. Devoorhoede combineerde niet mooi en het schieten was zeer slecht. Alcmaria's keeper heeft geen fout gemaakt. De rechtsachter was 't eerste kwartier minder op dreef, maar herstelde zich daarna uitste kend. Hij: was toen weer, zooals men van hem gewend is. Zijn partner heeft ook heel wat gered, doch moet vlugger zijn met wegtrap pen. Gepingel voor eigen doel kan soms lee- lijke gevolgen hebben. Middenlinie goed. Linkshalf en spil hadden van plaats verwis seld wat een verbetering bleqk. De voorhoe de werkte xn 't veld heel aardig, maar het af werken van den aanval liet veel te wenschen over. Vandaar de nul. Alcmaria behoudt nu de vijfde plaats (van de negen), een mooi re sultaat, dat zij voornamelijk te danken heeft aan het goede spel in de tweede helft der competitie. Daar V. S. V. in Zaandam met 31 ver loor en D. E. C. in IJmuiden gelijkspeelde is V. S. V. aangewezen voor de laatste plaats en E. D. O. voor de .tweede, klasse behouden. Andere uitslagen. Sparta—Ajax 2—1; H. F. C.—BI. Wit 0—2. Qruch—Haarlem 0—2, HerculesU. V. v. 1—0, D. F. C. H. V. V. 3—5, A. F C— Spartaan I—0. DE GEMEENTE EN HARE HUISHOUDING. In een cursusvergadering der afdeeling van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, Vrijdag-avond in „de Unie" gehouden, hield de heer L. van der Vegt, hoofdcommies ter gemeente-secretarie, een rede over de ge meente en hare huishouding. Na een kort openingswoord van de voor zitster, mej. van der Hoeven, begon de spre ker met in 't kort na te gaan hoe de gemeen ten zijn ontstaan, waarbij hij terugging tot het leenstelsel in den tijd der graven, dat aanleiding gaf tot de stichting der ambachts heerlijkheden, waaruit ook veLe gemeenten zijn ontstaan. Het aantel gemeenten in ons land kan vol gens art. 3 der grondwet zich wijzigen door splitsing, vereeniging en het vormen van nieuwe ooor lanauitbreiding, bijv. bij «droog legging van plassen. Uitzetting der grenzen eener gemeente door bijvoeging van een deel van een andere -» ook Alkmaar staat in dat teekeh gaat echter met vrij wat omslaj gepaard, zooals spreker aantoonde, en heel voor de bewoners vaak beduilende gevol gen; daarom wordt in "deze zaak ook een commissie gekozen door stemgerechtigde burgers naast den Raad, daarover gehoord door Ged. Staten der provincie, die op hun ne beurt de regeering van advies dienen, waarna een wetsvoorstel aan de Staten-Ge- ueraal wordt ingediend. Komende tot ae wijze, waarop de gemeen te thans bestuurd wordt, zei spreker, dat tie grondbeginselen daarvoor zijn neergelegd in de grondwet van 1848, waarvan de gemeen tewet van 1851 het gevolg was. De vroegere reglementen, die slechts koninklijke besluiten waren en aan de gemeentebesturen geen ei gen initiatief toekende, vervielen^ daarmede Deze gemeentewet van 1851 bevat 4 hoofdbe ginselen, waaraan de groote vlucht der ge meenten is te danken, die zelfs de verwach tingen van den vader lier wet, minister Thorbecke, heeft overtroffen. Die beginselen zijn: lo. Aan het* hoofc der gemeente staat een Raad, rechtstreeks gekozen door stemgerechtigde ingezetenen Dat die Raad bovendien periodiek aftreedt, is een zeer groot voordeel. Het tweede beginsel is, dat de bevoegd heid der gemeentebesturen bij de wet is ge regeld, het derde, dat de vergaderingen openbaar zijn, behoudens enkele gevallen, en het vierde punt is de verleening van autono mie en zelfbestuur aan de gemeenten, waar door den Raad een ruim terrein is aangewe zen, waarop hij zich vrijelijk kan bewegen, en waarop hij alleen de lakens uitdeelt. Gevorderd tot de bespreking der Bestuurs organen voor de huishouding der gemeente de Raad, Burgemeester -en Burgemeester en Wethouders, ging spreker in het kort ieders taak en bevoegdheid na, daarbij aantoonem dè het tweeslachtige in de functie van den burgemeester. Zijn werkzaamheden betreffen deels de belangen der gemeente, voor een ander deel den algemeenen staatsdienst, waardoor den burgemeester tal van zaken door de ministerieele departementen worden opgelegd. Vooral in dezen, crisistijd wordt daardoor de waardigheid van het ambt naar beneden gehaald. De taax der wethouders, den bur gemees ter bij te staaA, is vooral in groote plaatsen van veel belang. De teak van den Raad is omschreven in art 134 en volgenden der gemeentewet en omvat het maken van verordeningen op de openbare orde, de openbare zedelijkheid en de openbare gezondheid en voorts de veror deningen van tuner achninistratieven aard op de belastingen 6. a. Voor sommige verordeningen, die op de ixelastingen bijv. is de koninklijke goedkeu ring noodig, voor andere die der Ged. Sta ten. Vele verordeningen kunnen door "nie- manrii anders dan den Raad worden vastge steld, ai hebben Ged. Staten of de Kroon het recht van vernietiging. Met de uitvoerèade macht zijn belast de burgemeester en daarnaast burgemeester en wethouders. De goedkeuring van Ged. Staten is vooral in de wet neergelegd om te voorkomen, dat de Raad op een gegeven oogenblik de hand zou slaan aan datgene, w^t behoort te blij ven het eigendom der,burgerij. Ten slotte gaf spreker een overzicht van de wijze, waarop de gemeente komt aan het geld voor de huishouding, besprak hij het belastingstelsel in een gemeente; de heffing van opcenten op rij de retribu- tiën, en den hoofdelijken ofsiag, waarbij hij nog aangaf hoe in de toekomst, tengevolge van het nieuwe wetsontwerp, dat gebied zal worden uitgebreid-. Dat is hoog noodig nu de gemeenten, en vooral ook de vooruitgaan de gemeenten, steeds op hooger schuldenlast somen en dus voor rente en aflosSing van de leeningen voor buitengewone uitgaven meer geld noodig hebben. Daarbij wees spr. ook op de stijging der inkomstenbelasting in Alkmaar, die thans reeds 345.000 be draagt tegen 110.000 in 1913 en misschien nog wel hooger zal worden, daar ook de crisis-uitgaven moeten worden gedekt. Met dit overzicht besloot spreker. Nadat nog een enkele vraag was beant woord, sloot de voorzitster de vergadering, die matig bezocht was, met een woord, van dank. NEDERLANDSCHE PROTESTAN TENBOND. In café „Central" werd Vrijdgavond voor de afd. Alkmaar van den Ned. Protestanten bond door den heer ds. M. C. van Mourik Broekman, van Breda, de eerste der drie le zingen over het onderwerp: „Psychische feiten in verband met onze levens- en we reldbeschouwing", gehouden. De voorzitter, de heer ds. Westra, heette de aanwezigen welkom. In tegenstelling met andere jaren, aldus spreker, zal thans een cursuslezing worden gehouden, bestaande uit 3 lezingen. Deze houden met elkaar ver band, doch daar de heer van Mourik telkens een korte recipLicatie bij den aanvang van. de volgende lezing van de voorafgaande geven zal, kunnen evengoed de 2de en 3de Lezing afzonderlijk worden gevolgd. Hierna nam de heer van Mourik Broek man het woord. Spreker wilde psychilogi- sche feiten beschouwen in verband met de uitingen van het onbewuste leven. Hij wilde trachten belangstelling er voor te wekken en het inzicht daaromtrent te versterken. Er is een wetenschap waarin getracht wordt te ko men tot meerdere kennis yan het zielkundige leven en van de zielkundige gesteldheid van den mensch en het doordringen hierin is ze ker belangwekkend. Spreker nqemde pro fessor Hijmans, uit Groningen, die op dit ge bied vooral werkt. Vroeger meende men, dat het kennen en weten de voornaamste factor was, die op de psychische gesteldheid van den mensch inwerkte. Professor Hijmans e. a. noemen den voomaainsten factor de wil, bewust of onbewust. Het willen is een stuwkracht, die den mensch voortdrijft, het zij het blinde willen, het grijpen in het on zekere, zooals bij jonge kinaeren, dieren en primitieve volkeren, hetzij het bewuste willen. Des te sterker kan die wils uiting zijn a is de psychische gesteldheid van den persoon ontvankelijker is voor die stuw- kraent, Het willen en het weten combineeren samen, hoewel het laatste zich soms trqcht los te maken. Dat de wil een sterke factor is, blijkt bij zieken en stervenden, waar de wil om te blijven leven soms genezend werkt, terwijl het sterven verhaast wordt voor hem die'zich met hqt denkbeeld dood verzoend heeft; zijn wilsuiting is daar dan nog slechts op gericht. Ook bij den godsdienst vinden we als ofedergrond dit onbewuste of bewus te willen. Spreker besprak voorts de expcrimenteele psyche van den mensch. Hij vertelde hoe prof. Hijmans proeven nam, hoe personen op velschillende inwerkingen reageerden, hoe vlug die indrukken werden opgenomen en verwerkt. Sommige kleuren werden op wekkend, andere depresseerend op de psyche van den mensch. Naar hun temperament worden de personen ingedeeld in twee groc- pen, de activiteitsgroep en de emotioniteitsr- groep, Prof. Hijmans voegde hier nog een derde groep bij, die twee onderdeden vormde. personen met primaire cn met secundaire functies; de eersten dadelijk opvlammend, spontaan in hun wilsuiting, ae laatsten meest flegmatisch. Die eigenschappen vindt naffti ook weer bij de verschillende religie- uitingen terug. Wonderlijk is dat men zoo dikwijls bij misdadigers, bij- wien men dit het minst verwachtte, bijv. moordenaars, die uiringen aantreft. Men heeft onder hen be- „Jubai" ingericht, hebben navolging gevon den. Gistermiddag n.L heeft het dubbel fttan- nenkwartet „Harmonie", onder leiding van den heer Jac. N. Al, een dergelijk concert gegeven, dat bizonder goed geslaagd is. 't Is verblijdend te kunnen vermelden, dat de Harmonie-zaal geheel gevuld was met een publiek xjat de uitvoering der zangnummers ïoogelijk waardeerde, dank zij de zeer ver zorgde vertolking, waaraan men trouwens reeds gewend is, want al trekken de gewone uitvoeringen van dit ensemble veel te weinig menschen, zij staan niettemin op een zeer hoog pijl, de stemmen passen prachtig bij el kaar en er wordt uiterst beschaafd en muzi kaal gezongen. Wat ons in hooge mate trof was de uitvoering van „Bede" van Zweers, een moeilijk maar mooi, stemmingsvol stuk muziek, dat gevolgd werd door een aantal nummers van bekende Nederlandsche en Duitsche componisten. Ons dunkt dat dit eerste middag-concert van „Harmonie" nog wel door anderen ge volgd zal worden. A. K. p; a rcligieuse menschen, menschen die piuuair-actief waren, doch ook vindt men onder hen conventioneele religisten. Spreker beschouwde'vervolgens het onbe wuste willen, in verband met de psyche van den mensch en gaf de aanwezigen gelegen heid na afloop van zijn voordracht vragen aan hem te stellen. Nadat enkele aanwezigen er gebruik van hadden gemaakt, sloot de heer ds. Westra, met een woord van dank aan den spreker voor den boeienden voor dracht, de bijeenkomst. KUNST EN WETENSCHAPPEN. ALKMAAR'S DUBBEL MANNENKWARTET. De Zondagmatinée's, waarop men voor zeer geringen toegangsprijs 0.15 goede nfuziek kan hooren, bij het begin van dit winterseizoen door den heer Maas, met UITSLAG VEILING gehouden bij opbod, op Woensdag 27 Febr. 1918, ten overstaan van den notaris Mr. A. P. H. de Lange, van de volgende perceelen te Alkmaar: Winkelhuis aan het Ver-dronkenoord No. 91 en pakhuis met bovenwoning aan de Laat No. 66, groot 2 a. 92 c.a. 17920. iuis en erf, aan de Laat No. 54 Huis en erf aan de Laat, No. 31 Huis, waarin tapperij en slijterij, mot vakhuis aan de Laat, hoek Hof straat Winkelhuis aan de Laat, No. 113 Winkelhuis, annex tapperij, aan de apperij, Oudegracht, hoek Hofstraat Huis aan de Hofstraat No. 30 Huis en erf aan de Oudegracht, No. 199 Huis en erf aan de Gedempte Baansloot, No. 36 Huis, waarin café, aan de Voor- meer, No. 8 Huis, met het erfpachtsrecht van den grond, aan de Lindelaan No. 25 Huis en- erf, aan de Lindelaan, No. 66 Huis en erf, aan de Lindelaan, No. 68 Huis en erf aan het Groenelaan- e„ No, 3 lentenierswoning met stal en erf, aan den Westerweg No. 62 Huls en erf op het Westerhofje, No. 7 Huis en erf op het Westerhofje, No. 8 Huis en erf aan 'de Visscherslaan, No. 1 Huis en erf aan het Fnidsen No. 97 Huis en erf aan de St. Annastraat No. 16 Huis en erf aan het Luttik-Ou- dorp, No. 57 Pakhuis met afz. bovenwoning en erf, aan den Achterweg No. 29 Pakhuis met erf aan de Span jaardstraat No. 1 Heerenhuis met erf aan het Ver- dronkenoord No. 53 Winkelhuis met afz bovenwoning aan de Laat No. 154 Huis waarin verlofzaak, aan de Breedstraat, No. 30 Huis en erf aan de Snaarmans- laan No. 61 Huis en erf, aldaar. No. 63 Huis en erf, aldaar, No. 65 Huis en erf, aldaar, No. 67, Huis en erf, aan de Oudegracht, No. 17 Huis en erf, aldaar No 15 Huis en erf, aan de Overdiestraat No. 32 Huis en erf, aldaar, No. 34 Huis en erf, aldaar, No. 36 Huis en erf, aldaar, No. 38 Huis-m erf, aldaar, No. 40 Winkelhuis en erf, aan de Over diestraat No. 56 Winkelhuis en erf, aan de Tous- saintstraat No. 23 Huis en erf, aan de Nieuwpoorts- laan No. 109 s 1775 1560. 6710. 5110. 3050. 705. 2420. 850. 2700. 2030. 1400. 1430. 1210. 4050. 1150. 1160 2000. 109-5. 1105 3485. 4800. 3610 7160. 8465. 3200. 2010. 2000. 2025. 2000. 1690 1865. 1020. 935. 980. 1050. 1155 1705. 4300 2805. Totaal ƒ115690. De afslag en combinatiën blijven bepaalc op Woensdag 6 Maart 1918, des avonds 5 uur, in het café het Wapen van Heerhskerk, aan de Breedstraat, van -den heer T. H. van Gijzen. ru na Petronella Maria van Wissen. Jannetje, d. v. Jacob Koeter en Aagje de Vet. Dirk Klaas, z. v. Dirk Klaas Graaff en Helena van der Meulen. Ondertrouwd Thamia Bijvoet Te Callantsoog en Cornelia Maria Duin. Jan Sleutel te Caüantsoog en Grietje den Das. Getrouwd: Coset, te Alkmaar. Gerrit Druijven en Pouiina MARKTBERICHTEN. IJfcUfcCMUkFlSCH WEERBERICHT. 4 Maart. Medogwotoeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch InsMu-ut te De Bildt. Geldig tot den avond van 5 Maart, ta het gebied van dowaarneming is de hoogste stand van den barometer 779.3 Stockholm. De laagste stand1 van den barometer boven 755 Zuio-Duitscliland. VERWACHTING. Matige, in het noorden wellicht krachtige wind, uit oostelijke tot noordelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, wellicht eenige re gen, iets zachter. ALKMAAR. 4 Mrt. Aangev. 0 koeien f o a —0, 0 vette kalveren f 0 a 0 per. Ned. pond f 0.— a 0.OS nuchtere kalveren f 16 a 42, 6 vette varkens f 0.— 0.— per ned pond. 4 magere tchapep f 15 a 50.lammeren f 0 a LANGEDIJKER GROENTEVEILING, 2 Mrt. Rammenas f 0.— a a 0.—, bieten per 100 K.G. f 0.—, per 1000 f a gele nep f uien t 21.50 a neutraal f a overzee f 21.50 a overland f NÜORDSCHARWOUDE 2 Mrt. Breekpeen f 7.50, roodekool f 12.50 a 0.stort f 0.—, witte f 8.— a 0.—, uitschot f 7.— a gele f 9.50 a 0. uitschot f 7.— a 8.—, grove uieu- 21.50 overzee f 22.60 a Neutraal f a Deensche witte f 8.uitschot f 7. Rood stortgoed f 10, Wit f 7, geel f 8. WARMENHUIZEN 2 Mrt. Aardappt ten f 0.—. Deensche wittekoal f a 0.—, jtit sohot f 7.a 0. Uien f 21.50 a Uitaehot f 11.0 a 13. ©ele kool f 9.50 a 0.Uitschot f 7 a 8. Roodekool f 12.50 a 0.uitschot f 8.— a 16.— Peen f 0.—. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 2 Maart. Geertrui da Johanna, d. v. Gerar- dus Vos cn Ca-tharina Adri^na Gij- bels. 4 Maart. Hendrikus Adrianus, z. v. Arie Overtoom en Maartje Zonneveld. Valentine Marie Louise, d. v. Ger- hardus Adrianus Conijn en Martha Marie Ignatius Schröder. 3 Maart. Berber, d. v. Arend Meiboom en Maaike Walstra. Maria Cecilia, d. v. Tjalling Dolle en Maria Smiers. OVERLEDEN: 4 Maart. Adrianus la Orange, 84 jaar. dSte vau 1891 Obliü. •dtte Sto to ted. 1915 1800 1916 1008 BU1TENLAM». (ÖO0TBNRIJK. BUITENLAND: r.Cy.Crt.gew.A. Crt, Pref. New Schibaieff Petr Id. Id. Orion Petrol. Mlj. iteaua Romans Petr. Mlj. A SCHOORL (Febr.) Geboren Catharina, d. v. Jan Rietveld en Antonia van den Dam. Johannes, z. v. Johannes Mulder en Trijntje de Vet. Jan z. v. Harm Kootstra en Neeltje Bouwen. Jan Voikert, z. v. Jacob Schermer en Dieu- wertje Doorn. Jan, z. v Hendrik Mulder en Trijntje Bakker. Catharina Margaretha Maria, d. v. Johannes Tromp en van Cathari- IL63 AM81 EkDAMSGHE REURS Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBQUWGREBIE I Koers van Staateleenlngen. 2 Mrt. 4 Mrt NEDERLAND. - pCt, I OWig. N. W. S.van50l/lOO0 1917 4* n~ Obl. S. Obl. 4f AMBRIKA. Atchi». Top. ft S. Fé C. v. g. A. Benv 8> R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. Kauc eity South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York O Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premleleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) 3 BELQ1E, Antwerpen 1887 H 63 PROLONGATIE 41/, pCt. MededeelingenNederlandsche Staatsfond sen onveranderd. Russische staatsfondsen iets lager. Culturen vast. Export-Maatschap pijen willig. Oliewaarden flauw voor Ko ninklijke olie, noteering 53238, voor Ru- meensche oliewaarden vrij vast. Rubber waarden overanderd. Tabakken vast voor Besoeki. Scheepvaart-aandeelen o-p vorige prijzen. Marine-waarden lager. TOVOlgd d&a Wed. Bel.vrije Kronenr. Jan.-luU 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2503-5000 5 Iwangorod Dombr. (SR. 625 4J Mieolai Spw. jg 100 4 Oeconsol. 1880 OR. 6£6 4 Rothschild (consols) OR 525 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625. 4 TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinoiale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlet-lnstelllngen. Amstordamsche Bank A NedeR. Ind. Handelsbk. Aand. Neqerlandscne Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Roiterd Bankver, Aand. tedaulrieele Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Cuituurondern Handelsver. en Handelsvennootsch. Compania Mercantil Argentina A, Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand, HandeUv. Amsterdam Aand, Tels Co.'s Hand. Mli. A v Nierop Co's Handel MIJ. A. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Fetr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A Sum- Palembang. Petr. M. atgest. A Rubuer-Me at schappijen. AmSterd. Rubber Cult. Mlj Aand. Deli-Batavia Rubber Mlj. Aand*. Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A. id. Oem. Eigendom A Holl. Stoomb. Ml). Aand. ava China Japan Ltjn A. Japan Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned. Stoomb. Ml]. Aand. Ned. Scheepv. Unle Aand. Rotterd, Lloyd A. Stoomv. Mlj. Nederland A, BUITENLAND hit. Mere. Marine Cv. afg. A. int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemlngen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Laugkat gcw. Aand. Id. la, Pret. Dell-Maatschapplj Aand Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. Spoorwegen. Hell. IJzer Spoorw. Obl, t. Expl. v. Staatssp. t. Expl. v. Staatssp 97 •90% 78% 69% 59% 997/8 9971, 46% 33 31% 36 29% 30% 31% 30% 507/, 84% 192 102% 197% 222 179% 192 143 142 75% 56% 96 235 210 208 433 188 216 204 235 541 40% 38 75 101 250 234 168% 429% 413% 286% 295 187 29®7fc 210 271 298 275 34 114 245 230% 269% 543 603% 238 280 622% 103 102% 967/, 901/, 79-, 70% 60 99% 90% 46- 32% 35% 30 30 31% 30 84% 99 99 90% 91% 8 8 11% 21 20 19% 67/s 7 25% 257/g 90 907/8 241/4 24 131 130 105%, 109 223 192% 149% 142 74% 55 96 238 210 438 190 218 204 236 534 49% 101% 252 234 429 414 277 187% 289 261 269 285% 274 33% 112% 250 548 510 239 282% 621 101 102%

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3