O* m Telegrammen van heden. worden tot de navolgende hoeveelheden: melk een X L per dsg, kindermeel (rijstemeel) voor kinderen niet ouder dan een X jaar 2 ons per week of maizena 2 VS ons per week. Voor kinderen van VS—1 jaar, kindermeel 2 VS ot'3 of maizena 4 ons per week, of in af wisseling tot een gezamenlijke hoeveelheid van 3 VS ons per week. Voor kinderen boven de drie jaar, die melk als bijslag noodig hebben, en voor kin deren boven twaalf maanden, die kindennee of maizena moeten gebruiken, is de medewer king van den1 behafldelenden geneesheer ver- eischt. Zij worden dus tot de zieken gerekend voor wie de volgende regeling geldt: Die regeling onderscheidt de volgende ge vallen: lo. gewone gevallen, waarin als bijslag een bepaalde vastgestelde hoeveelheid melk of andfer voedsel verstrekt wordt: (Voor melk een halven liter per dagvoor rijst, gort, ha vermout 3VS ons per week); 2o. buitengewone gevallen, waarin: a. de dokter als bijslag .een willekeurig rantsoen aangeeft; b de dokter een vervangingsrant soen aangeeft, bedoeld als dieet. In de gewone gevallen wordt geen diagnose noodig en mede op aanwijzing van den dok ter, bons voor de gewone distributie-artikelen (aardappelen) enz. worden ingetrokken. 3o. Spoedgevallen Voor deze gevallen heeft de geneesheer de beschikking over een beperkt aantal bons, waarop de patiënt, zon der tusschenkomst van gemeentebestuur, dis tributiebedrijf of toezicht, onmiddellijk bij zijn leverancier voedsel kan verkrijgen.-' De geneesheeren' krijgen de ingevulde vra genlijsten thuis, welke zoodanig zijn ingericht dat de geneesheer, met weinig tijdverlies, doeltreffend zijn hulp kan verleenen. In deg ewone gevallen wordt geen diagnose verlangd. In de buitengewone gevallen moet de ge neesheer de diagnose vermelden. Dan eèhter zendt hij, ter bescherming van het genees kundig beroepsgeheim, een vragenlijst in ge sloten omslag, ongepostzegeld aan den toe- zienden geneesheer of aan den vertrouwens- raad. Kan de dokter geen inlichtingen omtrent zijn paFent «reven, dan plaatst hij een vraag tréken in een vierkantje, dat in de ruimte voor de doktersverklaring <s afgedrukt, De geneesheer zendt de aldus door hem behandelde aanvrage ongepostzegeld terug aan het gemeentebestuur of aan het distribu tiebedrijf. Opgemerkt wordt door den Minister dat de regeling alleen dan goed zal werken, in dien vertrouwd kan worden, dat de geneeshee ren zich bij de goedkeuring van eene aan vraag beperken tot de strikt noodige hoeveel heid in noodzakelijke gevallen. De toewijzing geschiedt voor één maand. Na dezen termijn is hernieuwde aanvraag noodig, die door middel van kaarten eenvou dig en plaatselijk te regelen is. Voorts bevat de regeling voorschriften be treffende het uitoefenen van toezicht voor een goede werking der regeling (St. Ct) DE LICHTING 1915 NAAR HUIS. Behoudens onvoorzien? omstandigheden zullen in het genot van onbeperkt (klein) verlof worden gesteld: in het tijdvak van 8 13 April 1918 de dienstplichtige korporaals en manschappen van de militielichting 1915 der infanterie, die in het tijdvak van 1517 Deceberhr 1914 zijn ingelijfd; op 1 Juni 1918 de dienstplichtige korporaals en man schappen van ue militielichting 1915 der 5-ontonniers, die in het tijdvak van 1819 anuari 1915 zijn ingelijfd. DOOR EEN DltlKBOOT AANGE HOUDEN. De logger „Gijsbert Karei van Hogen- dorp K. W. 110" werd nabij boei 2 door een Duitsche duikboot aangehouden. Twee der opvarenden van de duikboot maakten het .ka non gereed om te vuren, toen zij dopr een stortzee tegen het dek geslingerd werden De logger zeilde door cn werd niet meer las tig gevallen. baar. De regeering had niet alles gedaan om de bevolking op behoorlijke wijze van le vensmiddelen te voorzien. Met het stelsel van den minister zijn we hopeloos vastgeloopen. Er moest in de plaats daarvan, een productie naar behoefte in groeten stijl, een distributie op de basis van strenge rantsoeneering komen. Spr. cri- tiseerde de graanpolitiek van den minister, welke een fiasco is geweest. Er moesc een be vel tot stand komen tot het scheuren van het grasland. Maatregelen moesten worden ge nomen, opdat geen graan aan de distributie zal worden onttrokken. Ook op het gebied van vleesch- en vatdistributie was de minis ter te laat gekomen. Ook hier had de minis ter de geheele zaak aan zich moeten trekken. Wat geidt voor vet en vleesch, geldt op ieder terrein. Verbetering kon alleen worden ver kregen door het plan van de moderne arbei- üersorganisatiee. Wanneer de minister dat stelsel niet wilde, dan ging bij spr. het stel sel boven een persoon. Om half 5 weid de vergadering verdaagd tot 8 uur. v DE N. U. M. EN HET VISSCHERS- ËEDRIJF. Naar aanleiding van de nota der heeren mr. dr. J. H. W. Q. Ter Spill en L. F. Du- maer van Twist, betreffende het visschersbe- drijf, heeft de directie Van de Nederlandsche Uitvoer-Maatschappij een verweer openbaar gemaakt tegen de nota, voorzoover ze tegen die Maatschappij is gericht. Zij bespreekt daarin een aantal punten uit de nota en voert in den breede gronden aan om te betoogen, dat de beweringen van de heeren Ter Spill en Duymaer van Twist on waar zijn, en dat zij een onoordeelkundige voorstelling van het optreden van de N. U. M. geven. de mank is en geen geld had om naar Haar lem te gaan. OVERTREDING DISTRIBUTIEWET. Als tweede zaak diende de voortgezette zaak tegen $en winkelier Johan W, tegen wien voor het te veel nemen yoor een ons koffie 100 boete werd geeischt. Beklaagde had ter zijner verdediging aan gevoerd ,dat de aanklacht was gedaan om hem een hak tezetten en getuigen a déchar ge medegebracht, die verklaarden daarover niets vemgmen te hebben. Heden werd als getuige nog gehoord mej. Staas, die verklaarde zelf de koffie gehaald te'hebben en voor een ons 40 cent te hebben betaald. Hierover volgde een' uitvoerig verhoor, omdat beklaagde ontkende, dat getuige in zijn winkel was geweest. Marietje Doets, een 10-jarig meisje, was de tweede getuige. Het kleine ding verscheen vlak voor de groene.tafel en deed met een zacht stemmetje een verhaal van het gebeur de. Zij had gehoord van, een buurvrouw toen ze op de stoep van W stond: „zeg aan je moeder, dat ze voor 40 ct. per ons koffie kan krijgen" en was toen dadelijk moeder gaan waarschuwen, die daarop zelf de koffie was gaan halen. Mej. Jannetje Slikker, opnieuw als getuige gehoord, verklaarde gezien te hebben, dat PROVINCIAAL NIEUWS. ehoorc, e aan een onbekend meisje een ons koffie voor 40 ct. verkocht. Zij vond dit te duur en protesteerde, daartegen, doch de winkelier verklaarde, dat het vrije koffie was, terwijl er geen vrije koffie in den handel was. Wie het meisje was, wist getuige niet. Beklaagde meende, dat dit met aanging. Getuige Kaatje de Wilde verklaarde de door 'het meisje medegedeelde woorden niet tot haar te hebben gezegd. De officier oordeelde de handeling van beklaagde schandelijk en vorderde 100 boete of 25 dagen hechtenis. Beklaagde bleef zich onschuldig verkla ren. Uitspraak over acht dagen. DIEFSTAL. De beklaagde Cornelia C., arbeider en Pieter M., timmerman, beiden te Alkmaar, waren niet verschenen. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan de ontvreemding van een partijtje ijzer, bestaande uit spoorspij- gn hulpgeroep kwamen de" mensdien I nc1»?1 01 las,platei1 ten' na" naar buiten en' werd hij met behulp van een 01 m billardqeu op het droge getrokken. I vart K.G., en een en ander voor UIT ZUIDSCHARWOUDjE. De ongeveer 19-jarige C. B uit Broek op I Langendijk verliet des avonds 10 uur het café ,,'t Fortuin", alhier. In plaats van de richting zijner woonplaats te "kiezen, besloot liep echter pardoes de oorsloot in, en door den schrik en het kille rat wat helderder van om hulp te roepen. hij recht uit te loopei richting Broek op La- en, stellig meenende del ng-mdijk te nemen'. Hij geest geworden begon hij om Op zijn hulpgeroep kwamen bewijs inzake de pakken sajet niet aanwezig. Beklaagd** had zich nog nimmer aan ver mogensdelicten schuldig 'gemaakt en het lag niet in zijn aard om te stelen. Beklaagde kon men door een voorwaardelijke stat en de bepaling, dat hij een geruimen tijd geen drank mocht gebruiken, helpen. Spr. deed daartoe het verzoek. Ook in den Helder wordt de kolennooc gevoeld en ook daar geeft dit aanleiding tot verschillende ontvreemdingen. De visscher Maarten B. heeft aldaar ten nadeele van de staat kolen ontvreemd van het terrein van de marinewerf. Zich ontdekt ziende, beklaagde had zich voorzien van een wagen als voertuig, ver zocht hij den marinekorporaal nog hem te helpen, daardoor den schijn gevende of hi; tot het vervoer van de kolen gerechtigd was. De korporaal liet zich echter niet foppen en zorgde er voor, dat bekl., die onder den invloed van den drank stond, spoedig bij de politie zat. Beklaagde wist van niets meer, hij was beschonken geweest. De president wees hem' er op dat hij voor de politie een volledige bekentenis had af; legd. i De beklaagde bleef er bij niet te weten wat hij gedaan had. Men kon tegenwoordig beter aan brood en drank komen, dan aan brand. Als kostwinner voor zijn ziekelijken vader, die een gezin van 10 kinderen heeft, was beklaagde tegen het vonüis waarbij hij bij verstek tot 6 maanden was veroordeeld, in verzet gekomen. Den officier kwam het voor, dat er weinig grond was beklaagde meer clement te be handelen en eischte bekrachtiging van het bij- verstek gewezen vonnis. De heer Mr. Offers wilde aan het bewijs niet tomen, maar was het over de straf met den officier niet eens. Vast stond,' dat be- bklaagde onder den invloed van drank had gehandeld-. Spr. geloofde niet dat beklaagde het nuch ter gedaan zou hebben en daar beklaagde kostwinner is voor een groot gezin, wilde pleiter beklaagde laten verbinden- zich als geheelontrouder bij pen vereeniging aan te sluiten en vroeg een voorwaardelijke straf. Spr. vroeg geen- clementie, maar richt de vraag: welke straf verdient deze man in het belang van de maatschappjj ordt vervolgd. A. Schrijver is al spelende "te water ge raakt acuter de woning zijner ouders. He BINNENLAND. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. v In. de zitting van gisteren werd voortge zet de behandeling van1 de Indische begroo ting. tiet artikel betreffende overbrenging dei g o u verr. era en tsbed i' ij v en naar Bandoeng werd a«genomen ui t 46 tegen 12 stemmer Het am endementTj zerman, gericht tegen de voorgestelde reorganisatie van de direc tie van het mijnwezen werd aangenomen ma 45 tegen 14 stemmen. Het aruenUement-Bogaard inzake minder aankoop van opium werd aangenomen met 45 tegen 14 stemmen. Daarop werd- voortgezet het debat over de levensmiddelenvoorziening. De heer Koster zette zijn rede voort. Hij betoogde de noodzakelijkheid van maat- regen, waardoor veel meer artikelen aan de vrije markt werden onttrokken, opdat de gegoeden geen voorraden kunnen maken, die aan anderen worden onthouden. Noodig is volledige rantsoeneermg van veel meer ar tikelen. Spr. zou van het antwoord van den mi nister doen afhangen of hij een uitspraak der Kamer zal uitlokken. Door de organisa tie van de levensmiddelenvoorziening wor den allerlei bedrijven doodgedrukt en komen in commissies en bureaux allerlei personen met duister verteden en zonder keunis naar boven. De gevolgen daarvan zijn groote kos ten. Spr. klaagde over benadeelmg van het be- drijt va-u bakkers en kleine zandboeren en over misbruiken bij taxaties. Volledige her ziening der organisaties vond hij noodig, waarbij instelling van een raad van beroep. De heer Sanne» betoogde dat de volks kracht inderdaad lijdt onder den beataanden toestand. Hij verweer minister Posthuma, niet krachtig genoeg in te grijpen inzake de ge ruchten cn feiten van knoeierijen, waardoor het vertrouwen in de regeering is geschokt Hij vroeg of het juist is, dat tot directeur van het rijkszeepbureau ia benoemd een schoonzoon van een grooten zeepfabrikant Hij vroeg uitbreiding van verkrijgbaarstel ling van artikelen tegen verminderde prijzen. De welstandsgrens is practisch onuitvoer- Het ongeveer 4-jarig zoontje van dien heer fe et eroep van een speelmakkertje trok de aandacht van het echtpaar A. Rus. Niet zon der eenige moeite wisten deze het kind te grijpen. UIT OBDAM. Naar aanleiding van de raadsbesluiten- der emeenten Obdam, Hensbroek, Berkhout en spanbroek, om de gemeenschappelijke Openb. school te Spierdijk op te heffen, is door be langhebbenden- aldaar aan Géd. Staten ver zocht deze opheffing niet goed te keuren. Naar we vernem-ern zal dit college deze week eea beslissing nemen. UIT VEENHUIZEN. Voor een talrijk publiek voerde de rederij kerskamer .,De Zwaan" alhier het tooneel- spel van Multatuli „De Bruid daar boven" op. Vooral de hoofdrollen waren in goede handen, terwijl de vertolkers der mindere rollen medewerkten om een goed geheel te krijgen. Bij enkelen liet de uitspraak van sommige woorden en zinnen wel iets te wenschen over. Het nastukje ging vlot van stapel en ver wekte groote hilariteit. Mej. Blijdestijn, alhier, -die benoemd is tot tijdelijk onderwijzeres te Budel, Nieuw Schoonebeek en Oldenzaal, heeft laatstge. noemde betrekking aangenomen. UIT BERGEN. Door de schilderspatroons in deze ge meente is besloten het loon der gezellen met ingang van 1 Maart 1.1. te brengen op 35 cents per uur. UIT WIERINOERWAARD Tot voorzitter van het lclaverzaad-distri- hutiU,-ui'eau is benoemd de heer H. K. Kos ter alhier. RECHTZAKEN. ARRO NDlSb E M E NT S- R ECHTBANK T ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 5 „Maart. RIJWIELDIEFSTAL. De eerëte beklaagden waren heden Pieter Leonard S., los werkman, en Johannes Am broses van G., barbier, beiden uit Haarlem. Zij hadden op 13 Januari te Schagen ten na deele van den heer Gerrit Berg, landbouwer te Zijpe. en mej. Agnes Groot, twee rijwielen uit hét kerkportaal ontvreemd, toen beiden in de kerk waren. In ,1916 had S. zich reeds aan diefstal bij het Haarlem's Dagblad schuldig gemaakt en daarvoor een jaar gevangenisstraf onder gaan. De beklaagden hadden dte rijwielen ver kocht en wel één te Santpoort en één te Schoten, voor 21 en 27.50. Het ontvan gen geld hadden ze gedeeld. 2 verkocht aan den koopman Karei van Thijn te Alkmaar. eisdi tegen C., reeds eerder veroor deeld, luidde 1 maand gevangenisstraf en te gen M. één week dito. Jan Hendrik R., werkman, had op 28 Dec. van zijn mede-commensaal Jreome H. de Poorter, met wien hij in hetzelfde kost huis was en op de houtwarenfabriek werkte, een portemonnaie met 11.85 weggenomen. Beklaagde had aanvankelijk niet het voorne men tot ontvreemding maar was later voor de verleiding bezweken. Toen hij er nog eens over nagedacht had, gaf hij uit eigen beweging na 'n gesprek met P. aan dezen 10 terug, de rest kon hij niet direct terug geven, maar wilde hij later vergoeden. Getuige Jerome li. de Poorter, meubel maker, verklaarde, dat beklaagde eerst al'les ontkend> had. Op aanraden van een anderen commensaal ging getuige naar de politie. De beklaagde ontraadde dit'en toeh het toch geschiedde, ging hij., bewerende ongesteld te zijn, naar zijn bed. Toen getuige later op de fabriek tot be klaagde zeide. bewijzen tegen hem te heb ben, hoewel dit-niet waar was en de politie hem reeds had ontslagen, bekende beklaagde en verzocht hij er verder geen werk van te maken. Dit gebeurde 3 dagen na de ontvreem» ding. Beklaagde beweerde, dat het zoo lang ge duurd had eer hij bekende, omdat hij het niet durfde zeggen. Het O. M. vorderde, daar van- beklaagdes beweringen niet veel werd geloofd, een maand gev. DE KOLENNOOD. Gerrit W., timmerman en Gerrit D., arbei der, beiden te Egmond aan Zee, hadden op 1 Januari hakhout ontvreemd uit een bosch op de grens van Egmond a. Zee van bur gemeester van Reenen. De eerste beklaagde was niet verschenen. Toen zij bezig waren met het afjagen, werden zij Ijetrapt door den jachtopziener onbez. rijksveldwachter Pieter Roozing. De heer Van Reenen, als getuige gehoord, had het hout niet gezien en kon alleen ver klaren, dat het bosch hm toebehoorde. Beklaagde D. verklaarde niets gedaan te hebben. Hij had liggen kijken, maar was wel met de bedoeling gegaan om hout te halen. Get. Roozing had gezien dat ook deze be klaagde hielp. E>e eisch luidde voor ieder 15 boete of opgev- of 5 en van dagen KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak 1 Maart 1918. M. v. C., te Castricum, P. N., te Limmen, O- J-> T. J. H., te Alkmaar, overtreding po litieverordening, de 2e 2.— boete of 2 dagen hechtenis, de le ontslag van rechtsvervolging, de 3e vrijspraak, de' 4e 3.boete of 3 da gen- hechtenis. H. J., C. K., te Zuidscharwoude, P. P. te Broek op Langendijk, overtreding ij-kwet, de le 4 X 3.— boeten of 4 V 2 dagen hech tenis, de 2e 4.boete of 4 dagen- hechtenis de 3e 2 X 2.boeten/ of 2 X 2 dagen hechtenis. E. V., te Egmond aan Zee, valschen naam, 10.boete hechtenis J. S., te Heer-Hugowaard, overtreding rij wiel reglement 2.— boete of 2 dagen hecht. W. B., te Alkmaar, overtreding distribu- tiewet, vrijspraak. H. G. Jr.. J. H., te Egmond aan Zee, stroo- perij-, de le 5.boete of 1 maand tucht school, de 2e tot voorwaardelijke plaatsing in oen tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van een- jaar. W. W. te' Noord-Scharwoude, H. D., te Amsterdam, overtreding spoorwegwet, de le 3.boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 1.50 boete of 1 dag hechtenis. P. E. D., C. H. H., J. S., te Alkmaar, dron kenschap, de le en 2e ieder 2.— boete of 1 dag hechtenis, de 3e 5.boete of 3 dagen hechtenis. M. V. Wz., E. G. Ez., E. G. Hz., K. B., P. D., E. G. Hz., E. G. Ez., H. D. Pz., P. D., A. P., P. D., C. B., P. D., W. G., T. Z. Tz. W. Z. Tz., W. G. Ez., J. G. Lz., te Egmond- aan Zee, C. S., C. S., te Schoorl, D. G., D. G. Dz. te Castricum-, jachtwetsovertreding, de le, 2e, 3e, 6e, 7e, 16e, 17e ieder 7 dagen hechtenis, de 4e, 5e, 12e ieder 1 maand tuchtschool, 8e, 9e ieder vrijspraak, de 10e, 11e, 13e 14e, ieder voorwaardelijke plaat sing in eeni tuchtschool van 1 maand-, proef tijd 2 jaar,d e 15e 8,boete of 1 maand tuchtschool, de 18e, «9e 2(v U-der 8. - boete of 4 dagen hechtenis, -tic 21e en 22e ieder 15.boete of 2 maanden tuchtschool. zonden, waarin rij de vrees te kennen geeft dat een dergelijke bezetting den onder gang van Rusland tengevolge zal hebben en dat Diiïttschland hiervan zal profitte- nea. JAPAN- EN CHINA. Uit Tientsin wordt aan de Daily Mail ge meld, dat het Chineesche .kabinet"'heeft be sloten, op de meest volledige wijze met Japan samen te werken. CORRESPONDENTIE. Een tweetal ingezonden stukken door plaatsgebrek blijven 1'ggeii. moesten Red. Alkm.i Crt. STADSNIEUWS. DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. De R. K. Kiesvereeniging Vrijheid en Recht besloot om in het 1ste district (vaca ture Udo) Mr. A. J. M. Leesberg en in district II (vacature Stoel) den heer Baart candidaat te stellen. Zooals wij reeds mededeelden stelt de S. D. A. p., in de vacature Stoel, den heer G. Veen. Over het stellen van een candidaat in de vacature Udo wordt door de S. D, A. P hedenavond vergaderd. - EEN JUBILEUM. Bij gelegenheid van zijn 25-jarige ambts vervulling aan de Alkmaarsche ijzer- en- me taalgieterij werd gister aan den bankwerker, den heer P. G. Boon, door de -directie een zilveren- horloge met inscriptie overhandigd. De overhandiging geschiedde met een waar- deerend woord. Na door kantoorpersoneel en kameraden, gecomplimenteerd te zijn, vertrok de -heer B. om den dag verder in den kring zijner famihe door te brengen. Thuis gekomen- wachtte -den heer B. nog eene verrassing zijner kameraden. HET DEPOT V. Door den opperbevelhebber van land- en zeemacht is bepaald, dat het dépot V alhier en dépot X te Vlasakkers bij Amersfoort in de volgende maand van standplaats zullen verwisselen. BOEKAANKONDIGING. Beklaagde S. verklaarde er toe gekomen te zijn, omdat hij om werk aan den dijk te krij- ;cn, met een ander was medegegaan. De an- ier had hem in den steek gelaten toen hun geld op was en daar zij lieg noch steg wis ten, waren zij maar tot de 'ontvreemding overgegaan, f De Officier van Justitie wenschte de rij- widdieven, omdat de rijwielen veel aan de openbare trouw zijn overgeleverd,*ernstiger te straffen dan plegers van andere vermo gensdelicten en eisdite tegen S. IX jaar ge vangenisstraf en tegen G. 12 maanden ge vangenisstraf. De heer mr. Leesberg, als toegevoegd ver dediger, meende, dat er termen bestaan om althans zoo tie straffen, dat hij in het voor jaar vrij komt. Voor G. wenschte pleiter een voorwaarde lijke veroordeeling. Hij kwam voor het eerst met de justitie in aanraking en wanneer hij geheelonthouder werd, zou het wel niet meer voorkomen. Als verzachtende omstan digheid ^voerde pleiter nog aan, dat beklaag- 10 dagen hechtenis. Beklaagde G. vroeg een lagere boete, aan gezien hij een groot gezin had en met het zanden maar 13.50 m de week verdiende. Johan G. en Dirk P., ook uit Egmond aan Zee, waren eveneens bezig zich door het af zagen van jonge boomen van een stookje te voorzien en wel ongeveer op dezelfde plaats toen de jachtopziener C. Punt hen ontdekte. Deze ontdekking had ten gevolge, dat ook tegen hen heden 15 boete of 10 d. hechte nis werd geeischt. DIEFSTAL. De grondwerker Hendrik V. had op 3 Ja nuari te Andijk een nieuwe schoen en 2 pak ken, inhoudende 3 knotten en 5 knotten sa jet weggenomen bij den winkelier Arie die Vries aldaar. tiet Kind, veertiendaagsch blad voor. ou- ckfrs en opvoeders geeft in zijn nummer van 2 Maart o. a.Prof. Casimir, door J. H. Gunning Wz. Proeve van een Bijbel voor jongelieden (XVII), door Joharf Been - Slaapwandelen bij kinderen (Slot), door Dr. I. Zeehandelaar. Fröbel en Montessori, door Mej Sophie Fischer. E)e sajet had hij verkocht aan mej. Grietje ..erger, aldaar; die er aanvankelijk aan twij felde of het zuivere koffie was, maar ten ant woord- kreeg dat ze den burgemeester naam van beklaagde) wel kon vertrou' Mej. Burger kocht de sajet voor 2.50 en verkocht ze weer voor 4.80. Het O. M. eischte tegen beklaagde 3 m. gev. De heer mr. de Groot kon zich niet ver eenigen met het requisitoir van den officier. Inzake de Schoen was pleiter het wel eens. Pleiter begreep evenwel niet waarom de medeschuldige van beklaagde niet gedag vaard was. Nu is niet komen vast te staan, dat die onschuldig is. Pleiter oordeelde het LOGGERS OPGEBRACHT. IJMUIDEN, 6 Maart. Volgens te IJ- muiden ontvangen berichten zijn waar schijnlijk 17 zeilloggers naar Engeland opgebracht. Deze loggers zijn waarschijn lijk door den Oostenwind naar de Engel- sche kust gedreven. REDMOND t LONDEN, 6 Maart. Redmond, de lei der, der Iersche Nationalisten is heden morgen overleden', na verleden week een operatie te hebben ondergaan. DE TOESTAND IN FINLAND. BERLIJN, 6 Maart. De Deutsche Ta- geszeitung verneemt, dat tusschen de re- eeeringen te Petrograd en Helsingfors on derhandelingen hebben plaats gehad, waarvan het voornaamste resultaat is, dat Rusland heeft besloten de troepen uit Fin land terug te dekken. AMERIKA EN JAPAN. WASHINGTON, 6 Maart, (V.D.) rond voor het Er ge- bestaat geen enkele ikaansche regi in zou hebben toegestemd, dat Japan een gedeelte van Siberië zal bezetten. Vernomen wordt, dat de regeering te Washington een nota naar Tokio heen gc- MILITAIRE ZIEKENVERPLEGING. De adspirant-reserve-officier van gezond heid (semi-arts), de heer J. G. Brandon Bravo, wordt tijdelijk ingedeeld bij de mili taire ztekeninrichting alhier. BENOEMING. De heer H. M. Langeveld, stationschef al hier, is met ingang van 1 Jiuli a.s. in gelijke functie benoemd te Rotterdam (Station Rech- ter-Maasoever) EIND-EXAMEN H. B. S. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is bepaald, dat o. a. de leer lingen van de H. B S. alhier, te den Helder en te Hoorn geëxamineerd zullen worden door -de comnuss-e te Haarlem waarvan tot lid en voorzitter is benoemd de heer W. C. G. van Mourik Broekman, directeur der H. B. te Haarlem. Tot leden werden o. m. be noemd de heeren dr. A. C. Antusch, direc teur van en J Timmer, N. Meijer, N. Kra nenborg Jesse, H. G. Bainte en H. L-. Ziek, leeraren aan de R. H. B. S. alhier, en W. N. Francken, leeraar aan de R. H. B. S te Alk maar, Helder en Hoorn. UITGESLOTEN. Naar wij vernemen is de schoenmaker W. T. Voorman uitgesloten van verdere levering van schoenen op bons en tevens voor leve ring van reparaties, daar hij meer dan één bon voor een paar schoenen in betaling nam. POLITIENIEUWS. Door de politie zijn aangehouden-: twee Rotterdammers, die in den nacht zich van een dak van een kantoor een hoeveelheid lood ïtbben toegeëigend. Zij werden op heeterdaad bejrapt en na een wilde jacht aangehouden. Een militair die zicb een groot aantal mili taire goederen heeft toegeëigend, waaronder een viertal schoenen, borstrokken, broeken, sokken, werkkielen, eetketels, koopels enz. Foi burger- 4ie z!rii aan hetag v«u die goederen- heeft Kb»Wig -w-ki. Een militair die zidtt een hoeveelheid vleesch uit het abattoir had toegeëigend. Een militair die te Tilburg koffie had ont vreemd. Een militair -terzake diefstal van een mili- tairenb roek. Een jongen die voor 100 koper en Banka- tin had gestolen uit een fabriek. Een jongen van 13 jaar die te Haarlem was weggeloopen. EEN AFDOEND ANTWOORD. Indertijd werden in ons blad opgenomen de hier ter stede in bezit genomen goederen, waaronder van de N. V. Holl. IJzermagazijn v.h. M. de Wild, ca. 23000 kilo draadnagels. De firma heeft zich tot de Rijks-Commissie voor de distributie van Ijzer en Staal te 's-Gravenhage gewend, met verzoek; bij haar een grondig onderzoek te willen instellen. Dit onderzoek heeft plaats gehad en dc firma ontving thans onlerstaand- schrijven van het Uitvoerend Bureau dezer feommissie: Uitv. Bur. v. d. Rijks-Comm. v. d. Distr. v. Ijzer en Staal Zeestraat 102 aan: N. V. Holl. IJzermaghzijn v.h. M. de Wild te Alkmaar. 's-Gravenhage, 26 Februari 1918. „Wij hebben thans de eer U mede te deel en dat het onderzoek inzake de bij U op 24 Oc tober 1917 door den Burgemeester van Alk maar In bezit genomen partij draadnagels is afgcloopen. Wij- stellen er prijs op te verklaren, dat ons in geen enkel opzicht is gebleken, dat cr bij U speculatieve doeleinden voorgezeten heb ben." w.g. RIJKS-IJZER Afd. Ijzerwaren w.g. KERKHOVEN. POLDERVERKIEZINO. In een gehouden algemeene vergadering van den polder de Schermeer werden be noemd tot car.didaten voor de vervulling van een plaats als heemraad de heeren Jb. Ko- iting

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2