HT atv Onze OVESI^JF-^1lSS03Eï3^J zijn van de bekende goede kwaliteiten. Onze ISTTMTIERJA3SEN zijn de nieuwste in stjjl. Fa. H. S. CLOECK, KMermators, Laat heelt Boterstraat, Tel. 212. k3 Van Hollands Noorderkwartier de grootste en meest moderne inrichting; speciaal voor Meerei en Kinderkieeding, geihaakt en op maat. In modellen bieden wi] da grootste verscheidenheid. "%?f "V erls.iessing; Gemeenteraad. «ars? a pgr De sorteering** bevat speciale modellen. ""'PI? ning, D. de Boer Dz. en J. Bruin en werd de heer D. J. Govers benoemd tot hoofinge- land van het hoogheemraadschap „De Uit- waterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland", ?ulks in de plaats van den heer M. Couwenhoven. WELSTA'NDSGRENS BIJ REDUCTIE OP DEN PRIJS VAN PETROLEUM, GAS EN COKES. B. en W. van Alkmaar berichten den Raad der gemeente het volgende Bij raadsbesluiten van 8 November 1917 en 4 Januari 1918 werd als weistandsgrens voor de reductie op den prijs van petroleum en ga# aangenomen een onzuiver inkomen van 1200.of minder, volgens het kohier van den Hoofddijken Omslag, terwijl bij raadsbesluit van 7 Februari 1918 werd be paald, dat goedkoope cokes zal worden be- sch baar gesteld voor lien, die geen hooger weistandsgrens hebben dan 1200.—. Bij het uitvoeren van deze raadsbesluiten is de wenschelijkhdd gebleken om de wei standsgrens te doen samenvallen met de be treffende klasse van den Hoofdelijken Om slag. Wij stellen Uwer vergadering daarom voor om lo. onder intrekk;ng van het raadsbesluit van 8 November 1917, No. 17 te besluiten: Aan houders van petroleumkaarten, wier inkomen volgens het laatst vastgestelde ko hier van den1 Hoofdelijken Omslag minder bedraagt dan 1200.(12de klasse) o f wieri nkomen blijkbaar zoo gering is, dat een aanslag in die belasting achterwege is gela ten, wordt voor eiken gedistribueerden liter petroleum een toeslag van gemeentewege ver leend van 19 cent per liter. 2o. in te trekken onderdeel B van het raads besluit van 4 Januari 1918 (Gemeenteblad No. 579) en dit te vervangen door: B. Met ingang van i Januari 1918, den datum, waarop de verhoogde 'gasprijs zal worden geheven, aan de ingezetenen, wier in komen, volgens het laatst vastgestelde kohier van den Hooldelijken Omslag minder be draagt dan 1200.(12de klasse) en aan hen, wier inkomen1 blijkbaar zoo gering is dat een aanslag in die belasting achterwege is gelaten, eene zoodanige reductie op den gasprijs toe te kennen, dat voor eiken kubie- ken meter gas, door hen verbruikt over den gewonen meter, 8K cent en over den munt gasmeter 9 cent wordt betaald. 3o. met wijziging in zooverre van het raadsbesluit van 7 Februari 1918, te beslui ten': dat voor hen-, wier inkomen, volgens het laatst vastgestelde kohier van -den1 Hoofde lijken Omslag minder bedraagt dan 1200 (12de klasse) en aan hen. wier inkomen" blijk baar zoo gering is dat een1 aanslag in die be lasting achterwege is gelaten, goedkoope co kes kanw orden beschikbaar gesteld en wel tegen den prijs van ƒ1. per H.L., kun nende aan de gemeente de daaraan te kort komende 2.— per afgeleverde H.L. in reke ning worden gebracht, voor zoover dfe klassen betreft van II af en hooger, dat zijn zij, die recht hebben op meer dan 10 brandstoffen' eenheden. BEZWAARSCHRIFTEN TEGEN AAN SLAGEN IN DE HONDENBE LASTING, DIENST 1917. Naar aanleiding van een drietal bezwaar schriften stellen B. -en W. den Raad voor te roijeeren de aanslagen in de Hondenbelasting, drenst 1917, ten name van H. Jl. Schwarzer, 1 uttik-Oudorp No. 33 en P. J. J. Jonker, Verdronkenoord No. 16 en terug te brengen \an de le naar de 2e klasse (van j 3.tót 2.50) den aanslag van J. de Moei, Lin- denlaan No 59. ONDERHANDSCHE VERHURING VAN WATER TOT HET BERGEN VAN HOUT. In verband met het raadsbesluit van 5 Juli 1917 No. 3, tot afstand van grond en water aan den heer J. Bierdrager, zal het raadsbe sluit van 2 December 1903, No. 2, tot verhu ring van gedeelten water van de Oude Hoorn- sche Vaart, voor het bergen' van hout, aan de firma O. A. Conijn'en Zoon, C. Baan en Zoon en j. Eecen Gzn., eenige wijziging moeten ondergaan, en wel In dier voege, dat de over eenkomst met de firma C. Baan en Zoon (thans J. Bierdrager) in haar geheel m-oei worden verbroken, terwijl ten aanzien van het verhuurde aan de fifma Conijn het be paalde in de laatste alinea van punt af der overeenkomst met deze firma moet worden toegepast, waardoor het aan haar verhuurde water binnen zes maanden na de opzegging ter beschikking van ons College zal worden gesteld. B. en' W. stellen' mitsdien voor het volgentc besluit te nemen De Raadi der gemeente Alkmaar Overwegende, dat het wenschelijk wordt ge acht het raadsbesluit van 2 December 1903, Nó. 2. sub II en III, waarbij aan de firma's G. A. Conijn en Zoon en C. Baan en Zoon ondershands worden verhuurd gedeelten wa ter van de Oude Hoomsche Vaart, in te trek ken en aan de firma G. A. Conijn en Zoon opnieuw ondershands te verhuren het hier onder sub III omschreven gedeelte water van de genoemde vaart; Gelet op artikel 194, sub c en op artikel 230 -der Gemeentewet; Besluik: L het raadsbesluit van 2 December 1903, No. 2, aub II en III in te trekken; II. het hierna sub III omschreven gedeelte water te verklaren voor den openbaren dienst niet meer bestemd te zijn III. aan de firma G. A. Conijn en Zoon on dershands te verhuren een1 gedeelte water van de Oude Hoomsche Vaart, kadastraal be kend in Sectie C. No. 876, aanvangende bij de noordelijke grens van Sectie C. No. 424, zich noordwaarts uitstrekkende over onge veer 265 M. ott aan 't noordeinde (kopeinde) van Sectie C. No. 717 en over een zoodanige breedte, dat aan de oostzijde der vaart, langs den Frieschenweg een strook water van ten minste 4 M. breedte, gemeten bij een water stand van 60 cM. A. P., vrij blijft, een ei ander zooals op een bij dit besluit overge legde teekening is aangegeven, voor een huur prijs van 98.— per jaar, berekend tiaar, ct. per M.2, onder bepaalde voorwaarden. PROTESTVERGADERING. In verband met de in de jongste raadsver gadering afgestemde verzoeken van het co mité van actie inzake de levensmiddelenvoor ziening werd gisterenavond in de groote zaal van de Harmonie vanwege het permanent co mité van actie tegen de duurte en het rev.-soc. comité tegen den oorlog en zijne gevolgen, een protestvergadering gehouden, waar als sprekers optraden de heeren J. Westerhof, propagandist der S. D. A. P., lid1 van den ge meenteraad, en D. A. Klomp, van Bergen. De tijd van aanvang, half 8, was wat vroeg, zoodat de vergadering nog niet op dien tijd kon beginnen. Een deel van de aanwezigen verdreef den wachttijd' met het zingen van so cialistische liederen en niet lang duurde het of zij hadden het grootste deel der aanwezi gen meegesleept. Toen de zaal geheel bezet was tegen 8 uur riep de heer K. van. 't Veer, voorzitter van het comité van actie, de vergadering liet welkom toe, waarbij hij' aan het doel herin nerde, het afstemmen van de voorstellen van dat comité. Hij wees er op dat tegenwoordig van allen kant 't woord*der bourgeoisie wordt gehoord, zooals dezer dagen nog in de Kamer, van den heer ter Spill. Aller hulp is noodig, zei spr., om daar tegen op te trek ken. Er is wel iets gedaan om in den nood tegemoet te komen, maar dat is lang niet ge noeg. Spr. noodigde allen uit om na afloop der vergadering mee te doen aan de betoo ging, me met toestemming van den burge meester zou worden gehouden. Daarna was het woord' aan den heer Klomp, die betoogde dat de houding van den gemeenteraad reactionnair was geweest, want alle verzoeken waren zonder argumen tatie afgewezen'. De financieele bezwaren van den burgemeester waren n'et deugdelijk. Men moest volgens spr. opkomen tegen deze hou ding van den raad, want men moet strijden tegen -den honger. Als eischen die het volk moet stellen, noem de spr.: rantsoeneering, inventarisatie, inbe slagname en stopzetten van allen uitvoer van levensmiddelen. Het Nederlandsche volk heeft gezien dat de kapitalisten op alles hun- hand leggen en moet hun dus het halt toeroepen. Spr. noemde enkele cijfers, die deden zien hoeveel levensmiddelen noodig zijn voor ons volk. Hoeveel is er van dat alles in ons land? Dat moet een algeheele inventarisatie leeren Spr. wees er dan op, dat de bezittendeni nóg altijd rfieer kunnen krijgen dan hun brood rantsoen, zij kunnen immers nog cake enz. bekomen. En als nu arbeidersvrouwen een broodkar plunderen, vindt spr. dat nog zoo erg niet, qjit is geen diefstal. Spr. noemde den toestand der levensmid delenvoorziening een noodtoestand en wees o a. op de geringe hoeveelheden Jcoelhuisboter, terwijl gezegd was, dat er boter genoeg was. De controle over de voorraden wilde dfe heer Klomp opdragen aan de arbeiders-organisa ties, niet ornaat die alles het beste weten, maar omdat men die controle niet aan de rijkscommissies kan overlaten, wijl de heeren alleen hun eigen belang zoeken. Met klem drong spr. er op aan om op te komen voor uitbreiding van de teelt van voe dingsgewassen, em hij wilde dat de heele bo demopbrengst ten goede komt aan het volk, dat daar recht op heeft. Aan de hand van verschillende cijfers toonde spr. aan dat ons land ruimschoots voedingsmiddelen voor ons heele volk en ons vee kan leveren. Men zegge niet: „wij moeten uitvoeren, om kolen enz. te krijgen," want het is beter eten en geen werk te hebben dan werk en' geen eten. De kaas uitvoer werd wel stop gezet wegens een ruzie tusschen de ministers, en die was oorzaak dat wiji nu zoo dure kaas eten. Spr. wilde niet alleen een uitvoerverbod van het in ons eigen land noodige, maar een algeheel uitvoerverbod totdat alles geïnven tariseerd is en dan kan al het overtollige over de grenzen. Spr. besprak dan de melkvoorzienmg, die in ae grootere steden geheel in de war liep tengevolge van de geforceerde boterbereiding, waarvan een groot deel wordt uitgevoerd. Ook de uitvoerdjfers van groenten' van 1912 ging' spr. na, waarbij hij er op wees, dat thans wel niet zooveel versche groenten worden uit gevoerd, maar nu gaan ze gedroogd over de grens. Spr. betoogde voorts dat de kunstmest voor de bebouwing van onze gronden kan wor den verkregen uit de liucht, volgens een nieuw procédé. Uit een statistiek Van sterftecijfers van de jaren 1913 en 1917 putte spr. het bewijs, dat de levensvoorwaarden thans veel slechter zijn dan vóór den oorlog Ten overvloede las spr. een advertentie voor uit het Handelsblad, waarbij steun werd gevraagd voor een gezin waarvan de vader door ontb< ering was gestor ven- i Uit de Alkm. Ct. van Maandag j.l. las spr. het bermhtje over de vermogenstoename in 1916 en hij herinnerde nog even aan de belasting-ontduiking door de firma Jurgens, die eenige honderdduizenden te laag aangaf. Wanneer een betere voorziening vaft levens middelen niet gaat langs den' weg van over leg, moet het gaan met geweld, zei spreker, en dan moeten wij ons mobiel maken voor de algemeene werkstaking. Aan de bezittenden de beslissing of het za' gaan zonder of met het loeten van bloed. Spreker besloot met de bekende dichtregelen: •Strijd mee in onzer dagen strijd! Maar met uw leven, wandel, werk. O zeg.... niet wat uw mond belijdt; O, zeg niet van wat naam of kerk. Maar toon van welken geest gij zijt! Daarna was het woord aan den heer Wes terhof, die het een groote overwinning noem de, dat de arbeiders thans eindelijk optrekken tegen 't kapitalisme, dat altijd nog 'n machts middel had in het: verdeel en heersch. Hij betreurde het dat de katholieken, die prac- tisch dezelfde eischen; hebben als de andere arbeiders, nog zoo door dfe geestelijkheid wor den onderdrukt en waarschuwde deze er voor, dat ook die arbeiders kunnen ontwa ken. Spr. vond het schoon, 'at in den strijd te gen1 de uitbuiting de soc.-dem. en revolution- nairen samen gingen. Zoo wordt uit deze kwade tijden de onontbeerlijke samenwer king geboren. De heer Westerhof sloot zich geheel aan bij hetgeen de vorige spreker had gezegd en bracht de broodkwestie nog even naar voren. De broodvoorziening was door de krankzin nige regeering geheel in de war gestuurd, doordat het toegevoegde aardappelmeel niet doeltreffend gebruikt werd en nog steeds ko ren' voor sterken drank wordt verstookt. De regeering was alleen vooruitziend als het de belangen der kapitalisten gold. Spr. bepleitte een verhooging der oorlogs-' winstbelasting tot 50 pet., waardoor 200 mil- lioen per jaar meer beschikbaar kwam voor de voorziening in levensmiddelen voor de ar beiders. Spr. vond de postftie van Nederland thans niet ongelijk aan die van een belegerde veste,1 want Engeland en Duitschland' laten zoo goed als niets voor ons door. En dan herin nerde hij aan het geen de heer Mendels in de Kamer voor 7 maanden reeds beweerde, n.-l. dat ons land' voldoende voedingsmiddelen kan voortbrengen. Voorts wees spr. op hetgeen de heer ter Spill dezer dagen in de Kamer betoogde in zake de volksnooden. Waar haalt de kerel het vandaan? vroeg spr Hij draait alleen maar om de spil van zijn eigen bourgeoiskringetje. Spr. noemde het rasploertigheid om te dur ven spreken zooals de heer ter Spill deed. Uitvoerig betoogde de heer Westerhof, dat de werkelijke toestanden heel anders zijn dan de heer ter Spill beweerde. De rijken hebben aan niets gebrek en' durven nu in den Alk- maarschen gemeenteraad de billijke eischen afstemmen'. Heftig wekte spr. op tot het kracht bijzet ten aan de gestelde eischen. 'Spr. ging daarop de indertijd in ons blad geheel opgenomen voorstellen nog eens na en wat het orgaan „Ons Blad" gezegd had over de verdediging er van in den raad. „De hee ren worden een weinig 'at," zei de heer W., ,,'t gaat tegen de verkiezingen." En dan sprak spr. over den heer Clotck, dien hij al eens had genoemd den „ongekroonden koning der middenstanders". Als heeren gelijk ter Spill, Cloeck en de Lange en hunne soortgenooten de nooden van het proletariaat niet willen zien, moeten ze bedenken dat het volk de voorziening daar van wil Vervolgens behandelde de heer W. het lijstje van crisisuitgaven voor de gemeente Alkmaar, welk lijstje hij niet juist noemde, omdat er vele uitgaven bij staan genoemd, die geen crisisuitgaven' zijn. Spr. toonde dit na der aan, gelijk hiji ook al in oen Raad had gedaan. Als heel het Nederlaadsch* volk al» één man opstaat zullen "fc heeren, die tegen een betere voorziening zijn, w i opdoeken en zal een betere tijd aanbreken Spr. zag een licht punt, de democratie breekt zich baan. Hij wees op Rusland, waar de revolutie wel anders is geloopen dan verwacht mocht wor den, maar toch de stroom der democratie is begonnen' te vloeien, en daartegen wil de re actie zich verzetten. Zij is hang voor de een heid van het volk. De Alkmaarsche heeren hoopten, dat deze vergadering zou misluk ken; dat er zou worden gefloten. Toon hun dat het anders is, zei de heer W. Spr. waarschuwde er voor, dat men zich van de democratie laat wegtrekken door de reactie. Men blijve strijden voor betere voor ziening in levensbehoeften, niet alleen voor zich, maar ook voor zijn klasse, één voor al len en allen voor één. Daarna las spr. de volgende motie: De door het Permanent Comité van Actie tegen de duurte en het Rev. Socialistisch Co mité tegen den oorlog en zijne gevolgen op Dinsdag 5 Maart 1918 in „de Harmonie" be legde groote openbare protestvergadering te gen de reactionnaire houding van dep Alk- maarschen Gemeenteraad in de zitting van Donderdag 21 Februari 1918; gehoord de uiteenzetting der arbeiders vij andelijke houding van Alkmaar's raadsmeer- derheid en de weg-stemming der verzoeken van het Comité van Actie tegen de duurte, met name die der boterversitrekkimg tegen verlaagde prijzen en grootere porties eten uit de Centrale Keuken met toevoeging van vleesch en meer vet of plantenboter; 5boord dat tegen de argumenten1 der soci- emocratische raadsleden door den burge meester niets anders is aangevoerd kunnen worden) dan het f'nanciëel bezwaar; ring der arbeidersellende de tegenstemmende raadsleden zelfs geen poging hebben gedaan gehoord ook met welk een volkomen negee- om hun onbarmhart'g en onverstandig tegen stemmen te motiveeren, sterk zich nog voelen de in hun getalsterkte; Protesteert met kracht tegen' het wegstem men der door elfen burgemeester zélf in den raad redelijk genoemde verzoeken wijst de bezwaren voor de gemeentekas vol komen af, daar tienmaal zwaarder moeten wegen1 de bezwar**1 van het bittere leven der in ellende krimpende Eischt dat de gemeenteraad ten spoedigste besluite: (volgen de indertijd' in den raad afgestem de eischen van het comité van actie). Besluit deze motie door middel van de pers te publiceeren en in afdruk aan de raadsleden toe te zenden'; en draagt aan de Comité's van Actie op in een bij den burgemeester aan te vragen con ferentie onmiddellijk na sluiting der verga dering de in deze motie vervatte eischen nader toe te lichten, en deze actie voor genoemde eischen zoolang voort te zeiten tot ze ingewil ligd zijn. Met op een enkele uitzondering na werd de motie aangenomen' bij zitten en opstaan. De heer R. Zomerdijk bracht een woord van dank aan de beide sprekers en gaf tot slot dc route aan, die de te vormen stoet zou volgen, waarop de vergadering onder het zingen van eea socialistisch lied1 uiteenging. Na een wandeling door de Veerenstraat, Doorbraak, Houttil en Langestraat, welke onder het zingen van socialistische liederen geschiedde, hielden de betoogers halt voor het stadhuis, waar een deputatie bestaande uit de dames Jorritsma en Zalm en de hee ren van 't Veer, Zomerdijk, Westerhof m Klomp over de motie een onderhoud hadden met den burgemeester. Deze ontving de com missie welwillend én zegde toe, de motie met den ernst die deze eischt in het college van B. en W in bespreking te zullen bren gen. Het was bekend, dat ook hij1 veel voor de nooden van het volk gevoelde. De groote modelij kheid was de financiën. Een crisislee- ning van 20 jaar zou z. i. de goedkeuring van Ged. Staten niet verkrijgen. Nog wees de burgemeester er op, dat vast stond, dat Alkmaar de vergelijking met elke stad inzake de crisismaatregelen ton weer staan. De heer Westerhof verdedigde uitvoerig de eischen, terwijl de heer Kiomp betoogde, dat voor het natuurijk recht op het leven el ke wet moest wijken. De burgemeester herhaalde nog eens, de motie "in het college van B. en W.° met dfa meesten ernst te zullen bespreken en wees Cr op, dat dit ook een punt van bespreking in den raad zou uitmaken. De teer Westerhof drong nog op spoed aan. Gedurende de conferentie zongen de be toogers voor het gemeentehuis verschillende socialistische liederen. De heer Westerhof deelde van den trap van het stadhuis het onderhoud met den bur gemeester mede en wekte de menigte op om bij de behandeling der motie in den raad, het bewijs te leveren, dat de arbeidende bevol king niet wil rusten voor de eischen zijn in gewilligd. Als één man diende het proletariaat achter de eischen ter voorkoming van algeheele in zinking te staan. De menigte ging hierna rustig huiswaarts. MARKTBERICHTEN. LANGEDtjKER GROENTEVEILING, 5 Mrt. Roodekoel le soort f 13.2e so®rt f 8. stort f 10. Gelekool le soort 16.—, 2« soort f 7.— stort f 8. Wittekool 1« soort f 8.—, 2e soort f 3.—. Uien t 21.50 a overzee f 21.80. NOORDSCHARWOUDE 5 Mrt. Breekpeen f 8.25, reodekool-f 13— a 0.uitschot f 8.— Deensche witte f 8.—, uitschot f 7.—. Gele f 10.— a 0.—, uitschot f 7.— Rood stortgoed f 10, wit f 7, geel f 8. Orovg uieu f 21.50, overzee f 22. WARMEN HUIZEN 5 Mrt. Roodekool f 13.0.—, @ele kool f 10.— a 0.— Wittekool f 3.— a 0.-, Uies f 21.50, Uit schot f 13.a De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt hiermede ter algemeene kennis,dat bij hem opVBlll)A# SMAAKT a.8., Ier Secretarie dier gemeente, van doe voormiddag» 8 tot doe namiddags 4 nar, kunnen worden ingeleverd opga ven ran eaudldaten voor het lidmaat' soltap van den gemeenteraad, ter vervulling der plaatsen, opengevallen door de ontslagname van de heeren A. W.UDO en E. E. STOEL, dia zitting hadden resp. voor net le en voor het 2e kiesdistrict. Voor zooveel noodig wordt er aan her innerd, dat die opgaven moeten inhouden de namen, de voorletters en de woonplaat sen der eandidaten, en onderteekend zijn wat het le kiesdistrict aangaat, door ten minste 30, en voor zooveel her 2e kiesdis trict betreft, door ten minste 26 kiezers, bevoegd tot deelneming aan de betrekkelijke verkiezing. De tot invulling bestemde formulieren voor d« bedoelde opgaven zijn van heden af ter secretaris dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar. Alkmaar, den 27 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd G. RIPPING. TILlftBAPMCH WEEJiiiE.RlCJrfT 6 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederiandsch MeteoEalogisek Instituut Se De Bi kit Geldig tot dm avond van 7 Maart. In het gebied vao de waarneming is de hoogste stand' van den barometer 777.5 Wisby. De laagste stand van den barometer 765 Zuid-Duitschland. VERWACHTING Meest matige wind, uit oostelijke richtin gen, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, zelfde temperatuur, AMJT1RDAMSCHE BEURS Opgave van het NÖORDHOLLANDSCH LANDBOUWKREDIET 5 Mrt. 6 Mrt van ïeose BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 6 Maart. Jan Hendrik Roggeveen en Johan na Alida van Vliet. GEBOREN: 5 Maart. Margaretha Cornelia, d. v. Comelis Hoebe en Marijtje Elswijk. 3 Maart. Lucas Hermanus, z. v. George Frc- derik du Pont en Hendrika Wilhel- mina Lieder. 6 Maart. Elisabeth Johanna, d. v. Josephus Franeiscus van Leeu,wen en Johanna Petronella Rij'laarsdam OVERLEDEN: 5 Maart. Gerardus Brakenhoff, 1 jaar. 6 Maart. Jacob i Jannetje Biemau gehuwd met. fkndilcu* N'ierop, 61 ja*/. BU1TENLANB. OOSTENRIJK. Norf. a West. Cert. gew. Aand. Southern Pae. Comp. A. 589*/', South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. 23% Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. 128 Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100I 109 BELOIE. Antwerpen 1887 2| 63 Ex-dividend. PROLONGATIE 4"/. pCt. Mededeelingen: Nederlandsche Staatsfond sen onveranderd. Russische Staatsfondsen luier. Culturen kalm. Oliewaarden eveneens in kalme stemming. Export-Maatschappijen Scheepvaart-aandeden meerenaeels Marine-waarden va**. Tabakken w\- vast. flainv. Mg v >r Deii B&tavja. t -.wr i» ."V»»»' i. 1' Koers var- Staatsleidingen NEDERLAND. pCt Oküg. N. W. S.van500/lOO0 1917 44 4 3 2 5 5 97 9«i/4 783/4 70i/, 001/4 991,4 99V, dfte Obtig. hit» tUö dittf (Uts dito flted. bui. 1915 lfcCO dko 1916 1000 Bd.vrije Kroneur. Jau.-Juk RUSLAND. Obl. 1906 fra. 2500—5000 Lwangorod Dombr. ÜR. 625 Nicolai Spw. g 100 Geconsol. 1880 OR. 635 Rothschild (consols) OR 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 óe Emissie, 1894. GR. 625. TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningon. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlet-tnstelllngen. AnMterdamsche Bank A Nederl hid. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v. A. Retterd. Bankver. Aand. tadustrioele Ondernemingen. BUITENLAND, Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Cultuurondern Handelsver. en Handelsvennootsch. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A, id. id. id. Winstaand, Handels v. Amsterdam Aand. Tels Co.'s Hand. Mij. A v Nierop Co's Handel Mij. A. Petroleum Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. dec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A Sum Palembang. Petr. M. af gest A BUITENLAND. New Schibaieff Petr.Cy.Crt.gew.A. id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrdi. MH. A. Steaua Romana Petr. Mij. A Rubber-Maetschappijen. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand. Deli-Batavia Rubber Mij. Aand. Scheepveari-Maatschaffpljen. Holl. tmerika Llju id. Qem Eigendom Holl. Stoomb. Mlj. Aand ava China Japan Lijn A. /on. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned. Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mlj. Nederland A. BUITENLAND «int. Merc. Marine Cy. afg. A. 33i^ Jnt. Merc. Marine afg. pr. A. 112tys Tabaks-Ondernemingen. A'dam Dell Comp. Aand. 249Vs A'dam Langkat gew. Aand. 239s/, id. ia. Pref. 269*4 Deli-Maatschapplj Aand 545 Deli Batavia Aand. 520 Medan tabak Aand. 238 Rotterdam Deli Aand. 2823/, Senembah T.rb k-Mlj. Aand. 627 Spoorwegen. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 102V» Expl. v. Staatssp Obl. 5 1027/, Expl. v. Staatssp. Obl. 4| 99 BUITENLAND. AMHRIV A A tehifTop. S. FC. v. g. A. 90Vs Oetiv R. Orande Spw. C. v. A. 77, (he Spw. Mlj. Oewone Aand. 203/, Kom éity South. Railw. Cy.g. A. ;<19'fe Missouri Kans. a Tex. C. v. A. 61/4 N.-York O ft Western A. 25% 46 33 32s/, 36 291/4 29% 31 30 507/b 847/b 101% 102% 197% 224 181% 192 150 141 75 66 92»/8" 239 211 210 438 191 230 204 234 535 4f% 40 75 101 251 234 170 425 416 263 295 188% 284 2t0 267 283 273 97 90% 70 60 99 99 46% 32 35 291/4 84 101% 224 182% 191% 1411% 75% 56 937 fe 239 210% 210 438 193 214* 234 533 40 100% 248 233 170 122 408 259 .290 188 281 260 265 279 270 33% 113% 249% 547 530 233 628 102% 1027/. 99 20% 19% 6% 25'/» 88% 23% 128% 105% 63 O

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3