NEDERLAND. Telegrammen van heden. TORTB PLICHTEN. VoSssjw de Deutsche Tagesztg. hebben tusschen de FUisefte en Russische regeeringeh onderhandelingen plaats gehad, waarbij werd overeengekomen dat de Russische troepen zich U't Finland zouden terugtrekken. Een Chiileensche schoener heeft in Chili 58 officieren en matrozen van den Duitschen kaper Seeadler aangebracht die met den schoener Fortuna schipbreuk hadden geleden. Het Italiaansche transportschip Atlante (10000 ton) is hij; de Kanarische eilanden ge- torpilleerd. Volgens de Ass. Press is wijziging in de houding van Argentinië te verwachten en wel ten gunste der Entente. Louis Frank, afgevaardigde van Ant werpen en cshepen Straus zijn door de Duit- schers in hechtenis genomen wegens het aan zetten tot werkstaking. In Ierland hebben ongeregeldheden Plaats, tengevolge van het optreden der Sinn einers. De Monitor Polski klaagto ver de poli- vredenheid over de veelvuldige reizen van president Poincaré. Er werd voorgesteld 150.000 gulden op zijn budget te schrappen, daar die bezoeken aan het front volkomen nutteloos en duur waren. De Moxitor Polski klaagt over de poli tieke verdeeldheid, die in Polen weer het hoofd opsteekt en Polen zoowel naar binnen als naar buiten verzwakt. De Centralen hebben sinds December 120.000 gevangenen, 3633 kanonnen en 7000 machine-geweren vermeesterd. Naar de „Evening News" mededeelt, zullen de rookers in Engeland voor den ver deren duur van den oorlog het zonder sigaar, pijp of sigaret moeten doen. VORDERING VAN RUNDVEE VOOR HET LEGER. De opperbevelhebber van land!- en zee macht heeft bepaald, dat voor het leger geen vordering mag plaats hebben' van melk-, fok- of drachtig rundvee, doch uitsluitend van Slachtvee. Ook mogen geen runderen' gevor derd worden, welke in het Nederlandsch Rundvee-Stamboek zijn ingeschreven. De autoriteit, met de vordering belast, moet zich bij de vordering door een deskun dige doen voorlichten. Ook ok biji vordering van vee krachtens apt. 33 der Inkwartieringswet moet zooveel mogelijk vooraf overleg met de burgemeesters worden gepleegd. DE „HEENVLIET." Uit nadere inlichtingen1, van den' consul- generaal te Londen bij het departement van buitenlandsche zaken' ontvangen omtrent de vernieling van het Nederlanasche stoomschip ,,'Heenvliet" blijkt, dat het tot zinken is ge bracht door kahonvuur van een Duitsche on derzeeboot, op 28 Februari LI., op 15 mijlen ten' Zuiden van Swarte Bank. Een lichte scheepsboot met 7 man werd na dat de inzittenden 50 uren lang aan weer en wind hadden blootgestaan, te Southend1 ge land; de andere boot met den kapitein, den 2e-stuurman, den machinist, twee matrozen den kok en' den donkeyman, wordt vermist; er bestaat weinig hoop op hun behoud Ook de scheepspapieren' gingen verloren. De messroom-bed ien de ligt met een ge zwollen voet in het hospitaal te Southend. DE „HAELEN." Den kapitein-luitenant ter zee C. J. Canters is door de regeering opgedragen te Kiel voOr het Duitsche P rij zenhof de b 'handeling bij te wonen van de zaak betreffende de rechtma tigheid van het onbrengen van het reliefschit» „Haelen." Naar men weet, heeft de Duitsche regee ring zich reeds bereid verklaard de lading van dat schip ten behoeve van de Belgische bevolking vrij' te geven. De overste Canters zal zich 13 -dezer naar Kiel begeven. DE VLEESCHVOORZIENING. Met medewerking van <je Rundveevereeni- ging is een plan ontworpen waarbij verschil lende maximumprijzen1 voor de onderschei dene kwaliteiten vee zullen worden vastge steld en ook verschil zal worden gemaakt tus schen vee op stal en dat ter markt, aange bracht. De prijzen van het slachtvee zullen naar alle waarschijnlijkheid worden vastgesteld naar den maatstaf van 1.60 per-KG slachtgewicht voor eerste, 1.40 voor tweede, 1,25 voor derde en 1.10 voor vierde kwa liteit RUNDVLEESCH. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Voortdurend wordt nog gesproken van een maximumprijs van 1.25 per K.Q. slachtgewicht voor vee, of wel van een door de regeering vastges telden inkoopsprijs voor ruudvleesch van 1.25. Het is daarom noodig er nog eens op te wijzen, dat- wel is waar maximumprijzen voor vee in overweging zijn, maar tot nu toe alleen maximumprijzen bestaan voor het vleesch en niet voor het vee. De prijs van 1.25 per K.G. slachtgewicht is alleen ge noemd in verband met eene berekening, die in overleg met het hoofdbestuur van den Ned. Slagershond is opgemaakt voor een rund van 200 K.G. Wanneer de slager voor zulk een licht rund 1.25 per K.G. betaalt, komt hij met de voor het vleesch vastgestel de maximumprijzen uit. Maar, gelijk wij reeds vroeger mededeelden kan- de slager voor een zwaarder rund meer dan 1.25 per K.G. besteden, omdat dit hem meer fijn vleesch oplevert, waarvan de maximumprij zen hooger zijn gesteld dan voor lappen e.d- DE „RIJNDIJK". Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt mede dat van de Duitsche regeering vergoeding is ontvangen voor de schade ge leden door de Reliefcommissie tengevolge van den fanval op het Nederlandsch s.s. „Rijndijk", door 'n Duitschen' onderzeeër op 7 April 1916. Eenigen tijd geleden was de Duitsche regeering reeds overgegaan tot uit betaling van de vergoeding voor de schade, door den aanval aan genoemd vaartuig zelf toegebracht. Beide bedragen waren vastgesteld- door twee commissarissen, van wie de Nederland- sche en de Duitsche regeering er ieder een hadden aar geweren, Voor da N'ederlandsche regcerlng is opgetreden dr. A. Plate te Rotterdam. PRO NKBOONEN Om de teelt van pronkboonen meer -dienst baar te do-en zijn aan de volksvoeding, heeft de minister bepaald, dat iedere verbouwer verplicht zal worden voor elke 10O K.G groene pronkboonen, door hem in 191/8 op een veiling te brengen, vóór 1 Februari 1919 in te leveren 40 K.G. droge pronkboonzaden van oen oogst lyl8 tegen een prijs van 0.50 per K.G. Deze zaden moeten ingeleverd worden bi; den Regeeringscommissaris, belast met de Rijksgraanverzameling van de provincie, waar de groene pronkboonen zijn ter veiling gebracht. DE VISCH-VOORZIENING. In verband met het bericht dat na twee o: drie dagen de verstrekking van zeevisch ge heel zal eindigen doordat de kas der Zee- visch vereeniging, nu de consentgelden door de N. U. M. worden ges ad, binnen enkele da gen zou zijn uitgeput! heeft het dagelijksch bestuur der Zeevischvereeniging te IJmuiden de volgénde mededeel ing aan den minister van Landbouw gezonden: „Het dagelijksch bestuur enz. bericht Uwe Excellentie dat het besluit door voornoemde commissie is genomen zonder eenig overleg met- en buiten- voorkennis van de Zeevisch- vereeniging en verklaart dat zij gaarne be reid is in overleg met Uwe Excellentie en des- gewenscht met de NL U. M. nieuwe regelingen te treffen voor de vischvoorziening van hé: Nederlandsche volk." BINNENLAND. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd voortge gaan met de behandeling der Levensmidde- fenvoorziening. De heer Gerhard betoogde dat de pri- meerende belangen van de voeding van mensch en dier niet voldoende in acht zijn genomen bij de verstrekking! van graan aan de alcohol-industrie. Lr was meer verstrekt dan voor de gistbehoefte noodig was. De dienaangaande v- strekte cijfers achtte spreker niet betrouwb. r Hij had gegronde vermoedens, dat de meeste gist wordt bereid niet uit graan, doch uit melasse, een afval product dus. Doch hoe dit zij, voor brood bereiding is geen gist uit graan noodig. Proeven en onderzoekingen hadden spr. be wezen, dat gist zeer goed te vervangen is door ben hoppraeparaat, dat trouwens reeds geruimen tijd in Indië en op de vloot wordt gebruikt, De heer Van den Tempel verweet den minister dat deze ontrouw is geworden aan- zijn toezegging betreffende de steenko- lenvoorziening en betoogde dat de verander de tijdsomstandigheden daarvoor geen vol doende verontschuldiging vormen. Spr. betoogde voorts dat -de minister niet voldoende uitvoering heeft gegeven aan zijn verleden jaar aangenomen motie betreffende de beschikbaarstelling van goedkoop schoei sel, goedkoope kleeding, sajet, enz. Hij vroeg inlichtingen daaromtrent. Vooral op het stuk van kleeding is de toe stand onhoudbaar geworden. De Minister wilde het goede doch toonde gebrek aan regeerkracht. Spr. wilde de verantwoorde lijkheid niet dragen voor het voortduren van den toestand. De heer F les kens betoogde de nood zakelijkheid eener splitsing tusschen klei- en zandboeren. Hij drong er op aan dat aan de laatsten hooger prijzen zullen worden ge geven voor hun landbouwproducten en da zij' meer en goedkooper kunstmest zouden kun nen bekomen. Ook maatregelen (ter voor koming van wildschade waren gewenscht. Spr. bepleitte voorts de wenschlijkheid van een afzonderlijk Departement van Land bouw. De heer Engels verweet den Minister dat hij bij de regeling der levensmiddelen voorziening niet voldoende gebruik had ge maakt van organisatorische krachten in de maatschappij, vooral niet op het gebied van de C. O. D. R. O. en tegen de uitsluiting van anderen dan neutrale organisaties. Hij klaagde over achterstelling van de arbeiders- coöp- aties bij de «iistrbutie van margarine. Le 5.20 werd de vergadering verdaagd tot heden half «ml i OM M l SS IE OEINST ALLEE RD. Gistere., were door den directeur-generaal van d-en Landbouw eene commissie geïnstal leerd inzak' voorlichting aan de intendance bij mogelijke b "-"vordering waarvan tot voor zitter werd benoemd de heer D. de Boer Dz. te Stompeitoren en tot secretaris de heer E. D. Govers alhier. -KAMERVERKIEZINGEN 1918. De door de Liberale Unie opgemaakte candidatcnliist voor de kieskringen Amster- sterdam, Haarlem, en Den Helder luidt als valgt: 1. P. Otto, te Amsterdam, 2. dr. (L F. alSl R. Hgbrecht, te Amsterdam, 3. R. Visser Lz., Zandvoort. 6. Prof. mr. J. van Hamel, te te 's-Gravenhage. 5. J. Korthals Altes, te Zandvoort. 6. Prof. mr. Jr. van Hamel, te Amsterdam. 7. I. H. J. Vos, te Amsterdam 8. Prof. dr. B. D. Eerdmans, te Leiden. 9. dr. C Lely, te 's-Gravenhage. 10. J. W. IJzerman, te 's-Gravenhage. NIEUWE SOCIALISTISCHE PARTIJ. In een te Amsterdam gehouden bijeenkomst heeft de Socialistische Partij een beginsel verklaring vastgesteld, waarin o. a. ver klaard wordt dat de maatschappij zoodanig moet worden hervormd, dat daaruit de groe pen met verschillende en tegengestelde be langen verdwijnen, om plaats te maken voor één enkele gemeenschap, waarvan alle leden lijkelijk belang hebben bij eikaars welvaart en gelijkberechtigheiddat daarvoor noodig is, dat de voortbrengingsmiddelen tot ge meenschappelijk bezit worden gemaakt en op systematische wijze worden aangewend in iet algemeen belang: dat in den strijd, die daarvoor noodzakelijk moet worden gevoerd, de arbeidersklasse zich tot een zelfstandige economische, politieke geestelijke en etische macht moet vormen dat de hervormingen en verbeteringen van den toestand der arbeiden de klasse, bij handhaving van het privaat eigendom van de voortbrengingsmiddelen, slechts van tijdelijke waüundfc zljö middelen om de en alleen .aanvaard kunnen 'worden als arbeidersklasse strijdvaardiger te maken; dat die strijd allereerst is, een economische, waaraan de strijd om politieke rechten on dergeschikt ia, i Gemengd nieuws. HET BAGGERVERBOD. In een te Amsterdam gehouden vergade ring van het hoofdbestuur van den Ned. Aan- nemersbond met de besturen der afdeelingen zijn de moeilijkheden besproken, die het ge volg zullen zijn van het intrekken der ver gunningen tot het baggeren van grind en zand op de rivieren en van het verbod tot vervoer van hoeveelheden, grooter dan 25 kub. M., wat zal leiden tot het stopzetten van tal van waterbouwkundige werken, alle met selwerken en werken in gewapend beton met de daaruit voortvloeiende werkloosheid voor vele werkgevers en duizenden arbeiders. Besloten werd' er bij de ministers van wa terstaat, landbouw en financiën op aan te dringen, onverwijld de vergunningen tot het baggeren van grind en zand weder te ver- leenen en het vervoerv-erbod op te heffen. KLACHT OVER DE ZEEPDISTRIBUTIE Te Maastricht hebben eenige vrouwen bij het stadhui gekjaagd, dat er geen zeep te krijgen was en dat ze de wasch niet konden doen. weldra stoqd de markt zwart en gin' en' eenige vrouwen het stadhuis binnen om urn beklag over de zeep distributie te doen. De burgemeester was uitstedig. Onverrichter zake kwamen de vrouwen na eenigen tijd terug. Een der vrouwen schreeuw de van het bordes van het stadhuis, zoodat het over de heele markt hoorbaar was. „De bur gemeester heeft gezegd, wijz ouden ons hemd nog maar eens voor een week omkeeren." 's Middags kwamen de vrouwen nogmaals terug, maar ook toen was de burgemeester niet te spreken. „OUDERS" GEZOCHT. In den nacht van 4 op 5 Februari is aan de Reguliersgracht te Amsterdam op een zolderkamer een kind geboren van het man nelijk geslacht, De ouders hadden op den naam De Bruin die kamer medio Januari 1918 gehuurd en de man gaf voor werkzaam te zijn op een kantoor en vaai naar Limburg te moeten reizen. De vrouw beweerde 'later dat de man -ge naamd was Petersen en dat zij zelf Oorthuis heette en uit Gelderland afkomstig was. Onder voorwendsel dat zij dringend naar haren vader in Gelderland moest reizen en over enkele dagen zou terugkomen; heeft deze vrouw haar kind bij een der buren- achter we ten te laten en is zij' vertrokken op 21 Febr. 1.1. en keerde niet meer terug, evenmin als de man. Gebleken is dat dit kind, hetwelk volgens de moeder de voornamen Wilhelmus Johan nes zou dragen, ook niet is aangegeven in de registers van den Burgerlijken Stand. De man had het voorkomen van een zeeman, droeg een grijzende ringbaard, had donker bruin, reeds dunnend haar en was naar gis sing 45 a 50 jaren oud. De vrouw was 25 a 26 jaren oud, van lange schrale gestalte, blo zend uiterlijk, had blond haar en lichtblauwe of grijze oogen en was gekleed in covercoat mantel, grijzen Hoed en donkere rok en blouse. KERKDIEFSTAL. Te Zaandam zijn uit de R. K. Kerk aan de Oostzijde eenige koperen altaarsieraden ge stolen. Het doel der inbraak schijnt ge weest te zijn den tabernakel te forceeren, waarvan de zware koperen belegstukken reeds waren weggeslagen, dit is echter aan. de dieven niet gelukt. De afgesloopte kope ren bekleeding nebben de nachtelijke bezoe kers echter achtergelaten. ALG. NED. BOND VAN MEUBEL MAKERS EN AANVERWANTE VAKGENOOTEN. De Behangerspatroonsvereeniging „Samen werking" te Amsterdam heeft, na een be spreking met de besturen der vakbonden, be sloten tot aanvaard'ng van de collectieve ar beidsovereenkomst. VERPLAATSING ADMINISTRATIE H. IJ. S. M. De verplaatsing van de administratie der Ho 11. IJzeren SpoorwegMij. naar Utrecht zal m verband met gebrek aari kantoorruim te en wooingnooc: slechts gelei detijik ge schieden. Enkele ondirdeelen zullen nog dit handgranaat de luitenant Pfafl, een «ergeent en twee nu Meien-leerlingen van de Jagers licht gewond, Te Franeker werden door de politie bij een. winkelier en een rentenier respectievelijk 180.000 en 20.000 sigaren van verschillende merken in beslag genomen. Het artikel kipeieren is uit de distribu tie —omen. De kalkeieren blijven nog in de distributie (maximumprijs in den kleinhan del 10 yi cent). Ds. P. J. Romijn, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, viert Vrijdag a.s. zijn 50- jarig jubileum. VERZOEK AAN HET LEGER. DORDRECHT, 7 Maart. De afd. Dord recht van den Ned. Slagershond heeft het volgende openbaar gemaakt: Aan het le ger! De afd. Dordrecht van den Neder- landschen Slagershond, belast door het Levensmiddelenbedrijf aldaar met het in- koopen van vee, is niet instaat om voor 35 centen boven den prijs,' dien de minis ter als grondslag voor den inkoop van vee zich heeft gedacht, vee van midden kwaliteit te koopen. Bovendien neemt de étappe, die ongeveer drie duizend koeien per week betrekt op markt en stal, alles reeds voor htm neus weg. De afd. boven genoemd doet daarom een emstig beroep op het leger, dat reeds van andere voe dingsmiddelen ongeveer tweemaal zooveel krijgt als de burgerij, om van hun 31/, ons vleesch per dag een paar malen per week af te staan, opdat de burgerbevolking nog eenig vleesch kan krijgen. Tot Juni, om streeks welken tijd een tekort aan brood, ui jbe-j -ufiz jnz ipsaajA na nojoddnpreE ieder garnizoen stemmen opgaan en aan hun commandant bovengenoemd het ver zoek doen, dat het leger nu een daad doe, schooner dan vechten, een daad' die aan1 de familieleden van de meeste militairen ten goede komt. STADSNIEUWS DE GEMEENTERAADSVERKIEZIN GEN. De afdeeling Alkmaar der S. D. A. P. be sloot in haar gisteravond gehouden vergade ring, den heer G. Oukea in de vacature- Udo te candideeren. OVERGEPLAATST. De heer J. B. Becker, commies le rang aan het Rijksopvoedingsgesticht alhier is meti ngang van 1 April 1918, in gelijken rang overgeplaatst naar het Huis van Bewa ring te Breda. FRAAIE HANDWERKEN. Gisteren slaagde te Utrecht voor het exa men fraaie handwerken mej. Agaath Sieffers, leerlinge van mej. M. A. Nierop. alhier. MARKTAANVOEREN IN 1917. A. Veemarkten 1918. 1917. Paarden 624 560 Runderen 2281 2846 Vette kalveren 741 936 Nuchtere kalveren 9330 11236 Schapen 15855 20&42 Lammeren 3614 4137 Bokken en geiten 582 601 Jonge idem 195 198 Vette varkens 17060 18900 Magere varkens 1934 3070 Biggen' 3779 9202 55995 72528 Op de drie groote paardenmarkten werden aangevoerd 1456 stuks. Op de drie groote veemarkten 6248 stuks. Totaal aanvoer 63699 stuks tegen 82259 in 1916. B. Kaasmarkt. Aangevoerd werden in het afgeloopen jaar 11880 stapels, wegende 7074267 K.G. tegen 21119 stapels, wegende 9748654 K.G. in 1916. Bovendien werden gewogen116347 varkens, tegen 18796 in 1916, en 1527 K.G. andere waren. C. Graan- en Zaadmarkt. jaar te Utrecht gevestigd worden. De geheele j Gerst Kanariezaad Mosterdzaad Koolzaad Spinaziezaad Blauwmaanzaad Karwijzaad Erwten Ta rwa Rogge administratie gaat echter eerst daarheen; wanneer het nieuwe kantoorgebouw gereed is. Dat zal niet voor 1920 zijn, KORTE BERICHTEN. Van een veehandelaar zijn op de vee markt te Rotterdam acht kalveren gestolen. Twaalf grenssoldaten uit Beek (gem. Bergh) zijn naar de kazerne der marechaus see vervoerd,- in verband met smokkelen op groote schaal. In hoofdzaak waren paarden en ook vet gesmokkeld. In de afgeloopen week heeft de politie te 's-Gravenhage honderd processen-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het hoe denpennenverbod in de tram. Bij een inbraak op de Kloveniersburg wal te Amsterdam werd de bewoonster door den inbreker van de trappen geworpen. De juffrouw kreeg enkele verwondingen. De dief is gevat. De Rev. Soc. Vrouwenbond zal 29 April a.s. te Amsterdam zijn gewoon jaar- April te Utrecht worden gehouden. Het congres van het Nationaal Ar beidssecretariaat zal op 31 Maart, 1 en 2 April te Utrecht wordeng ehouden. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft vrijgesproken den koetsier, die beschuldigd was in de Warmoesstraat een kellner be roofd te hebben van een portefeuille. Bekl. was door de rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gev. Met ingang van 11 Maart is de prijs van grof roggebrood op rijksbons voor alle gemeenten in Noord-Holland, behalve Am sterdam, vastgesteld op 0.12 per K.G. De gemeenteraad van Zutphen besloot met ingang van 1 April den nachtarbeid van lakkers te verbieden van 's avonds 9 uur tot s morgens 6 uur. Gistermiddag zijn bij het houden van oefeningen met handgranaten bij Waalsdorp door het verkeerd wegwerpen van een tijd- Haver Boonen Lijnzaad De 44 H. 6 H.L. 88 H.L, 48 H.L. 87 H.L. 27 H.L. 204 H.L. 37 H.L 69 H.L. 162 H.L. 324 H.L. 48 62 255 492 431-3 •3031 25 672 8554 3150 H.L. H.L. H.L. H.L H.L H.L. H.L. H.L. H.L H.L. aanvoer was op 12 October met In de erwtenkokerij werden 3 monsters ge kookt, terwijl 32 H.L. gen en 17 H.L. gemeten. granen' werden gewo- D. Kleine markten. Diverse stalletjes 4434 M'. plaatsruimte. Boomen 637 stuks. Bloemen ia potten 626 M'. plaatsruimte. Sierplanten 35 stuks. Aardappelen 84 H.L. Groenten 2419 M1. plaatsruimte. Zwanen 9 stuks. Pauwen of kalkoenen- 6 stuks. Ganzen 58 stuks. Ander gevogelte 1005 manden van meer dan 10 stuks. Idem 1148 manden van 10 of minder dan 10 stuks. Konijnen 8889 stuks. Ander soort wild 3 stuks. Appelen 2185 H.L. Peren 4006 Y, stuks. Andere" vruchten 97 Yi stuks. E. Eierenmarkt. Op de eierenmarkt bedroeg de aanvoer 1236489 stuks. F. Botermarkt. Op de botermarkt bedroeg dé aanvoer plm. 50.000 K.G. WEEZEN EN VERLATEN KINDEREN. Gisterenavond werd in de kleine bovenzaal van de Unie een vergadering gehouden van de afd. Alkmaar der vereeniging tot opvoe ding van half-verweesde, verwaarloosde of verlaten kinderen in-het huisgezin. Na opening door den voorzitter, den heer dr. Van der Heyde, las de heer M. I. C. Pool als secretaris ae notulen, die onveranderd werden' goedgekeurd. Daarna werd ftet jaarverslag door laatst genoemden functionnaris gelezen. Wij ont leenden daaraan het volgende: De zaken gin gen ah van een leien dakje, waardoor weinig te zeggen viel. Het aantal verpleegden bleef gelijk en bedroeg op ultimo Dec. 22, waarvan 7 voor rekening van het hoofdbestuur, even veel voor andere afdeelingen en 8 voor reke ning der eigen afdeeling. Vijf dezer worden te Bussum verpleegd. Vier jongens voorzien in eigen onderhoud^ twee meisj es- bezoeken de normaallessen vier kinderen bezoeken de lagere school, twee zijn -jonger dan 6 jaar, de overigen zijn in dienstbetrekking. Over den gezondheidstoestand valt niets bijzonders te vermelden en, enkele gevallen uitgezonderd, gavèn de kinderen geen bijzondere aanleiding tot ernstige klachten; evenmin de verhouding tusschen pleegouders en kinderen. Een woord van erkentelijkheid jegens hen mocht niet ach terwege blijven. De vereeniging leed onder de tijdsomstandigheden, het aantal leden en be gunstigers daalde door overlijden en vertrek en de kosten van verpleging stegen vooral door duurdere kleeding en schoeisel. Het be stuur overweegt ernstige pogingen om het ledental uit te breiden. De heer Hinse bedank te als penningmeester wegens drukke bezig heden; de heer Pool nam de functie over. Het verslag eindigde met een woord van dank aan allen, die de belangen' der vereeniging hadden Daarop volgde lezing van het financieel verslag, eveneens door den heer Pool. De rekening was nagezien en in orde bevonden door de heeren D. J. Govers en E. Kalver- boei-. Wij stippen er het volgende uit aan: De totaal-bezittingen der vereeniging be droegen op ultimo Dec. 1917 1311.6915. In 1917 bedroegen de totaal-ontvangsten 4196.18H, de toaal uitgaven 4036.11, zoodat het saldo thans 160.07 k bedroeg. De kosten voor de kinderen, die voor reke ning der afdeeling worden verpleegd, bedroe gen 1496 61Kwaarvan dqpr rijkssubsidie wordt gedekt 1237.76. De heer Pool merkte op dat het saldo thans zeer ongunstig is doordat in 1917 twee keer de verplichte storting van 20 pet. voor de algemeene kas moest worden afgedragen, omdat de betaling in 1916 was verzuimd. In verband met den achteruitgang der kas werd de noodzakelijkheid bepleit van uitbreiding van het ledental, waartoe plannen in bewer king zijn. Het volgende punt der agenda was: ver kiezing van twee bestuursleden, in de vaca- ture-E. E. Stoel (vertrokken) en wegens perio dieke aftreding van mej. J. M. Cohen Stu art ^herkiesbaar). Laatstgenoemde werd met op één na algemeene stemmen herkozen, ter wijl in de vacature werd verkozen ds. Wege- rif met algemeene stemmen. Als afgevaardgde voor de algemeene ver gadering stelde zich beschikbaar de heer Pool, die bij acclamatie werd gekozen. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. INGEKOMEN PERSONEN. M. Vergaaij, N.H., kantoorbed., L. Ou» dorp 32, Amsterdam. M. Molenaar, D.G., z., Gashouderstraat 19, Texel. *E.' Bruin tjes, N.H., arbeider, Omval 24, Akersloot P. J. Boom, R.K., z., L. Ópdorp 56, Heiloo. J. Vonder, R.K., z., S. Anna- straat 23, Hilversum. P. J. Greidanus, N.H., stuurman, Tuinstraat 1, Ned. Indië. H. N. Klooster, R. K., hoofdonderwijzer, Verdronkenoord 91, Egmond aan Zee. H. B. Meijer, D.G., z, Tuinstraat 3, Am sterdam H. Borgman, H.L., boekdruk ker, Overdiepad 22, Amsterdam. M. E. Douma, N.H., z., Laat 181, Velsen. J H. Jager, N.H., z., Houttil 56, Aeng- wirden. D. Bakkum, R.K., db., Ken- nemerstraatweg 11, Egmond aan Zee. M. D. A. de Jong, D.Ó., z, Lindenlaan 74, Delft. H. B. J. Caarls, R.K., banketbakker, Varnebroek 34, Amsterdam. S. J. van Berkum, R.K., boerenknecht, Fabrieksweg 7, Zijpe. *C. L. Brandenburg van der Gronden, sigarenfabrikant, Langestraat 81, Bussum. J. Pel, N.H., boeien knecht, Westerweg 286, Heiloo C. van den Nieuwendijk, N.H., varensgezel, Uitenbosch- straat 29, Velsen. M. de Wolff, S.H., schipper, Omval 32, Amsterdam. H. C. Haan, geen, z., Noorderkade 60, Beemster. J. J. Res, RK., ass. huish., Huigbrou- werstraat 14, Castricum. G. J. Stock- meijer, R.K., lef raar R.H.B.S., Kweerenpad 17, Helmond. - A -T Mcnsua, -i.u Lus, RA., landbouw». Zeglis ui, O ter- leek. C. Pauwel3, R.K., db., Runstraat 9, Hoorn C. de Jong, R.K., boeren knecht, Hoeverpad 45, Egmond-binnen. P. Turk, R.K., bakker, Fnidsen 92, Haar lemmermeer. J. M. Balder, N.H., z., Spoorstraat 20, •Nieuwe Niedorp. L. de Vries, N.H., slager, Snaarmanslaan 103, Ob- dam. O. van Vliet, N.H., timmeiman, üashouderstraat 18, Mijdrecht. J. H. T. Bese, R.K., huisknecht, Lombardsteeg 4, Almelo. D. de Boer, N.H., kleermaker, Nieuwesloof 31, Beemster. F. M. van der Wal, N.H., ass. huish., Fnidsen 82, Schoterland. N. Janse, N.H., filiaalhou- der, Snaarmanslaan 78, Haarlem. *W. Godijn, R.K., N.H., handelsreiziger, Verdr.- oord 6, Bergen. J. C. H. Steinman, N.H., stratenmaker, Boterstraat 7, Helder. J. J. Montijn, N.H., behanger en stoffeerder, Oudegracht 207, Utrecht K. Klooster boer, N.H., tuinbouwer, Omval 11, St. Pancras. J. W. M. Boots, R.K., z., Uitenboschstraat 23, Amsterdam. J. Booij, geen, koopman, Laat'2, Hoogeveen. M. Groen, Ger., huishoudster, Geest 45, Schermerhom. B. Bestter, N.H., z., Groot Nieuwland 56, Apeldoorn. B. Krabbers, R.K., z., Groot Nieuwland 35, Amsterdam. P. E. Raat, N.H., ober- y kellner, Nieuwpoortslaan 76, Amsterdam, G. J. van Maarleveld, N.H., bankwerker, Voormeer 28 boven, Heiloo. P. van Oosten, N.H., db., Langestraat 60, Meppel. H. Zwart, O. R., db., Emmastraat 73, Egmond aan Zee. B. W. Rigter, R.K., z., Dijk 13, Amsterdam. H. A. Zuijd- weg, N.H., z., Kennemerstraatweg 22, We- meldingen. J. G. Groeneveld, R.K., ar beider, St. Annastraat 23, Aranhem. N. C. Hoogzand, R.K., houtzagersknecht, Overdie- ad 48, Oudorp. *F. van Hooij, R.K., ldhouwer, L. Oudorp 33, Heiloo. D. de Jong, RK., tuinman, Ridderstraat 13, Heiloo. M. Zegers Muller, R.K., z., Langestraat 94, Duitschland. - G. Veter, pad bee! hi wig niJmininLolin rrnnl t\r- li li AOf-01 /lil fnruin. r Li. "st'V>. G.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2