DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Do strijd in en buiten Europa. De gouden sleutel N* 73 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling p. 3 maanden 11.65, tr. p. post 11.90. WOENSDAG Bewijsnummers 5 et. Advertentieprijs 15 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Br. (r. N.V. Boek- en Handelso>okker!j Herms. Coster Zn.. Voordans C 9, Tel. I 27IAART. FEUILLETON. Buiten land. Binnenland. Stadsnieuws, Nog dagelijks wordt aan het Westelijk front met groote felheid gevochten. Zooals wij nog iu een deel der oplage van ons vorig nummer kouden melden, wordt in het officieele Berlijnsche communiqué van Dinsdag melding gemaakt van het nemen van Bihucourt, Biefvillers en Orévilliers, Irles en Miraumont. De Duitschers trokken over de Ancre en bij Courcellette en Pozières over den weg AlbertBapaume. Ten zuiden van Péronne werd de over tocht over de Somme geforceerd en de hoog te van Maisonnette, alsmede de dorpen Ba ches en Barleux genomen. De vijand, aldus het communiqué, werd bij Marchelepot en Hattencourt over de spoorlijn PéronneRoye geworpen. Etalon en Bussy werden genomen en de Duitschers staan, daardoor op de'hoogten ten Noorden vén Noyon. De buit aan kanonnen steeg tot 963 stuks en in de veroverde stellingen lagen meer dan 100 gepantserde auto's. De Franschen erkenden het verlies van Noyon en meldden, dat'zij' den opmarsch der Duitschers door herhaalde tegenaanvallen vertragen. In het algemeen schijnt de Duitsche voor uitgang niet meer zoo groot te zijn dan in de eerste dagen, wat trouwens op het Weste lijk front bij dergelijke aanvallen steeds het geval is geweest. Onverwachts wordt de zware slag toege bracht, die den vijand doet wankelen en achteruit deinzen. Maar terwijl de offensieve kracht van den aanvaller vermindert, herstelt zich de tegen stander en zoo deze er slechts in slaagt zijn front, ziji het dan ook door stelselmatig te rugtrekken, ongebroken te houden, wordt het doel van den aanvaller niet bereikt en kan hij als tegenwinst yoor zijn zware offers aan menschenlevens hoogstens eenige ter reinwinst boeken. Het Engelsch-Frausche front is niet door broken en dat maakt dat het Duitsche offen sief niet tot resultaten van beteekenis leidt. De Duitschers mogen talrijke dorpen in hevige gevechten nemen, zoolang het iront der geallieerden zich regelmatig verplaatst kan hoogstens bereikt worden, dat de ge wéldige worsteling eenige tientallen kilome ters dichter bij Parijs voortgezet wordt. Kolonel Repington schrijft in de Mor ning Post, dat er wel reden is om aan te ne men, dat de Duitsche vloedgolf spoedig tot staan gebracht en teruggeworpen zal wor den. Wel wordt het verlies aan. kanonnen zwaar, maar i-n JFrankrijk en Engeland zijn, volgens der kolonel, groote reserves aan kanonnen, die de verliezen kunnen goedma ken. Reuter's correspondent in het Engelsche hoofdkwartier meldt, dat de Engelschen, na dat zij over de Somme teruggetrokken wa ren, alle bruggen op één na in de lucht lie- naar hot Cagelseh door L O. MOBERLEV. 2t) „De meeningen kunnen verschillen," ant woordde zij zacht, „maar de dingen die er het meeat op aan komen hebben weinig met meeningen te tnaken. Wat u of een ander moogt zeggdn, ze blijven toch de gewich tigste dingen! Maar weder vertoonde zich even een ondeugend lachje in haar oogen „ik weet niet zeker of u nog in staat is te begrijpen wat die dingen zijn.'' „Als ze gebaseerd zijn op gevoelsfunda- menten dan hoop ik daartoe nooit in staat te zijn," was het korte antwoord, en Har ding stond op en stak haar de hand toe. „Ik zal mijn best doen dadelijk naar Bur- nauford te gaan," ging hij voort, plotseling van onderwerp veranderend„als er iets ont dekt kan worden omtrent Hilary, dan maar hoe eerder hpe beter. Ik zal u het resultaat van mijn nasporingen laten weten. Blijft u hier nog voorloopig?" „Een paar weken stellig. Mijn broer schijnt het prettig te vinden mij bij zich te hebben, terwiji hij de zaken afdoet, die met den dood van zijn* vrouw in verband staan." „Natuurlijk.". Harding sprak met de be leefdheid aan zijn vak eigen. „Hoe gaat het met Sir Luke?" „Vrij wel," er was een merkbare aarzeling in het antwoord „ik meen hij is vrij wel wat zijn gezondheid betreft, maar hij is rus teloos, hi| heeft vreemde, sombere, stilzwij gende buien hij verlangt hier vaa daan te ten vliegen en dat die eene zoozeer door het Britsche artillerie-vuur bestreken werd, dat het voordeeliger was, haar ongerept te laten. Bij het overtrekken van die brug werden de Duitsche soldaten bij honderden dóór de Engelschen neergeschoten. Dat men zich inmiddels ook van Duitsche zijde over het verloop van den slag voldaan toont, laat zich begrijpen. Generaal Ludendorff meldde althans aan een bijzonderen berichtgever van de Köln. Zeitung, dat de loop van den slag precies is als men gedacht en gehoopt had. In de Engelsche pers komt over het alge meen het vertrouwen tot uiting, dat het front der geallieerden niet doorbroken zal wor den, al verheelt men zich den ernst van den toestand niet. De linie van de geallieerden wordt ih haar geheel gehandhaafd, zegt o. a. de Daily Chronicle, en er zijn geen aanmerkelijke af- deelingen Engelschen en Franschen omsin geld en afgesneden. Maar evenmin is er nog sprake van dat de krachtsinspanning van den vijand tot stilstand is gekomen. En de Morning Post schrijft, dat de geal lieerden wel zware verliezen lijden in man schappen en krijgsmateriaal, maar zoolang hunne legers te samen blijven, hebben de Duitschers nog geen beslissing verkregen. In Amerika wordt natuurlijk het verloop van den strijd met de grootste belangstelling gevolgd. Onder den indruk der gebeurtenis sen beeft de Senaat dezer dagen in den tijd van twee uren tien oorlogsmaatregelen goedgekeurd, die reeds eenigen tijd onafge daan waren gebleven. De laatste berichten van het gevechtsfront maken er van Duitsche zijde melding van. dat de vijand aan beide kanten van de Somme op een breed front terug trekt. Bij de vervolging, aldus het communiqué, zijn wij onze oude stellingen vóór den slag bij de Somme in 1916 westwaarts marchee- rend reeds op vele punten voorbij. Wij staan voor Albert. Lihons, Roye en Noyon zijn ge nomen. De Engelschen melden, dat de Engelsche troepen zich nestelden in nieuwe steiLingen beoosten Albert. Ten Noorden van de Somme wordt een voortzetting van den strijd verwacht. Ten Zuiden van de Somme blijft de vijand ernsti ge verliezen lijden. Meer dan 70 vijandelijke divisies zijn in den strijd geworpen. E>e Franschen melden, dat zij hun stellin gen op den linkeroever van de Oise stroom opwaarts van Noyon stevig in handen hou den. Wolff-teh grammen uit Berlijn, den toe stand besprekende, laten daarbij het kla roengeschal van den' overwinnaar hooren. De „Keizerslag", aldus een der telegram men, neemt een voor de Duitschers* zegevie rend verlóóp. Er zijn geen hindemissen meer voor onze onvergelijkelijke troepen. Op sommige pun ten in het Zuiden zijn onze troepen meer komen. Hij heeft een langen tijd van spanning en angst achter den rug en men begrijpt zijn begeerte weg te komen van de plaats waar zijn vrouw pas gestorven is. Men zou haasi niet kunnen verwachten dat hij anders was dan droevig en stil, niet waar?" Hij zag haar met eenige verbazing aan. „Neen, ik geloof het niet. Neen, natuurlijk niet," verbeterde Austice zichzelvc haastig, „maar er is iets abnormaals in den tostaud van mijn broer, iets wat ik niet begrijp. Het is niet zijn lichamelijke gezondheid. Ik zou hem kunnen overhalen u te consulteeren als hij lichamelijk ziek was. Ik kan niet verkla ren wat hem eigenlijk scheelt, maar hij lijkt mij zoo ontzenuwd, zoo suf, juist zooals hij was toen de arme mevrouw Donaldson hier gestorven is. Misschien vindt u het gek van mij om te zeggen, maar het schijnt dat Luke meer dan gewoon door die twee sterf gevallen i« aangegrepen: ze hebben hem bei de op heel merkwaardige wijze uit zijn even wicht gebracht. Omdat zij sprak op peinzenden toon, „omdat Luke niet is wat men noemt eeü buitengewoon gevoelig man." „Neen," antwoordde Harding met een le vendige herinnering aan wat hij Sir Luke's hardhuidigheid noemde. „Neen, ik geloof dat ik uw broer stellig niet een zeer gevoelig man zou noemen." „En toch, nu schijnt hij zoo uit zijn even wicht gerukt, zoo anders dan gewoon," zei Austice, „het maakt mij dikwijls ongerust." „Zie hem weg te krijgen," antwoordde Harding. „Een geheele verandering van om geving zal het beste voor hem zijn. Alles wat u van hem vertelt zal met den tijd te recht komen maar als u het gedaan kunt krijgen, haal Sir Luke dan over hier vandaan dan 45 K.M. vooruit gedrongen. Wij maak ten reeds meer dan 1000 kanonnen, waaron der vele van zwaar kaliber, buit. Een Reu ter-telegram meldt, dat de front lijn benoorden de Somme thans over Bray Alber Beaumont Hamel Puisieux Agette Boiry Hénin Wancourt, onmiddellijk Oostelijk van Monchy naar de*- Scarpe en daarna langs het oorspronkelijke front loopt. Ten Zuiden van de Somme loopt de linie van Méricourt aan de Somme, door Rosières, Westelijk van Roye en bewesten Noyon. Een Havas-telegram uit Parijs meldt, dat aan den aanvang van den zesden dag de vij and geen enkele beslissing verkregen heeft en er teekenen van stilstand zijn waar te nemen. De vooruitzichten zijn bemoedigend, al dus' dit telegram. Inderdaad, hoe groote offers van Duitsche zijde tot nu toe gebracht zijn, met welke bo- vennienschél'ijike kracht de stormram tegen den frontmuur der geallieerden is geworpen, deze muur is als een elastische massa hier en daar geweken, zijn vorm is door de geweldi ge slagen gewijzigd, maar doorbroken is hij niet.. En zoolang dit niet het geval is zal geen beslissende militaire overwinning in het Westen verkregen kunnen worden. KOFFIE. HetBureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Tusschen 1 en 15 April a.s. kan op bon 24 der thee- en koffiekaart 1 ons koffie wor- KORTE BERICHTEN. Ehiitsche éuikbooten hebben in de Noor delijke wateren weer 21.000 ion vi scheepsruimte in den grond geboon De Amerikaansche scheepvaartraad heeft bekend gemaakt, dat 5000 ion Ameri- kaanscbe scheepsruimte ter beschikking zijn gesteld voor het voedmgsmiddelentransport naar Zwitserland. Uit de Duitsche duikboot die tengevolge van averij de Spaansche haven Fèrol is bin- nepgeloopen zijn de schroeven en het oorlogs materiaal verwijderd. NEDERL AN-DSCH E SCHEPEN IN INDIE. Bij het departement van buitenlandsche za ken is gisteren bericht ontvangen uit Singa pore, dat de aldaar vastgehouden Nederland- sche schepen „Daendels", „Speelman" en „Schouten vergunning hebben gekregen om te vertrekken. De „Daendels" is 1140 top d.w., de „Schouten" 2150c ton d. w. en de „Speel man" 675 ton d. w., alles inclusief bun kerruimte. Zij behooren alle aan de Kon. Pa- ketvaart-Maatschappij, die daarmede in onze koloniën de vaart onderhield tusschen de ei landen van onzen Oost-Indischen archipel, waarbij Singapore slechts in het voorbijgaan werd aangedaan. NEDERLANDSCHE SCHEPEN IN AMERIKA. Uit een' Amerikaansche haven aan den At- lantisehen Oceaan, meldt Reuter d.d. 24 Maart dat het eerste der Nederlandsche sche pen, overgenomen door de Ver. Staten, Don derdag in zee is gegaan onder de Amerikaan- sch vlag. Het schip werd bemand door Ame rikanen. Dit schip en ongeveer 20 kleinere schepen zijn bestemd om te worden gebruikt voor de kustvaart op Cuba en den handel met Zuid-Amerika. te gaan, dat is het beste voor hem, zie hem weg te krijgen!" HOOFDSTUK XIII. Het onderzoek. Miles Harding drentelde door de kleine dorpstraat en keek nu aan dezen en dan aan dien kant met meer genoegen rond naar zijn omgeving dan hij to langen tijd ondervon den had. Het station aan den rand van den weg, waar de rustige trein van een rustig plaatselijk lijntje hem had afgezet, de dorps weg, die zich kronkelde tusschen twee ha gen in naar de veengronden met heide be groeid, dat alles hau hem een kalmeerend gevoel gegeven van afgelegenheid en vrede. En dit kleine, witte dorpje, dat zich nestelde in van lij kers aan. iiij ren het is te betwijfelen of hij het had kunnen verklaren waarom hij zich min der vijandig gestemd voelde tegenover de wereld over het algemeen, maar er was tets nieuws en warms, dat hij plotseling voelde ontgloren in zijn hart. Toen hij1 de witte huisjes aanzag, de vroolijke tuintjes met de September-bloemen, het grasveld met een grooten kastanjeboom en de velden oploo- pende naar de heide toen sloop de over tuiging in zijn ziel, dat het leven toch ver goedingen bood, dat er nog een zon was aan den hemel en mogelijk ook geluk er gens op de wereld. Beweren dat hij' deze overdenkingen ender woorden braent zou overdrijving wezen, maar h-ij was zich vaag bewust dat zijn hart niet meer zoo treurig was en koud als het zich zoo vele jaren van ellende gevoeld had: dat hij nog iu staat v/as de helderheid en frischheid van den St rtemberdag te waardeer en en den zonne- den afgeleverd door de winkeliers en van 16 \prfi afgifte van bon 27 der nieuwe kaart. tot en met 30 April weder 1 ons koffie tegen VERGUNNINGEN BINNENSCHEPEN. Naar wordt medegedeeld, moeten de ver gunningen tot uitvaren voor binnenschepen naar het buitenland in den vervolge mede door de eigenaars der schepen- worden getee- kend. Teneinde vertraging in de vaart der schepen te voorkomen, wordt het wenschelijk geacht de vergunning aan te vragen bij ae inspecteurs der invoerrechten ter plaatse of de dichtstbijzijnde plaats waar de eigenaar woonachtig is. De vervroeging van den wettel ijken tijd zal aanvangen op 1 April (2 uur voormiddag nacht van Zondag op Maandag wordt dan 3 uur) en eindigen op 30 September. EEN WAARSCHUWING. Men verzoekt ons zoowel het publiek als de schoenhandelaren er op te wijzen, dat de maximumprijzen op de bons vermeki, niet overschreden mogen worden. Bij overtreding wordt men onherroepelijk van verdere distributie uitgesloten en kan artikel 225 van het Wetboek van Strafrecht toegepast wordend COMITé VOOR CHRISTELIJKE WINTERLEZ1NOEN. Het comité voor christelijke winterlezingen organiseert Donderdag a.s. in de bovenzaal van „De Unie" een lezing, waar Prof. Dr. T. Fioekstra het onderwerp „De Ziel der Vrouw" behandelt. Ongetwijfeld zullen velen dit onderwerp, dat reeds zoovelen stof tot spreken en schrij ven gaf en geven zal van dezen geleerde gaan hooren. GEWETENSGELD. x Ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen bij den1 inspecteur der rijksbelastingen in de le afd. alhier 235.70 voor te weimg betaalde bedrijfsbelasting. 9de VOLKSCONCERT, In navolging van andere plaatsen werd het vorige jaar op den 2den Paaschdag in dm namiddag een kerkconcert gegeven en hoe wel het bezoek toen niet overgroot was, be sloot de heer Slinger het dit jaar nog ems te probeeren. Hij heeft ditmaal de medewerking verkre gen van twee bekmde artistea, n.l. mej. Ber- tels (sopraan) te Amsterdam, en den heer Boedijn (violist) te Hoorn. Ook de heer Hogervorst, wiens mooie, heldere tenorstem hier zoo geliefd is, zingt em paar num mers. Vólgens het karakter van kerkconcerten bc.at het programa in hoofdzaak klassieke nummers, maar toch komen er nog em paar werkjes op Voor uit de moderne school. HANDELSAVONDSCHOOL. Bij het einde van den cursus werden bevor derd: van de 1ste naar de 2e klasse: C. G. de BOER, Th. J. Bos, N. Dekker, S. Jl. A. Dik, E. J. N. M. Endel, Fookeltje Friedt, H. van Galm, C. N. Govers, Dieu- wertje van der Hoek, Gerardina van der Hoek, P. Hop, Jansje Jes, Annie G. W. Ju- pijn, J. Kaal, D. Kes, J. M. A. Th. van Kes- sel, Aafje Kommer, Johanna A. M. Broers, J. J. Feijen. P. B. Hulskamp, Nellie C. de schijn, die heuvels en dal bestraalde; de blauwe lucht, die zich welfde boven de pur peren heidevelden. „Het huis van Mr. Mening?" het aiu woord op zijn vraag werd gegeven door een levendig uitzienden ouden man, die liet gras maaide op het kleine kerkhof. „Lpop hi i grasveld over en den weg op alsof Je naai Munten ging, het huis staat achter in een tuin. Maar er wonen daar uu geen Merruigs iu het huis, 't Ia een heel tijdje geleden dal er daar Merriugs woonden." „Je bent zeker de doodgraver?" vroeg Iiardmg over het hek* van het kerkhof ge leund-, en ziju oog ging van dm grijzen kerktoren naar den man met dm grijzen baard, rustende op zijn zeis. „Ik ben doodgraver," was het antwoord „Jonadab Smith is^mijn naam Jonadab Smith, ik ben hier jongen en man geweest in dit dorp, bijna zevent'g jaar; ik ben bij de zeventig. .Er is niet veel in het dorp Burnan- ford gebeurd of ik zou het u kunnen vertel len." „Dan ben ik juist bij den rechten persoon aangeland," zei Harding glimlachend tot den ouden man, wiens gezicht net. zoo blo zend was als em van zijn eigen appels, zijn oogen even blauw als de lucht boven zijn hoofd. „Ik zoek iemand, die mij icis zou kunnen vertellen van Mr. Merring en zijn familie." „Mr. Merring en zijn familie? Nu, wat wou u waarvan weten wroeg Jonadab met zijn hoofd op zij en Harding aanziende met den onderzoekenden blik van em kerk- .kraai. „Zijn het vrienden van u?" „Dat wou ik juist zien te ontdekken." Har ding deed het hek open en ging op een bank Zitten vlak aan dm buitenrand van het Jager, P. J. Lammerschaag, C. J. Meijer, W. C. Rivière, J. J. Schipper, J. Schreuder, Ma ria H. Schneiders, Jl. Steensma, W. J. Twisk, P. Visser, S. Visser, D. Winder, Geertruida C. Weijling. 7 leerlingen werden niet bevorderd van de 2e naar de 3e klasse J. Blom, Aiida M Boon, A. Grondsma, J Hartog, J. Kayer, Margaretha C van der Molen, O. van der Pol, litia van der Pol, Jo- sina C. E. Pruimboom, H. J. Schuit, L. Vas- binded, Clazina F. Zwart, J .C. Amoureus, J. Bakker, P. A. Berkhout, Cornelia Erkamp, Hmdrika Heeringa, Cathrina Imming, A. J. A. von Laclmer, Wijnanda Molenaar, J.. Mijlhoff, C. Oudes, J. A. Overtoom, Christi na W. Pruimboom, G. Sougé, Alberdina Tjar den, Anna M. Weijling. 11 leerlingen werden niet bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: Cristina G. M. Aulbers, Jacoba C H. Berkhout, G. Blom Cz., J. W. Boldewijn, L. J. Donders, L. Duyff, A. W. Geels, C. I lea- drikse, K. Janssen, A. Kok, H. H. de Mik, J. Mus, H. Pastoor, W. J. Pruimboom, P. D. Purmer, Henldrika Schoorl, W. Vasbinder, K. Vis, Nelly E. de Vos, JL C. van Wijk. Na gehouden eindexamen kon het diplo ma der school worden uitgereikt aan: Neeltje Boldewijn, J. H. Booij, G. Brasser, Anna C. Broers, M. Emmer, Johanna M. Jongejans, K. van Til, Johanna C. de Wit. 2 leerlingen werden afgewezen. ROEF- EN SCHOOLTUIN „KENNfr MERLAND." De Proef- en Schooltuin „Kennemerland" vergaderde Dinsdagmiddag in het café Cen- De voorzitter, de heer v. d Stok, uit de Rijp opende de vergadering, die slecht bezocht was. Het afgeloopen jaar was, aldus spr., be vredigend geweest, al was de tuin door het gemis aan tassen, nog niet wat ze zijn moest. De duurte van de materialen maakten het zelfs onmogelijk een klein plan uit te voeren. Spr. verwacht in de toekomst van de kassen- teelt niet meer zoo veel, omdat het voedinga- vraagstuk zoo op den voorgrond treed, dat de luxeteelt geheel op den achtergrond ge raakt. Spr. meende dat men nu, de nieuwe denkbeelden voor de voedselvoorziening aan de praktijk moet toetsen. Spr. wekte de leden tot medewerking op bij het opsporen van die gewassen. Er zijn nog te veel personen die te weinig om de tuin geven en de belangstelling moet grooter worden, 't Bestuur wil daarom da jaarverslagen rondzenden, behalve aan de le ien aan tuinders en anderen. Ook zal de tuii meer toegankelijk gesteld worden voor het publiek, liet stand-punt zal royaler worden ia deze dan tot nog toe. Voor de voorjaarsvergadering zal da agaa- da belangwekkender gemaakt worden, door bepaald: actueele onderwerpen door specia liteiten te laten behandelen. De uittnoodiging van, eerste krachten is dan noodig. Spr. wekt» de leden op in eigen kring leden te werven De proeftuin moet het centrale punt worden voor de op de praktijk steunende wetenschap Het is de wetenschap die aan land- en tuin bouw een masa voordeden bezorgde. Spr. hoopte dat de belangstelling voor de proeftuin spoedig algemeen zou worden. De secretaris, de heer A. v. Reenen-, las de notulen van de herfstvergadering die werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag 1917, dat door nalatig heid van den drukker, nog niet in druk was verschenen, stippen wij aan, dat de vereeni- ging 70 persoonlijke- en 12 vereenigigsleden telt, benevens 7 donateurs, 13 gemeenten ver leenden subsidie. Doordat ook het door den heer Hazeloop nsteeg, „Ik kleinaoch- kerkhof, waarvan de viooltjesplantje» onder den muur een lekkere herfstlucht o; heb reden te geloovwn, dat i;k een ter van mijnheer Merring ken en nu kom ik hier om daarnaar onderzoek te doen." „Een kleindochter van mijnheer Mer ring?" Jonadab leupde nog zwaarder op zijn zeis en keek zijn bezoeker met scherp onderzoekenden blik aan „En van wie moest dat een kind zijn?" „Dat wou ik juist te weten komen ant woordde Harding, „Als je hier zeventig jaar gewoond lu bt, dan moet je de heele geschie denis van dr familie Merring van het begin tot het eind kennen." „Ja, ik weet het meeste wat er van de Mer- rings te weten is," antwoordde Jonadab langzaam, nog steeds den vrager met helde re, onderzoekende oogen aanziende; „maar er zijn hier geen Merrings meer, onthoud dat. De familie is weg ze zijn allemaal weg, behalve die hier liggen." Hij' knikte met het hoofd naar achteren, naar de gra ven verder op. „Er is geen Merring hier op het dorp en al jaren niet meer, en ook geea een meer in 't heele graafschap." „En wie woont er in hun huis?" „Menschen, Homway genaamd jonge menschen, vreemd hier in de plaat». Ze ko men ergens uit het noorden vandaan en ze kenden niemand toen ze hier kwamen. Het huis heeft na den dóód van den ouden Men ring een heden tijd leeg gestaan, toen heb ben er menschen in gewoond, Storlaud ge heetten, die zijn weggegaan. En toen 'n oude man, Meadons genaamd; die is gestorven en nu wonen er jonge menschen in het huis, en kleine kinderen, not zooais vroeger, toen de jonge Merrings in den tuin speel den." W«*

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1