DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Europa. N®. 80 Honderd en fcwinstigste Jaargang 1918 AbanBBmentsprlis bij Yoorcltbetallng p. 3 maandfia i lii fr. p. post f 1.90, Boiftsoimniers 5 ct Mtortontleprlls 15 ut. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Br. fr. H.V. Boei- en Hamlelstlriikeril Bonus. Coster Iil, ïoordara C1 TeL i ZATERDAG 6APRIL.il ZOLEN ei BAKKEN (groote) I 0 81. (kleine) f 0.70. Magazijn '„PERFECT Buitenland. Binnenland. Gemengd Nieuws. Dit nummer bestaat uit 1 bladen. De strijd in het Westen is hervat, niet, zoo- a's vao I'd ten te-zijde voorspeld was, met een grootscheepsch offensief der Oeallieerden, maar met een nieuwe Duitsdie actie, zij het dan ook niet zoo breed, opgezet als een week geleden. Dit bewijst zonneklaar, dat de Geallieer den zich voor een tegenoffensief nog niet sterk genoeg gevoelen en tevens, dat de Cen- tralen nog niet zooveel mannen verloren .hebben of zij zijn nog wel tot krijgsverrich tingen van beteek*ai« 'na staat Over het algemeen is in den toestand wei nig verandering gekomen. De Engelschen werden ten Z. van de Som- me over korten afstand terug geworpen, de Franschen lieten Morisel en Mailly-Raineval in handen hunner vijanden, die tusschen Avre en Luce eenigen voortgang maakten. De strijd is dus hervat en hoewel de Duit- schers nog geen winst van beteekenis kun nen boeken, hebben zij toch onbetwistbaar weer eenige successen behaald. De Franschen schijnen zich kranig verde digd te hebben en deden verscheidene tegen aanvalten, waarbij zij den vijand hier en daar terugwierpen en strategisch belangrijke pun ten in handen konden houden. Ook de Brit ten melden afgeslagen aanvallen tusschen Luce en Somme, waar de Duiischers sterke strijdkrachten in het vuur brachten. Toch werden hier de Britten naar de stel lingen beoosten ViUers-Bretonneaux terug gedrongen. Van Fransche zijde werd gemeld, dat de Duiischers verschë strijdkrachten in het vuur zonden. Op een klein frontdeel telden de Franschen 15 divisies, waarvan er zeven pas waren aangevoerd. Een Wolff-telegram deelt mede, dat de plannen der Duitsche aanvoering klaarblijke lijk nogiin het stadium van ontwikkeling ver- keeren. Gelijk in de week vóór den grooten aan val, aldus dit telegram, worden ook tegen woordig de onontbeérlijke maatregelen niet aan het front der bloedige gevechten, doch achter het front getroffen. Van Duitsche zijde schijnt men dus voor een nieuwen grooteren aanval de voorberei dingen te treffen. Een officieel Fransch communiqué van 5 April meldt, dat den Duiischers gruwelijke verliezen werden toegebracht. Met verwondering mag men zich' telkens weer afvragen waar de Duitschers hun man- nenmateriaal vandaan halen. In de drie en een half jaar oorlog, die thans achter ons liggen, hebben zij bij hun acties in Oost en West ongetwijfeld ontzet tende verliezen geleden en desniettegenstaan de blijken zij thans in het Westen weer ia staat tallooze nieuwe divisies in het gevecht te werpen. Trouwens ook de Geallieerden kunnen heel wat verliezen boeken. Het Berlijnsche communiqué van 4 April maakte toch reeds óielding van een totaal van 90.000 gevange nen en een buit van meer dan 1300 kanon- neb. Rekent men daarbij de gesneuvelden en de door wonden buiten gevecht gestelden, dan is het zeer zeker begrijpelijk, dat èn iü Frankrijk èn in Engeland maatregelen tot verhooging van de leeftijdsgrens der dienst plichtigen .of vervroegde inlijving genomen zijn en dat men vol ongeduld den blik Mi,ir het machtige Amerika wendt en de ver zuchting slaakt, dat de Amcrikaansche solda ten met hun overvloed van munitie, vlieg tuigen en kanonnen toch spoedig over het groote water mogen komen. Dat een vemietigingsoorlog als deze enorme kosten met zich brengt, laat zich be grijpen. Hoeveel millioenen zijn er. niet reeds om gezet in kogels en granaten, die in weinige minuten verschoten en voorgoed verdwenen waren. Nu ziet men eerst goed hoe de oorlog op financieel gebied een bodemloos vat is, dat steéds weer enorme kapitalen verslindt en waarvoor nimmer genoeg bij elkaar gebracht kan worden. Duitschland staat thans weer voor zijn échtste oorlogsleening, en een Duitsch blad toont ons op eigenaardige wijze aan welke ontzettende sommen tot nu toe reeds in den muil van het oorlogsmonster verdwenen zijn. Sedert Christus' geboorte zijn ongeveer een milliard minuten verloopen. De zeven Duitsche oortogaLeeningea bedroegen totaal 72.7 milliard mark. Dm, to iedere m'v-'ut sedert de geboorte van Christus verioopen, moest er 75 mark neergeteld worden om de Duitsche oorlogskosten in dfize drie en een half jaar gemaakt te bestrijden Ed de Duit schers zuilen de lasts? voelen verdar dan in het derde m viqrds geskdit Ook in Engeland beginnen de lastra van den oorlog steeds zwaarder te drukken. Waarschijnlijk wordien daar te lande de be lastingen op sterke dranken verhoogd' en worden die groote inkomens volgen® ©m progressieve beffing sterk getroffen. Men is daar de opvatting toegedaan, dat al was de opbrengst van de laatste begroo ting zeer groot, het land nog wel wat meer kan bijdragen in den vorm van belastingen', al zal het meeste toch uit leeningen moeten komen. f De hoogste budgetopbrengst van den oor log was ongeveer 200 millioen pond ster ling, maar de begrooting van dit jaar zal wel vier of vijf maal zoove *>1 bedragen en waarschijnlijk de eerste milliard-begrooting van Groot-Brittannië zijn. Is het niet treurig, dat zoovele miiliarden in een onderneming gestoken worden, welke geen ander doel heeft dan het bestaande te vernietigen en honderdduizenden krachtige jonge mannen, wier arbeid voor de welvaart van bet algemeen zoo dringend nood'ig. ia, medoogenloos in den dood te drijven? Is bet U bekend, dat de hoetoel VIJF maal goedkooper, oek nog duurzamer zijn dan de tegen woordige leeren tolen? Onderzetten GRATIS. Zonder eenige bijkomende kosten. MAGDALENENSTRAAT S KORTE BERICHTEN. De Fransche Kamer nam met algemee- ne stemmen de begrooting in haar "geheel aan. -— De Nowoja, Dsji® bericht, dat men ontdekt heeft, dat te Moskou een Mauwe garde is opgericht uit 12000 personen be staande, die ten doel heeft de bijeenroeping van een constituiioneele vergadering af te dwingen. Het Roode Kruis heeft tot den bolsje- wikischen Raad het veizoek gericht om het gezin van den ex-tsaar in het vervolg ge woon eten in plaats van soldatenrantsoenen te verstrekken. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Duitsche troepen in de Oekraine oprukken naar het Oosten in de richting van Charkof en jekaterinoslof met de klaarblijkelijke be doeling deze plaatsen te bezetten. De revo- lutionnaire afdeelingen zijn na korte achter hoedegevechten teruggetrokken in Oostelijke richting. Volgens bericht uit Genève zal Clemen- ceau Donderdag in de Fransche Kamer de rede van Czemin beantwoorden In een schriftelijk antwoord op een vraag van een parlementslid, heeft de Rijks kanselier medegedeeld, dat er een proces we- gem.' landverraad tegen de bij de openbaar making van Lichnowsky's memorandum be trokken personen is geopend. De procureur- generaal overweegt de vraag of een proces tegen Lichmswky noodzakelijk is. PRIJZEN VOOR AFVALLEN. 'De minister van landbouw heeft vastgesteld de volgende maximum-prijzen voor de hieron der volgende afvallen, alle geleverd binnen de grenzen eener gemeente, en, zoo deze be staat, aan een door het gemeentebestuur aan gewezen opslagplaats: a. voor aardappelschillen 4.50 per 100 K.O. b. voor groente-afvallen 0.75 per 100 K.G. c. voor bloed met ten hoogste 80 pCt. wa tergehalte 1.50 per 100 K.G.; a. voor vleezige afvallen, waaronder te verstaan voor herkauwende dieren: longen, milt, lebmaag, boekmaag, baarmoeder, en voor paarden maag, milt, nieren, longen, strot, dikke darm, hersens en ruggemergpee- zen, 4 per 100 K.G. MAXIMUMPRIJZEN. Nieuwe maximumprijzen zijn vastgesteld voor kindermeel: pakjes van 1 pond klein handel 40 cent, X pond 21 cent. Vermicelli en vermicellifiguren, verpakt of onverpakt, kleinhandel 78 cent per kilo, 8 cent per ons; macaroni, inacaronihorens en coquilles, onverpakt, 1 9 5 per kilo, 15 cent per ons; ja origineele verpakking 80 bent per pood. VERBOUWT VOEDINGSGEWASSEN. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ineent nog eens iedereen, die in de gelegenheid is om zelf voedingsgewassen te telen, is moeten wijzen op zijn plicht om deze gelegenheid met ongebruikt te laten voorbijgaan. Hek blijkt, dat sommige groote en verschei dene kleine landgebruikei&1 die- zeer goed aardappelen, bruine boonen, groenten' en deigelijke gewassen voor eigen gebruik kon den verbouwen, zich naar van onthouden in de verwachting, dat zij deze artikelen goed koper en gemakkelijker uit de distributie zullen kunnen betrekken. Het is duidelijk, dat zij, die aid--» bondelen, in hun plicht te kort schieten. Daarom zal aan de burgemeesters worden verzocht der gelijke personen voor de artikelen; die zij zelf kunnen verbouwen, buiten te sluiten van de distributie. Dit geldt niet alleen voor de personen1, die gewoon waren zelf voedingsgewassen te te len, doch ook vfoor hen, die daartoe in de ge legenheid zijn. De landgebruikers, die geen bouwland doch wel grasland hebben, zullen van deze ver plichting niet worden vrijgesteld, waar zij een gedeelte van hun grasland kunnen scheuren of omspitten. Zij, die tot dusverre in verzuim gebleven zijn, kunnen dit nog herstellen. In de eerst volgende weken kunnen aardappelen nog ge zet worden, voor het planten van bruine boo nen is het nog ruimschoots de tijd, terwijl ook allerlei groenten nog geteeld kunnen worden. KOOL EKf 'UIEN. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Naar aanleiding 'eener circulaire van het Rijksdistributiekantoor aan de gemeentebt sturen, dat de distributie van roode en gele kool en uien moest worden stopgezet, omdat de voorraden geruimd zijn, is opgemerkt, dat het vorig jaar de distributie eenige weken lan ger had geduurd, waaruit tevens werd gecon cludeerd, dat dit jaar minder van deze groen ten beschikbaar zou zijn gesteld. Inderdaad is de distributie van kool het vorig jaar eerst stopgezet op 18 April, maar reeds eenige weken te voren kon niet .meer aan de aanvragen worden voldaan. In 1917 kon echter gelijk toen ook aan de gemeen tebes turen ;s bericht de kool alleen, dank zij het koele weer, gedurende ruim zes weken langer worden bewaard dan in 1916. De distributie van uien, peen en knolra pen1 kon in 1917 tot 25 April doorgaan, on der de voorwaarde echter, dat de gemeenten het risico van goede aankomst op zich namen, waaruit blijkt, dat voor de houdbaarheid dier groenten niet meer kon worden inge staan. Dit jaar evenwel hebben wij in de maand Maart zacht weer gehad, zoodat thans èn kool èn uien niet meer bewaarbaar zijn. Met dat al is er in dit jaar niet minder, maar meer gedistribueerd dan het vorig jaar. Gedistribueerd werden' dit jaar 11.024.18o K.G. roode kool tegen 10.104.207 K G. 14 355.778 K.G. witte kool tegen 9.237.920 K.G. en 13.718.560 K.G. ui-en tegen 8.937X190 K.G. in het vorig jaar. MAXIMUMI-PRIJS CARBID. Vastgesteld zijn de volgende maximum kleinhandelsprijzen voor calcium carbid 1.65 per K.G. netto, exclusief bus; 2.05 per K.G. netto, inclusief bus; 1.85 per K.G bruto, inclusief bus (inhoudende 0,85 K.G.) DE VETDISTRIBUTIE. De Vee- en Vleeschhandel meldt, dat na 23 April geen bak- en braadvet meer zal wor den gedistribueerd. Er zal voor in de plaats komen distributie van normaal-margarine, van margarine-melange en botermelange, met resp. 25 pci. en 50 pet. boter door de margame vermengd, levens is er nog na- tuurboter verkrijgbaar, maar alles wordt ge rantsoeneerd, zoodat ten hoogste per persoon 1 K.G. boter of margarine in de 4 weken ver krijgbaar is. Voor Je/- vetvoorziening moet de slager het vet van het slachtvee blijven le veren. VORDERING VAN RUNDVEE. De minister van Oorlog heeft op eenige vragen van het Kamerlid den heer Beumer betreffende klachten over de vordering van rundvee het volgende geantwoord: Inderdaad hebben den Minister verschillen de klachten over de vordering van vee bereikt met name is er geklaagd over het vorderen van koeien die drachtig zijn. Bij onderzoek bleken sommige klachten ge grond, als b.v. uit Harderwijk, waar bij ver gissing eenig melkvee, alsmede eenig drachtig vee, werd1 gevorderd. De te vorderen runderen werden daar ter plaatse aangewezen door een in overleg met het gemeentebestuur aangewe zen deskundige. Om misvattingen zooveel mogelijk te voor komen, is reeds in het begin der maand Maart aan alle militaire autoriteiten, die met de vor dering van vee zouden kunnen worden be last, uitdrukkelijk voorgeschreven: lo. dat geen vordering raag plaats hebben van melk-, fok- of 'drachtig rundvee, noch van runderen, die in het Nederlandsche Rund vee-Stamboek zijn ingeschreven; 2o. dat de autoriteit met de vordering be last zich door een deskundge moet doen voor lichten, en 3o. dat .ook bij vordering van vee krach tens art. 33 der Inkwartieringswet zooveel mogelijk vooraf overleg met de burgemeesters worden gepleegd. Overigens is met het departement van andbouw, Nijverheid en Handel een rege ling getroffen, volgens welke zooveel moge- ijk het voor het leger benoodigde vee door dat departement zal worden beschikbaar ge steld. VERKEER MET DUFTSCHLAND. Men meldt aan de N. R. Ot. dat het ver teer met Duitschland naar Nederland van rieden af is stopgezet vermoedelijk voor den duur van een; week. De Tel.-correspondent te Zevenaar meldt: Het personen- en goederenverkeer van Duitschland aaar Nederland is nog niet stop gezet. De treinenloop is nog normaal. DE HEER KRöLLER EN MINISTER GORT VAN DER LINDEN. Naar wij vernemen, aldus zegt de Tel., ïeeft de heer A. G. Kröller het voornemen zich terug te trekken uit de deskundige com missie. welke door minister Loudon is aange wezen om de onderhandelingen met Duitsch land over het „Wirtschafts-Abkommen" te voeren. De heer Kröller heeft aan deze be sprekingen dan ook nog geen deel genomen. Dit voornemen van den heer Kröler moet verband houden met een ernstige ontstem ming onder leden van de Commissie van Bij stand over de verklaring van minister Cort va der Linden aan het einde van het levens- mi ddeiendeöat in de Tweede Kamer afgelegd, waarin de premier op eigen initiatief en zon der voor afgaand overleg met de Commissie van Bijstaud de toezegging heeft gedaan, dat de Commissie zou worden opgehesen en de onverantwoordelijke adviseurs der regeering zouden worden vervangen door verantwoor delijke ambtenaren. De heer Kröller heeft dit als een ernstige diskwalificatie van zijn beleid opgevat en wenscht daarom zijn diensten ook niet meer beschikbaar te stelten voor de onderhandelin gen met Duitschland. Zooals men weet heeft de heer Schim van der Loef er geen bezwaar in gezien zich te doen benoemen als hoofd van de crisis-afdeeling aan het departement van Landbouw. ONZE KOOPVAARDIJVLOOT. Het stoomschip Sumatra van de Stoomvaart Mij. Nederland is in beslag genomen. Ook het Nederlandsch- Indische stoomschip Maras, dat te Aden ligt met averij; en ver moedelijk een lading tabak voor Frankrijk in heeft, is in beslag genomen te Aden. Wat betreft de ladingen uit de schepen op welke in Engelsche havens te Gibraltar, Freetown, enz. beslag is gelegd, is nog geen beslissing genomen op welke wijze met die la- dingte zal worden gehandeld. Uit Londen is bericht ontvangen dat de Nc- derlai! mhe stoomschepen Calcutta (geladen met rijst) en Ombilin (welk schip vermoede lijk ook een lading rijst in heeft) zijn vrijge- latea. De schepen, begrepen in de tusschen den gouverneur-generaal van Ned.-Indië en de Britsch-Indische autoriteiten getroffen over eenkomst betreffende de rijstvoorziening van Indlë, zullen niet in beslag worden genomen DE KONINGIN UITGEJOUWD. Men schrijft ons uit de hoofdstad: Erg Oranje-gezind ils Amsterdam eigenlijk nooit geweest. In de z.g. intellectueelc krin gen ging met vaak prat op zijn republikein- sche gevoelens. Alleen in miadensiandskrin- gen en in de oudere arbeiderswijken bestond zeer zeker een liefde voor het Oranje-huis, maar wie goed oplette, bemerkte toch wel, dat die liefde er bij de jongere generatie maar zeer dunnetjes oplag. Dal thans een gedeelte van het Arasierdamsche publiek de Koningin heelt nageschreeuwd, behoeft dan ook geen verwondering te baren. Overbe leefd geldt in Mokum immers geenszins als een deugd. De toent van Donderdag naar de hoofd stad is voor de Koningin zeer zeker geen tri omphtoehi geweest! Toen zij om half elf was gearriveerd," en langs het Damrak van hef Station naar het Paled® reed, begon het reeds. De politie had de straten veel te zwakjes afgezet, en hier en daar hadden, on danks het feit, dat het Koninklijk bezoek niet officieel was, dichte drommen nieuwsgieri gen postgevat, onder wie zeer vele gesteun- den door het Steuncomité, die tot de z.g. re- volutionnaire oppositie behooren, de groep, die de bestuursleden van het Steuncomité reeds gepost heeft, maar capituleerde, toen de steun werd ingehouden. Deze revolution- naire „steun"menschen zetten hun actie voort. Staken kunnen zij niet, posten mogen zij niet meer, welaan, thans hebben zij schandaal geschept, en kunnen over zichzelf tevreden zijn. Hun geroep „honger; brood;- geef jij me te vreten; jij, juffrouw, weet niet wat honger is; wat doe jij in Amsterdam", klonk ongetwijfeld revolufionnair genoeg, maar wie deze klanten kent, weet, dat dit slag menschen van groote woorden houdt, maar niet gevaarlijk is. Honden die blaffen, bijten niet! Op de verdere tochten van de Koningin nam het geloei nog voortdurend toe. De hys- terische kreten der Amsterdamsche wijven deden elk hoera-geroep verstommen. Zelf werd de Koningin een paar maal bijna ge molesteerd door het opdringend publiek, en wij hebben grond te vermoeden, dat zij zeer blij, zal zijn geweest, toen zij weer veilig in het salon-rijtuig had plaats genomen, en Am sterdam verliet, al kan niet worden gezegd, dat Hare Majesteit den indruk maakte, dooi de rauwe kreten Ier ontevreden schare ooi maar eenigszins te zijn geïntimideerd. Wij zeiden reeds, gevaarlijk is het Amster- damsche grauw geenszins. Het is geenszins met nihilistische ideeën behept, en wij weten zeker, dat er in heel de Amstelstad niet één geheime fabriek van ontplofbare stoffen is. Toch iijkï het ons van de Amsterdamsche autoriteiten onverantwoordelijk, dat zij geen maatregelen hadden getroffen, die dergelijke demonstraties onmogelijk maakten. Als een krankzinnige uit de rij, der ontevredenen naar voren was getreden, en een aanslag zou zijn gepleegd, zouden de Amsterdamsdw hooge oomes hiervoor zeer zeker verant woordelijk kunnen worden gèsteld. Het incident van Donderdag wordt natuur lijk druk besproken. Typisch is het zeker, dat zelfs zij, die zich republikein noemen, een zeer afkeurend oordeel over de houding van het gepeupel uitspreken. Een vurig sociaal democraat, tevens vof anfi-Duitschj, hoorden wij zelfs als zijn meening te kennen geven, dat een moordaanslag op de Koningin de grootste ramp zou zijn, die Nederland zou kunnen treffen, en dat dé Koningin dan ook niet voldoende genoeg kan worden bewaard Want als de Koningin en de Prinses er ems niet meer zouden zijn, en de gehate, hoewel volledig onbekende Duitsche Pretendent, het zij een Vpn Wied, hetzij een Reuss, hier zou moeten tronen, danja, dan zou het niet meer uit te houden zijn voor een rechtgeaard Nederlander binnen de landpalen. Het is wel eigenaardig, dat een sociaal democraat in deze dagen al enthousiast Oranje-klant kan worden, en misschien zal het den rooden wethouder Wibaut, die H. M, door de Centrale Keuken mocht rondleiden, nog een alapeloozen nacht kosten, dat hij in het college van B. en W. niet aangedrongen heeft op meer afdoende politie-maatregelen. DE BRDODRELLETJES >TE AMSTERDAM. Ju den Jordaan was het gister in de och tenduren upvi'llend rustig. Er viel niets voor. Bereden agenten en huzaren-patrouilles re den voortdurend door hoofd- en zijstraten. Wel was het weer rumoerig in den omtrek van het Jonas Daniël Meijerplein en- Joden buurt. Er werd getracht winkels leeg te halen of brood te Krijgen zonder bons. Ook verschei dene broodkarren moesten het ontgelden. In Swammerdamstraat hebben vrouwen bij een' bakker wat los geld op de toonbank •elegc en de broodei weggenomen. In d Czaax Peterstraat kon een bezorger met zip wagen niet verder komen. Hij ver kocht op straat het brood tegen geld en bons. I'olitie-ruiters en maxéchaussée'e waren er bfl tegenwoordig. liet g< ueentebesituur heeft besloten voor d* volgende week 1 ons rijst per hoofd be schikbaar te stellen, om de drie laatste dagen van den duur van de broodkaart eenige bij voeging te verschaffen. Het gemeentebestuur is echter niet In staat om -de tegemoetkoming te herhalen. De ver bruikers moeten dus trachten zich naar het vermin dei de broodrantsoen te richten. De bakkers zijn ontstemd door wat op het Haarlemmerplein is geschied, waar twee bak kerskarren onder bescherming van de politie naar het politiebureau in de Haarlemmer- Eoort werden gereden. Onder die poort stond et vol vrouwen, die riepen, dat zij1 en haar kinderen honger hadden. Eioor de politie agenten zijn toen de -brooden uit de karren gehaald en binnen het bureau gebracht. Daarna zijn de vrouwen tot het bureau toe gelaten en konden zij, tegen betaling, maar zeinder bons elk oen paar Brooden bekomen. De bakkers, die zonder het inleveren van bons geen nil uwe voorraden meel ontvangen,, zijn daarover niet te spreken. Het is trouwens ook niel geschied met goedvinden, zelfs niet met medeweten van den waameutenden hoofd commissaris. Deze heeft eer ordei uitgevaar digd lat zulks niet weer mag voorkomen. Th? [dart moet bi daan de bakkoskarren te doen begeleiden door poltie, militairen en mar. cliausees. DOOR VLIEGTUIGEN BESCHOTEN. De motorschoener Anna, kapt Visser, van de maatschappij Thetys te Rotterdam, j.l. Dinsdagavond van IJmuiden naar Gothen burg vertrokken met een lading stukgoed, is tusschen de lichtschepen Doggersbank-Zuid en Terschellinger-Bank door'een viertal Duit sche watervliegtuigen beschoten. In de ver schansing in het voorschip is een ontelbaar aantal gaatjes, waarschijnlijk van een machi negeweer afkomstig. Ook aan dek zijn vele kogelgaten te bespeuren. Niemand van de opvarenden is gewond. Het schip keerde gis termiddag te IJmuiden terug. PRINS HENDRIK OP REIS. Prins Hendrik is gisteravond naar 's-Her- togenbosch vertrokken voor padvindersaange legenheden1 en tot het brengen van bezoeken aan het Groot Zieken-Gasthuis en de fabriek van de firma De Gruyter aldaar. Z. K. H. zal van Den Bosch uit bezoeken brengen te Waalwijk aan de schoenfabriek van den heer Kleyberg en te Kerk-Avezaath, bij Tie'l, aan de Hengstenassociatie. DE ZAAK VAN BEST. De heer Van Best heeft zich niet meer be schikbaar gesteld voor de Kamerverkiezing ALKMAARSCHE COUR i

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1