55 I. PJRINS Az., Bierkade'11. Kunsten en Weten Behappen. ÏK£6Z«B4ien 8 tak ken. ONDERWIJS Het spreekt van zelf, dal; een moderne vei ling, iets anders is, als een ouderwetsche marktplaats. Wij hebben gezien, dat de grootere aan- voer van kaas vergrooting van de markt en het bouwen van pakhuizen in de omgeving daarvan met zich bracht. Hier is gekomen een nieuwe organisatie. Velen hebben medegewerkt om te komen tot de oprichting en net inwerking stellen' van deze veiling. Het past mij niet allen afzonderlijk te noe men. r Er zijn er velen, die er zeer veel voor heb- ben gedaan en talloozm die ook een klein steentje hebben bijgedragen, om te bereiken wat wij thans kunnen openen. Namens het bestuur roep ik allen die mede gewerkt hebben hartelijk, zeer hartelijk, dank toe. En, mijne beeren, dat is nog niet alles, dat Is niet dé enkele reden, waarom wij zooveel autoriteiten verzocht hebben hier te komen. De taak van de N.V. Alkmaarache Export veiling is hiermede niet afgeloopen. Niet alleen, dat onö'gebouw niet compléét ia, de beroemde wijzerplaat is ook nog niet aangebracht' (ofschoon ze vandaag zal arri- veeren) maar ook de laad- en losgelegenhe- den, zijn niet geheel voltooid, ook de weeg. brug is nog niet voltooid, maar er zal nog op autoriteiten een beroep gedaan moeten worden, want de handel is voor een groot deel „bewaren". „Het koopen in tijden van overvloed en het verknopen in tijden van schaarschte", dat is handel. Ook een marktplaats, die roede wil gaan in den concurrentiestrijd, zal moeten zorgen, dat zij beschikt over groote bewaarplaatsen en zoo zal van Alkmaar gevraagd worden, wil het als marktplaats van land- en tuin bouwproducten bloeien, groote Inrichtingen, om gedurende een gedeelte van het jaar de land- en tuinbouwproducten te bpwaren, waarin ze aan geen bederf onderhevig zijn en er daadoor geen verlies kan ontstaan. De kwestie van bewaren bepaalt of wij al of niet groot worden. Ongetwijfeld zullen de tuinders zich richten tot de autoriteiten om terreinen voor gebouwen, welke daarin voor zien en wij zijn overtuigd, waar hier één keer een begin ïs gemaakt, eenmaal den bree- den weg is ingeslagen, welke leidt tot dat sdhoone verschiet, dat de autoriteiten zich zeker niet zullen onthouden, verder mede te werken om Alkmaar te maken tot een' bloei ende marktplaats der producten van land bouw en industrie. IMieb nog één mededeellng te doen aan de tuinders en wel deze, dat er vandaag gra tis zal geveild worden. Hiermede, mijne heeren, dank ik u allen voor uw tegenwoordigheid, de veiling aan bevolen houdende in uw aller medewerking, opdat de veiling tot bloei komt. Krachtig applaus volgde op deze toe spraak. De afslag nam hierop nog op de ouder wetsche wijze een aanrang. De spinazie ging voor 25 en daarna voor 22 ct. per K G. Het bleef er druk. De ruimte bleek te klein, maar dat kwam, doordat de belangstellenden de plaatsen voor de wagens innamen. Een kijkje gedurende het veilen, geeft ze ker een beeld van groote levendigheid. Beter weer als gedurende de opening zal dan zeker aangenaam zijn. RAPPORT'INZAKE HET ONDERZOEK OMTRENT DE OORZAKEN DER MIN DER AANGENAME SAMENWERKING TUSSCHEN HET BURGERLIJK ARM BESTUUR EN DEN ARMENRAAD. De commissie benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaken der minder aangename samenwerking tusschen het Bur gerlijk Armbestuur zegt ui haar rapport aan den Raad. Het komt onze commissie voor, dat ten on rechte door het Burgerlijk Armbestuur veron derstel d wordt, dat ae Armenraad niet aan de verwachtingen zou voldoen. In de verslagen is daaromtrent niets te lezen integendeel wordt juist in het jaarverslag over 19*16 er op gewezen (blz. 13), dat het kantoor van den Armenraad als middelpunt meer te weten komt, wat op het gebied van armenverzorging geschiedt en noodig is. Wel wordt in beide jaarverslagen gezegd, dat de gegevens van het B. Armbést. zeer ongeregeld inkwamen, en hei! «.preekt van zelf, dai de eerste grond slag vooi eene goede armverzorging: „de in lichtingsdienst" volmaakter zou geweest zijn, wanneer ook het B. Annibest. het zijne daartoe had bijgedragen. Ten aanzien van de verhouding met den "Armenraad wordt medegedeeld, dat het ma ken van dubbele bedeel lijsten en voor de se cretarie en voor den Armenraad de werk zaamheden zeer zou doen toenemen, en dat na gepleegd overleg met den Burgemeester werd besloten, dat de maandlijsten, die naar de secretarie gaan, verder naar den Armenraad zouden worden doorgezonden. Toen deze maandelijksche lijsten niet voldoende bleken, weid sedert het laatst van 1916 geregeld we kelijks opgaaf gedaan van de tijdelijke uitkee- ringen. Van den Armenraad werd nimmer be richt ontvangen, dat een vaste of tijdelijke be deeling niet goed wend geoordeeld. \Het B. Armbestuur was indertijd tegen de instelling van een Armenraad, meende over eenkomstig zijne circulaire d.d. 7 Juli 1-913, dat de behoefte aan centraliseering in onze gemeente niet groot is, dat de vereenigingen van armenzorg reeds veel weten van hare ar men, die ziji voor het meerendeel reeds sedert een reeks van jaren helpen, en dat, wanneer de gegevens omtrent hulpbehoevenden direct kunnen worden verkregen van een centraal bureau, zonder dat men zelf onderzoekt, de armenzorg door particulieren en instellingen aanmerkelijk zal verzwakken door gebrek aan arbeid. Uit eigen beweging zal de Armenraad geene gevallen van armoede kunnen opzoe ken, hij beschikt niet over gelden', en kan dus door opzoeken van gevallen niet de moreele verplichting op zich nemen de armen te hel pen of hulp toe te zeggen uit de kas van een of andere vereen'ging. Het B. Armbestuur is nog van hetzelfde ge voelen, omdat practische gevolgen in het be lang der armverzorging zijn uitgebleven. De behoeftige heeft geen belang er bij aan den Armenraad inlichtingen te verschaften, omdat deze niet over middelen ter uitdeeling be schikt. Vóór het besluit tot instelling van een Ar menraad te dezer plaatse bood het B. Arm bestuur der vermijding van onkosten aan de administratie te voeren, die uit de oprichting van een Armenraad te Alkmaqr zou voort tijd van een jaar als proef werd toegestaan. magr vloeien1, hetwelk op 13 Sept. 1913 voor den Toen deze toestemming eenige weken daar na werd ingetrokken; terwijl helt B. Armbe stuur zich voorbereidde tot de werkzaamheden voor de le en 2e vrije vergadering, was dit het Bestuur zeer onaangenaam, daar het die werkzaamheden meende te verrichten in het belang der Gemeente, en alle persoonlijke voordeden en belangen aan zijne zijde geheel uf toesloten waren.. Bij het in weiking treden van den Armen raad; werden 2 leden afgevaardigd en in het Bestuur benoemd, doch de verj kenmerkten zich hoofdzakelijk tot tieve werkzaamheden van weinig ingrijpenden aard; en niet met het doel iets voor den arme te doen. Hiervoor meenden de leden van het B. Armbestuur him tijd niet beschikbaar te behoeven te stellen'» te minder, daar de agen da der 2 vrije vergaderingen door de oprich ting van den Armenraad onafgedaan bleven en verwacht kon worden, dat de Armenraad, deze niet overnemende, met betere voorstellen zou komen. Om deze reden is niet overge- aan tot de aanwijzing van een 2e bestmirs- in plaats van den heer L. M. J. Paleari. Ten slotte meenf het Armbestuur de aan dacht te moeten vestigen op de bepaling hij het Stadsziekenhuis omtrent het niet opnemen van chronische zieken. Waar de fanrtlieleden dikwijls niet in staat zijn deze zieken zeif te verplegen, geeft die bepaling meermalen tot moeilijkheden aanlei ding. Waalt v«rv»lg4. VOETBAL. Alcmarlct Victrix—Militair Elftal 54. Op 't kantje af heeft Alcmaria gisteren de overwinning weten te behalen. Mooi spel werd er niet t$ zien gegeven. Maar daar was de koude noorderwind, die 't 'verblijf op 't veld nu juist niet bijzonder aangenaam maakte, ook voor een groot gedeelte schuldig aan. Alcmaria had twee invallers in de midden linie, wat zeer zeker een verzwakking betee- kende, maar ook het militair elftal leek ons minder sterk dan de vorige maal, al zagen wij vele bekende gezichten. Voor de rust had1 Alcmaria 't voordeel van den wind. Twee maal wist zij de leiding te nemen, doch beide keeren maakten de militairen kort er na ge lijk. De forschgebouwde middenvoor der mi litairen, die wij nog al eens met den naam „Maciste" hoorden betitelen, loste meermalen gevaarlijk harde schoten Bij Alcmaria schenen enkele spelers niet veel zin in 't spel te hebben. Daaraan was 't dan ook grootendeels te wijten, dat met de rust de stand 22 was. Maar 't elkaar be grijpen en 't aangeven der ballen in verband met den sterken1 wind, liet ook veel te wen- schen over. Na de rust ging 't spel eerst gelijk op. Spoe dig echter kreeg de middenvoor van Alcma ria een paar kansen, die hij op verdienstelijke wijze benutte. Eerst doelpuntte hij met een ver schot en toen door een juist geplaatsten bal in 't hoekje. De militairen kwamen echter ook opzetten en onverwachts, maakte hun midden voor er 4—3 van door een goed. schot van zeer verren afstand. Toen was 't weer de beurt van Alcmaria, die scoorde door den rechtsbin nen uit een voorzet van links. Vlak voor tijd loste de rechtsbutien der militairen elen ver radertijk boogschot dat in 't verste bovenhoek- je van 't doel verdween. Dadelijk daarna was t tijd en bleef de overwinning met 54 aan Alcmaria De verdediging van Alcmaria was vrijt goed, De spil weerde zich uitstekend te en zijn twee forsche tegenstanders. De mid- ,en voor zorgde handig voor een drietal doel punten. -De militairen speelden over 't geheel vrij goed. zonder bepaalde uitblinkers. De rechtsmiaden kweet zich bed goed van zijn taak. Hij wist 't samenspel op den linkervleu- ;el van Alcmaria nog al eens te breken. Mid- envoor en rechtsbinnen wachtten enkele ma len nog te lang met schieten. De leiding "was goed. VLEESCK VOOR ZIEKEfN. Aan de besfur. cn van de afdeelingen van de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst werd inzake de vleeschvoor- ziening voor zieken een schrijven gericht, waaruit wij het volgende mededeelen Het vleesch 's op het oogenblik door de groote vennageiLug der koeien, waardoor zij voor slachtvee ongeschikt zijn, uiterst schaarsch. Toewijzing aan zieken zal dus, al thans voorloöpig, alleen in hoogst noodzake lijke gevallen kunnen geschieden, b.v. voor suikerziekten en als op geen andere wijze ei wittoevoer ten bate van den behandelde mo gelijk is. Ik reken, dat van de bevolking gemiddeld Y, pet. in aanmerking komt voor deze toewij zing van vleesch en dan tot een gemiddelde hoeveelheid van 3 tot 5 ons per week. Deze hoeveelheid kan aan de gemeenten niet als bijslag worden gegeven, zoodat de vleesch- toevoer het mogelijk zal moeten maken dat uit het gewone gemeentelijke rantsoen te ver strekken, met dien verstande dat men bij de toew zing aan zieken deze vóór laat gaan. Van het Ministerie van Landbouw werd bovendien nog het volgende schrijven ter ken- nisse van de doktoren gebracht: Het geneeskundig bureau brengt het vol gende onder uwe aandacht: a). telkens komen er klachten over te ruime voorsch rij ving van ziekenvoedsel door de geneesheeren. Indien hiermede wordt voortge gaan, zou de regeling in. dier voege moeten worden gewijzigd, dat misbruik geheel uitge- sloterf raakt; b). op voorstel van ons bureau zal de Mi nister aan de gemeentebesturen opdragen maandelijks lijsten in te dienen met o; van de hoeveelheid voorgeschreven en deeld ziekenvoedsel. Indien vergelijkenderwijs blijkt, dat eenige gemeente door een hoog ver bruik, waarvoor geen reden bestaat, zich on- derecne'dt, zal voor zoo een gemeente de toe te zenden hóeveelheid ziekenvoedsel kunnen worden verminderd c). het geneeskundig bureau zal opgave verzoeken van de namen der geneesheeren, die opvallend veel ziekenvoedsel voorschrijven en, indien geen wijziging daarin door afdee- lingsbestuur, vertrouwensraad of controlee rend geneeskundige kan worden gebracht, aan den Minister een maatregel in overwe ging geven, die' het mogelijk zal kunnen tna- ken* zulke geneesheeren desnoods tijdelijk het voorrecht van voorschrijven te ontnemen d). ten einde de gelijkheid in de toebedee ling van ziekenvoedsel te bevorderen, zal ons bureau vooratellen om in plaatsen, waar nog geen vertrouwensraad of toeziend geneesheer te werk is gestéld, de geneesheeren te zamen in zoodanigen raad te vereenigen. Deze raad kan dan voor de betrokken gemeenten een ge dragslijn aangeven, welke bij de toewijzing te volgen ia, voornamelijk wat betreft de hoe veelheden, die den zieken kunnen en noodza kelijk moeten worden toebedeeld. óaarne ontvangt het geneeskundig bureau van uw bestuur opgave van de namen der geneesheeren, een in elke gemeente, tot wiek ons bureau het verzoek kan richten om de in zijn gemeente wonende geneesheeren tot een bespreking bijeen te roepen. Misschien kan het van nut blijken voor be doeld overleg, de geneesheeren van meerdere kleine gemeenten, te vereenigen. Hieruit blijkt, dat de geneeskundigen zeer beperkt worden in het verstrekken van zieken voedsel. DE V'EREENIGDE ZANGERS. Na langen tijd niets van zich te hebben laten hooren gaf het mannenkoor „De ver- eenigde zangers" Zondagavond in de Harmo nie eene uitvoering die levens de eerste was waarvan de heer Joh. Brands, van den Hel der, als opvolger van den heer Willem Hespc, de leiding had. En afgaande op de Wijze waarop het koor een viertalnummera ten gehoore bracht, waar onder het zeer moeilijke en hier voor het eerst uitgevoerde „Hymne aan den vrede" van van Nieuwen hoven, mogen we de ver- eeaiging met de keuze van dezen leider ge- lukwenschen. Hét koor zelf is er in ledental dunkt ons heel wat op vooruitgegaan, waardoor het klankgehalte beter is dan voorheen, en de ma nier van zingen, zonder overdrijving of effect- f geeft genoeg aanwijzing van het ïtbaar werken van directeur en leden. Zeer beschaafd is er gezongen, en men merk te op dat, evenals zijn voorganger, de heer B. er veel werk van maakt zijn zangers te doen begrijpen1 wat zij zingen. 't Is voor 'beiden een succesvolle avond ge weest en de waardeering der leden voor hun nteuwen directeur u'tte zich in het aanbieden van een fraaien lauwerkrans waarbij een hartelijk woord gesproken werd. De koomummere werden afgewisseld' doof instrumentale en zangsolo's. Als instrumentalist en had men de mede werking verkregen van de heeren Joh. Pala, soloviolist en jan van Vessem, solccellist, bei den behoorende tot het stofnraziekkoips der Kon. Ned.-marine. Dé heer P. is een violist wiens spel in het „air Varié" van Vieuxtemps getuigde van talent; de cellist gaf met sobere voordracht, en mooien toon die de violist trouwens ook aan zijn instrument ontlokt een' andante uit een' vióloncelconcert van Goltermann. Beiden vereenigden zij zich met da: heer Brands als pianist in twee trio's van Haydn, en gaven in goed' samenspel deze opgewekte, eenvoudige muziek weer Onze bekende tenorzanger, de heer J. Ho- zong twee liederen, één van Hulle- ■oedk, en een van Herman Broeckaert, en, evenals koor en andere solisten had hij een langdurig applaus van het talrijke publiek. A. K. KENNISGEVING. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad _No. 22) ter kennis der ingezetenen, dat bij hem ingekomen en aan den Ontvanger der Rijks Directe Belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven: HET KOHIER DER PF.RSONEELE BELASTINO No. 1, VOOR HET DIENSTJAAR 1918, executoir verklaard door den Directeur der Directe Belastingen in Noord-Holland! te Amsterdam den 13en April LI.; dat ieder verplicht is zijn aanslag, óp den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en jlat heden ingaat de termijn van zes weken biin- nen welken daartegen' bezwaarschriften kun nen worden ingediend. Alkmaar, den 15en April 1918. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, %G. RIPPING. in deze dal is RedaOa er mn de ReSsstte. bewijst instemt). 13 April 1918. Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekende vraagt beleefd een plaatsje in'uwe Courant naar aanleiding van het raadsverelag der gemeente Koedijk, voorkomende in het nummer van Donderdag 11 April 1.1en wel bepaaldelijk «ver dat deelte dat handelt over het voorstel van Provinciaal Electrisch Bedrijf, tot verplaat sing van de transformatorzuil. Waar uw verslaggever schrijft: den heer Slotemaker stelde zich zeiven de vraag, enz., en iets ver der: terwijl de heer Slotemaker dit zat te overwegen enz., is dit wel eenigszin» on juist en bepaalt zijn eigen fantasie. Het voor stel werd zonder discussie aangenomen. Ik heb daaromtrent niets gezegd, gevraagd ol ook zelfs maar gedacht iets te willen vragen, omreden de zaak waar het om ging mij vol komen bekend was, daar ik zelf lid bén dier to< Zoo oppervlakkig lijkt het voorstel voor commissie van bijstand voor het G. S. B. Het verwonderde mij wel eenigszins, dat geen der andere raadsleden iets had op te merken of inlichtingen vroeg en dit was ze ker de reden waarom uw verslaggever mij die vragen wilde laten doen. Wat nu betreft de zaak waar het om gingr In 't kort het volgende: o oppervl het O. E. B. niet erg vóordeelig De commis sie van bijstand kwam het oorspronkelijk ook zoo voor, maar na gehouden besprekin gen en correspondentie bleek ons, dat er voor het bedrijf geen geldelijk nadeel aan was verbonden en het verplaatsen van de zuil van de grens der gemeente Oudorp naar de grens der gemeente St. Pancras voor dat gedeelte onzer gemeente een groöte verbete ring was. Reden, waarom de commissie ad viseerde aan den raad het voorstel van het Provinciaal Electrisch Bedrijf aan te nemen. Met dank voor de plaatsing, hooi G. SLOTEMAKER Wz. Geachte Redactie. Uw sympathiek standpunt inzake voedsel- verbouw voor den mensck waardeerende, deed mij besluiten, als lezer van uw blad, u daar voor dank te betuigen. Gelijktijdig verzoek ik u, mij wel eenige plaatsruimte af te staan. Tuinders in angst, ziedaar de titel door Mr. Slms gegeven aan hen die, na volbrach te dagtaak, „vermoeid somtijds" trachten te helpen 't steeds, dreigender wordende honger spook buiten de deur te houden. Menschen, die, door hun arbeid het stukje grond, dat ter hunner beschikking is gesteld voor geld, productief trachten te maken met meer of min der goede uitkomst. Tuinders in angst, ja Mr. Sluis, zeker in angst, doch de angst, in sommige gevallen misschien de nood, van het hongerspook deed hen naar schop en hark grijpen. Velen van deze menschen hebben misschim reeds aan dm lijve ondervonden' wat het jbeteekent honger te hebben. Het zal toch dm geachten titelgever óók wel bekend zijn dat hier in Alkmaar kinderen naar, school, arbeider.0 naar htm werkplaats ;aan, zonder iets of wat boonm uit water te ebben genuttigd? Dat zijn feiten m gem raatjes. De menschen nu die trachten door ,un aibdd de productie van dm bodem te verhoogm, verdienen gem hoonende bij- naampjes.; doch allen lof. M. i. was des iitel- gevers standpunt niet „in dm tijd". Wat deed dje niet „tuinier in angst" om het hongerspook te weren, niets? Welnu nog is het tijd om het meest noodige voedsel voor allen te verbouwen. De nood van geheel ons volk dwingt lands- en aiadsregeering zoowel als ieder individu, het zijne bij te dragen om ons voor 't ergste te behoeden en 't oog gericht te houden op het eene noodige, voedsel en voorkoming van daarmede gepaard gaande onlusten. Er moet worden aangepakt en niet geleu terd, belangenkwesties dienen op zij gezet, boer en stadsman, rijk m amn moeten worden één van willen om allen voor honger, te be waren. Het Nederlandsche volk dat zoo graag ge leid, ja, liever misleid wordt doordat het in 't geheel niet geleid wordt, vraagt en eischt reeds leiding. Deze leiding moet in de eerste plaats komen van hen, die de belangen van dat volk in lands- en stadsregeeringen heb ben te behartigen. Zij toch zijn de vertrou wenslieden van 't volk dat hen heeft gekozen. Ons volk „in al zijn geledingen" is altijd sterk gebleken indien het iets niet wilde, wel nu ons volk wil niet hongeren en dat zal het kracht schenken om zijn eisch te dom inwilli gen. Daarom, mannen en ^rouwen van hoog in tellect, leidt- het volk in goede banen. Dat kunt ge, door met krachtigen arm het levens- midde lenvraagstuk aan te pakken. Alle grond daartoe geschikt moei voor voedselbouw worden aangewend; dat is eisch. Wat baten ons mooie bloemen en planten, als ons door 'honger de lust benomen wordt er naar te zien? Daarom deze cultuur gestaakt tot betere tijden, al gaat dit dan ook ten koste van dm enkeling. Komen er werkkrachten te kort, welaan er zullen vrijwilligere genoeg te vinden zijn als zij de zekerheid bezitten dat alle producten elijkelijk verdeeld zullen worden, ja zelfs is longer dan dragelijk. Ook de militairen' onder wie vele landbou wers en dergeliiken, kunnen een of meer dagen worden te werk gesteld in de omgeving hun ner garnizoenen. Nog is het Lijd, niet getalmd. Alle hens op dek m geen hoonende bijnaampjes alsjeblieft. L'. W. v. d. BOS, Uitenboschstr. 32. T CENTRAAL ZUIVELKANTOOR EN DE DOORBRAAK. Geachte Redactie, Inuien het niet ia strijd is met 's raads ge heimzinnigheid, zou ik dan met een enkel woord een lans mogen breken voor de over- bouwing van de doorbraak (,aan 't Waag- plein) ter verkrijging van een Centraal gele gen Zuivel Centrale, en een overdekte markt plaats? In de Bergerhout zal elk gebouw, inm zie 't Gered' tshof, een sousterrdn moeten hebben, tenzij het op een terp gebouwd wordt; 't be zwaar van'trappen klimmen is dus gering. Koopt mm 't versmade pakhuisje hom Ach terstraat en Doorbraak Zuid-Westzijde aan, en verbetert daardoor dm toegang en op- ang zooals die ontworpen is in het plan eguit,"dan blijft alleen nog te wenschen: een houtbestrating of asphalt tegelbestrating over de pl.m. 1250 Ma. der doorbraak, een moderne overspanning in één boog van ge wapend beton, 'en verdere geheel brandvrije (beton) bovenbouw. De verdwijning van 't stukje Bergerhout ware vóórkomen, en de Centrale lag werkelijk centraal, zonder dat deze doorbraak-bebou- wing de belangen der kaasmarktbewoners schaadde. EEN BELANGSTELLENDE; GEEN BELANGHEBBENDE. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR. 15 Apr. Aangev. 0 koeien f 0 a 0 0 vetts kalveren f a 0 er. Ned. pond f 0.a 0.85 nuchtere Iveren I 18 a 31, 1 vette varkens f §.85 a 6.90 per ned pond. 0 magere schapen f a lammeren f 0 a in Boekhouden t en aanverwante vakken ter opleiding vaor praktijk cn examens. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van hat NOO RD-LIOÏL AN DSCH LAN JBOUWGREDI2T Voordam C 11, Alkmaar. Koers van «%l PROLONGATIE 4 pCt. Mededeelingen: Ncdcrlanasche Staats fondsen prijshoudend. Russische Staats fondsen kalm. Culturen vast. Oliewaarden kalm. Rubberwaarden onveranderd1. Scheep- vaart-aandeelen bij opening vast, het verloop was levendig en net slot bakken zonder affaire. !ig en het siot prijst der affaire. Amerika iishoudend. erika kalm. Ta- TELEGRAPMCH WEESBEBJGÏT. 15 April. Medegedeeld door hat Kon. Nedertewfech Meteorologtoeli taetttoot te De Blldt Geldig tot den avond van 16 April. I» het gebied rso de waarneming At hoogste stand van den barometer 775.2 te Haparanda. De laagste stand van den barometer nabf 750 Zuid-Du itschiand. VERWACHTING. Matige tot krachtigen noordelijke tot ooste lijken wind, betrokken' tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, iets zachter. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 13 April. Clasina Francisca, d. van Jacobus Everardus Verbeme en IJda Maria Bos. Simon, z. van Simon Kos ter en Geertje van de Kappelle. Wil'helmina Cordelia, d. van Fran- ciscus Roraijn en Sophia Geertrui- da Bronner. Johannes Wilhel mus, z. van Comelis Anthonius Maria Swaerts ai Aagje Wage- maker. Hendrikus, z. van Jaco bus Admiraal en Antje Kraakman. 14 April. Johannes Joseph Maria, z. van' Martinus Hoogervoret en. Anna Maria Kestens. 1 IS AMSTERDAM, 15 Apr. Aangevoerd 80 melk- en kalfkoelen f 400650, 60 gras kalveren, 336 nuchtere halveren en 9 varkens. In beslag genomen tegen regeerings- prijxen. NOORD6MARWOUDB, 13 Apr. Bieten f 8.40 a 4.20, voor het buitenl. f 10. prei f 81.— HO«RN, 13 Apr. Tarwe f s 8—, rogge a f gerst f .-r a haver f a witte erwten f agroene dito fa grauws t,— a vale f a bruine boonen f a karweizaad f a -. mosterdzaad f a 7 Paarden f 600 a 900, 13 koelen f 560 a 750, 309 schapen f 50 a 75, 6 lammeren f a ,1 kalveren f 47 a 14 var kens f 180 a 250, 0 zeugen f 0 a 24 'biggen f 35.a 45.—, kippen f 0 a 0, klpsioren f a eendeteren f 0. Telefoon 220. Staatsieoningen. 13 Apr. 15 Apr, NEDERLAND. pCt.' Oblig. N. W. S.van500/1000 1917 4j| dito van 1000 4 Oblig. dWo ity dito dito 3 dito dito 2 Ned. Ind. 1915 1008 S dito 1916 1000 S BUITENLAND». ÖOSTENR1JK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-iuli 4 RUSLAND. Obl, 1906 tri. 2500—5000 5 hvangorod Dombr. OR. 628 4) Nioolai Spw. 100 4 4 4 4 4 Qeeonsol. 1880 OR. 626 Rothschild (conaois) OR 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 fte Emissie, 1894. OR. 625. TURKIJE. Bagdad Spw !e aerie 1904 4 BRAZILIË. FOnding La. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leenmgen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en OredleMitetellingen. Antsierdamsche Bank A Nederl. hid. Handeiabk. Aaud. Naderlandteha Bank C. v. A. Ned. Handel Mi}. C. v. A. Rotteid. Bankver. Aand. indualrieele Ondernemingen. BUITENLAND,- Anaconda Copper C. v. A. Aw. Car A Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide 81 Leather Cows p. Unrt. Stal. Steel Corp. C. g. A. CuKuurondern Handelsvar. en Handelavennootech. Companta MercanW! Argentina A, Gltft. Mi), der Vorstenlanden A. id. Id. id. Winstaand, Mandela v. Amsterdam Aand, féls a Co.'a Hand. MH. A - v. Nlerop 6 Co'a Handel Mij. A. Pelroleuro-Maafschapplfen. Dordtsche Petr. ind. Aand. Oee, Moll. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A Siua. Paiembang. Pair. M. afgaat. A BU1TBNLAND. New Sehibaieff Petr.Cy.Crt.gcw.A. 3d. id. Crt Pref. A. Orion Petrol. MH. 4. Steaua Romana Petr. Mij. A Kubber-Maeteohappijen. Antsterd. Rubber Cult. Mij Aand. Deli-B«t«via Rubber Ml]. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. MoB Amerika Lijn A. id. Oem. Eigendom A. Holl. Stoomb, Mi]. Aand. 8va China Japan Ll]n A. on. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Ml]. A. Jton. Ned. Stoomb MiJ. Aand, Ned. Seheepv, Unie Aand. Rottard. Lloyd A. Sffoomv. MH. Nederland A. BUITENLAND Int. Merc. Marine Cr. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Taoake-Onder nemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Lang ka', gew. Aand. td. Id. Pref Deil-Matttachapptj Aand Deli Bstarts Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senentbah Tabak-MfJ. Aand. Spoorwegen. Moll, ljier. Spoorw. ObL 5 t Sxpl. Itaataap. Obl. 5 L Bxpl. v Staatsap. Obl. ii BUITENLAND. AMERIKA. Atehla. Top. 8. Fé C. v. g. A. IDenv ft R. Orande Spw. C.v.A. Erie Spw. Mlj. Qswone Aand. Kane City South. Kailw. Cy.g. A. Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. KI.-Yoek A Western A. Mori, ft Weet. Cert. gew. Aand. Southern Pae. Comp. A. South. Rlw. Vot Tr Oew. A. Union Pac. Raik. Cv. C. g. A. Premleleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 18T4 102—) 9 BELQIE. Antwerpen 1887 94% 87»ft 77 67% 57% 96% 96'/, 43% 28 25 '28 21 22% 23% 23% 50% -S37/8 182% 102 195% 105 174% 173%. 1357/b 128% 71 "As 83 219 172 160 381 178 194 187% 201 4SÓ 46% 38 75 85% 214 195 142% 394 377 217 246 174 246 035 234 253 253 27% 98% 210 216 255 497 479 208 239% 561 102 103% 102% 1067/g 107 172% 1357/g 129% 71 49 82% 221 167 155 -398 177 193 199% 490 7% 18% 16 22% 80% 19% 119% 106% 63 94 87 67% 59% 96% 96 43 26 28 23% 23% 85 215 194 142% 398 382 218 249 177 250 837 237 256 252 27% 99 479% 249 567 7% 18% 16 5 22% 80 19% 119 •0

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3