DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De stryd in en buiten Europa. FEUILLETOH. De gouden sleutel No. 95 Honderd en twintigste Jaargang. 1918. AbQDnamentsprils bil Toornltbetaling p. 3 maanden f 1.65, fr. p. post 11.90. Bewiisnnmmers 5 et. Advertentieprijs 15 cu p. regel, grootere letters n&ai plaatsruimte. Br. tr. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij WOENSDAG I Hernis. Coster 4 Zn., Voordam C 3. Tel. I 24 APRIL Bniteniarui. Staten Generaal. Binnenland. Provinciaal Nieuws, De Engelsche marine heeft een poging gedaan om den ingang van het Kanaal naar Brugge te versperren en zoo veel mogelijk schade aan te richten. Sir Eric Geddes, de eerste-lord der admi raliteit, heeft daarover gisteren in het Lager huis- eenige interessante mededeelingen ge daan. De commandant van Dover, vice-admixaal Roger Keys, leidde'de werkzaamheden met behulp van Fransche torpedojagers. Van zes verouderde Britsche kruisers wer den er vijf met beton gevuld en men wilde trachten deze zoo mogeiijk in de vaargeul en den ingang naar de havens tot zinken te brengen. Een der kruisers voerde met twee hulp schepen bestormings- en verniel ingsafdee- lingen naar den kop van de Zeeburgsche pier. Inmiddels dekten lichte dekkingskrachten de onderneming in het Noorden. Het plan was om na een hevig bombarde ment van een uur lang twee hulpschepen tegen Zeebrugge te richten, vlug op de pier aan te houden en dan bestormings- en ver- nielingsafdeelingen aan land te zetten. Inmiddels zouden drie oude kruisers naar den ingang van het Kanaal stoomen, aan den grond raken en „opgeblazen" worden. Ook twee oude duikhooten wilde men op offeren. Zij zouden vol ontplofbare stoffen tegen het paalwerk loopen teneinde de pier van de kust te scheiden. Bij Ostende zouden twee versperringssche pen op de kust loopen en bij den ingang van de haven tot ontploffing worden gebracht. Dit is inderdaad geschied en wat de actie bij Zeebrugge betreft, bereikten twee der drie versperringsschepen het doelwit. Zij: werden in den mond van het Kanaal tot zin ken gebracht en vlogen in de lucht. 'Vijandelijke torpedojagers en andere vaar tuigen aan de pier werden onder vuur geno men cn een ervan getorpedeerd. Een der itwee oude duikbooten bereikte het doel en beschadigde bij haar ontploffing paalwerk dat tot de pier toegang geeft. Inmiddels deden bestormingstroepen een aanval en handhaafden hun stellingen aan de pier langer dan een uur. Men slaagde er zoodoende in de aandacht der bezetting van de pier in beslag te nemen terwijl de versper ringsschepen de haven binnenliepen. Nadat het doel bereikt was, werden de landings troepen weer aan boord genomen en voeren de schepen weer huiswaarts. De Britsche verliezen aan schepen zijn één torpedojager, twee kust-motorbooten en twee monitorbarkassea. Het komt ons toch wel voor dat de behaal de resultaten met dit sdi epen verlies duur be taald zijn. Wel is de ingang van het Kanaal naar Brugge versperd, maar 't zal den Duitsche» niet veel moeite kosten die versperringen weer op te ruimen. Springstoffen zijn in Zeebrugge meer dan naar het Sirspeleeh door L O MOBHHLEY. 43) „Ik wil graag alles doen wat ik kan om u te helpen," zei hij, „maar een dorpsdokter is per slot van rekening niet van heel vee' nut voor een gefortuneerde dame alt Hila ry!' Iets van den ouden, cynischen toon wat een oogcnbli'k hoorbaar in zijn stem, maar Austice antwoordde dadelijk; „Poseer nu maar niet als een onwetende dorpsdokter, u weet best dat u daar niets van hebt; en Hi lary eii ik zijn van plan u in alles raad te vragen." De dagen die volgden schenen Hilary la ter altijd toe een Het van vreemde, nieuwe gewaarwordingen geweest te zijn, nieuwe plichten, nieuwe verantwoordelijkheid; voor een meisje, letterlijk in armoede opgevoed., zooals zij, scheen het fortuin, waarover zij nu beschikken kon. fabelachtig groot. „Ik kan natuurlijk nooit de helft o! een vierde verteren van het geld dat volgens mr. Brent aan mij behoort," vertrouwde tS] Austice toe op een morgen na een onder houd' met den notaris; „maar ik zal in staat zijn veel goed te doen aan menschen die wei nig hebben. Ik wou dat men geluk voor geld ko pen kon. Ik zou groote brokken geluk koopén voor die arme juffrouw Driver en ieti van de bitterheid van haar leven wegne- men." „Misschien zou 1 t meer helpen als te haar een nieuw hart en een ander oog gaf voldoende aanwezig en voor de Dultsche genie moet het bevaarbaar maken van den Kanaalingang een werkje zijn, dat weinig moeilijkheden oplevert. Kunnen dus de Engelscben niet op behaal de belangrijke resultaten wijzen, hun stout moedige actie op de Belgische kust is wel een demonstratie van den durf en de vechtlust der Britsche zeelieden, vdie door dit avon tuurtje den Duitschen kusttroepen toch eenige minder .aangename oograblikkm bezorgd hebben. Wij meldden reeds, dat tusschen Nederland en Duitschland ook besprekingen gevoerd worden om tot overeenstemming te geraken over de uitwisseling van in de Nederlandsche havens liggende schepen tegen vaartuigen welke in handen der Entente zijn en met graan naar Nederland zullen- terug keeren. Van verschillende zijdra is de vrees geuit, dat Duitschland in de toekomst era econo- mischra druk op Nederland zou kunnen uit oefenen, voornamelijk door onzen voedsel- toevoer door de vrije vaargeul te belemme ren. Het verdient, daarom wel de aandacht wat in Duiischa bladen over deze kwestie wordt medegedeeld. Het jongste nummer van de Vossische Zei- tung, de zaak der schepen besprekende, zegt o.m.: Da onderhandelingen hierover worden door het Duitsche gezantschap in Dra Haag gevoerd. In Duitschland drakt niemand er aan de Entente te volgen op haar weg door de neu trale landen af te sluiten en een hongeroor- log te voeren tegen neutrale staten. Duitschland zal zooals van zeil spreekt, de veiligheid der bij het geregelde ruilverkeer varende schepen en daarmede den toevoer naar Holland buiten het spergebied waar borgen zoodra de onderhandelingen In Dra Haag tra einde zullen zijn gebracht. Maar era definitieve regeling van het ruil verkeer'zal plaats hebben, van welke Duitsch land niet kan afzien met het oog op overwe gende oorlogsbelangen, welke de Hollandsche regeering in principe erkend heeft. Van absolute tegenwerking van Duitsche zijde bij het aanvoeren van de voedingsmid delen die de Entente ons nog zou willen af staan, zou dus. geen sprakel zijn, maar het ziet er wel naar uit, dat wij deze welwillendheid njet de noodige concessies op ruilgebied zullen moeten betake. Niets nieuws, zegt andermaal het Duitsche avondcomnn uiqué, de gebeurtenissen op het Westelijk front besprekende. Parijs maakt bericht van eenige afgeslagen vijandelijke aanvallen, benevens een hevigra geschutstrijd bij Hangard-en-Ianterre In dra sector bewesten Noyoö. De Britten melden era verbetering der stel ling benoorden Albert en eenige plaatselijke gevechten, die geen noemenswaardige wijzi ging in dra toestand brachten. om de zaken in te zien," antwoordde Austi ce. smalend. „Ze schijnen de wereld met heel1 bevooroordeelde oogenaan le zien." „Dan wou ik ook zoo graag wat doen voor de arbeiders op het landgoed," ging Hilary voort, glimlachend om mevrouw Derf ie ldls goedig sarcasme. „Enkele van de hutjes zien er zoo vreeselijk uit en de menschen kijken; zoo ongelukkig. Mr. Brent houdt lange re- deneeringen over voorzichtigheid en geen geld verspillen maar ik geloof niet dat Het geld verspillen is als men er andere men- nchra mee helpt. En waarom zou Ik voor mij zelf zoo'n massa geld begeeren?" voegde zij er bij; „waar heeft eqn jong meisje zoo veel geld voor noodig.' „Je moet je kleeden en leven volgens den levensstandaard van de eigenares van Grant- tey Hall." De toon van Austice was 'luchtig toen ze dit zeï. „En ik hoop dat je eras trou wen zult en de bezitting overdragen aan je zoons en dochters." Een blos kleurde Hilary's wangen. „Dat hoop ik ook- O dat hoop ik zeker", zei ze zacht. „En ik begrijp dat ik zorgzaam moet wezen, zoodat de bezitting in goeden staat is voor degenen die na mij komenMaar mr. Brent moet niet denken, dat ik de menschen nu niet kan1 helpen, omdat ik aan de toe komst moet denken. Ik wou zoo veel doen in het tegenwoordige leven. Die arme Da mes Driver- Ze zijn even medelijdenswaar dig als vreemd." Hilary sprak heel vriende lijk. „Als ik maar wat kon wegnemen van die bitterheid, dien wrok tegen het Noodlot; ik zou ze zoo graag doen begrijpen dat er nog wat anders in de wereld ie dan onrecht- en ellende." „Ze zouden jou niet lang kunnen '-ermen zonder te begrijpen, dat de wereld nog ..el wat anders bevat dan bitterheid!" riep Aia- Zeer terecht maakt era Havas telegram er dus melding van dat de kalmte op bet geheele front voortduurt. Zou het niet de stilte zijn. die gewoonlijk aan hevige stormen vooraf pleegt te gaan? KORTE BERICHTEN. Volgens een Beriijnsch bericht zijn de Midden-Siaten- het nog niet eens qver de territoriale vraagstukken ten opzichte van Roemenië. De regeering van Britsch-lndil geeft geen passen voor Engeland aan leden der Home Rule-par tij. Het Turksche legerbëricht meldt, dat de Turken Ozurgety, ten N.G. van Batoem, heb ben bezet. 'De Munch. Neueste Nchr. verneemt uit zekeren bron, dat de Paus van plan is een nieuwen stap te doen voor den vrede, zoodra de strijd in het Westen in een nieuw stadium zal zijn gekomen. Hij zal zich dan met een woord van vermaning tot de openbare mee ning wenden. De Pruisische minister van Oorlog gaf in de zitting van de hoofdcommissie van dra Rijksdag een overzicht van den toestand op dc verschillende ooi logsteuëinen. EERSTE KAMER. Bij de regeling van werkzaamheden werd gisteren besloten om heden in de afdeelingen een serie wetsontwerpen te onderzoeken. Mor gen zullen in openbare vergadering aan de orde zijn eenige kleinere wetsontwerpen ra hoofdstuk III der staatsbegrooting 1918. tweede; kamer. In de zitting van gisteren werd het wetsont werp in Zake de heffing van opcenten ten be hoeve der gemeenten op de dividend- en tan tième-belasting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna was aan de orde machtiging tot deelneming in het maatschappelijk kapitaal eener naamlooze vennootschap, welke zich ten doel stelt oprichting en exploitatie van een Nederlandsch Hoogoven, staal- cn wals- werk. De heer Teenstra had zeer ernstige be zwaren tégen het ontwerp, dat de eerste stap zou kunnen zijn in de richting van protectio nistische maatregelen. De heer Van Groenendaal begroette het ontwerp met vreugde. Het is de taak van dra staat, welvaart brengenden arbeid te be vorderen. De heer A1 b c r d a betreurde dat In het ontwerp een naastingsclausule ontbreekt. Hij vreesde dat het voorstel zou kunnen leidra tot protectionistisqhe maatregelen ra diende era amendement in tot Invoeging der naastings- clausule. De heer Dresselhuys betoogde dat dit amendement doodrad zou zijn voor de onder neming. De beer De Wijskersloot was niet overtuigd dat de zaak zonder staatsschuld niet zou tot stand komen. Hij meende daarom dat de staat niet moest deelnemen uit vrees voor staatsmonopolie. De heer Kolkman was het niet eens met den vorigra spreker. Staatshulp ia noodig om het benoodigae kapitaal bij elkaar te krijgen. Spr. zou gaarne voor het ontwerp stemmen, omdat het era. protectionistische strekking heeft. Minister T r e 11 b deelde de ingebrachte be zwaren niet. Hij verklaarde dat wanneer het ontwerp niet tot stand komt het plan voor goed van de baan zal zijn. Bij de bespreking tice. „Je brengt zonneschijn mee." „Ik heb zelf zulk een massa liefde en ge luk ondervonden," antwoordde Hilary een voudig, „het is mij of ik nooit genoeg dpen kan om er wat van aan anderen te brengen." „Zulk een massa liefde en geluk." Die woorden weerklonken In Austices geest. „Zulk een massa liefde en geluk." En toch, net meisje dat deze woorden uitsprak mei zulk een diepe overtuiging zc was opgevoeu in een somber huurhuis ïn Londen en tot voor eenige maanden had zij de eenvoudigste beteekenis van het woord „weelde" nooit gekend. „Juffrouw Driver heeft "gevraagd of ik zoo spoedig mogelijk weer op „Duinzijde" terug kwam,' ging Hilary voort. „Zij vond dat ik, hetgeen aap tante "Marion had toebe hoord, moest meenemen, omdat er geen an dere' familiebetrekkingen van haar in Enge land zijn. Ik ben zoo haastig vertrokken. Zou ik een paar dagen gemist kunnen wor den en dat alles in orde maken?' „Lieve kind, je bent je eigen baas," zei Austice vriendelijk lachend. „Je bent volko men je eigen baas ra tenzij mr. Brent. je noo dig heeft voor zaken, is er geen enkele reden waarom je niet zou gaan waarheen je wilt. Maar wij, moeten bij' gelegenheid onze we- derkeerige. plannen eens afspreken/' „Dat is heel gemakkelijk^ zei Hilary, die tot nu toe op de sofa gezeten had tegenover Austice, ze stak plotseling het haardkleedje over en viel op haar knieën, bij mevrouw Derfield's stoel. „Ik zou u dadelijk ronduif zeggen wat onze plannen zijn. Wij zullen bij elkaar blijven zoolang u zich dat zuilt laten welgevallen er u zult mij helpen in mijn moeilijke, nieuwe leven; tenzij u te veel afkeer hebt van dit buiten om e te blijven." „Lid meisje dait je benH' Austice trok Fïï- was geen enkele maal sprake geweest van be scherming door middel van het tarief van in voerrechten. Het opnemen van een naastings clausule was niet mogelijk. Komt men daar mede aan dan is de zaak van de baan. Na re- en dupliek werden de beraadslagin gen verdaagd tot heden half één. NEDE RL AND^DUlf SCHIL AND. Inzake de zand- en grintkwestie tusschen Nederland ra Duitschland schrijft het Hbl., dat zij op het hoofdpunt nog niet beslist is. Een van de grieven der Duitsche regeering was gericht tegen het zoogenaamde „putten" of „putbreken" van Rijnschepen. Men maakt dan een gat in de lading, zoodat een gedeelte van den vloer van het ruim blootkomt, ten einde te onderzoeken of er smokkelwaar aan wezig is. Dit kan echter moeilijk geschieden zonder schade en overlast voor den schipper en de verschepers. Aan dat „putten" zal era einde worden gemaakt, maar het laden van Rijnschepra zal in het vervolg uitsluitend onder toezicht van era Nederlandsch ambtenaar mogen plaats hebben. Een tweede grief der Duitsche regeering gold het, naar de meraing dier regecring te strenge, toezicht op den uitvoer van in Ne derland gekochte, doch gedragen, kleeren. Het zou, volgens Duitsche lezing, voorgeko men zijn dat Duitsche schoenen, in Neder land gerepareerd, in beslag werden genomen. In beslag genomen gedragen goederen zullen terug worden gegeven en gedragen goed kan in het vervolg vrij doorgaan. Wij veronderstellen wel zegt genoemd blad dat bij deze concessie eenige beper kende bepalingen voor het dngelijksra grens verkeer zullen worden gemaakt, zóó dat wer kelijk misbruik ra systematische uitvoer kan worden tegengegaan. Maar het lijkt zeer ver standig zulk een volkomen onbeteekenrade zaak, wanneer die tot ernstige ontstemming aanleiding geeft ra het schijnt,dat juist Duitsche onderdanen d;e dicht bij de regee- rende machten een hard geluid' kunnen doen hoorra, het slachtoffer van krachtig ingrij pen der douane-ambtenaren zijn geworden royaal ra flink uit de wereld te helpen. Het gaat om te ernstige kwesties dan dat neste- rijra als het inbesïag nemen van gerepareer de schorara of era wat nieuwe overjas, ook maar den geringstra invloed hebben mogen. Over het verkeer over de Zuid-Limburg- sche sporen, over welke sporen niet-miiltaire goederen vervoerd zouden mogen worden, wordt' nog onderhandeld. Doch het schijnt iat ook die onderhandelingen 'n bevredigend ver loop hebb«/z. Nog niet geregeld Is de zand- en grint kwestie en het is mogelijk dat daar op het oogenbllk nog geschilpunten zijn, die meer van principieelen aard lijken. Doch het is zeer war schijn lijk dat men ook over deze kwestie rot overeenstemming zal komen, daar onze eecring zich uitsluitend ra strikt houdt aan het standpunt dat zij internationale be- pai igen, tractaten ra gebruiken zoo eerlijk en onzijdig' mogelijk moet trachten na te leven. DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst van 's Rijks middelen over de afgeloopen maand Maart was 19,157,708.62 ulden. Vergeleken bij die over Maart 1917 an weer van een flink accrè9 gesproken wor den, al vloeien de bronnen van inkomst, die verband houden met onze economische toe standen, steeds trager. De stijging van 1,336,304.64 is dan ook voornamelijk era van hoogere opbrengst der directe be- astingen, der accijnzen op de suiker en het eslacht ra der zegel- ra registratierechten, e invoerrechten, het statistiekrecht ra de lary's gezicht dicht bij het hare en kuste haar. „Ik zal alles doen wat je graag hebt, eii er is geen reden, als jij er ten minste niets tegen hebt, waarom wij onzen tijd niet ver- deeleu zouden tusschen de Hall en mijn bo venwoning in de stad. Neen iik heb geen hekel aan dit builen. Het ia mijn eigen oud tehuis en ergens op den bodem van mijn hart heb ik er een soort onzekere genegen heid voor. Maar het is zoo lang gesloten ge weest en er i« zooveel bombast hier eu zoo veel Queen Victoria-achtigs nou* ailons dianger lout cela?" voegde zij er vrooUik bij, „ali je mij werkelijk graag bij je wilt heb ben." „Als ik u werkelijk graag bij mij wil heb ben," riep Hilary met liefde, „natuurlijk heb ik u graag bij mij. Dc zou niets kunnen uit richten zonder u. Ik heb zoo'n massa te leerenAch toe, blijf bij mij en help mij." „Ik hoop dat het niet heel slecht en on vriendelijk van mij' is, maar ik zou misschien wel voor die twee nachten bij juffrouw Dun bar kunnen logeeren. Ik moet te Tcapsley wezen," ging Hilary voort. „Dc kan naar Duinzijde gaan en de bezittingen van tante Marion uitzoeken en daarmee voor mijnheer Dunbar poseeren; dat heeft hij gevraagd. Hij heeft mij nog één- of tweemaal noodig." „Mijnheer Dunbar zal nu moeten inzien, dat je een gewichtig persoon geworden bent," zei Austice men een glimlach. „Hij kan niet verwachten dat je voor hem posee ren zult, naar zijn welgevallen, zooals je ge daan hebt toen je Hilary Donaldson was. Denk er aan dat je nu freule Framly van Grant ley Hall bent, era persoon waar men respect «-oor moet hebben." Zij streelde Hi lary's haar met liefkozende hand. „Ik een gewichtig persoon ik?" riep Hilary lachend. „Ik hoef op het kruispunt loodsgelden wijzen al weder lager cijfers aan, dan in Maart van het vorig jaar, terwijl dit maal nok het wisselvallige successierecht aanzienlijk beneden de opbrengst van het vo rig jaar bleef.'Toch werd 1/12 der raming nog met 1,092,375,29 overschreden. Van de directe belastingen bracht de grond belasting 15,000 meer in de schatkist en het personeel 6000 meer, doch de inkom stenbelasting steeg met 1,241,655.33 Mi ra de vermogensbelasting met era bedrag van 166.937.86^. Bij de groep der accijnzen wijst die op de suiker een vermeerdeling aan van 610,758,45, die op dra wijn van 62,219,29, die op het zout van 28,664.53 en die op het geslacht van 365,208,93H, terwijl het gedistilleerd met 1,266,727,23 en het bier met 35,394,41 achteruitgingen. De zegeli echten vertoonen een accrès van 481,170.94, de registratierechten van 1.030,220,44. doch de successierechten daalden met 591,529,05, terwijl de vei val len hypotheekrechten verleden jaar Maart nog 106,759,4434 opbrachten. Op de invoerrechten werd dit jaar 544,135,4834 minder ontvangen. De belas ting op gouden ra zilveren voorwerpen bracht 921.30 meer op, doch het statistiekrecht 79,285,8634 minder. Ook de domeinen» gin gen achteruit, ra wel met 41,Oio,9134 Van de belastingen in verband mei de buitengewone omstandigheden tot era totaal van 21,095,581,81, biacbt de ooi logswinst- ihaikist, de terwijl de opcenten ten bate van het Lee 1914 3,306,201,79H opbrachten. De eerste drie maanden van 1918 leverden te zamra op 54,737,987,3434, tegen 47,919,379.71 in gelijk tijdperk van 1917. We zijn dus op het vorig jaar reeds 6,818,307,6334 vooruit (N. Ct.) NEDERLAND—DUITSCHLAND. Het Corr.-Bureau meldt: „Hier ter stede (dra Haag) liepen de laat ste dagen hoogst onrustbarende geruchten omtrent era ultimatum, hetwelk door Duitsch land tot onze regeering zou zijn gericht en waarbij Duitschland zou gedreigd hebben onze havens te bezetten, indien wij niet aan zekere Duitsche eischra toegaven. Van era zoodanig ultimatum is ter bevoeg- der plaatse niets bekend. belasting 15,027,312,57 in de verdedigingsbelastingra de rest, centra ten bate van het Leeningsfond* RINDVEEFOKVEREENIQINGEN. (Vervolg) Dc '.eer Wibbens, inspecteur van het N. R. S„ wildook het stamregister behouden, maar daarna kan selectie plaats hebben ra kan era ami 1 •-■gUtet geplaatst worden. In het stamreMstèi moet in de eerste plaats vermeld worden het preferente vrouwelijke fokmateri aal. Het N. R. S. zal het aangenaam zijn. wanneer naast het verplichte fokregister net stamr git u behouden blijft. De fie> r Kuiper (Wognum) zou het toe juichen als het stamregister oehoudra bleef. De heer Appel zou het een verbetering ach ten, wanneer uit het stamregister een over zicht werd getrokken. De heer Jb. Kaan (Wieringerwaard) dacht zich de mogelijkheid1 in, dat een stamregister niet noodig is," als alle leden lid zijn van het stamboek Spr. wilde een fokregister maar vrijheid omtrent het stamregister. De heer Koster was het hiermee niet eens. We moetra behouden een uuiforme wijze van werken, 't zij dan al dan niet een' verplicht stamregister. De heer P. Stapel te HoogkarspM bestreed den heer Kaan, omdat er in dra bond zeer veel leden zijn, die gcra stamboekfokkers zijn. Velen zijn van het stamboek lid met het oog niets te vertellen van wat er gebeurd is," ging zij ernstiger voort. „Ik meen, ik hoef liet ze nu nog niet te vertellen. Laten zc mij tiu nog maar beschouwen als dezelfde Hila ry die zij gekend h< ben." „Ik denk dat Je v .*1 altijd dezelfde Hilary zult blijven die ze gekend hebben," zei Aus tice vol liefde, „verandering van fortuin zal in jou geen verandering brengen." „O neen, maar ik -vou dezen keer toch zoo graag naar d< unbars gaan als het onbeduidende meisj- waar ze zoo vriendelijk voor geweest zijn, en niet als „Niet als rijke freule Framlry," vi Austice er bij toen het meisje zweeg. „I goed lieve, doe zooals je wilt, maar laat mijnheer Dunbar niet denken dat hij je als model kan krijgen wanneer hij maar wil Je brat nu era persoon van gewicht." „Dat wensdi ik volstrekt niet," ziei Hilary lachend, „ik wou veel liever niets bijzonders blijven!" „Dat kan je nooit weer." Er was era ze kere ernst in toon ra maniereu van Austice. „Je zult den last op je moetra nemen van nieuwe verantwoordelijkheid, niéuwe plich ten. Je bent iets verschuldigd aan je eigen positie; je kunt nooit meer niets bijzonders worden. Deze woorden kwamen Hilary twee da gen later te binnen, toen zit, na in haar eigen auto van Grantley naar net station tc zijn gereden, naar den trein gebracht door een van haar eigen livreiknechts ra in een eerste klas cupé te hebben gereisd, uitstapte op het perron van het stadje op drie mijlen afstand» van Torpsley gelegen en in het vervallen wa gentje klom, het eenige waar het plaatsje op kon bogen. COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1