KOFFIE. Maximumprijzen van Kaas 20 plus, bereid onder Rabbinaal toezicht. Uitbetaling vergoedingen wegens kostwinnerschap. Uitreiking IMbonboekjes voor kinderen beneden den teeftild van drie jaar. Gemengd Nieuws. Telegrammen van fcedeu Stadsniews. De DIRECTEUR van bet DISTRIBUTIE. BEDRIJF deelt mede, dat voor de week van 22 tot en met 28 April 1913 OP BON No, 50 100 ORAM KAAS 20 wordt beschik baar gesteld tegen den prijs van f 0.37 per V, K.Q. en 8 ct. per ons. H.H. Winkeliers moeten deze bons a.a, MAANDAG aan het Distributiebedrijf in leveren. De Directeur voornoemd, D. SCHENK, De Min'ster van Landbouw, Nij verheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen: 1. De leveranciers van koffie aan detaillisten zullen In het tijdvak van 27 April tot en met 24 Mei 1918 aan detaillisten mogen afleve ren en wel op een hun door een detaillist over te leggen: Bon no. 24 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie; Bon No. 27 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie, geldende deze hoeveelheden als voorziening in de behoeften van den detaillist voor 4 geheele- maand Mei. 2. Leveranciers van koffie aan detaillisten zullen vóór den aangegeven datum van 27 April 1918 geen koffie, bestemd voor die de taillisten, mogen afleveren uit het pand waar de koffie wera gebrand. 3. Gedurende het tijdvak, aanvangende op Mei en eindigende 15 Mei 1918, zal door de taillisten aan verbruikers mogen worden af. geleverd op: Bon No. 28 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. 4. Gedurende het tijdvak aanvangende op 16 Mei en eindigende op 31 Mei 1918 zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden af geleverd op: Bon 29 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G koffie. 5. Bons No. 28 en 29 door detaillisten van verbruikers in ontvangst genomen, mogen door deii betreffenden detaillist dadelijk aan zijn leverancier worden afgegeven; nader za' worden bekend gemaakt welke hoeveelheden de leverancier op deze bons zal mogen afle veren aan den detaillist na 26 Mei 1918. De Directeur van het Distributiebedrijf te Alkmaar deelt mede, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goed gevonden te bepalen, dat in zijne beschikking van 9 April 1918, No. 25279, afdeeling Cri- siszaken, bureau volksvoeding, na sub 1 zal worden 'ngevoegd: la. vast te stellen de navolgende maximum prijzen voot jonge en belegen Goudakaas 20 plus, bereid onder rabbinaal toefcicht: a. in den groothandel 35 per 50 K.G.; b. in den tusschenhandel 36 per 50 K.G. c. in den kleinhandel 0.4234 per 34 K.O., 0.09 per 0.1 K.G en 0.04 per 0.05 K.G. Alkmaar, 23 April 1918. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belangheb benden, dat de ntthetallug der ver. geeding, loopende over het tijd vak van 10 tot en met 99 April, val plaats hebben r ten Ktadknlse •p V 11 IJ D A M 2« AI'KIL a. s., veer seeveel de LH9WKKR en den LAKD8TORKI betreft des namiddags van 93} nnr en voor zooveel de ÏÏII.ITIK aangaat van »J-4è nnr. Alkmaar, 24 April 1918 De Burgemeester voornoemd, O. I'IPPINQ. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt aan belanghebbenden mede, dat de melkbonboekjes voor kinderen beneden den leeftijd van 3 jaar a.s. Zaterdag des na middags vAn 2—5 uur aan onderstaande scholen in ontvangst kunnen worden geno men en wel: voor houders van legitimatienummers: 1-1000 aan de Keetkouk, hoofd der school de heer O. HelHnga. 1001—2000 aan de Brillensteeg, hoofd der school de heer F. Aukes. 2000—3000 aan de Nleuwesloot, hoofd der school de heer J. Zwarteveen. 30014000 aan de Nleuwesloot, hoofd der school de heer J. Wijn. 4001—5000 aan de Snaarmanslaan, hoofd der school de heer J. Eits 5001—6000 en daarboven aan den Ko,- ningsweg, hoofd der school de heer P. Schip per. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. KENNISGEVING. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der ingezetenen, dat bij hem ingekomen en aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven DE KOHIEREN DER PERSONEE- LE BELASTING Nos. 2 en 8, VOOR HET DIENSTJAAR 1918 executoir verklaard door den Directeur der directe belastingen In Noordholland te Am sterdam dem 22 AiPRIL 1918 dat ieder verplicht is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken binnen welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Alkmaar, den) 23 April 1918. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, G. RIPPING. t>p tken uitvoer naar Dtritscfiland. De bond moet iets behouden, dat alle leden bevredig en {kt is het stamregister, De heer Koster ging de samenstelling van het fokregister na, zooals het thans is Geven we het fokregister het praedlcaat van stam register, dan moeten er de volledige keurings rapporten in opgenomen worden en dan kri gen de stamboekhouders veel meer werk De heer Bakker zeide nog, dat het fokregis ter zeer eenvoudig kan zijn Het stamregister echter moet speciale rapporten ^bevatten. Men moet komen tot uniformiteit voor het geheele land. De heer Wibbens zelde, dat het stamregis ter moet omvatten de minimumeischen voor exterieur en productie, maar ook omtrentt de afstamming. Zijn de eischen streng, dan wordt de waarde van het stamregister zeer groot. De heer Huynink (Twisk) zeide dat de ge gevens omtrent de afstamming van het vrou welijk vee eerst na jaren te verkrijgen zijn De heer R. Visser zeide, dat de fokkers de vrijheid omtrent fokken moeten houden. Maat regelen mogen ons dienaangaande uit Den Haag niet worden opgedrongen. De heer dr. Bakker zeide, aat de minimum eischen moeten worden vastgesteld De heer Kuiper wilde N. H. volkomen vri. laten. De heer Stapel onderschreef dit en zeide, dat de Prov. Cbmtn. dit ook heeft bedoeld. De heer Bakker zeide, dat de Prov. C. in elk geval het stamregister moet goedkeuren. Vervolgens stemde men over de Vraag, o de handhaving van het stamregister verplich tend zal worden voorgeschreven Met 21 tegen 3 sf. werd de vraag beves tigend beantwoord. Tegen waren de vereen te Bareingerhorn, Twisk (nieuwe vereenigin gen) en Wieringerwaard. Het stamregister bliilt dus behouden. Het bestuur zal nu spoedig met voorstellen komen omtrent de eischen en inrichting van dit register. Aan de orde komt nu de vraag, of het Cen traal register in den tegenwoordigeni vorm za worden behouden. De heer dr. Bakker bevll aan jaarlijks door den bond te doen verschijnen een beredeneert rapport, omtrent het aanwezige fokmaterfaa" in al zijn onderdeden en samenstelling. Zoo krijgt men een1 vingerwijzing hoe werkelijk iets te bereiken is Daarin ligt voor de fok kers heel veel waarde. (Luid applaus) De heer R. Visser was het hiermede niet eens. Spr. wees op de mogelijkheid, dat h pan meer vee zal komen koopen. En nu is net centraal register in Japan officieel erkend Ze zullen zich dus daaraan houden. Spreker achtte het van het grootste gewicht voor N. H dat het centraal register blijft De heer Koster achtte het als samensteller v$n het C. R. noodzakelijk, dat de fokkers weet, wat hij te gebruiken heeft. Het moet een handleiding zijn. Een beredeneerd verslag lijkt gevaarlijk, omdat het niet alles kan om vatten. Het C. Register -uoet voor N. H. een Yoor- beeld blijven. De voorzitter meende, dat het fokregister omgewerkt moet worden tot een C. R., dan bedt men alles. Bpi De heer Schuytemaker (Hauwert) wilde ook het C. R. behouden, maar even goed kan een rapport van enkele families verschijnen De neer Bakker meende, dat het C. R. te veel geeft. Veel onnoodige arbeid kan worden weggenomen. De heer Visser meende dat men In N. H z'n zelfstandigheid moet bewaken, zoolang de samenwerking met het stamboek er nog niet is, Qnze eischen zeide spr. zijn veel hooger dan die van het Stamboek. De heer Raat (Wieringerwaard) achtte het een fout van de C. R. dat het te weinig geeft. De heer P. Stapel Cz. wilde het denkbeeld van den heer Bakker verbinden aan het be houd1 van het C. R Een oplossing zou zijn een paar exemplaren aan de vereenigingen te geven voor het archief. Men ontkomt dan aan de groote uitgaven. De heer Kuyper onderschreef dit, De heer K. Berkhout steunde het denkbeeld en vroeg den heer Bakker, of die aan de vereen, niet modellen kan geven over de nieu we inrichting. De heer Appel bestreed den tegenwoordi- gen vorm vpn het C. R. De heer Pijper (Twisk) was eerst eed tegen stander van net C. R. maar is door dé opmer kingen van den heer Visser bekeerd. De heer Raat wilde het besluit opschorten, totdat we weten, hoe de heer Bakker z'n over zicht wil inrichten. De heer Bakker stelde zich beschikbaar mede te arbeiden aan de samenstelling van een beredeneerd overzicht. Met 14 tegen 9 st. werd besloten het cen traal register niet meer in dezen vorm uit te geven. Aan de orde was vervolgens: Bespreking van de op de vorige Al gemeene Vergadering aangehouden voorstellen van den heer P. Stapel Cz. te Hoogkarspel. n.l.: a. Of het niet wenschelijk geacht moet wor den dat de Bond lid worat van het Neder- andsch Rundvee Stamboek. b. Den Bond aandeel te laten nemen In de door het Ned. R. S. opgerichte naamlooze vennootschap voor de export van fokvee. Eenige discussie ontspon zich. De heer Joch. Blaauwboer steunde het voorstel in dien zin, dat de Bond het vertegenwoordigend lichaam in het N R. S. wordt. De heer Wibbens zeide dat hier formeele ruiten de fokvereen. staan, 't Bestuur van het N R. S. wil meer voeling houden met de be staande bonden, o.m. door in het bestuur op te nemen vertegenwoordigers der bonden en door een afgevaardigde uit eiken bond toe gang te geven tot de algemeene vergadering. 3e toestand is er niet rijp voor, dat het stam reek uit bonden is samengesteld. Door de komende statutenwijziging is samenwerking ussdien bonden en stamboek mogelijk. De heer Bakker vroeg, of het niet mogelijk is de districten van het stamboek op te heffen daar, waar een zoo volledige organisatie be staat als in N. H. De heer Wibben szeide dat hier formeele rezwaren tegen bestaan. Het voorstel a werd aangenomen met 22 tegen 2 st. Tegen stemden de vereenigingen Hauwert en Schellinkhout. De heer P. Stapel lichtte het tweede voor stel toe. De vereen, is geboren, om na den oorlog ons vee trtt te weren. Een groote con current ligt in Friesland, 't Is beter den ex port, onder te brengen in een vereeniging. De heer Blaauwboer wees op de bezwaren aan de N. V. verbonden cm ging de tot stand- komin§ na. Willen1 we een zaak oprichten ter behartiging van onze belangen, aan hadden we in de plannen moeten zijn gekend en had den we invloed moeten hebben op den vorm, De coöperatieve vorm is de eenig juiste, Spr. was ook bang dat door toetreding tweedracht in de vereeniging zal komen. De heer Hibbens bevreemde zich hierover, Alle leden hadden zeggingskracht. Het N. R S. nam slechts het initiatief voor de oprich ting en bemoeide zich niet met den handel. In de oprichtingsvergadering waren voorstan ders van coöperatie, maar met bijna algemee ne stemmen werd de vorm van een N. V. ge kozen. Spr. zette de voordeden hiervan uit een. De heer Pijper achtte het verkeerd, dat slechts 800 aandeden van 250 zijn uitge geven. Daardoor worden te weinig leden be voorrecht. Beter ware het aandeden te nemen van 50 of 25, dan hadden allen er in kunnen deelen. Dé heer Wibbens zeide, dat men dan niet aan het kapitaal was gekomen. Ook nu is pas 170000 geteekend van de 200000. De heer Blauwboer weerlegde dit en bepleit de coöperatie met beperkte aansprakelijkheic Verschillende besprekingen volgden nog. De voorzitter gaf in overweging te wachten tot later*. Men weet dan hoe de zaak mar cheert en men lean altijd nog een aandee nemen. Het voorstel b werd verworpen met 17 tegen 3 st. Voor stemden Abbekerk, Beemster en Hoogkarspel. De secretaris deed nog eenige mededeelin- ;-en over het programma voor den Centralen okveedag. In het eerste programma van ver leden jaar zijn slechte enkele wijzigingen aangebracht. Op _cje- laatste vergadering van het Bestuur •werd ingevolge de machtiging van de Algem Verg. in deze, besloten den Centralen rok- veedag te houden op 25 Sept. a s. Verder were besloten de inrichting van het vraagprogram ma, vrijwel gelijk te doen zijn aan dat van hei: voorgaande jaar; Enkele kleine wijzigingen werden aangebracht, bijv. besloten wera voor stier- en kuikalveren in plaats v. diploma's medailles uit te. loven zonder rangorde. Ver der art. 10 en 13 van de Algem. Bepalingen iets te wijzigen. UIT VEENHUIZEN. Terwijl de heer Compas van de Langereis met paard en boerenwagen bij de Klucht van den Veenhuisierbrug neerreed, gelukte het hem niet, tijdig den disselboom om te draaien 'i Gevolg was, dat deze tegen het paard aan kwam en het dier in ijlende vaart er van door ging. De heer C., die bij den wagen liep, ge raakte hieronder, zoodat een wiel over hem heen ging. Hevig bloedend werd hij bij den heer Smit binnengebracht, alwaar hij gewaa- schen en voorloopig verbonden werd. Geluk kig kon de ontboden geneesheer geen inwen dige kneuzingen ontdekken. Het paard were bij den heer P. Groot door den héér H. tot stilstand gebracht. De wagen liep vast tegen een dikken boom. UIT URSEM. Alhier ia een teeltcommissie ingesteld, be staande uit de heeren J. Schaap Cz. als voor zitter, F. v. d. Heuvel als secretaris en L. Krom, K. Spaan en J. Schermerhom als le den. Woensdag 24 April zal in de vergade ring van het Burgerlijk Armbestuur voorge steld worden een deel van het land, bchoo- rende tot de algemeene armen, te scheuren, om in den voedselnood voor den a.s. winter te voorzien. UIT AKERSLOOT. De veehouder M. Groot Gz., met paard en wagen uit de kerk Zondagmorgen huiswaarts keerende, had het ongeluk met paard, rijtuig en 6 inzittenden door het schrikken van het paard bij den hoogen Schermerdijk neer te geraken. Het paard had danig letsel beko men en de materieele schade aan het rijtuig was groot. Gelukkig kwamen de inzittenden en allen met den schrik er af. UIT BERGEN. •De vlschdistributie gaf alhier Vrijdag en gisteren ook aanleiding tot verwarring. Ze er verdient mevrouw van Rcenen een woord van lof voor de energieke wijze, waarop zij ook hier de beschikbaarstelling van regee- ringsvisch wist te bereiken, doch de verstrek king dient verbeterd te worden. Voor een kleine plaats gaat dit gemakkelijker dan in een stad, al meenen wij, dat men ook daar kan voorkomen, dat de bruut, die kinderen en zwakken op zijde dringt, ae visch bekomt. Een actief zakenman uit Bergen, die zijn sporen reeds op organisatorisch gebied ver diend heeft, deed ons een regeling aan de hand, die ons voor Bergen zeer uitvoerbaar lijkt en voorkomt, dat enkelen meer dan één portie en anderen niets bekomen. Zij die visch wenschen te komen, laat men een dag van tevoren een bon met een num mer halen. Den volgenden dag weet men loeveel bons er zijn uitgereikt en hoeveel visch er aan ieder gegeven kan worden. Is het aantal liefhebbers te groot, dan laat men de helft éen eenqh en de andere helft den volgenden dag, waarop er weer visch ver strekt wordt, in aanmerking komen. Op den dag van de vischuitreiking trekt men uit een bus, waarin een gelijk aantal nummers als er kaarten zijn uitgereikt zijn, een nummer en de houder van dat nummer wordt het eerst geholpen en zoo vervolgens. Heeft men No. 50 getrokken, dan wordt 51 als No. 2 ge holpen, terwijl No. 49 de laatste beurt heeft. Het publiek kan don, om den verkoop te be spoedigen in de rij gaan staan en weet, dat hij die dringt, daardoor niet eerder wordt geholpen. DIESTAL AAN HET LICHT GEKOMEN. Een paar weken geleden werden te Rot terdam de caféhouder W. aan den Schiedam- schen dijk en eenige andere personen gear resteerd, als verdacht een houthandelaar 5400 en 5000 Mark te hebben ontstolen. Bij gelegenheid van die arrestatie werd toen ook beslag gelegd op een zilveren arm band, benevens een sleutel, die afkomstig bleek te zijn vay een diefstal hé Apeldoorn. Het is thans gebleken, dat de armband af- icor:is yan een, belangrijken diefstal van kostbaarheden in den nacht van 27 op 28 -Fe bruari gepleegd te Aagtekerke bij Dom burg. Er werden toen vermist een parelsnoer ter waarde van 2000, tal van gouden siera den met paarlen en briljantinzet, 2 bank biljetten van 1J3, 353 aan zilvergeld en een aantal kleine sieraden. POOLSCH CORRESPONDENTIE BUREAU. In den Haag werd een Poolsch Correspon dentie Bureau opgericht met het doel, om- de Nederlandsche pers en de openbare meening in Nederlana op de hoogte te brengen van de in Polen heerscnende politieke en economische toestanden en verslag uit te brengen van den weder-opbouw van den Poolsch en Staat en zijn instellingen, voornamelijk echter van de olitiek en de werkzaamheid van de Poolsche ïgeering, Dit Poolsche Correspondentiebureau wordt ;eleid door Dr. Jan Wlodek, in opdracht van et Politieke Departement van de Poolsche Regeer ing. LEZINGEN EN ZANG IN GEVANGENISSEN. Het ligt in het voornemen in verschillende gevangenissen op kerkelijke feestdagen zang uitvoeringen voor de gevangenen te doen ge ven. Bij voorkeur zal dan gewijde muziek worden ten gehoore gebracht. In eafele slrafgestichten was reeds vroeger hiermede een proef genomen, en deze schijnt uitste kend tc hebben voldaan. Wellicht zullen nu binnenkort ook lezin gen voor de gevangenen worden gehouden. NACHTVORSTEN. Men schrijft van de Veluwe: De jongste buitengewone strenge nachtvor sten in den nacht van Vrijdag op Zaterdag daalde de thermometer tot 6o beneden he: vriespunt hebben de kerse-, pruime- en kroosjesbloesems geducht geteisterd; een groot aantal teere vruchtjes zien er in plaats van frisch groen geheel zwart uit, zijn dus als verloren te beschouwen. Gelukkig waren Rog- goed afgebracht, ais vcnoren ie oescnouwen. ueiUKKig w; de pere- en appelbloesems nog gesloten. I ge en gras hebben het er blijkbaar ook goed afgebracht. MOORDAANSLAO EN ZELFMOORD. Gistermiddag heeft te Maastricht een vrouw getracht haar man te vermoorden. Zi; beklaagde zich nu en dan dat hij zoo weinig verdiende en liet doorschemeren dat „hij er maar tusschenuit moest", dan had zij ten minste 5000 van de verzekering. Zij loste op hem een revolverschot. Daarop heeft zij zichzelf van het leven beroofd door zich een kogel door de slaap te schieten. De man is met een weinig gevaarlijke wonde naar het gasthuis vervoerd. HET UITVAREN DER VISSCHERS- VLOOT. Naar men aan het Hbld. mededeelt is de toestemming tot het uitvaren van een deel der stoomvisschersvloot ter kustvisscheri; zeer spoedig te verwachten. Naar aanleiding daarvan zouden de besturen der verschillen de reedersvereenigingen gistermiddag te den Haag eene samenkomst hebben gehouden. ONZE SCHEEPVAART. Bij navraag aan het departement van bui tenlandsch-e zaken vernam het Haagsche Cor respondentie-Bureau, dat de gevraagde uit drukkelijke bevestiging van demondelinge toezegging der regeering der Vereenigde Staten, dat Nederlandsche schepen, die na 20 Maart binnenkomen in een Amerikaan sche haven, niet in beslag genomen zullen worden, nog niet is ontvangen. Wel heeft de Amerikaansche regeering zelve verklaard de wenschelijkheid in te zien eener zoodanige formeele verklaring. Zij moest zich echter daarover vooraf verstaan met de Briteche ré geering. BROOD UIT BELGIS NAAR NEDERLAND. In den laatsten tijd werd uit het grens dorp je Canne, waar de bewoners 600 gram brood per dag krijgen, veel brood over den draad op Nederlandsch grondgebied ge bracht. Dit nam zulke afmelingen aan, dat cje Duitsche overheid thans heeft aangeplakt dat op dit misbruik eene boete van 200 Mrk gesteld te. EIEREN. Bij een distillateur te Rotterdam zijn 11.000 eieren in beslag genomen, die waarschijnlijk voor de fabricatie van advocaat zouden wor den gebruikt. De eieren werden aan winke liers verstrekt om ze tegen den maximumprijs te verkoopen. Op de eierveiling der V. P. N. aldaar wer den er 42.000 in beslag genomen, die men egen 14 cent aan de consument wilde van de land doen, doch die nu voor 12.75 naar de winkeliers gaan. Maandag was te Apeldoorn op de markt de aanvoer gering; de meeste boeren brachten de eieren regelrecht bij de handelaren en particu- ieren thuis. Toch werden op de markt nog van verschillende boeren en boerinnen de eie ren in beslag genomen, waarvoor een te hooge 'rijs werd gevraagd. Bij één dier gevallen cwam het tot een relletje. Flinke klappen wer den er uitgedeeld, waarbij ook één der rejl chercheurs een klap kreeg. Inmiddels was de >oer met zijn eieren afgetrokken. Bij 26 winkeliers te den Haag, die eieren weigerden te verkoopen of ze boven maximum prijzen, leverden, zijn 29489 eieren in beslag genomen. Zij zijn toegewezen aan verschil- ende coöperaties en ziekenhuizen. KORTE BERICHTEN. De Centrale Commisie uit de arbeiders beweging heeft aan minister Posthuma ver zocht den vrijen handel in Zuiderzeebokking stop te zetten en -den geheelen aanvoer be schikbaar te stellen tegen de maximumprij zen. Te Tilburg is een vierjarig meisje dat spelende op de spoorlijn was gekomen door den trein gedood. Te Berlikum (Fr.) is door gebrek aan grondstoffen de groentendrogerij van de irma Bontekoe en Tulner stopgezét, waar door 30 man werkloos geraakten. Te Hansweert is aan boord van een sleepboot 50 K.G, harde zeep in. beslag ge nomen, in het frame van de machine was ver stopt, om naar België te worden gesmokkeld. Tegen den machinist werd proces-Yerbaal op gemaakt. Te Medemblik is ten huize van den landbouwer K. S. een der kinderen door nek kramp aangetast. Te Huteen zal eerlang in werking tre den de Onossiforus-Bank, van de Maatschap pij tot geldverschaffing voor kerken, chr. scholen en filantropische inrichtingen. Het initiatief werd genomen door ds. K. Ausso- ren. Zaterdag is te Rotterdam aangehouden een melkveéhouder -die in zijn melkkannen een geslacht varken vervoerde. Dit werd in beslag genomen. De Utrechtsche rechtbank heeft een Amsterdammer, die tijdens het bezoek vaji de Koningin aan de Jaarbeurs een juffrouw eere portemonnaie had ontrold, tot 4 jaar gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest ver oordeeld De eisch was 3 jaar. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Nó. 2Ó087 1000. No. 20702 400. No. 1594 200. Nos. 9819, 9057, 15154, 15199, 19691 100. EEN, NIEUW OFFENSIEF. LONDEN, 24 April (Officieel). De Duitschers openden een hevig bombarde ment over het geheele front van Albert tot aan de Fransche stellingen. Geweldige aanvallen volgden. DE AANVAL OP OSTENDE EN ZEEBRUGGE. AMSTERDAM, 24 April. De „Tele graaf" meldt uit Londen: Uit een haven aan de zuid-oostelijke kust wordt d.d. 23 April 's nachts geseind: „De helden van de vloot-expeditie naar Ostende en Zee- brugge worden bij hun terugkomst buiten gewoon geestdriftig ontvangen. De leden aer landingsaideeüng verzekeren, dat zij alle kanonnen op de pier hebben vernield!, evenals alle loodsen en munitievoorraden. Voorts wordt verzekerd, dat de sluisdeu ren van de haven van Zeebrugge zijn op geblazen. Enkele onzer torpedojagers drongen tot in de haven door. Een Duitsche torpedojager, die trachtte weg te komen, wera in tweeën geramd en zonk. DE LEVENSMIDDELENNOOD. AMSTERDAM, 24 April. Het N. A. S. heeft een schrijven gericht tot het N. V. V., waarin op een algemeene werkstaking wordt aangedrongen, om zoodoende een betere levensmiddelenvoorziening van dè regeering te verkrijgen. TOT ZINKEN GEBRACHT. AMSTERDAM, 24 April. De N. Rott. Crt. meldt, dat de Nederlandsche motor boot „Meeuw" op reis van Londen naar Rotterdam, door een Duitsch vliegtuig tot zinken is gebracht. De bemanning is te Yarmouth geland. DE VISCHDISTREBUTIE Voor hedenavond kunnen de houders van de nummers 296550 visch bekomen. Zij moeten hun legitimatiekaart medene- men. De distributie der visch vangt om 7 uur aan. BENOE MD. Met ingang van 1 Mei a.s. is door den Minister van Financiën benoemd tot rijks klerk bjj den dienst van 's rijksschatkist te Alkmaar de heer J. L. Meerman alhier. VOOR DE OUDJES. Wij ontvingen voor het echtpaar Groen, dat den 27sten April hun 45-jarig huwelijks feest herdenkt, en in behoeftige omstandig1- heden verkeert, van A. M. L. alhier 10, van D. A. K. te B. 1 en van T. B. alhier 0.50. 50-JARIG BESTTAAN „BILDERDIJK". Voor de a.s. herfst, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de rederijkerskamer „Bilderdijk", te houden tooneelwed9trijden, waarvoor een lste prijs van 350, een 2de van 150 en een 3de van 50, behalve per- soneele prijzen worden uitgeloofd, heeft H. M. de Koningin een zilveren plaquet ge schonken, terwijl het gemeentebestuur een zilveren medaille heeft toegezegd en de Ver eeniging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer eveneens. De burgemeester heeft persoonlijk de toe zegging gedaan voor een verguld zilveren medaille voor de beste tooneelspeelster, ter wijl de voorzitter van „Bilderdijk" een ver guld zilveren medaille voor den beaten too- neelspeler toezegde. ECONOMISCHE BOND. Voor de hier onlangs opgerichte afdeeling van bovengenoemden Bond zal In een mor genavond 8 uur in de societeitezaal van de darmonie te houden openbare vergadering de deer O. A. Kesseler, van 's-Gravenhage, spreken over: De taak van den Economischen Bond. UITSLAG VEILING, gehouden bij opbod den 23 April 1918, ten overstaan van den notaris Mr. A. P. H. de Lange, te Alkmaar, in het café „de Graan handel" van den heer S Koster. De perceelen staan in bod op: 1Winkel- en woonhuis met erf en aandeel steeg aan de Huigbrouwerstraat no. 8, groot 1 a. 41 ca. 15660. 2. Een huis met afz. bovenwoning, erf en steeg, aan het LuttikOudorp, nos. 13 en 13a groot 1 a. 20 ca. 4000. 3. Een pakhuis met afz. bovenwoning aan het Achter-Fnidsen nos. 6 en 6a, groot 50 ca. 2440. 4. Een huis en erf aan het Wolfpad, no. 3 groot 47 ca. 1000. 5. Een huis en erf aan het Wolfpad, no. 2, groot 43 ca', 1000. 6. Een huis en erf aan het Wolfpad, no. 1, groot 41 ca. 1000.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2