DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Do strijd in en buiten Europa. No. 97 Honderd en twintigste Jaargang. 1918. YRIJDAO v 2H APBIL FEUILLETON. De gouden sleutel AikiaRfunentspriis bii vooruitbetaling p. 3 maanden f 1.65, tr. p. post f 1.90. Bewiisnommers 5 ct. Idvertentiepdis 15 ci. p. regel, grootere letters naai plaatsruimte. Br. Ir. N.V. Boek- en Haadelso.akker!! Kerns. Coster i Zn., Voordans C 9. Tel. 1 Buitenland. Staten Generaal. Binnenland. GemesgS IfifHws. Het Iersche volk demonstreert nog steeds tegen den dienstplicht voor Ierland. Vier en twintig uren is in Ierland alle ar beid neergelegd, zijn de winkels en werk plaatsen gesloten geweest en heeft men den vrijen dag gebruikt om betoogingen tegen den voorgenomen dwang van het Ierscb.e*volk te houden. Er is een nationale verdediging gevormd, waarbij zich reeds ^en millioen mannen en vrouwen lieten inschrijven en een steun fonds, dat voorloopig in handen der pa rochie-priesters blijft, groeit bij den dag. Men is besloten tot verzet tegen den dienst plicht met alle middelen. Een conferentie voor de nationale verdedi ging bestaande uit vertegenwoordigers van de Iersche partij, de Sinn Feiners, de onaf hankelijke nationalisten en vertegenwoordig gers van de' vakvereenigingen, houdt iederen dag te Dublin zitting en beraamt de midde len tot verzet. De nationalistische parlementsleden, die over het geheele land verspreid zijn, ontra den den menschen geweld oi overijlde han delingen. Wanneer het wetsontwerp op Home Rule in het Lagerhuis wordt ingediend, zal een partijvergadering te Dublin gehouden wor den en wordt een besluit over de toekom stige poljiiek genomen. Uit alles blijkt wel, dat de Ieren zich krachtig georganiseerd hebben en invoering van den dienstplicht op ernstig verzet zal stuiten. De Britsche regeering, dig lange jaren doodsbang is geweest zich aan de Iersche kwestie te branden, is tot het gevaarlijke be sluit gekomen toch dienstplicht voor Ierland voor te schrijven toen de strijd op het West- front voor de Geaflieerden in een zeer cri- tiek stadium was gekom.en. Nu de strijd in het Westen tot nu toe ver loopt zonder dat het den Duitschers gelukt door te breken, zijn de gemoederen in En geland weer wat gerust gesteld en heeft de Britsche regeering waarschijnlijk wel eeni- gen spijt van het zoo spontaan genomen be sluit. Maar de kogel is nu eenmaal door de kerk en de regeering moet het genomen besluit handhaven. Zij hoopt nog altijd met Home Rule den storm te kunnen bezweren, maar het wordt met den dag onwaarschijnlijker dat de Ieren zich daardoor zullen laten paaien. Zal men ten slotte trachten met geweld den dienstplicht in te voeren, dan zullen zich in Ierland ongetwijfeld bloedige tooneelen af spelen. De Ier laat zich niet dwingen en het goed georganiseerd verzet in Ierland wordt zoo sterk, dat bij werkelijke invoering van den dienstplacht de Engelsche regeering een be langrijke troepenmacht zou noodig hebben, om de regeeringsmaatregelen uit te voeren en de rust in Ierland te herstellen. In plaats van een steun in den wereldstrijd naar het Engelaeh door L O MOBïïRUEY. 4ftl „In leder geval, vandaag ben ik niets bij zonders," dacht zij en toen zij over den hobbelde zong haar hart een vreug dezang. liet was zoo heerlijk terug te kee- itii naar 't huis op het kruispunt, zoo heer lijk jufrouw Dunbar te zullen weerzien en de kleine Babs en mijnheer Tony. Zoo heer lijk zich voor te stellen weer in het atelier te zitten en te praten met Tony, terwijl hij! naast zijn ezel stond. Zij werd door haar gastvrouw verwelkomd zoo warm al» een hart maar begeeren kon en kleine Babs si haar armpjes om haar hals en drukte zit verrukt en vol liefde tegen haar aan. Maar Tony was er niet bij om haar te begroeten en haar vroolijkheio werd daardoor een klein beetje bekoeld. „Die onuitstaanbare mevrouw Redbum heeft vanmorgen om Tony gezonden," zei juffrouw Dunbar op een toon scherp van ontevredenheid over mevrouw Redbum en al haar werk. „Zij wil een kleine verandering hebben in het portret en natuurlijk moest Tony dade lijk naar het klooster vliegen. Die vrouw heeft niet meer attentie voor iemand dan voor een blok hout." .En zoo trof het, dat toen de heer des huh zes terugkwam, Hilary en baby Babs alleen in het atelier waren .renest?ld tusschen een stapel kussens aaasi den grooten haard; toen Tony zachtjes binnenkwaal, bied hij' te geven zo»1 den de Iéfcen aldus den Gealli eerden een nieuwen vijand bezorgen. Daar staat evenwel tegenover, dat de Britsche regeering, zoo zij nu retireert, een ongelukkig figuur slaat. Zij moet dan in de Iersche kwestie haar volkomen machteloosheid bekennen en helt kabinet Lloyd George zou daardoor zeer veel van haar aanzien moeten inboeten. Zwitserlan^bègint evenals Nederland ge brek aan graan te krijgen en het schijnt,, dat de Duitsche regeering niet ongenegen is haar dtiikbooten opdracht te geven de voor dit land uit Amerika komende graan schepen ongemoeid te laten. Volgens Reuter moeten de schepen even wel buiten de gevaarlijke zóne blijven en op den romp met de Zwitsersche kleuren be schilderden. Een Wolff-ielegram vult dit bericht aldus aan, dat Duitschland zich bereid heeft ver klaard bedoelde schepen vrijgeleide te geven, maar dat zij tevens de Zwitsersche regeering uitdrukkelijk heeft verzocht het Zwitsersche volk er op te wijzen, dat eerst, na drie maan den mag worden aangenomen, dat alle duik- booten, die zich op zee bevinden, daarvan kennis zullen hebben gekregen. In allen gevalle zal Zwitserland, graan krijgen, al zal het ook nog wel eens gebeu ren, dat een duikboot zich „vergist" en een of meer van deze voor Zwitserland onont beerlijke vaartuigen in den grond geboord worden. Vergissingen komen bij duikbootka piteins veel voor en voornamelijk wanneer de Amerikaansche vlag op deze schepen blijft Wapperen is de overtocht zeer zeker niet zonder gevaar te noemen. Uit Berlijin werd gisteravond officieel ge meld, dat het leger van generaal Six von Amim in een strijd om Kemmel ia gewik keld. Het Britsche communiqué maakte gewag van een zwaren strijd bij Villers-Bretonneux waar de Engelschen bij hun tegenaanvallen terrein wonnen en een aantal gevangenen maakten. Ten N. van den weg Villers-Bre- tonneux-St. Quentin werden vijandelijke aan vallen afgeslagen, evenals bij Bailleul op de Fransche stellingen. In dezen sector duurt de strijd voort. Een poging tot een vijandelijken overval bij Beachy werd verijdeld. Om het dorp Bangard is volgens Fransche meti "deelingen hardnekkig v gestreden. Ten slotte bleef het in Duitsche handen, hoewel de vijand niet verdér voort kon rukken. Het avon- communiqué maakt gewag van een drukke bedrijvigheid van het wederzijd- sche gesdriit in de streek van Hangard en op de beide oevers van de Avre. In Woevre wierpen de Franschen de aan vallende troepen in het vak van Requeville terug. De strijd is dus in vollen gang zonder dat het een van beide partijen nog gelukt is een succes van beteekenis te behalen. een oogenblik op den drempel staan om het ugneid ni had zich genesteld in Hilary's armen" en het tweetal gade te slaan, dat zich vanzijn tegen- >aby woord Igheid niet bewust was. Baby Babs glanzend hoofd van het jonge meisje, waar op het haardvuur een rooden gloed wierp, was heengebogen over het opgeheven ge zichtje van het kind, terwijl haar vrije hand speelde met Baba mollige vingertjes. „Dit varkentje ging naar de markt," zei ze, „dat varkentje bleef thuis," en toen deed 'n licht gedruisch bij de deur haar schrikken; ze draaide zich om en zag Tony staan, de oogen op haar gevestigd, met een uitdruk king, die haar een blos naar de wangen deed stijgen. „O, ik hoorde u niet aankomen" stamelde zij en zij deed een poging om op te staan uit haar nest van kussens. „Verroer u niét" Tony kwam vlug naast haar staan. „Verroer u in 't minst niet. U vormt een volmaakt goed schilderij, zooals u daar zit bij het licht van het vuur. Ik zou u niet 'graag willen storen. Zoo wensch ik u te zien." Zijn hand hield de hare nog vast, zijn stem was zacht en opgewonden, hij hield zijn oogen niet van haar gezicht af. „U kunt hier weken blijven, ik zal uw portret maken, als u het goed vindt." „O neen, dat kan niet," antwoordde zij met een lachenden glans over haar gezicht. „Ik kan- maar twee dagen weg en een ge deelte van die twee dagen moet ik op E>uin- zijde, doorbrengen. Donderdag moet ik weer naar Grantley terug." „Wat een nonsensriep Tony. „Mevrouw Derfield kan best een paar weken zonder u levenu is haar slavin niet.'" „Neen ik ben haar slavin niet ie ïr „Geen „maren", riep Tony heftig. „Ik lam niet verdragen dat u gebonden zoudt ziin KORTE BERICHTEN. De Duitsche Keizer bezocht het tooneel van den Engelschen aanval op Zeebrugge. In het Lagerhuis verstrekte Churchill mededeelingen over dp mmitie-aanvu"ing, Het rapport van Lord Bryce tot hervor ming van het Hoogerhuis is verschenen. De Weensche gemeenteraad heeft met eenparigheid van stemmen besloten om graaf Czernin het eere-burgersch&p te verleenen. Volgens een bericht uit Athene zijn ne gen lichtingen van het achtste en negende district onder de wapenen geroepen. Aftonbladet verneemt volgens een be richt uit Stockholm: de Duitschers hebben Dyvingen en Sveaborg bezetSoldaten van de roode garde zijn tu gebet? Lojo en Rutechi- makt omsingeld, c De grens tusschen Estland en Rusland is gesloten EERSTE KAMER. Na aanneming zonder beraadslaging of stemming van de wijziging der wet op het middelbaar onderwijs, de wijziging der hoo- ger- onderwijswet en de wijziging der wet op de volkstelling, was gisteren aan de orde de begrooting van buitenlandsdie zaken. De heer Cremer vroeg inlichtingen om trent de uitwisseling van graanschepen met Amerika, omtrent de houding der geassoci eerden ten aanzien- van onzen uitvoer, over de onderhandelingen betreffende de economische overeenkomst met Duitschlands over den zand- en grintkwestie. De heer Van Kol drong aan op reorga nisatie der commissie-Fleskens. Hij vestigde de aandacht op de belangen der gedeporteer de Belgen en op de wenscnen der joodsdie na tie. Hij wenscht meer openbaarheid van den zijde van buitenlaudsche zaken en krachtiger optreden in het belang van den vrede. De heer Van Nierop vroeg of er ge protesteerd is of geprotesteerd zal worden tegen de annuleering der Russische leeningen en hoever de annuleering zich uitstrekt. De heer Vliegen ried de regeering aan, zich liever buiten dergelijke particuliere zaken te houden. Minister Loudon herhaalde dat, geen schip zal uitgaan voordat schriftelijke zeker heid) is verkregen dat geen schepen meer in beslag zullen worden genomen. Den Ameri- kaanschen gezant meende dat die zekerheid reeds schriftelijk was gegeven. De minister had van Engeland zwart op wit de verzekering dat schepen welke na 22 Maart uit Indië zijn uitgevaren of zullen uit varen niet in beslag zullen worden genomen. De bedoeling is, dat voortdurend zes sche pen ih de vaart zullen blijven en spr. had re den, aan te nemen dat dit aantal zal worden uitgebreid en dat Duitschland geen belemme ringen in den weg zal leggen. Ook meende de min. te mogen aannemen, dat de Geasso cieerden hun verplichtingen omtrónt de raht- soeueering van ons land zullen nakomen De onderhandelingen over de economische overeenkomst met Duitschland zijn vertraagd door de moeilijkheden met de andere zijde. De voorbereiding is echter volledig geweest. Om trent den aard der onderhandelingen kon spr. geen mededeelingen doen. Zij vlotten echter niet hard, vooral omdat wij niet veel meer kunner uitvoeren. De zand- en grint kwestie is een ernstige. Overigens kon de min. daaromtrent niets mededeelen. Op verschillende punten, door den heer Van 'Kol ter sprake gebracht, zou dc aan dacht gevestigd blijven. Aan vredesbemi adelaar kon de regeering niet veel doen. Spr. was evenwel meermalen in die richting werkzaam geweest. Tegen dé annuleering der Russische staatsschuld is ge protesteerd. De begrooting van Buitenlandsche Zaken werd z. h. st. aangenomen, evenals de ont werpen betreffende den Waterweg van Dord recht naar zee, reiskosten der leden van de Slaten-Generaal,^- opheffing der belemmerin gen voor de totstandkoming en instandhou ding 'van electriciteitswerken en den aanleg van spoorweglijuen bij Zuid-Beveland. De Kamer ging daarna uiteen tot 28 Mei. TWEEDE KAMER. Met 49 tegeü 25 stemmen werd gisteren aangenomen het wetsontwerp om voor een bedrag van 7 y millioen deel te nemen in de N. V tot Exploitatie van een Hoogovenbe- drijf in Nederland, nadqt was verworpen een amen donent-A Ibarda om aan dit ont werp toe te voegen- een naasting-clausule. Dinsdag zal de eindstemming plaats heb ben over het wetsontwerp betreffende de op centen op de verdedigingsbelasting en aan dat mevrouwtje, boe bekoorlijk zij ook ia. U moet uw eigen leven leven. Ik kan niet langer verdragen te denken dat u uw eigen jeugd verknoei I met het toegeven aan de grillen en nukken van mevrouw Derfield." „Maar ze heeft geen grillen en nukken," beweerde Hilary, „zij ils het liefste mensch van de wereld eu zij te zoo lief voor mijik bederf of verknoei mijn jeugd volstrekt niet Ik heb een wei prettiger leven dan de meeste jonge meisjes; en ik voel mij heel gelukkig rnet mevrouw Derfield." Tony had zich op de een of andere manier ook vlak bij het nest van kussens neerge zet, vlak bij het jonge meisje en het kind; bij het flikkerend haardvuur zag zijn gezicht heel ernstig en zijn oogen schitterden. „Kan je je geen gelukkiger leven voorstel len dan een leven met mevrouw Derfield?" vroeg hij en zijn stem was wat zachter dan zooeven, „droomt ge nooit een andere toe komst?" De liefkozende klank in zijn stem deed Hilary's polsen luid kloppen; zij vond het zoo moeilijk te spreken, dat zij niet poogde te antwoorden maar één seconde ontmoetten haar oogen die van Tony en misschien las hij daar meer in dan zij meen- WÊÊtfÊÊÊÊffl icn plot seling tot" haai; over en greep naar de hand de dat zij uitdrukten. Hij boog zie die met de zachte krulletjes van baby Babs speelde. „Lieve Hilary," zei hij, „als je droomt, zou je mij dan ooit in je droomen kunnen opnemen?" Voor het licht in zijn oogen sloeg Hilary haar eigen oogen neer, zijn hand die de hare drukte deed haar hart sneller kloppen, zij kreeg een vuurroode kleur. „Ik geloof niet dat het heel moeilijk zou zijn, je in mijn dromer op te nemen," zei ze eeu weinig hijgend, „ik geloof „Wat geloof je?" vroeg hij, toen zjj zweeg daarna zal de heer Kooien zijn interpellatie betreffende de oligarchische clausule in de Naamlooze Vennootschappen. Verschillende onderwerpen werden nog aan de agenda toegevoegd, waaronder het voorstel-Ehiys, betreffende de ouderdonisver- zekering en het voorstel-de Savomin Lohman betreffende de herziening der Lager Onder wijswet. Tot commies-griffier voor de Tweede Ka mer werd gekozen de heer mr. dr. de Vos v. Steenwijk, hoofdcommies ter prov. griffie In N.-Holland. Het wetsontwerp tot onteigening ter ver zekering van een ongestoorde exploitatie van den spoorweg AmsterdamRotterdam werd aangenomen met ,66 tegen 5 stemmen. MINISTERRAAD. Er is gistermiddag weer een vergadering van den ministerraad gehouden. VLEESCH IN RESTAURANTS EN HOTELS. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Votdselvoorz ening meldt: Herhaaldelijk komen n.jg in verschillende gemeenten overtredingen van het slachtverbod voor. Het frauduleus geslachte vleesch vindt in het bijzonder koopers in de restaurants en hotels. Daarom heeft de minister van land bouw de burgemeesters uitgenoodigd streng tegen de overtreders op te treden en met name de restaurants en hotels scherp te controlee ren. De minister heeft de burgemeesters vei- zocht om inrichtingen, waar vleesch wordt aangetroffen hetzij ruw of toebereid, geduren de eenigen tiid, door den burgemeester in ver band met den ernst dezer overtreding vast te stellen, uit te sluiten van alle distributie van regeerinj sgoedcren en voorts opgave te vra- fen van e aanwezige brandstoffen en die in ezit nemen. De laatste maatregel behoort, ind nieuwe brandstoffen worden aange- v< te worden herhaald. I - estaurants en hotels zullen vooraf wor den gewaarschuwd, dat deze scherpe contróle met de daaraan verbonden gevolgen van 1 Mei af zal plaats hebben. DE 47'STE BROODKAART. De broodkaart van het 47ste tijdvak is gel dig van 27 April tot en met 3 Mei. De bons der broodkaarten geven recht tot koop en verkoop van de helft von het broodgewicht dat op bons ia aangegeven. NEDERLAND EN DUITSCHLAND, Naar de Berlijnsche correspondent van het Handelsblad van goed ingelichte zijde ver neemt, hebben de onderhandelingen van de laatste dagen tusschen de Duitscheen de Ne en een glimlach bestraalde zijn gezicht dat vlak bij het hare "was. „Ik geloof, dat het je al gelukt is er in te kruipen," antwoordde zij en eindelijk boog hij zich over haar heen en kuste haar. „Ben ik al zoo vei" In je droomen geslo pen, dat je een klein beetje van mij zou kun ueri houden?" zei hij en Irok haar dicht te gen zich aan, terwijl baby Babs hen belden nen houden?" zei hij en irok haar dicht te met een ernstig gezichtje aanzag en het haardvuur giuisteide op Hilary's haar, tot dat het een gouden stralenkrans geleek. „Zou als ik ben?" „Leelijk?" riep Hilary verontwaardigd uit; haar stem beefde nog een beetje en zij, was wat buiten adem. „Ik vind je heelemaal niet leelijk; en ik denk misschien als ik erg mijn best deed zou ik een heel' klein beetje van je kunnen houden een heel klein beetje." Vermoedelijk was het de tegenspraak in haar oogen meer dan de woorden zelf dié Tony zijn armen om haar heen deed slaan met een plotseling gebaar cn haar gezicht en schitterend gouKDlscd haar met kussen bedekken. „Ik was in 't geheel niet van plan je dit van avond' te zeggen," riep hij een oogen blik later, terwijl hij haar een weinig van zich af schoof en haar aanzag met oogen overvloeiende van liefde. „Ik was van plan te wachten totdat ik meer naam gemaakt had, vooraat ik je vroeg mijn vrouw te wil len worden. Ik zou je zoo graag tot vrouw hebben, maar ik had meer willen hebben om je aan te bieden voordat ik je vroeg. Maar wal .au ik er aan doen? Ik moest wel spre ken toen ik je daar zoo allerliefst zag zit ten bij het licht van het haardvuur met de kleine Babs." derlandsche regeering, te Berlijn de overtui ging gewekt, dat men tot overeenstemming zal komen, en dat er voor ongerustheid in het geheel geen aanleiding is. Zotfder de moeilijkheden te onderschatten, welke bij de vernieuwing van de economi sche overeenkomst zich voordoen, verwacht men toch dat ze binnen een paar weken zal zijn gesloten. DE ZAND- EN GRINTKWESTIE. Naar aanleiding van het feit, dat minister Loudon gisteren in de Eerste Kamer de zand en grintkwestie zeer ernstig noemde, schrijft het „Vad." o. m., dat er bij den druk dier Duitsche regeering om den doorvoer gedaan te krijgen, een tegendruk is om onze regee ring te nopen dien niet toe te staan. „Hoe ernstig de zaak is, dat Duitschland ons niet tot het ergste zou willen drijven, is ons eergisteren nog in een officieuse" mede- deeling aan onzen Berlijnschen correspon dent en ook in Duitsche bladen verzekerd. Wij nemen die verzekering aan. Het kan in Duitschlands belang noch bedoeling zijn, om qns tot het uiterste te drijven." HERHALINGSOEFENINGEN LANDWEER. Naar vernomen wordt, zullen van einde Mei tot Juli de met onbepaald fklein) verlof zijnde dienstplichtigen der landweer, welke het vorig jaar niet voor herhalingsoefeningen onder de wapènen zijn geweest, weder opvol gend) voor een viertal dagen onder de wape nen worden geroepen. DE STAKINO AAN DE HEMBRUQ. Het bestuur van den Alg. Ned. Bond van Rijkswerklieden en de heer Damtz, voor den Metaalbewerkersbond, hadden gisteren in verband met de staking aan de Hembrug een onderhoud met den minister van ooflog. Bij de besprekingen verklaarde deze zich bereid, de eischen van de stakm te behande len, mits eerst de staking werd opgeheven De vergadering der Zaandamsene en Am- sterdamsche stakers keurde de houding van het hoofdbestuur en het besluit van ae in militairen dienst staande stakm goed en be sloot den strijd onverzwakt voort te zétten. MILITIEPLICHTIGE MUNITIE- ARBEIDERS. De stakende munitiewerkers, die dienst plichtig zijn, hebben thans gevolg gegeven aan hot bevel van den commandant, om zich in der. werkelijken dienst aan te melden. Zij meldden zich en bloc aan, waaruit blijkt lat het langs organisatorischen weg gesch <tide, wellicht als uitvloeisel van het ideitoud met den minister van Oorlog, dat rist piet het bestuur van den Alg. Bond van lorre Rijkavrerkl'eden plaats vond. EEN GEMEENTELIJKE SPEKVERLOTING. Te Bameveld heeft de politie een reedB ge slacht varken in beslag genomen, welk beest, op last van den burgemeester, onder de inge zetenen usrd verloot, Om elk gezin een kansje opteen pond spek, vleesch of reuzel te gevent werden er zooveel lootjes gemaakt als er gezinnen zij#, terwijl op even zooveel briefjes het gemeentelijke stempel werd ge drukt als het varken ponden woog. De g< lukkige winners mochten een half KQ. vleesch koopen. Natuurlijk trok deze ongewone loterij, waarbij de gemeente-bode dc hoofdrol vervulde, heel veel belangstel ling.. DE EIEREN REEDS WEff? Woensdag werd in den Amsterdamsdien raad rnedegedeelcj, dat de minister van land bouw aan het gemeentebestuur voor cenigen tijd had toegezegd 7 millioen eieren, maar „Ik ben blij dat je het niet laten kon," fluisterde Hilary en Tony trok baar weer naar zich toe en zei ernstig: „Zelfs op dit oogenblik weet ik niet zeker of ik je had mogen vragen. Ik vraag je de vrouw te worden van een armen man, meis jelief; durf je dal nua na al de weelde waaraan je bij mevrouw Derfield gewend bent geraakt? Als je bij haar blijft, ontmoet je misschien iemand die je omringen kan met allerlei gemakk'-n en die je veel beter lot kan aanbieden dan een zwoegende schil der ooit iioop kan hebben je te verschaffen." „Misschien, prefereer ik den zwoegenden zwoegenden schilder," zei Hilary, „en denk dan alsjeblieft nooit datt ik veel houd van weelde en comfort. Je weet ik ben niet opge voed voor iets voornaams. Ik was gewend aan veel armoede." 1 „Dank den hemel daarvoor," riep Tony met een zekere strengheid^ die het jonge meisje vreemd deed opzien, „als er iets is dat ik niet zou kunnen uitstaan dan zou het wezen een rijke vrouw te hebben. Wat is er, lieve? Je huiverde. Je kunt het toch hier bij het vuur niet koud hébben," en hij keek haar bezorgd aan, de zachte blos van zooeven scheen verflauwd te zijn. „Neen, ik heb het niet koud ik Hi lary's stem beefde éh begaf haar toen zij een poging wou doen om hem de waarheid te vertellen. „Weet je zeker dat je van mij houdt juist zooals ik ben?" ging zlji met koortsach tige opgewondenheid voort, „je weet eigen- lijk heel weinig van mij. Je weet niets van mijn verleden. Weet je wel zeker dat je van mij houdt precies zooals ik ben?" Zij legds haar hand op zijn arm en duwde hem bijna weg in haar ijver. (Word! vervolgd). I :i COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1