Heeren Costunws - Jongeheeren Costuums - Kinder Costuums, Zondags gestoten. "ffü Fa. H. S. CLOECK, Meemakers, Laat koek Boterstraat, Tel. 212. Van Holland Noorderkwartier de grootste en meest modern© inrichting; speciaal voor Heeren- en Klnderkleeding, gemaakt en op maat. Wij z j. geslaagd in de samenstelling van een prachtcollectle Ingezonden Stikken. Mtrrktt) ©richten. Ë33 im terwijl in onze afdeellng KLEEDINO OP MAAT de voorraad STOFFEN zeer uitgebreid is en het nieuwste wordt aangeboden. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders werden balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend over 1917 bepaald op 6 pet. (betaal baar 2 Mei 1918 op dividendbewijs No. 31). Vpo\ bijzonderheden uit het jaarverslag verwijzen, wij naar ons blad van 22 April j.l. De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, de heer Mr. F. S. van Nierop, werd als zoodanig herkozen. RESTAURATIE GROOTE KERK. Zooals men weet, bestaan er sinds lang plannen tot restauratie der Groote Kerk. Een paar jaren geleden werden reeds plan en be- ifrooting daarvoor opgemaakt door den ar- eiiitect Te Riele te Deventer. De kosten zou den volgens dezen deskundige'in normale tij den bedragen circa 250.000. Hoewel hét /.'ijk van iiet benoodigde.bedrag 50 pet. sub sidie zou verleenen, dreigden ae plannen op de hooge kosten af te stuiten. Thans is een belangrijk bedrag daarvoor disponibel geko- nen. De groote schilderij (lang ongeveer 5 Meter), bestaande uit zeven kleinere, voor- ste encie de barmhartigheden, is nu voor 50.0O0 aan het rijk afgestaan om te worden geplaatst in het rijksmuseum te Amsterdam, onder uitdrukkelijk beding, dat deze som moet worden gebruikt voor de restauratie. „HET HEMELSCHIP." Morgenavond wordt in de Cinéma Amé- ricain de eerste voorstelling gegeven van „het Hemelschip", een Nordisk film in zes acten en één der grootste succesfilms van den laatsten tijd. Kosten noch moeiten zijn ge spaard om deze film zoo goed mogelijk te doen slagen. Ons bioscooppubliek zal den breeden opzet en de zorgvuldige afwerking van deze phantasie (een toekomstbeeld a la Jules Veme) weten te waardeeren. De jonge held Avanti Planetaros werkt twee jaren aan den bouw van een hemelschip, dat hem met een vaart van 12.000 K.M. per uur naar de planeet Mars zal brengen. Mars is een paradijs. De jonge held leert er een zusterziel kennen, de sHoone konings dochter Marya. Aan 't slot volgt terugkeer naar de aarde waar Marya <le blijde bood schap komt brengen van een ideale toekomst. Wanneer wij nu nog mededeelen dat de hoofd rollen vervuld worden door Gunnar Tolnas, Lilly Jacobsson en Frederik Jacobsen, dat het scenario geschreven is door Sophus Michaë- lis, bekend Deensch- auteur, en Ole Olsen, directeur der Nordisk F. C. en dat muziek en zang de film zullen begeleiden, dan twijfelen wij niet of zij, die eenigszins in een filmspel belangstellen, zullen dit mooie werk willen zien. 25-JARIG JUBILEUM BULLOOPER. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den heer P. Bullooper, die gister den dag herdacht, waarop hij voor 25 jaar terug bij den heer J. Otter Sr. in dienst trad, wa- ïidd svè'zig inliet door zijr muurschilderingen van den heer Trautwein ren gistermiddag een groot aantal belang stellenden aanwezig in net door zijn nieuwe zqo gezellige zaaltje van den. heer J. Otter Jr. aan den Kooltuin. De gezelligheid van het zaaltje was, door een drietal bloemstukken op de aaneen ge plaatste tafeltjes nog verhoogd. De heer Verhagen sprak als jongste lid der firma, namens den heer Otter Sr. tot alle aanwezigen een woord van welkom. Spr. verklaarde, dat het de firma een groot genoegen deed, dat de heer Ten Boekhorst, secretaris van den Patroonsbond van limo nadefabrikanten, alsmede de afd. Alkmaar \an den Bond van Bierhandelaren, aanwezig was. Spr. oordeelde dit een' bewijs, dat de jubilaris ook bij hen in hoog aanzien stond. Zich tot den jubilaris richtende, verklaar de spr. dat de heer Otter Sr.,'die aanwezig was, gaarne zelf het "woord gevoerd had, doch dit hm had opgedragen, omdat het hem te veel zou beroeren. Spr. feliciteerde den jubilaris en diens echtgenoote en ge waagde met dankbaarheid van het werk van den jubilaris, die zooveel tot den bloei der zaak had bijgedragen. Als blijk van waardeering overhandigde spr. den neer Bullooper een gouden horloge met ketting namens ae familie en namens ae brouwerij tam enveloppe met inhoud. Die heer Bullooper dankte ontroerd en verklaarde, .latgene wat hij gedaan had, steeds uit liefde'en plicht gedaan te hebben. De heer J. v. d. Vis bracht hierop, als secretaris van de afd. Alkmaar van den Drankbereidersbond, namens het personeel, den jubilaris hulde. Spr. verklaarde, dat het personeel gaarne met den heer Bullooper als meestersknecht werkte, omdat er met hem een flinke eendracht heerschte. Namens het personeel bood spr. den heer Bullooper een mooie leuningstoel aan. De heer Ten Boekhorst hield hierop in goed gekozen bewoordingen een speech als secretaris van den Bond van minraalwater- fabrieken en mede namens den ouden heer Otter Sr., die dezen dag vol was van aandoeningen. Spr. oordeelde het genotvol, om op mo menten in het leven een terugblik te kunnen werpen, om van elkander te kunnen getui gen, dat wij trouw zijn geweest onder alle omstandigheden. Aan een 25-jarig dienstverband zit wat vast. Het bewijst, dat het den jubilaris steeds goed is bevallen, wat in deze tijden van worstelingen tusschen werknemers en werk gevers, nu de banden niet meer zoo vast zit ten als vroeger, sterker opvalt en-het bewijst ook. dat de firma de arbeidskracht van den jubilaris steeds op prijs heeft gesteld. Het strekte den jubilaris tot eer, dat zijn medearbeiders van hem getuigden, dat het onder hem zoo prettig werkte. Spr. las hierop een door den heer Otter vervaardigd gedicht, waarin verschillende gebeurtenissen gedurende de afgeloopen 25 jaar werden gereciteerd. Spr overhandigde den heer Bullooper dat gedicht, waarop een krachtig applaus volgde. Spr hoopte, dat de onderlinge ver standhouding tusschen de leden van de Alk- maarsche afdeeling van den bond van bier handelaren, door net medeleven met dit h:est zoo mogelijk nog beter zou worden en dat ook de patroons hun plichten tegenover de arbeiders zouden vervullen. Wanneer die wederzijdsche plichten wor den betracht, dan zal de goede verstard hou ding blijven bestaan, tot zegen vna beide partijen. Spr overhandigde den heer Bulloo per hierop een diploma. Als voorzitter van de afd. Alkmaar sprak hierop de heer Oly woorden van waardee ring tot den jubilaris, hem toewenschende, dat het hem nog menig jaar gegeven mocht zijn in de zaak te arbeiden met den ouden heer Otter en wanneer diens verscheiden was gekomen onder den jongèn heer Otter om wanneer ook voor hem de tijd waS ge komen om te rusten van aangename rust te mogen spreken na een werkzaam leven. Spr. noemde den jubilaris een voorbeeld voor velen. Hierna bleef men nog lang gezel"';; ijeca DE l MEI-DAG. De 1 Mei-dag werd ook alhier op ver- schii'cnde wijze gevierd. Reeds vroeg trokken groepen Mei-betoo- gers, colporteerende met hun! geschriften, door de. stad. Om twee uur had er in de societeitszaal van de Harmonie een vergadering plaats, waar de heer P. Lansink Sr. het woord voer de en uiteenzette, waarom ook, na de be staande wereldrazeraij, voor de arbeidende klasse het nieuwe licht zal komen. Deze vergadering, die geleid werd door den heer R. Zomerdijk en uitging van het Rev. Soc. Comité, waarbij aangesloten de Rev. Soc. Vrouwenclub, de I. A. M. V., de Onafhankelijke Vakorganisaties en de Vrije Soc. Vereen igingen, was goed bezocht Op het Doelenveld werd om 3 uur een door den Alkmaarschen Bestuurdersbond en de S. D. A. P. belegde meeting gehouden, waar de heer B. Diamant, uit Amsterdam, bestuurslid van de A. N. D. B., in een speech van 3 kwartier de leuze waarvoor deze soci alistische richting optrok, n.l. „Wereldvrede en algemeen vrouwenkiesrecht en wettelijke 8 uren-dag" naar voren bracht. Na afloop maakte men ten getale van een 300 personen met kleurige ontplooide banie ren eeg. omwandeling door district 2. Deze optocht werd door den heer D. Berg man, die ook de meeting had geopend, met een toepasselijk woord op het Waagplein ontbonden. Des avonds hielden dezelfde organisaties in de groote zaal, die stampvol was, een bij eenkomst, waar de heer G. Kapteijn, secretaris Alg. Ned. Timerlieden Bond, in tegenstelling met de andere sprekers betoogde, waarom het proletariaat wel redenen had den 1 Meidag feestelijk te vieren. Spr. zette op duidelijke wijze de drie eischen neergelegd in de leuze waaronder de 1 Mei dag gevierd werd uiteen Zijn betoog werd met die meeste aandacht gevolgd. De Stem des Volks" zong op verdienstelijke wijze een viertal zangnummers. Ook de medewerking van de mandoline club „Cresendo1" werd ten zeerste gewaar deerd en vormde dan ook een aardig evene ment. „Het schot aan de grens", een dramtische schets van den heer Inte Onsman, sloeg zeer in. Dit stuk werd dan ook op meesterlijke wij ze gegeven. Voorai de tooneelschikking en d< grimeering was uitstekend. De societeitszaal, waar het Revolutinair Socialistisch Mei-Comité haar avondbijeen komst hield, was eveneens geheel bezet. De Soc, Zangvereeniging „Ontwaking", onder leiding van den heer P. Ooikaas, zong allereerst eenige liederen, die zoo insloegen, dat eenige aanwezigen van de gelegenheid gebruik maakten om zich als lid bij' die zang vereeniging aan te sluiten. De heer E. Bouwman behandelde in een rede die 5 kwartier duurde het onderwerp „Op voor de Algemeene Werkstaking" ter bevorde- van den Wereld- Vrede I rink, pelijke tegenstellingen naar voren en wekte de ng v Spr. bracht op scherpe wijze de maatschap- gansche arbeidersklasse op, met* het geeetea- zwaard de kapitalistische samenleving te overwinnen opdat niemand meer als de slaaf van een ander een ellendig bestaan behoefde te leven. Onder applaus werd de volgende mo tie tegen de, in strijd mei onze consütiitioneele rechten, gepleegde gevangenneming van den heer L. de Visser, propagandist der S. D. P., aangenomen Revolutionair Socialistisch Mei-Comité te Alkmaar; in groote openbare Mei-vergadering bijeen in een zaal van de Harmonie; gehoord de uiteenzetting van de motieven welke geleid hebben tot ae arrestatie van Louis de Visser te, den Haag, propagandist van de Revolutionnaire arbeidersbeweging in Nederland; protesteert met ernst tegen deze arestatie, daar deze arrestatie op geen enkelen redelij ken grondslag berust; eischt van de Nederlandsche regeering de invrijheidstelling van kameraad Louis de Viser; besluit deze motie aan de regeering kenbaar te maken en in de bladen te publiceeren. Mevrouw Snoers droeg hierop op talent volle wijze een fragment uit Multatuli's Vor stenschool vcor, terwijl de heer Snoers op on overtrefbare wijze „Een episode uit den oor log van 1870" declameerde. De heer Bafend Velieman wist zijn hoorders zoodanig te boeien, dat zij op zijn verzoek het „Posthuma zat jij maar in Amerika" mede zongen. Om ongeveer half een werden beide Mei- vergaderingen gesloten. KAMER VAN KOOPHANDEL. De vergadering van de Kamer van Koop handel, gisteravond gehouden in het Stad huis, weri niet bijgewoond door den heer Henneman, die een vergadering in den Haas; moest bijwonen. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen door den secretaris deed deze medeaeeling van de uitgegane stukken: a. Aan de K. v. K. te Steenwijk bericht van benoeming van afgevaardigden naar een vergadering te Amsterdam inzake vervoer te water; b. Brief aan de Tweede Kamer inzake hooger beroep op ambtenaarsbeslissingen; c Blief aan bet comité van actie inzake be noeming van taxateurs van in beslag geno men goederen, met bericht van ondersteuning van zijn adres; d. Brief aan de H. IJ. S. M. naar aanlei ding van de wissels bij de spoorlijn langs de Kanaalkade, waarin vervanging dezer wisr st ls wordt gevraagd door andere inrichting m of een door de H. IJ. S. M. goed te keuren andere tegemoetkoming aan het gevaat, dat die wissels veroorzaken; e. Brief aan de Tweede Kamer over het handelsregister, waarin wordt gevraagd spoedige indiening van het ontwerp en de hoop wordt uitgesproken dat het onveranderd wordt aangenomen; fBrief aan den commandant van het gar nizoen Haarlem over het adres van den mili cien Langeveld, die als bedrijfsleider van een cacaofabriek verlof had gevraagd, van weik verzoek inwilliging werd gevraagd; g. Brief aan ae minister^ van justitie en van L., H. en N. over het handelsregister naai aanleiding van een op het daarop betrekking hebbende wetsontwerp ingediende amende ment inzake het deponeereii van 'het register. De secretaris deelde nog mede, dat hij naar aanle'ding van den brief aan de H. IJ. S M. een gesprek had gehad met den inspec teur van weg en werken, die hem had ge vraagd wélk newissel werd bedoeld: 'Er waren er zes. De secretaris had gemeend, dat er één zichtbaar wasi. De vergadering maakte dui delijk dat er drie gevaarlijken staan. De heer Bosman meende dat er veel verbeterd werd, als men er een hekje omheen zette en dit wit schilderde. Het was niet mogelijk ze anders te plaatsen. De secretaris zai meedeelen, dat er drie wissels worden bedoeld. Daarna bracht de heer Messelaar rapport uit van de te Amsterdam gehouden vergade ring intake de bevrachtingstarieven voor de binnenschipperij, bij de vaststelling waarvan niet het advies der Kamers van Koophandel werd gevraagd. Op deze vergadering was een bestaande commissie te dezer zake aangevuld met twee ieden van Kamers van Koophandel die verbetering zal trachten te brengen in de onpractisch benutten van de beschikbare hooge tarieven der binnenschipperij en het scheepsruim te als gevolg van de ingestelde beurtlijsten. Vervolgens deed de secretaris mededee- ling van de ingekomen stukken, als: versla gen en mededeelingeu van andere Kamers, gemeenteraadsverslagen en bijlagen, han delsberichten, maandschriften, enz. Aan een adres van de K. v. K. te Amersfoort over te geringe vergoedingen^ die de spoorwegmaat schappijen uitkeeren voor v< Tste goederen, zal adhesie worden betuigd. De Secretaris, de heer Verdam, deed hierop mededeelingen over het handelsregister. Hij herinnerde er aan, dat er reeds jaren gele den over is gesproken, maar tot eigenlijke pogingen om tot instelling er van te komen kwam het nog niet. Daarna memoreerde hij wat in zoo'n register dient te worden opge nomen. Verschillende opgaven hiervan zijn bij andere instellingen te bekomen, zoodat de behoefte aan een handelsregister niet werd gevoeld, al mag het verwondering ba ren, dat men in ons land nog niet tot in stelling er wan kwam, wijl in lal van andere landen reeds dergelijke registers bestaan. Er is wei reeds een ontwerp van geweest, ingediend door minister v. d. Kaaij, dat ech ter werd ingetrokken, evenals een fa ter wets ontwerp. Thans is de zaak weer aanhangig gemaakt door minister Treub. Spr. memoreerde uit het thans aanhangige wetsontwerp de bepaling dat de K v. K. het register zullen houden, waartegen door den bekenden mr. Levy bezwaar was ingebracht. Hij wilde o.a. ze doen berusten bij de grif fiers der kantongerechten. De heer Verdam meende, dat door aanne ming der voorstellen van den heer Levy de wet zou worden bedorven, reden waarom dan ook ae onder de bovengenoemde uitge gane stukken bedoelde adressen waren gezon den. De voorzitter zegde den secretaris voor zijn uiteenzettingen hartelijk dank. De heer Cloeck wenschte dat de beschouwingen van den secretaris bij de leden zullen circuleeren, aan welk verzoek de heer Verdam zal vol doen. De heer Cloeck bracht het Zes Wielen- vraagstuk ter sprake. Het kwam hem voor, dat het wenschelijk was nog eens op te spo ren wat er indertijd reeds in de K. v. K over deze zaak is gesproken. Die bespfekin- gen zouden thans misschien nog van dienst kunnen zijn en in elk geval bewijzen, dat het vraagstuk de aandacht der Kamer reeds sinds lang had getrokken. De secretaris zal daaraan voldoen. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten. (fktüea wraohmonielMJidd van de Redxafóe. De apmma in deze rubriek bewfat gjenatm, dat dé Redadda er mede instead Mijnheer de Redacteur. Zou U zoo goed willen zijn, om onder staand stukjq in Uw veelgelezen blad op te nemen? Bij voorbaat mijn dank. Ik wil den toestand eens uiteenzetten van de bewoners van de Egelenburgerlaan. Wij zijn hier totaal van alles verstoken en wel het ergste wat ik noemen moet, van gas Ten eerste moeten wij geregeld, bet fornuis branden om eten te koken, pap voor de kleine warmen, 's morgens eten wannen, 's avonds eten warmen, enz. en dit komt in dezen du ren tijd dan bok slecht gelegen, temeer daar voor deze menschen ae cokes evengoed 1.70 kost als voor de anderen. Dan zit men zonder licht, 's avonds moét men om 9 uur naar bed of in donker blijven zitten. Er zijn hier huishoudens met heel jonge kinderen, b.v. van 5 en 8 maanden, als dezen kinderen in den nacht iets overkomt, is men er onge lukkig aan toe, want men moet alles in don ker dóen. Kort geleden nog met het onweer 's nachts was het heel gevaarlijk, men kon na het felle Jicht geen head voor oogen zien en er was" niels geen petroleum, geen kaars, geen gas, dus als er iets was gebeurd, had men op ge luk af het kindje moeten zoeken, om dit en zichzelf in veiligheid te brengen. Wij hebben al verschillende malen er op aangedrongen bij den directeur van de lichtbedrijven, maar deze stuurde ons weer heen met het gezegde: het kost te duur. Mijnheer de Redacteur! Dat men de stad verfraait is heel goed, maar laten ze de men schen, die ook aan die verfraaiing meebeta len, niet langer in die ellende laten zitten en laat de gascommissie haar hand over haar hart strijken en zeggen: wij zuilen die paar laantjes, de Egelenburgerlaan en de Koom- laan, ook aansluiten en de menschen uit de ellende heipeg. Ik heb ongeveer een jaar geleden gas aan gevraagd en nu zijn er ongeveer een 200 vóór mij gegaan. Wij hebben ons al blijde gemaakt met een doode musch, want wij heb ben, al de 9 bewoners, een formulier moeten invullen en wij krijgen niets. En kan er dan geen gas komen, laat de gascommissie dan electrisch licht geven, b.v. uit het Nassau- kwartier, met een hoogspanningskabel; het- "zelfde heb ik gezien op den Westerweg, daar leidt ook een draad naar de waschfabriek van den heer Kes. Maar wij zijn meer gehol pen met gas. Dan zijn wij verstoken van waterleiding, wat ook een heel gemis is. Er zijn een paar huisgezinnen, die zifte* doórloopend zonder water, dus waterleiding zou ook een heek verbetering geven. Dan komt er in dat genoemde laantje geen vuilnisman om het vuil weg te halen, geen tonnenman om de ton weg te halen, de eenige die er wèl komt is de belastingman en waar wij evengoed de belasting betalen als een andere burger, hebben wij ook het recht op die dingen, die een ander wèl krijgt en wij n I e t. Dankend voor de plaatsing, EEN EÖELENR! TRGERLAAN- BEWONER. Geachte Redacteur. Zou U zoo goed willen zijn en onder staand stukje op ie nemen in Uw veelgele zen blad? Daarvoor bi] voorbaat mijn dank. Naar aanleiding dat er in Uw blad van 25 April een advertentie stond, waarover ik mij ten zeerste verwonderde en wel dat we 10 procent zuiniger moeten doen met het gas, En voor bezuiniging rijdt er een wagen door de stad, waarvan men warm water kan bekomen. Maar deze wagen is op het Heilige land onbekend, deze ziet men hier nooit, Dus van deze menschen kan niet gevergd worden, dat ze zuiniger moeten doen. Want in deze volksbuurt wordt ook het góed nog gewasschen eu hiervoor moet warm water zijn. En zooals er beweerd wordt, dat deze wagen niet over de Vlotbrug kan, is onzin en zoo niet, dan kan hij toch over de Fris- sche Brug, volgens mijii ineening. Hopende, dat er van dit stukje notitie zal worden genomen en dat deze wagen hier voortaan wèl komt, U, Mijnheer de Redac teur, nogmaals dankend, toeken ik, R. CRAANEN. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 2 Mei. Christiaan Knoef en Trijntje Blokdijk Petrus de Moei en Christina Beemsterboer. OVERLEDEN: 1 Mei. Johannes Kuijls, 75 aar. Grada Johanna Gerarda Teunissen, wed. Frederik Wilhelm Reijmer, 60 jaar TELEGRAFISCH 2 Mei. Medegedeeld door hei Kon. Mectertendedi Meteorologisch InstHüuS te Da Bildi Geldig tot den avond van 3 Mei. VERWACHTING. Zwakke tot matigen wind, aanvankelijk uit oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets zachter. Veilingsvscsenigiag „DE ZAANSTREEK, 1 Mei. PretarseBe 1 —5 por bos. Scldorie 37 per bos. SI* 1 4—7 per krop. 81a II f 1.758.50 per 109 krop. Raspatelen 4 a 7 per bos. Radijs 47 per bos. Prei 2430 par bos. Pee* 26per bos. Spinazie 34—52 per ben. 7—8 per pond. Komkommers 2023 per stak. Sjalotten 10 per bos. Rabarber 2224 por bos. Bloemkool 23—34 psr stuk. HOORN, 2 Mei. Kaas. 23 stapels kleine fabriskakaas f 6S.~, 4 stapels klem» hee ren kaas f és.—5 stapels aommissiekaas 6&Aanvoer ongeveer 60000 K.G. voor de regeering. AMSTERDAM^CHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANs >SCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koor# van Staatsleenlngen. 1 Mei. 2 Md. Tabaka-Ondernemlngan. Vdam Deli Comp. Aand. Mfi. L Ateteit. Top. ft 3. Pé C. v. g. A. Benv ft R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mtj. Gewone Aand. Ex-dividend. PROLONGATIE 4 pet. Mededeelingen. Nederlandsche Staatsfond sen flauw. Russische Staatsfondsen kalm. Culturen flauw voor Cutuur Mij. Vorstenlan den op een bericht dat deze geen dividend be taalt. Scheepvaartaandeelen bij' opening la ger het verloop was levendig en het slot vast. Tabakken zonder affaire. Oliewaarden met weinig affaire. Amerika kalm. - V r V - - Ti Afslagver. BEEBSTHR, PURMEREND en OMSTRECEM, 1 Mei. Spinasie f 8.70 a 0.78 per dnbb. mand, rabarber f 0.10 a B.I6 per bos. NEDERLAND. pCt. Obilg. N. W. S.vat::300/10öS 1917 4} dito Oblig. dito Ned. lnd. dito 1ÜQ9 100 van dito dito dito 1915 1000 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bei.viije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obi. 1906 tra. 2500—3000 Iwanaorod Dombr. QR. 025 Nico&l Spw. Osconsol. 1880 OR. 625 Rotbsehild (consols) GR 625 Hope en Co. 1889-90 GR. 625 6e Emissie, 1894. OR; 625. TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen Amatardasn 1915 5 Rotteedam 1915 S Bank- en Crediel-lnstellingen. Amsterdamschc Bank A Nadei. lnd. Mandeltbk. Aand. Nedertandiohe Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotteïd. Bankver. Aand. Inductdeale Ondernemingen. BUITENLAND. Anaoondu Copper G. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide 8« Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Gultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsoh. Compania Mereantii Argentina A, Gdlt. Mij. der Vorstenlanden A, id. id. Td. Wiustaand, Hancielsv. Amsterdam Aand. Is ft Co.'s Hand. Mil. A v Nierop ft Go's Hanael MH. A. Pefcroleum-Meatsohappljen. Dordtsehe Pair. Ind. Aand. Gee. Hell. Petr Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A Sum Palembang. Petr. M. algest. A BUITENLAND. New Sehibaieli Petr.Cy.Crt.gew.A. CrL Pref. A. Id. id. Orion Petrol. MB. Steaua Romans Petr Mtj. Rubber-Maatschappij' \msterd. Rabbet Cult. MiJ A en. A. ij Aand. Ai Deii-Batavti Robber Mlj. Aaad. Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A Holl. Stoomb. Mlj. Aand. China Japan Lljn A. Pfort Lloyd. Aand. Pukètvaart Mtj. A. Ned. Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. 3tonoer. Mij. Nederland A. BUITENLAND Int. Merc. Marine Cy. aig. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. A'dam Laugkat cetv. Aand. Id. Id. Prei. peil-Maaischappij Aand Deli Batavia Aand. Medau tabak Aand. RuUeidam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. Spoorwegen. Hoii. IJaer. Spoorw, Obi. v. Staatssp. Obi. 93 87 *k 77 68* 57* 96* 95* 40 231/s 24* 24 207/, 21* 22* 22 BO* 83?;, 101 101* I92V« 178 166* 171 132* 125 70 47* 82V, 218 154 134 304 169* .180 191 186 510 46* 31 60 78 201 173 i88* 371 346 200 234 163 825 229* 248 246 20* 93* 194 205 441 440 444 185* 218 501 tatisp. .AND. Obi. 5 5 4» v. Staatasj ITENL AMERIKA. Kans City South. Rallw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-Vork Western A. Norf. ft West Gert. gew. Aand. Southern Pae. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Ratlr. Cv. C. g. A. Premieleeningen NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) 3 BELG1E. Antwerpen 1887 3| 92* 86 771', 68* 58 97 97 39* 25 24* 20?/, 22 23 20* 101 101* 95* 80 7 17 15* 5* 19* 7T* 18 115 106* il 103 192* 172 168* 1337/8 123 71 48* S3* 214 138 128 296 172 186 184 516 47 78 199 176 136 377 350 204 241 164 238 230 235 255 256 26* 94 440 503 101 Vs 80 6* 17* 15* 5* 20 76 IS* 116 105

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3