DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Europa. No. 106 Honderd on uwmttgste Jaargang. m? DINSDAG 7 MEI F K El ILLKTOM. De t ouden sleutel Aboonementsprils bil vooroitbetailng p. 3 maanösn ILB5. tr. p. post i 1.90. Bewffmnrara 5 ct AdYerteEtiepriU 15 si. p. rage», giootwe letters naar plaatsruimte. Br. fr. R.V. Boek- en Baadetsdrakkorli Henos. Coster A Zo.. Voordans C 9. Tel. 3. Buitenland. Binnenland. De Duitsche gezant te Kief heeft eenige bijzonderheden over het nieuwe ministerie in de Oekraïne geseind, welke door onder staatssecretaris Von dem Bussche in de cen trale commissie van den Rijksdag zijn voor gelezen. Volgens den gezant is het nieuwe ministe rie een zuiver arbeidsministerie, waarvan alle leden zich op den grondslag van den heiman geplaatst hebben, n.l. het behoud en de versterking van de nationale zelfstandig heid der Oekraïne in de nauwste aansluiting bij de middenrijken in het bijzonder bij Duitschland met uitschakeling van de groot- Russische en Roolsche invloeden. Algemeen wordt verwacht, dat wanneer eenmaal bekend is, dat er practischen arbeid wordt verricht, andere nog niet aangesloten partijen zich zullen bedenken en de nieuwe regeering zullen steunen. Voor haar blijven dan ook steeds nog een aantal voorloopig boette ministerzetels be schikbaar, voor het geval zij zich bereid ver klaren om mede te werken. Volgens den Duiischen gezant zou de het- man Skoropadski in een onderhoud over de afwezigheid van een groot Russisch of Poolsch streven zeer bevredigende verklarin gen hebben afgelegd. Onderstaatssecretaris Von dem Bussche merkte hierbij nog als zijn persoonlijke over tuiging op, dat de nieuwe hetman, evenals ijn echtgenoote, een overtuigd vriend van Duitschland is. Men. schijnt er dus in Duitschland wel groote waarde aan te hechten, dat de nieuwe regeering Deutschfreundlich is. De vice-kanselier Von Payer moge er nóg zoo den nadruk op leggen, dat de Duitschers met de omwenteling in de Oekraïne niets te maken hebben gehad, het feit dat een beslist Duitsch gezind ministerie het oude heeft vervangen en dat Duitsche regeeringsperso- nen er in den Rijksdag den nadruk op leggen, dat de nieuwe hetman beslist Duitsche nei gingen heeft, bewijst wel, dat men reeds lang de behoefte gevoeld heeft de regeering van het gebied, dat den Centralen het zoo noodi- ge velksvoedsel zal moeten verschaffen, op walmeer Duitschen leest dan vroeger te schoeien. De Centralen hebben nu eenmaal in de Oektaine te groote belangen, dan dat zij er niet toe zouden medewerken een regeering welke hen eenvoudig als lastige logees, be schouwt, zoo spoedig mogelijk door een meer Duitschgezinde te vervangen. De Duitsche pers begint zich nu ook met het van Engelsche zijde aangekondigde vre desoffensief bezig ie houden. Dat wi! zeggen, zij ontkent ten eenenmale dat van een zoodanig offensief in de naaste toekomst sprake zal zijn. Toch komt in sommige bladen de spijt naar voren, dat men in Engeland reeds bij voor baat poogt iedere vredesbespreking binnen afzienbaren tijd onmogelijk te maken. Lord Robert Cecil, zegt b.v. de VorwArts, poogt nu reeds eiken vredesarbeid in Duitsch land te .bemoeilijken. Hij wil niets van over eenstemming weten, doch hij wil, dat Duitsch land de voorwaarden der entente eenvoudig aanneemt, waarvoor deze echter Duitschland eerst moet hebben overwonnen. Zoolang, zegt w*fjr h*t Engrtaib fcror 10 MOW.RI KY. 141 Tony ging weer voort en wel meft klem: „maar ik zal dat stuk stellig niet schilde ren, tenzij de oude baas mij een verbazend goede som biedt. Ik bedank er voor, zoo'n ouden verzamelaar misschien steeds achter mij te hebben om over mijn schouder te kij ken en Iedere streek van mijn kwast na te gaan." In deze strijdlustige stemming vertrok de schilder, en toen hij weg was, ging het in wendige pleizier van juffrouw Dunbar over in een zacht lachje. „God zegene hem!" zei ze. „God zegene hem!" en baby Babs, dezen uitroep hoorende, praatte haar na in haar kindertaaltje. Om de duinen hoog in te gaan is een win terdag het mooist. Boven het hoofd was de wolkenlooze hemel nevelachtig blauw en groene golvende heuvels strekten zich uit in het overstroomende zonlicht als de golven van een onafzienbare zee. In de hooge hagen langs den weg dien Tony volgde, waren de hagedoorntakkenirood van bramen; er wa ren roode en oranje bessen aan de omlaag hangende takken var den wilden hazelaar. De kale takken vormden een zacht netwerk het blad, nog ministers als Cecil in het kamp der entente de lakens uitdeelen, is het onrecht vaardig om de schuld aan het verlengen, van den oorlog alleen op de schouders der Duit sche machthebbers te schuiven. In het Britsche Lagerhuis heeft Balfour op een vraag van den afgevaardigde Snowden medegedeeld, dat hem niet bekend is, dat ei* in den jongsten tijd een vredesvoorstel ge daan is. Er bevindt zich, zeide de minister, geen vertegenwoordiger van een neutraal land in Engeland, die een poging heeft ge ring tot vredesonderhandelingen. Minister Balfour deelt dus de vrées van zijn collega Cecil voor een vredesoffensief niet! Ts het niet alsof er ons iets heel vreeselijks te wachten staat, dat men zoo huiverig te rugschrikt voor een poging van een der strij dende partijen om een einde aan deze ver schrikkelijke menschenslachting' te maken Uit Berlijn wordt inmiddels officieel ge seind. dat het uit Amsterdam verspreide be richt van Engelsche blaaden, volgens het welk een Nederlander, in opdracht van staatssecretaris Von Kühlmann, aan een hooggeplaatste persoonlijkheid van de En- gdsche regeering, bepaalde vredesvoorstel len gedaan zou hebben, geheel en al op een verzinsel berust. De aan het bericht vastge knoopte gevolgtrekkingen van de Engelsche pers, zoo zegt deze officieele tegenspraak, verliezen hierdoor vanzelf alle beteekenis. In Pruisen is men aan het schipperen, om met de conservatieven tot een compromis te komen, ten einde het gelijke kiesrecht bij derde lezing aangenomen te krijgen. De regeering giet steeds meer water bij; haar wijn en blijkt genegen, de tegenstem mers op verschillende punten tegemoet te ko men. De minister van bifinenlandsche zaken heeft verklaard, dat de regeering vermoede lijk bereid is om zich op den grondslag van de voorstellen van het Centrum te stellen inzake het waarborgen van de kerkrech ten en het confessioneele karakter der volksscholen. Tevens wil de regeering in den eisch treden betreffende een meerderheid van bij grondwetswijzigingen, wanneer daardoor het tot stand komen van de grondwetsher vorming in haar geheel in een kader, dat voor de geheele regeering aannemelijk is, verzekerd is. De leider van het Centrum heeft ver klaard, 'Ui het Centrum onvoorwaardelijke waarborgen dacht, ook wanneer slechts het meervoudig kiesrecht zou worden verkregen. Von Heyriebrand, de leider der conserva tieven, meermalen spottend de ongekroonde Koning van Pruisen genoemd, handhaaft na tuurlijk zijn afwijzende houding. Hij wil van een democratiseering van het Huis niets weten en heeft medegedeeld, dat waarborgen onvoldoende zijn en de conser vatieven zich principieel tegen het gelijke kiesrecht blijven keeren. Van hot Westelijk gevechtsterrein geen nieuws van beteekenis. Het vertrek van Keizef Karei naar het Ita- llaausche front wordt in verband gebracht met plannen tot een nieuw offensief, dat door het verbeterde weer thans mogelijk ge worden zou zijn. tegen de licht blauwe lucht en de kreupel- boschjes tusachen de plooien van den heu velrug vertoonden een verwarde massa van bremstruiken en duin met hier en daar de gele veer en van den lorkenboom, 'n Boschje pijnboomen op een van de heuveltoppen vormde een contrast met het geheel, het don kere groen was bijna zwart, de stammen glimmend rood in het zonlicht. Voor Tony was die weg, welke naar het eenzame huis leidde, vol herinneringen aan Hilary. Meer dan eens had hij met haar geloopen tusachen die hooge hagen; de klank van haar stem weerklonk nog in zijn ooren. Waar hij maar heenkeek zag hij, haar gezicht. Er waren tee kenen van leven rondom het huis op den top van den weg. Ladders stonden tegen de muren, werklui waren in den tuin bezig; bet huis had in zeker opzicht iets van Zijn een zaamheid en somberheid verloren. ,,'t. Is of alles in eens leeft," dacht Tony, toen hij1 het grasveld overliep en aanschelde. Een persoontje, dat er netjes uitzag, ze ker een huisbewaarster, deed de deur open en voordat hij vragen kon naar den heer des huizes, of eenige opmerking maken, noodig- de zij hem uit met een hartelijken glimlach om binnen te komen. „U is zeker mijnheer Dunbar," zeide zij. „Wilt u zoo goed zijn dezen kant op te gaan?" en Tony zag met een onverklaarbaar gevoel, dat 'twerkelijk iets van een sproakje had. Hij volgde de glimlachen de vflDuw, die hem de hall binnenliet, waar werklieden bezig waren en trad daarna de KORTE BERICHTEN. Naar ReutePa agentschap verneemt, heeft een delegatie van den nationalen raad van Esthland aan Balfour een memorandum overhandigd betreffende den politieken toe stand van Esthland. Balfour heeft medegedeeld, dat hij voor loopig den nationalen raad a.s een onafhan kelijk lichaam erkent, totdat de vredesconfe rentie den toekomstigen status zal hebben ge regeld. De burgeroorlog In China woedt nog steeds voort; de Noordelijken blijken sterker te zijn dan de Zuidelijken. De nieuwe Russische legatie te Berlijn heeft gisteren het gezantschapsgebouw Un- ter den Linden betrokken. Het Pruisische Huis van Afgevaardig den heeft het voorstel betreffende de samen stelling van het Heerenhuis in tweede lezing volgens de besluiten der commissie aange nomen. Uit een Öritsch legerbericht blijkt, dat de Britsche troepen in Palestina den oostelij ken oever van de Jiordaan grootendeels ont ruimen. De Russische versterkingen op de Alandseilanden zullen worcler. geslecht. x De regeering der .Vereenigde Staten heeft een Russisch stoomschip van 7500 ton, dat te Brooklyn lag, in beslag genomen. RUNDVLEESCH. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Bij herhaling wordt de meening verkon digd, dat het beter ware een geheel vleesch- looze periode door te maken om de voorzie ning met vleesch,vet en zuivelffroducten gedu rende den winter niet in gevaar te brengen. Dit geschiedt echter niet door de slachtingen die noodig zijn om gedurende eenigen tijd 2 ons vleesch per week en per hoofd beschik baar te stellen. Daarvoor, alsmede voor de behoeften van leger en vloot, zijn noodig 6000 stuks vee per weekin een tijdvak - an 5 h 6 weken derhalve tusschea 30 en 40.000 stuks. Het is duidelijk, dat daardoor de rundveesta- Eel, die in het begin van Maart volgens des- undige schatting op 1.340.000 stuks kon worden geraamd, in geenen deele wordt be dreigd. wanneer wij dus nu een weinig vleesch gebruiken, wordt daardoor de voorzie ning van later niet in gevaar gebracht. Hoe meer bovendien de veehouders zelf medewer ken om een goede keus te doen onder het vee, hoe beter het onzen veestapel in de toekomst zal gaan. De opmerking is ook gemaakt, dat er dit voorjaar buitengewoon veel vee zou zijn af geslacht, en dit wordt dan afgeleid uit de hooge opbrengst van den slachtaccijns, die verre de raming heeft overtroffen. Daarbij mag echter niet uit het oog worden verloren, dat het vee in dit voorjaar abnormaal hoo^ prijzen heeft opgebracht en de accijns wordt berekend naar den prijs. Dergelijke cijfers geven dus, ook in vergelijking met vorige ja ren, geen uitsluitsel over het aantal stuks vee, dat werd afgeslacht. Een enkele opmerking nog over het nuch- tere'kalfsvleesch, dat men voortgaat van zeke re zijde in discrediet te bregen. Daartoe js geen reden. Erkend werd reeds, dat de voe dingswaarde uit den aard der zaak niet zeer groot is; die geheel weg te cijferen, is evenwel onjuist. En in ieder geval kan tegen het ge bruik van dit vleesch uit hygiënisch oogpunt geen bezwaar bestaan. De fijd der nuchtere kalveren raakt echter voorbij; vandaar ook, dat er nu minder in consumptie kunnen wor den gebracht. KOFFIE. Van de zes stoomschepen der Kon. Neder landsche Stoomboot-Maatschappij, die te Gi braltar werden opgevorderd ten behoeve van het Britsche gouvernement, hadden de Danae, Rhea en Thalia tezamen 22,715 balen koffie aan boord, bestemd voor Nederland. groote kamer binnen, die gedurende de heer schappij der gezusters Driver de ontvangka mer geweest was. De kamer was nu ledig; 'n tafel van planken en 2 keukentoelen; maar het gemis van meubelen scheen Tony onver schillig te laten; en hij ging dadelijk naar het raam en stond te kijken naar de groote uitgestrektheid duin land en lucht en wel met ongeveinsd genot. Zoo vervuld was hij van de liefelijkheid der zacht oploopende heuvels, het vreedzame hemelgewelf, dat hij niet een voetstap achter zich hoorde aankomen op den planken vloer. Het zachte ruischen van vrouwenrokken naast hem deed hem plotseling omkeeren en toen was hij een oogenblik sprakeloos van verbazing want daar stond hij tegenover Hilary. Zij stond daar heel stil, haar zwarte japon deed haar teere blondheid te meer uitkomen, het zon licht straalde in haar oogen en in den ros sen gloed van haar haar. „Ik ben zoo blij dat u gekomen bent," zei ze, en de zachte klank van haar stem deed Tony's polsen zonderling trillen. „U wilt mij toch wel een hand geven, hoewel u eigen lijk boos op mij was?" En toen hun oogen elkaar ontmoetten, kwam1 er in de hare een half smeekende, half stoutmoedige uitdruk king, die het hart van Tony weer onstuimig deed kloppen. Maar hij trachtte zichzelf te harden tegen eenig gevoel van zachtheid en bij die poging werdf de ioon van zijn stem stijf. „Zeker ik wil u met genoegen een hand VEEVOEDERARTIKELEN. Veevoederartikelen, die in de maand Mei worden toegewezen, zullen tegen de navol gende prijzen door de regeering worden afge leverd: Haver 21kanariezaad 26, voer- boonen 26; voererwten 26; boonenpiksel ƒ21; erwtenpiksel 21erwtendoppen 21 turfmelasse 20; melassevoeder 20; ge mengd graan 21; kafkoekjes 16, in landsche koolz- adkoeken 32; inlandsche blauwmaanzaadkoeken 32; inlandsche liju- zaadkoeken 32, alles per 100 K.G. Deze artikelen moeten door de regeerings- commissarissen worden geleverd vrij boord, exclusief zak. Zemelen, grind, gries, zoowel gemengd als ongemengd 15; haverafval 12gerstafval ƒ14; regeeringsvoermeel 19; schilfers van inlandsche koolzaad-, lijnzaad- en blauw, maanzaadkoeken 32, alles per 100 K.G. Deze artikelen moeten _wor<Jen geleverd boord- of spoorvrij plaats van afzending, net to gewicht, gezakt, onder koopersverplicnting te gelijker tijd voor eiken af te leveren zak een leegen zak ongeschonden van goede hoe danigheid en van voldoende grootte om 50 K G. afvalproducten te kunnen bevatten, af te geven, een en ander ter uitsluitende beoórdee- ling van den afleverenden regeeringscommis- saris of fabrikant. SLA, KASBLOËMKOOL, ASPERGES. De rijkscommissie van toezicht op de ver- eeniging Groenten-Centrale heeft aan de be sturen van Veilingsvereenigingen en ter ken nisneming aan adjunct-inspecteurs en contro leurs bericht, dat van heden af als volgt mag worden geveid: le kwal. broeisla 25 pet. binnenland en 75 pet. buitenland; le kwal. gelichte sla 25 pet. binnenland en 75 pet. buitenland; kasbloemkool 50 pet. binnenland en 50 pet. buitenland; asperges 100 pet. buitenland. Asperges mog enook voor fabrieken worden geveil^p EEN NEDERLANDSCH ZEILSCHIP BESCHOTEN. Een Lloyd-bericht meldt, dat vijf Neder landers in een haven van de Engelsche Oost kust aan wal zijn gebracht, nd lie zijn ontko men aan een beschieting door de Duitschers, die langer dan 2 uren duurde. Zij vormden de bemanning van een klein Neaerlandsch zeilschip van omstreeks 100 ton, dat op on- eveer 40 mijlen uit de Nederlandsche kust ruiste, toeu het werd aangevallen door vier DuHsche vliegmachines. Daar zij niet van bommen voorzien wa ren, vlogen de machines twee uur lang in een cirkel rondom het Nederlandsche scheep je, en bleven gedurende al dien tijd met hun mitrailleurs vuren. Toen zij eindelijk bevel kreeg, het schip te verlaten, begaf de beman ning zich in een kleine vlet. Een sterke wind dreef het roeibootje naar de Enisch kust. De opvarenden ontmoetten een klein Engelsch vaartuig, dat hen aan boord nam. Zij hadden urenlang in bet; holle zee geroeid cn in dien tijd een afstand van 60 tot 70 mijlen afgelegd. Het Nederlandsche zeilscheepje werd Vrij dagavond in de haven gebracht. Het was stuurloos rondrijvend in de Noordzee ge vonden door een Engelschen tonpedojager, en letterlijk doorzeefd met mitrailleur-kogel gaten. ON7E GEZANT IN AMERIKA. In politieke kringen loopt volgens den Haagschen corespondent van de Tel., het ge rucht, dat mr, Aug. Philips, die, zooals men weet, hier te lande vertoeft, binnenkort zijn ontslag zal nemen als gezant in Amerika. VREDESBEMIDDELING. Te Londen wordt algemeen aangenomen, dat oud-minister Colijn, die. daar verleden Week is gearriveerd, een poging heeft gedaan om bemiddelend op te treden tusachen Dniti ihland pm Engeiand. Men legt verband tusachen het bezoek, dat de Nederlandsche geven," zei hij koel, terwijl hij ha^r stijf en afgemeten de hand drukte; „maar er heeft zeker een vergissing plaats. Ik kom mei den mijnheer kennis maken die dit huis gekocht heeft". een heer het hui» gekocht had. Wie is dat? Hoe héét hij?" „Ik kan niets van hern vertellen." Tony sprak al weer kortaf, zijn houding werd al stijver, toen zijn blik het dansende licht in haar oogen ontmoette. ,,Hij heeft alleen met mij gecorrespondeerd door middel van een notariskantoor. Hij wenschte mij te spreken over een schilderstuk over een bestelling; ik heb afgesproken vandaag om twee uur te zullen komen." „Ik ben geen enkelen heer tegengekomen." Er kwam een ondeugend glimlachje om Hila ry's lippen, haar oogen schitterden van plei zier. „Waarom denkt u dat de eigenaar een man Is?" „Ik hield den eigenaar voor een ouden en vrij excentrieken man," antwoordde Tony, die plotseling besefte dat deze.veronderstel ling eigenlijk nergens op gebaseerd was. „O ja, vrij oud en exeeritriek!" herhaalde Hilar met een lachje, „toch is de eigenaar heelemaal niet oud; Wat de excentriciteit be treft. daar ben ik nog zoo zeker niet van." „Wat bedoelt u?" Tony sprak op ruwen gezant te Berlijn dezer dagen aan de residen tie bracht en deze bemiddelingspoging. Het slaat wast. dat de Engelsche regeering wei gert in een of anderen vorm vertrouwelijke besprekingen te openen, daar zij overtuigd is, dat Duitschland niet ernstig den vrede wil. (Tel.) ONDERHANDELINGEN MET ENGELAND. De Telegraaf had gemeld, dat de econo mische onderhandelinge met Engeland tot een goed einde gebracht zijn en deelde mede, dat men het eens geworden is over de leve ring van margarine, het ontvangen van grondstoffen voor de margarine-fabricage en het leveren van ruilproducten. Men schrijft naar aanleiding hiervan aan het Handelsblad, dat van eenigerlei econo mische overeenkomst geen sprake is. De zaak waar 't hier om gaat betreft uitsluitend de regeling tusschen margarinefabrikanten hier te lande particulieren dus en Engel sche lichamen getroffen betreffende de fabri cage cn levering van margarine. Sinds lan gen tijd worden van uit Engeland de noodi- ge grondstoffen naar Nederland gezonden, om hier te worden omgezet in margarine. Dertig procent van de uit deze grondstoffen samengestelde margarine werd hier te lande geconsumeerd, het resteerende deel moest naar Engeland worden vervoerd. De Engel sche regeering heeft er nu bij de margarine- fabrikanten op aangedrongen het percentage der hier blijvende margarine te wijzigen en aan die pressie is begrijperlijkewijze gevolg gegeven. Over deze wijziging in de regeling is eenigen tijd onderhandeld en deze onder handelingen hebben au tot een nieuwe over eenkomst geleid. De regeering heeft daaraan part noch deel. Tot optimisme is dus geen enkele reden. Na de requisitie onzer schepen zJJel als 't Hbl. wei is ingelicht, geen nadere bespre kingen in eenigszins definitieven vorm ge voerd over de overeenkomst op de „basis ol agreement". Men wacht af, welke stappen van de zijde der geassocieerden gedaan zul len worden om tot een definitieve regeling te komen. Nu wij feitelijk de contra-presta tie, die de geassocieerden eischten, in ruil voor faciliteiten en aanvoeren reeds hebben geleverd, kan 'twoord slechts aan de ge associeerden zijn om de onderhandelingen te heropenen. DIENSTPLICHTIGEN MET ERKENDE GEWETENSBEZWAREN. Bij beschikking van den minister van Oor log is betreffende een vrijwillige verbintenis door dienstplichtigen met erkende gewetens- bezw...en het volgende bepaald: 1. De dienstplichtige bij de militie, de landweer of den landstorm, die gewetensbe zwaar heeft tegen de vervulling van den lietn opgedragen dienst, wordt, indien dit bezwaar door den minister van Oorlog wordt erkend, in de gelegenheid gesteld tot het sluiten van een verbintenis voor dienst, die niet bepaalde lijk gericht is op strijd met de wapenen, tenzij daarvoor geen plaats voor hem beschikbaar is of hij voor geen der beschikbare plaatsen geschikt wordt geacht. 2. Minderjarigen moeten, alvorens zij tot het sluiten der verbintenis worden toegelaten, overleggen een bewijs van toestemming van hem ol haar, die de ouderlijke macht of de voogdij over hem uitoefent. 3. De verbintenis geldt zoowel voor militie- en landweeiplichtigen als voor land- stonnplichtigen tot het tijdstip, waarop de dienstplicht bij den landstorm voor den dienstplichtige zou eindigen. 4. De dienstplichtige bij de militie of de landweer verbindt zich: a. in werkelijken dienst te blijven tot een jaai na het tijdstip, waarop hij, indien hij de verbintenis niet had aangegaan, den eersten keer na den datum, waarop de verbintenis wordt gesloten, niet groot verlof zou zijn ver trokken b. In werkelijken dienst te komen en te blij ven. wanneer en gedurende den tijd. dat het deel van de militie, de landweer of den land- loon Vlak naast haar staan, dat dol maken de kuiltje in haar wang bekijken, de zonne- siralen zien in haar haar, het Lachje als een klokje te hooren, het verd een heelt inspan ning voor zijn volharding. „Wat bedoelt u?" herhaalde hij, toen i ii'lary niet dadelijk ant woord gaf, maar zich omkeerde om naar de duinen te kijken, zoodat hij haar fijne pro- viel kon zien en het zedig glimlachje aan den iiöek van haar lippen. „Ik bedoel." zei ze langzaam, terwijl ze zich omkeerde en bem regelrecht aanzag, „dat zoover ik weet er geen oude heer in de zaak betrokken is. „Alleen een excentriek jong meisje als ik excentriek ben!" „U?" Eenige seconden lang was het To ny onmogelijk een enkel woord te uiten. „Maar u wilt toch niet zeggen dat dit huis u toebehoort?" „Dat wou ik vertellen." Hilary keek hem aan zonder de oogen neer te slaan. „Dat was één reden waarom ik graag wou dat u vandaag hier kwam." „Waarom u wilde dat ik vandaag hier kwam?" De heele volzin werd met nadruk uitgesproken. Tony wierp haar vlammende blikken toe, maar zij scheen geenszins uit het veld geslagen; en hij had een gevoel ol deze Hilary met het glimlachje en de kuiltjes in de wangen en de schitterende, stoutmoe dige oogen, niet precies dezelfde Hilary was van wie hij eenige weken te voren had af scheid genomen. (Wordt vervolgd) ALKMAARSCHE COURANT. izag. „Ik 11 1 111111 H "'P'ltm

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1