„ALCMA81A" mar Worimeer ProyiBdaal Nieuws. Rechtszaken. Telegrammen van heden Stadsnieuws Tait ii d'.€.v?' Re#83riflgsb!«ga so Eigeerjngtiesl. Onder in trekking du circulaire» No. 65 R. C. en 56 R C. do. respectievelijk 27 en 28 Maart 1.1., heb ik de eer U mede 1e deelen, dat volgens eene beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel het vol gende is bepaald, dat: a. op de bons der wittebroodkaarten welke geldig zijn voor den aankoop van bloem, respectievelijk Regeeringsbloem in plaats van 125 gram 75 gram bloem, respec tievelijk Regeeringsbloem. zal kunnen worden gekocht en verkocht; b. op de bon der bruinbroodkaarten welke geldig ia voor den verkoop van meel, respectievelijk Regeeringsmeel. in plaats van 250 gram 150 gram meel, respectie velijk Regeeringsmeel, zal kunnen wor den gekocht en verkocht. Maxlmumkleinhandelprija voor pakjes van M K.O. 0.40. Maximumkleinhandelprijs voor pakjes van V« K.Q. 0.21. storm, waartoe hij behoort of zou behooren, •wegens buitengewone omstandigheden in wer- kelijken dienst wordt opgeroepen gehouden. 1 en aanzien van den dienstplichtige, die de in deze beschikking bedoelde verbintenis teel t gesloten, zijn van toepassing, zoolang hij rai- litieplichtig is. de artt. 80 tot en met 98 en 101 der Militiewet en zoolang hij landweer- plichtig is, de artt. 1 i tot en met 13,15bis, 20, 22 tot en met 36 en 38 der Landweerwet. 5. De dienstplichtige bij den landstorm verbindt zich: a. in werkelljken dienst te blijven tot een jaar na den dag, waarop het gedeelte van den landstorm, waartoe hij bij het aangaan van de verbintenis behoort, den eersten keer na den datum, waarop de verbintenis wordt ge sloten, naar huis wordt gezonden; b. in werkelijken dienst te komen en te blij ven. wanneer en gedurende den tijd, dat het deel van den landstorm, waartoe hij behoort, wegens buitengewone omstandigheden In wer kelljken dienst wordt opgeroepen en gehouden. 6. Van de verbintenis wordt een akte in tweevoud opgemaakt Een exemplaar dier akte wordt aan den vrijwilliger ter nand gesteld. 7. Van het aangaan en het beëindigen der verbintenis wordt aanteekening gehouden In het zakboekje van den vrijwilliger. EEN CONVOOI NAAR NED. INDIA Het ss. Tabanan van den Rotterdamschen Lloyd ls door de Nederlandsche regeering gecharterd, om met een convooi in plaats van Hr. Ms. Zeeland de reis van Rotterdam naar Jlava te maken, ter overbrenging van gouver- nements-personeel. De Tabanan wordt omge bouwd tot hulpkruiser en bemand met mari ne-personeel. KAMERVERKIEZINGEN 1918. Acsii ik MtNf? .1'; Jte&s G. r: jferfe. ovetlevwtea van 6. „Frans Naere- allen- gewond, woonden, de plechtig heid bjj. Onder de op het kerkhof aanwezigen was mede de burgemeester van den Helder ver tegenwoordigd. Namens de fabilles bedankte de luitenant ter zee Heeris voor de betoonde belangstel ling. VOEDING GEÏNTERNEERDEN. Naar gemeld wordt is ten behoeve van de voeding der Duitsche krijgsgevangenen hier te lande de eerste zending roggemeel uit Duitschland te Rotterdam aangekomen. De Britsche gezant heeft aan de Neder landsche regeering doen weten, dat de door haar voor ae voeding der Britsche krijgsge vangenen gevraagde levensmiddelen zoo spoe dig mogelijk zullen worden verscheept. DE RAADSELACHTIGE INBRAAK. De dienstbode, die te Rotterdam werd aan gehouden op vermoeden van wel iets te weten van den diefstal ten huize van de menschen waar zij diende, heeft beken-di dat zij in den loop der vorige week met haar vrijer en een handelsagent nad afgesproken^ gebruik te zullen maken van dcj?elcgenheid, dat de heer M. en zijn vrouw Zaterdagavond afwezig zouden zijn, om het ln huis aanwezige geld te stelen. Zij was dan alleen ihuia en haar vrijer en de handelsagent zouden haar zoo binden, dat zij zich gemakkelijk kon losmaktn.Vooiaf gaf zij de noodige aanwijzingen, waar het geld te vinden was, op voorwaarde, dat zij een gedeelte van den buit zou ontvangen. De heer en mevrouw M. stelden bij hun thuiskomst vast, dat er 335 aan bankpapier en ander geld was gestolen. Maandagmorgen is in den tuin van den aangciioude koopman, verstopt onder de ve randa, gevonden het geldkistje met 335. Het kistje is niet geopend geweest. DE OORLOGSWINSTBELASTINO. Tc '8-Gravenhage is gisteren op Initiatief van het Verbond van Ned. Fabrikantenvcr- eeniglngcn een vergadering gehouden om- Definitief is de algemeene candidatenlljai in den Bond van vrij-liberalen als volgt vastgesteld: 1. Dresselhuijs, mr.Jt C.; 2. Visser van IJzendoorn, prof. mr. A. G; 3 Nierstrasz, B.4. Drlon, F. J. W.; 5. Nie- meijer, J. W.; 6. Ter Sp'll, mr. dr. J. H. W. Q.; 7. Knobel. F. M.; 8. Van Rappard, mr. A. O. A. Ridaer; 9. Boiusevain, w.; 10. Van Foreest, jhr. mr. P. SALARIS BURGERLIJKE AMBTENAREN De Tweede Kamer zal, naar verluidt, de wetsontwerpen tot salaris-verhooging van burgerlijke ambtenaren en beamten binnen kort in openbare bhandellng nemen-, mis schien reeds in het begin van de volgende week. De wetsontwerpen zullen zeer vermoede lijk ongewijzigd worden aangenomen. De regeling der salarissen zal plaats hebben bij algemeencn maatregel van bestuur en de ont werpen vragen alleen de noodige gelden aan Men- meent, dat getracht zal worden van minister Treub op verschillende punten toe zeggingen te verkrijgen, die voor de betrok ken groepen ambtenaren gunstiger zijn dan de voorstellen der staatscommissie-Stork. Verwacht wordt, dat de Eerste K'amer spoedig de ontwerpen zal aannemen. Aange zien de regeling terugwerkende kracht heeft tot 1 Jan. j 1., zal het heele burgelijke amb tenaren- en beambten-personeel van den staat vermoedelijk ln den aanvang van de tweede helft van dit jaar de verhooging over dt' t Ir.-lfl :l'tb<-.Mnl H): I U. (ïlettiettgd Nieuw». BEGRAFENIS SLACHTOFFERS „I RANS NAERE BOUT". Op het kerkhof te Huisduinen werden gis termiddag vijf van de slachtoffers, die bij het ongeluk van den mijuenvisscher „Frans Nae- rehout" waren omgekomen en wier lijken men gevonden heeft, ter aarde besteld. De'stoel stond omjer leiding v.m den lui tenant ter Zee lc klasse L. Heeris, com mandant van den mijnehlegger „Medusa", en werd voorafgegaan door een vuurpeleton van 16 man onder bevel-van een sergeant majoor der mariniers. Daarna volgden de vijf lijkwagens, bedolven onder bloemen, terwijl een volgrijtuig met de overige kransen volg de. De Koningin was vertegenwoordigd door den kapitein ter zee jhr. C. Hooft Graafland, de minister van marine door den vice.-admt- raal W. Naudin ten Cate. Voorts waren aanwezig commandanten eü officieren van verschillende schepen. Van alle schepen was één officier en één z.g. „baksvolk" aanwezig, van Hr. Ms. Koningin Emma" van eik twee. Verder adjudanten, onderofficieren, korpo raals en manschappen, adelborsten, de in de stelling Den Helder geïnterneerde Belgische en Engelsche krijgslieden, enz. Van verschillende schepen en gebouwen woei de vlag halfstok. Te ongeveer^ drie uur kwam de stoet op het kerkhof aan het vuurpeleton had gebracht, d afgelaten. Nadat de muziek een laatste koraal had aangeheven, bracht de vice-admlraal Naudin ten Cate namens den minister van marine en hemzelf een laatsten groet aan deze vijf van de tien opvarenden, die bij de uitoefening van hun plicht jammerlijk waren omgeko men. Moge het, aldus besloot spr., voor de bloedverwanten een troost zijn, dat het zansche personeel der marine met hen mee- ganscru treurt! trenf de beoogde verhooging; der oorlogs winstbelasting. Na afloop der besprekingen is oen comité van actie gekozen, samengesteld uit vertegenwoordigers der 58 ter vergade ring vertegenwoordigde fabrikantènvereeni- gingon. STEUN AAN PARTICULIERE BOUWNIJVERHEID. Bij, nota van wijziging heeft de minister van Binnenlandsche Zaken 600.000 op de begrooting voor 1918 gebracht, ten einde steun te kunnen verieenen aan de particu liere bouwnijverheid. De minister neemt dit artikel thans nog in zijn voorstel op, om dat het mede de strekking heeft, te voor zien in den woningnood. Het bedrag bcruü op een schatting^waar- or feitelijk geen gegevens aanwezig wa ren. De Regeering wil een proef nemen en daarvoor moet zij een niet te klein bedrag tot baar beschikking hebben. Over de voor waarden, waarop steun zal worden verleend, is het advies gevraagd van het college van bijstand, bedoeld bij art. 35 van de Woning wet. Vast staat thans slechts, dat de steun alleen zal worden gegeven aan gemeenten: dat dus gemeenten met de bouwnijverheid zekere overeenkomsten moeten aangaan. Ver der zal op soliditeit, zoowel van bouwers als van bouwerij gelet worden en zal gewaar borgd worden, dat het geld niet dient om de particuliere, degelijke gebouwen een meer dan redelijke winst te Laten maken. CIRCUS HAGENBECK. Door het hoofdbestuur van de Nederland sche vereeniging tot bescherming van dieren, is aan den minister van buitenlandscne zaken het volgende adres verzonden: dat het met leedwezen heeft kennis geno men van "het feit, dat aan het circus Hagen beek met een groot aantal wilde dieren toe gang tot Nederland is verleend, om in ver schillende plaatsen voorstellingen te geven; dat het Uwe Excellentie erop opmerk/aam maakt, dat door de tegenwoordige voedsel- schaarschte en vlceschnood vele nuttige die ren in Nederland, zooals bfjv. de trekhonden, noodlijdend zijn, daar de abattoirs slechts weinig, niet voor de consumptie geschikt, vlceschafval afwerpen; dat door het toelaten van dit circus een niet onbelangrijk deel van dit voedsel voor dit ircus moet worden bestemd, waardoor dit den Nederlandschen dieren onthouden wordt. Redenen, waarom het Uwe Excellentie eer biedig verzoekt maatregelen te nemen, dat het verblijf van dit circus in Nederland van zoo kort mogelijken duur zal zijn. IN EEN BOOMSTAM. Gisteren werd van Tiel een 1*2 meter lange boomstam per mallejan naar Wampl ver voerd. Aan de overzijde werd de vracht on derzocht door een paar kommiczen, die bevou- en, dat hij uitgehold was. In de daardoor ontstane ruimte was een hoeveelheid kwatta, ter waarde van 7000 geborgen. Het vracht- tje was bestemd voor Berg en Dal bij Nijme gen. Natuurlijk heeft het zijn bestemming niet bereikt. DE STAKING DER MUNITIE- ARBEIDERS. Zondagavond heeft de Alg. Bond van losse Rijkswerklieden in de Beurs voor d-en Dia manthandel vergaderd. Drie moties zijn aan genomen. In de eerste motie drong de vergadering )ij den minister van oorlog er op aan, maat regelen te treffen, dat aan de dienstplichtige stakende munitie-arbeiders een betere behan deling wordt gewaarborgd. De tweede motie had ten doel afkeuring uit te spreken over het feit, dat de directie der artillerie-inrichtingen in gebreke is gebleven, het door de militairen ver-diende arbeidsloon uit te betalen, terwijl tot tweemaal toe aan de zg werkwlligen een bedrag aan geld is toe gezonden. In de derde resolutie ten slotte wordt ge constateerd, dat aan den oproep der directie van de artillerie-inrichtingen, dat de stakers zich schriftelijk konden aanmelden, geen ge- ïoor is gegeven. De stakers-vergadering meende evenwel zich beieid te moeten verkla ren bij een eventueel aanbod voor bemidde ling, dit te aanvaarden. HFT SMOKJKt f X BELGIS. Naar van de F* .>scbp gemekt wordt, zijn van Dufsche zijde attezelen getroffen tegen het smokkelen ui? Nederland, m verband met plannen tot heifen van in voerrechten. Op geoorloofde wijze. n.L met consent, gaan er alleen nog tabak en sigaren, maar elan ook bij wagonladingen, de grens over. GEEN STERKE DRANK MEER. De gevolgen van liet graanverbod voor al coholproductie worden waarneembaar. Wij constateerden- althans, dat een slijter in de stad zijn winkel gesloten had en daarvan kennis ga! op een aan het neergelaten win kelgordijn gespeld stuk papier, waarop te lezen stond: „Gesloten wegens gebrek aan gedistilleerd". (Volk). TRAGISCH. De veldwachter te Vrijenban (Z. H.) ar resteerde Zondagochtend een tuindersknecht als verdacht van diefstal. Te Delft sprong deze plotseling in het kanaal. De veldwachter begaf zich gekleed te water. Bij zijn poging tot .redding was de politieman genoodzaakt den; man los te laten daar deze zich aan hem wilde vastklemmen. De arrestant zonk daar op weg. Toen hij kort daarna met oen dreg werd opgehaald, bleken de levensgeesten ge weken. SCHADERi GELING VEEVORDERINO In de gemeente Raasdorp hebben vele vee houders zich vereenigd, om gezamenlijk de schad te dragen, die de veevordering teweeg brengt. Veelal is de geldelijke opbrengst van een gevorderd rund kleiner dan de markt waarde. Door dezen maatregel word enniet alleen de kleinpre veehouders gebaat, maar wordt ook het te leveren vee meer vrijwillig aangeboden. KORTE BERICHTEN. Te den Haag is Ingebroken in het tijde lijk onbewoonde huls van den oud-minister Roëll. Wat er gestolen is, kon* nog niet wor den opgegeven. Onder Bcsoyen is zekere R. Pijnsburg uit Waalwijk door den alleenwonenden café houder T. doodgeschoten, Men zegt dat T. u-!t zelfverdediging gehandeld heeft. De wolleusioffenfabriek der Gebr. van Puygenbroek te Tilburg is wegens gebrek aan grondstoffen stop gezet. Ongeveer 100 arbeiders zijn daardoor werkloos. Naar gemeld wordt, zal het gedenk- teeken voor wijlen den heer mr. M. Tydeman Jr. te Tiel waarschijnlijk in het begin van de volgende maand worden onthuld. Vanwege de Ehiitsche civiele geïnter neerden in Hattem is een adres aan de Ko- n'ngin gezonden, waarin zij hun dank betui gen voor de vriendelijke ontvangst die zij in ons land gevonéfen hebben. Een boer te Stokkum (Ov.) verkocht de zer dagen 11 biggen, 5 weken oud, voor 340. Bij de relletjes van onlangs te Haarlem kreeg een jongen, S. Vembroek, een kogel in zijn been. Hij is thans in het gasthuis over leden. Een schipper uit Tholen heeft op de z.g. Molenplaat een- revolverkanon opgevischt. Het is van Duitsch fabrikaat en vermoedelijk afkomstig van een Duitsch vliegtuig. Het is in bet gemeentehuis opgeborgen. Twee beambten ter gemeente-secretarie te Bussum zijn Donderdag eenige uren na elkander, resp. op 24- en 30-jarigen leeftijd, overleden. Bt-iden werden verleden jaar in Mei gelijktijdig ziek. Gisteren werden hunne lijken ter aarde besteld. Uit de Oosterwijk te Emmen is door een schipper een Duitsche kabelballon opgehaald. Te Scheveningen zijn, ingevolge de be trekkelijke bepalingen der Distributiewet, in beslag genomen ëen 4000tal eieren en een geslacht varken, Bij een inbraak ln de sigarenfabriek Mexico te Steenwijk is uit een schrijfbureau al het aanwezige geld, ongeveer 450, ge stolen. Te Rotterdam zijn op verschillende punten bakkerswagens geplunderd. Aan den Oostzeedijk werd een broodbezorger mishan deld, de wagen opengebroken en beroofd,, Te Utrecht is tegen eenige banke tba le keis en restaurateurs procesverbaal opge maakt, omdat zij niet uitsluitend natuurboter in hun gebak en spijzen verwerkten. De dienstplichtige onderofficieren van de lichting 1915 (le ploeg), die 29 April met onbepaald klein verlof zouden zijn ge gaan, mogen nu vertrekken. Het verbod van den militairen comman dant ln Zeeland, waardoor het de visschers onmogelijk was om in de monden der Wester- schelde te visschen, is ingetrokken. Naar de „De Qeld." verneemt, zal de tabak te Druten in beslag genomen worden tegen maximumprijs. Een tegenvaller voor vele tabaksplanters, die het nieuwe gewas reeds duur verkocht hadden. Morgen en Donderdag zullen te Deii Helder feestelijkheden worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan der zee vaartschool. - Uit een hier te lande ontvangen bericht valt af te leiden dat aan den Nedeiland- schcn zeil logger Alberdina, vermoedelijk te Rotterdam thuis behoorende, een ongeval op zee is overkomen-. De geheele bemanning is behouden te Harwich geland, Aan een heer, die in het café „De Pool" op het Damrak te Amsterdam zaken deed, is gistermiddag een portefeuille ontrold met 8000. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. Hoofdprijzen No. 6437 1500. Nos. 11158, 18951 en 18980 1000. No. 12031 400. Nos. 9148 en 19898 200. Nos. 350, 2146, 9491. 10391, 11518, 11932, 12616, 16254, 17095, 18373 en 20593/ 100. INTOCHT VAN DEN HEER EN MEVROUW VAN SONSBEECK. De gemeente Egmond-Binnen was heden in feesttooi. Burgemeester v. Sonsbeeck en zijne echtgenoote werden feestelijk ingehaald en de gansche burgerij had medegewerkt, om dezen dag tot een onvergetelijken te ma ken. TV (w h-Vltn U-I.V' 11 gg dé hadden hun bezighe^e-n voqx dan steek gelaten. Mm wilde den burgemeester, die reeds eenige jaren Ln deze gemeente werkzaam was, op de gewichtigsten dag in zijn leven bewijzen, dat de gemeente hem door zijn jovialiteit en minzaamheid hooge- lijk had leeren waardeeren. Het raadhuis had men met bloemen ver sierd, eerepoorten waren er opgericht en al gemeen wapperde de driekleur in de ge meente. Een stoet, bestaande uit muziekcorp sen, dames en heeren op versierde fietsen, rijtuigen met raadsleden en- leden van de feestcommissie, vertrok om half tien uit de jemeente en om half elf had aan den Drie- ïuizerweg de begroeting van het huwelijks- paar plaats. Wethouder de Wit sprak het welkomst woord en noodigde het paar. dat met een landauer van den trein gehaaid was, uit om zich bij den stoet aan te sluiten, die hierop over liet Woud naar het raadhuis trok. Bij de eerepoort aan den Driesprong te Egmond a. Hoef zongen de schoolkinde ren uit Egmond a. d. Hoef, onder leiding van den heer Fransen, eenige welkomstliede ren en sprak een van de jongens, namens de schoolkinderen, een begroetingswoord, waarop een meisje aan mevrouw van Sons beeck een bloemstuk aanbood. De burgemeester zeide daarvoor, mede namens zijne vrouw, dank en uitte den wensch, spoedig de kinderen zijn dankbaar heid te kunnen bewijzen. De muziekcorpseu zetten hierop weer eenige nummers in, waarna de stoet bij de Ned. Ilerv. Kerk halt hield en Ds. Le Gras met den kerkeraad naar vu h trad en het paar in een toespraak namens de Protestant- sclie gemeente welkom heette. Spr gewaagde van de hoogachting en de waardeering, die er in de harten van de Protestanten woont voor den burgemeester, dien zij hebben leeren kennen als man uit één stuk, die zich ten allen tijde en onder alle omstandigheden heeft weten te stellen boven de kleinzielige twisten en kuiperijen, waaraan bekrompen geesten zich dikwijls bezondigd hebben. Spr. releveerde hoe in deze benarde tijden niemand vergeefs de hulp van den burgemeester inriep. Hij sprak de overtuiging uit, dat mevrouw van Sons beeck de waardeering, den burgemeester ge toond, ook zal ondervinden en net door den burgemeester begonnen schoone werk zal helpen voortzetten, tot heil en voorspoed van de gemeente en de burgerij. (Applaus). De burgemeester was door deze waardoe- rende woorden zeer getroffen. Spr. oordeel de, dat de voorwaarde voor den besten vrede was vrede ln de harten van de menschen, die met elkander samenwonen. Spr. was over tuigd. dat ook zijn echtgenoote voelde als hij. Ook zij wilde hulp en liefde brengen, omdat zij daaraan beiden zoozeer behoefte hebben De eenheid in de gemeente zou spr. steeds dierbaar zijn. Hierop begaf men zich naar het raadhuis, waar de heer Noort het paar namens den Raad een keurige electrische staande lamp aanbood. Velen verschenen op de receptie, om hunne gelukwenschen aan te bieden. Na de aanbieding van den eerewijn dankte de voorzitter voor het cadeau en sprak een speciaal woord van dank aan wethouder de Wit. voor de waarneming van het burge meesterschap, waardoor spr. eenige weken vacautie met zijne echtgenoote had kunnen doorbrengen. De muziekcorpsen brachten hierop eenige serenades, waarna de stoet zich naar Rinnc- gom begaf. Bij de R. K. Kerk te Rinnegoni was even eens eeu eerepoort opgesteld. Toen de feest stoet daar genaderd was hield de pastoor een toespraak. Allereerst gewaagde hij van de dankbaar heid aan den Allerhoogste en zijn eerste be groetingswoorden waren de gebruikelijke Christelijke groet, waaraan hij een blijden om den W. F. C. Beker. HEMELVAARTSDAG Fietstochi v. Supporters Vertrek morgens 10 uur precies van af Steenenbrug. DE VETVOORZIENING. Naar aanleiding van het aaq den minister van landbouw verzonden telegram, verzoeken- fgende telegrafische „Uw telegram 3 dezer vetvoorziening heeft mijne volle aandacht. Minister landbouw enz. Posthuma." EEN STAKING. Tien behangersgezellen en twee jongens hebben het werk neergelegd om een looa- eiscb. ARBEIDSCONFLICT OPGELOST. De op 25 April onder het losse personeel aan de Zoutziederij van de firma D. Bosman en Zoon uitgebroken staking is gisteren be ëindigd. Na eene bespreking met den Bond van Werkgevers, gevoerd namens den Centr. Bond van Traosportarb. en den Onafh, i ransport-Arbeidersbond, door de hoofdbe stuursleden A. W. Heijkoop en Bouwman-, uit Rotterdam, werd eene voorloopige loon»- verhooging van 25 pet toegekend. ALKMAAR PACKET. Aanstaanden Donderdag (Hemelvaarts dag) zal de Alkmaar Packet drie maal heen en terug naar en van Amsterdam gaan. Ver trek Alkmaar half 8, 10 en 6 uur; vertrek Amsterdam half 7, 2.15 uur en half 6, De prijzen zijn nog onveranderd 1.2Q en 75 3 cent retour, resp. le en 2o kajuit. EEN NIEUWE ORGANISATIE. Hier ter stede is een organisatie opgericht van kleine kooplieden, aanvankelijk met 55 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren G. Strooker Pz., voorzitter en E. de Vries, secre taris-penningmeester. MEVR. SPEENHOFF. Mevr. Speenhoff-Prinz, de gevierde echt genoote van den befaamden dichter-zanger, zal haar jubileum ook hier herdenken en daartoe a.s. Zaterdagavond in de Hannoifle optreden. Hare naam als zangeres is in zóó grooten kring bekend, dat we een geheel ge vulde zaal durven verwachten. BADHUIS „WITTE KRUIS". In de week van 29 April tot 4 Mei zijn ln het badhuis van het „Witte Kruis" genomen 90 kuipbaden, 129 regenbaden le klas, 212 regenbaden 2e klas. Te zamen 431 baden. INOEZONDEN MEDEDEELINGEN. welkomstgroet vastknoopte. be- De burgemeester dankte in hartelijke woordingen. Hierna gebruikte de feestcommissie in 't café-Van der Molen de lunch en reikte haar voorzitter, de heer J. Apeldoorn, het cadeau van de ingezetenen over, bestaande uit twee mooie fauteuils. Ook daar werd receptie ge houden, waaraan velen deelnamen. Te half drie begaf men zich naar Egmond- Binneu, waar eveneens een eerepoort opge richt was. Hier zongen de schoolkinderen een wel komstlied en hield dé hoofdonderwijzer een toespraak, .waarna de feeststoet zich naar Eg mond aan den Hoef begaf. Tevoren was in Egmond-Binnen ook re ceptie gehouden. De secretaris sprak, toen het echtpaar zijn woning naderde, een kort woord, waarna de stoet ontbonden werd, Hoogachtend, Hedenavond doet het Harmoniegezelschap lamoraal een rondgang door Egmond. Te negen uur zal ziclTte Egmond-biiuien het fanfare-gezelschap Overal wapperei Iedereen wil het feest met den burgervader medevieren. doen hooren. peren de vlaggen. INVENTARISATIE? AMSTERDAM, 7 Mei. Men meldt ons, d.d. 7 Mei Alle controleurs bij de rijksgraanverza- meling in Noord-Brabant zijn ingevolge strenge oorlogsorders hedenmorgen van uit Bergen op Zoom een onderzoekings tocht begonnen naar de granen en peul vruchten die volgens geruchten in groote hoeveelheden- moeten worden achtergehou den. Deze controleurs worden bijgestaan door 150: militairen waarvan de eene helft zoekt en de andere helft patrouilleert. VISCHDISTRIBUTIE. Voor de distributie is hier heden- gearri veerd 1800 pond poon. De nummers 3900 tot en met 4400 kunnen hedenavond visch bekomen. Men neme zijn legitimatienummer mede. EEN ONGEVAL. De heer C. K. werd hedenmiddag op de Bierkade plotseling door een bloedspuwing overvallen. Hij werd in een café binnengedragen waar de eerste geneeskundige hulp verleend werd. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van 7 Mei. Johannes Hermanus N., tuinman, ged., diefstal met braak, eisch 6 maanden gev. Uit spraak 4 maanden gev. Peter P., wever, ged., als boven, eisch 4 maanden gev. Uitspraak: onderzoek meit vol ledige nadere instructie moet worden gehou den. Jacob K., timmerman, Heiloo, vernieling, eisch 3 boete subs. 3 dagen. Uitspraak ƒ10 boete subs. 10 dagen. Valkert H., arbeider, Zijpe, diefstal, eisch 14 dagen gev. Uitspr. conform. Janna de Vdienstbode, Alkmaar, diefstal, eisch 3 maanden r'*y Uitspr. 3 maanden voorwaöidehj, brc ursn. Johannes de J., werkman, Helder, diefstal, eisch 10 boete subs. 20 dagen hecht. Uit spraak conform. Dirk M., werkman, Alkmaar, vernieling, eisch 10 subs. 20 dagon hecht. Uitspraak conform. Maria G, huisvr. J. Oroea, z. b., Castri- curn, overtr. bakkerswet, eisch 6 boete subs. 4 dagen. Uitspraak: vrijspraak. De verordening wordt bindende kracht ont zegd. Tiendrika Willielmina O.,* z. b., Helder, drankwetovertreding; eisch 15 boete subs. 10 dagen. Uitspraak conform. Gcrardus Josephus B., kok, ged., diefstal, eisch 4 maanden gev. Uitspraak conform. Arie H., timmerman, Schoorl, eenv. beleedl- eisch 5 boete suba. 3 dagen hecht, itspraak conform. Jan D., werkman. Andfjk, diefstal, eisch 7 dagen gev. Uitspraak 15 boete subs. 10 da gen hecht. Zitting van 7 Mei. Om te beginnen maakten we heden kennis met den 41-jarigen werkman H. G., die zich te Alkmaar had schuldig gemaakt aan land- looperij. Hij had zich alhier aan het politie bureau aangemeld als zijnde zonder huisves ting of middel van bestaan. Hij verklaarde zich tot werken in staat. Eisch: 3 dagen hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaar.' DIEFSTAL VAN WASCHGOED. Vervolgens verscheen Joh. B., 36 jaar oud, geboren en wonende te Bergen, die zich op 13 Maart had schuldig gemaakt aan diefstal van verschillende stukken waschgoed, ten na- deele van den getuige M. M. Schotten, huis vrouw van Hubertus Schouten, wonende te Bergen. Deze had bedoeld waschgoed op de bleek gelegd op een weiland tegenover haar wo ning en toen zij 't wilde inhalen, bleek alles verdwenen te zijn. 'tWaschgoed werd door den veldwachter v. d. Kerk ten huize van be- VvjiSv.'- - ALLE FIETSEN MOETEN VOORZIEN ZIJN VAN ROOD-WIT VLAGGETJE. ikt< Met het aangekondigde MtlRÊF, HtHNtMTK van 8 Hel heb Ik NIETS) UITSTAANDE. JAC. DE HAAK.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2