Distributie van Lerensmlddelen. Maximumprijs Tarwe-WaMruod. 8S& MBdadeeliagen Tan het Dis till) at le bedrijf, Maximum-Kleiqhandelprijs GeitoMTlaesck. Maximumpriji to or Harde Zeep. Matzes en Matzesmeel. ProYineiaal Nieuws. Telegrammen yan heden Stadsnieuws. bii? HP De burgemeester van Opmeer, die zijn ge meentenaren de dupe van de bureaucraten niet wilde laten blijven nam kort en goed de boter bij de fabriek in zijn gemeente in beslag en wanneer de toestana zoo blijft dan zullen zeker meerderen zijn voorbeeld volgen. Reedsontvi ng de burgemeester van Bergen gisteravond een 30-tal burgers, die hem ver zochten hetzelfde met de boter van „De Wil helmina" te doen daarv ele burgers reeds in geen 10 dagen boter hadden kunnen bekomen. KORTE BERICHTEN te den Haag worden gehouden. Te Cleef zijn 14 Hollanders aangehou den, die 350 pond zeep over de grens hadden gebracht. Te Hardinxveld (Z. H.) hebben Zigeu nervrouwen een goudsmidswinkel bestolen. De dieven zitten nu in Dordrecht achter slot en grendel De Nationale Bond van Protestantsche kiezers in Nederland heeft een program van actie opgesteld voor de as. Tweede Kamerver kiezingen. Voor het vervoer van dienstweigeraars met hunne* geleiders per spoor moeten voor taan afzonderlijk compartimenten worden'be schikbaar gesteld. De stoomoliralagerij Het Schaap te Vrijenban, die nr'm een jaar geleden wegens gebrek aan grondstoffen moest worden stop gezet, is voor afbraak verkocht. In verband met den nood der tijden zijn op. Hemelvaartsdag te Leeuwarden in de Groote Kerk gebedssamenkomsten gehouden, waarbij predikanten van de hervormde, gere formeerde, chr. gereformeerde, luthersche en vrije evangelische gemeenten hun medewer king verleenden. Te Busselte (Dr.) zijn vier schooljon- ;ena een huis binnengedrongen en hebben aar alles opgegeten of meegenomen wat eet baar was: suiker, stroop, visch, enz. Verschil lende voorwerpen werden met stroop inge smeerd. In Limburg wordt nog steeds alle goud en nikkelgeld opgekocht, waardoor veel onge rief ontstaat. Men vreest binnenkort niet an ders dan papiergeld over te houden. Gedurende de week van 13 tot en1 met 19 MEI 1918 zal verkrijgbaar worden gesteld: Op Bon No. 69 100 gram Bak- en Braadvet. Op Bon No. 70 150 gram Peulvruchten. Op Bon No. 71 125 gram Rijst (10 cent per Y, K.O. Op Bon No. 72 50 gram Gort (ter tege moetkoming in het tekort aan brood. Op Bon No 73 75 gram Peulvruchten. Op Bon No. 74 2 K.O. zandaardappelen. Voor kaas 20 plus en resteerende aardap-' pelen zal nader een bon beschikbaar worden gesteld. MELK. Gedurende de week van 12 tot en met 18 MEI as. zijn geldig voor goedkoope melk: BON No. 11 TOT EN MET 17. Alkmaar, 11 Mei 1918. De Adj .-Directeur van het Distributiebedrijf, C. H. SCHNEIDERS. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden: vast te stellen een maxitnum-kleinhandel- nrijs van GEITENVLEESCH op 0,80 per K.G. in het been en 1,per K.G. uitge beend. Verbod aflevering en vervoer van «BOKKEN en GEITEN. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen: le. de aflevering van bokken en geiten is verboden 2e. het vervoer van bokken en geiten uit ecnig deel eener gemeente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in of buiten die. ge meente gelegen, is verboden; 3e. van de verbodsbepalingen, sub 1 en 2 gesteld, kan ontheffing worden verleend, on der zoo noodig daarbij te stellen voorwaar den, door het Veekantoor 's-Gravenhage. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel maakt bekend: dat het gewicht van een dubbel stuk harde zeep met een vetzuurgelialte van ten minste 25 pet. niet zal zijn 250 gram, doch 200 fram cn van een enkel stuk niet 125 gram, och 100 gram. De gewichten van 250 cn 125 gram gelden dus slechts voor harde zeep-met een vetzuurtrchaltc van ten minste 60 pet. Tevens wordt hierbij de bijzondere aandacht gevestigd op het feit, dat harde zeep na de vervaardiging aan indroging on derhevig is en dus bij verkoop in den winkel de stukken dikwijls niet meer ten volle het vastgestelde gewicht zullen hebben. De in- tusschen getroffen harde zeep en zeeppoe- derregeling en de door het Rijkszeepbureau in overeenstemming daarmee aan fabrikan ten op te leggen voorwaarden, waarborgen echter, dat de harde zeep slechts in uniforme enkele en dubbele stukken in den handel zal worden gebracht,wel ke stukken, of de ver- Eakking daarvan, duidelijk voorzien zijn van et Rijksmerk, zooals dit is - vastgesteld in mijne beschikking No. 18267, afd. Crisisza ken, bureau Nijverheid. Onder verwijzing naar mijne beschikking No. 18267. afd. Crisiszaken, bureau Nijver heid, wordt hierbij tevens bepaald, dat de omschrijving van dit merk, hetwelk blijkens het sub 6 in mijne beschikking van 19 April No. 17242, afd. Crisiszaken, bureau Nijver heid, op de verpakking en/of op de zeep zelf zal moeten worden aangebracht, wordt gewij zigd als volgt: „Het merk zal bestaan uit een rechthoek, door egne lijn evenwijdig aan de langste zijde in tweeën verdeeld, waarvan het bo venste gedeelte bevat de woorden „Rijks Zeepbureau" óf het woord „Rijks Zeepbu reau". het onderste gedeelte de woorden „Tot vervoer toegelaten fabrikaat". De ADJ -DIRECTEUR van het DISTRl BUTIEBEDRIJF brengt ter openbare ken nis dat Zijne Excellentie de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goed gevonden te bepalen dat bakkers en fabrikan ten van Israëlietisch Paaschbrood het bij hen nog aanwezige overschot aan matzes of mat zesmeel (gemalen matzes) kunnen verkoopen op de bons der broodkaarten, met dien ver stande, dat op een bon van 400 gram (thans 800 gram) gezien' de beschikking van 20 April, no. 63798/36) één pond matzes of matzesmeel kan worden verkocht, tegen de b: circulaire van 9 Februari j.L, no. 1257/i vastgestelde maximumprijzen. Deze bons zullen door de bakkers op op- plakbladen worden geplakt en worden opge zonden naar het Centraal Broodkantoor, op dat het overschot aan matzes en matzesmeel afzonderlijk worde verantwoord. Dé Adj .-Directeur voornoemd, C. H. SCHNEIDERS. Alkmaar, 10 Mei 1948. Vervoer Vroege Aardappelen. De ADJ.-DIRECTEUR van het DISTRI BUTIEBEDRIJF brengt ter openbare ken nis dat Zijne Excellentie de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goed' gevonden te bepalen: lo. Het vervoer van alle vroege aardappelen oogst 1918 uit eenig deel eener gemeente naar alle andere deelen des Rijks, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, is ver boden. 2o. Het verbod in het voorgaande artikel ge steld is niet van toepasing op het vervoer van vroege aardappelen gedekt door een vervoerbewijs, afgegeven door de Rijks commissie van Toezicht op de Aardappel- vereeniging. Alkmaar, 11 Mei 1918. De Adj .-Directeur voornoemd, C. H. SCHNEIDERS. De ADJ.-DIRECTEUR van het DISTRI BUTIEBEDRIJF brengt ter openb; nis, dat Zijne Excellentie de Minister van I-andbouw, Nijverheid en Handel heeft ;oedgevonden te bepalen, dat MET IN- 13 MEI e.k., VAN DE MAXIMUM PRIJS VOOR TARWE-WATERBROOD (ge bakken van Regeeringsbloem) WORDT VASTGESTELD op: a. 0.36 per K.O. of b. 0.14 Y, per 400 gram of c. 0.07% per 200 gram. Alkmaar, 11 Mei 1918. De Adj .-Directeur voornoemd, C. H. SCHNEIDERS. UIT HEILOO. Het prov. kerkbestuur van Noord-Holland heeft tot lid van de Alg. Synode der herv. kerk benoemd ds. D. Eilerts de Haan, alhier en tot diens secundes ds. D. Boer te Groote broek. UIT BERGEN. Het voedingsvraagstuk is voor Bergen en andere gelijke plaatsen, met het oog op het a s. seizoen, nog steeds een brandende kwestie. De in de jaarvergadering van de Vereeni- ging tot Bevordering van het Vreemdelin genverkeer ingestelde commissie, bestaande uit de heeren Hoksbergen en Helsdingea, stelde zich op het standpunt, dat de minister een zoodanige regeling diende te treffen, dat het voor een Nederlander mogelijk werd zijn rantsoen zoowel in een zomerplaats als in de plaats zijner inwoning te gebruiken, zonder dat in het rantsoenkwantum bevoor deeld te worden. De commissie had hierover een bespreking met de levensmiddelen-commissie ter plaatse en overeengekomen werd, dat die zich tot den minister zou richten en tot de vereenigin- gen van V. V. V. in plaatsen ate Bergen, voor een gemeenschappelijke actie/ Het eerste geschiedde, doch voor het laat ste bleef de levensmiddelen-commissie, ook nahe rhaalden aandrang, nog steeds in ge breke. Het schijnt, dat de levensmiddelen-com missie er nog niet van doordrongen is, dat de niet totstandkoming van »en dergelijke regeling voor Bergen niet veel minder dan een economische ramp beteekeni Dat er wel degelijk hard voor gewerkt moet worden, bewijst het antwoord, aat me vrouw Van Reenen in Den Haag kreeg, toen zij op de toezending van een grooter hoeveelheid ingrediënten voor de Centrale Keuken aandrong. Men zei haar: „voor het Vreemdelingenverkeer sturen wij niets". "Toen mevrouw Van Reenen duidelijk had gemaakt, dat dit eten als aanvullingsvoedsel moest dienen voor arbeiders die van elders alhier werken, wistzij pas te bereiken, dat hetgeen zij wilde werd ingewilligd. Reeds een 10-tal.dagen zit Bergen zonder, boter cn dit terwijl de kelder van de roombo terfabriek „Wilhelmina" ovcrvuld is. Het Rijkskantoor voor boter en vetten ver plicht de „Wilhelmina" om haar boter naar elders te sturen, terwijl Bergen boter van el ders ontvangt. Velen dringen er dan ook bij den burgemeester op aan, dat hij doet als de burgemeester van Opmeer en de boter een voudig in beslag neemt. In het belang van de gemeente is het ech ter dringend noodig dat er een regeling komt en dat de levensmiddelen-commissie zich in deze haar taak bewust wordt. Te voldoen aan deneisc h, dat menschen, die voor een 14 dagen- hun vacantie in Bergen komen doorbrengen, Tiun verhuisbiljet vóór dien tijd overbrengen, is niet wel doenlijk. Dat de regeling dringend noodig is, be wijst het feit, dat de burgemeester zich deze week genoodzaakt zag, de komst van de kifl1- deren uit het Burgerweeshuis te Amsterdam, in hun vacantiehuis te Bergen aan Zee, te be letten, door voor hen bonboekjes te weige ren dit om de rantsoenen voor de eigen be volking te behouden Het komt ons voor, dat het geen nadenken vereischt om in te zien, dat net voor de voedselhoeveelheid niets uit maakt of de kinderen van het Burgerwees huis feun rantsoen in Amsterdam dan wel in Bergen gebruiken. Administratief moge dit moeilijkheden met zich brengen, doch deze zijn met het oog op de belangen van duizen den Nederlanders waard overwonnen te wor den. Het weigeren van de kinderen van het Burgerweeshuis gaf begrijpelijkerwijze te Bergen al aanleiding tot ontstemming, om dat ten behoeve van de Duitsche kinderen te Bergen aan Zee wèl bonboekjes zijn afgege ven, Wij wenschen voorop te stellen, dat de burgemeester allerminst de Duitsche kinde ren boven de Nederlandsche wil stellen en zijn overtuigd, dat dit geschiedde, omdat verwachtte, dat er wel spoedig een regeling zou komen, die het verstrekken van boekjes voor allen mogelijk maakt, maar meenen toch ook, dat wanneer het verblijf aan zee aan groepen kinderen, met het oog op onze voedselschaarschie moét worden ontzegd, dit dan in de eerste plaats moet geschieden aan Duitsche kinderen. Nog kunnen wij mededeelen, dat de burge meester en de voorzitter van de levensmid delen-commissie zich heden naar Den Haag begaven, om een regeling die de bedrijfsmo- gelijkheid' van de pensionhouders verzekert, te bepleiten. UIT OTERLEEK Gis teren voormiddag vergaderde de raac dezer gemeente. Aanwezig waren 5 leden; 2 vacatures. De notulen werden na een kleine opmerking van den heer C. Dekker goedgekeurd. IngekomenMededeel'ng van het Dag. Be stuur dat het levensmiddelenbedrijf over 1917 heeft gekost 952.81 K. Kennisgeving van den heer G. Dorlijn dat hij voor de benoeming als deurwaarder bij de plaatselijke belastingen bedankt; eervol ont slag. Ingediend werd eene voordracht voor de be noeming van een brandmeester (vacature- Poppen), bestaande uit de heeren K. Dekker en Jt. Akkerman. De eerste werd met 4 stem men gekozen. Daarna ging de raad over tot het stemmen over de door Óedep. Staten voorgestelde sa larisregeling voor het onderwijzend perso neel, waarover in de vorige zitting de stem men staakten. De voorzitter wilde hierover geen disms sie; de heer P. Spaan wel. Hem was 't opge vallen, dat in de vorige vergadering niet was gesproken over het motief dat Gea. Staten aangeven om de salarisverhooging volgens htm voorstel aan te nemen. Ged. St. zullen toch wel een motief gehad hebben? Wij mo gen Ged. Staten niet tegenwerken De heer P. Dekker was niet zoozeer tegen salarisverhooging, maar stemde tegen bij wij ze van protest tegen handelingen van Gea. Stateq. Als Qed. St. nu maar voorschrijven, behoeven wij er in den raad niet over te pra ten. 'k Heb tegen* gestemd, zei spreker, omdat ik van meening was, dat Ged. St. feitelijk raadsbesluiten ongeldig zoifden maken. De voorzitter zeide het standpunt van den heer P. Dekker niet zuiver te vinden, 't Gaat ten slotte toch om salarisverhooging I bevoegd zijn om te beoordeelen of de gemeente De heer C. Dekker zeide, dat Ged. St. niet welvarend is. Spr. vond ook dat Ged. St. dan wel kunnen voorschrijven en niet aan den raad hebben over te laten. De voorzitter sloot de discussie en1 en wilde bij stemming uitgemaakt zien of in beroep zal worden gegaan. De heeren M. Couwenhoven, G. Govers en C. Dekker stemden er vóór; de heeren P. Dekker en P. Spaan tegen. Alzoo ging de voorgestelde regeling weer terug. De rekening Algein. Armbestuur werd docr de heeren P. Dekker, G. Govers en P. Spaan nagezien, toegelicht door den heer M.Couwen- hoven en daarna in orde bevonden en vastge steld met een ontvangst groot 936.02 en uitgaaf 543.50. Voor versterkende middelen uitgegeven 49.33 en voor bedeeling en ge- neesk. hulp 363.50, saldo 393.12, ge plaatst op spaarbank. Benoemd tot lid schattingscommissie^rijks- inkomsienbelasting de heer P. Dekker met 3 stemmen tegen 2 op den heer C. Dekker. Hij nam de benoeming aan De geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden de heeren P. Bontes en H. Zeeman wer den na onderzoek in orde bevonden, tot toe lating werd geadviseerd Rondvraag: De heer Spaan vraagt onder zoek ter plaatse naar den toestand der kolen bergplaats en de privaten bij de school te Stonipetoren. De burgemeester zegde spoedig onderzoek toe. CURSUS VOOR MELKCONTROLEURS TE HOORN. Blijkens een advertentie in dit nummer zal te Hoorn vanwege het Rijkazuivelconsu- lentschap voor Noordholland, te beginnen midden September a.s., een cursus worden gegeven tof opleiding van melkcontroleurs voor rundveefokvereenigingen, zuivelfabrie ken en melkinrichtingen. De cureus zal bestaan uit ongeveer 30 theoretische lessen van twee uur en onge veer 15 practische oefeningen op ten aantal heele dagen (van 9 tot 4 uur). De deelnemers moeten zich vooraf onder werpen aan een toelatingsexamen (Personen, die tevens een landbouwcursus volgen, kun nen niet worden toegelaten). Aan hen, die na afloop van den cursus 'n goed examen hebben afgelegd, wordt een diploma van bekwaamheid als melkcontro- leur uitgereikt. UIT OUDKARSPEL. Men deelde ons van bevoegde zijde mede dat in de heden gehouden vergadering van de kerkvoogdij der hervormde gemeente, de heer A. Kroon Pz. als president en kerkvoogd be dankt heeft DE HOSPITAALSCHEPEN. MAASSLUIS, 11 Mei. De hospitaal schepen „Koningin Regentra", „Sindoro" en „Zeeland" waren hedenmorgen half 9 in zee. POGING TOT DOODSLAG. AMSTERDAM, 11 Mei. Gisteravond tusschen half 11 en 11 uur kwam de heer Lasitz, die en pension in de Mamixstraat woont, thuis. Op het oogenblik dat hij binnenkwam, kreeg hij twee slagen op heit hoofd, waardoor hij hevig bloedende in een zakte. Voorbijgangers zagen twee mannen wgloopen, waarvan één door de politie op de Leidschegracht werd pen. Uit een nader onderzoek bleek, 3at" de slagen toegebracht zijn met een hard voor werp. Vermoed wordt, dat de beide perso nen door middel van valsche sleutels zich toegang^ot het perceel hadden verschaft. Er wordt niets vermist. De toestand van den heer L. is bevredigend. VISCHDISTRIBUTIE. Door een grooten aanvoer kunnen alle houders van vischkaarten hedenavond visch bekomen. De distributie zal reeds om zes uur beginnen. DE KAASMARKT. De aanvoer op de kaasmarkt begint alweer toe te nemen en bedroeg gisteren 96287 K.O. De handel was matig, zegt ons marktbericht van gisteren en inderdaad was dit het geval, en De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feit, dat de sub-commissie voor Noord- Holland een drietal heeren heeft aangesteld, om de kaas die van de handelaren voor het binnenland wordt gekocht, opnieuw te schaliën. De productieprijs is op 65 per 50 K.G. gesteld en nu zal men begrijpen, dat er nog wel eens een stapel ^oor 63 64 weggaat. Wanneer de schatters deze kaas nu op 65 taxeeren, dan krijgt de handelaar toch niet meer dan 63 of 64, die hij besteedde, maar besteedde hij 65 en de taxateurs stel len de kaas op 63, dan krijgt de handelaar niet meer dan 63., Deze maatregel verhoogt de risico voor de handelaars ten zeerste. Allen, ook de kleinen,«hoopten'nu den tijd weer eens te beteven, dat zij wat verdienden en waren overeengekomen, dat zij als Noord- Hollandsche handelaren niet meer dan den productieprijs van 65, die hun eenige winst laat, zouden besteden' en dit op een b ling van 1 cent boete per pond, die door hooger wordt gekocht. De Zuid-Hollandsche handelaren zijn de mogelijkheid van het mar ken van winst door hun Noord-Hollandsche collega's leelijk komen verstoren. Zij aan de overeenkomst niet gebonden en vorige week kocht een van hen een paar van de beste stapels 1,hooger. terwijl giste ren eenige Zuid-Hollandsche handelaren de markt voor 50 cent hooger zoo goed als op kochten. BENOEMD. Met ingang van 16 Mei as. is benoemd tot Inspecteur van politie alhier, de heer O. J Leurinkjtto. ana In gelijke betrekking te Am stelveen. EXAMEN-OOMMISSIE. Bij beschikking van den minister van bin- nenlandsche zaken zijn in de examencommte- Juni schriftelijk, 12 Juli begin del* monde linge examens) benoemd tot lid en voorzitter b sie voor hoofdonderwijzer te Amsterdam (28 vo de heer C. van Buljsen, schoolopziener in het district Alkmaar en tot leden o.a. de heeren dr. A. R. van Hattum, schoolopziener in het arr. Alkmaar en P. B. van Don, verbonden aan de bijzondere kweekschool te Bergen. OONCERT IN DEN HOUT. Het j.l. Zondag uitgestelde concert, te ge ven door het Stedelijk Muziekkorps; zal nu morgennamiddag half drie plaats hebben. Uitgevoerd zal worden het voor verleden Zondag vastgestelde programma. PRIJ1S BEHAALD. Bij de Donderdag op „Duindigt" ge- den draverijen, die kenprijs (heatdraverij) gewonnen door de al- houden draverijen, die door een record aantal bezoekers werden' bijgewoond, werd de Ber- hier gestationneerde draver „Ciampi" rijder ten Hagen, Kilometertijd 1.344/„. „Conny" gereden door Oockhorst won den Bdrlprijs (1715 M. 2.51»/»)- „Fred1 Leyburn, gereden door J. de Boer won den Bingenprijs (2425 M. 4.11V6). 't. Is zoo goed als zeker, dat wij deze paar den hier ook op Pinkstermaandag zullen zien. PROTESTANTSCHE VROUWENVEREENIGING. De P. V. V., die haar 69ste jaarvergadering heeft gehouden, bezit 44 werkende leden, die 78 gezinnen bezoeken. Het hoofdbestuur gevormd uit de presi denten der 5 afdeelingen, bestaat uit de da mes J. M. Cohen Stuart, pres.; A, Visser Rotgans, J. HolsmulllerZaadnoordljk, penningm., A. v. d. SluyaVeer en A. Aukes—Timmera secretaresse. 8 meisjes volgden de lessen der H.- en I. school: één de knipcursus en de cos- tuumklasse voor rekening der vcreeniglng; 8 kinderen de Bewaarschool; 6 meisjes die 2 jaar in één dienst waren, ontvingen een eer bewijs en een wit schort; bij 2 meisjes ge beurde dit voor de tweede maal. 36 vrouwen werd naaiwerk verschaft. De Kerstuitdeellng bestond uft een ge naaid hemd, de voorjaarsuitdeeling uit een sloop 3 onbekenden gaven 25, 50 en 25 voor de afdeelingen. i In plaats van bons voor kruidenierswaren «n brandstof werd dit jaar de waarde in geld gegeven. De P. V. V. tracht vooral in deze moeilijke tijden niet alleen door daadwerkelijken, maar vooral door zedelijken steun haar gezinnen te helpen. Besloten werd, dat de Commissie der In stellingen op dezelfde wijze zal aftreden als het hoofdbestuur dat doet. Op voorstel van Mej. M. E. J. v. Rijn werd besloten, dat alle werkende leden hun best zullen doen contribueerende of werkende le® den voor de P. V. V. te winnen. ALKMAARSCHE KEGELBOND Onderlinge wedstrijd. Uitslag Koipswedstrijd. le prijs (wisselprijs) zilveren beker op voetstuk) volgens de bepalingen van het daar voor vastgestelde reglement de club „Koekoek I" met 301 hout; 2e prijs verg. zilv. medaille, de club „Unie I" 296 hout: 3e prijs verg. zilv. medaille de club „Op de lat" met 293 hout; 4e prijs zilveren medaille de club Zou er kans zijn" met 286 hout; 5e prijs zilveren medaille de club „Onze Club I" met 280 hout. De overige clubs behaalden respectievelijk 253, 253, 252, 250, 244, 242, 224 en 206 houten. Hoogste korpsgooier 76 hout. Hiervan wa ren er twee, doch het eindcijfer van den een was een 7, dat van den ander een 5, zoodat deze prijs, (eexeprijs 1 gouden kegel) ten deel viel aan den heer J. Dorregeest, presi dent der club „Onze Club". De, wisselbeker werd gewonnenin Novem ber 1916 door de Kegelclub „Koekoek" met 319 hout; in April 1917 door „de Unie" met 317 hout; in November 1917 door „de Unie" met 292 hout. De strijd om het Kampioenschap van 1918 liep gisteravond af. Kampioen werd de heer A. Kölmann met 117 hout en 9 tot eindcijfer. E)e vrije baan wedstrijd loopt Zondagavond af. De heer J. Diepen gooide óók 117 hout, doch zijn eindcijfer was een 7. De stand van den vrije baan wedstrijd (he den afloopend), is: 45—41, 43—42, 43—41, 43—40, 43—39, 42--40-40-40, 42-40, 42—39, 41—39, 41—34. GOUDEN JUBILEUM ADJUDANT- GENEFAAS. Gister vierde de adjudant-onderofficier A. G. Genefaas, opzichter der oor logs telegraaf verbinding 1ste klas, standplaats Alkmaar en bezitter van de Oranje-Nassauorde, zijn gou den jubileum, daar hij dien dag 36 jaar in dienst was. De gouden medaille werd den jubilaris in een kernachtige toespraak, waarin de verdien ste van den heer Genefaas werden gerele veerd, uitgereikt door den kapitein van den Generalen staf, stelling den Helder. De heer Genefaas ontving gister, zoowel van collega's als van burgers, tal van felici taties, telegrammen' en stoffelijke blijken van belangstelling. UITSLAG AANBESTEDING. op 8 Mei j.l. gehouden van metselwerk, leve ring en plaatsen van steigers, ten behoeve voor den bouw van een Tehuis voor Ouden van Dagen, aan de Krelagestraat alhier. J. G. Helleman, Alkmaar, 17 per 1000 stuks verwerkte steenen. D. en H. J. Bennra, Haarlem, 14,85 per 1000 idem. W. F. Koggink, Amsterdam, 14,75 per 1000 idem. P. Dimmers, Zaandam, 11,90 per 1000 idem. J. van Schagen, Haarlem, 10,— per 1(XX idem. W. J. Galjaart, Amsterdam, 9,75 per 1000 idem. J. Bult en J. P. van Eijk, Alkmaar, 7,90 per 1000 idem. „KRACHT EN VLUGHEID." Was de lucht Donderdagmorgen (Hemel vaartsdag) nog wat bewolkt, toch was de tem peratuur zacht en liet het tzich aanzien, dat het weder wel goed zouxblijven. Het was juist zooals de kinderen van ae gymnastiekvereeni- ging „Kracht en Vlugheid" het wilden heb ben, zij zouden weder hun jaarlijksch uitstap je maken. Om kwart voor acht kwam,het vroolijk volk je bij een op het Hofplein, wij telden er ruim honderd. Begeleid door den directeur, bestuur en dames- en heerenleden, voorafgegaan door een tamboer trokken ze naar het station, je kon het ze aanzien dat ze een prettig dagje verwachtten. Met den trein van halfnegen ging het naar Beverwijk. Vandaar werd gewandeld naar de Breraaap, een aardig gelegen uitspanning dicht bij IJmuiden. Deze eerste wandeling had de jonge magen reeds hongerig gemaakt en gretig hapten allen in de medegenomen mondvoorraad. Een heerlijk jglas melk uitge reikt door den vriendelijk-en eigenaar der Breesaap liet zich uitstekend smaken. Na een half uur werd de reis voortgezet, eerst langs de slu:zen van IJmuiden, lang? het fort, naar hef Noordzeestrand. Niet lang duurde het of een heerlijT zonhetje verhoogde de stemming. Tot wijk a/Zee werd. cf? wandeling door eerii-- ge ustpoozen, die meerendeels met stoeien en jool werden doorgebracht, onderbroken. Om ongeveer twee uur kwam de club te t Wijk a/Zee, aan. Een half uur werd op het strand doorgebracht, allen werden gekiekt, in het dorp nog een uur gerust en wat gedron ken en met yog twte en half uur tijd om Be verwijk te bereiken werd de tocht voortgezet.- Een heerlijke wandeling was het naar Be verwijk, onderweg w;erd enkele malen gerust, zoodat eerst om bij zessen het station Bever wijk weder werd bereikt. Om zeven uur arriveerden allen weder in Alkipaar. Of de kinderen genoegen hadden gehad. Hun vroolijke zang op den terugweg naar het litefpleiu, de uitroepfen naqr de ou ders die hen kwSien afhalen, vertelden u ge noeg. Allen verlangden' weder naar Hemel vaartsdag 1919. ALKMAARSCII BIOSCOOPTHEATER. „De Kroon der SchandeEindeljjk weer eens een film van Hollandsche industrie. En dit mogen wij hier wel direct constateerende I lollandiafabriek tc Haarlem gaat vooruit, want „de Kroon der Schande" is één der beste Hollandia-films, die wij tot nu toe gezien heb ben. De opnamen in Haarlem, in Saaipoort, in de duinen zijn uitstekend geslaagd. Op tal van mooie p'ekjes laat de regisseur Binger verschillende tafereelgn uit de roman van Charle» Garo.'ce: „The Crone of Scame" zich afspelen. De hefde tusschen Jess Newton, die na een lang yerblijf op de kostschool haar rijkgeworden vader weer ontmoet, en Bruce Ravenhurst, de Engelsche edelman is een doorn in 't oog van diens neef en de operette- zangeres Deborah Blunt. Hun pogingen om 't geluk der jonge lieden te vernietigen lijden echter schipbreuk ^n, straf ^n belooning vol gen. Onze Hollandsche artisten ontwikkelen zich langzamerhand tot uitstekende filmspe- yers. Annie Bos is nog steeds onze ster en zij toont dit weer opnieuw in de rol van Jess Newton. Wat weet zij zich goed te bewegen, hoe elegant ziet zij er in haar verschillende costumes uit en welk een uitstekende amazone is zij. Paardrijden is ongetwijfeld haar lieve- rt. De Engelsche liederenzangeres Lola Cornero, die velen zich uit het cabaret van Pisuisse zullen herinneren, heeft zich in mrten tijd' ontwikkeld tot een ufrtekende filmajctrice. Wat zij te zien geeft in de rol van Deborah Blunt is zeer goed" Bij vroegere Hol- "andiafilms vergeleken is zij verbazend voor uitgegaan. Paula de Waard was weer de oude dame. De heerenrollen vonden in de bei de Migliar's Willem van der Veer'en Jan T in Pi I

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2