B. Teleirranimeri van heden Sport Kapitaal en Keseryen f 6,900,000 Ingezonden Stukken. ONDERWIJS I PilliXS Az«, Bierkade 11. zooverre gewijzigd heeft, dus het alleen «ge vraagd wordt tot het huis en zij een aanleg in huis zelf wil betalen. Na eenig debat bleek de heer Met er voor, aan haar dte meter gratis te geven, overeen komstig het voorstel van B. en W. Dit voorstel werd hiermede aangenomen. Adressante vroeg verder om een lichtpunt tusschen haar woning en die van den dokter en dit dan den geheelen nacht door te laten branden. De afsluiting zou in een van beide huizen aangebracht kunnen worden. Besloten werd een lichtpunt van b.v. 25 kaarsen lichtsterkte te plaatsen en nader te onderzoeken op welke manier. Ingekomen was het verslag over den toe stand van de gemeente, wat bij de leden zal circuleeren. Van de bakkers was het verzoek ingeko men om vergoeding te mogen ontvangen voor het gebruik van stijfsel of andere kleefstof, noodig voor het opplakken van bonnen. De voorzitter deelde mee, dat door het dis tributiekantoor 2 pet. worden gerekend voor inkrimping en plakmeel. De neer Krom zou toch een kleine vergoe ding willen toekennen. De heer Blaauw vond1 het verzoek wel eenigsrins belachelijk, doch voelde er toch ook wel voor. Ten slotte werd het voorstel Krom met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Van den geneesheer Spiering was het ver zoek ingekomen om voor gezamentlijke reke ning de grongas-installatie eens" spoedig in orde te laten maken. Bij zijn komst alhier heeft hij deze instal latie overgenomen onder voorwaarde deze vol doende te onderhouden. Zelf heeft hij er reeds veel aan laten doen, doch- tot heden is de gas- toevoer niet voldoende. Het zal noodig zijn dat 'n nieuwe buis wordt bijgeslagen, waar voor hij zf lf bereid' is de halve kosten te be talen als de gemeente de andere helft doet. Daarna kan de installatie in eigendom'van de gemeente komen. De voorzitter was het er mee eens, dat de toestand daar niet in orde is. Dt heer Blauw stelde na eenig debat voor, het verzoek in Wvllfgen, in zooverre, dat een maximum bepaald wordt. DU voorstel werd' met 6 tegen 3 stenunln aangenomen. Een voorstel van den heer Met om het ma ximumbedrag op 150 te bepalen werd met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Enkele inwoners van de Kil, die voor eigen rekening de aansluiting aan het Electrtsch net tot stand gebracht hebben naar de gestel de eischen willen de buitenleiding aan de ge meente cadeau doen. De voorzitter deelde mede dat de commis sie een onderzoek heeft ingesteld en na het aanbrengen van nog een kleine verbetering voorstellen de leiding zonder kosten over te nemen. Allen verklaarden zich hier voor. Ingekomen was een verzoek van A. Kwan- tes, meteropnemer en incasseerder bij het El. bedrijf, om met het oog op meerdere werk- saauiiieden zijn salaris te brengen van 175 op 225. Hij kan rekenen op 96 werkuren. De heer Bruin, administrateur bij het El. bedrijf vroeg om dezelfde reden een salaris- verhooging van 250 op 350. Op voorstel van de commissie van bijstand werd besloten beide verzoeken In te willigen. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. om de onbewoonbaarverklaring van de woning van Cornelissen op te heffen, wanneer hij overgaat tot verbouw volgens een teeke- ning, door hem' ingezonden. Wel voldoet de woning dan nog niot aan alle door de ge zondheidscommissie gestelde eischen, doch er staan er in de gemeente dan wel minder goed. De heer Met zou het beslüit willen nemen, behoudens nadere goedkeuring van de ge zondheidscommissie die toch a.s. Woensdag vergadert. Spreker twijfelt niet aan een gun stig besluit daar de teekening er niet onaar dig uit zien. Besloten werd de onbewoonbaarverklaring op te heffen daar er voldoende waarborg is, dat de plannen volgens teekening zullen wor de uitgevoerd. Af- en oversdmjvigen worden goedgekeurd op een bedrag van 297.892 Yi. Op voorstel van B. en W. werd besloten het presentiegeld voor leden van den raad te bren gen van 1.50 op 2.50 per vergadering. De heer Met vond het nog lang geen weel- depost, doch lag er zich bij neer. Op voorstel van den heer Krom werd beslo ten, dit te bepalen vanaf 1 Januari 1918. Enkele reclames op de H. O. waren nog in gekomen, die echter tot de volgende vergade ring bleven rusten. Hierna volgde sluiting. DE VAART STOPOEZET. 's-GRAVENHAGE, 21 Mei 1918. Wij vernemen dat de vaart uit Nederlandsche havens van Nederlandsche schepen is stopgezet, uitgezonderd voor zeil- en k u s tv i s.° chers vaartu igen DE STAKING AAN DE HEMBRUG. AMSTERDAM, 21 Mei Het is de sta kers gelukt hedennacht op de eilanden bij een aantal werkwilligen de ruiten in te gooien. BOMMEN GEWORPEN. AXEL, 22 ei. Gisteravond half 11 kon men hier waarnemen, dat op verschillende plaatsen bommen zijn neergeworpen. Te Koewacht zijn enkele huizen en schu ren licht beschadigd. Het aantal bommen, dat is neergekofen, schat men op 7. Ver schillende bomscherven zijn gevonden Nabij Sas van Oent zijn twee bommen ontploft. SAS VAN GENT. 21 Mei. Gisteravond omstreeks half 11 zijn, vermoedelijk door Engelsche vliégers, 3 bommen geworpen op Sas van Gent. Deze bommen kwamen in een veld terecht, doch richtten geen scha de aan Te Koewacht werden 8 bommen gewor pen, waarvan 2 niet ontploften. Een huis en een stal werden beschadigd. KENNEMER SPORTCLUB. 1 Een buitengewoon groot aantal toeschou wers heeft gisteren de draverijen van de Ken- nemer Sportclub bijgewoond en gezien 't prachtige weer, behoeft het niet te verwonde ren, dat 't aantal grooter was dan ooit te voeren. Tegen half twee was 't bij den ingang zoo vol, dat met groote moeite 't veld te ber reiken was. De sport, die te zien gegeven werd, was van goede kwaliteit. Alleen zou 't een groote vooruitgang voor de paarden sport beteekenen als de regeering zoo gauw mogelijk de motie Knobel tot opheffing van het totalisatorverbod aannam Er zou dan jaarlijks een flink bedrag ten goede komen aan de bevordering der Ned. Paardenfokke rij. Gewed wordt er nu evengoed, op groote schaal. Verschillende bezoekers beklaagden zich erover, dat er geen programma's meer te krijgen waren, isschien een wenk voor 't be stuur om de oplage een volgende maal wat grooter te maken. De openingsprija werd met gemak gewon nen door «een nieuwe verschijning: Henriot. Pinksterprijs en Heat waren beiden voor Bandage. Dit paard heeft gisteren buitenge woon geloopen. Evenals Vitesse in de Korte- baandraverij. Zoowel de kranige verrichtin gen van Bandage als het enorm snelle loepen van Vitesse waren het succes van den dag. De gedetailleerde uitslag volgt hieronder: Openingsprijs. Draverij 4e klasse 1700 M. Prii zen 200, 100, 5a Adria 1715 M.) en Frans Schaap (1715 M.) kwamen in deze course niet' op, zoodat er vier mededingers overbleven. Henriot was sterk favoriet en stelde ook niet te leur. In handen van Ockhorst liep 't paard zeer re gelmatig. 't Was en bleef aan 't hoofd. Alleen op 't laatst kwam Fed Leyburn opzetten, maar kon toch Henriot niet meer bereiken. Daarop had wel kans bestaan als de afstand 500 M. langer was geweest. Directrice her stelde zich op 't laatst en legde neg beslag op de 50. 1. Henriot (1650 M van C. Stam, Nij- verdal, rijder C. r. Ockhorst, tijd 2.574/6. 2. Fred. Leybum (1730 M.) van H. P, Lan- gendijk, Velzen, rijder J. O. de Boer, tijd 3 min. 3. Directrice (1715 M.) van stal Ber gen, rijder T. Witjev-en, Jlkl 3.04 Niet gepland Ad a (2000 M.). r ij 8, Draverij denk Zes paarden Emily Carmen 75 M, Prijzen 250, en 100 verschenen aan den start. (2045 M.) en Ella Ross (2075 M. waren weggebleven. Doordat Bandage in de eerste ronde er den juisten gang niet in kon krijgen, leek het of He gebracht en toen ging Bandage zoo buitengewoon snel van door, dat niet alleen Henriot spoedig gepasseerd was, maar Bandage zelfs zeven seconden voor nummer twee binnenkwam. Voor den eige naar was het een mooi succes en 't publiek had van een mooien rit genoten. Dorathea wist op t laatst nog Dalila te kloppen. 1. Bandage (2060 M.) van J. A. Bakker, Wieringerwaard, rijder eigenaar, tijd 3.182/s. 2 Henriot (2000 M.) van C. Stam, Nijver- dal, rijder Ockhorst, tijd 3.252/s. 3. Dora thea (2075 M.) van J. Plevier, H.-Hugo- waard, rijder B. ten Hagen, tijd 3.26 Niet geplaatst Dalila 12090 M.), Fred Ley- burn 2015 M.) en Adria 12000 M.). Kennemerprijs. Heatdraverij.- Prij zen 350 en 150. Wederom verschenen zes paarden in de baan. Frederika B (1650 M.), Emily Carmen (1650 M.), Ella Rosse (1670 M.) en Dorathea (1670 M.) waren afwezig. Frans Schaap, Amie, Bandage, Dalila Auto en Ciampi vertrokken na 't vallen van 't schot in deze volgorde. Weldra was Ban dage aan 't hoofd Met flinken gang wist zij zich daar te handhaven en als eerste de fir nish te passeeren. Ciampi verloor een ijze ren en ook een gummlhoef Hij hield kranig vol maar zonder succes. In de tweede heat liepen Frans Schaap en Amie niet meer mee 7ij waren in de eerste te laat binnengekomen. (Vk deze course was voor Bandage, terwijl cl- drie die achterston den. Dalila, Ciampi en uto, vinnig om dc plaats streden, met 't resultaat dat zij in deze volgorde door de finish gingen. 1. Bandage (1650 M tijd 2 33'/». 2. Da lila van stal Glendine Hoogwoud, rijder A. Witteveen, tijd 2.36 Niet geplaatst Ciampi (1700 M.) en Auto K o r t e b a a n p r ij s. Max. afstand 800 M Prijzen 250, 125, 75 en 25. Van de 15 ingeschreven paarden kwamen er 7 niet op. De acht overgebleven dravers liepen eerst in twee groepen van vier, waar na 1 en 2 van eiken groep in de beslissing liepen. Ie rit. Eduard Parochie (700 M.), Colora do (760 M.). Emanuel 710 M.) en Chriem- hilde (720 M.). De eerste bleef vooraan tot 't eind en Colorado volgde. 2e rit. Bartinus (720 M.). Vitesse (790 M.), Augusta (710 M.) en Amie (740 M.). Bartinus liep heel aardig en wist als eerste te eindigen. Vitesse had al spoedig de tweede plaats bereikt en stelde zich daarmee tevre den. 3e rit. Beslissing. E. Parochie, Colorado, Bartinus en Vitesse. Dat beloofde een bijzon der spannende eindrit. E. Parochie kon er den gang niet in krijgen, waarvan Colorado profiteerde om handig de leiding te nemen. Zoodra Vitesse echter Ockhorst aan 't hoofd zag, liet zij even zien, waartoe zij wel in staat is en in prachtigen stijl had zij nog voor de finish Colorado ingehaald om als overwinnares uit den strijdt te treden. J, Wit teveen reed haar prachtig, vooral in de laat ste bocht. Vitesse maakte een tijd als nooit te voren. 1. Vitesse van N. Schermerhom, Alkmaar, rijder J. Witteveen. 2. Colorado van stal Sparta, rijder Ockhorst. 3. Bartinus (720 M.) van A. M. van Moorsel, Rotterdam, rijder eigenaar. 4. Eduard Parochie (700 M.) van G L. de Jongh, Hilversum, rijder J. O. de Boer. Hiermede waren deze interessante drave rijen mooi op tijd afgeloopen. 't Is te hopen, dat de K. S. niet te lang zal wachten met de volgende draverijen. Zij kan ongetwijfeld weer op groote belangstelling rekenen. VOETBAL. Bekerwedstrijden Alcmaria. 2e dag. Zonder het betreurenswaardige incident, waarover hieronder meer, hadden wij ook nu weer van een succes kunnen spreken. In een vrij goeden wedstrijd wist Alcmaria met 10 D. E. C. te kloppen en zich daardoor voor de finale te qualiliceeren. Voor de rust ging de strijd precies tegen elkaar op. De keeper van D. E. C. en de backs van Alcma ria wisten telkens alle gevaar te bezweren. Een paar goede schoten van linksbinnen en linksbuiten dienen vermeld. Na een half uur was de stand nog 00. De tweede helft was nog geen twee minuten oud, of de linksbuiten verschafte Alcmaria uit een corner op fraaie wijze de leiding. D. E. C. kwam nu geducht opzetten, doch 't mocht haar niet gelukken een puntje te ma ken. De voorhoede wist van de kansen niet te profiteeren. Bij Alcmaria dito en 't eind was 10. 't Geheele Amsterdamsche elftal speelde met den keeper aan 't hoofd een aar- digen wedstrijd. Bij Alcmaria traden vooral rechtsachter, rechtshalf, spil en linksbuiten op den voorgrond. De reserve doelverdedi- ger vervulde zijn taak naar behooren: we zouden bijna zeggen: „als van ouds." Onmiddellijk na deze ontmoeting, kwamen onder leiding van den heer Kappenburg W. F. G. en Z. V. V. in 't veld. W. F. C. had twee invallers (voor Göbel en Duijsterhof). Z. V. V. had er vijf. Reeds spoedig nam W. F, C. de leiding door een schot, dat de kleine invaller-keeper van Zaandam verraste. Maar 't duurde niet lang of een hard schot van Do Aten, die nu centervoor speelde, mankte den stand gelijk, 't Spel was ongeveer tien minuten aan den gang, toen bij een aanval van W. F. C. de Zaandamsche achterspeler Rijkeboer hands maakte. W. F. C. protesteer de, maar Kappenburg liet doorspelen.om dat hij de overtreding niet gezien had. Dit ontlokte één der W. F. C. spelers een minder vleiende opmerking aan 't adres van den scheidsrechter. Deze hoorde het en gaf den overtreder een waarschuwing, 't Publiek be gon te applaudiseeren, de overtreder klapte mee en dit deed den scheidsrechter besluiten dim speler uit 't veld' te sturen, 't W. F. C. elftal nam hiermee geen genoegen en bij wij ze van protest verliet heel W. r. C. het veld. De sche'dsrechter bleef bij zijn beslissing, verklaarde den wedstrijd voor geé'ndig met als g volg vijf «trefpunten voor W 0 zoodat 7. V. V. met 61 won. Een treurig incident. Principiéel was de scheidsrechter in zijn recht, daartegen valt nleis In te brengen. Maar een minliike schikking was misschien wel mogelijk geweest, vooral omdat de over treder (naar wij vernamen) bereid was zijn excuses te maken. Met optreden van W. F, C. was ook niet in den haak. De heeren zijn nu le klas B geworden en dit heeft hen pre tenties doen krijgen, die werkelijk niet spor- tief en sympathiek aandoen. Wij hadden het veel prettiger gevonden, als zij nu eens hier naar Alkmaar waren gekomen om mooi spel te laten z'en. dat gunstig afstak bij 't tweede ■klasse-spel. dat wij hier gewend zijn. Doch daarop hebben de liefhebbers tevergeefs ge wacht. Na het incident werd de wedstrijd onder leiding van een anderen scheidsrechter ate vriendschappelijke ontmoeting verder ge speeld W. F. C. won ten slotte met 41. A Zondag komen nu Alcmaria en Z. V. V. in de finale. Deze duurt anderhalf uur. D. E. C. moet dan tegen W. F. C. spelen om den derden prijs. De Pitfkrteraageij zijn voor Ajax wat be treft de kamoioenscompetltie niet prettig ge weest. Den eersten dag speelde zij in Eteven- ter tegen Go Ahead en daar kon zij het niet verder brengen dan tot een gelijk spel 00. Gisteren ontging zij Go-Ahead op haar eigen veld en wat niemand verwacht had gebeurde, Ajax verloor met 10. Dit was de eerste ne derlaag in dit seizoen op eigen terrein en het eerste doelpunt tegen haar gemaakt in de kamploenwedsirijden 't Gaat nu nog tus- srhm Willem IT en "fax. De wedstrijd on in Maastricht cm het kunstvoorwerp Philips, waarvoor wil ook in onze stad overal de aankondigingsbiljet ten konden zien, zijn gePlndigd met ac over winning van Blauw Wil dn in de demiii nale H B, S. met 1—0 en in de finale H. F. C met 30 klopte. Wat de wedstrijden tusschen A. F. C. en Be-Quick betreft, daarover het volgende: A. F. C. won met 42 van Be-Quick en in Gro ningen won Be-Quick met 4—1 van A. F. C. Bij den wedstrijd in Amsterdam deed zich een bijzonder incident voor, dat de Allernaar dere, na het gebeurde met W. F. C., zeker interesseeren zal. Wij laten daarom volgen wat de „Telegraaf" daaromtrent vermeldde: Toen de Amsterdammer» in de tweede helft een 2-1-leiding hadden, kende scheids rechter Grootmeijer, wegens „hands" van een der A. F. C.-achterapelers, aan de Gro ningers een strafschop toe. Met deze beslis sing konden dc roodhonden zich niet ver eenigen. Het misnoegen kwam In de eerste plaats tot uiting door de onsympathieke houding van keeper Bornemar het nemen van den strafschop. Quick den stand gelijk maakte, stokstijf in zijn doel bleet skan et' niet de minste moei te deed om het do* ,mit te voorkomen. Maar aanvoerder Kooy «tak hem in onsportief op treden nog de loef af door demonstratief het veld af te wandelen en zijn elftal in den steek te laten. De houding van den scheidsrechter was in deze aangelegenheid zeer zwak. Hij kende den strafschop eerst toe na beide grensrech ters te hebben geraadpleegd. Hij verzuimde Bomeman een waarschuwing te geven we gens lijdelijk verzet en nam tegenover Kooy een houding aan, waarmede hij het arbitrale prestige te grabbel gooide. In plaats van na kooy's desertie den tweeden aanvoerder van A. F. C. onmiddellijk te kennen te geven, dat de Amsterdammers den wedstrijd om- voorwaardelijk met 10 man zouden moeten uitspelen en het spel dadelijk doorgang te doen vinden, staakt hij- deh wedstrijd voer eenigen tijd, ten einde de A. F. C.-era gele genheid te geven hun aanvoerder beleefd te verzoeken om als-je-blieft in het veld terug te komen! En dat, terwijl Kooy, door zich zonder voorkennis van den scheidsrechter en zonder geldige reden te verwijderen, zich re glementair aan wangedrag" had schuldig gemaakt. Toen de sportieve aanvoerder na een tiental minuten nog niet terug was, liet de scheidsrechter maar weer beginnen, om het laatste restje van zijn prestige weg te gooien, door kalm toe te laten dat Kooy, die inmiddels blijkbaar spijt van zijn dwaas op treden had gekregen, zonder zich zelfs weer bij den scheidsrechter aan te melden, het veld KANTOOR ALKMAAR, voorheen J DE LANGE C.Jzn. CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO'S, sEFFECTEN. opliep om toch weer aan het spel deel te ne men. Wij hebben dit onverkwikkelijk incident uitvoerig belicht, omdat het hier een wed- striju om het kampioenschap van Nederland geldt, waarvan in de eerste plaats sportieve propaganda behoort uit te gaan. Het on sportief optreden van Kooy, die ais aanvoel aer van een kampioenselftal in de eerst» plaats behoort te beseffen, dat het de plich is van iederen sportman zich in het veld on voorwaardelijk bij de beslissingen van den scheidsrechter neer te leggen daarna staat de weg tot een reglementair protest open verwekte terecht algemeene veront waardiging, met uitzondering dan van een troepje A. -F. C.-chauvinisten. Wij spreken dan ook de verwachting uit, dat het bestuur van den N. V. B. de zwakke leiding van den scheidsrechter in deze niet stilzwijgend zal sanctionoerea. (Baden wontwoordeüjkkeid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dai de Redactie er mede instemt). Alkmaar, 21 Mei 1918. Geachte Redactie I Maandagmorgen, juist voor het vertrek van een tram van Bergen naar Alkmaar viel één der conducteurs, doch ging toch weer mee. Onderweg bleek echter, dat zijn linkerarm ge broken was. Eén der passagiers wilde hem verbinden, doch daar bleek, dat in de tram men naar Bergen en Egmond geen verband- trommel aanwezig was. Wij gelooven, dat de betrokken maatschappij haar nalatigheid na dit ongeluk wel zal inzien, en onverwijld voor het plaatsen van verbaudtrommete zorg zal dragen. C. MAREES, Ramen 12. G. N. BRONKE Jr. Langeatr. 56 Den heer Hoofdredacteur v. d. Alk maarsdie Courant. Mijnheer. LI bij voorbaat dankzeggend voor uw be reidwilligheid, verzoek ik u bdeefd, een plaatsje in uw blad beschikbaar te stellen voor het volgende: TOEKOMSTPLAN VAN DE VER- EENIGING ,.V. O. K. Z. O. S." Het ligt in de bedoeling dezer vereeniging, te trachten met ingang van September a.s alzoo kort na 't einde der vacanties voor de studeerenden, een orgaan te doen verschijnen, waarvan de stof in hoofdzaak zai worden ge kozen uit die bronnen, welke mogen worden gerekend te behooren tot het gedeelte van kunst en wetenschap, welks voorlichting aan de naar verrijking van kennis, bevordering eener veelzijdige ontwikkeling strevende jon gelingschap in 't algemeen en aan haar leden in 't bijzonder, van 't meest belang is. Bij verwerkelijking van dit plan zou aller eerst worden in acht genomen afwisselende en zooveel mogelijk Jjpeiende aangename behan deling van afzonderlijke grepen uit de stu- dietakken der inrichtingen voor middelbaar- onderwijs, terwijl tevens zou worden ge streefd naar 't geven van inzicht in de theo- riën van buiten die studietakken vallende kunsten en wetenschappen (als b.v. schilder kunst, muziek). Daarnaast zou een aanzien lijk deel van 't maandblad worden ingeruimd voor de opname van schtesen, gedichten of opstellen, betreffende persoonlijke inzichten, onderzoekingen, beschouwingen, enz., afkom stig-van redactie, vaste medewerkers, abon- nés en anderen. Vooralsnog zal de behandeling van politiek worden geweerd, wat natuurlijk geenszins uit sluit 't spreken over staathuishoudkunde en aanverwante vakken. Tenslotte zal ook een sport- en een clubrubriek (mededeelingen, cri- ticken) gevormd worden. Het karakter van dit orgaan zou dus over eenstemming met 't in den naam der vereeni ging vastgelegde doel, maar zich tegelijkertijd kenmerken» door gezonde opwekkingslectuur. Om zooveel mogelijk deze idealen te zien verwezenlijkt, werd besloten, zooals reeds uit 't voorgaande zal zijn gebleken aan elke abon- né, 't zij lid of niet-lid van Vokzos (ook bui ten Alkmaar zou 't orgaan verspreid1 worden) de bevoegdheid toe te kennen tot inzending van copie aan de redactie, die bovendien zou worden bijgestaan door vaste medewerkers voor bepaalde rubrieken. Bereids werd ons van zeer bevoegde zijde zulke vaste medewer king toegezegd voor de afdeeling „Nederland sche Letteren". De redactie zou verder van tijd tot tijd1 leeraren van genoemde instellin gen voor M. O., of anderen, die zij daartoe Bevoegd zou oordeelen, uitnoodigen tot een bijdrage. Na een en ander meen ik onbevreesd een beroep te mogen doen op den steun van al de genen, die een po»ging>om bij te dragen tot 't vormen van een levenlustige, doch ook em- stig-vooruit-wil lende jongelingschap, met vreugde begroeten. En die steun kan ons op velerlei wijze worden geboden anders ook nog dan door 't nemen van een' abonnement en 't adverteeren, welke beide toch ons wel in 't bij zonder. zeer welkom zijn. Namens „V.O.K.Z.O.S." O. VOS. „Ter Coulster", 17 Mei. (Secretariaat: Kooltuin 27, Alkmaar). CORRESPONDENTTIE. Voor eenige ingezonden stukken was heden geen plaats. Red. Alkm. Ct. AMfcl ERDaBEURS. Opgave van hei LANE NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Kpers var PROLONGATIE 2 X pet. Mededeelingen: Nederlandsche Staatsfond sen prijshoudend. Russische Staatsfondsen kalm. Culturen» willig. Oliewaarden willig voor Koninklijke Rubberwaarden prijshou dend. Scheepvaartaandeelen bij opening luier, het slot was echter weer beter. Tabakken wil lig. Amerika flauw voor Steels. lit UjUvi A. W 11 JA vi 1.' j SJJA' «J Art i F i n a s tj vierde klasse, 2< en 50. De aandacht wordt gevestigd op de afgifte van Blnnenlandsche Credietbrleven, waardoor In ruim 80 plaatsen In Nederland gelden franeo kunnen worden opgenomen. in Boeklioiifteu en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens. Telefoon 229. Staatsleaningen. 17 Mei. 21 Mei. NEDERLAND. pCt. Oalig. N. VV. S.van50(l/1000 1917 4^ dito van 1000 Oblig. dito dito «Uto dite Nod. In4. 1915 f 100(1 dito 1916 f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlle Kronenr. Jim.-luli 4 RUSLAND, Obl. 1906 fro. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. QR. 025 4$ Nicolai Spw iüO 4 Gecoiuol. 1880 OR. 625 4 Rothschild icon«ol«.) OR 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie 1894 OR. 625. 4 TURKIJE Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 l 20/100 5 Provlnolale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 6 103Vs 103 Rotterdam 1915 5 103 ï/fe Bank- en Crediet-lnstelllngen. 4 3* 3 2* 5 5 Amsterdamsche Bank Naderl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel MIJ. C. v. A. Rotterd Bankver. Aand. fnduatrleele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car en Foundry Co. C. v. A. Amer. Hilde Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Gultuuroudoru., Handelsver. en Handelsvonnootsch. Companih Mareentll Argentina A. Cult. MIJ. der Vorstenlanden A. ld. ld. ld. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Tela en Co.'e Hand. Mij. A. v. Nlerop en Co. Handel Mij. A. Petroleum-Maatsohappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gee. Moll. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mi;, t. e, v. Petr. br. A. Sum Palembang, Petr. M afgeat. A. BUITENLAND. New SchibaleffPetr.Cy.Crt.gew.A. ld. ld. Crt. Pref. A. Orlon Petrol. Mn. A. Steaua Romana Petr. Mij. A. Rubbar-MaaUchappljan. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand Dell-Batavia Rubber Mij. Aand. Scheepvaart-Maatsohappljen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Oem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd, Aand. Kon. Paketvaarj Mij. A. Kon. Ned. Stoomb, MIJ. Aand. Ned. Schcepv. Unis Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij Nederland A. BUITENLAND- Int. Mere Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondememlngen.l A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand ld. ld. Pref. Dell-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. MH. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Éxpl. v. StaatBsp. Obl. 41 BUITENLAND. AMERIKA. A fell It. Top. S. Fé C. v. g. A. Denv R. Orande Spw. C. v. A. IJHe Spw. Ml). Oewone Aand. Kam City South. Rallw. Cy. g. A. iasourl Kans. 8» Tex. C. v. A. .•York O Western A. Norf. West. Gert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. SoETtti. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Rallr. Cy. C. g. A. Premleleenlngen. NEDERLAND, Amsterdam Stad 1874 100—) 3 BEI-O IE. Antwerpen 1887 2( 94 87i <4 77iU 68 «A 58 s/j 97 V4 97 s/4 38i/i 25 221/4 25 22 22 231/9 22 507', 837/, 1927/, 170 161 1681/4 1341* 137 721** 52 03M 211 113 79 288 177 183 181 s/4 139 510 481* 31 53 81 1931* 132 127 376% 353 205 256 163 249% 230 24» 259 249 29 1001/, 198 205 445 420 445 184 207 491 103 103»/, 97 Vb 85 81/4 20»* I8S/4 7Vi 23 827/, 221* tl9»/4 105 59% 94 8OV4 78»/4 697/, 591/4 97»/, 97S/0 39 231/s 24 218/, 23 V4 170 169% 134% 134 721/4 52 92 210 115 78 292 155 189 18O 582 82 190 154 127 369 348 201 258 165 250 231 244 257 248 31% t 1041* 199% 430 440 183 520 103 99 821/s 8 20Vs 18% 7 22% 83 221/, 121%

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3