DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. s No. 128 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 DINSDAG Hernis. Coster Zn.. Voordam C 9. Tel. 3. 5 JUNI. I)e strijd in en buiten Europa. FEUILLETON. Tychco Brahe Buitenland. Binnenland. Abonnementsprijs bij Yonrnltbetallng p. 3 maanden 11.63. fr. p. post f 1.90. Bewijsnummers 5 et. Advertentieprijs 13 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrnlmte. Br. ir. N.V. Boek- en Handelsdrnkkerlj Met geweldige mokerslagen komt de ge pantserde Duitsche vuist telkens weer op den frontmuur der Geallieerden neer. En de muür kraakt en schudt en scheurt. Bij sommige stompen wordt er een gat van be denkelijke grootte in geslagen maar onmiddel lijk staat de generalissimus gereed die gaten met reserve-troepen te dichten. En zoo blijft de muur nog steeds ongebro ken, al werd hij hier en daar losgescheurd van zijn fundamenten en over belangrijken af stand verschoven. Maar dank zij het metthodisch wijken en het inzetten van reserves op het juiste oogen- blik is de geheele frontmassa elastisch geble ven. Zij wijkt, zij wordt ingedeukt, zij wordt door vervorming ettelijke kilometers langer, maar zij behoudt haar samenhang en blijft daardoor tot nu toe de dam die de Fransche akkers tegen de Duitsche vloedgolven be schermt. De Franschen houden zich kranig, maar zij moeten de uiterste krachten inspannen om niet door den stroom te worden medege- sleept. En dat kost généraal Foch reservetroepen, zooveel zelfs, dat verscheidene critici zich met eenige bezorgdheid afvragen of, wanneer straks een dergelijk Duitsch offensief tegen een andere plaats in het front mocht loskomen, de Geallieerden nog over voldoende reserve troepen beschikken om ook daar de weerstand van voldoende sterkte te doen zijn. Tusschen Noyon en Chateau Thièrry wor den op het oogenblik de verwoedste gevechten geleverd, waarbij de grootste druk der Duit- schers natuurlijk op de steunpunten bij Sois- sons neerkomt. Maar juist hier schijnt generaal Foch er alles op gezet te hebben, geen terein van be- teekenis te verliezen, al kan hij niet verhinde ren, dat ten N. en Z. van Soissons de Fran sche linies terug gedrongen worden, zoodat het steunpunt Soissons eindelijk de top van een vooruitspringenden hoek wordt. Ten N. W. en Z. W. van Soissons gingen verscheidene dorpen in Duitsche en door tegenaanvallen weer in Fransche handen over. De Franschen meldden, dat aan de Marne de Duitschers de hoogten ten W van Chateau -Thierry aanvielen en de Franschen het deel der stad bezet houden, dat op den linkeroever van de rivier ligt. Op den weg v,an Dormant naar Reims kwamen de Duitschers iets vooruit ten Z. van Olizy, Violaine en Ville en Tardenois. Later vermeldde het Parijsche communiqué, dat de Fransche troepen den schok op be wonderenswaardige wijze doorstaan hadden. De Duitschers namen Foerelles opnieuw, doch hun aanvallen tegen Corcy en Troesnes zijn afgeslagen. Ten W. van Neupilly en Saint Front werden de Duitschers op Passy-en-Va- lois teruggeworpen. Op het front Torcy-Bou- reches werden Duitsche aanvallen afgesla gen, op den rechterflank namen de Franschen Champlat en wonnen terrein in de richting van Ville-en-Tardenois. Met officieele Duitsche communiqué van ==.- Roman uit het laatst der 16e eeuw, iaar het Deentch van VILHELM OST ERG AARD. 17) „Ik verwacht eens hofmeesteresse te wor den bij onze grootmachtige Koningin. Mijn allerbeste vriendin, Vrouwe Inger, zal niet lang meer in staat zijn, dat gewichtige ambt te bekleéden. Maar, daar onzen naam nu steeds die smet aankleeft dat jij, Tycho-lief, met een vrouw van onvrijen stand leeft, ben ik ten zeerste bevreesd, dat een ander mij voorgaat, hoe goed ik au ook aangeschreven mag zijn." „Zoo, zoo?Dus opdat u, geliefde Moeder, hofmeesteresse zoudt worden bij de Koningin, zou ik mijn trouwe, maar uit den gewonen burgerstand geboren vrouw, moe ten verlaten? „O, dat kan alles heel goed in orde ko men", sprak Vrouwe Beata. „Ik zal mij niet gierig betoonen, Kirstine, als je je goedwil lig naar ons schikt. En, als er dan eerst een eind is gekomen aan deze verhouding, zal het mij wel lukken om je een man te bezor gen die je past in je stand." „Maar meent u nu waarlijk, genadige Vrouwe Moeder, dat er van de heele zaak zooveel ophef behoeft gemaakt te wor den?" Tycho sprak op zoo eigenaardigen toon,' dat het niet licht uit te maken viel of er nu spot of ernst school achter zijn woor den. „Meent u, dat de Koning er zich eenigszins op bedenken zal om u die nieuwe, voorname waardigheid te schenken enkel en gisteren vermeldt, wat de legergroep van prins Ruprecht betreft, slechts toenemende ar- tilleriestrijd en het afslaan van vijandelijke partieele aanvallen ten W. van Bailleul en ten N. van de Leie. Van het eigenlijke slagveld wordt gemeld, dat ter vervanging van de door den aanval verslagen legercorpsen nieuwe Fransche af- deelingen van verafgelegen fronten in den strijd getreden zijn. Ten N. van de Aisne werden zij evenwel op Moulin-sous-TouvantSt. ChristopheVin- gre teruggeworpen. Ten Z. W. van Soissons werd Chavdun ge nomen. De Duitschers rukten aanvallend op over het Savièregebied tot aan den Oostrand van de bosschen Villers-Cotterêts. Ten Z. van de Ourcq deden de Franschen hevige tegen aanvallen doch werden teruggeslagen. De Duitschers wonnen voorbij Courchamps en Monthiers terrein en veroverden de hoog ten ten W. van Chateau-Thierry. Aan de Marne en tusschen de Marae en Reims bleef de toestand ongewijzigd, maar de naai het slagveld leidende spoorlijnen der Geallieer den werden door Duitsche luchteskaders aan gevallen Het optimisme der Franschen is bewonde renswaardig. De Havas-correspondent aan het Fransche front heeft gemeld, dat de Franschen, gehol pen door eenige Engelsche divisies, thans tegen meer dan 45 Duitsche divisies strijden. En desondanks meldt de „Homme Libre", het blad van Clemenceau, dat generaal Foch er op rekent, den Vijand binnen enkele dagen tot staan te brengen. Door het uitbreiden van hun stellingen aan de Marne hebben de Duitschers, voornamelijk door de verovering van Chateau-Thierry en Versevil hun Marnefront een breedte van 25 K.M. gegeven. De Duitschers hebben dus de punt van den zak waarin zij het gevechtsfront naar het Zuiden gedrukt hadden aanmerkelijk afge stompt, als slaagden zij er nog steeds niet in de zijwanden van dien zak naar Oost en West voldoende uit te zetten. Dat de laatste dagen duizenden en duizen den jonge mannen in de verbitterde gevechten hun leven laten behoeft geen betoog. Onwil lekeurig bekijken wij den strijd van beide zij den meer als een machtig oorlogsspel waarbij de veldheer die de beste combinaties kan vor men en zijn stukken op het goede oogenblik op dé juiste plaatsen weet in te zetten zal moeten winnen. Maar in werkelijkheid zijn de stukken uit dit oorlogsspel toch mannen, vaders en zonen, broeders en verloofden, wier familie-leden de zer dagen; in de grootste spanning den loop van het krijgsbedrijf volgen. Hoevele duizenden achter het front bereikt dezer dagen niet de verpletterende tijding, dat de geliefde strijder voor het vaderland zijn leven liet. Wat in werkelijkheid immers beteekent, dat zijn verminkt lichaam door bajonetten door stoken of door granaatscherven uiteengerukt alleen omdat u een" zoon heeft die zijn eigen hoofd volgt, in plaats van met zijn bloedver wanten te rade te gaan? De Kon'"- is opge wekt en levenslustig van nature; hij voelt weel voor vroolijke feesten en om nieuwe, schoone gebouwen te laten zetten in zuide lijken stijl, zooals dit nu op het oogenblik cebruik is bij de vorsten en groote heeren. Maar wat. kan het Zijn Majesteit schelen, of ik een vrouw gekozen heb, geheel naar mijn eigen zin? Dat kan toch geen afbreuk doen aan de gunst die u geniet aan het hof?" „Daar kan je al heel weinig over oordee- len", sprak VrVouwe Beata, terwijl ze onge duldig de schouders ophaalde. „Als het mijn eer en die van e broers ien zusters niet te na was dan zou ik mij niet met je grillen en invallen bemoeid hebben. Maar nu je vol hardt in ie koppigheid, wend ik mij tot jou, Kirstine Claes-dochter, en vraag, of je nu mijn genadige vriendschap behouden wilt, of dat je je wilt blootstellen aan mijn toom. Wat je ook beweert, ik beschouw je toch niet als de wettige huisvrouw van mijn zoon. Je hebt je opgedrongen aan hem, door hem te vertellen, dat je een kind ter wereld zou brengen alreeds toen je nog bij je ou ders op Knudstrup woonde. Op die wijze heb je toen wel Tycho's medelijden trachten op te wekken met je onzaligen toestand; maar wie kan nu met zekerheid zeggen wie de Vader is van je kind?" Kirstine had stilzwijgend toegeluisterd, naar de woorden, die tusschen Tycho Brahe en zijn Moeder gewisseld waren, maar nu trad ze toch naar voren en een hooge blos kleurde haar hals en wangen: „Genadige vrouw", zei ze en haar lippen trilden, „ik heb niet verdiend, dat u mij zoo bloedig krenkt. Ik heb mij in t minst niet ergens in een veld van mijntrechters ligt op het gevechtsfront tusschen Noyon en Reims. Met verbazing vraagt men zich telkens weer af waar beide strijdende partijen steeds weer de geweldige hoeveelheid mannenmate- riaal vandaan halen. Het Duitsche leger lijdt toch ontzettende verliezen, maar ook de Geallieerden brengen groote offers en een Wolff-telegram van Zon dag vermeldde, dat in de laatste tien weken bij de gevechten aan het Westfront niet min der dan 175.000 Franschen en Engelschen krijgsgevangen werden gemaakt. Het blijft uit de geteisterde gebieden nog steeds vluchtelingen naar de Fransche hoofd stad stroomen. Volgens de Daily Néws komen steeds groo- tere groepen te Parijs aan, waaronder oude mannen en vrouwen, kinderen, geestelijken en nonnen, die allerlei bagage met zich voeren. In vier dagen tijds worden 120.000 vluch telingen geregistreerd en vervolgens verder gezonden naar Normandië, Bretagne, Tourai- ne, Bourgondië en andere departementen. De laatste telegrammen geven wel den in druk, dat de voortgang der Ehritschers zeer gering is. Ten Z.-W. van Soissons maakten wij nieuwe vorderingen, Fransche tegenaanval len aan weerskanten van de Ourcq werden afgeslagen, zegt het officieel Berlijnsch com muniqué van gisteravond slechts. De Franschen zijn vrij wat mededeelza mer. In hun middagcommuniqué wordt me degedeeld, dat zij tusschen de Ourcq en de Marne op verschillende punten vooruitgin gen. Een verwoede aanval door de Duitschers aan beide zijden van den weg naar Chateau- Thieriy ingezet ten Z. O. van Bouresches,, is gebroken. Overal elders wisten de Fran schen hun stellingen te behouden en brach ten zij den Ehiitsehers groote verliezen' toe. Het avondcommuniqué meldt, dat ten N. van de Aisne de aanvallen der Duitschers zich richtten tegen den Berg van Choisy, dien de Fransche troepen ten vijfde male hernamen. Tusschen Oise en Aisne en vooral ten N. van Moulin-sous-Touvent en Vingre mis lukten Duitsche aanvalspogingen evenals bij het bosch van Villers Cotterets. Bezuiden Soissons zijn de Ehiitsehers ten O. van Pemant en verder Zuidwaarts op de algemeene linie SaconinMissy-au-Bois Vaucalille tot de O. randen van het bosch van Petz en Trossnes gestuit. De Franschen hernamen Faverolles. Het Britsche communiqué meldt geen bijL zonderheden van beteekenis. Opmerkelijk is het zeer zeker, dat de Duitschers er telkens hun spijt over uitdruk ken, dat de Franschen de nu in Duitsche handen zijnde stad Soissons bombardeeren. De wijk rondom de kathedraal, die zelf is getroffen, staat in lichten laaie, zegt de Deutsche Tageszeitung min of meer verwij tend. Het is alsof men den wolf ziet huilen bij1 het slachten van een schaap. Want van een zoo groote bezorgdheid opgedrongen aan uw zoon; maar voelt hij geen liefde meer voor mij, of zou hij meenen dat ik zijn eer en zijn geluk in den weg sta, dan zal ik mijn recht niet handhaven, maar vrijwillig afstand van hem doen, zooals ik er al eens toe bereid was, zonder vooraf gaande krenking. Maar enkel mijn man zal over mij beschikken." Ze nam Tycho's hand en keek hem met trouwhartigen blik in de oogen. Hij trok haar naar zich toe en een secondelang ver dween de toornige, barsche uitdrukking op zijn gelaat. Toen keerde hij zich langzaam tot Vrouwe Beata: „U heeft mijn en1 Kirsh'ne's antwoord ge hoord, genadige Vrouwe Moeder. Als u mij 'hier in het land geen vrede, gunt, dan zal ik ergens anders heentrekken. Mijn rust wil ik niet meer laten verstoren. U heeft al heel wei nig moederlijk jegens mij gehandeld: twist en tweedracht heeft u gezaaid, met iederen keer dat u mijn drempel overschreed't. Maar nu zal daar eeni eind aan komen." „Zoo, zoo, mijn waarde zoon?" Vrouwe Beata stond op, met trotsche waardigheid. „Moet dat beduiden, dat je miji ook de deur wijst? Deze dag zal ons in herinnering blij ven Volg mij, goede Steen! Hier hebben hoofd fier omhoog deur en 'Steen Brahe volgde haar. Maar, ter wij niets meer te doen Ze liep met het hoofd fier omhoog naar de wijl ze den drempel naderde, wierp ze nog even een1 verwoeden blik op Tycho. Toen ging de deur achter haar dicht. Tycho stond nog met zijn vrouws handen- in de zijne, toen Pratensis langzaam uit den kerker getreden' kwam. Het kleine meisje was in slaap gevallen op de rustbank; ze had haaf gezichtje tegen het schot aan gedrukt en voor de waardevolle bouwwerken van Fran schen en Belgen hebben wij bij denDuit- schen opmarsch nimmer iets kunnen consta- teeren. KORTE BERICHTEN. Clemenceau zou waarschijnlijk heden in de Kamer een verklaring over den militairen toestand afleggen. De pauselijke staatssecretaris, kardinaal Gasparri, heeft graaf de Salis, den Britschen gezant bij het Vaticaan verzocht de Engel sche regeering den dank van de H. Stoet over te brengen voor de bereidwilligheid, waarme de aan het verzoek van den Paus om Keulen op Sacramentsdag niet te bombardeeren, is voldaan. De RussischOekrairtsche vredesonder handelingen zijn gisteren weder begonnen. Overeenstemming betreffende de demarcatie lijn werd tot nu toe nog niet bereikt, daar de Oekraine déze wil trekken volgens ethnogra- phische beginselen, terwijl1 de gedelegeerden der Sovjetregeering de lijn wil vastleggen in overeenstemming met den huidigen strate- gischeu toestand. De Russische volkscommissaris voor Buitenlandsche Zaken heeft de Fransche re giering verzocht den Franschen gezant Nou- lens onmiddellijk terug te roependaar diens onduldbare uitlatingen niet kunnen strekken tot verbetering der FranschRussische be trekkingen. De vredesonderhandelingen tusschen Groot-Rusland en de Oekraine zijn we derom te Kief begonnen. De Berl. Börsenkurier geeft een vredes- programma, waarbij o.a. in het Westen van alle annexaties wordt afgezien en de econo mische oorlog wordt verworpen. De Ehiitsche en Oostenrijksch-Hongaar- sche regeeringen hebben de regeering van Skoropadski erkend. De Broqueville. chef van het Belgisch .kabinet, heeft zijn omslag ingediend. De ko ning heeft de leiding van zaken aan den voormaligen voorzitter van de Kamer van af gevaardigden, Cooreman, oud-afgevaardigde van Gent en minister van staat, toevertrouwd. Het Huis van volksvertegenwoordigers te Washington heeft het ontwerp voor de toe wijzing van gelden voor het legér met alge meene stemmen aangenomen. Het treft schik kingen voor 12,000,000 dollar voor militaire zaken en verleent president Wilson volmacht om krachtens de wet op den dienst bij keuze een onbeperkt aantal mannen ter voortzetting van den oorlog onder de wapenen te roepen. Het ontwerp gaat nu naar den senaat. De correspondent van het Hamb. Frem- denblatt te Kief meldtvolgens een draadloos telegram uit Moskou is daar de staat van be leg afgekondigd, omdat er een nieuwe tegen- revolutionaire samenzwering aan 't licht is gekomen. VETTEN EN OLIëN. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: In verband met de vetrantsoeneering is het uit den aard der zaak noodig een zoo nauw keurig mogelijk overzicht te verkrijgen van alle in ons land aanwezige vetten, oliën en grondstoffen voor de vervaardiging van oliën. Daarom wordt op grond van art. 5 der Distributiewet een algemeene opgave gevor derd van alle oliën, vetten en oliehoudende noten, zaden en pitten. Handelaren in oliën of vetten of grondstoffen ter bereiding van iliën opgaven moeten gezonden worden aan de door het venster viel het zonlicht, dat haar blond haar als van goud deed schijnen. „Nu, beste Pratensis", riep Tycho Brahe vol overtuiging uit, „je ziet dus, dat geen geluk onvermengd is! Vandaag hebben ze mijn geduld dan wel al te zeer op de proef gesteld en daardoor ben ik het meteen eens geworden met mijzelven. Daar buiten In de wijde we reld- zal ik een vrij plekje opzoeken voor mij en de mijnen. Want rust en vrede moet men hebben- opdat de arbeid vrucht dragen HOOFDSTUK IX. Op reis. Een avontuur onderweg. Aan dén oever van de blauwe Donau ligt in een lachend vruchtbaar dal de Rijksstad Regensburg Rome's oude Castra-Regina. Al reeds in de tweede eeuw na Christus was dat een handelsplaats, waar de kooplui van Noord en van Zuid -hun waren brachten, en onder steeds wisselende omstandigheden, als hoofdstad van het door den heiligen Boni- facius gestichte bisdom, als residentie van de Karolingers en als vrije Rijksstad, nam de stad steeds in aanzien- toe, tot zij1 tegen het eind der vijftiende eeuw tot de volkrijkste en meest bloeiende steden van Zuid-Dui'schland hoorde. De vele solide stéenen huizen, versierd met de wapens van de eigenaars, getuigden van den welstand der burgers, en de schoone, ou de kerkgebouwen: de Dom en de St. Ulrichs, St. Jacobs en St. Gilleskerk, gaven de stad een voornaam aanzien, ondanks de nauwe en kromme straten, die elkaar kruisten als een labyrinth In een herberg, dicht bij het stadhuis, die hoofdzakelijk bezocht werd door de voorname burgers der stad, bevond zich in den laten avond, in den herfst van het jaar 1575, een burgemeesters, die in opdracht hebben op grond van art. 9 der Distributiewet nog schriftelijk te vorderen bij diegenen, bij wie zij voorraden aanwezig achten. Tegelijk is alle afjevering van oliën, vetten en oliehou dende noten, zaden en pitten verboden, be halve in opdracht van het Rijkskantoor van vleesch en vetten. HUISSLACHTING. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening vestigt er de aandacht op, dat, in verband met de opheffing der Rijks commissie van Toezicht op de Vleeschvereemi- ging, verzoeken om ontheffing van het slachtverbod voor huisslachting niet meer be- hooren gericht te worden tot den voorzitter van genoemde commissie, maar tot dien pre sident-directeur van het Rijkskantoor voor Vleesch en Vetten, te 's-Gravenhage. HOOI. De regeeringscommissaris te Druten heeft het hooigras van 30 H.A. uiterwaard, dat in den loop der vorige week verkocht werd te gen 40 per 1000 pond- en grootendeela reeds gemaaid is, in beslag genomen, onder protest der koopera. SCHEPEN NAAR AMERIKA. Het Nederl. Correspondentie-Bureau ba Den Haag meldt: „Naar wij vernemen, hebben de Duitsche autoriteiten thans geleitscheine verstrekt aan de stoomschepen „Zijldijk", van de Holland- Amerika-lijn, en „Hector", van de Kon. Ne derl. Stoombootmaatschappij, welke schepen bestemd zijn voor naar Amerika te varen, in verband met de levering van graan en meel aan ons land. Het ligt in de bedoeling, dat deze schepen elkaar voor IJmuiden zullen ontmoeten, om dan gezamenlijk de reis voort te zetten. Deze schepen varen uit, omdat de stoomschepen „Java" en „Stella" met graan van, Amerika naar hier vertrekken. LEVENSMIDDELEN VOOR OOST- EN WEST-INDIë. Reuter seint uit Washington: De War Trade Board heeft heden het Ne- derlandsche stoomschip „Geylon" gemach tigd op den basis van de overeenkomst uiit een Oost-Indische haven naar de Vercenigde Staten te gaan en- een reis te maken van Java naar Saigon met een lading rijst voof Java, vóór de verplichting na te komen. Deze concessie is gedaan op verzoek van den Nederlandschen zaakgelastigde met het oog op het tekort aan levensmiddelen op Java. De War Trade Board heeft eveneens faci liteiten verleend voor de verscheping van een lading meel uit Argentinië naar Neder- landsch Guinea, zulks boven de ladingen meel, welke reeds zijn toegestaan uit de Ver- eenigde Staten voor Ned. Guyana en Cura sao. DUITSCHE SCHEPEN NAAR NEDERLAND. Thans i!s bekend geworden, welke Duit sche stoomschepen, nu nog in Italië liggen de, de Rotterdamsche Lloyd zal krijgen ter op 22 Februari 1917 vervanging van de door tori bruto 585 pedeering 1 ton, gel verloren „Bandoen, gebouwd in 1910, en catra", 5373 ton, gebouwd in 1912. Het zijn de „Uhenfels", bruto 5577 ton, welk schip in April 1907 te water werd ge laten voor de Duitsche Stoomvaart-Maat schappij, „Hansa", en de „Westmark", 5870 ton, in 1914 gebouwd voor de Hamburg- Amerika-lijn. GRAAN UIT AMERIKA. Reuter seint uit Washington: De Nederlandsche stoomschepen Stella en Java, welke eenigen tijd geleden machtiging kregen om graan voor Nederland1 te laden, -sgt' Is uit talrijk gezelschap bijeen, bestaande deels burgers der stad, deels uit vreemdelingen, die daar gekomen waren, om de plechtige kro ning tot Roomsch-konmg bij te wonen van den Oostenrijkschen troonopvolger, Rudolf II, zoon van Keizer Maximiliaan. De groote gelagkamer was door schermen In verschillende afdeelingen gesplitst en in ieder daarvan stond een lange en breedte eikenhouten tafel, met banken aan weerskan ten. De bovenste helft van de wanden was versierd met tooneelen uit de Heilige Schrift, geschilderd door Duitsche meesters; en onder iedere ^childerij Hond het onderwerp in dicht maat verklaard. De verlichting was niet schitterend en heelemaal achter in het vertrek stond- een leusachtig groote toonbank, waar de herbergier en de meisjes druk af- en aan liepen, om de gasten te bedienen. was geen plaats onbezet op de banken, Verschillende talen werden door elkaar ge hoord en overal werd luide en opgewekt ge sproken. Enkelen vertelden van hun ervarin gen op eigen ambtsgebied; anderen van de laatst-uitgeschreven oorlogsschatting en van duren tijd; of ze bespraken de groote veran deringen-, die ze meenden, dat er in Kerk ei Staat op handen waren-, terwijl weer anderen zich verdiept hadden in geleerdte en diepzin nige onderwerpen, of -de laatste, opzienbaren de gebeurtenis bespraken: het duivelbannei of -bezweren, dat pas met zoo goed gevolg ge schied- was. Aan het boveneind van de tafel, op den achtergrond van het vertrek, zat een kleine kring mannen, die, evenals -de overige gasten, vlijtig gebruik maakten van het schuimende b'er, waardoor het gesprek nog beter schee* te vlotten. (Wondt vervolgd). di

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1